Twee studenten uit Goes maken alternatieve krant Nieuw sportcomplex in Wissenkerke is gereed Expositie 9 Van eigen bodem9 in het Terneuzens Museum Geen geld vervoer kleuters Spui naar scholen Terneuzen Adrie Reijnierse sterkste ringrijder te Koudekerke 'GOESE KRANT' WIL 'EERLIJKE VOORLICHTING'; WETHOUDER ONTKENT GECITEERDE UITSPRAKEN DINSDAG 10 AUGUSTUS 1STB TEGENSLAG BIJ AANLEG TWEEDE VELD Burgemeester fj* Wisse trapt af WISSENKERKE - Zoterdag 14 au gustus '70 wordt het sportvelden- complex aan cle Julianastraat te Wissenkerke officieel geopend. Om 14 30 uur is er gelegenheid totbezich- t iging van de velden en de door de S V Wissenkerke zelf gebouwde kleed- en kantineaccomooaüe Om 15.00 uur begint in het dorpshuis de officiële openingsplechtigheid, gevolgd door een receptie. Het eerste sportveld wordt om 16.30 uur ingespeeld dooi de pupillen van Wissenkerke. die spe len tegen Kapelle Dl Daarna, om 17 30 uur. verzorgt de muziekvereni ging Apollo een optreden Burge meester P Wisse zorgt om 18 00 uur voor een optreden Burgemeester P Wisse zorgt om 18.00 uur voor de af trap van de voetbalwedstrijd Wis senkerke I-Kapelle I. Tijdens de rust zal Apollo weer optreden De feeste lijkheden worden afgesloten met een bal ln het dorpshuis. KOSTEN BIJNA 850.000,- WISSENKERKE-Het eerste gedeelte van het nieuwe sportveld encomplex in Wissenkerke is gereed. Zaterdagmid dag aanstaande verricht burgemeester P. Wisse van Wissenkerke de opening. In gebruik genomen worden dan een voetbalveld en een ocfenveld met lichtmasten. Het sportcomplex ligt in het uitbreidingsplan zuidwest. Het grenst aan het pas uitgebreide open luchtzwembad, enkele schoolgebou wen en een gymnastieklokaal. Aan het overige deel van het sportcom plex wordt nog volop gewerkt. Hel be staat eveneens uit een voetbalveld en speel-oefenterrein Er is wel de nodige tegenslag opgetreden: de gemeente en de Nederlandse Sport Federatie (NSF) hebben het aangelegde veld met in orde bevonden. Het is ongelijk en ligt vol kui len en kluiten Bovendien is - als gevolg van de grote droogte - het inzaaien van gras niet goed gelukt. De gemeente heeft, van de Nederlandse Heidemaatschappij, die belast is met de uitvoering van het project, geëist dat het tweede veld opnieuw wordt aange legd. Volgens ing. J. van Nieuwenhuy- zen van de Heidemij is de droogte, ge combineerd met enkele menselijke fou ten, de oorzaak van de mislukte aanleg. „Wij gaan het alsnog in orde brengen. Wi] staan garantvoorhet werk, wij lopen niet weg voor het sportveld optimaal is. Er komt echt een goed sportveld uit de bus", aldus de heer Van Nieuwenhuy- zen. De totale kosten van het eerste gedeelte van Wissenkerkes nieuwe sportcomplex zijn geraamd op bijna 365 000. Voor het tweede deel komt er eenzelfde bedrag bij. De sportvereniging 'Wissenkerk' heeft voor de bouw van een ruime kleedaccomodatie en kantine gezorgd, waarvoor de gemeente 108.000 aan materialen heeft betaald. Alles bij elk- laar gaat het sportcomplex ongeveer 830.000 kosten. De gemeente Wissenkerke hoeft dat niet allemaal zelf te betalen. Het njk geeft een subsidie van 95 procent in de aan- legkosten van de velden, zulks in het kader van projecten ter bestrijding van de werkloosheid. Grondkosten. afraste ring. bestrating, verlichting en dergelij ke. vallen daar niet onder. Vodr reke ning van de gemeente blijft er tussen de 3.5 en 4 ton over. Daar zitten de jaar lijkse