hoorbziet-sc/rmff Moeder en dochter naar miss-verkiezing Zonnebloemen van niveau IpzcZ Axelse commissie schoorvoetend achter aankoop van woning Nanny Komski: in vuur en vlam voor het brandweerwezen Geld klein, boot weg Brandje op stoppelveld Bekende musici naar Terneuzen DINSDAG 10 AUGUSTUS 1976 provincie onder redactie van Jacques Cats Willem Duys zal morgenavond in Bruinisse niet zozeer op het timbre hoeven te letten, ivat hij in zijn radioprogramma 'Mu ziek Mozaiëk' regelmatig pleegt te doen. Het gaat daar in Bruinisse namelijk niet om muzikaal talent, maar om het beoordelen van enig vrouwe lijk schoon, dat zich kandi daat heeft gesteld voor de ver kiezing van een miss Anqua- delta, een fraaie naam voor 'n representante van Zeeland als vakantieland. Vorige week las u daar al het een en ander over in deze kolommen. En de lezer van toen weet het: Willem Duys is de voorzitter van de jury die de miss gaat kiezen. Om te roeten te komen wat we zoal aan aantrekkelijk goed kunnen verwachten bij die verkiezing van morgenavond half acht, waar u overigens al len hartelijk welkom bent. heb ik eens een kijkje genomen bij de voorselectie. Nou, dat valt niet tegen, moet ik zeg gen. Tevens ben ik er achter gekomen dat zo'n selectie een uiterst serieuze bedoening is. Ik verwachtte er name lijk eerder met n soort vleeskeunng te worden geconfronteerd. Maar nleu Bij de foto: examensfeer tijdens de voorselectie. van dit alles vrienden Mevrouw Jacky van de Berkt, directrice van Hostess Service Nederland, een bureau dat meisjes uitzendt om bij evenementen en manifestaties representatieve gastvrouwelijke taken te verrichten was er per snelle Jaguar vanuit de Randstadt voor naar Schouwen geto gen. Geassisteerd door de heer Ramaeker, van het recreatiecentrum Aquadelta en Fred van Caem, manager van Zee land Promotions beoordeelde zijn kandidaten Dat gebeurde via een soort sollicitatiegesprek. Als ik in Bruinisse aankom in de kan tine van het caravanpark 'Onze Hoe ve' waar de voorselectie wordt gehou den, proef ik er een wat gespannen examensfeertje. Meer en minder op gedofte meisjes zitten nerveus m kopje koffie te roeren, terwijl ze met hun ogen elkaar op hun kansen zitten te taxeren Jacky van de Berkt heeft een lange vragenlijst voor zich liggen, die de jury- straks onder meer enige duidelijkheid moet verschaffen over de opleiding en hobby's van de kandidaten. Een ten ger Zeeuws-Vlaams meisje komt ver tellen dal ze van dieren houdt, een struise Rotterdamse is een liefhebstei van paardrijden Ookdema'enmoeten worden opgegeven Een Zeeuws- Vlaams meisje is met op de hoogte van haar diverse omvangen De beheerder van de kantine moetereven bijkomen Of hij ook een centimeter bij de hand heeft. Nou die heeft ie Met het meet lint in de hand trekt het meisje zich een wijle in het toilet terug Op een kartonnetje kom t ze even 1 ater drie cij fertjes aanreiken taille 75. heupmaat 96. bovenwijdte 93 Jacky van de Berkt bekijkt de kandi daten kritisch, geeft make-upe advie zen. Een blonde Bevelandse heeft haar lippen te rood aan gezet, naar de zin van Jacky. een andere kandidate heeft ogenschaduw. die met combineert met de ogen, weer een ander krijgt het verzoek vooral het kapsel extra aan dacht te geven wanneer de grote ver kiezing daar is. ..Ja sorry, ik ben zo weggelopen toen ik het las van die Attente mensen, ze zijn er gelukkig nog. Dat blijkt maar weer eens uit een briefje dat het echtpaar Visser- Van Lambalgen uit Zeist toestuurde. Het echtpaar schrijft: toen wij vo rige week tijdens onze vakantie in Middelburg een aantal ansichtkaar ten gingen posten, kwamen we bij de brievenbus tot de ontdekking dat we vijf van de zes kaarten verloren had den. Een tweede tocht langs dezelfde route leverde niets op. We troostten ons met de gedachte dat de vinder de kaarten voor ons had w illen door zenden. Teruggekeerd in Zeist bleek ons dat alle kaarten waren aangeko men, soms