Zes Schoondijkse verenigingen houden bazaar tijdens Expo Vierdaagse Expo Schoondijke, primeur voor W.-Z.-Vlaanderen AUTOBUSSEN: HALT? extiA Korpsmuziek attractie tijdens Expo Schoondijke SCHIETINGEN NAUWE SAMENWERKING MET DES-BESTUUR WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1976 BOB WILLEMSEM VAN DFS: BEVOLKING LEEFT GEWELDIG MEE9 ZEEUWSCH-VLAANDEREN VAN WOENSDAG TOT EN MET ZATERDAG SCHOONDIJKE - Muziek is de grote attractie tijdens de vierdaagse Expo Schoondijke. Nog voordat burgemeester A. Schipper van Oostburg van middag (woensdag) om twee uur dit expo-gebeuren officieel zal openen, klinkt er al muziek in de straten. Het zal de drumband Jeugdbelang" uit IJzendijke zijn die dit muzikale voorbeeld geeft dat in de loop der dagen door andere Zeeuws-Vlaamse muziekverenigingen zal worden gevolgd. Klokslag twee uur zullen leden van de Schoondijkse postduivenhouder- svereniging "Eerste de beste" de zogenaamde expo-duiven lossen. Verder verloopt het Expo-programma in chronologisch volgorde als volgt WOENSDAG 11 AUGUSTUS 15.00 uur Openstelling Expo voor het publiek Demonstratie door de drumband"Jeugdbelang". Verenigingsbazaar 19.00uur: Verschiiienoeop- tredens van het "Veronicacorps" uit Zuidzande. Verenigingsbazaar DONDERDAG 12 AUGUSTUS: 14.00-17.00 uur: televisieshows en de monstraties. Bazaar. 19 00 uur: Avondconcertdoorfanfare"Oefeningbaart kunst" uit Hoofdplaat. Verenigingsbazaar, VRIJDAG 13 AUGUSTUS: 14.00-17.00 uur Verenigingsbazar. 19.00-22.00 uur: Verenigingsbazar ZATERDAG 14 AUGUSTUS: 14.00 uur: Muzikale rondgang door het mu ziekkorps "Hosanna" uit AxeL Muzikale demonstratie van drumband en muziekkorps bij en in de expotent Verenigingsbazar 19.00-22.00 uur Optreden van de wereldkampioen accordeonist Cor Reminsen uit A> Bushalte lijdellijk vervallen, stond er op het bordje Nu. als het daarbij bleef valt er niets te mopperen, er dreigt echter nog veel meer te vervallen straks, als de minister van rerkec en waterstaat zijn zin krijgt. Klrnue. schriel bezette huslijntjes in de regio. De rijks bijdrage is aan hel schamele aanbod buspassagiers met besteed Vindt hij Als de mei het wegvallen van bepaalde busdiensten landelijk gedupeerden op een kluitje bijeen voor des ministers neus op het Binnenhof stonden, zou hij van hun aantal aardig schrikken, dunkt mij. Ze zullen ech ter niet optrekken naar het. Hof van Holland, noch een pressiegroep gaan vormen. Een buspassagier is een individueel burgeren hel individu speelt geen grote ml in deze maatschappij Ongeticijfeld stopt de overheid gelden toe aan instanties die minder mensen ten goede komen dan zij die van het openbaar vervoer gebruik plegen te maken, en daar ook afhankelijk van zijn En ik vond deze minister nog wel zo n aardige man hé wal jammer toch dat men in die dingen zo vaak in de verleden lijd moet gaan spreken - niet te beroerd om de anti- bromfietshebndragers tegemoet te komen met een snorfiets Daar schijnt nu ook weer iets niet hele maal mee in orde te zijn. maa r. enfin, hel gebaar van de bewindsman mocht er zijn. Vroeger hadden we hier de stoomtram waarmee we door deze lieflijke streek tuftenWie nooit in een stoom tram heeft gezeten mist iets m zijn leven We zaten er in knusse, schommelende rijtuigjes Stoomtram, met ge zellige stations en ivachtkamers. Alles kan nu eenmaal niet eeuwig blijven bestaan, eens hadden ive hier ook een buitensocièleit. anders gezegd, theetuin. Voor de tram kieam de bus en de abri in de plaats. Abri. Eerst dacht ik dat het de naa m van een vogel uiers. er zijn kolibns, dus waarom zouden er ook geen abns zijn? Bovendien dragen de bussen ook alle maat vogel namen. dus dat. paste goed bij elkaar. Je kunt nu nog gezellig met de Vlaamse Gaai naar Graauw. met de Zeezwaluw naar Cadzand en met de Scholekster naar Chnge Zo meteen