C. Ockeloen ereburger van gemeente Velsen „Als een particulier dit deed, zou je zeggen: die vent is een oplichter BRESKENS 24 VING SIDDERROG „Terneuzen overtreedt hinderwet niet op eigen stortplaats" almanak Schooljeugd Terneuzen niet verplicht om Neuzenliedte zingen 'RIJDAG 13 AUGUSTUS 1976 VELSEN - Burgemeester drs. J Reehorst overhandigde donderdagmiddag de bij het ereburgerschap van Velsen behorende oorkonde aan de afscheid nemende wethouder C Ockeloen BIJ AFSCHEID ALS WETHOUDER (Van onze Haagse redacteur) VELSEN - Bij zijn afscheid van Velsen is wethouder C. Ockeloen - met ingang van maandag burgemeester van Ter- neuzen - benoemd tot ereburger van deze gemeente aan het Noordzeeka naal. De heer Ockeloen ontving daarbij een erepenning. Burgemeester drs. J. Reehorst van Velsen maakte de be noeming donderdagmiddag bekend tijdens een bijzondere gemeenteraads vergadering in het gemeentehuis van Velsen. dat in IJmuiden staat. Voor de nagenoeg voltallige raad en een flink bezette publieke tribune - waarop een kleine delegatie uit Temeuzen - gaf burgemeester Reehorst een uiteenzet ting van Ockeloens doen en laten in Vel sen en omgeving Hij deed dat aan de hand van vrienschappelijke en gemoe delijke kanttekeningen bij de porte feuilles die de PvdA-wethouder onder zijn beheer heeft gehad. Bij „technisch beheer gebouweneen onderdeel van de portefeuille openbare werken zei hij: „Onder deze noemer mocht je je be moeien - moest je dat zelfs volgens jou - met elke spijker die in een gemeentelijk object geslagen werd. Met de kleur verf. die moest worden uitgestreken en met elke zonwering die niet moest worden opgehangen. Of het nu een school, een bejaardentehuis, het stadhuis, een ver kiezingsbord of een sportkantine be trof', aldus burgemeester Reehorst. Hij vervolgde met te zeggen dat we thouder Ockeloen soms heel ver ging in de taken die hem waren toebedacht en ook dat er wel eens conflicten waren: „Conflictstof ligt hier altijd op de loer en op die ontelbare dinsdagmiddagen in B en W zijn er wel vele kruiken te water gegaan. Maar betrekkelijk weinig zijn er echter gebarsten Ook voor volkshuisvesting heeft de heer Ockeloen als wethouder veel gedaan. Met name aan nieuwbouw, sloop van krotten, renovatie en de bouw van ver schillende bejaardenhuizen Burge meester Reehorst: „Je geheugen liet je nooit thuis en samen met de woorden, waarnaar je nooit hoefde te zoeken, overleefde je elk gevecht en elke verga dering. En als het tegendeel dreigde, liet je het probleem gewoon even liggen of verliet je wat vroeger de vergadering. Ieder mens heeft zo z'n mechanisme tot zelfverdediging. Jij het het jouwe en vooral de laats te jaren hebjehetmoeten gebruiken", aldus de burgemeester van Velsen, die de scheldende wethouder verder nog lof toezwaaide voor zijn acti viteiten ten behoeve van de plaatselijke sport (Telstar met name), de recreatie, het midden- en kleinbedrijf, de horeca, de industrie (Hoogovens met name), de visserij en de haven. „Je hebt door je markante persoonlijk heid, je manier van werken en je wijze van omgaan met mensen een stempel gedrukt op het Velsen van de afgelopen tien jaar. Je hebt gehakt, veel gehakt en daardoor vielen er ook veel spaanders Je hebt - en hier spreek ik geen woord Frans bij - geleden onder wantrouwen ZEEUWSE School Veel scholen zijn deze week weer be gonnen met de door onze regering zo zeer voorgestane spreiding van ken nis. Voor vierjarigen, die tot nu toe niet gehinderd door pedagogisch ge schoolden hun weggetje gingen, wil dat nogal eens moeilijk zijn. Van de ene dag op de andere krijgen ze te maken met vaste tijden waarop met het leerproces een aanvang gemaakt dient