met de aanduiding: "ge post door de vinderWij willen langs deze weg graag onze hartelijke dank uitspreken aan de attente en koste loze medewerkers van de PTT in Middelburg". Nog iets te melden? Bel 01184-15144 toestel 19 verkiezing. Ik ben meteen naar Brui nisse gekomen" voert, het betrokken meisje excuserend aan Jacky van de Berkt zegt ..Het is gek, maar de meisjes staan er niet bij stil dat ze door kleine veranderingetjes in opmaak zoveel leuker voorkomen" Er meldt zich een nieuwe kandidate: een meisje van dertien jaar Afkomstig uit Goes. Zij krijgt de raad over een paar jaar nog maar eens terug te komen Dan dient zich een kand id ate aandie duidelijk de miss-leeftijd is ontgroeid. ..U kunt beier niet mee doen. want an ders gaat u af tussen al die jonge meis jes". waarschuwt Jacky van de Berkt „Och ik deed took eigenlijk maar voor de gein" bekent de dame in kwestie. Ook de moeder van het vanwege haar de jonge leeftijd teruggestuurde meisje zal zich even later melden als kandidate. Zij krijgt eveneens de wijze raad haar kandidatuur maar in te trekken. Enigszins teleurgesteld gaat zij weer terug naar haar tafeltje en vat het handwerkje waarmee ze wachttijd doorgebracht weer op Het voorselec tieteam zwijgt, men kijkt elkaar alleen veelbetekenend aan. Dan verbreekt Jacky van de Berkt. de stilte „Jezus", roept ze geschrokken uit. Als leerlinge van de bedrijsschool werd ze voor het eerst met de werk zaamheden van het brandweerwezen geconfronteerd, maar nadien kreeg ze er pas goed de smaak van te pakken. Nanny Komski's enthousiasme voor het werk bij de brandweer was niet meer te blussen Nu moest en zou ze ook nog een diploma halen En zo ge beurde het ook. Ze kwam zonder kleerscheuren door het examen voor brandwacht tweede klas En in die hoedanigheid versterkt de negentien jarige blonde West Souburgse de gele- En dan was daar nog die automobilist die in Kruiningen bij hei veerplein ar riveert en daar ziel - het kan een mens wel eens meezitten - dal er een boot ligt afgemeerd, gereed om hem mee te ne men Maar de man heeft zich te vroeg blijgernaakt met deze meevaller Bij het kaartholcje aangekomen wil hij met een biljet van vijfentwintig gulden betalen De men achter het loket: ,.U moet met gepast geld betalen. Ik kan niet teruggeven" ..Ja. maarbrengt de automobilist in het midden, „waar moet ik dan wisse len" De man van het loket wijst naar het einde van het veerplein. waar een gelegenheid is om een broodje te eten en een kop koffie te drinken. „Daar misschien" zegt hij. Enfin, de rest van het verhaal kunt u nu wel raden Als de man met kleiner geld terug is bij het kaarthokje heeft de boot inmiddels losgemaakt. De automobilist mag een half uur wachten, omdat de.man van het loket om half tien 's morgen al geen wissel geld meer heeft. De pleitbezorgers voor een vaste oe ververbinding over de Westerschelde hebben er die morgen een medestan der bijgekregen. een verbolgen auto- rnobihst. Want het blijft behelpen met de PSD' Nanny Komski als brandweervrouw. Niet helemaal een uniek verschijnsel in den lande, maar toch nog wel een zeldzaamheid. De meeste dames zou den er van terugschrikken om in het brandweerwezen te duiken. Voor Nanny bleek dat specifieke mannen werk geen struikelblok. Goed, ze be kent grif. dat ze misschien iets meer moeite heeft dan een man als ze een twaalf kg poederapparaat moet op pakken. maar voor de rest kan ze toch aardig meekomen Wat drijft Nanny eigenlijk in de armen van brandpreventie? Er blijkt geen dolle Mina mentaliteit achter te ste ken. Want zo geëmancipeerd ben ik nou ook weer niet. meldt ze. Maar ik vond het gewoon interessant om er wat meer van te weten En verder vindt ze het fijn dat ze op de cursus heeft kunnen leren met bang te zijn voor vuur. ..Ik weet nu hoe ik het aan moet pakken Alle hulde heeft Nanny die als che misch laborante bij Hoechst werkt, voor instructeur P.Faes. ..Zonder hem had ik het niet