Frans Derks kweekt interesse bij Ajax voor jonge Leo Koch Thoolse Wim Evertse geheel in ban organiseren koersen Felle strijd in het toernooi van Sas schaak van Gent TERNEUZENSE SPELER NA JUNIORENTIJD BIJNA TWEE JAAR AAN DE KANT MET ONWILLIGE KNIE PZC/sport FBO-vertegenwoordigers doen voorstellen aan NOS Wie mag van 's lands beste brouwers naar de baai van Palma? ZATERDAG DERDE RONDE IN EIGEN WOONPLAATS Arbiter: 'Hij heeft iets dat veel betaalde spelers niet bezitten' Oranje op de paralympics: 82 medailles Minneboo won op één been de titel VAN DER WIEL AL MET 3-0 VOOR IN TWEEKAMP Teams voor wedstrijd oud- Zeeuws elftal-Middelburg Spui-doelman brak been ZWARTKRUIS EFFENDE PAD VOOR VAN BEVEREN EN V.D.KUYLEN DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1976 Terneuzen ging trainen, voelde ik geen pijn meer in die knie. Aan het eind van de competitie heb ik een paar toer nooien gespeeld. Voor mezelf vond ik, dathet zelfs beter ging dan in de periode vóór die blessure. Ik bleef bezig daarna met camping-voetbal en zo is langzaam maar zeker ook de conditie terugge keerd." Die goed op peil gehouden conditie kan Leo Koch vanavond in Amsterdam goed van pas komen. Als Ajax ook na die testwedstrijd nog belangstelling heeft, wil Frans Derks graag aanwezig zijn bij de besprekingen die dan vol gen. Derks: „Ik weet zeker, dat er Zeeuwse voetballers gefaald hebben in het profvoetbal omdat ze verkeerd of helemaal niet begeleid zijn. Leo Koch is een persoonlijke ontdekking van mij. Ik zag gelijk dat hij qua capa citeiten geschikt is voor het betaalde voetbal. Voor de mentaliteit van een TERNEUZEN - De Terneuzenaar Leo Koch (19) speelt vanavond (donderdag) een testwedstrijd met Ajax. Hij is met de Amster damse club in aanraking gekomen dankzij Frans Derks. De na tionale toparbiter leidde onlangs in Nieuwvliet een ontmoeting tussen een campingelftal van 'De Panneschuur' en de veteranen van Terneuzen. Leo Koch heeft tijdens dit duel, zo bleek achte raf, bijzonder veel indruk gemaakt op Frans Derks, die beloofde te proberen een betaalde club warm te maken. Er was toen eigenlijk al direct sprake van een van de drie toppers van de eredivisie. Frans Derks vond Leo Koch zelfs te veel talent in huis hebben voor een gewone club als NAC. Leo Koch werd daarna regelmatig op de hoogte gehouden over Derks' activiteiten. Via Bobbie Haarms hoorde Frans Derks dat er wel interesse was van de zijde van Ajax. Koch mocht een testwedstrijd komen spelen, maar hij was tot vorige week op vakantie. Deze week kreeg hij via Derks te horen, dat hij vrijdag naar Amsterdam moest ko men voor de test, maar omdat Ajax vrijdag naar Marokko ver trekt is die wedstrijd een dag vervroegd. Leo Koch speelt in deze wedstrijd, zo is hem verzekerd, met die eerste selectie van Ajax. De belangstelling voor de Temeuzense belofte komt wellicht in Zeeland over als een volslagen verrassing Leo Koch leek. toen hij in het succesvolle a-elftal van Terneuzen speelde, echter al goed voor een schitterende voetbalcarrière, maar daar kwam twee jaar geleden een abrupt einde aan toen de Terneuzenaar plotseling last kreeg met een onwillige knie. Een operatie in Goes was de inlei ding van een langdurige martelgang die hem precies twee jaar van de voetbal velden hield. Hij kreeg daardoor geen gelegenheid om zich bij de senioren te mamfesteren en dat verklaart meteen waarom Leo Koch tot dusverre nauwe lijks enige faam