te worden en met het uitvoeren van opdrachtjes ivaar ze nog weinig zicht hebben. Dat Middelburgse jongetje van vier doet de eerste pasjes op het maat schappelijk pad geheel alleen. Als hem gevraagd wordt wal zoal zijn bezigheden van de verstreken dag zijn geweest, krijgt hij een inge keerde blik en zegt steevast: „Dut weet ik niet". Je kunt aan hem zien dat hij het zeer wel weet maar dat hij zich er niet over uitlaat omdat hij vindt dat de gebeurtenissen in kleu terklas zijn ouders volstrekt niet aangaan. Ook de gang van en naar school wenst hij alleen te maken. De eerste ochtend vond hij het dan wel goed dat zijn moeder hem bracht maar des middags weigerde hij resoluut elke begeleiding. Daar groeit, als u het ons vraagt, een heer uit die zaken en privé- aangelegenheden strikt weet te scheiden. en onbegrip. Je hebt vaak moeilijk de bocht kunnen nemen waar volgens jou de weg toch rechtuit liep Het tempover lies. de omwegen, het vaak terugkoppe len kon je moeilijk hebben. Toen ik je nog niet kende, dacht ik dat een ervaren vakbondsman daar allemaal wel tegen kon, maar je incasseringsvermogen voor sommige methoden van de nieuwe tijd was niet groot genoeg. Dat heeft je dwars gezeten en dat heeft veel ver klaard voor de goede opmerker". „Toch redde je het weer op den duur. Karei, ik wil je bedanken namens het college van B en W voor de vele uren van spanning en worsteling, maar ook van vreugde en voldoening d ie we samen be leefd hebben. Wij allen in het college vechten graag met de beer Jij was me een beer! Maar je hebt met altijd ge wonnen. Mede namens de burgerij be dankten de beste wensen voor je in Ter- neuzen. een zusterstad in een provincie die veel wegheeft van Noord-Holland zo sprak burgemeester Reehorst. Cabaretesk De raadsleden J. W. Meijer (PvdA) en mevrouw P. van Heel-Moutijn (WD) voegden daar namens de raad woorden van gelijke strekking aan toe. Het toe spraakje van het vrouwelijke raadslid mondde uit in een jolig cabaretesk ge beuren, waarvoor nog enkele andere raadsleden een duit in het zakje deden. Het bleek te gaan om een onverwacht optreden van een groep uit het plaatse lijke politieke cabaret, waarvan de heer Ockeloen ook deel heeft uitge maakt. Uit de gedeeltelijk gesproken, gedeelte lijk gezongen teksten viel enige ver wondering op te maken over het uitblij ven van een cadeau van de gemeente Burgemeester Reehorst stemde er na af loop enigszins aarzelend in toe. dat dit licht-satinsche programma binnen het kader van de raadsvergadering moest vallen En de heer Ockeloen vroeg zich even later af hoe dit programma onderdeel gestalte zou krijgen in de no tulen van de bijeenkomst De raadsle den boden het echtpaar Ockeloen een Perzisch tapijt aan voor de ambtswo ning in Temeuzen. Uitdaging De heer Ockeloen zette tot besluit uit een, dat hij Velsen voor Temeuzen wil ruilen omdat de Zeeuws-Vlaamse ge meente voor hem een uitdaging bete kent „Ik geloof niet dat ik ga om meei geld te verdienen ormeereei wil hebben. Ook met omdat er hier in Velsen iets mis is of omdat ik verwacht dat er in de toe komst grote moeilijkheden komen. Er zijn hier mooie en lelijke dingen en dat zal overal wel zo zijn De voornaamste reden is, dacht ik. dat het werk hier na al die tijd niet voldoende uitdaging meei inhoudt om het hier nog veertien jaar te doen. Veertien jaar is een lange tijd in een mensenleven Ik zou hier dan 25 jaai myn stempel op de zaken gedrukt heb ben. En afgezien of ik dat zelf zou kun nen opbrengen, zou ik de eerste zijn om dit van een ander te veroordelen De wethouder van Velsen zei beter te kunnen wennen aan het idee in Terneu zen burgemeester te worden dan aan het idee om geen