Eerste kwartiermakers legeroefening VS in Sloe WMZ tegen voorwaarde geluidsoverlast Goes NW Zeeland vraagt Westerterp streekvervoer niet te beperken VRACHTWAGENCHAUFFEUR NA AANRIJDING LICHT GEWOND [WW Sluiskillenaren maken bezwaar tegen aanleg van twee tennisbanen Tent in brand, Duitser loopt brandwonden op Terneuzenaar verongelukt bij Mauritsfort almanak Jongeman (20) omgekomen bij aanhouden auto „HUIDIGE OMVANG IS AL MINIMAAL" MIDDELBURG - Het districts- bestuur van het NW in Zeeland heeft een beroep gedaan op mi nister Westerterp van Verkeer en Waterstaat het streekver voer in Zeeland niet te beper ken. Het NW vindt, dat de hui dige vervoerssituatie hier en daar al een minimale dienstver lening inhoudt en vreest ook gevolgen voor de werkgelegen heid van de maatregelen, waar aan de minister denkt. Het Zeeuwse districtsbestuur heeft dit geschreven in een brief aan de minister. Het districtsbestuur heeft er kennis van genomen, dat de minister de tekor ten bij het streekvervoer wenst te be perken door het terugbrengen van het aantal ritten in de avonduren en de weekends. Trajecten zouden slechts gehandhaafd kunnen worden indien zich tenminste 10 passagiers in de bus bevinden. Uit de informatie, welke wij van de N V Rotterdamse Tramwegmaatschappij gekregen hebben, welke informatie het streekvervoer in de gehele provincie Zeeland omvat, blijkt overduidelijk dat het effectueren van uw voornemen voor grote delen van de provincie van ingrij pende betekenis is." schrijft het Zeeuwse NVV-bestuur. .Wij hebben er begrip voor. dat budgetr taire redenen bezuinigingen noodzake lijk kunnen maken. Wij kunnen er ech ter onmogelijk begrip voor opbrengen, dat dit zou moeten leiden tot het in krimpen van het aantal diensten van het streekvervoer Wij willen u er met klem op wijzen dat het streekvervoer, waarvan een groot deel van de Zeeuwse Brand vernielt 200 m2 berm bij Nieuwvliet NIEUWVLIET - Ongeveer 200 vierkan te meter berm van de St-Bavodijk te Nieuwvliet is maandagavond in vlam men opgegaan. De brand werd om streeks kwart over negen ontdekt door één van de muzikanten die had deelge nomen aan de lampionoptocht te Nieuwvliet. De brandweer van Bres- kens, die snel ter plaatse was, had onge veer een half uur nodig om het vuur te blussen. bevolking gebruik maakt, de enige voorziening in het kader van het open baar vervoer is voor grote delen van Zee land Zelfs in de huidige omvang biedt het streekvervoer voor bepaalde gebie den slechts een minimale dienstverle ning." Opheffen van diensten betekent zondei meer dat grote groepen van de bevol king - en dan met name de sociaal zwakkeren in onze maatschappij - in hun woonplaats opgesloten worden. Wij zijn van mening, dat dit een maat schappelijk niet te accepteren situatie zou zijn, aldus het NW. dat de mini>«:£ verder schrijft Ho roep „Wij doen daarom een klemmend be roep op u het streekvervoer in Zeeland geen beperkingen op te leggen, welkt er toe leiden dat een aantal woonker nen in de avonduren en de weekend- geheel of nagenoeg geheel van open baar vervoer verstoken blijft. Wij me nen dit beroep op u te moeten doen. omdat de bewoners van die kernen an ders voor een belangrijk deel afgeslo ten worden van deelname aan het maatschappelijk verkeer en sociale contacten." „Voor een aantal werknemers kan het voorts betekenen, dat zy ernstig be perkt worden in hun mogelijkheden om werk te vinden, daar ploegendienst of andere onregelmatige diensten, in het geval zy aangewezen zijn op openbaar vervoer, voor hen onmogelijk wordt ge maakt, ..Wij zouden voorts uw aandacht er voor willen vragen, dat het een moeilijk te verteren zaak zou zijn. wanneer de voor genomen maatregelen zouden leiden tot ontslagen van personeel van de streek- vervoersbedrijven. zo besluit het Zeeuwse NVV-districtsbesluui zijn brief aan de minister MENIE UITGESTORT OP DE VOORMALIGE ROLSCHAATSBAAN