Havenschap Vlissingen kan gebied binnen Sloe I verder uitbreiden In drie jaar tijd 15 inbraken in Middelburgse supermarkt Afscheid havenschap vanir. J. Zuurdeeg PZC/E 0 Onvoldoende aandacht Brabantse belangen Oosterschelde-besluit Zonnebloem aan top Mini-camping Serooskerke moet maandag ontruimd zijn Ir. J. Bout treedt af als vice-president van RSV IN AFGELOPEN DAGEN WEER 2 KEER DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1976 KREDIET VAN f 10,5 MILJOEN BESCHIKBAAR GESTELD HAVENSCHAP TERNEUZEN ACHTER WERKEN KANAALHAVEN VLISSINGEN - De raad van be stuur van het havenschap Vlis singen is woensdagmorgen ak koord gegaan met de beschik baarstellingvan een krediet van 10.500.000 voor de aanleg van een dam in de Sloekreek en de daarbij behorende werkzaam heden. De voorzitter van het havenschap, gedeputeerde A. J. Kaland legde uit dat na het bin nenkort klaarkomen van de nieuwe basisweg rond het ge bied van het havenschap, de doorbraak naar de zuid westelijke hoek van het terrein voor de deur staat. Die door braak zal ook de Quarleshaven betreffen. In verband met deze verdere ontwik keling van het industrie- en havenge bied in VUssingen-Oost - ook bekend Derde spaarbekken Bieschbos pas 1979 in gebruik MOERDIJK - Interne problemen bij de NV Waterwinningsbedrijf Brabantse Biesboscb zijn er oorzaak van. dat het derde spaarbekken minstens een jaar later dan gepland in gebruik genomen zal kunnen worden. Dat zal op z'n vroegst 1979 worden. Gezien de proble men is nog geen begin gemaakt met de zandwinning en het op diepte brengen van de bekkenbodem, Een rijksbijdrage zal de problemen mogelijk oplosbaar maken. Een en ander is te lezen in het jaarverslag over 1975 van het waterwin- ningbedrijf. De oplossing schijnt inmid dels gevonden te zijn in een andere technische aanpak en in een aanpassing van het project De technische voorbe reidingen voor de zandwinning in de Gister, zoals het derde spaarbekken wordt genoemd, zijn inmiddels begon nen. Volgens het jaarverslag zal men voor een ruim aantal jaren een vol doende capaciteit hebben als Gijster eenmaal functioneert Directeur prof. ir. P. Knoppert stelt in het jaarverslag, dat de biologische kwaliteit van het drin kwater in de Biesbosch uitstekend is en dat het aantal ongewenste verontrein igingen er zeer laag genoemd kan wor den. Flinke schade bij botsing te Burgh BURGH - Twee auto's zijn dinsdag middag omstreeks half zes aanzienlijk beschadigd bij een aanrijding in de Kerkstraat te Burgh. Bestuurder G. H. uit Almelo reed op dat moment zijn auto achteruit van de parkeerplaats Hij kwam daarbij in botsing met een door de Kerkstraat rijdende auto. die be stuurd werd door H. van D. uit Leusden. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Bromfiets vernield bij aanrijding te Kerkwerve KERKWERVE - Een bromfiets is woensdagmorgen omstreeks tien voor elf nagenoeg vernield bij een aanrijding op de afclag van de Zwaardweg en de Provinciale weg te Kerkwerve. Een au to. bestuurd door F J. A V. uit Oud- Gastel. verleende daar geen voorrang aan een bromfiets, bestuurd door L. v an K. uit Nieuwerkerk. De bromfiets werd nagenoeg vernield en de auto liep aan de voorzijde schade op. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor Brabant Zeeuwen - zo heet het - kijken altijd met een scheef oog tn de richting van Brabanders, omdat dat een slag volk is, dat olijkheid aan een losse leven stijl schijnt te paren en Zeeuwen daar weinig kaas van gegeten schij nen te hebben Die Zeeuwse bevreemding - wij kun nen daar wel inkomen. Disteren voerden onze werkzaam heden ons dwars door Bergen op Zoom - en ja hoor, daar had ja het gaande. Dat gevoel van bevreem ding Op een kruising in de stad ontwaar den wij ter linkerzijde een tapperij, die op een hoek stond. Hoe zou men zon etablissement in Zeeland ver noemen? Precies-café 't Hoekje', oj 7 Hoekske' als het tn Zeeuwsch- Vlaanderen zou zijn gesitueerd En hoeheettehet in Bergen op Zoom