exploitatiekosten niet bij. Aanleg van nieuwe velden was volgens burgemeester Wisse hard nodig ..Bij de voetbalvereniging zitten, met inbegrip van de jeugd, al 7 elftallen. Er werd 's winters al enkele jaren geoefend op veld jes in de banjaard". vertelt de heer Wis se. Wat er mei het oude veld aan de Ach terweg in Wissenkerke gaatgebeuren. is nog niet bekend. ..Een stuk grond vlak bij het dorp als gemeente afstoten, dat vind ik zelf een beetje griezelig", stelt burgemeester Wisse. ..Maar we weten het nog niet precies.." De heer Wisse isniet erg gelukkig met de moeilijkheden rondom de aanleg van het tweede veld Hij wijst de hoogtever schillen mede aan het feit dat de egali satie van de grond machinaal gebeurd is. „We hebben in eerste instantie als gemeente geconstateerd dat het veid niet voldeed. Daarop hebben we een brief geschreven aan de Heidemaat schappij. met een afschrift aan de NSF. De NSF kwam ook tot de conclusie dat het niet in orde was. Maar ik ben ervan overtuigd dat de Heidemaatschappij het in orde zal brengen zegt burge meester Wisse. ..Ik wil het natuurlijk met goedpraten, maar ik heb nog nooit een groot werk meegemaakt waar niet iets fout ging.De heer Wisse vindt over igens wel dat de gemeente met op moet draaien voor de extra kosten die een en .ander met zich meebrengt. Sleuven Als gevolg van de aanleg van het tweede veld ontstonden er ook enkele problemen met het eerste veld. De heer Wisse: ..In het kader van de zoge naamde nazorg moest er nog een laag zand op aangebracht worden. Daarbij Wisselgeld uit winkel gestolen AXEL - In de nacht van zondag op maandag ls er Ingebroken ln de speel goedwinkel van K. aan de Passage te Axel. Er wordt een bedrag vermist van ongeveer 180. Uit twee kassa's werd het wisselgeld ontvreemd. Men had zich toegang tot (ie winkel verschaft door de deuren te forceren De politie stelt een onderzoek in. zijn er sleuven ontstaan. Het ziin hoofdzakelijk de drainagesleuven die wat zijn verzakt. Wij staan op het standpunt dal ook hier alles in orde moet worden gebracht. Gelukkig heeft cle voetbalclub tijdens de bouwvakva kantie zelf veel aan herstel gedaan, zodat het veld er nu prima bijligt. De sleuven zijn alweer goed dicht en het gras groeit erdoor. Het veld wordt ook druk gebruikt." Intergemeentelijk voetbaltoernooi in Sas van Gent SAS VAN GENT - Dit jaar wordt het inter gemeentelijk voetbaltoernooi te Sas van Gent gespeeld, op zaterdag 28 augustus. Op het gemeentelijk sport park 'De Valcke' te Sas van Gent. aan vang 11.30 uur. Het wedstrijdprogramma is als volgt: poule A: Vlissingen-Middelburg- Valkenisse -Kapelle. Poule B. Zierikzee-Oostburg-Sas van entr Temeuzen. De prijsuitreiking is na afloop van de finale in het clubhuis van de Sports en ontspanningsvereniging Com.-Boys op het Sportpark 'De Valcke' te Sas van Gent. Hel nieuwe sportveld in Wissenkerke De heer Van Nieuwenhuvzen onder streept dat de weersomstandigheden tegen hebben gezeten. ..Enkele weken vorst en het slagregentje in het voor jaar bleven uit. En iedereen die werkt, maakt weieens fouten. Dat telt dubbel mee, nu het weer niet meezat. Die tegenslagen konden we niet corrige ren". betoogt de heer Van Nieuwen- huyzen, die er nog op wijst dat als ge volg van de droogte tienlallen sport velden opnieuw ingezaaid moeten worden. Afgezien van de aanlegproblemen is burgemeester Wisse erg tevreden over het nieuwe sportcomplex voor zijn