zal. als de plannen van overheids wege doorgaan, de mogelijkheid tot deze uitstapjes sterk beperkt worden, zo niet geheel worden afge schaft. Abri dus. een intens droevig schuilplaatsje waar pas sagiers op hun lijnbus staan te wachten. Een muurtje met een afdakje er bovenop, In het muurtje een aantal tochtgaten Oorspronkelijk zaten hier ramen in maar dat moet een vergissing van deontwerper geweest zijn Want glas, dal kan wet Dezich om de abri posterende ieugd verliest haar zelfbeheersing als ze al dat glas ziet en smijt het aan gruzelementen. En dan zijner ook nog de dronken lorren van volivassen signatuur die menig ruitje intrappen. Zodoende is een abri een optrekje waar men een fikse verkoudheid kan oplopen. Vrcend. dat er maar steeds geschermd wordt met het aantal mensen dat geen gebruik maakt van de onren dabele lijnen. Men hoort mets over de reizigers die dit wet doen. Menselijkerwijs gesproken gaat het hele maal niet over de eerst categorie. Het gaat over de anderhalve man en de paardekop die juist wél op de dun bezette lijntjes rijden! Wie zich verplaatst met het openbaar vervoer heeft daar zijn reden toe. Het zijn echt niet alleen ouden van dagen die geen auto rijden enivaredit welzo. watdan nog7 Moet deze mensen dan die mogelijkheid tot sociaal contact ontnomen wor den? Men spreekt over isole ment, het beperken van regio nale buslijnen, daar waar geen tram of trein rijdt, dat is het kweken van isolement, in eigen streek, dat draait de klok jaren terug. We leven ui een vreemde maat schappij Het ene ogenblik hoor je de overheid het openbaar vervoer warm aanbevelen, het andere wit men de mogelijkheid ertoe beperken Ondertussen staat de buspassagier biberend van de kou of smeltend van de hitte te wachten bij de abri SCHOONDLJKE - Ter afsluiting van de succesvolle zomerfeester In Schoondijke heeft de middenstandsvereniging 'Door eendrachi sterk' vanaf vandaag (woensdag) tot en met zaterdag 14 augustus op de Brink een Expo ingericht. Daarmee heeft het 'Hart var West-Zeeuwsch-Vlaanderen', zoals Schoondijke zichzelf aanprijst de primeur van een regionale expo Deze winkelgalerij onder zeil doek, ondergebracht in drie in elkaar overlopende tenten, meel een nuttige vloeroppervlakte van 1.300 kwadraatmeter waarop meer dan veertig standhouders zich van een plaats hebben verze kerd. WINKELGALERIJ ONDER ZEIL TOT ZATERDAGAVOND „Over de animo tot deelname aan deze eerste expo mogen we niet mopperen", vindt Bob Willemsen. Als penning meester en publiciteitsman heeft hij zitting in de Schoondijkse midden standsorganisatie DHS. „Wezitten he lemaal vol, er kan niemand meer bij. We hebben zelfs zaken moeten weige ren, zeer tot onze spijt. Negentig pro- rent van de plaatselijke middenstand Isop de expo vertegenwoordigd. Bran ches die niet in Schoondijke aanwezig lijn, komen van buitenaf". .Geen ogenblik heeft het DES-bestuur huiverig tegenover de organisatie van deze expo gestaan", aldus Bob Willem sen, „ondanks het feit dat er in de naaste omgeving, zoals in Oostburg en in Sluis, verschillende koopactiviteiten worden ontwikkeld. „Voor die activiteiten om ons heen zijn we niet beducht, het barst in Zeeuwsch-Vlaanderen van de brader ieën. kunstmarkten en dergelijke, maar In West Zeeuwsch-Vlaanderen is ernaar mijn weten nooit een expo geweest. En dat leek ons wel wat. Uit de toeloop van standhouders blijkt ook wel wat. Uit de toeloop van standhouders blij kt ook wel dat men er wel brood in ziet. Voor de opzet van onze expo hebben we uiter aard de kunst wat afgekeken van de Ex- po's in Axel en Goes" Over de inkomsten tot op heden laat Bob Willemsen zich positief uit. „Zoals de belangstelling voor onze zomer feesten tot voor kort is geweest, be hoeven we geen aanspraak op de fi nanciële garantiestelling te maken. Op de eerste dag van de Spenlmart