wethouder van Velsen meer te zijn Na de raadsvergadering namen veel inwoners van Velsen af scheid van de heer Ockeloen Donder dagavond maakten nog eens velen van de mogelijkheid gebruik om het echt paar Ockeloen het allerbeste in Temeu zen te wensen. De burgemeester van Velsen en de resterende wethouders komen volgende week vrijdag naar Ter- neuzen om bij de installatie van de heer Ockeloen te zijn TERNEUZEN - De Tcrneuzense schooljeugd is uit de zorgen. Dagen lang hebben hondcrdod jongens en meisjes, die volgende week hun school zullen vertegenwoordigen bij de verwelkoming van de nieuwe burgemeester van Terneuzen. een tikkeltje nerveus geprobeerd de volledige tekst van het 'Neuzenlied' in het geheugen op te bergen. Ge makkelijk bleek dat niet. want de tekst van het tientallen jaren oude lied leent zich niet zo voor 'even snel uit het hoofd leren'. De ge meente heeft donderdag echter be sloten dat de kinderen helemaal niet verplicht zijn het lied mee te zingen. Woensdagavond werd van de kant van de Temeuzense raadscommissie voor onderwijs en sport ongezouten kritiek geleverd op het feit dat de schooljeugd (volgens het draaiboek) het 'Neuzenlied' zou moeten zingen ter verwelkoming van het burge meestersechtpaar Ockeloen. De WD-er W. de Zeeuw las een cou pletje vna het lied voor om de com missieleden en wethouder J Strijbos nog eens precies duidelijk te maken wat de gemeente de schooljeugd zou aandoen Heel typerend vond het commissielid met name de laatste twee regels van het couplet. Met eer bied in de stem droeg hij de regels voor: „Voor Temeuzen alles veil. hoog den neus hij brengt ons heiL.. De overige commissieleden waren het helemaal met de WD-er eens. ..We moeten iets eenvoudigere heb ben". vonden zij. Gemeentelijk voorlichter J C Robe sin, die nauw betrokken is geweest bij het samenstellen van het draai boek voor de ontvangst van burge meester C. Ockeloen. heeft zich nogal verbaasd over de opmerkingen van de commissieleden. „Eigenlijk is het sop de kool niet waard. Niemand is verplicht om dat lied te zingen. Kijk. toen wij een paar weken geleden het concept-programma in elkaar zet ten, kregen we het idee ook een stukje Temeuzense folklore te laten zien. Nou heeft Temeuzen op het ge bied van de folklore alleen dat 'Neu zenlied en de legende van de 'Vlie gende Hollander' We hebben toen besloten om het Neuzenlied'te laten spelen door de harmonie 'De Vlie gende Hollander' en omdat die kin deren er toch waren, vonden we het leuk ze dat lied te laten zingen", al dus voorlichter Robesm De sugges tie om de schooljeugd het 'Neuzen lied' te laten zingen werd door som mige leerkrachten erg positief ont vangen. Met name echter van de kant van de kleuterscholen kwamen er wat bedenkingen. „Begrijpelijk natuurlijk, je kunt van die kleintjes niet verwachten datze datlied bij het stadhuis gaan staan zingen". De kri tiek van de raadscommissie vindt voorlichter Robesin eigenlijk mi- splaats. „Nu komen ze plotseling met allerlei bedenkingen, terwijl wij met de rug tegen de muur staan. De tijd is namelijk veel tekort om nog iets an ders op touw te zetten. Trouwens, in vmd het toch al raar dat die opmer kingen niet gemaakt zijn tijdens het overleg over het draaiboek in het se niorenconvent Daar ging men er zonder meer mee akkoord". Na de kritiek op de keuze van het 'Neuzenlied' heeft de gemeente be sloten alle 63 scholen, die kinderen naar de ontvangst van Terneuzen's burgemeester sturen, een briefje te schrijven waarin uit de doeken ge daan wordt, dat men zelf maar moet uitmaken of men het lied met de kinderen instudeert of niet. Voorlichter Robcsin: „We houden hel er nu maar op dat de harmonie