AANLEG BANEN KOSTTE GEMEENTE 72.000,- SLUISKIL - Inwoners van Sluiskil hebben in het afgelopen weekeinde geprotesteerd tegen de aanleg van een lenniseomplex aan de Nieuwe Kerk straat in Sluiskil. De (anonieme) Sluiskilnaren hebben hun ongenoegen kenbaar gemaakt door het uitstorten van menie over de tennisbanen. Bo vendien werd de scheidsrechtersstoel omgegooid. Leden van het bestuur van de tennisvereniging ontvingen boven dien het dreigement dat er. ook in de toekomst, nog vernielingen te ver wachten zijn. Een woordvoerder van de gemeentepo litie: ..Ik geloof dat we hier te maken hebben met hetzelfde protest, als des tijds. toen de fontein werd aangelegd. Nu horen we niks meer over die fon tein De mensen zijn er aan gewend Hopelijk is het met de tennisvelden ook zo. Even Foto. mautiduy waagden de eerste ien- nisliefhebbers zich op de tmet menie be zoedeldebanen van de tennisvereni ging Sluiskil. RENESSE - Een Duitse jonge heeft maandagmiddag derdegraads brand wonden opgelopen, toen zijn bunga lowtent op de camping 'International' te Renesse in brand vloog. Zijn ver loofde liep lichte brandwonden aan de voeten op. Beiden werden per ambu lance overgebracht naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis te Zierikzec. van waaruit de jongen later werd ver voerd naar het ziekenhuis Dijkzigt in Rotterdam. De brand in de tent van de 19-jange U. W F. en zijn verloofde, de 18-jarige U.H D. beiden uit het Duitse Bonhem. brak 's middags omstreeks kwart voor drie door nog onopgehelderde oorzaak uit. Medekampeerders hadden alleen gezien dat de beide jonge mensen vlak voor de brand uitbrak bezig waren met het koken van eten. Bij de brand liep F derde graads brandwonden op aan ar men, borst en benen. De ten t brandde zo snel uit. dt de brandweer nauwelijks in actie behoefde te komen. Met de hoged rukspuit werden de laatste brandende resten gedoofd. TERNEUZEN - Een verkeersongeval op de weg Philippine-IIoek heeft zon dagnacht het leven gekost aan de 21- jarige W. M. Moes uit Terneuzen. Hij was inzittende van de auto van de Terneuzenaar E. Bdie rond half één ter hoogte van het Mauritsfort door nog onbekende oorzaak over de kop sloeg en in de rechterberm belandde CONCERT OP CARILLON VAN GROTE KERK GOES - De heer Jos d'Hollander. stads- beiaardier van het Belgische St- Niklaas. verzorgt aanstaande woens dag, 11 augustus, een concert op het ca rillon van de toren van de Grote Kerk te Goes. Het concert, het laatste dat de stichting Goese Beiaard in het zomer seizoen '76 organiseert, begint om 19.30 uur. Op het programma staan onder meer: klokkenzang (d'Hollander). suite voor beiaard in C (Liebrecht) Herzdame (bew. d'Hollander), variaties op het vendel moet marcheren (Van den Bergh), de beiaard speelt zo schoon hij kan (Mestdagh), variaties op het waren twee koningskinderen (Lerinckx), dan zal de beiaard spelen (Benoit). prelu dium in g (Denijn), Vlaamse liederen schat. Gavotte et double (De Fesch). klokke Roelant (Destoop), giga (Coupe- rin), suite voor beiaard (Vogel), Kalinka, Russisch volkslied (bew. Van den Broek). WAGEN GEKANTELD IN SLOOT HAAMSTEDE - Bij een ongeluk op de Vroonweg in Haamslede is maandag middag rond twee uur de vrachtwa genchauffeur .1. P. uit Rotterdam licht gewond geraakt. De Rotterdammer die een kniewond opliep trapte door zijn vrachtwagen en Onderwijsbenoeming SAS VAN GENT - Aan de openbare la gere school 'Prins Frederik Hendrik' te zetten. Sas van Gent. is met ingang van 1 au gustus benoemd tot onderwijzer de heer Th. Sameel uit Sas van Gent. reed in op c wagen, die v gelsman R. B. J. De bestuurder van de personenauto stopte voor de voorrangsweg op de krui sing Vroonweg - Kloosterweg. De hem achterop komende vrachtwagen wilde dat ook doen maar zijn remmen func tioneerden niet, zodat. P. achterop de Engelsman reed. die na een moeilijke manoeuvre zijn auto aan de