gehaald" zegt ze En commandant J.G J.Rozemeijer is trots op de kersverse vrijioillige brand weervrouw. ..Als alle cursisten zich zo zouden inzetten als zij heeft gedaan zaten we goed", zo zegt hij. PRIJS VAN 63.000 'ONBILLIJK' TRIM VIERDAAGSE AXEL VAN START AXEL - In de gemeente Axel zijn maandag, de deelnemers van start ge gaan voor de trimvierdaagse op de fiets, georganiseerd door het plaatse lijk actiecomité Sport Real en ver zorgd door de trimclub Koewacht. Mede door het mooie weer was er grote belangstelling voor deze tocht. Aan de start verschenen in totaal onge veer 200 deelnemers, in leeftijd varië rend van ongeveer 10 tot 76 jaar. De be doeling is dat de deelnemers binnen vijf dagen 4 x 25 kilometer fietsen langs de kernen van de gemeente Axel. Men kan ook vandaag nog starten als deelnemer aan deze prestatierit. die tot vrijdag duurt. De start is tussen 17.30 en 18 30 uur vanaf de volgende plaatsen, in Axel vanaf bejaardencentrum 'De Vurssche'. in Koewacht vanaf café Jansen, in Zuiddorpevanafhetbejaardentehuisen in Overslag is de start bij Lindenhof. IIEINKENSZAND - De brandweer van Heinkenszand heeft maandag middag omstreeks half twee een brand op het stoppelveld van de heer van l>. uit Heinkenszand geblust. Binnen anderhalf uurwasmen de brand mees ter. De brand, die door Van D. was aange stoken, leverde volgens de brandweer door de opkomende wind teveel gevaar op voor de Grote Dijk Men vreesde voor uitbreiding van de brand tot aan de dijk. die door de droogte erg brandbaar is. Kerkelijke mutaties BEROEPINGSBERICHTEN N'ED. HERV. KERK Beroepbaarstelling: Hendrik Bousema, kandidaat pastoraal medewerker te Ol- debert. wonende Hoofdstraat 13. Tol- bert. GEREFORMEERDE KERKEN Aangenomen naar Wieringermeer J. Cziria te Oude- en Nieuweweterlng Lichtkoepel opnieuw vernield OUD-VOSSEMEER - Opnieuw is een van de lichtkoepels van het Oud- Vossemeerse tumgebouw in de nacht van zaterdag op zondag met een steen ingegooid Dne weken eerder was van gemeentewege de toen ingegooide lichtkoepels vernieuwd. De schade is ongeveer 350,-. De politie van Tholen heeft de zaak in onderzoek. EIGENAAR WILDE LANGE TIJD NIET VERKOPEN AXEL - De commissie gemeentebed rijven van de gemeente Axel heeft zich maandagavond - schoorvoetend - ge schaard achter het voorstel van b. en w. om een w oning aan de Buitenweg 50 in Axel aan te kopen voor ruim «3.000 gulden. Met name de heren J. Diele- man en P. A. C. H. üierick zetten vraagtekens bij de aankoopsom. De eigenaar van het pand. de heer P A. van Gimst, heeft lange tijd geweigerd zijn woning en de daarbij behorende grond te verkopen. De gemeente Axel is momenteel bezig aan de Buitenweg een serie huizen te bouwen. De grond van de heer Van Gimst valt ln dat plan Commissievoorzitter wethouder J. Deurloo legde gisteravond uit dat het gemeentebestuur zich tot het Rotter damse Taxatiebureau heeft gewend metde vraag een taxatierapport over de woning te maken Volgens het rapport is de woning ruim 63.000 gulden waard. B. en w. willen dat bedrag nu aan de eige naar betalen Op een vraag van de heer Dieleman legde de voorzitter uit dat de taxatie commissie van de gemeente Axel tot een lagere waarde van de woning was gekomen. Dat bedrag vond de heer Van Gunst te laag. Toen heeft het Rotter damse bureau een taxatie gedaan Dat is gedaan, zo zei de heer Deurloo. omdat de gemeente de grond wil hebben om de woningbouw vlot te laten verlopen. Als de eigenaar niet op het laatste aanbod van de gemeente Axel was ingegaan, zou een onteigeningsprocedure aan de raad zijn voorgesteld „Danzou hetzelfde bureau door de rech ter om een taxatierapport zyn ge vraagd", maakte de wethouder duide lijk. De heren Dieleman en Dierick von den het onbillijk dat de man die zijn been hel langst stijf heeft gehouden, nu de hoogste pnjs voor zijn huis krijgt, meer dan eigenaren die eerder hebben verkocht. Wethouder Deurloo was het zonder meer eens met