Vrouwenemancipatie leidt tot meer criminaliteit PZC „Schiedam zal voor het gepeupel niet wijken" Vakbonden willen beslissing over sluitingen Vredestein uitstellen Opnieuw krachtige aardschok in Peking EERST NIEUWE TOPLEIDING AANSTELLEN Spaans militair vliegtuig verongelukt Inbrekers nemen portefeuille met 100.000 mee Schip in Libanese haven tot zinken gebracht BURGEMEESTER LEMS NA RELLEN: HULP TAIWAN GEWEIGERD CONCLUSIE OP BASIS STEEKPROEF IN GRONINGEN: DINSDAG 10 AUGUSTUS 1976 (Van onze correspondent) DEN HAAG - De vakbonden vinden, dat er nog geen beslissing moet worden genomen over een eventuele sluiting van de vestigingen van Vredestein in Loosduinen en He veadorp. Zij hebben dit maandag gesteld in een gesprek met de heer J. Molkenboer. directeur-generaal van de industrie bij het ministerie van economische zaken. De bonden, de Industriebonden van NW, NKV en CNV, de Unie van Beamb ten. Leidinggevend en Hoger Personeel (BLHP) en de Nederlandse Centrale Hoger Personeel (NCHP), vinden dat de cijfers van het ministerie van economi- CADIZ (UPI. AFP) - Een Spaans mili tair transportvliegtuig van het t>pe DC-4 is maandagmiddag neergestort bij de zuidelijke kuststad Cadiz. Aan boord van het toestel, dat op neg naar de Canarische eilanden, bevonden zich 33 mensen, voornamelijk officie ren van de Spaanse luchtmacht met hun vrouwen en kinderen. Volgens de politie kwamen 11 mensen om het leven en werden 22 gewond, van wie een aantal zeer ernstig In een com muniqué van hel ministerie van de luchtmacht in Madrid werd gezegd dat naar de oorzaak van hei ongeval een onderzoek wordt ingesteld Het toestel stortte neer in een heuvelachtig bosge bied op ongeveer 20 km ten oosten van Cadiz, waardoor een bosbrand ontstond die de brandweer zes uur later nog niet onder bedwang had ROTTERDAM (ANP) - Bij een in braak in ccn woning aan de Prins Hendrikstraat in Rotterdam hebben dieven een portefeuille met f 100.000 meegenomen. De inbrekers kwamen binnen door een ruitje in de voordeur in te drukken sehe zaken op dit moment een beslis sing over sluiting niet rechtvaardigen. Minister Lubbers (economische zaken wil de vestiging in Loosduinen sluiter en de vestiging in Heveadorp vervan gen door een nieuwe vestiging in Arn hem. Daarbij zouden 800 tot 1000 mar op straat komen te staan. Volgens Jan de Jong. districtsbestuur der van de Industriebond-NVV. heeft het plan van minister Lubbers het ka rakter van een noodsprong- ..Het draagt alle kansen op een mislukking in zich door een omvangrijke vernieti ging van het produktie-apparaat", al dus De Jong na afloop van het gesprek „Als je Loosduinen nu sluit, is dat in feite een noodsprong". De Industriebonden NW en NKV wil len. dat er eerst een nieuwe topleiding wordt aangesteld, voordat er besloten wordt over eventuele sluitingen. Met die nieuwe topleiding wil men dan om de tafel gaan zitten om de structurele zwakheden per vestiging te bestrijden De NVV'er De Jong benadrukte, dat de vakbonden beslist niet op de vertra- gingstoer zijn. „Er moeten snel oplos singen komen", zei hij. Tegen-plan Ook de andere bonden - Industriebond CNV. Unie BLHP en NCHP - willen uit stel van de beslissingen over sluiting van bepaalde vestigingen. Al eerder dienden zij een tegen-plan in, waarbij maar 250 man hun baan kwijt zouden raken De vestigingen In Loosduinen Heveadorp en Maastricht zouden vol gens dat plan nog twee jaar door moe ten draaien Zij zouden dan kunnen bewij- zen, dat