kant wist te door een kraan van Van Maurik uit "s- Heer Hendrikskinderen uit de sloot ge haald en afgevoerd. De vrachtwagen reed rechtdoor de sloot in. De bestuurder van de personenauto bleef ongedeerd. De vrachtwagen werd De tennisvelden in Sluiskil zijn aange legd op een plaats, waar vroeger de rol- schaalsbaan lag. Tegen de plannen om op hel terrein aan de Nieuwe Kerkstraat ZEEUWSE Records Een goed zonnebloem-jaar. 1976 - als u hel ons vraagt. Dit blad staat de laatste tijd vol van verhitte records-meldingen over de stand van dit gewas Elders staat vandaag de melding, dat de record-hoogte der Zeeuwse zonnebloemen nu door een pracht-exemplaar in het Bevelandse is opgejaagd tot vier meter tien Da's geen kleinigheid. Maar we kunnen die snel wassende zonnebloemen best gebmiken - want meldingen van aardappelen met record-knollen lijken ons er het ko mende seizoen nauwelijks in te zit ten Krieltjes vieren hoogtij. Suikerbieten. Misschien doen de bie ten nog wat dit jaar - daar kon men in vroeger jaren ook kanjers onder aantreffen. Als die er dit jaar niet in zitten houden we u wel van andere opmerkelijke prestaties van de na tuur op de hoogte. De eerste suggestie daartoe kwam gisteren op de redactteburelen bin nen. Er belde een man. die bedeesd sprak: „Meneer, m'n stoofperen ange d'r stik goed bigvód'n tied van tjaerIs dat noe niks vó de krante?" twee tennisvelden aan te leggen, werd enkele maanden geleden al bezwaar gemaakt door een groepje inwoners van Sluiskil. Zij opereerden overigens ano niem. Het ongenoegen werd aangewakkerd door de aanleg van een fontein op het Lelyplein. B. en w. van Terneuzen meenden dat het geen kwaad kon in Sluiskil iets te doen aan 'dorpsver fraaiing' Voor de aanleg werd een be- droep gedaan op een bedrag van 10.000 dat door de NSM ten behoeve van Sluiskil was geschonken. De bewo ners waren het met die uitgave (aan de fontein) niet eens. „We willen een zwem bad zei men en om aan die wens krach t bij te zetten, werden regelmatig vernie lingen aangericht aan de in aanbouw zijnde fontein. De 'fonteinstormen' zijn nu geluwd in Sluiskil. De woede van enkele Sluiskil lenaren heeft zich nu gericht op de ten nisbanen. Maandagochtend gaf sportambtenaar F. van der Ploeg van Terneuzen de ten nisbanen (de aanleg kostte 72.000) of ficieel in gebruik aan het bestuur van de tennisvereniging. Het ligt in de bedoe ling van de gemeente om te zijner tijd het tenniscomplex uit te breiden met een 'kleed-schuilgelegenheid en met een tenmsoefenmuur IN BEROEP BIJ DE KROON VERGUNNING VOOR OPJAA GSTA TION (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Dir. ir. P. Soter van de NV Watermaatschappij Zuidwest- Nederland (WMZ) heeft bezwaar tegen een voorwaarde over geluidsoverlast, die b. en w. van Goes hebben verbonden aan de hinderwetvergunning voor een opjaagstation voor drinkwater aan de 's-Gravenpolderseweg. Hij wil - door tussenkomst van de Kroon - dat de voorwaarde wordt ingetrokken. Ir. Stoter is van mening dat het college met de vrijheid heeft ten aanzien van het geluid voorwaarden te stellen die betrekking hebben op de hele inrich ting. terwijl de bedoelde vergunning is Moes werd uit de wagen geslingerd en aangevraagd voor een nieuw gedeelte zwaar gewond. Hij bleek bij aankomst in vanhetstation Alsb.en bij aankomst i het Julianaziekenhuis in Terneuzen te zijn overleden. Ook de bestuurder van de auto werd gewond en opgenomen in het Julianaziekenhuis. en w. voorwaarden willen stellen aan de hele inrichting, moeten ze dat volgens de WMZ- directeur doen door nieuwe voorwaar den te verbinden aan de oude vergun ning. De directeur is verder van mening dat de voorwaarde bij de nieuwe ver gunning te ver gaat. want dat deze niet in overeenstemming is met de normen die het ministerie hanteert. Het b-en-w-besluit. waarbij de voor- waardelij ke vergunning voor het nieuwe gedeelte van