het 'Neuzenlied' speelt - en nog en kele andere werkjes- dat de kinde ren. wanneer het echtpaar Ocke loen bij het stadhuis aankomt, het 'Lang zullen ze leven' zingen. Want dat kent iedere kleuter...." Op de foto wordt de sidderrog triomfan telijk omhoof gehouden. BRESKENS - Aan de Breskense vis mijn werd donderdag een hoogst zeld zame sidderrog aangevoerd. De rog raakte gevangen in de netten van schipper Wies Timmerman van de Breskens 24, die de niet ongevaarlijke sidderrog onder de Engelse kust nabij de Theems had gevangen. De rog s 75 centimeter B. EN W. OP VRAGEN VVD: TERNEUZEN - B. en w. van Terneu zen vinden niet dat de gemeente op de stortplaats in de Bontepolder de hin derwetbepalingen overtreedt. Wel voldeed en voldoet het afvalmateriaal dat de N.S.M. indertijd aanbood niet aan de 'veronderstelde kwalificaties." Dit antwoordt het college op schrifte lijke vragen van de V.V.D.-fractie die zich verontwaardigd toonde over het feit dat milieu-we (houder J. H. Strijbos tijdens de rondvraag van de raadsver- heid te geven tot het behandelen ingewikkelde kwesties, vreemd aan de orde van de dag. maar voor het stellen van korte en duidelijke vragen met be trekking tot relatief eenvoudige zaken, schrijft het college. De vraag van de V.V D of adviezen van de speciale werkgroep die zich methetN.S.M.-afval bezighield niet zijn uitgevoerd berust volgens b. en w. op 'een misverstand', omdat er geen advies van de werkgroep tot stand is gekomen. Het college gaat niet in op de vraag wat de gevolgen zijn weegt tien kilo t lang. Aanvankelijk wist men niet welke vis het was, maar na inzage in boeken bleek het een sidderrog te zijn, die normaal nooit in de noordelijke wateren vertoeft. Gewoonlijk huist de sidderrog in de In dische oceaan, het oostelijk deel van de Atlantische Oceaan en een enkele maal in de Middelandse Zee Een volwassen sidderrog wordt gewoonlijk niet langer dan 60 een timeter en de Breskense rog is met een lengte van 75 centimeter bij zonder groot. Electrische roggen hebben een aantal spieren aan elke zijde van het lichaam, die in electrische cellen veranderd zijn, zodat de vis. wanneer hij aangeraakt wordt, zich door het geven van electn- kingen' hebben geëntameerd met be- sc'le schokken kan verdedigen en ook langhebbende instanties en daterover- vissen vangen. De vis is gekocht door de leg is gepleegd en voorstellen zijn ge- heer ^an Velzen en zal tijdens de Bres- daan. „De pogingen om tot een spoedige kense visserijdagen te bezichtigen zijn gadering van 24 juni niet inging op op- als de stortplaats gesloten zou moeten worden en verwijst daarbij naar haar overtuiging dat Temeuzen geen hin derwetbepalingen overtreedt. Op de vraag welke stappen zij hebben onder nomen om tot een oplossing te komen laten b. en w. weten dat zij, 'vele bespre- merkingen van fractievoorzitter H. de Jonge over deze kwestie B en w. noemen de boosheid van de V V.D 'misplaatst. „Wij zijn van me ning, dat een rondvraag bij raadsverga deringen niet ten doel heeft om gelgen- oplossing van deze problematiek te ko men worden nog voortgezet." B. en w. gaan tenslotte in op de vraag of wethou der Strijbos wilde zeggen waar hij de in formatie vandaan had dat de visclub O.N.I. onjuistzou hebben gehandeld bij het uitzetten van vis in de Otheense kreek. Als dat met mogelijk was moest hij die opmerking terugnemen, vind de V.V D Het college „De door wethouder Strijbos gedane uitlatingen waren ge baseerd op ambelijk verstrekte gege vens. Een schriftelijk rapport van de visserij-inspectie hopen wij nog te ont vangen." in de visbox van de heer Van Velzen na bij de Breskense jachthaven. WETHOUDER OVER VERWIKKELINGEN ROND