ze afzonderlijk de problemen de baas kunnen Volgens de secretaris van de Unie BLHP. de heer W JAM de Jong, moe ten de cijfers van Goodrich - de Ameri kaanse eigenaar van Vredestein - goed vergeleken worden met de cijfers uit de verschillende vestigingen „Het cijfer materiaal dat Goodrich heeft verstrekt, vertoont een niet gerechtvaardigd som- WAPENS VOOR PALESTIJNEN FEESTIN MORTUARIUM (Van onze correspondent! ErNDHOVEN - In de nacht van zon dag op maandag om half twee werd door verschrikte omwonenden van de Eindhovense Amundsenlaan bij de politie geklaagd over feestged ruis. Dit zou afkomstig zijn uit het in die straat gevestigde mortuarium van de begrafenisonderneming 'Draagt elkanders lasten'. Toen op grond van de klacht twee agenten van de gemeentepolitie bij het gebouw arriveerden, bleek dat de beheerder van het mortuarium zijn werkterrein had uitgekozen om zijn verjaardag te vieren NICOSIA-BEIROET (AFP/RTR) - In de haven van de Zuidlibanese stad Tyrus, die beheerst wordt door de progres sieven. is het Grieks-Cyprische schip 'Athena' tot zinken ge bracht. zo is van scheepvaart zijde in Nicosia meegedeeld. Volgens de rechts-Libanese radio-omroep zonk het schip toen het 'een lading wapens voor de Palestijnen loste." Er zijn geen slachtoffers onder de 30 passagiers, die zojuist van boord wa ren gegaan, noch onder de tien beman ningsleden. zo werd uil Nicosia ge meld. De 'Athena* vervoerde wapens ter waarde van bijna anderhalf mil joen gulden. De explosie werd veroor zaakt door sabotage, liet 650 ton me tende schip was uit Limasol op Cyprus vertrokken. Het was eigendom van Grieks-Cyprische reders. Het is het tweede Grieks-Cyprische schip dat door sabotage in een week tijd in Ty rus zonk. De Grieks-Cyprische reders hebben besloten alle scheepvaartverbindingen met de haven van Tyrus te staken en geen ladingen meer te aanvaarden vooi havens die door Libanese progressieven worden beheerst, zo is van scheepvaart' zij de in Nicosia vernomen. Dit besluit is genomen na de twee gevallen van sabo tage en de aanhouding door de Israëli sche marine van schepen die naar Liba nese havens varen die onder controle van de progressieven slaan. Wel blijven de reders de haven van Joenieh bedie nen. die onder controle van de rechtse Christenen slaat. In de afgelopen week werden drie vaar tuigen met wapens en munitie voor de Mohammedanen en Palestijnen naar Is rael opgebracht, waar de lading in be slag werd genomen Enkele dagen gele den werd een kennelijk belangrijk fi guur in hel 'Volksfront voor de bevrij ding van Palestina' van een Egyptisch schip gehaald Volgens Israëlische persberichten zal hij voor een Israëli sche krijgsraad terecht moeten staan In Libanon, waar maandag opnieuw felle gevechten uitbraken, beschuldig den de elkaar bestrijdende partijen el kaar ervan nieuwe zendingen van de modernste wapens te ontvangen. Een van de balangrijkste conservatieve lei ders. minister Camille Chamoun van binnenlandse zaken, zei dat kort gele den in de Zuidlibanese haven Sidon. die beheerst wordt door de linkse Libane- zen en Palestij non. de onderdelen van 16 Mirage-vliegtuigen waren aangekomen In Berioet lag. na het ineenstorten van het 54ste bestand in 16 maanden tijd. het Palestijnse vluchtelingenkamp Tall Al Zaatar opnieuw onder zwaar vuur van de christelijke milities. Djoemblatt verklaarde te rekenen op een 'lange, lange strijd Die strijd zou net zo lang duren als de Synsche troepen in