geniet in de Zeeuwse voetbalwereld. Aan het begin van dit jaar mocht Koch voorzichtig beginnen met voetballen. „Er is een langdurige behandeling voor afgegaan aan die come-back." licht hij zelf toe. „Na de operatie ging het on middellijk weer fout. Het bleef sukkelen en ik ben pas een half jaar later naar dokter Brons in Souburg gegaan. Het werd een gecompliceerde procedure die de nodige tijd heeft gevergd. Het was moeilijk om nog een jaar te wachten met voetballen, maar alles was beter dan he lemaal nooit meer spelen. Want eigen lijk had ik me daar al bij neergelegd. Ik was aan een trainingscursus begonnen maar ik moest direct stoppen toen er een bot (stukje van de buitenmeniscus) naar buiten kwam. Ik kon het voetbal len wel vergeten, dacht ik op dat mo ment." Injecties Bij dokter Brons kreeg Leo Koch privé -massages en voor de versoepling van de kniebanden om de veertien da gen injecties. Er bleef nog wel een stukje van de buitenmeniscus in de knie zitten maar volgens de Souburgse arts kon dat beslist geen kwaad. Een zaalvoetbalwedstrijd met de bank waar Leo Koch werkzaam is gaf hem in het begin van dit j aar weer nieuwe hoop. Leo Koch: „Ook daarna, toen ik weer bij TORONTO (ANP) - Het Nederlandse basketbalteam is in de halve finales van het olympische toernooi voor ge handicapten in Toronto uitgeschakeld door Israël. De titelverdediger won met 49-42 in een spannende en uitste kende wedstrijd. De Nederlanders hebben tegen het sterkste rolstoelbas ketbalteam ter wereld zelfs nog kan sen gehad op de overwinning. In de strijd om het brons verloor een uitge blust Oranje met 55-39 van de Fransen. Op de voorlaatste dag heeft de Neder landse afvaardiging het record aan be haalde medaille gebracht op 82. Daar van zijn er 43 goud, 25 zilver en 14 brons. Een van de bronzen medailles ging naar het handboogschietteam, dat met 2090 punten eindigde achter West-Duitsland en Zweden. Dick Druidenier (7130 pun ten). invaller Wim van den Bosch (6890) en Paco Verkoelen (2090) zorgden daar voor. Nederland diende een protest in tegen West-Duitsland omdat dat team zich van onregelmatige rolstoelen zou hebben bediend AMSTERDAM - Gaby Minneboo. vo rig jaar in Rocourt de sterkste ama teurstayer van de wereld, is woensda gavond in het Olympische Stadion op een been Nederlands kampioen ge worden. Bij afwezigheid van Martin Vcnix. die vanavond (donderdag) als frof-stayer debuteert op de slotavond van de kampioenschappen, had Min neboo slechts twee tegenstanders van enig formaat. Dat waren de andere twee 'echte' stayers Matje Pronk en Martin Rietveld, die min of meer in de pas konden blijven bij de ongenaak bare 31-jarige Zuidhollander, maar hem geen moment belaagden. Ook de eerste ritten van de strijd om de achtervolgingstitels werden beheerst door de wereldkampioenen 1975. van wie er met Minneboo woensdagavond vijf in de baan kwamen. Roy Schuilen bij de profs maakte in de kwalificatierit- ten een voor hel Olympisch Stadion goede tijd van zes minuien en ,7 se conden. Keetie van Oosten regeerde het veld van de dames in de schiftingen met een even opvallende 4 07.3 over de 3000 meter. Z(jn stalgenoot, André Gevers, ook een wereldkampioen van 1975. verloor 15 seconden. Van Helvoirt- moest er 22 prijsgeven Keetie van Oosten had iets meer tegenstand Corrie Fnedsma bleef op slechts zes seconden stnjden en An- nel Roemersma verloor op de 3000 me ter negen seconden op de wereldkam pioene. 