RECREATIEPLAN IN SINT-PHILIPSLAND KAVERO PLEEGT OVERLEG MET JURIST STNT-PHILIPSLAND - ..We zijn als gemeente gewoon onbetrouw baar geworden. Als een particulier zoiets zou uithalen, zou je zeggen: die vent is een oplichter." Aan het woord: wethouder A. A. Rijstenbil van Sint-Philipsland een dag nadat de vier man sterke SGP-fractie in de raad een geslaagde poging on dernam om een vette streep te ha len door het recreatieplan 'Krab- benkreek'. Zoals gemeld, kwam de fractie van de SGP woensdagavond in de raad met een initiatiefvoor stel op de proppen om het in okto ber 1973 vastgestelde bestem mingsplan 'zomerhuizenterrein De Krabbenkreek' weer in te trekken. Het voorstel werd alleen gesteund door de vier SGP-ers. En dat was genoeg. De drie overige raadsleden konden slechts tegensputteren. Wethouder Rijstenbil (Partij voor Algemene Belangen) kan nauwelijks woorden vinden voor de houding van de SGP-fracüe „Het is gewoon een treurige zaak. Ik kan niets anders zeggen. Het is dieptreurig. dat dit ge beurd is. Hoe is het mogelijk De ontwikkelingsmaatschappij Kavero red.) heeft op basis van een eerder genomen raadsbesluit plannen ge maakt. Daar is een hoop geld mee gemoeid. En nu draait de gemeente raad de jas weerom. Op zon manier sla je als gemeentelijke overheid ronduit een rot figuur Om het geheugen op te frissen een stukje voorgeschiedenis In 1973 (toen de sgp met drie zetels nog geen meerderheid in de raad van Flipland had) ging de gemeenteraad akkoord met het plan Krabbenkreek Op een stuk grond van zo'n 35 hectare zou den 400 zomerwoningen, een paar tennisbanen en een openlucht zwembad moeten komen. De SGP- ers waren ook toen al tegen. Hun voornaamste motief: zij vreesden een verstoring van de zondagsrust- On danks de democratische nederlaag, die de SGP-ers in 1973 leden, hebben zij er alles aan gedaan om de plannen te dwarsbomen Ze hielden een handtekeningenactie (die 872 adhe siebetuigingen opleverde) en gingen bij de kroon in beroep. Het college van g.s. had al goedkeuring gegeven aan de recreatieplannen De kroon heeft overigens nog geen uitspraak gedaan. Na de gemeenteraadsverkiezingen in 1974 kreeg de SGP het in Sint- Philipsland voorhetzeggen. De SGP keerde dankzij een restzetel met vier vertegenwoordigers in de raad terug. Dat betekent, dat de SGP sindsdien met vier tegen drie (één PCG- raadslid en twee PvdA- vertegenwuurdigers) de meerheid van de gemeenteraad van Sint- Philipsland vormt. Gewoon gezwam Die meerderheid grepen de SGP- ers woensdagavond aan om het door hen zo verfoeide recreatieplan om zeep te helpen. Want. zo redeneerde de SGP. bij de verkiezingen van twee jaar geleden stemde de meer derheid van de kiezers op kandida ten. die tegenstanders waren van het plan 'De Krabbenkreek'. Wethouder Rijstenbil kan zich erg boos maken over zo'n redenering. „De AGP zegt. dat de meerderheid van de bevolking het met hen eens is. Nu vertellen ze dat allemaal wel. Maar het is natuurlijk gezwam. Het is allemaal kwatsch. De SGP had in 1974 658 stemmen. De Martij voor Al gemene Belangen had er 285, de protestants-christelijke groepering kreeg 278 stemmen en dan was er nog een belangenüjst, die 99 stemmen behaalde Alsjedatnu optelt zijn dat er 662. Dus het argument dat de meerderheid van de bevolking het met de SGP eens is. gaat met op Volgens de heer Rijstenbil loopt Smt-Philipsland nu het gevaar, dat door de houding van de SGP aan de gemeente de kans voorbij gaat om de leefbaarheid van het dorp wat op te knkken. „Het enige wat je nog voor Flipland moet hebben is recreatie. Andere nieuwe werkgelegenheid zit er gewoon niet meer in. Met dit plan zouden ontzettend veel mensen werkgelegenheid