Café 't Abbatoir'. Wij bedoelen maar - dal is toch vragen om bevreemding En wat zagen wij ter rechterzijde van de kruising? Een bakkerij. Een ambachtelijke bakkerij, zo op het eerste gezicht, die in Zeeland stelling zou worden ge sierd met het opschrift: 'Wanne Bak ker'. In Bergen op Zoom niet, hoor. Daar luidde hel tekstje aan de gevel: „Komt u vlug binnen, zodat u en wij niet zullen verhongeren". onder de naam 'Sloe 1' - zal de raad van bestuur van bet havenschap op 30 au gustus een spoedvergadering wijden aan deze problematiek in het provin ciehuis te Middelburg. Havenschapsvoorat.ter Kaland zei. dat er een verzoek was binnengekomen van de NV Haven van Vlissingen op de be treffende terreinen nog een groot stuk' te reserveren voor huur of koop. en dat er ook nog enkele kleinere aanvragen waren binnengekomen voor grond voor de vestiging van opslag- en overslagge legenheid Voor bouwrijp maken van de bedoelde terreinen zal een bedrag van 60 tot 70 miljoen gulden nodig zijn De raad van bestuur van bet haven schap Vlissingen stond ook nog even stil bij de brief, die bel Italiaanse chemische concern Montedison had gezonden over het niet gebruikmaken van de offerte tot grondaankoop voor vestiging van bedrijven in het Sloege- bied. ..Het zit hem in gebrek aan inves teringen. Jammer." zo zei de heer Ka land. minder concurrerende positie die de binnenvaart op het kanaal Gent- Terneuzen gezien de tarieven inneemt ten opzichte van België De raad van bestuur van hel haven schap Temeuzen ging ook akkoord met een voorstel tot de uitvoering van wer ken in het kader van het kanaal haven plan Temeuzen. Zo zal in verband met de verplaatsing van overslagacüvitei len van OVETBV van de noordzijde van de Zevenaarhaven naar de massagoed haven en uitbreiding van de daar aan wezige terminal een aantal werken moe ten worden uitgevoerd. Men heeft op het oog verder doortrekking van de reeds aanwezige spoorlijn, het bijtrekken van een weg langs het voormalige OVET- terrein bij de omliggende terreinen, en het verwijderen en omleggen van kabels en leidingen in die weg alsmede het verwijderen van bomen en struiken. Hiermee is in totaal een bedrag van 510 000 gemoeid Croes 'BOEIENDE TIJD IN ZEELAND' VEEL LOF VOOR SCHEIDENDE FUNCTIONARIS schappen er in deze provincie er een re latief gunstige werkgelegenheid is en een bestaansmogelijkheid voor jonge ren. die in mindere mate de provincie Tweede-kamerlid Meis (cpn) wil compensatie voor de vissers iVan onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Het Tweede-Kamerlid Meis (CPN) heeft de minister van land bouw en visserij gevraagd alsnog een compensatiemaatregel voor de vissers te treffen. De maatregel moet het de vissers mogelijk maken zich aan de vangstbeperkende maatregelen te houden zonder dat dit diep ingrijpende gevolgen heeft voor hun mogelijkhe den van bestaan. De compensatierege ling zou volgens de communist moeten ingaan met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 1975. De heer Meis doet zijn verzoek naar aan leiding van het bericht dat de processen-verbaal, die tegen meer dan 600 vissers op platvis zijn opgemaakt toen zij de vangstbeperkingen naast zich neerlegden, alsnog strafrechtelijk zullen worden afgedaan. Volgens de vragensteller zullen deze overtreders boetes van 500 tot 1000 gulden opgelegd krijgen: „Een bijzonder zware fmanciele last voor veel vissers, nu door de rege ring nog geen compenserende maatre gelen zijn getroffen voor de opgelegde vangstbeperkingen", aldus de heer Meis Aan de ministers Van der Stee (land- provincie De brief van de gemeente Goes inzake de wens in het gelijke mate betrokken te worden van deze gemeente bij het bestuur van het havenschap als de ge meente Middelburg, alsmede het standpunt van het Havenschapsbes- tuur - „geen adviserend lidmaatschap voor Goes, omdat." in de loop der jaren een nauwere betrokkenheid van deze gemeente bij de ontwikkelingen in het Sloegebied nimmer is