13 HILVERSUM - Guus Couwenberg. voorzitter van de FBO (Federatie Betaald Voetbalondernemingen) en Jaap van Praag, voorzitter van Ajax. hebben woensdag op hun ve- zoek een gesprek gehad met C'arel Enkelaar en Bob Spaak, respectie velijk voorzitter en lid van de NOS-delegatie die met de KNVB heeft onderhandeld. De initiatiefnemers deden twee voor stellen. Ten eerste: de voetbalflitsen in het NOS-programma 'Langs de Lijn' zullen zondag"s niet om 14 30 maar 14 45 uur beginnen en er dient een regeling te worden getroffen waarbij voetbalclubs worden be taald voor de faciliteiten die zij voor de radioreportages beschikbaarstel len. Ten tweede een alternatief voor stel. om voorlopig een jaarlang alles bij het oude te houden teneinde tijd te vinden om uit de impasse, veroor zaakt door het conflict tussen KNVB en NOS te geraken. De NOS-vertegenwoordigers zullen de voorstellen voorleggen aan de raad van beheer van de NOS. De omroepen zullen hangende het conflict NOS-KNVB geen radiobe schouwingen wijden aan het be taalde voetbal. Dit gebeurtbij onder linge afspraak in de sub-commissie sport van de NOS. waarin alle om roepen zijn vertegenwoordigd. De omroepen gaan uit van het volgende argument: ..Waarom zouden wij voor- en nabeschouwingen geven op wedstrijden, die wij van de KNVB toch met mogen verslaan?" Dit is geen officieel besluit, maar het inne men van een gezamenlijk standpunt waarvan iedereen zich wenst te hou den. werd namens de sub-commissie meegedeeld. De NOS deelt in dit ver band mee. dat zij haar afwachtende houding bewaart. Zij heeft tot nu toe in het geschil het laatste woord ge sproken Het volgende moet van KNVB-zijde komen. Wel hoopt de NOS in het belang van luisteraars en kijkers, dat er een oplossing zal ko men voordat op 22 augustus de voet balcompetitie start De NOS onder- neett echter zelf geen stappen. De consumentenbond vindt dat de ruzie overhetuitzenden van voetbalflitsen niet over de rug van de kijkers mag worden uitgevochten. In een tele gram heeft de bond er bij de NOS op aangedrongen de kijker met de dupe te laten worden van het geruzie met de KNVB De bond vindt d at NOS en omroepen een door de wet verleende monopo- lopositie niet mogen msibruiken om de kijkers programma's te onthou den. die zonder bezwaar kunnen worden uitgezonden en die door ee- len op prijs worden gesteld Zeeuw ben ik wel eens bang. in geloof dat ook dit bij Leo geen pro bleem is. De financiën die er mee ge moeid zijn interesseren me totaal niets. Daar doe ik het beslist niet voor. Ik wil alleen deze jongen brengen waar hij thuishoort. En ik weet zeker, dat hij dat kan. want hij heeft iets wat heel veel betaalde voetballers niet hebben. De vloeiende bewegingen en de balbehandeling hebben in die ene wedstrijd veel indruk op mij ge maakt." Een eventuele transfer van Leo Koch zou weer nadrukkelijk onderstrepen, hoe betrekkelijk het voor een Zeeuwse amateurclub is om over talentrijke jon geren te beschikken. Vooral Terneuzen kan daar stilaan over meepraten: PSV Willem H, NAC. Ajax en Club Brugge weten de weg naar het Temeuzense Zuidersportpark nu al moeiteloos te vinden Men kan zich bij Terneuzen al leen nog afvragen wat er in de komende jaren nog overzal blijven van het eens zo veelbelovende a-team. SAS VAN GENT - Een van de opval lendste zaken van het internationaal jeugdschaaktoernooi in Sas van Gent is de derde zege in successie van John van de