Flamingo's Veer se Meer Raad Domburg akkoord plannen voor Badhotel Gemeente Goes gaat steenbankoprichten PZC/P Gunstige uitkomsten voor garnalenvisserij KAMERVRAGEN OVER AFVALWATER SHELL IN MOERDIJK P. Butler Bi geweldige jo P. Butler Biezelinge bezit geweldige jonge duif kunst Aric Keijzcr met magnifieke GOEDKEURING IS HOG MAAR VOORLOPIG provincie VERLIEZEN ZEEVISSERIJ GROTER DIT JAAR GROTERE VERLIEZEN VERWACHT DEN HAAG - De kotters van de kleine zeevisserij en de treilers van de grote zeevisserij hebben vorig jaar grotere vdrliezen geleden dan in 1974. De gar nalenvisserij daarentegen kon haar winst vergroten. Dit wordt meegedeeld door het I.andbouw-Economisch Insti tuut (LEI) over de voorlopige bedrijfs resultaten van e visserij in 1975. Dit jaar. zo verwacht het LEI. zullen de verhezen van de kleine en grote zeevis serij weer iets groter zijn dan in 1975, als men tenminste uitgaat van de be staande vloot en van de hoeveelheden die Nederland volgens de internationale vangstbeperkingsregeling mag vangen. Zou de vlootomvang verder worden aangepast aan de verminderende van- gstmogelijkhjeden, dan zou het tekort van de kleine zeevisserij kleiner kunnen zijn dan in 1975. Het totale nettotekort van de gehele kleine zeevisserij is opgelopen van 29 miljoen in 1974 tot 44 miljoen in 1975. hoewel de totale besomming steeg vanm 268 miljoen tot 282 miljoen. de treilers waren gemiddeld minder dan in 1974. Vooral bij de zijtreilers daalden ze scherp, wat zeer grote tekorten ople verde. MNaar ook de grote hektxeilers hadden nettotekorten, die voor de grootste vaartuigen echter betrekkelijk klein waren. Voor de gamalenvissers verbeterde het netto-resultaat met bijna een miljoen gulden. Vooral in het noorden ging het veel beter dan in 1974 Men verkreeg dit geluk door hoge gamalenprijzen en on danks een toeneming van de vloot. Het LEI zei dit jaar voor de kotters van de kleine zeevisserij nog wel mogelijkhe den voor positieve uitkomsten van de esxploitatie op kasbasis Daarbij wordt onder meer geen rekening gehouden met afschrijvingen, wel echter met af lossingen van leningen. Charles Marie Widor was vertegen woordigd met het Allegro Vivace' uit zijn vijfde 'Symphonic'. Het was het meest spectaculaire gedeelte uit Arie Keyzers orgelrecital. Het lijkt meer op een thema met variaties, dat ook in de vele snelle passages aan duidelijkheid niet te wensen overliet. Daarvoor had de organist zijn zeer tal rijk gehoor laten genieten van het Pre ludium en Fuga' in A' van Dietrich Bux- tehude. Deze componist uit de 17e eeuw is schijnbaar bij iedere organist wel ge liefd. want naast Bach ontbreekt ook bijna nooit deze naam op het program ma. Buxtehude wordt dan ook be schouwd als een van de grootste Noord - duitse componisten uit dien tijd Arie Keyzer gaf de componist bij deze uitvoering waar hij recht op had Het sluitstuk van deze avond bestond uit een improvisatie van de organistzelf Naast een onstuimige, soms wat Hon gaars aandoende inleiding, met fel gela den. schrille akkoorden in alle geledin gen. kwam in het middengedeelte een gezang voor. dat verder uitgediept werd. Voortreffelijk gerealiseerd. Dinsdag, het laatste concert in deze serie, speelt or ganist Piet van Egmond. A. L. Van der Spek (psp) ongerust BOUWMATERIALEN VERZAMELEN EN OPNIEUW GEBRUIKEN SAMEN MET DE STirHTïisir: re-circulatie. In deze tijd van ver kwisting moet. je je afvragen of je goede zaken zomaar overboord mag zetten of niet. Ik vind van niet." Ir. Hoitsma benadrukt dat het de gemeente en de stichting stadsher stel niet alleen gaat om het vergaren van stenen. ..We denken ook aan dakpannen, raampartijen. deurom lijstingen. deuren, en