Adviescommissie nog dit jaar over staten spreekt groei dorpen Gs: in 1977 tarieven water 10 pet hoger Provincie denkt aan elf wegenwerken in 1977 STICHTING CULTUURSPREIDING: NIET MEER PROVINCIEGELD Gs: „In oprichting van woonwagencentra ernstige stagnatie" In de komende jaren in Zeeland minder nieuwe woningen Financiële onzekerheid bij provincie Zeeland Alleen loon-prijsstijgingen opgevangen Zeelandbrug Weer serie dijkwerken in 1977 IN VOORJAAR 1977 ZEEUWSE BELEIDSNOTA OVER RECREATIE MIDDELBURG- Eris in een commis VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1976 MIDDELBURG - Gedeputeerde sta ten van Zeeland zullen de subsidies voor de Stichting Cultuurspreiding Zeeland in het volgend jaar niet ver der uitbreiden. Het ooilege meldt dat in de toelichting bij de provinciebe groting voor het volgend jaar. De ra mingen van 1976 worden met niet meer dan 9 procent verhoogd waardoor al leen loon- en prijsstijgingen worden opgevangen. Gs. handelen daarmee in overeenstemming met de wensen van provinciale staten. In het hoofdstuk 'cultuur' in de begro tingstoelichting herinneren gs. aan de SCZ in de afgelopen jaren met tekorten heeft gekampt. Voor de begroting 1975- 1976, die moet worden herzien als gevolg van niet voorziene uitgaven in de sfeer van bureaukosten, reis- en vergaderkos- ten, zullen gs. een nader voorstel doen. „Wij hebben er vertrouwen in, dat de voorgelegde begroting voor het seizoen 1976-1977. althans voor wat de appa raatkosten betreft, in een later stadium geen verrassingen zal opleveren", aldus het college. Gs maken ook melding van het perso neelsprobleem dat is ontstaan doordat in 1975 de adjunctrdirecteur is vertrok ken en door andere mutaties. De hui dige directeur heeft verklaard niet lan ger de aan de functie verbonden ver antwoordelijkheid te kunnen dragen. Inmiddels heeft het bestuur van de SCZ in overleg met de directeur besloten sol licitanten op te roepen voor de functie van directeur. De huidige directeur zal dan een staffunctie gaan bekleden. Gs. stellen in hun toelichting verder dat de voortzetting van de subsidieverle ning aan het Uitleencentrum Stichting Beeldende Kunst Zeeland zal worden bezien in het licht van de financiële si tuatie die men na de derde dinsdag van september kent. Ook subsidiëring van het Zeeuwse kunstenaarscentrum, waartoe gs. in beginsel wel bereid zijn, zal in dat verband worden bezien. De financiering van de Zeeuwse mu ziekschool baart volgens gs. nog steeds zorgen doordat het rijkssubsidiebeleid stagneert De lagere overheden en met name de gemeenten krijgen een te grote last voor hun rekening. Gs. stellen de provinciale staten voor een subsidie van 50 procent te geven in de personeelslast van de algemeen directeur en de zoge naamde regio-directeuren, voor zover die betrekking hebben op de uren dat zij Gs: beheersing kosten buslijnen dringend nodig MIDDELBURG - Gedeputeerde staten vinden dat een zo groot mogelijke be heersing van kosten van de autobuslij nen moet worden nagestreefd. Zy stel len dat minister Westerterp van verkeer en waterstaat moeilijk te bewegen zal zijn mee te werken aan het instandhou den van de frequenties van de diensten op minder bezette trajectgedeelten als niet alle mogelijkheden voor kosten besparingen worden uitgebuit niet doceren, maar werkzaam zijn voor het functioneren van de muziekafde ling. De aanstelling van een tweede to neeladviseur door de minister van erm is binnenkort te verwachten. Tegelij kertijd wordt het subsidie voor het Zeeuws Centrum voor Amateurtoneel verlaagd. Voor de provincie betekent dat een toeneming van de uitgaven met ƒ20.000.