Wiel in de revanchetweekamp tegen de Joegoslaaf Zlotan Lisjak. een strijd tussen de nummers één (de Ne derlander) en twee van het vorige A-toemooi. Ondanks de 3-0 achter stand blijft de Joegoslaaf er de moed inhouden, getuige zijn opmerking: „In de volgende partijen ga ik gelijk ma ken". maar zeer waarschijnlijk zal hij er wel van overtuigd zijn. dat ik Van der W iel in deze tweekamp erg sterk speelt. In de A-groep heeft de Zweed Harry Schüssler gedecideerd de leiding geno men na een zege op zijn naaste concur rent. Jean-Luc Debouverie uitFrankrjlk. (ADVERTENTIE) MIDDELBURG - Elftalleider Ko Si- monse uit Koudekerke heeft vijftien spelers geselecteerd voor het oud Zeeuws voetbalelftal, dat morgen (vrijdag) tegenstander is van het zo succesvolle Middelburgtcam uit 1966. De spelers van het oud Zeeuw3 team zijn: de keepers Wim Bos en Kees de Ridder en de veldspelers Ko de Kraker. Jo Jansen, Ko Huser. Jan van Huizen. Gillis Sohier. Rob Moens. Jo de Waal. Wim Groenewegen. Hans Bergs. Lex Langendijk. Henk van Oosterhout, Jo Melis en Wim de Waal. „Alle spelers ko men in het veld. want na rust wissel ik uit", verzekerde Simonse. In de eerder gepubliceerde opstelling van het Middelburgteam is één naam weggevallen: die van Dick van Westen, nota bene een van de eersten die zich aanmeldde na de oproep van het Mid- delburgbestuur voor deze 'reünie wedstrijd' De andere spelers zijn: Anton Schoenmakers. Ko Groenewegen. Jan Bostelaar. Tonnie Hendrikse. Henny Wijs. Leo van Liere. Wim de Vos. Jules Vogel, Nol Schuit. Bert Pentury en de keepers Sjaak Groenewegen en Wim Langemaire. Afwezig uit het succeselftal is verdedi ger Ane Delmolte. die niet naar TSC is overgestapt, zoals we onlangs bericht ten, maar gestopt is met voetballen. Voor deze wedstrijd, die om half zeven begint, hebben de Middelburgleden geen vrije entree, omdat de opbrengst ten goede komt aan de stichting Sport Stenut Zonneveld. Middelburg zet zijn jubileumpro gramma zaterdag voort met een toer nooi voor veteranen, op 22 augustus SAS VAN GENT - Tijdens een in Sas van Gentgespeelde oefenwedstrijd tus sen Com. Boys en Spui heeft Spul doelman Willie Keizer na een ongeluk kige tussenkomst bij een aanval opzijn doel een been gebroken. De stand was op dat moment 3-1 m het voordeel van Com. Boys. De wedstrijd is daarna met verder uitgespeeld. volgt de jubileumwedstnjd tegen AFC Amsterdam, één van de teams, waar tegen Middelburg een van zijn beslis sende wedstrijden om het landskam pioenschap speelde en deze wedstrijd wordt de dag tevoren voorafgegaan door een receptie. Spaar 5 speciale Amsicl-doppen met een A aan de binnenkant, haal ccn deelnametormuher in de winkel en doe mee aan de prijsvraag van 's lands beste brouwers. In augustus is er elke werkdag een reis voor 2 personen naar Mallorca te winnen. Plus elke dag nog 10 Amstel-barschorten. H1LVERSUM- Luitenant Jan Zwartkruis, interim-coach van de voetbalbond, heeft, zoals hij dat zelf formuleert, het pad geffend voor de terugkeer van de PSV'ers Jan van Beveren en Willy van der Kuylen in het Nederlands elftal. Dank zij een aantal persoonlijke gesprekken met alle betrokkenen zijn de problemen tussen aanvoer der Johan Cruijffen de twee PSV'ersfeitelijk opgelost. Het is echter nog niet zeker of Van Beveren en Van der Kuylen zich nu ook weer beschikbaar zullen stellen voor Ora je. Zwartkruis daarover: „De jongens willen eerst nog met de PSV-leiders praten