Liba non staan" ber beeld De cijfers vanuit de vestigin gen zelf geven een totaal ander beeld aldus De Jong mede namens de Industriebond-CNV en de NCHP De secretaris van de Unie BLHP is het met het ministerie van economische za ken eens. dat het moeilijk zal zijn om nu al een nieuwe leiding voor Vredestein te vinden Volgens de heer Molkenboer moet er nu zo spoedig mogelijk een gesprek tussen de vakbonden en de ministers Lubbers (economische zakenI en Boersrna (so ciale zakenl komen. De hele zaak moet volgens hem voor 1 september zijn af gerond. NOS WIL 48 UUR R A OIO/END TUD VOOR OPEN SCHOOL HILVERSUM (ANP) - De NOS zal haar bestuurder vrijdag aanstaande in openbare vergadering goedkeuring vragen voor een schrijven aan de mi nistervan crm. waarin voor 1977 wordt gevraagd om bijna 48 uren radiozend tijd ten behoeve van de open school. De activiteiten van de open school voor radio en televisie zullen beginnen op 1 september 1977 Televisiezendtijd be hoeft voor dat jaar niet te worden aan gevraagd. aangezien Tcleae reeds twee jaren beschikt over 52 uren zendtijd ten behoeve van open school-uilzendingen. t erwijl er voor het komende jaar slechts 49 uren en 20 minuten televisiezendtijd nodig is OVERLEG VS EN PAKISTAN GAAT DOOR LAHORE (AFPT'PI) - De Ameri kaanse minister van buitenlandse za ken. Henry Kissinger, heeft maandag een tweedaags bezoek aan Pakistan beëindigd en is naar Parijs vertrok ken, hopende dat de Verenigde Staten zodanig zullen kunnen manoeuvreren dat zij een confrontatie zullen vermij den met Pakistan, dat via de aankoop van een Franse installatie de moge lijkheid voor de vervaardiging van atoomwapens dreigt te krijgen. De minister gaf blijk van ernstige be zorgdheid daarover toen hij uit het Pa kistaanse Labore vertrok. Volgens de bewindsman zullen de Ver enigde Staten en Pakistan het overleg over deze kwestie voortzetten met de wil hel niet op een confrontatie te laten aankopen Franse functionarissen verklaarden maandag dat Frankrijk de verkoop van de installatie voor het opwerken van de afval van kerncentrales - waarmee het voor de vervaardiging van kernwapens geschikte plutonium wordt verwerkt pas had goedgekeurd nadat Pakistan zich bereid had verklaard de installaue onder toezicht te plaatsen van het in ternationale bureau voor atoomenergie In Wenen (IAEA) STRATTONNEBRASKA - In Stratton in de Amerikaanse staat Nebraska hebben een dominee, zijn vrouw en 7 kinderen het leven verloren, toen hel busje waarin zij zaten op een spoorwegovergang in botsing kwam met een goederentrein. De dominee, die de bus naar de zondagschool reed, heeft, de trein vermoedelijk niet ofte laat waargenomen. Op de foto ligt de carosserie van de ongelukswagen ondersteboven naast het kale chassis van de autobus. PEKING (AFP)-In de Chinese hoofd stad Peking is maandagmorgen een betrekkeüjk krachtige aardschok ge voeld. als gevolg op de zware aardbe ving van 28 juli. Dit meldt het Franse persbureau AFP. De srhok duurde on geveer tien seconden, maar van nieuwe schade schijnt geen sprake tc zijn. Van officiële Chinese zijde is nog niets over de nieuwe beving meege deeld. Op last van de Chinese autoriteiten bi vakkeert het merendeel van de inwo ners van Peking nog steeds buitenshuis uit vrees voor nieuwe schokken. De Chinese volksrepubliek wil niet we- schokken getroffen gebied is hervat. ten van hulp die nationalistisch China probeert te sturen naar het gebied, dat- de laatste tijd door