- per jaar Monumentenzorg Het college van gs. is bezorgd over de MIDDELBURG - De oprichting van woonwagencentra in Zeeland, die vol doen aan de eisen van de wet. wordt volgens gedeputeerde staten 'ernstig' gestagneerd. „Verbetering in deze stand van zaken zien wij helaas op korte termijn niet komen", meldt het college in de begrotingsbrief aan de Zeeuwse staten. Alleen in Hulst. Temeuzen en Tholen zijn de centra klaar of vrijwel klaar, in de zeven andere gemeenten nog niet. Als stagnerende factoren noemen gs. dat er geen geschikte plaats kan wor den gevonden, de inpassing van het centrum in een bestemmingsplan en problemen met de grondverwerving. De stand van zaken in de 'probleem'- gemeenten op dit stuk van zaken om schrijven gs, aldus: in Sas van Gent is voor de plaats van het woonwagencen trum eindelijk een oplossing gevonden; tegen de goedkeuring van een terrein op grondgebied van Oostburg (Schoondij- ke) heeft een aantal mensen beroep aangetekend bij de kroon; in Vlissingen is nog geen plaats vastgesteld; in Mid delburg vallen bij situering van het cen trum op dezelfde plaats geen grote moeilijkheden te verwachten; voor het Goese centrum aan de Deltaweg zijn geen grote moeilijkheden te verwach ten. in Zierikzee (aan de Klerksweg) moet nog worden begonnen met de ge sprekken over de grondaankoop, „die waarschijnlijk moeilijk zullen zijn", in het in de S toofpolder te Bruinisse gepro jecteerde woonwagencentrum is de moeilijkheid, dat de eigenaresse niet een deel van het terrein maar het gehele terrein wil verkopen. Gs.: „De zaak zit in diverse gemeenten vast. Wij blijven het evenwel tot onze taak rekenen om waar nodig stimule rend en bemiddelend op te treden" ontwikkeling van de monumenten zorg. Het constateert dat in het nabije verleden in toenemende mate monu menten werden gerestaureerd. Dat kwam onder andere door de stimule ringvan de werkgelegenheid, door ex tra subsidies van de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning en door de toenemende belang stelling van de bevolking voor de res tauratie en voor het bewonen van mo numentenpanden. „Deze op zich ver heugende ontwikkeling doet echter wel een zwaar beroep op de provin ciale middelen. Het zal van de hoogte van de uitkering uit het provincie fonds afhangen of in 1977 en volgende jaren de tot nu toe gevolgde procedure kan worden voortgezet", aldus gs. Een werkgroep van het provinciaal comité monumenlenjaar 1975 bereid een nota voor. waarin voorstellen worden ge daan over het provinciaal beleid op dit gebied. Cultuur Gs stellen in de paragraaf over cultuur vast dat de in de wet op het openbare bibliotheekwerk van 1975 gewekte ver wachtingen door het rijk niet alle geho noreerd kunnen worden. De provincie zal moeten nagaan in hoeverre en op welke manier zij het bibliotheekwerk in Zeeland blijvend zal kunnen bevorde ren Gs menen dat een provinciaal plan voor het bibliotheekwerk, daat in de toekomst moet worden gemaakt, niet beperkt dient te blijven tot de open bare waeM614.M8.eO.Deat8chnMngv bibliotheken maarer ook de provinciale hcl volgend Ee"tcld op bibliotheek, de technische bibliotheek MIDDELBURG - Gedeputeerde sta ten van Zeeland verwachten dat de to- lophrengst van de Zeelandbrug in 1977 ren. Gs. menen dat een'protdnciaalplan /«"ft.