dergelijke. Laatst is er in Wolphaartsdijk nog een zogenaamde levensboom - een versiering boven de buitendeur - ge red uit een pand dat werd afgebro ken. Het gaat ons dus echt om alle waardevolle dingen." aldus de heer Hoitsma. „Meestal zijn het onver vangbare elementen De chef stad sontwikkeling vertelt dat de ge meente druk bezig is met een inven tarisatie van alle monumenten in de Ganzestad Bekeken wordt onder andere hoe de toestand van de ge bouwen is en wat er eventueel aan moet gebeuren. Ook wordt onder zocht of er waardevolle panden moe ten worden voorgedragen voor plaatsing op de monumentenlijst. „Als je de monumenten wilt opknap pen, dan is het erg belangrijk om oude materialen te kunnen gebrui ken," stelt ir. Hoitsma. De juiste opzet van de steenbank is nog niet helemaal rond. „We gaan contact opnemen met de stichting stadsherstel. Het is de bedoeling om samen met deze stichting uit te zoeken hoe met name de financiën en het beheer geregeld moeten worden," aldus de heer Hoitsma. „We weten nog niet hoe dat zal gaan. Ik kan me indenken dat de stichtingstadsherstel gaat beheren, of de gemeente in samenwerking met de stichting. Het oprichten van Aan de Westhavendijkm Goes liggen al massa's stenen te wachten op op name in de steenbank. DUIVEN RUB RIEK G. DE WEVER WON 100 PROCENT DUIVEN RUB RIEK MEERDERHEID BLIJ MET NIEUWE OPZET DOMBURG - De gemeenteraad van Domburg is dinsdagavond voorlopig akkoord gegaan inet de verdere uit werking van de plannen voor de ver nieuwing van het Badhotel in Dom burg. Deze goedkeuring geeft de ont wikkelingsmaatschappij Prebel BV ruimte haar plannen verder uit te wer ken waarna de gemeenteraad later overde definitieve plannen en daarmee over de realisering van de nieuwbouw zal beslissen. Zoals gemeld omvatten de schet.splan- nen die de ontwikkelingsmaatschappij in opdracht van de NV Hotelmaat schappij Domburg-de eigenaar van het Badhotel - heeft opgezet een uitbrei ding met twee nieuwe vleugels die in oorspronke lijke stjjl zijn ontworpen Buiten deze nieuwe appartementen omvatten de plannen ook de bouw van een aantal appartementen en wordt het service- pakket uitgebreid met een overdekt zwembad, een ondergrondse parkeerga rage en een sauna. De raad ging in grote meerderheid ak koord met het voorstel van b en w. de hotelmaatschappij te berichten dat men door kan gaan methet ontwikkelen van deze plannen. De maatschappij had nadrukkelijk al in dit eerste stadium om de mening van de gemeenteraad ge vraagd om te voorkomen dat de nieuwe plannen - zoals met eerdere plannen voor het Badhotel gebeurde - in een uit gewerkt stadium zouden worden afge wezen. De beslissing die de raad nam. had niet de volle instemming van de PvdA- fractie. Deze vroeg aanvankelijk bij monde van de heer A Schuiling om de zaak aan te houden en eerst in de com missie ruimtelijke ordening te bespre ken. De andere fracties - christelijke groepering en gemeentebelang - voel den daar echter niets voor. Zij onderschreven de opvatting van burgemeester P A D H. Diepenhorst dat de voorlopige uitspraak de raad nergens aan bindt De burgemeester benadrukte dat de plannen als ze nader Zijn uitgewerkt normaal volgens de pro cedures in behandeling komen en een voorlopige uitspraak alleen maar nodig was om de hotelmaatschappij zekerheid te geven of een verdere ontwikkeling van de plannen zin heeft. Appartementen Dc heer Schuiling maakte met name bezwaren tegen de opzet van de appar tementen. „Die zijn veel en veel te uit gebreid," betoogde hij. Zijn opvatting dat er wel 400 appartementen konden komen, werd echter van verschillende kanten bestreden. De burgemeester benadrukte dat het er hoogstens