vinden. Ik denk al leen maar 's aan het onderhoud van het schilder- en timmerwerk. En de omzet van de middenstanders zal door de komst van de recreanten ook omhoog gaan. Het plan Krabben kreek betekend voor Sint- Philipsland een winstpunt voor de leefbaarheid en de werkgelegen heid." De drie niet-SGP-ers in de gemeente raad van St-Philipsland kunnen op het ogenblik weinig anders doen dan afwachten Wachten op het stand punt van gedeputeerde staten. Rijs tenbil: „Ik verwacht zeer zeker niet, dat g.s. dit nieuwe raadsbesluit zul len goedkeuren. G.s. hebben de vo rige keer de recreatieplannen goed gekeurd. en nu zouden g.s. het ook weer moeten terug draaien. En daar geloof ik niet in." Gedeputeerde mr J. P. Boersmavan ruimtelijke ontwikkeling verklaarde donderdag - om commentaar ge vraagd - dat de kwestie- Krabbenkreek in eerste Instantie een 'volslagen gemeentelijke aangele genheid' is. Volgens de heer Boersma zullen gedeputeerde staten van Zee land zich dan ook voorlopig niet met de kwestie bemoeien. Dat gebeurt pas. wanneer het raadsbesluit ter goedkeuring bij g.s. wordt voorge dragen. „Dan zullen wij uiteraard een standpunt bepalen." aldus de heer Boersma. Ingevolge artikel 35 van de wet op de ruimtelijke ordening is een raadsbesluit tot intrekking van een bestemmingsplan aan de goedkeu ring van gedeputeerde staten onder hevig. G.s moeten dan eerst nog de subcommissie gemeentelijke be stemmingsplannen van de provin ciaal planologische commissie ho- Schadevergoeding Dc directie van de projectontwik kelingsmaatschappij Kavero (de maatschappij, die het plan Krab benkreek zou gaan ontwikkelen) wilde donderdag nog geen com mentaar geven op de vraag, of Ka vero bij de gemeente Sint- Philipsland een eis tot schadever goeding zal indienen. Vandaag - vrijdag - heeft Kavero een gesprek met zijn juridische ad viseurs Kavero wil eerst die be spreking afwachten, alvorens met een reactie te komen. Met de kwestie Krabbenkreek heeft de SGP voor de tweede keer binnen vrij korte tijd voor een conflict ge zorgd op het gebied van de recreatie in Sint-Philipsland. Zoals bekend, heeft de fractie van de SGP de ge meente ook al in een moeilijke posi tie binnen het kanaalschap 'De Eendracht' gemanoeuvreerd. De gemeenteraad (c.q. de vier SGP- raadsleden) van Flipland heeft na melijk op het allerlaatste moment - toen alles in kannen en kruiken leek te zijn - 'neen' gezegd tegen plannen van het kanaalschap om in de voor malige werkhaven bij Sint- Philipsland een jachthaven aan te leggen De drie andere partners bin nen het kanaalschap (Tholen en de Brabantse gemeenten Nieuw- Vossemeer en Steenbergen) nemen dat niet. Zij willen Sint-Philipsland dwingen alsnog akkoord te gaan met de realisering van de jachthaven plannen. Dat kan namelijk op grond van de verordening op het kanaals chap. Het laatste woord in dat con flict is aan gedeputeerde staten van Noord-Brabant (het kanaalschap is een inter-provinciale gemeenschap pelijke regeling). Gedeputeerde sta ten van Noord-Brabant zullen niet eerder tot een standpuntbepaling overgaan, voordat g.s. van Zeeland zich hebben uitgesproken. Het gaat immers om de aanleg van een jach thaven op Zeeuws grondgebied. De visie van gedeputeerde staten van Zeeland zal dan ook waarschijnlijk van doorslaggevende betekenis zijn bij de oordeelsvorming van het Bra bantse college. G.s. van Zeeland hebben nog geen standpunt ingeno men. Gedeputeerde A. L. van Gees- bergen zal eerst nog een gesprek hebben met zijn Brabantse collega. Daarna zullen g.s van Zeeland hun visie kenbaar maken aan g.s. van Noord-Brabant, zo deelde een woordvoerder van de provincie don derdag desgevraagd mee Terroriseert