- ESR»" merkelijke opbrengst in 1975 5.22f en de Zeeuwse centrale muziekbiblio- Gs herinneren eraan dat In de in 1973 theek in te betrekken Zo'n plan voor een periode van drie jaar moet volgens de wet van 1975 gemaakt worden OOK VERHOGINGEN IN KOMENDE JAREN OVERLEG OVER DE OVERNAME BEDRIJF VAN MIDDELBURG MIDDELBURG - Gedeputeerde sta ten van Zeeland laten in de begro tingsbrief van de provincie voor 1977 weten, dat moet worden gerekend op een verhoging van de watertarieven met ongeveer tien procent plus de in flatie. „Uitvoering van de noodzake lijke projecten ter vergroting van de produktiemiddelen zijn daarvan de voornaamste oorzaak," zegt het colle ge. De gemiddelde kostprijs van het (Slot van pag. 1) drinkwater zal vrij snel stijgen, als ge volg van het feit. dat moeilijker te zui veren water van verder weg moet worden gehaald. Men kondigde aan, dat deze tariefsstijging ook in de ko mende jaren doorgevoerd moet wor den. Op het terrein van de watervoorziening wijzen gs nog op de landelijk voorge schreven reorganisatie van de openbare drinkwatervoorziening, die - zeggen zij - in Zeeland vrijwel voltooid is. men laat weten, dat behalve St. Philipsland - wa ter via de maatschappij West Noord- Brabant - en Middelburg - eigen bedrijf - heel Zeeland tot het verzorgingsgebied van de WMZ hoort Gs wijzen erop. dat de WMZ het verzoek heeft gedaan om het Middelburgse bedrijf aan de WMZ toe te voegen. Gs; „Wij beraden ons thans over onze houding tegenover het bedrijf van de gemeente Middelburg en voeren daarmee thans overleg." Nadere mededelingen kan het college nog niet doen. Er wordt in de begeleidingsbrief nog geattendeerd op de daling van het wa terverbruik in 1975 met bijna 2 procent die vooral bij de supergrootverbruikers te zoeken is; het klem verbruik stijgt nog. Maar door het achterblijven van de toename bij de prognoses is het moglijk de aanvoer van oppervlaktewater uit de Biesbosch van 1978 uit te stellen tot 1980. Voor Zeeuwsch-Viaanderen ge ven de nieuwste prognoses aan, dat Biesboschwater daar pas rond 1985 no dig is. De prognose, die de WMZ nu han teert, houdt in, dat de huishoudelijke verbruikers te zijner tijd ook op opper vlaktewater moeten overgaan. Als tijd stip noemen gsinhun brief "tussen 1985 gemaakte exploitatieopzet rekening gehouden werd met openstelling van de weg over de Oosterscheldedam in 1980. Dat leidde tot de veronderstelling dat de Investeringen voor de Zeelandbrug in 1990 zouden zijn afgeschreven. Nu de Oosterschelde wordt afgesloten meteen stormvloed kenng die in 1985 gereed komt, kan worden aangenomen dat de in het verleden gedane investeringen voor de bouw van de Zeelandbrug in 1985 kunnen zijn afgeschreven. De door de provincie aan de NV PZEM gegeven renteloze voorschotten zullen dan nog niet zijn terugbetaald. Het risico blijft, dat nu de Oosterschelde niet wordt af gesloten verplaatsing van geulen in het getijdegebied ontstaan Als gevolg daarvan zullen ook in de toekomst .uit gaven moeten worden gedaan voor het treffen van voorzieningen rond de pij lers. MIDDELBURG-Voor de komende ja ren is de verwachting van gedepu teerde staten, dat in Zeeland 'nog enige vermindering van het aantal nieuw te bouwen woningen' zal optre den. Kwamen vorig jaar in de provin cie nog bijna 3500 woningen gereed, voor 1976 rekent men op de bouw van 3300 nieuwe woningen. De verwachting is ook. dat de komende Jaren de 'vernieuwbouw' een groter ruime tijd geleden zijn gereedgeko men". Men signaleert, dat het aantal slechte woningen daalt en dat er de laatste jaren een opvallende verschui ving aan de gang is van de huurwonin gen naar de eigen huizen. In 1971 was 73 procent van de