aardbevingen is ge troffen Volgens het persbureau van nationalis tisch China worden Chinese straalja gers afgestuurd op de grote aantallen ballonnen met medicamenten, voedsel en dekens, die vanaf het eiland Quemoy voor de Chinese kust worden opgelaten in de richting van het rampgebied. Het persbureau 'Nieuw China' heeft maandaggemeld.dat het werk in enkele steenkolenmijnen in het door aard- De Engelsman Chris Hudson, een expert op het gebied van slakken, vond deze slalc in Sierre Leone in West-Afrika. De- slak. die Gee Geronimo genoemd wordt, weegt 7 ons en is uitgestrekt 30 cm lang. Foto: Chris Hudson met Gee Geroni mo. die een plaatsje in de Londense Zoo krijgt. (Van onze speciale verslaggever) SCHIEDAM - Op haren en snaren zal Schiedams burgemeester drs. J. F. Lems het zetten om elk zweem van rassendiscriminatie uit zijn gemeenschap te bannen. „Het is onaanvaardbaar dat de Turkse gemeenschap zich hier bedreigt voelt", zegt hij. doelend op 'het gepeupel voor wie we niet zullen wijken', maar daarmee toch ook een boodschap voor zijn politiekorps meegevend. hoogte houden van de stand van zaken in hun woonbuurt en ook zullen vrou wen en kinderen worden beschermd door Turken van elders. Is het niet god geklaagd dat de Turken in Schiedam in drie avonden tot naar onze Nederlandse maatstaven zulke middeleeuws aan doende maatregelen hebben moeten komen? Dat is dan ook precies de reden waarom burgemeester Lems de zaken niet beziet als een storm in een glas jenever Want ongeacht wie je het vraagt. Turken. Schiedammers of hoofdinspecteur Van der Veen. de uitbasting van „rasciaie" rellen is niet verklaarbaar vanuit een reeds latent aanwezig anti-Turks gevoel dat al eerder incidentjes in het discrimi natoire vlak heeft veroorzaakt. „Het was een totale verrassing voor ons", aldus burgemeester Lems ..In het begin, toen de Turken hun gezinnen naar hier haalden, zijn er wat problemen geweest over de huisvesting. Schie dammers vonden dat Turken eerder aan bod kwamen dan zij en protesteerden daartegen Een enkele keer hoor je van uit het bedrijfsleven wel eens iets over de nachtploegen. Maar het zijn dan met de Turken die worden belaagd, nee, de Nederlanders voelen zich wat zij noe men gediscrimineerd door het grote aantal Turken dat, hen omringt". Te dicht bevolkt? „Maar als ik bezie wat er is gebeurd, blijken er onder de bevolking toch nega tieve gevoelens te bestaan ten aanzien van deze groep, die zich nu heeft ontla den. En dat moetje natuurlijk nooit on derschatten. We zullen dat probleem toch moeten aanpakken - sociologisch. Misschien kan het worden verklaard uit de omstandigheid dat de bevolkings dichtheid hier met 4000 mensen per vierkante kilometer tien keer groter is dan van Nederland gemiddeld Maar hoewel uit de eerste contacten die B en W hierover met de verschillende belangengroeperingen heeft gehad - onder meer het gesprek met de Turkse consul-generaal, maandagmiddag - burgemeester Lems weinig of niets om trent discriminatie is voorgeschoteld, ziet hij alle aanleiding er tegenin te gaan als ware het een probleem van eerste arde. En welk resultaat de gesprekken met sociologen ook zullen hebben, wanneer er opnieuw zulke onlusten zullen uit breken. gaat het hart tegen hart Vooral omdat de politie van uit Vlaardingen en Rotterdam te hulp gesnelde mobiele eenheden te horen kreeg dat men her rieschoppers uit juist die gemeenten Drie avonden achtereen, volgend op de steekpartij die