een 200 kunnen zijn, maar definitieve aan tallen afhankelijk zijn van nader mark tonderzoek. Tegenover de reserves van de PvdA- fractie bracht de heer W Warners naar voren dat de christelijke groepering Juist blij was met de plannen. Hij noemde als redenen de afwezigheid van nieuwbouw de noodzaak van vernieu wing van de hotelaccommodatie in Domburg, de vormgeving, die hem aan trekkelijk voorkwam en de totstand koming van een zwembad. Daarnaast benadrukte de woordvoer der van de christelijke groepering dat men zeker ook nog wel vraagtekens heeft - zoals de parkeerproblemen - en men de handhaving van de bestaande begroeiing zeker goed in de gaten zal houden. Naar zijn mening gaf de raad met een goedkeuring ook nog geen Afgebroken koetshuis in Oostkapelle op monumentenlijst DOMBURG - De minister van erm heeft onlangs een niet meer bestaand bouwwerk op de definitieve monu mentenlijst geplaatst. Het gaat hier om het koetshuis van het vroegere buiten Eikenoordm de bossen bij Oostkapelle. Deze situatie werd dinsdagavond in de gemeenteraad van Domburg naar voren gebracht door raadslid S. J. Lous ichr. groepering!. De heer Lous wees erop dat het koetshuis al enige tijd is afgebroken. Het raadslid vond het daarom on voorstelbaar dat het koetshuis op de monumentenlijst terecht was geko men. „Ik vraag me af of dit het resul taat is van trage ambtelijke molens of draagt men geen kennis van de za ken. Ik heb er geen woorden voor", betoogde hij Het koetshuis was vorig jaar op de voorlopige monumentenlijst ge plaatst. De gemeenteraad van Dom burg liet de minister toen al weten dat men daar geen behoefte aan had Het bouwwerk bestond toen al uit niet meer dan een bouwval. Later is het vervolgens helemaal afgebroken Fietsdriedaagse RILLAND - In het kader van de Actie Sport Real heeft de werkgroep Actie Sport en Ontspanning (ASO) in Rilland-Bath en fietsdriedaagse geor ganiseerd. Deze wordt gehouden op 16. 17 en 18 augustus. De deelnemers moeten iedere avond 25- kilometer afleggen. De start van het fietsevenement. dat voor de eerste keer in Rilland-Bath wordt gehouden, is ie dere avond bij de Wiekslag In de Honte- straat. Men kan er tussen zes uur en half zeven vertrekken. De route leidt door de omgeving van Rillans. Krabbendijke en Waarde. groen licht maar- zoals hij het uitdrukte - een 'oranje knlppeilich; Aan het slot van de discussie kon bur gemeester Diepenhorst namens de grote meerderheid van de raad conclu deren dat men blij was met de plannen en een verdere uitwerking met belang stelling afwachtte. „Het kan misschien de eerste stap zijn voor de bouw van het vernieuwde Badhotelsloot burge meester Diepenhorst dit onderwerp af De raad ging unaniem akkoord met vaststelling van het woningbouwpro gramma voor de komende tien jaar. Dit programma gaat uit van een bevol kingstoename van de gemeente boven de natuurlijke groei om zo het be staande voorzieningenpakket en de leefbaarheid van de gemeente te kun nen behouden. W aar (lering Burgemeester en wethouders ontvin gen voor dit programma unanieme waardering toegezwaaid van alle drie de raadsfracties. Wel werd daarbij de kanttekening gemaakt dat men regel matig op de hoogte wil blijven van dc praktische uitwerking van het pro gramma wal betreft de uitgifte van woningen en behoefte aan nieuwe wo ningen. „We zullen de invuloefening van het college met grote nauwlet tendheid volgen." stelde de heer L. W'attel ichr. groepering). De burge meester zegde in zijn beantwoording toe dat men regelmatig - op de hoogte gehouden zal worden. Het totale in bedrijf zijnde motorver mogen van de kottervloot was in 1975 nog iets hoger dan in 1974. Het aantal schepen was wel