gebleken" - werd voor kennisgeving aangenomen. De heer Kaland wees er daarbij nog eens op dat ook 'bijvoorbeeld' voor het in dustrieterrein van Middelburg de be trokkenheid tussen dat industrieterrein en het Sloe 'geen enkele relatie in de praktijk heeft doen ontdekken'. Adviescom missie Het dagelijks bestuur van het Haven schap Vlissingen zal op 21 september een gesprek hebben met de advie scommissie voor bet havenschap uit het bedrijfsleven. Zoals bekend heeft deze adviescommis sie haar bezwaren geuit inzake het func tioneren van deze commissie ten op zichtevan de raad van bestuur en zijn er zelfs enkele leden - vertegenwoordigers van NKV en NW - uit de commissie getreden. Havenschapsbestuursraadslid. gede puteerde J Stenvert zei, dat dan wel goed uitgesproken diende te worden dat er bij het havenschap geen gebrek aan bereidheid bestaat de adviescommissie te consulteren Havenschapsvoorzitter gedeputeerde Kaland betoogde aan de hand van voorbeelden dat het voor een besturend lichaam niet vanzelfsprekend is regel matig overleg met een adviescommissie te plegen, „maar we kunnen wel praten over meer contact, alhoewel dat heel anders is dan formeel overleg." Onmiddellijk na de vergadering van het VLISSINGEN - De havenschappen Vlissingen en Temeuzen hebben woensdag in hun vergaderingen af scheid genomen van hoofdingenieur directeur ir. J. Zuurdeeg van rijkswa terstaat Zeeland, die zijn functie bin nenkort wegens pensioneringzal neer leggen. De voorzitter van de beide ha venschappen - gedeputeerde A. J. Ka land -sprak het scheidende lid van het dagelijks bestuur van de havenschap pen toe en prees hem voor zijn inbreng als rijks-ambtenaar in een regionale zaak als de waterschappen. De heer Kaland herinnerde er aan dat ir Zuurdeeg op 1 augustus 1962 naar Zee land was gekomen. „Als rijks ambtenaa- moest u voor de rijksbelangen opko men. maar al spoedig werd u gegrepen door het provinciale leven en de provin ciale belangen Nu is het gelukkig zo dat nationale en provinciale belangen niet altijd tegengesteld zijn. In het algemeen kunnen we zelfs zeggen dat provinciaal belang ook nationaal belang is. En uit dien hoofde heeft u zich uitstekend kunnen aanpassen in het kleine team vna provinciale hoofdambtenaren. Met veel verve heeft u zich ook regionaal op gesteld. U heeft veel betekend voor deze provincie", zei havenschapsvoorzitter Kaland tot ir Zuurdeeg De heer Kaland wees op de invloed die de scheidende hoofdingenieur-directeur van rijkswaterstaat Zeeland heeft kun nen uitoefenen op belangrijke zaken als Delta-werken, werken in de Kanaalzone in Zeeuwsch-Vlaanderen, en rijksweg hoeven te verlaten, terwijl daarnaast er bouw en visserij) en Van Agt (justitie) aantal buitenstaanders vraagt hfi de bereidheid hun invloed aan broodwinning en woongelegenheid is ontstaan". De heer Kaland deelde mee dat het da gelijks bestuur van de beide haven schappen nog 'op gepaste wijze' af scheid zal nemen van ir Zuurdeeg. Boeiende tijd De heer Zuurdeeg zei in zijn antwoord dat de veertien jaren doorgebracht in Zeeland „een interessante belevenis waren geweest met vooreen rijksamb tenaar totaal nieuwe zaken zoals de havenschappen, die nu redelijk func tioneren". „Een bijzonder boeiende tijd', aldus de heer Zuurdeeg. te wenden, zodat de betrokken vissers geen financieel nadeel van de vorig jaai opgemaakte processen-verbaal onder vinden, Mr. J. van 't Hof benoemd tot rechter te Middelburg MIDDELBURG - Mr, J. van 't Hof te Middelburg is benoemd tot rechter bij de arrondissementsrechtbank te Mid delburg. Mr. Van 't Hof is thans gerecht sauditeur en rechter-plaatsvervanger bij dit college. G.S. NOORD-BRABANT: DEN BOSCH - Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant vinden dat bij de be slissing om de Oosterschelde af te sluiten met een peilerdam. onvoldoende aandacht is geschonken aan de Brabantse belangen. Dit schrijft het college van gs aan minister Westerterp (verkeer en waterstaat). Het