nieuwbouw huurwoning, in 1975 was dit percentage van de nieuwbouw nog 47 Het aandeel huur woningen in de totale voorraad huizen steeg in die vier jaar van 48,7 tot 50,5 aandeel zal hebben in de woningbouw procent, dan in voorgaande jaren. Er wordt - zo Er werden minder woningen aan de zeggen gs. - ook gestreefd naar een permanent bewoonde voorraad huizen 'meer afgewisseld patroon in de nieuw onttrokken dan in het verleden, mede beschikbaar komende woningen', maar omdat de gemeentebesturen slechts men voegt daaraan toe. dat 'het koste- kunnen rekenen op gesubsidieerde wo naspect slechts moeizaam als rem- mngbouw als nieuwe vrijkomende wo- mende factor kan worden overwonnen', ningen niet naar de sector tweede wo- De leegstand in gereedgekomen wonin- ningen overgaan. Het aantal tweede gen achten gs te verzaarlozen. „behalve woningen nam tussen 1971 en 1975 ech- in enkele complexen hoogbouw flats in ter toe van 3500 tot 5964. of bijna 3.5 en 5 Middelburg en Temeuzen. die reeds ge- procent van de voorraad huizen in die laren. Huis van de sport weer in studie ing van wegen en kunstwerken, doordat de kosten van achteraf niet in uitvoer ing genomen werken steeds toenemen omdat de voorbereiding van die werken wel veel deskundige inbreng vraagt en doordat de gemiddelde loonstijging steeds hoger is dan de gemiddelde prijs stijging. Voor 1977 bedraagt het aan de wegendienst door te berekenen bedrag 3 866.312.-. De dekking in de wegen- dienst zelf bedraagt 1.920.000,- .zodat opnieuw een gat dreigt te ontstaan van bijna twee miljoen gulden. Gs nemen aan dat hiervan zeker een bedrag van ƒ800 000,- betrekking zal hebben op plannen die ui teindeiyknlet tot uitvoer ing komen. Daarvoor moet dekking ge vonden worden in de algemene dienst en dat tast de mogelijkheden van het budget bijzonder sterk aan. Schiji n Ervan uitgaand dat de uitkering uit het MIDDELBURG - Gs. verwachten, dat in 1977 langs de Westerschelde de zee dijken van de calamiteuze Borssele- polder en van de polder Ellewoutsdijk plus het stuk zeedijk vanaf de Eend- ragtpolder tot aan de Hellegatpolder op Deltahoogte gebracht zullen wor den. Afhankelijk van de goedkeuring van de minister zal voorts worden uit gevoerd het dijkvak Wilhelmus- Kruispolder of Baalhock-Paal. In aansluiting op de dit jaar gereedge komen Vlissingse boulevardwerken aan de landzijde, zal volgend Jaar - doorlo pend in 1978 - het boulevardgedeelte aan de zeezijde worden uitgevoerd. Nog dit Jaar wordt via een duinvoetverdedi- ging van basalt het zwakke punt Vijge ter bij Vlissingen versterkt terwijl de zwak geworden duingedeelten bij het kustlicht te Zoutelande en bij de golf- velden van Domburg voor het komende stormseizoen versterkt moeten worden. Om de standligging tussen Domburgen Westkapelle vast te houden en te verbe teren zullen - als het kan ook voor de komende winter meer paalschermen op dat kustvak komen. Bij de partiële dijkverhogingen langs de Oosterschelde wordt - zo blijkt uit de provinciebegroting - voor 1977 gedacht aan het begin van de werken Tholen- zuidkustSt Philipsland. haven Staven- isse, Nieuwlandpolder ScheldeRijnwer- ken, Anna-Friso-Vliete op Noord- Beveland Schelphoek- Westenschouwen en Gorishoek- Razemij provinciefonds 39 en een half miljoen gulden zal bedragen, berekenen gs dat de ontwerpbegroting voor 1977 een overschot aan middelen vertoont van 85.113,-. Dat is echter niet meer dan schijn, omdat bij de raming van de uit gaven nog geen rekening is gehouden met een serie uitgaven, waarover de provinciale staten nog een beslissing moeten nemen. Dat zijn: verhoging van de post presentiegelden voor statenleden van 130.