boekten we al 700 gulden meer winst dan we geraamd hadden". Vorig jaar onderging het DES-bestuur een flinke wisseling. Vier bestuursleden legden hun functie neer en dat bete kende vers bloed en dus een frisse aan pak van de promotie-activiteiten voor Schoondijke. „In november hebben we de plannen voor een expo al op tafel ge legd. Het organiseren van deze expo houdt niet in dat we koopactiviteiten zoals de oktobermaand-koopmaand en de St Nlcolaasactie afschaffen. Die blij ven bestaan. Maar we vonden dat er ge durende het zomerseizoen ook wat evenementen op stapel moesten worden gezet", vertelt Rob Willemsen. Onder meer werd contact gezocht met de stichting Streekjeugdcentrale. „We wis ten dat de Streekjeugdcentrale bereid was om in verschillende WestrZeeuws- Vlaamse plaatsen de Speulmart te or ganiseren Daar hebben we op inge haakt Vrij snel zyn we tot overeen stemming gekomen. De data voor de Bolling AARDENBURG - Bij café De Zwaan aan de Beekmanstraat werd een bolling voor bejaarden en invaliden gehouden waaraan door 48 bolders werd deelge nomen: 1 P deGeeter-Ach. Reij broek - M. Claeijs; 2 R. de Vriend - C. van Quec- kelberghe - Alf. Verstraete. 3 Em. Coc- quit - L. Reijbroek - J. Goethals; 4 Al. Brejjaert - J. Sierens - Med van Kille- gem; 5 Pr. Gijzeis - R. Raeman - A. Ro giers. Kaarting SLUISKIL - Aan een kaarting in café Hotel Atlanta te Sluiskil namen 40 kaartjes deel: De uitslag was als volgt: 1 J van Dix- hoom Temeuzen 5-41, 2 Poppe Sluiskil 5-40, 3 G van Assel wachtebeke 5-37. 4 W. v. d Velde Sluiskil 4-27,5 G. Meertens Hoek 4-26,6 N. Verhelst Temeuzen 4-19; 7 J V d Voorde Sluiskil 4-12, 8 K van Ijk Temeuzen 4-9: 9 mevr v. d Dries Temeuzen 4-8,10 Wed. de Maayer Sluis kil 3-21 NIEUW-NAMEN - Aan de schieting bij Willem Teil te Nieuw-Namen namen 65 schutters deel. De uitslag van de eerste wip luidde: eerste hogevogel Van de Vij ver. Melsele (B), tweede hoge vogel De Goede. Ovezande, eerste zijvogel Fr Lemout Nieuw-Namen. tweede zijvogel W Bracke. Nieuw-Namen. derde zijvo gel E. de Kind. Nieuw-Namen, vierde zijvogel W Duerinck. Kloosterzande, eerste kal P de Baar, Graauw. tweede kal J. Asselman, Graauw, derde kal C van Roeyen. Nieuw-Namen, vierde kal W. de Koek. Clinge. De uitslag van de tweede wip luidde: eerste hoge vogel W. Bracke, Nieuw- Namen, tweede hoge vogel verloot, eer ste zijvogel E. de Kind. Nieuw-Namen. tweede zijvogel W Duerinck, Klooster- zande, derde zijvogel W. Goossen, Kloosterzande, vierde zijvogel E. Ler- nout, Nieuw-Namen. eerste kal W. Bracke. Nieuw-Namen. tweede kal S. Praet, Nieuw-Namen. derde kal F van de Walle. Zwijndrecht (B), vierde kal Th. Praet, Nieuw-Namen, grootste aantal (6 stuks) C. Schuddinge. Kieldrecht (B). ZUIDDORPE - Aan de schieting bij A de Block te Zuiddorpe namen 46 schut ters deel. De uitslag luidde: hoge vogel C. Mahu. Hulst, eerste zijvogel R. Mie- gom. Wachtebeke (B). tweede zijvogel R. Sterckx. Wachtebeke (B). extra vogel L. Herman. Leidschendam, grootste aantal (4 stuks) A. Mattheeuwsen. Axel en A Ivens. 81uiskil. K APELLEBRUG - Aan de schieting bij Cyr. de Kindt te Kapellebrug namen 75 schutters deeL De uitslag van de eerste wip luidde: hoge vogel Alb van den Brand en. Kapellebrug, eersteen tweede zijvogel R. Roskam. Sint-Gillis (B). De uitslag van de tweede wip luidde: hoge vogel Th, Saegers, Paal (B), eerste zijvogel Louis Cammaert, Kapellebrug, tweede zijvogel verloot. HULST - Aan de schieting bij P. Leer- aert te Hulst namen 42 schutters deeL De uitslag van wip I luidde: hoge vogel E de Schrijver, eerste zijvogel P. van Cauteren. tweede zijvogel L. Preenen, allen van Hulst, De uitslag van wip n luidde: hoge vogel W. Blommaert, Hulst, eerste zijvogel mevrouw Serrarens. Absdale, tweede zijvogel K. van Boven. Koewacht NOORDSTRAAT - Aan de schieting bij A Menheere