kleiner, maar de ma- werking van de investeringsgolf van de voorgaande jaren met de daarbij ho rende vergroting ban motorvermogens bleek nog ruimschoots op te wegen tegen de vlootvermmdering wegens sa nering. Tezamen met een weer wat ho ger prijspeil van de verschillende pro- duktiemiddelen betekende dit een ver- derre stijging van de exploitatietekor ten. Het totale nettotekort van de grote zee visserij steeg van 9.5 miljoen in 1974 tot ƒ12 miljoen in 1975. De besomming van Showgroep VJissingen naar Frankrijk VLISSINGEN - Zondag 15 augustus gaat de Showgroep Vlissingen naar Boulogne in Frankrijk om daar deel te nemen aan de festiviteiten. Op 18 au gustus zal de showgroep in samenwer king met de drumband Cecilia een op treden verzorgen voor de bewoners van het bejaardentehuis Ter Reede. Dit op treden zal vooraf gaan met een optocht door de stad. die om 18.45 uur vertrekt vanaf de Nieuwendiik. De raad clng noe niet in op een voorstel van de heer A Don ipvdai om te beslui ten bepaalde grondaankopen in Dom burg - die door de nieuwe inzichten dc eerste reeks van jaren niet benut zouden worden - ongedaan te maken De bur gemeester zegde toe dat men hier in een later stadium op terug zal komen. Unaniem stemde de raad in met deel neming aan dc gemeenschappelijke re geling regionale brandweerkring Noord en Midden-Zeeland Als enige zei de heer Schuiling moeite te hebben met het touwtrekken dat Middelburg en Goes overde plaats van vestiging Voor lopig is dit Middelburg. Volgens de heer Schuihng zou dit ook de definitieve cen trumplaats moeten zijn Naar aanleiding van een beroepschrift van een inwoner van Domburg tegen een beslissing van b en w. die de man geen bouwvergunning wilde verlenen voor een illegaal geplaatst afdakje voor open haardblokken ontspon zich een discussie over de algemene naleving van de bouwverordening Aanleiding was een verzoek van de PvdA-fractie om deze zaak aan te hou den en - uit oogpunt van rechtsgelijk heid - ook alle andere illegale bouwsels in de gemeente aan te brengen De ver scherpte controle die daarvoor nodig zou zijn. had echter niet de instemming van de andere fracties, waarop het be trokken beroepschrift met de stemmen van de twee PvdA-raadsleden onge grond werd verklaard Lekkage binnen enkele jaren <Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Het PSP-tweede- kamerlid Van der Spek vraagt de mi nister van volksgezondheid en milieu hygiëne of zij zodanige stappen wil on dernemen. dat het afvalwater van Shell-Moerdijk aan de bron wordt ge zuiverd in plaats van dat het wordt ge loosd op de afvalwaterpersleiding van de afvalwaterleiding in Hoeven. In ie der geval wil het kamerlid zien, dat hel afvalwater voortdurend op hoeveel heid en kwaliteit wordt gecontroleerd omdat het lozen - naar zijn zeggen - aan wisselingen onderheving is. Van der Spek stelt zijn vragen r.aar aan leiding van de berichten, dat omwonen den van het rioolpersgemaal van de af valwaterleiding in Hoeven in toene mende mate lichamelijke klachten hebben. Volgens het kamerlid zijn deze klachten ongetwijfeld het gevolg van giftige dampen «zoals benzeen) die uit het afvalwater ontwijken en die afkom stig zijn van de Shell-fabnek in Moer dijk Gevraagd wordt verder, of de minister erkent dat bij ernstige storingen bij Shell-Moerdijk grote hoeveelheden gif tige ionder andere aromatische) stoffen moeten worden geloosd en dat dit dan Widor NIEUWE KERK MIDDELBURG Orgelconcert dooi Arie Ke>zei met werken van Bruhns. Bóhm: Buxte hude Widor en een improvisatie van de organist Het programma dat Arie Keyzer giste ravond in de Nieuwe Keik te Middel burg liet horen, verschilde mei dal van andere