- tot 180,- per dag, wat 50.000,- vergt, verhoging van het subsidie voor het Economische Technologisch Instituut met een bedrag van 103.550.- verhoging van het subsidie voor het Provinciaal Opbouworgaan Stichting Zeeland met 165.550.- verhoging van bijdragen in de culturele sector, waarvoor al in principe toezeg gingen zijn gedaan tot een bedrag van 75.000,-. verhoging van het subsidie voor de Zeeuwse Muziekschool met 55.000.-. Deze bedragen bij elkaar opgeteld leve ren een post op van 459 100.- waardoor in wezen het tekort van 364 987.- ont staat. Als bekend wordt hoe hoog de uitkering uit het provinciefonds precies wordt zullen gs de provinciale staten voorstellen doen ever wijzigingen die in de begroting kunnen worden aange bracht. Bij gs voorzichtig optimisme over werkgelegenheid MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland tonen zich in de toelichting bij de provinciebegro ting voor 1977 voorzichtig optimis tisch over de ontwikkeling van de werkgelegenheid in het komend jaar. Het college constateert dat de werk gelegenheidssituatie in Zeeland in 1975 wat gunstiger was dan in de rest van Nederland. In 1976 zal de werkge legenheid wat achterblijven ten op zichtevan 1975. „Wel worden geleide lijk enige symptomen merkbaar welke op enige verbetering van de si tuatie in een aantal bedrijven wij zen". zo merken gs. op. „Hier en daar beginnen de binnenkomende orders weer wat toe te nemen en hoewel dit niet direct een uitbreiding van het aantal arbeidsplaatsen meebrengt, zal dit mogelijk in 1977 bij voortdu ring van deze tendens wel het geval kunnen zijn". Coördinator voor maatschappelijke dienstverlening Zeeland nodig MIDDELBURG - De samenwerking van de vereniging van instellingen en het centrum voor deskundigheidsbe vordering binnen de Zeeuwse raad voor maatschappelijke dienstverle ning leidt er volgens gs. toe. dat Zee land de eerste provincie is, waarin het overleg inzake de maatschappelijke dienstverlening op allerlei terrein in één orgaan gestalte krijgt. In de begrotingsbrief laat het college weten, dat in verschillende andere pro vincies de functies op dat terrein zijn ingebracht in een Instituut voor Maat- schappelijke dienstverlening, dat varië rend per provincie vijf tot dertig man in dienst heeft „In Zeeland", zeggen gs. „is gekozen voor een bescheidener opzet en een grotere integratie". Het college laat weten, dat voor het werk in dit provinciaal platform een coördinator nodig is. De taak van deze functionaris is onder meer de verdere opbouw en uitbouw van de vereniging van A-instellingen, coördineren van vergaderdata's van allerlei contacten en het informeren van de vereniging over landelijke ontwikkelingen. Verder zal hij gezamenlijke projecten van de bij de vereniging aangesloten instellingen on dersteunen. sie uit de Zeeuwse sportraad opnieuw MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland komen in het voorjaar van studie over de vraag of in Zeeland 'een het volgend jaar met een nota waarin beleidslijnen worden getrokken voor de huis van de sport' wenselijk en reali- openluchtrecreatie. Gs. melden dat in hun toelichting bij de provinciebegroting seerbaar is. een administratieve in- voor 1977. Het college maakt duidelijk dat in de nota de volgende zaken worden stelling ten dienste van de provinciale behandeld: sportbonden. Gs. maken er melding - de draagkrachtvan de recreatiegebieden, waarbij