te Noordstraat namen 36 schutters deel. De uitslag luidde: hoge vogel P van Goethem. Noordstraat, eerste zijvogel J. Verhoeven. Klooster zande. tweede zijvogel A de Waal, Sluiskil, extra vogels A Romeljn. Osse- nisse en J de Waal, Ossenisse. grootste aantal (5 stuks) A de Kever, Klooster zande. NOORDSTRAAT - Aan de schieting bij A Menheere te Noordstraat namen 48 schutters deeL De uitslag was: hoge vo gel Jac. de Wael. Kloosterzande, eerste zijvogel D. de Guy tenaere. Groenendijk, tweede zijvogel Th. Neve, Kloosterzan de, grootste aantal (5 stuks) Jac. Baert, Kloosterzande. KOEWACHT - Aan de schieting bij H. Dallinga te Sluiskil namen 25 schutters deeL De uitslag luidde: hoge vogel J. van Gelderen. Sluiskil, grootste aantal (5 stuks) J. de Feijter. Temeuzen, extra vogel P. Snoeys, Sluiskil. SLUISKIL - Aan een sehieting in café Dallinga namen 25 schutters deeL De uitslag was als volgt* de hogevogel J. v. Gelderen. Sluiskil, meeste vogels. T. de Fejrter Temeuzen. extra hogevogel P. Snoeys Sluiskil. Volgende schieting vrijdag 13 dn zaterdag 14 augustus aan staande om 15.00uurkermisschietingen in café Dallinga. Reactie bevolking De Schoondijkse bevolking loopt ook warm voor dit expo-gebeuren en voelt zich kennelijk nauw bij de organisatie betrokken. Bob Willemsen: „De mensen van Schoondijke leven geweldig met ons mee. Ze staan volledig achter ons. Deels heeft dat te maken met het feit dat praktisch de hele bevolking actief aan de expo en de zomerfeesten meewerkt Leden van verschillende verenigingen hebben bijvoorbeeld geholpen de expo op te bouwen. Onderling hebben ze ook een bewakingsdienst, dag en nacht in gesteld. In de omgeving gebeuren, kijk naar Oostburg, ook activiteiten. Maar als je zo'ns je oor te luisteren legt dan vinden de Schoondijkenaren Oostburg toch maar niks". Dankzij dit sterke chauvinisme van het merendeel van de Schoondijkenaren zijn ook de financiële kanten aan deze expo gunstig geregeld. Bob Willemsen vertelt dat vijf middenstanders zich be reid hebben verklaard gezamenlijk ga rant te staan voor een eventueel exploi tatieverlies. „Zonder zo'n garantie hadden we niks kunnen beginnen. Die middenstanders proberen daar niet persoonlijk een commercieel voor deeltje Uit te slaan, want ze willen ano niem blijven, maar zij waren kennelijk wel van mening dat die expo op touw moest worden gezet. Als midden standsvereniging zijn we namelijk fi nancieel niet sterk genoeg om zo'n expo voor elkaar te krijgen. Onze financiële draagkracht hebben we op 50 000 gul den gesteld. Dit bedrag proberen we te dekken door de verkoop van adverten ties in onze speciale krant en door het heffen van entreegelden voor de ver schillende evenementen". Meer winst Speulmart lagen al vast en dus hebben wij als DES daar onze overige activitei ten om heen op afgestemd", verklaart Rob Willemsen. Expo stands Zoals gezegd zijn op de Schoondijkse Expo alle branches vertegenwoor digd: elektrotechniek, banket, brom mers, fietsen, autoaccesoires, textiel, alle bankzaken, zuivelprodukten. huishoudelijke artikelen, bloemen en planten, solaria, sauna's hometrainers, bijbellectuur, tuingereedschappen, sanitair, speelgoed. Veilig Verkeer Nederland staat er met een informatiestand over caravans, waar men tevens een ogentestkan laten afnemen. Het Nederlandse Rode Kruis heeft een EHBO-post ingericht en staat er met een stand over zijn welfare-werk. Hét Nederlands Bijbel Genootschap verstrekt informatie over de bi jel. Het Schoondijkse verenigingsleven ver zorgt verschillende attracties. De Pro vinciale Zeeuwse Courant heeft een hoek van de Expo Ingericht als secreta riaat en joumaalpost Gedurende de vier dagen is de Expo Schoondijke geopend van twee tot vijf uur 's-middags en in de avonduren van zeven tot tien uur. Bob Willemsen „De entree hebben we zo