ge meente. „Ik vind dat we voor een dorp als het onze echt wel het nodige aan de sportaccommodaties gedaan hebben. Ik ben er ook erg blu mee dat het gelukt is om subsidies te krugen". zegt hu Het gemeentebestuur werkt nu plannen uit om de sportaccommodatie in Kamper land aan te pakken Daar is in 1965 een nieuw veld in gebruik genomen, maar dat is volgens de plaatselijke vereniging al onvoldoende „We zyn bezig mei plannen. Maar die zijn heus niet morgen klaar, dat duurt wel enige Lyd. De eerste schreden hebben we echter gezet", verklaart burgemeester Wisse. Nieuwe expositie galerie Contrast MIDDELBURG - In galerie Contrast aan de Balans in Middelburg expose ren vanaf morgen (woensdag) lila Ma- nardi met textielsculptures en Marga Plasse met edelsmeedwerk. Deze ex positie loopt tot en met 21 augustus. Uta Menardi. Italiaanse uit een familie van kunstkenners en antiquairs ver werkt in haar ruimtelijke vormen en wandkleden het oude en verfijnde van de Italiaanse cultuur Marga Plasse. werkt in Rijsburg en is autodidacte. Zij begon jaren geleden edele metalen te smelten en tot sieraden te vormen onder toevoeging van bijbe horende stenen Zij exposeerde reeds enkele malen samen met Uta manardi. Galerie Contrast is dagelijks geopend van half elf 's morgens tot half zes 's middags, 's Zondags gesloten. MAN VLIEGT UIT BOCHT: AUTO VERNIELD SCHOONDIJKE - llc hoer Van K. uit IJzendijke is maandagmiddag de macht over het stuur van zijn persone nauto verloren en op de Tragel-West uit de bocht gevlogen om vervolgens in de sloot terecht te komen. De heer Van K. moest met hoofdletsel worden opgenomen in het Sint Anto- niusziekenhuis in Oostburg De passa giervan Van K.. waarvan de initialen bij de politie met bekend waren, bleef on gedeerd De auto van-het slachtoffer werd ver meld. TOT EN MET 11 SEPTEMBER WEDSTRIJDEN VOOR GEHUWDEN Terneuzenaar zag vos lopen TERNEUZEN - Een bewoner van de Berliozhof in Temeuzen heeft maan dagochtend in alle vroegte bij zijn woning een vos gesignaleerd. Hij meldde zijn ontdekking bij de Ttr- neuzense gemeentepolitie. Toen de politie ter plaatse kwam. was de vos al verdwenen. Het dier is later niet meer gesignaleerd. KOUDEKERKE - Onder grote belang stelling werd zaterdag in Koudekerke een wedstrijd ringsteken voor gehuw den gehouden. Er verschenen 33 rij ders voor de strijd om vijf wisselbe kers. extra prijzen en geschenken. De eerste prijs ging tenslotte naar Adrie Reijnierse. die in 31 beurten slechts éénmaal een ring miste. Nadat ereven gepauzeerd was. begon dt strijd om de vijf wisselbekers, waaraan werd deelgenomen door de tien best ge- klasseerden van de dag. Ook hiei toonde Adrie Reijnierse zich de sterkste door 6 van de 6 ringen te steken en daarmee de beker van burgemeester S Francke voor zich op te eisen. De tweede beker van oud-burgemeestei Dregmans, ging naar H. Houterman. de derde beker naar D. Wielemaker en de vierde (van de Berge) naar P. Brasser, allen met 5 van de 6 ringen. De vijfde wisselbeker ging naar B. Brasser, die 4 van de 6 ringen stak. Tenslotte was ei nog de kamp om de pollepel, waarbij de krachtsverschillen zo gering waren, dal er gekampt moest worden tot op de 'trouwnng'. De pollepel werd uiteinde lijk gewonnen door D. Wielemaker. De uitslag luidde: A. Reijnierse 30 ringen. H. Houterman 27 rin geaJ Reijnierse 25 ringen. J. de Kroo 25 rin- genJoh. Vos 24 ringen. B. Brasser 23 ringen. D P. VAN