en moeten daarna zelf een beslissing nemen. Wat mij betreft, is het uitgangs punt dat de beste spelers in hel elftal moeten staan en dat ze als echte profs samen hun brood moeten verdienen". Als een van zijn eerste taken als tijdelijk bondscoach zag Zwartkruis het uit de wereld helpen van het ernstige conflict tussen Cruijff en de twee PSV'ers. Toen Barcelona vooreen trainingskamp op Papendal verbleef, heeft hij dan ook gepro beerd de due spelers rond de tafel te krijgen. ..Dat is me niet gelukt, omdat het tijdsbestek te kort was. Maar ik heb wel met hen persoonlijk gesproken Johan heeft toen deze zaak gedelegeerd aan Ruud Krol en gezegd, dat hij zich bij een eventueel te nemen beslissing zal neerleggen. Daarna heb ik de cyclus rondgemaakt en nu is het wachten dus op het antwoord van Van Beveren en Van der Kuylen". aldus Zwartkruis. THOLEN - Het is niet eens zo 'onwaarschijnlijk om te ver onderstellen. dat Wim Ever- 'tse zaterdagmiddag de laat ste wielerronde van zijn eigen woonstad Tholen rijdt, waar bij dan als curieuze bijzon derheid vermeld kan worden, dat de 29-jarige amatuerren- ner deze ronde zelf organi seert... Overigens in samen werking met zijn buurman Jan van 't Hof en dit hoogst waarschijnlijk niet voor de laatste maal... „Ik zit een beetje te dubben of ik moet ophouden met wielrennen", verklaart Wim Evertse. „Ik wil het komende jaar dan ook als een soort overgangseizoen beschouwen, waarin ik wil omschakelen naar bestuurs functies. Ik wil het dan ook nog één jaar volhouden en dan overstappen naar bij voorbeeld een begeleidende functie bij de junioren." Het zal de man, die op het eind van de zestiger jaren drie jaar in suc cessie als de regelmatigste renner geklasseerd werd. niet meevallen om zomaar afstand te doen van het koersgebeuren, omdat Wim Evertse in dit seizoen van 26 wedstrijden liefst 22 maal in de prijzen reed. „In het verenigingsklassment sta ik vierde", laat hij weten. Wim Evertse. werkmeester by het produktie. toeleverings- en haven bedrijf de Betho in de Thoolse 'hoofdstad', is helemaal gegrepen door het organiseren van wielere- venementen. Het begon twee jaar ge leden meteen wilde koers in Tholen, samen met de uit Brabant afkom stige Jan van 't Hof. „Het liep zo for midabel. dat we direct besloten om het jaar daarop een amateurronde in elkaar te zetten. Die krijgt nu zater dag zijn vervolg, in drie weken tijd hebben we het evenement in elkaar gezet", meldt Evertse met gepaste trots. Ondertussen was de faam van het or ganiserende Thoolse duo doorge drongen tot de gelederen van de Zeeuws-Brabantse (tot Breda als grens) wielerclub Zuidwesthoek, die enige aanvulling in de bestuurlijke gelederen best gebruiken kon. En zo kreeg de Halsterse onderwijzer Piet Bos. voorzitter van de club. aanvul ling van Jan van 't Hof als secretaris en Wim Evertse als penningmeester. In het afgelopen seizoen zetten ze al drie wielerronden op touw, Jan van 'Hof op zijn eentje bovendien nog eens de ronde van Lepelstraat. Wim Evertse: „We hebben het Brabants clubkampioenschap georganiseerd en daarbij kwamen bijna honderd renners aan de start." Iets aparts De actieve Zuidweshoekbestuur- ders zijn aan het zoeken om ook nog met 'iets aparts' voor de dag te ko men. „Dit jaar hadden wc een ploe gentijdrit met een criterium achter aan in gedachten. Ook denken we aan een Nederlands kampioen schap voor alle gesponsorde ver enigingen". legt Evertse