laag mogelijk ge houden, voor volwassenen een gulden en voor kinderen half geld. Bejaarden hebben gratis toegang, behalve 's zaterdagsmiddags" OM MAGERE KAS TE SPEKKEN SCHOONDIJKE - Zes plaat selijke verenigingen zijn di rect bereid gevonden hand in hand samen te werken met de middenstandsvereniging "Door eendracht sterk" om van de eerste Expo Schoondijke een geslaagde onderneming te maken. Het mes snijdt aan twee kanten. Voor het Expo- bestuur betekent de mede werking van de verenigingen mankracht voor de opbouw van de tenten en permanente bewaking tijdens de vier daagse Expo. Het verenigings leven verwacht zijn doorgaans magere kas door het houden van een bazaar te kunnen spekken. „Voor ons kan die medewerking aan de Expo een financieel voordeel opleveren. Volgens een bepaalde ver deelsleutel zal na de Expo de pot met inkomsten onder de verenigingen worden ver deeld", vertelt Pieter Izaak van de Walle die namens de Schoondijkse verenigingen als coördinator optreedt. Maar liefst tweehonderd verenigings leden zullen zich actief voor de Expo inzetten. „Wij als DES-bestuur zijn daar erg blij mee. Bovendien komt er een stuk gezelligheid bij, want de ver enigingen verzorgen stuk voor stuk een leuke attractie", zegt penning meester Bob Willemsen. De zes ver enigingen stelden vooreen bazaar in te riehten, die voor het Expo-publiek een leuke afwisseling zou kunnen inhou den. Van DES kregen ze de benodigde ruimte gratis toegewezen. Bazarattract ies Pieter van de Walle somt op met welke attracties de verenigingen de aandacht van het publiek proberen te trekken. Er taat een rad van avontuur. Voor de ver koop van verse wafels wordt een bakke rij ingerivht. Sportieve prestaties kan men leveren met buswerpen, schieten, sjoelen en doelschieten. Speciaal voor de kinderen staat er een grabbelton en kunnen zij de naam van een mooie pop raden. Aan de bazaar is ook een prijs vraag verbonden waarmee de win naar! es) een zespersoons roestvrije cas sette ter waarde van 250 gulden kan winnen. Alles wat men hiervoor moet doen is het juiste totaalgewicht van de leden van de bazaarcommissie raden. Om zich over dit kilotal te kunnen bc zinnen is er een foto van dit zestal voor handen In de verantwoordelijke bazarcommis- sle hebben verenigingen van uiteenlo pende aard zitting de personeelsver-j eniging van de vniwillige brandweer Schoondijke. de rederijkerskamer "Nut en genoegen de wielerclub Schoondij ke. de pas opgerichte motorclub "De kleiduivers de voetbalvereniging Schoondijke en de Schoondijkse sport vereniging, waarin tennisers, volleybal lers, badmiotonspelers en gymnasten zijn samengebracht „Tot nu toe'hebben wc geen klagen over de voorbereiding van deze ba zaar. want van (le Schoondijkse mid denstand ondervinden wij alle mede werking. Het leveren van leuke ge schenken als prijzen vormt hiervoor een bewijs. Al met al geeft het hoop op een succesvolle bazaar", stelt Pieter van de Walle. Zes Schoondijkse verenigingen hebben hetplanopgevatopde Expoeen bazar in te richten Op de foto ziet men van elke vereniging een vertegenwoordiger. LangsdemvalsivegennaflrSchoondijke middenstandsvereniging 'Door eend- staan grote gele aankondigingsbordenracht sterkDES) wijst er nog eens met 'Expo SchoondijkeHet bestuur van de nadruk op. HENGSTDIJK - Aan de kaartwedstrijd op camping 'De Vogel' te Hengstdijk namen40 personen deel De uitslag was: 1W. Roels. Kloosterzande. 2 E. Pauwels. Kloosterzande. 3 R Machielsen, Vogel waarde. 4 mevrouw Van de Ha-Jonkers, Kloosterzande, 5 G Gijsen, Vogelwaar de. 6 J Noyon. Vllssingen, 7 R. Vermeu len, Hulst, 8 R. de Loos-Nieuw-Namen. 9 A. Schelfhout. Vogelwaarde. 10 R. Koole. Kloosterzande. 11 E Borm. Kloosterzande. 12 mevrouw Gijsen. Vo gelwaarde. 13 A. Louwers. Terhole.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 25