wordt vastgesteld waar een af- van, dat zij deze zaak opnieuw aan randing moet plaatsvinden en waar nog ontwikkelingen mogelijk zijn. hangig hebben gemaakt. In de begro- - deverhoudingtussendeaansprakenvandeeigenbevolkingenvanrecreantenvan tingsbrief wijst het college erop. dat elders, waarbij aandacht wordt besteed aan het feit dat de eigen bevolking nu en in de provinciale sportbonden 'op veelal de toekomst voldoende recreatiemogelijkheden moet behouden. gebrekkige wijze de administratieve - de verbetering van de kwaliteit van het Zeeuwse recreatie-areaal, onder andere gegevens inleveren" en dat wordt ge- meer voorzieningen voor gezinsrecreatie. poogd hierin in de toekomst verbete- het tot stand brengen van dagrecreatieve voorzieningen in de woonomgeving. ring aan te brengen. -het gebruiksrendement van verblijfsrecreatie dag hoger ligt dan privé- Men zegt in de begrotingsbrief nog, dat accommodatie. in navolging van een spreidingsplan - de verlenging van het seizoen om het hoogseizoen minder te belasten. voor sporthallen en sportzalen er in de In de paragraaf die in de begroting aan de recreatie wordt besteed, betreuren gs het Zeeuwse Sportraad nu ook wordt ge- dat het rijk nog steeds geen gevolg heeft gegeven aan het verzoek een vertegen- werkt aan een spreidingsplan voor woordiging aan te wijzen in de stuurgroep voor de Oosterschelde. overdekte zwembaden VERDUBBELING WEG SOUBURG MIDDELBURG OOK AANTAL FIETSPADEN MIDDELBURG - Voor volgend jaar denken gedeputeerde staten aan de uitvoering van elf provinciale wegen- werken in Zeeland. Het gaat-zo blijkt uit de provinciebegroting - om projec ten, die deels via de Wet Uitkeringen Wegen en deels via een extra uitkering uit het provinciefonds kunnen worden gerealiseerd. Bij de werken zit onder meer de rijbaanverdubbeling langs de weg West-Souburg - Middelburg. Het complete lijstje ziet er zo uit: - verbeteren van een deel van de weg Oostburg-Waterlandkerkje; - aanleg van een vrijliggend fietspad langs de weg Potjes-Cadzand; - bochtverbetering en aanleg van een fietspad in en langs de weg Kapelle- Wemeldinge; - verbreding of aanleg van het fietspad langs de weg Renesse-Haamstede, welke projecten ten laste komen van de GEDEPUTEERDEN IN BEGROTINGSBRIEF GROEIINDELINGEN REGIO'S IN '77IN STATEN AAN ORDE MIDDELBURG - Nog dit jaar zal de statencommissie voor advies- en bij stand inzake de streekplannen zich kunnen buigen over de groeimogelijk heden voor de dorpen en steden in ver schillende Zeeuwse regio's. De staten zelf zullen in de loop van 1977 kunnen spreken over de visie van gedepu teerde staten rond de spreiding van de bevolking in de Zeeuwse regio's. Die verwachting spreken gs. uit in de bege leidingsbrief bij de provinciebegro ting voor volgend jaar. In de advies-commissie uit de staten komen deontwerp-uitwerkingen van de nota bewoningspatronen, nadat ze ambtelijk met de gemeenten in de be treffende regio's zij doorgesproken. Als vervolgens de statenadviescommissie met de uitwerkingen in principe kan in stemmen. gaan ze naar de gemeenten, die dan de stukken officieel van hun vi sie kunnen voorzien. In de paragraaf over de ruimtelijke or dening kondigt het college verder onder meer aan - dat het tijdschema voor behandeling van het voorontwerp-streekplan Oost Zeeuwsch-Viaanderen waarschijnlijk kan worden aangehouden, zodat het streekplan in de tweede helft van vol gend jaar in de staten kan komen. Uit overleg met de bestendige deputatie van de Belgische provincies Oost Vlaanderen en Antwerpen is