uit. eraan toevoegend: „Dat moet je echter professioneel aanpakken en dat is natuurlijk tijd voor nodig. Geluk kig hebben we ons verzekerd van de steun van consul Jan Moerdijk, die eerstdaags over deze zaken met ons komt praten." Veel waardering heeft Wim Evertse voor de Midden- en Noordzeeuwse consuL „Jan Moerdijk heeft me uit stekend geholpen bij het verkrijgen van dispensatie om over te stappen naar de wielerclub Theo Middel kamp, waar ik twaalf jaar lid van ge weest ben, naar de Zuidwesthoek, Wim Evertse want hoewel ik het altijd uitstekend naar mijn zin heb gehad bij Middel kamp was het toch nodig om lid van de club te zijn. bij wie ik bestuurslid ben. We hebben een enorme goede consul aan Moerdijk", vrzekert de Thoolse renner. Jan van 't Hof is ht volledig met zijn buurman medebestuurslid eens Ik wil niet op zere tenen trappen, maar als ik kie zen moet dan heb ik toch liever met een consul uit Zeeland dan met die van Brabant te maken'laat hij we ten. Een van de vier Terug naar de derde ronde van Tho len: het is nog niet zeker of Wim Evertse aan zijn eigen koers mee doet. want hij is met een lichte bronchitis - overgehouden van zijn jeugd - teruggekomen van een va kantie met zijn gezin in Spanje. „Als ik deze week nog wat kan trainen, doet ik wel mee, anders niet", verzekert Wim Evertse. die één van de vier eilandelijke favo rieten is: de anderen zijn Zeeuws kampioen Thijs Fase uit Sint- Annaland, Bram Geense uit Sint- Philipsland en Ton van der Spiegel, die na enige tijd uit de roulatie te zijn geweest weer is gaan rijden. Andere sterke Zeeuwse starters zijn Wim de Vilde. Cees Spaans, anima torvan vele koersen. Vester Aarts, en Wim Jeremiasse, die de eerste Thoolse amateurkoers gewonnen heeft. Een van hun sterkste tegen standers is Dinteloorder Bart van Est. een van de getalenteerdste jonge renners in Nederland. En uitr eraarri komt de voltallige Transvemij-Paxfritesploeg aan de start, de sponsomaam van de Zuidwesthoek-wielerformatie Een van de prijsrijders daarbij is Jac Ver- brugge, die in België constant bij de eerste drie eindigt. „De betaalde amateurs hoeven voor ons niet te komen", verzekert Jan van 't Hof. „We betalen niets en als we het wel doen. dan keren we aan iedereen even veel uit. Maar nu hebben we er de middelen nog niet voor. Vetste premlepot Wim Evertse vervolgt: „Wel hebben we een van de vetste premiepotten. Want de medewerking van de mid denstand is formidabel, dat hadden we. omdat we beiden met van het ei land afkomstig zijn. niet verwacht." Bij de organisatie van de ronde heb ben Van 't Hof en Evertse volledige medewerking gekregen van de plaat- selijke toerclub de Fuiknjders. De renners worden om half drie wegge schoten' door Tholens burgemeester Van Boeijen voor circa honderd ki lometer. te weten vijftig rondjes van 1850 meier over het parkoers: Mo- lenvlietsedijk. Machteld van Gelre- straat, Julianastraat. Mossellaan en weer terug naar de Molenvlietsedijk. „We hadden er ook nog een dames- koers aan vast willen koppelen", zegt Wim Evertse, „maar er was deze za terdag reeds een klassieker in de Krimpenerwaard." Schüssler staat nu met 5.5 punt een vol punt voor op twee achtervolgers: de Noor Jensen, die van de Ier Anderson won. en de Deen Kristensen. die de Hongaar Gabor Puisi versloeg. Debou verie is afgezakt naar de vierde plaats; hy heeft vier punten. In de B-groep is de Belg Mark Janssens als leider onttroond: hij