organisten, die ik mocht beluis teren in die mate, dat er een paar stuk ken op stonden, die men In het gehele seizoen nog niet had gehoord Dat was in eerste instantie het Preludium en Fuga in e van Nicolaus Bruhns. Deze componist moge dan niet zo bekend zfin. bovenstaand werk was het aanho ren meer dan waard. Het Preludium was kori maar kernachtig. De daarbij aansluitende Fuga werd door Aric Keyzer zorgvuldig voor het voetlicht gebracht, waarbij melodie- en tegen stemmen in de Fuga goed tegen elkaar afwogen Het bijzondere van deze fuga was. da t zij een soort coda «maar dan een langdurige) met zich meekreeg Een uit stekende start. Naast Bruhns was Böhrn ook nog met eerder op de vele orgelrecitals van dit jaar gespeeld De Partita Ach wie nich- tig. ach wie flüchtig' deed een beetje denken aan de constructie van een 'Air Vari'. zoals men die op solistencon- coursen van harmonie en fanfare tien tallen keren kan tegenkomen De Parti ta' is in wezen een suite «verzameling van dansem. waarop naast een inlei dend stuk. een gebruikelijke opeenvol ging van dansvormen voorkomt Ook hier weer een voorname uitvoering. u,u>.u.iend via deze afvalwaterleiding kan gebeuren waardoor - volgens de vragensteller - de gevaren voor de be volking zeer groot zullen worden. Of de minister verder toegeeft, dat de lozing op open bassins tot ernstige luchtveron treiniging kan leiden en explosiegevaar inhoudtomdat het gaat om zeer brand bare vluchtige koolwaterstoffen. Het kamerlid vraagt of de minister het persstation zodanig wil laten verbou wen. dat het afvalwater geheel wordt af gesloten van de buitenlucht Volgens Van der Spek wordt het voorts niet uitgesloten geacht, datdc afvalwa- terpersleiding nu reeds lek is. Het rub- berinstituut van TNO Is van mening, da t lekkage in ieder geval binnen enkele jaren kan optreden. De vragensteller meent dat de stof neopreen. waarvan de afdichtingsringen zijn gemaakt die de buisstukken van de persleiding met el kaar verbinden, gemakkelijk gaat lek ken Met name benzeen, maar ook an dere aromatische en alifatische verbin dingen zouden de stof kunnen aantas ten. Tenslotte informeert hij of de minister het gevaar kent van aantasting van de beschermende laag op de betonnen buizen tussen Moerdijk en Bergen op Zoom en tussen Bergen op Zoom en Waarde. De lekkages van de buizenstel sels kunnen volgens Van der Spek ook gevaar opleveren voor dc hogedruk- gasleiding die in Hoeven vlakbij de af valwaterpersleiding ligt. STADSHERSTEL GOES - De gemeente Goes gaat, in samenwerking met de stichting stadsherstel. een zogenaamde 'steenbank' oprichten. Bedoeling van deze steenbank is dat er waar devolle bouwmaterialen, afkomstig van sloopgebouwen. verzameld worden, teineinde die materialen later weer te gebruiken bij de ver nieuwbouw van woningen. Het idee voor de steenbank is niet nieuw, het wordt elders in hel land al toege past. Ook de gemeente Middelburg verzamelt oude bouwmaterialen, alleen heet het daar geen steen bank. De Goese materialenverzameling zal worden gevestigd op het terrein van de dienst openbare werken aan de Westhavendijk te Goes. Daar ligt momenteel al een flinke hoeveelheid sloop-materialen te wachten op ver werking in de steenbank. „Het gaat erom dat de oude bouwmaterialen niet zonder meer als puin op te rui men, maar ze opslaan en opnieuw gebruiken," zegt de Goese chef stad sontwikkeling, ir. A. Hoitsma. „Tot nu toe worden er opritten van ge maakt, of gaat het puin gewoon naar de.yuilstortplaats." Volgens de heer Hoitsma wordt er met het verzamelen van de materia len een tweeledig doel gediend „Je kunt het zien uit een oogpunt van bewaren van de historie; een pand in oude