een 20-jarige Schie- damse jongen het leven heeft gekost, is Schiedam het toneel geweest van „ras- senonlusten". Een woord dat de situa tie niet geheel dekt, maar er toch het dichtste bij komt: Turken zijn belaagd op grond van hun nationaliteit, hun groepsverband. Bijzonder object van vernielzucht: hun moskee. Een poging tot brandstichting van het eenvoudige hoekpand in het niet zeer florissant uit ziende Schiedam-West en vernieling van de ramen. Poging tot brandstichting, zo noemt hoofdinspecteur Van der Veen, de plaatsvervangend korpschef onder wiens leiding de rellen werden bestre den, het ook. Maar voor de Turken ligt het veel zwaarder Uit gesprekken met Turken rondom de moskee blijken zij met name door deze „poging tot brand stichting" tot in hun diepst te zijn ge griefd. Talloze oorlogen uitTurkijes ver leden worden er bij gesleept om aan te tonen dat zij. wanneer ze werden be laagd. of anderen wanneer zij door Tur ken waren omringd, in hun kerken veilig waren en dat deze heilige plaatsen van samenkomst (bijna) te allen tijde wer den gerespecteerd. Een reden te meer om hun schuchter uitgesproken waarschuwing serieus te nemen „Als de politie er vanavond of later niet in slaagt ons te beschermen, zijn wij verzekerd van bijstand van onze families. Ze zullen uit Rotterdam ko men en uit de rest van Nederland, ze komen uit België en Duitsland" Het is geen grootspraak. Cultureel werker M Ugur van de in Rotterdam zetelende stichting Bijstand Buitenlandse Werk nemers bevestigt „de hele maandag" telefoontjes te hebben gekregen van Turken die naar de achtergronden heb ben geïnformeerd en zich bereid hebben verklaard tot assistentie Het zou intussen onjuist zijn hieruit te begrijpen dat de Turken wraakzuchtig gereed staan om hardhandig terug te slaan, de gelegenheid zo nodig provoce rend. In de eerste plaats zijn zij thuis wel een sneller optreden van de politie ge wend. een factor die zwaarder weegt nu zij deze drie avonden de spanning voe len te worden belaagd op grond van hun Turk-zijn. In de tweede plaats omdat zij - een mo gelijke uitzondering daargelaten - heb ben besloten tot een gedrag dat uiterlijk van die spanning mets prijsgeeft.. Veel Turken werken in nachtploegen - veel Turken ook zullen 's avond naar hun werk gaan als ware er niets aan de hand. Maar ze zullen zich regelmatig op de was tegengekomen „Kijk. en dan raakt ons geduld helemaal snel ten einde", al dus Lems. die daarmee vooral te kennen geeft de aantasting van ieders funda mentele rechten even fundamenteel te zullen bestrijden - Turk of paap of wat dan ook. „Er zijn hier al wat stemmen opge gaan om de kermis, waar het immers allemaal is begonnen, volgend jaar maar te laten voorbijgaan. Maar ik pieker er niet over zo'n stokje volks vermaak te laten passeren omwille van een stelletje raddraaiers. We wijken niet voor hel gepeupel. Het probleem is alleen het onderscheid tussen rad draaiers en de nieuwsgierigen - want Is hetnietdeomvangvandelaalstendiede eerslen.hoeweinigook.instaatstelthnn gang te gaan?" Schiedam Maandagavond is het in Schiedam ta melijk rustig gebleven. Wel waren, vooral in de omgeving van de Maria- straat, waar veel Turken wonen, hon derden mensen op straat, maar inciden ten deden zich niet voor Ondanks de betrekkelijke rust noemde waarnemend korpschef D P van der Veen. die belast is met de coördinatie van de rellenbri- gade'. de toestand 'problematisch' Hij doelde daarbij op het feit. dat er