DONGEN TE ZUIDDORPE OVERLEDEN ZUIDDORPE - Op de leeftijd van 78 jaar is zondagmorgen overleden de heer P. van üonge te Zuidzande. De heer Van Dongen was in zijn woon plaats een geziene figuur, die zich al tijd heeft ingezet voor Zuiddorpe. Zo heeft de heer Van Dongen onder meer het loco-burgemeestersehap van de voormalige gemeente Zuiddorpe be kleed. De overledene heeft in zijn woonplaats een kruidenierswinkel gedreven. Hij be gon die winkel in 1927. In de tweede we reldoorlog is de heer Van Dongen zeer actief geweest in het verzet. Hij was de voorzitter van het comité dat de vluch telingen in Zuiddorpe terzijde stond. In zijn eigen woning zijn gedurende de tweede wereldoorlog twintig mensen ondergebracht, Tot de vele functies die de heer Van Dongen heeft bekleed beho ren onder meer 25 jaar voorzitter van de supportsclub 'De Zwaluw' (later werd hij ere-voorzilter). bestuurslid van de jeugdraad van Zuiddorpe en van de drumband 'Ons Genoegen', voorzitter van de afdeling van de Bond voor Be- Jaarden Ook is de heer Van Dongen ja ren lang brandweercommandant ge weest De overledene was ook bestuurs lid van de vereniging Axel-Polen. De heer Van Dongen is koninklijk onder scheiden met de gouden medaille ver bonden aan de orde van Oranje Nassau. wieiemaKer 22 ringen. J. Jobse Pz. 21 ringen N. Vos 21 ringen. P. Brasser 20 ringen. A. de Pagter 18 ringen. J Poppe 17 ringen. K. Osté 16ringen.L Verhage I5ringen.P Wielemakei 15 ringen. J. v. Slufjs 14 ringen. A. Luleljn 14 ringen. G v d. Voorde 13 ringen. D. Jaspersf 12 nngen, J. Vos 12 ringen. P Reijnierse 12 nngen. A Francke 11 ringen. J. Oste 11 rin- gea J. Kluijfliout 9 ringen. J Jobse Dz. 9 rin- geaJacSlmonse 9 ringen. J de Looff8 ringen. J Joosse 8 ringen. J. Knuijt 7 ringen. L. Kluijfhout 7 ringen. Jac de Witte 6 ringen. A, Maas 6 ringen. J. Bosschaari 3 ringen. BAD GESTOLEN UIT WERKKEET VLISSINGEN - Gedurende het wee keinde is uit een werkkeet te Bossen- burg een zwart-wit bad onvreemd. De waarde van het bad is onbekend. De da ders kwamen binnen door een deur te forceren SIERADEN EN GEBRUIKS VOORWERPEN TERNEUZEN - Het begint zo langza merhand een goed gebruik te worden dat in Temeuzen iedere 3 a 4 jaar een tentoonstelling wordt gehouden van voorwerpen die iets vertellen over het Temeuzen van destijds. Terwijl in 1972. bij een gelijknamige ex positie m het stadhuis, de nadruk werd gelegd op curiosa en fragmenten van gebeurtenissen die de gemoederen van de bevolking rond de eeuwwisseling be zighielden, staan, op een tentoonstel- MORTIER UIT BOOM VERWIJDERD ZUIDZANDE - De Explosieven Op ruimingsdienst van de Koninklijke Landmacht heeft maandagmiddag een mortier verwijderd uit de tuin van de familie De Rooij uit de Mariastraat in Zuidzande. De mortier zat verscholen in een boom en kwam tevoorschijn toen men bezig was deze te rooien. Er deden zich geen moeilijkheden voor bij de verwijdering van de uit de tweede wereldoorlog stammend pro jectiel. Een andere mortier werd door de explo sieven opruimingsdienst aan de Ouden- landsedijk in Zuidzande tot ontploffing gebracht. Ook deze operatie verliep vlekkeloos. DIEFSTAL UIT AUTO VLISSINGEN - Bij de Vlissingse ge meentepolitie is maandag aangifte gedaan van een diefstal uitdeauto van de Fransman B. lc B. De diefstal moet zondagavond tussen negen en twee uur gebeurd zjjn. De Fransman mist onder andere een porte feuille met 500 Franse francs, zijn pas