stijl is nu eenmaal moeilijk met nieuwe steentjes te bouwen. Ook is het van belang uit een oogpunt van Programma muziekkorps uit Koewacht 'KOEWACHT-In de jongste bestuurs vergadering stelde de muziekvereni ging 'Eendracht Maakt Macht' uit Koewacht haar programma voor de eerste maanden op. Zaterdag 28 augustus gaat men naar de Belgische plaats Sint-Gillis, waar EMM gaat concerteren, waarna op zaterdag 4 september de Koewachtse muziekver eniging de plaatselijke najaarskermis opent. Zaterdag 11 september neemt men deel aan het muziekfeest in Overslag en op zondag 19 september houdt EMM m Koewacht haar muziekfeest. Zeehengelwedstrijd ZAAMSLAG - De zeehangelaarsvereni- ging 'Zaamslag' houdt zaterdag 14 au- gunstus een zeehengelwedstrijd op de Westerschelde nabij de buurtschap 'De Griete' onder Zaamslag. deze wedstrijd is enkele voor de leden van de vereniging. In verband met het getij vist men van 15.30uur tot 18.30 uur. PRIJZEN BIERVLIET - Om in de CC Zuid- Beveland een jonge duif te hebben, die driemaal aan de kop vliegt moet men heel goede duiven hebben. P. Butler uit Biezelinge heeft aan zijn 2546822 zo'n jong beestje, want dit duifje vliegt reeds tweemaal de eerste en nu op Beaumetz wint het tegen 1568 duiven weer maar eens de hoofdprijs. Ondanks de noordwestenwind kwamen de duiven in deze CC aan een gemid delde snelheid van 1201 mpm en het concours kon reeds aan meer dan 1000 m gesloten worden Dat P. Butler het niet alleen van dit duifje moet hebben bewijst het feit, dat hij met 1-11-13 de eerste serie van drie duiven wint voor E. Vermast uit Yerse- ke. die zijn reeks prijzen begint met 3- 6-20. Opvallend sterk spel tevens van G. Feleus uit Kattendijke. die aan de 34STE PRIJS OOK AL ZIJN DERDE DUIF HEEFT. Uitslag: P. Butler. Biezelinge 1,11.13,16 en 29, Dteenhard Prince Goes 2, E. Ver mast, Yerseke 3,6.20 en 28. J. J. Stroos- nijder. Kruiningen 4, W. de Witte, Goes 5, G. Feleus, Kattendijke 7, 14 en 34, L. Claessens. Kwadendamme 8. M. Bou- dens, Kwadendamme 9 en 19, L Schmid. Goes 10. C Goedgeneure. 's- Heer Arenskerke 12, D Wagenaar. Kloe- tinge 15. In Breskens vlogen er 275 jonge duiven met als overwinnaar de duif van M. Ver sprille. die 1205 mpm presteerde, verder: D. Mookhoek 2.JB. Notebaert 3. D. de Feijter 4. W. Fenijn 5 en 7. A. Boekhout 6. J. Quaars-V. 8. H. Mookhoek 9. P. Blaakman 10. De snelste van de 88 oude duiven kwam aan 1213 mpm A Boekhout 1. H. Mook hoek 2. W. Daansen 3. JCornells 4. M. de Reu 5. Th de Smit 6, J. Maas 7. gebr. Van Grol 8 en 9, A. v d. Voorde 10. De jeugdclub was ook weer zeer actief. Van de 17 jonge duiven kwam de eerste aan 1144 m: P. v. d. Bossche 1 en 4. W. Versprille 2. E. Comelis Jz. 3. J. Ooster ling 5. J. P. Faas 6. De snelste van de 10 oude duiven deed 1133 m: E. Comelis Jz. 1, P v. d. Bossche 2. J. Oosterling 3 en 4. Op Doornik oude een aparte stichting zie ik niet zo zitten. Ik betwijfel of dat de duide lijkheid ten goede zal komen." Eén van de dingen die ook nog beke ken moet worden is de wijze waarop particulieren gebruik kunnen maken van de mogelijkheden die de steen bank biedt Ir Hoitsma: „Persoonlijk juich ik het toe als dat kan. Het is gewoon erg zonde als goede spullen weggegooid worden. Het moet naar mijn mening mogelijk worden om er als particulier het nodige naar toe te brengen en ook te halen Het is niet de bedoeling materialen te verkopen voor een open haard of iets derge lijks, het moet duidelijk het stads beeld ten goede komen. Dus een schoorsteen ten behoeve van de open haard zou bijvoorbeeld wel kunnen." De chef stadsontwikkeling voorziet dat er alleen al van te slopen gemeen tepanden voorshands voldoende materiaal aangevoerd