gebleken, dat het streekplan goed aansluit op de Belgische gewestplannen voor Eeklo- Aalter en Lokeren-St Niklaas; Onzekerheden - dat de voorbereiding vo plan Midden-Zeeland nu ii het streek- Het college attendeert er de staten in de voile gang is begrotingsbrief op. dat nu met name en dat de staten daarover binnenkort nog de onzekerheid over de vaste Wes twee nota's krijgen, over de organisatie van de inspraak en de knelpunten bij de streekplanherziening - dat gs. bij de herziening van het streekplan Schouwen-Duiveland ook willen betrekken de gevolgen van de be slissingen inzake de Oosterschelde en de inrichtingsschets Grevelingenbek- ken; men wijst erop, dat in dit verband mede omvang van de weg over de pijler- dam van belang is, waarbij zover i terscheldeverbinding en het Baalhoek- kanaal haar weerslag heeft op de plano logische invulling van Oost Zeeuwsch- Viaanderen Als de beslissingen er zijn, verwacht men dat de beleidsvoorne mens "met enige voorrang' in streekstructuur- en bestemmingsplan nen worden vastgelegd: „De inwoners mogen zo spoedig mogelijk zekerheid omtrent hun toekomstmogelijkheden verwachten en zo kan ook worden kend rekening wordt gehouden met de komen, dal zich ongecontroleerde ont wikkelingen voordoen" In gemeente lijk verband signaleert het college nog. dat Borsele en Vlissingen nu samen be zig zijn aan een untwerp- bestemmingsplan voor het hele Sloege- bied. Verder maakt men er melding van. dat gs. sinds enige tijd een 'nauwlettender* beleid voert bij bestemmingsplannen, waarin grotere recreatieve ontwikke lingen voorkomen Het college vindt, dat daarin voldoende centrale voorzie ningen moeten zijn opgenomen Nieuwe projecten - vinden gs. - mogen ook pas worden goedgekeurd, als de rioolwater zuivering aan alle nonnen en eisen vol doet extra uitkering uit het provinsiefonds; - verbetering van het kruispunt Rapenburg-Tol; - de aanleg van de weg Middelburg- Zuidsloe; - aanleg van een parallelweg langs de weg Yerseke-rijksweg 58; - bouw van een viaduct bij de Schenge- dijk; - aanbrengen van een toplaag op de weg 's-Gravenpolder-Vierwegen; - een toplaag op de baansplitsing bij Tholen en op de rondweg Tholen; - de rijbaanverdubbeling langs de weg West-Souburg - Middelburg, welke pro jecten grotendeels ten laste van de wuw-middelen komen. Gs. laten weten, dat in 1977 bij de niet- provinciale tertiaire wegen vooral wordt gedacht op de gesubsidieerde uitvoer ing van de verbetering van de weg Se- rooskerke - Vrouwenpolder. Daarnaast komen mogelijk in uitvoering de verbe tering van de weg Lewedorp - 's- Heerenhoek en Kapelle - Kloetinge. Verder denkt men aan wuw-subsidie voor de aanleg van een fietspad langs de weg Aagtekerke-WestkapeÜe. Drie miljoen Voor de quartaire wegen wordt op een investering van rond de drie miljoen gulden gerekend In 1977. met het ac cent op versterken van weggedeelten. In de begeleidingsbrief bij de begro ting melden gs. ook, dat zij er naar streven de provincie verdelingsveror- dening volgens de wet uitkering nog dit jaar in de staten te brengen. Wat de rijkswegen ln Zeeland betreft meldt het college, datin 1977 de uitvoer ing kan worden verwacht van het werk Hoek-Slulskil en dat het stuk rijksweg Nieuwland - Oost-Souburg (dubbel- baans) gereed komt Voor de provinciale projecten van de wegaanleg Midden- Zeelandroute Goes-rijksweg 58 en Driewegen-Terhole ls met de grondaan kopen begonnen, terwijl Goes-rijksweg 58 mogelijk nog dit jaar in uitvoering kan komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7