de beide commis sieleden: „Het college heeft van de twee kwaadsten de beste oplossing moeten kiezen." Tenslotte gingen de vier commissiele den methetvoorstel vanb. en w. mee. In dc commissie voor de gemeentefinan- cién gmg de heer D J. Oggel eveneens op de aankoop van het pand Buitenweg 50 in Axel in. TERNEIJZEN - Terneuzen krijgt de komende dagen een aantal bekende muzikanten op bezoek. De stichting FBC Music haalt woensdagavond Ed die (guitar) Burns naar 'Den Engel'. Bums is een 48-jarige Amerikaan, die zich uitstekend weert op gitaar en mondharmonica en daarnaast ook nog zingt. Hij maakte een groot aantal pla ten. was korte tijd bandleider en werkte ondermeer samen met John Lee Hooker. In hetzelfde etablissement presenteert F B. C. Music zondagavond de Engelse viermansformatie 'Chopstick'. die mo menteel een vakantietoemee maakt door België en Nederland. 'Chopstick' speelt overwegend folkmusic. aange vuld met eigen nummers, gebaseerd op de z.g. 'progressieve folk' pe formatie verwierf in de Engelse Mid lands al enige bekendheid door regio nale radio-optredens en avonden in folkclubs. De leden maakten vorig jaar een vakantietoemee door Frankrijk. Het optreden in Terneuzen begint om 21 30 uur. Bij 'Lady Youthiek' Cs mid dags) en 'Porgy and Bess' i'savonds) treden zaterdag The Johnnu Cash Sin gers: A. G and Kate' op Het gaat om een driemans country- and westem- group, bestaande uit het duo A. G. en Katc (gitaar en zang) en basgitaarbege leider Cowdead. Ontstaan en stijl van deze groep hebben hun inspriaüe ge vonden in Johnny Cash en het vermel den van zijn naam geldt als eerbewijs van deze grote country-artiest. Naast zijn songs brengen The Johnny Cash Singers' werk van de Carter Family, Kns Kirstofferson. Glen Sherley. Don Williams. Jimmy Rodgers Buffy Saint Marie en anderen. Een aantal nummers schrevèn ze zelf. Het optreden bij 'Lady Youthiek' duurt van 2 tot 5, by 'Porgy and Bess' begint het om 21.15 uur. leiding van die foto zijn neei wat reacties binnengekomen En uit die reacties blijkt dat de Heyboer- zomiebloem eigenlijk maar een kleintje is vergeleken bij de reuzen, die elders m Zeeland zo goed blijken te gedijen De familie Kik in de Mu- lockstraat. in Zierikzee heeft er een van 3.15 meier, de heer J J Baarends uil de Goese Acaciastraat schreef dat hij er een van 3 25 meter heeft Mevrouw De Loof uit de Rijnstraat in Hansweert heeft er twee van boven de drie meter, één van 3.35 en één van 3 46 meter. De familie Alewijn Jan- sens aan de Noordweg ln Krabben- dijke sloeg ook aan het meten en kwam tot3.5U meter Ad N'eelsaande Gawege in Waarde heeft een zonne bloem van 3 55 meter, de familie Torcqué in de Schumannstede in Goes eén van 3.60 meteren de familie De Fouw aan de Torendijk in Kort- gene een van 3.63 meter De zonne bloem van J Goedhart uit de Dam straat in Yerseke komt lot een zeer respectabele hoogte van 3.80 meter In de categorie bovende vier meter gooien de zonnebloemen van de fa milie Skrebba aan de P C Quant- straat in Goes en van de familie Hoogesteger aan de Laustraat ln 's- Heerenhoek hoge ogen Beide plan ten komen tot 4.10 meter Maar rie zonnebloem van de familie De Jonge aan de Hoevenweg in Zierikzee is voorlopig nog de hoogste. Deze kan jer bleek bij nauwkeurige meting4.37 meter hoog te zijn. De 'hoogste' zonnebloem in Zierik zee 4.37 meter De tweede in hel klassement 4.10 meter zonnebloem m 's-Heerenhoek. GOES - Het jaar 1976 belooft een goed zonnebloemjaar te worden. Alom schieten de lange planten uit de grond en bereiken grote hoogten. Vorige week vrijdag meende het echtpaar Heyboer in Rilland nog dat hun zonnebloem van op de kop af drie nieter lang alleszins reden was om de krant uit te nodigen dit 'natuurwonder' in ogenschouw te komen nemen. In de PZC van zaterdag poseerde de heer Heyboer trots bij zijn uit de klui ten gewassen plant. Maar naar aan-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7