kan worden. „Er zijn toch nog een flink aantal panden in de gemeente die op de no minatie staan om gesloopt te wor den. Ik denk bijvoorbeeld aan de on bewoonbaar verklaarde woningen aan de Kapelsestraatweg, de Heer- nisseweg en eventueel de 's-Heer Hendrikskinderenstraat Er wordt bij de gemeente gemiddeld gerekend met zo n vijftig pandjes per jaar die gesloopt moeten worden." betoogt de heer Hoitsma. die overigens hoopt dat de steenbank op den duur failliet zal gaan. Dat zou namelijk beteke nen dat er in Goes weinig te slopen of te vernieuwen meer is. Zover is het momenteel nog lang niet duiven had J P. Faas de snelste voor E. Comelis Jz. en 3 en 4 J. Oosterling. De vereniging EMM van de Bond van Zaterdagvliegers in Temeuzen vloog met 198 jonge duiven op Louvres. De eerste jonge duif kwam aan 1015 mpm. Hoewel de eerste jonge duiven nog al wat minuten verschil hadden verliep het concours vrij vlot. ondanks de felle noordoostenwind. A. Scheele 1.6 en 8. J. de Jonge 2. P. v d. Peijl 3 en 5, D. Deur waarder 4. 7 en 9. gebr. Zeegers 10. De oude duiven konden het niet meer winnen van de jonge garde. Van de 49 oude duiven kwam de eerste I aan een snelheid van 970 m. A. Verduyn 1 en 6, A. Scheele 2.4 en 5. gebr. Zeegers 3. D. Deurwaarder 7. P. Scheele 8 en 9. J. Buize 10. Aan de kringvlucht vanuit Dourdan I namen in K ring West en Walcheren 1040 jonge duiven deel. De eerste kwam aan een snelheid van 1 998 mpm. en de laatste prijswinnende I duif aan 859 m. Voor de zoveelste maal dit seizoen een zeer zware vlucht vor de jonge duiven. J. de Meij uit Aardenburg had veruit de snelste. Gebr. Korff, Sou burg 2, J. Meerman en Zn., Vlissingen 3. J. Notebaert, Breskens 4 en 14, C. v. d. Walle. Sluis 5. mevr. Weering-Buck, Vlissingen 6, J. van Gijs, Breskens 7 en 13. W. Daansen, Breskens 8. M. Jaspers, Middelburg 9, J. Lens. Vlissingen 10, J. v. Plasse. Cadzand 11Dingemanse en Zn.. Biervliet 12. J. Comelis. Breskens 15. De 'Heeft Wie Heeft' was voor J. de Meij, de hoofdprijs voor J. Notebaert, terwijl D. Mookhoek de eerste koningspoele won. Ook het gouden horloge werd ge wonnen door J. de Mey met de eerste prijs. Zowel de eerste serie onaangeduid als I aangeduid en de eerste ploegenprijs werden gewonnen door J. Notebaert. Tevens vlogen er 658 oude duiven. I waarvan de eerste 1005 mpm haalde: G. I de Wever uit Schoondijke maakte een geweldige uitslag. Van 13 gezetteduiven I wist hij liefst 100T- prijzen te winnen n.L I 1.6. 11.31.35.36.40.49.101.103.118.148 en 159. een prestatie die tot de verbeel ding spreekt, G. Dusarduyn, Groede 2 en 10. A. Breljaert. Aardenburg 3, O. I Quekelberghe, Eede 4, J. v. d. Plasse, Cadzand 5, J. Lecluyze, Biervliet 7 en 15, I J. van Ommen, Eede. MIDDELBURG - De laatste tijd ont vangen wij vrijwel dagelijks meldin gen van waargenomen ftamingo's, die zich aan de oevers van het na tuurreservaat 'De Middenplaten' - gelegen aan en gedeeltelijk ook in het Veerse Meer - ophouden AanvanKeujK was er één flamingo, zondag werden er twee waargeno men en dinsdag verbleven er zelfs due vogels, zoals uit de foto blijkt. Vanaf de weg die tussen De Piet in het Noordsloe en Wolphaartsdijk langs het meer loopt, heeft men met een verrekijker een goed uitzicht op de exotische dieren, die met hun fraai verenkleed, lange hals en poten en hun unieke potsierlijke kromme snavel, waarmee ze plantaardig en dierlijk voedsel uit het water zeven, ieders aandacht weten te trekken. Eenden, waterhoentjes en allerlei soorten steltlopers, die in het reser vaat in grote getale verblijven, zijn dwergen vergeleken bij deze zeer grote vogels. p Schollevaer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 22