Wethouder Rijsenbil is al dat ge harrewar meer dan beu. Volgens de wethouder gaat het er steeds meer op lijken, dat de SGP Sint- Philipsland 'terroriseert'. „Er is geen raadsvergadering meer. of er doet iets op. Iedere keer is het mis. De vorige keer was het over die jachthaven, nu is het weer dit en dan is het weer dat. Het hele land suist en ratelt van de bestuurlijke reorganisaties. Nieuwe herindelin gen en dergelijke. Nou, voor mij is het de vraag: als minister De Gaay Fortman van binnenlandse zaken dit soort dingen gaat lezen, dan ge loof ik vast en zeker, dat we van daag of morgen onze zelfstandig heid kwijtraken." Wethouder Rijstenbil is de enige met-SGP-er binnen het college van b. en w. Hij reageert wat terughou dend op de vraag of hij - gezien al deze verwikkelingen - in de toekomst nog op gezonde basis met de overige collegeleden kan samenwerken. „Daar zeg ik maar liever niet te veel over. Ik wil het niet moeilijker ma ken. dan het nu al is..." PvdA-raadslid Maas stelt vragen over ontsnapt zoutzuur in Breskens OOSTBURG-Naaraanleiding van het bij de firma gebrs. Cruson te Breskens ontsnapte zoutzuur heeft de heer L. Maas namens de gemeenteraadsfrac tie van PvdA, PPR, D'66 vragen gesteld aan hel Oostburgse college van b. en w. Hij wil graag weten waar het bedrijt op gezette tijden het zoutzuur loost als het bad moet worden ververst. „In het verleden is meerdere malen ge suggereerd dat dergelijke lozingen op het. fabrieksterrein zouden plaatsvin den en wel in een open put. hetgeen uit eraard schadelijke gevolgen voor het grondwater inhoudt" aldus de heer Maas. Hij schrijft in zijn brief dat er over igens geen sprake is van een voorraad vat op het eerder genoemde bedrijf, maar van een bak die aan de bovenkant open is. In de vragen halt de heer Maas ook nog een oude kwestie ten aanzien van de firma Cruson naar voren. Hij wil graag weten in hoeverre bij de thans in behan deling zijnde aanvraag voor een volle dige hinderwetvergunning de kwestie van de destijds gemaakte kosten ten behoeve van een afrastering aan de orde zijn geweest" De Oostburgse gemeen teraad besloot namelijk m 1975 dat er een afrastering tussen de Karei Door manlaan en het bedrijf aangelegd zou worden en dat in een later stadium be paald zou worden wie de kosten moet dragen. Als derde punt vraagt de heer Maas aan het college in hoeverre door het bedrijf wordt voldaan aan de thans geldende voorwaarden verhonden aan de ver gunning voor het in opslag hebben van 98.000 liter .ropaangas, die de firma Cru son heeft. Hij wisjt op de grote verant woordelijkheden. die het in opslag heb ben van een dergelijk gas midden in een kern met zich meebrengen. VRAGEN OVER RAMPENPLAN IN OOSTBURG OOSTBURG - Het Oostburgse pro gressieve raadslid J. de Vries heeft in schriftelijke vragen aan het college van b. en w. gevraagd wanneer de ge meenteraad een definitief rampen plan aangeboden zal krijgen. Het ram penplan is al een tijd geleden vast ge steld. De heer De Vries wijst het college op de werkwijze die in de gemeente Spijke- nisse is gevolgd en waar het rampenplan door een journalist in voor de burger leesbare taal is overgezet. Het aldus be werkte plan is in foldervorm huis aan huis in die gemeente verspreid. De heer De Vnes is van mening dat het aanbeveling verdient om ook in Oost burg zo te werken. Hij stelt zijn vragen naar aanleiding van een artikel in 'Eu ropese Gemeenten' waar de werkwijze van de gemeente Spijkenisse wordt uit eengezet. GESLAAGD KUIT AART - De heer J. P de Jonge uit Kuitaart slaagde aan de universiteit van Utrecht voor het kandidaatsexa men geneeskunde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2