zich voortdurend groepjes Jongelui ophiel den op hoeken van straten, die b(j na dering van de politie wegvluchtten per bromfiets. Even later verzamelden zij zich dan weer in andere straten. „Zo krijgen wy er geen vat op", aldus Van der Veen Hoofdinspecteur Van der Veen was van mening, dat de bromfietsende jongeren er niet op uit waren de Turken lastig te vallen. „Hel is meer tegen ons gericht- Hei zijn allemaal jongens van 16 tot 20 jaar. die eens lekker agentjes willen pesten." ZOMERS Droog en zonnig, maar in de middag tijdelijk wat meer bewolking. Meest matige noordoostelijke wind. Maxi mum temperaturen van 22 lot 28 gra den. Vooruitzichten voor woensdag en don derdag. Geen verandering van betekenis. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor woensdag aantal uren zon 6 lol 14 min temp omstreeks 15 grmax temp omst reeks 24 gr kans op een droge pe riode van minstens 12 uur 95 petkant op een geheel droog etmaal 80 procent- Voor donderdag aantal uren zon 6 tot 14, min. temp. omstreeks 15 gr, max temp. omstreeks 24 gr. Kans op een droge perioden van minstens 12 uur 9£ procent, kans op een geheel droog eb magJ 70 procent Strandweersverwachling Hoge druk blijft stabiel waardoor zon nig weer met een matige noordoosten wind In de middag 23 tot 25 graden zeewater 19 graden. Vooruitzichten: Stabiele situatie mei voorlopig goed strandweer Weer in Europa Aberdeen zwaar bewolkt Athene onbewolkt Barcelona onbewolkt Berlijn half bewolkt Bordeaux zwaar bewolkt Brussel licht bewolkt Frankfort zwaar bewolkt Geneve zwaar bewolkt Helsinki zwaar bewolkt InnsbrOck regen Koepnhagen zwaar bewolkt Lissabon onbewolkt. Loeamo regen Londen zwaar bewolkt Luxemburg half bewolkt Madrid onbewolkt Malaga onbewolkt Mallorca onbewolkt MOnchen zwaar bewolkt Nice zwaar bewolkt Oslo zwaar bewolkt Parus onbewolkt Rome onbewolkt Split half bewolkt Stockholm licht bewolkt Wenen zwaar bewolkt Zurich zwaar bewolkt Casa Blanca licht bewolkt Istanboel onbewolkt Las Palmas zwaar bewolkt 21 graden 31 graden 27 graden 24 graden 27 graden 26 graden 26 graden 25 graden 23 graden 16 graden 24 graden 31 graden 21 graden 25 graden 26 graden 34 graden 43 graden 34 graden 21 graden 26 graden 28 graden 29 graden 28 graden 25 graden 23 graden 24 graden 18 graden 31 graden 24 graden 36 graden ZON EN M.AAN 11 augustus Zon op 05.17 onder 20.12 Maan op 20.21 onder 07 05 GRONINGEN (ANP) - Het is waarschijnlijk, dat de criminali teit onder vrouwen toeneemt naarmate meer vrouwen gaan werken en studeren. Aldus drs J. Zondervan-de Jong, sociologe en wetenschappelijk mede werkster bij het criminologisch instituut van de rijksuniversi teit in Groningen, in het maandblad geestelijke volksge zondheid. Daarin doet zij ver slag van haar vergelijkend on derzoek naar de criminaliteit onder respectievelijk huisvrou wen. werkende en studerende vrouwen. gen - waren in totaal 1133 vrouwen be- i rokken, die het aantal delicten, dat ze in 1973 en 1974 hadden gepleegd, moes ten invullen op een lijst van 35 delict soorten. Van het aantal proefpersonen gaf 33.