college zegt de indruk te hebben dat aan de Braban tse belangen die op het spel „U bent vanaf het begin betrokken staan ''ïog onvoldoende aandacht is geschonken althans dat nog onvoldoende bij de havenschappen, hun wordingsge- zekerheid bestaat of met die belangen bij de gekozen oplossing voldoende rekening wordt gehouden'. Het college van gs is samen met provinciale staten van mening dat een beslissing over afsluiting van de Oosterschelde eerst genomen had mogen schiedenis heeft u meegemaakt", aldus de gedeputeerde Kaland, die ook hebben moeten ondergaan. „Maar aan het eind van uw periode kunnen, we toch stellen dathet een goede zaak is. dat wat tot stand gekomen is door de haven schappen Vlissingen en Temeuzen. Uw dienst heeft ook een grote bijdrage ge- hJwenschap ^Vlissingen vergaderde m had ln hel ontstaan vna de ïndustriege- bieden bij Vlissingen en Temeuzen Het stemt tot voldoening als wij kijken naar de sociaal-economische onderbouw van dit gebied, een gebied, dat - toen u hier kwam - hoog stond op de ranglijst van uittocht van jongeren en te kort aan emplooi. Aan het einde van uw loop baan heeft u kunnen meemaken dat dankzij de activiteiten van de haven- op de kritiek, die de havenschappen worden wanneer alle daarvoor benodigde gegevens beschikbaar zouden zijn. Vol- - - gens gs is dit laatste nog niet het geval. „Er worden nog studies verricht over de waterkwaliteit, de peilbeheersing en het watergebruik", aldus gs in hun brief aan VLISSINGEN-Het is goed raak met de zonnebloemen, dit jaar in Zee land nauwelijks werd die van de fa milie De Jonge aan de Hoevenweg in Zierikzee enkele dagen geleden mei een hoogte van 4.37 meter uitgeroe pen tot Zeelands grootste, of eei Vlissingse familie st rooit alweer roet in het eten. Bij de Vlissinger C. Feij aan de Badhuisstraat is nu een zon nebloem van 4.75 nieter hoog geme ten, zelfs in de knop nog. En daarmee is die van de familie De Jonge met een flink verschil zonder pardon naar de tweede plaats in de Zeeuwse rang schikking gedeclasseerd. Op de derde plaats zetelt - tot nu toe - de familie Hoogesteger aan de Laus- straat te 's-Heerenhoek met twee zonnebloemen van 4.10 meter hoog. Daarna komt een flink aantal men sen met wel uit de kluiten gewassen zonnebloemen, maar die onder de vier meter zijn gebleven. I ADVERTENTIE) dezlfde ruimte - het Vlissingse stadhuis - en onder dezelfde voorzitter - de heer Kaland - de raad van bestuur van het havenschap Temeuzen. Men besloot onder meer dat het dage lijks bestuur bij de minister van verkeer en waterstaat aandacht te vragen voor een rapport, samengesteld door de 'Ver eniging Havenbelangen' betreffende de PER 1 JANUARI 1977 MET VERVROEGD PENSIOEN EXPLOITANT HIELD ZICH NIET AAN AANTAL VLISSINGEN - Ir. J. Bout zal met in gang van 1 januari 1977 aftreden als vice-president van de raad van be stuur van Rijn - Schelde - Verolme. De heer Bout. die in 1917 werd geboren, heeft de raad van commissarissen ver zocht hem vervroegd pensioen te ver lenen. Met ingang van dezelfde datum zal ook de heer D. Teschmacher (61). eveneens vice-president van RSV, met vervroegd pensioen gaan. Door het vertrek van de heren Bout en Tesch macher zal de raad van bestuur wor den ingekrompen tot zes man. Als plaatsvervanger van de voorzitter, ir. A. Stikker, gaat de heer A. Rijke op treden. Ir Jacob Bout was sinds 1973 vice- president van RSV en tevens hoofd van de divisie marine, scheepsmachine- bouw en elektrotechniek. Daarvoor (sinds 1968) was hij lid van de raad van bestuur van Rijn-Schelde en i sinds 1969) vooratter van de directie van de koninklijke maatschappij 'De Schelde' Deze laatste functie legde de heer Bout in maart 1975 neer. Hij besloot daar toen in verband met de steeds toenemende omvang van zijn taak als lid van de raad van bestuur en vice-presidentschap van de Rijn - Schelde - Verolme - Machinefa brieken en Scheepswerven NV. waarvan 'De Schelde' te Vlissingen deel uit' maakt. Ir. Bout