poort. rijbewijs en verzekeringspapie- ling in het Terneuzens museum, nu sie raden. een bijbel en waardevolle ge bruiksvoorwerpen centraal. Het tentoongestelde materiaal heeft een eigen, vaak niet volledig meer te achterhalen geschiedenis. Als familie bezit deelde het wel en wee van genera ties en daaraan ontleent het goeddeels zijn waarde. Middelpunten zijn het. zogenaamde 'Van Sprang Legaat' (een serie van 55 gouden en zilveren sieraden en ge bruiksvoorwerpen. behorend bij Zeeuwse klederdrachten), de 'Konin gin Victoriabeker' (door deze Engelse vorstin indertijd geschonken aan de weduwe De Feijter), de 'Keurbljbel' van 1700 en een collectie oude prentkaarten (collectie: R. Hol), foto 's en boekwerken. Deze bijzondere expositie 'van eigen bodem' loopt tot en met 11 september. Op de foto: een beeld van wat er op de tentoonstelling In het Terneuzens mu seum te zien is. Ontucht met kind in Souburg SOUBURG - Zaterdagmiddag is bij de gemeentepolitie te Vlissingen aan gifte gedaan van ontucht van een vol wassene met een jongen van om streeks 12 jaar in Souburg. De jongen, die kans zag te vluchten, hield een lichtkleurige Opel aan, waarin naast de bestuurder een vrouw zat. De bestuurder van deze auto ging vervol gens achter de auto van de dader aan. De Vlissingse gemeentepolitie zoekt thans contact met de bestuurder van deze lichtkleurige, oud model, Opel Ka- dett. B. EN W. VAN TERNEUZEN: TERNEUZEN - B en w van J zijn niet bereid het vervoer van kleu ters uit Spui naar kleuterscholen in Temeuzen te betalen. Het college vindt dat een dergelijke uitgave in strijd is met de kleuteronderwijswet. De raadscommissie voor onderwijs en sport zal zich woensdagavond met deze zaak bezighouden. Het verzoek voor het 'kleutertransport' is afkomstig van leidsters van de kin dercrèche in Spui. Ze willen dat de ge meente een auto beschikbaar stelt voor het vervoer van drie kleuters naar de christelijke school 'De Tamboerijn' en GOES - Goes heeft een alterna tieve krant. 'Goese Krant'; zo heet het pamflet, dat de afgelopen twee weken in Goes is verspreid. Er zijn twee - gestencilde - nummers ver schenen. Van het eerste pamflet werden zo n duizend exemplaren verspreid. De tweede 'Goese Krant' verscheen in een oplaag van onge veer vijftienhonderd. In beide pam fletten wordt stevig geageerd tegen het besluit van de Goese raad om twee bomen van wethouder J. H. Roose aan te kopen tegen het som metje van 30.000 gulden. Ook hekelt de redactie de manier, waarop de gemeenteraad heeft besloten om bij het Goese Sas een nieuwe sluis van honderd bij veertien meter te bouwen. De redactie van de 'Goese Krant' wordt gevormd door Thijs 't Hart (20). een student psychologie uit Goes, en door de evenoude student economie Adrie Ovaa eveneens uit Goes. Zij verwijten het gemeentebe stuur ondeskundigheid en zijn vast van plan om de Goese gemeentebes tuurderen kritisch te blijven volgen. Want, zeggen zij. het ontbreekt nogal eens aan eerlijke voorlichting. Onder het kopje 'Goese gemeente wel erg royaal met uw geld' gaat de redactie in heteerste pamflet ui op de kwestie rond de 'bomen van Roose'. De 'Goese Krant': „Wilt u twee bo men kopen voor 30.000 gulden? Raadsleden en wethouders willen wethouder Roose graag van dienst zijn met uw geld. Zij betalen de heer R. namelijk 30.000 gulden voor twee bomen, die in zijn tuin staan en blij ven staan. Wat is de kwestie? Achter het huis van