£ procent op ccn of meer delicten te heb ben gepleegd Van de huisvrouwen waf maar 19.6 procent dader terwijl bijna dchelft40 1 procent) van destuaerende vrouwen ten minste een delict opgaf Onder de werkende vrouwen was het percentage- 'daders' eveneens hoog namelijk 41.6 procent. Het gemiddeld aantal opgegevendelic- ten per dader bleek ook nogal uiteen te lopen voor de verschillende groepen huisvrouwen 5.2. werkende vrouwen 8.2 en studerende vrouwen 11.4 Mevrouw Zondervan-de Jong rang schikte de gegevens ook naar burger lijke staat, leeftijd en sociale status van de vrouwen. Ook toen vond zy in ver houding meer daders onder de wer kende en studerende vrouwen dan on der de huisvrouwen. In de groep vrou wen onder de ju jaar is ciat verschil in aantal daders het duidelijkst te zien. jongere huisvrouwen plegen beduidend minder vaak delicten dan jongere wer kende en studerende vrouwen, aldus drs Zondervan-de Jong. In de leeftijd boven de 30 jaar beginnen de verschil lende groepen in dit opzicht iets meer op elkaar te lijken, met name in de groep van de gehuwden De criminaliteit neemt daar bovendien in alle groepen af. Drs. Zondervan-de Jong concludeert uit haaronderzoek, dat werkende vrouwen Crimineler zijn dan hulsvrouwen Het/- zelfde geldt volgens haar voor studer ende vrouwen Uitgangspunt van de studie was een antwoord te vinden op de vraag of de vrouwenemancipatie zal leiden tot een styging en een vermannelyking' van de criminaliteit bij vrouwen. Wat dat laat ste betreft heeft zij een vergelijking ge maakt tussen de aard van de delicten, die door de vrouwen werden opgegeven, en die van de delicten, die in de officiële cnminaliteitscyfers als mannendelic- len' worden aangegeven. Uit die vergelyking blykt volgens de so ciologe onder meer. dat de criminali teitspatronen van mannen en vrouwen opvallende overeenkomsten vertonen. ..Gelet op de typen delicten is alleen huisvredebreuk typisch vrouwelijk en vernieling typisch mannelijk, terwijl de andere vrouwendelicten allemaal over eenkomen met de mannendellcten al dus mevrouw Zondervan-de Jong Alleen de volgortie van de delicten is voor beide groepen niet gelijk. Zo stelde mevrouw Zondervan bijvoorbeeld vast. dat rijden onder invloed' in verhouding meer voorkomt by mannen, terwijl by vrouwen 'diefstal' en 'oplichting' relatief vaker voorkomen. Overigens blijkt volgens de onder zoekster uit het onderzoek, dat de de licten 'diefstal' en 'ontduiking van in voerrechten' in alle drie groepen vrouwen (huisvrouwen, werkende vrouwen en studerende vrouwen) het meest worden gepleegd. Directie: F van de Velde. K. Scherphuis en W F de Pagter. Hoofdredacteur: G. A de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren: M, P Dieleman en C. van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Walstraat 56-60. tel. (01184) 15144. Middelburg: Markt 51. tel (01180) 27651. Goes: Grote Markt 2. tel. (011001 16140. Temeuzen: Nieuwstraat 22. tel (01150) 4457 Hulst: Steenstraat 6. tel (01140)4058. In de evonduren is de centrale redactie bezet van zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur: (01184) 15144 Telefoonnummers buiten kan tooruren. Advertentie-afdeling. (01186)1584. 's Zaterdags (01184) 15144 van 9.00-11.30 uur Redactie: (01184) 14796. Voor klachten bezorging op za terdag: de plaatselijke kantoren van 9.00-11.30 uur Expeditie (01183) 63533. Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur Abonnementsprijzen: per kwartaal f 37.75: franco per post 42.-; per maand f 12.75; losse nummers 0.55 (inclusief 4 pet btw) Advertentietarieven: 77 cent per mm, minimumprijs per advertentie 11.55; ingezon den mededelingen 2''sx tanef Voor bneven bureau van dit blad 2,50 meer. Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusiof 4 pet btw. Giro: 35 93 00. Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3