begon zijn carrière in 1937 als mts-er bij Werkspoor in Am sterdam. Tot 1942. toen de technische hogeschool in Delft werd gesloten, volgde hij een ingenieursstudie In 1942 werd hij benoemd tot algemeen bedrijfs leider bij de NV H K. Jonkeren Zoon te Amsterdam Drie jaar later trad hij in dienst bij de NDSM. In 1948 behaalde de lieer Bout het ingenieursdiploma. Ruim tien Jaar werkte hij vervolgens in Zuid- Afrika, waarna hij in 1960 werd be noemd tot 'managing director' van de fabriek van zware apparaten van Thompson Ltd in Wolverhampton (En geland). Op 1 juni 1963 trad ir Bout in dienst bij de machinefabriek 'Breda'. Kort na de fusie van 'Breda' met de toe nmalige Rijn-Schelde werd hij - op 22 mei 1969 - directeur van 'De Schelde' te Vlissingen Ir. Bout is officier in de orde van Oranje-Nassau. nationale taptoe breda 19 t/m 28 augustus elke avond 9 uur behalve zondag 25 augustus: middagvoorstelling 3 u. toegangsprijzen: van f 6.- t/m f 17.50 voorverkoop: WV kantoren VVV Breda: tel.: 076-125733/132150 Installatie van mr. C. Pijl Hogeweg ZWIJNDRECBT - Burgemeester mr. C. Pijl Hogeweg van Reimerswaal zal woensdag 1 september worden geïn stalleerd als burgemeester van Zwijndrecht. Dit gebeurt tijdens een buitengewone openbare raadsverga dering. die om halfdrie zal beginnen. Aansluitend hierop zal er een receptie zijn in de burgerzaal van het Zwijnd- rechtse gemeentehuis ANDERS VOLGT ONTRUIMING MET 'DE STERKE ARM' VEERE - Op last van b en w van Veere moet a.s. maandag de mini-camping van landbouwer J. Melis te Seroos kerke ontruimd zijn. Is dat maandag niet het geval dan zal ontruiming 'met de sterke arm' volgen. Burgemeester A. Hack deelde dit mee aan het begin van de woensdagavond gehouden raadsvergadering. De heer Melis, zo bleek uit de toelichting van deraads- voorzitter. heeft destijds vergunning gekregen voor een bezetting van maximaal drie tenten of caravans, op zijn boerderij. Zowel vorig jaar als dit jaar heeft de heer Melis dit maximum overschreden en omdat de exploitant van de mini- camping zich niets aantrekt v an waar schuwen zien b en w geen andere oplos sing dan tot ontruiming over te gaan als dit niet vrijwilllig gebeurt. De vergun ning voor de mini-camping is ingetrok ken. Aanleiding tot deze toelichting was een brief, die de heer Melis aan de raad had gericht. Gezien het feit, dat de exploi tant alle waarschuwingen in de wind heeft geslagen, kon de raad achter het standpunt van b en w staan, maar wel volgend seizoen moet worden bezien of opnieuw 'indien e r met de exploitant te praten valt' een vergunning kan wor- r. zodat de poort van de mini- camping althans voor volgend jaar nog niet geheel is dichtgevallen. „We moeten de heer Melis een kans geven beterschap te betonen' zo stelde de heer C. Joziasse (ar) en ook de heer J. Cevaal (oh) zei dat het te betreuren zou zijn als de vergunning permanent wordt ingetrokken, omdat het om be- sniing van inkomen gaat. DeheerW. J. Sanderse (ar) stelde, dat de mi i-campings blijken te voorzien in een behoefte dat de zaak 'niet op zichzelf staat en dat de maatregel consequen ties kan hebben. De heer Sanderse wees er voorts op. dat indien men de Vergun ning van drie naar vijf eenheden wil uit breiden hiervoor extra sanitaire voor- zieningenmoet trefeen. 'een hele inves tering voor twee eenheden meer'. Wel licht is er een mogelijkheid de verorde ning aan te passen, zo stelde de heer Sanderse. die er eerder op had gewezen dat de exploitant voor de komende we- EIGENAAR: „DIT IS NIET MEER VOL TE HOUDEN" MIDDELBURG - De super markt 'Parade Super' in het winkelcentrum Dauwen- daele in Middelburg is de af gelopen dagen opnieuw twee keer het doelwit ge weest van inbrekers. Daar mee is het aantal inbraken dat in de drie jaar van het bestaan van deze winkel is gepicegu, opgelopen lot een totaal van vijftien. Bedrijfsleider S. J. Beukelaar is ei zo langzamerhand hopeloos van „Dit is niet meer vol te houden. Je werkt