de heer R, wordt een weg aangelegd en daarvoor wordt een stuk tuin van wethouder R. gebruikt, waarvoor hij logischerwijs wordt be taald i met maa r liefst 160 000 gulden 100 gulden per vierkante meter). Maar hij dreigde niet te verkopen, wanneer de gemeente ook niet nog twee bomen voor 30.000 gulden van hem wilde kopen. Pure koppelver koop dus. Zijn redenering was. die bomen ondervinden heel misschien schade van die weg, die laat de ge meente nu al vast maar betalen. Nu hij die bomen kan verkopen, sluit hij in wezen een verzekering af met voorui tbe taling voorat" Tot zover de "Goese Krant'. Onjuiste cijfers In dat eerste nummer van de alter natieve krant heeft de redactie zich ook bezig gehouden met de finan ciële consequenties van het raads besluit om bij het Goese Sas een sluis te bouwen van honderd bij veertien meter, in plaats van een sluis van veertien bij zesentachtig meter. Volgens de 'Goese Krant' zijn tijdens de beraadslagingen on juiste cijfers genoemd. De finan ciële gevolgen van het raadsbesluit zijn - zo meent de redactie - veel groter, dan het Goese gemeente bestuur de raad (de redactie heeft over 'deze stumperige raadsleden') en de bevolking wil laten weten. Naar aanleiding van de kritiek ln het pamflet is er een gesprek geweest tussen de redactie van de 'Goese Krant' en wethouder drs. J. Dijk- graaf. Dat gebeurde op initiatief van wethouder Dijkgraaf. Opzet van dat gesprek was - zo meldde wethouder Dijkgraaf de PZC desgevraagd - meer duidelijkheid te verschaffen in deproblemat iek rond de nieuwe sluis bij het Goese Sas. In het tweede nummer van de 'Goese Krant' geeft de redactie een beknopte samenvat ting van dat gesprek. Volgens de 'Goese Krant' heeft de wethouder tijdens het gesprek er kend. dat bij de beslissing over de bouw van een nieuwe sluis verkeerde bedragen zijn genoemd. Ook zou de wethouder onder meer hebben on derschreven, dat wethouder Roose 'chantage' heeft gepleegd om de twee bomen in z'n tuin aan de gemeente voor 30.000 gulden van de hand te kunnen doen. Wethouder Dijkgraaf ontkende ech ter - desgevraagd - deze uitspraken te hebben gedaan. Volgens dè wet houder ls alles wat de redactie van de 'Goese Krant' heeft neergepend, ultz'n verband gerukt De wethouder zei er geen behoefte aan te hebben commentaar te leveren op de penne- vruchten van de redactie van de 'Goese Krant'. „Als ik dat zou moe ten doen, dan zou ik commentaar moeten leveren op iedere regel, die ze hebben geschreven, en dat is me toch wat te veel." reageerde de wethou der. Gemeentevoorlichter Jan Kan heeft het gesprek tussen wethouder Dijk graaf en de redactie van de 'Goese Krant' bijgewoond. „Het lijkt erop. dat ze in dat sleqcil bewust mislei dende informatie geven. Alle uit spraken zfjn uit hun verband gerukt. Ze hebben alles zeer eenzijdig weer gegeven." aldus de heer Kan. Eerlijk De 'Goese Krant' wil - zo laat de re dactie weten - eerlijke (met hoofdlet ters) voorlichting geven. Maar dat vergt kennis van feiten. En aan die kennis van feiten ontbreekt het ken nelijk nog. „Volgens onze informatie wordt als gevolg van het besluit een grotere sluis te bouwen o.a. toege- zegdeverbeteringvandeGrole Markt op de lange baan geschoven," schrijft de redactie in het tweede pamflet. De werkelijkheid ligt echter even an ders: Het uitstel van de reconstructie van de Grote Markt heeft niets met de toekomstige bouw van de nieuwe schutsluis bij