verloor van zijn landgenoot Bafort, die nu samen met Antoine Galle. ook al een Belg, met 4.5 uit 5 aan de leiding gaat Jansensisnaar de derde plaats gezakt met 4 punten en op een gedeelde vierde plaats volgen Tony Riemens. Fred Sluzewski. Mou- quay en Harry Provoost, allen met 3.5 punt. In de C-groep is Eric Wille uit Arnhem, zoon van de KNSB-voorzitter Henk Wille, met 3 punten uit 3 wedstrijden omgeslagen leider, voor Paul Willems van MSV met 2,5 punt. Op de derde plaats volgen Mamix van der Zalm (Witte Paard) en Johan de Wolf (Mid delburg) met 2 punten, op de vijfde plaats volgen Roeland van Oorschot (Vlissingen). Steven Verhelst (Witte Paard) en Van der Walle (MSV) met 1.5 punt. Een vierkamp werd gisteravond ge wonnen door E. Lansay uit België met 2,5 punt. De verdere volgorde is: 2 M. Spreeckaert iBelgië). 2, 3 L. Vermaire (België). 1 en 4 Ad van Oorschot (Vlis singen) 0.5. De uitslagen zijn A-groep Schüssler iZwe den) - Debouvene (FranknJki 1-0. Jensen (Noorwegen) - Anderson i Ierland) 1-0; Pmsi (Honganjei - Kristensen (Denemarken) 0-1; Barlov (Joegoslavië) - Ghysels (België) afg.. Christen (Zwitserland) - Nieuwelink (Neder land) 0,5-0,5; De Roode (Nederland) - Mooney (Engeland) 0-1; WlUe (België) - Sayber (Tur kije) 0,5-0.5. Lansay (België) - Llpsanen (Fin land) 0.5-0.5, Garcia (Spanje) - Upton (Schot land) 0-1. Schultz Pedersen iDenemarkem - Cardon iNederlandi afg.; Langusch (Oosten rijk) - Maes iNederlandi 1-0, De Muyser (Luxemburg) - Küpski (West-Duitsland) afg. B-groep: Janssens (België) - Bafort (België) 0-1; Galle (MSV) - Daels (KBSB) 1-0; Slu zewski iNederlandi - Tony Riemens (West- Zeeuwsch-Vlaanderen) 0.5-0.5. Mouquay (België) - Van Houcke (België) 1-0; Koster (Middelburg) - Provoost (Terneuzen) 0-1; Pouwels (MSV) - Maas (HWP) 0-1; Wim Rie mens (HWP) - Van Haelst (HWP) 0,5-0.5. C-groep; Eric Wille (KNSB) - Mamix van der Zalm iWP) 1-0; Paul Willems (MSV) - Freddy Verzelder (MSVi 1-0: L. Martens (MSV) - Johan de Wolf (Middelburg) 0-1. Steven Verhelst (HWP) - Roeland van Oorschot (Vlissingen) 0.5-0.5; L. v d Walle (MSV) - Ene Ivens (HWP) 1-0; Kuyt (België) - Plaeünck (België) 0-1. Verlies Feyenoord in finale tegen Standard Luik BILBAO (AP) - Feyenoord heeft dins dag in de finale van het voetbaltoernooi van de Spaanse stad Bilbao met 2-1 ver loren van het Belgische Standard Luik. De wedstrijd in het San Marnes stadion werd bijgewoond door 20.000 toeschou wers. Eerder op de dag kwamen Atletico de Bilbao en Derby County bij de strijd omn de derde en vierde plaats tijdens de normale speeltijd niet verder dan een 0-0 stand. Het Spaanse team won uit eindelijk na strafschoppen AZVV-VOGELWAARDE AXEL - Op het OZO-lerrein in Hulst wordt vanavond (donderdag) een oe fenwedstrijd gespeeld tussen AZW en Vogelwaarde Het duel begint om 7 uur. AZW zet zaterdagmiddag zijn oefen programma voort met een wedstrijd tegen Amemuiden. De eerste elftallen van deze clubs spelen m Axel om 14 30 uur. AZW 2-Amemuiden 2 wordt ge speeld op het OZO-terrein. Twente-Liverpool 2-0 ENSCHEDE - FC Twente heeft dinsda gavond in een vriendschappelijke wed strijd de Engelse kampioen Liverpool met 2-0 verslagen De ruststand van dit door 14.5500 toeschouwers bijgewoonde duel was 0-0. De doelpunten werden gemaakt door Cees van Iersel in de 61e miunuut en Henk Van Santen in de 75e minuut. Scheidsrechter was de heer Wellinga.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11