zo langzamerhand alleen voor de inbraken. Altijd moeten ze mij hebben". De twee inbraken - in de nacht van maandag op dinsdag en dinsdag op woensdag - gebeuren juist op hel moment dat men in de supermarkt bezig is met het aanleggen van een alarminstallatie. De inbraken ge beurden echter buiten de gedeeltes die al beveiligd werden. De eigenaar van de supermarkt is van plan om haast achter de verdei beveiliging te zetten, Daarnaast overweegt iuj om de ramen van zijn winkel te voorzien van ijzeren spijlen Beide voorzieningen kosten echtei het noodtge geld. De winkel telt al leen al een kleine 100 ruiten. De inbraken gebeuren steeds aan de achterzijde van de winkel waar de daders vrij spel hebben omdat men hier vanaf de straat niet te zien is. Maandagnacht kwam men binnen door een ruit in te tikken, dinsdag nacht werd een ruit met een houten vlonder vervrijzeld om toegang te krijgen. Volgens de recherche van de Middel burgse politie is bij de eerste Inbraak kleding gestolen. Bij de inbraak de nacht erop werden echter kleine 90 langspeelplaten en een partij siga retten meegenomen. De waarde daarvan schat eigenaar Beukelaar op 1500 a 2000 gulden. De inbraken die tot nu toe in de su permarkt werden gepleegd, waren voor het merendeel werk van jeugdi gen hoewel de politie ook een keer ouderen heeft aangehouden. Van de laatste inbraak voor die van deze week - in maart van dit jaar - wist de politie nog een groot deel van de buit boven water te brengen. Voor eigenaar Beukelaar van de su permarkt blijfrt het echter iedere dag onzekerheid. „Vanacht ben ik om half twaalf nog wezen kijken. Ik zomaar het voorgevoel dat ze wel weer zouden komen. Maar ja, je blijft niet de hele nacht. Eigenlijk zou ik vannacht weer moeten kij ken", zei hij woensdagmorgen. ken ruimte heeft verhuurd aan verschil lende mensen. Sluiting betekent dat hij geen 'prestatie' zal kunnenleveren. „We vonden ver schillende raadsleden dat moeten zien met Melis in de toekomst tot een soepeler standpunt te komen", aldus de heer Sanderse. .Melis heeft de waarschuwingen in de wind geslagen' zo den verleend. Deze suggestie namen b verklaarde de raadsvoorzitter in zijn antwoord, 'morgen wordt opnieuw ge waarschuwd dat uiterlijk maandag morgen het erf ontruimd moet zijn'. De heer B. Arendse (ar) kon het niet eens te zijn met zijn fractiegenoot Sanderse. ,In het hoofdseizoen wordt wel eens wat door de vingers gezien", zo formuleecedc het AR-raadslid, .maar deze man is vorig jaar en dit voorjaar gewaarschuwd. Maar hij lapt het gehele gemeentebestuur aan z'n laars. Als cr met de man te praten valt moeten we het nog maar eens probe ren, maar op het ogenblik moet het maar eens afgelopen zijn". Met deze laatste opmerking ver klaarde de heer K. D. Poppe (wd) mee te kunnen gaan. „Maar nu wordt de wet en de verordening met voeten getreden Vrouw bij botsing licht gewond HULST - Bij een botsing tussen twee personenauto's op de kruising van Mae'stedeweg-Koolstraat in Hulst is de bewoonster uit Hulst. A. de M. dins dagavond licht gewond geraakt aan het hoofd. De bestuurder van de andere personen wagen, L van O. uit Doel <B) bleef onge deerd Het ongeluk ontstond toen Van O. op de krusing geen voorrang verleende aan De M. ZEESCHIP TE SNEL: SCHADE AAN DUWEENHEID VLISSINGEN - Door het te snel voor bijvaren van vermoedelijk het zee schip Clifford March is er in de nacht van dinsdag op woensdag ter hoogte van boei 4 schade ontstaan aan de du- weenhcid Neptunus 9. Beide schepen waren op weg naar Antwerpen. Op de duweenheid sloegen enkele ka bels los en werd de voorruit vernield. B. en vv. Goes ontvangen dames uit Abergavenny GOES - Binnenkort komt een afvaardi ging van de bond van plattelandsvrou wen uit Abergavenny in Wales naar Goes. In verband hiennee zullen b. en w. van Goes de dames ontvangen. Dat ge beurt op 8 september aanstaande, om 09.15 uur in het lunchcafé Stadhuis te Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2