het Goese Sas te ma ken. De plannen met de Grote Markt zijn uitgesteld in verband met de uit breiding van het GAK. Omdat het GAK gaat uitbreiden zal de bejaar- densoos moeten verdwijnen. De soos zal worden ondergebracht in het ge bouw van de huidige kwekerij aan de Westwal. De kan echter niet. voordat de kwekerij is ontruimd, en de nieuwe kwekerij bij de televisietoren in de Goese Polder klaar ls. Om te voorkomen, dat de bejaarden straks in de kou komen te staan, is - in ver sneld tempo-begonnen melde bouw van de nieuwe kwekerij. Om dat mo gelijk te maken heeft de gemeente het geld. dat was gereserveerd voor de verbetering van de Grote Markt, gebruikt voor de bouw van de nieuwe kwekerij. twee naar de openbare Toverfluit Twee van de kleuters blijken woonach tig te zijn in de gemeente AxeL In hun conceptraadsvoorstellen schrij ven b en w: .Het is een vrijwel algemeen heersende opvatting, dat eventuele ge meentelijke uitgaven voor het vervoer van kleuters van/naar kleuterscholen niet kunnen steunen op de kleuteron derwijswet. Bij de conceptie van deze wet heeft immers de lager onderwijswet 1920 als leidraad gediend. Een bepaling zoals is vervat in artikel 13 van die we t is met opgenomen in de kleuteronder wijswet. Nu de rijkswetgever bewust heeft nagelaten voor het kleuteronder wijs een regeling te treffen naar analogie van die geldend voor hetlager onderwijs achten wij het nie t juist, dat de gemeen te. dit binnen de sfeer van gemeentelijke autonomie wel zou doen. Het brengen en halen van kleuters van/naar scholen dient naar onze mening - ook wat het fianciële aspect betreft - als een zaak van de betrokken ouders te worden be schouwd'. Het college vreest tenslotte dat door In williging van het verzoek een 'ernstig precedent' zal ontstaan 'waardoor vooral veel kleuters uit de polders een beroep op vervoer c.q. op een vergoe ding van de vervoerskosten van het ver voer van/naar een kleuterschool zou kunnen worden gedaan'. Andere voorstellen betreffen het verle nen van eerval ontslag aan het hoofd van de 'Zonneschool' M. J. Reljnhoudt en het verlenen van medewerking bij de aanschaf van leer- en hulpmiddelen voor een aantal lagere scholen. De commissievergadering begint orn 19.30 uur en is in de Burgerzaal van het stadhuis. Belgische zeekadetten bezoeken Vlissingen VLISSINGEN - Vrijdag bezoekt een groep van 40 zeekadetten jongens en meisjes uit de omgeving van Luik in België Vlissingen. Het is de bedoeling dat zij officieel in het stadhuis door een vertegenwoordiging van het ge meentebestuur worden ontvangen. De groep maakt deel uit van het "Crops des Cadets de Marine' uit JupUle dn de buurt van Luik), die op 31 Juli voor een tochtlangs de Nederlandse kust tot aan het eiland Helgoland voor de Duitse kust zijn vertrokken. Met acht rubber boten zijn zij van Luik naar Antwerpen vertrokken. De reis ging verder langs Westkapelle, IJmuiden, Den Helder en Holwerd (Friesland). Vandaar uit voer men naar Carolinenseil en Helgoland. Nu, op de terugtocht, worden plaatsen als Beierland. Scheveningen en Vlissin gen aangedaan, om uiteindelijk via Antwerpen weer Luik te bereiken. In twee weken tijd is zo ongeveer een af stand van ongeveer 1.800 km. afgelegd. De groep heeft van het college van b. en w. van Vlissingen toestemming gekre gen om de nacht van vrijdag op zaterdag door te brengen op het strand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4