het opjaagstation is ver leend. dateertal van 29oktober 19T3. De voorwaarde waar het om gaat. luidt let terlijk: „Het door de inrichting gepro duceerde geluid mag - na de gebruike lijke correcties voor de aard en de duur van het geluid - tezamen met het ter plaatse minimaal aanwezige achter grondgeluid. ten hoogste de navolgende waarden bereiken: 1. voor de omge vende tuinen, winkels en werkruimten: 40 dBA en 2. voor omgevende woon- en verpleegruimten: 25 dBA". De WMZ-directeur voert onder meer aan. da t de voorwaarde niet voldoet aan de Hinderwet. Daarin staat dat de voorwaarden nauwkeurig het middel moeten aangeven waardoor aan de be zwaren van gevaar, schade of hinder te gemoet wordt gekomen. Verder, dat de voorwaarde ten onrechte onverkort van toepassing is op het gedeelte van het station dat al aanwezig was op het mo ment van indiening van de vergunning- Gewonde bij botsing te Hulst HULST - Een inwoner van Hulst is maandagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in de Koolstraat in zijn woonplaats. Twee auto's werden hier bij totaal vernield. De ooi-zaak van het ongeval is nog on bekend. Komende uit de richting van de rijksweg reed de Belg P. T. uit Koksyde door de Koolstraat en uit tegenoverge stelde richting kwam E. N. uit Hulst. Beide auto's kwamen frontaal met el kaar in botsing. N. werd met een arm breuk en een hersenschudding overge bracht naar het StrLiriuinaziekenhuis. Een inzittende van de wagen van T. liep lichte verwondingen op. Tegeldiefstal in Middelburg MIDDELBURG - Uit een in aanbouw zijnde woning aan het Noordmede in de Middelburgse wijk Dauwendaeleis recentelijk een voorrad van 2000 ge glazuurde wandtegeltjes gestolen. De aanvraag, En tegen de vergunning tegeltjes waren in de niet afgesloten voor het oude gedeelte zijn geen bezwa- woning opgeslagen door een aanne- ren ingediend. In het beroep wordt ver- mingsbedrijf. volgens aangevoerd, dat het ministerie Volgens het bedrijf. Schrijver BV uit van volksgezondheid en milieuhygiëne Goes, dat maandag aangifte deed bij de onderscheid maakt tussen geluidsni- gemeentepolitie, hebben de tegeltjes veaus overdag en 's nachts, en dat 25 die in de woning opgeslagen stonden in dBA alleen wordt aangehouden voor de kartonnen dozen van 50 stuks, een nacht in een landelijke omgeving. Vol- waarde van 1400 gulden. De dozen ston- gens ir. Stoter houdt de voorwaarde bo- den sinds enkele dagen in de woning, vendien geen rekening met de omgeving van de inrichting (een verkeersweg fflpinA hnrnihrunrl naast een transportbedrijf en winkels **-ldIlC UC1 11IU1 <I1IU pas op ongeveer 500 meter afstand) en dragen de bejaardenhuizen in de directe omgeving niet het karakter van ver. MIDDELBDKG Aan viissings pleegruimten. De aMelrng geschillen d in MiddelburE woedde maan- van bestuur van de Raad van State d Eorte tijd een bermbrand. Ter overweegt of het geschil aanhangig zal ïaa boerderij De Pvramlde' worden gemaakt. in Middelburg OOS I ERLAND - De 20-jarige F. L. de Jong uit Nieuwe Tonge is in de nacht van zondag op maandag om het leven gekomen bij een aanrijding op rijks weg 18 tussen Oosterland en Bruinisse. De jongeman wilde een achterop ko mende auto aanhouden toen de auto waarin hij zelf als passagier mee reed met pech langs de kant van de weg was komen te staan. De bestuurder van die achterop ko mende auto J. C. G. uil Rijswijk, zag wel de stilstaande auto,maar niet de zwaaiende jongeman, die werd gegre pen en enkele meters meegesleurd. Hij overleed ter plaatse. De auto. waarin De jong meereed, werd bestuurd door J. van N. uit Herkingen en reed in de richting Bruinisse. Meteen nadat de auto wegens pech aan de rech terkant van de weg tot stilstand was ge komen, stapte De Jong, aan de rechter kant van de auto uit om de bestuurder van de achterop komende auto om hulp te vragen. Er was toen nog geen geva rendriehoek neergezet SLOEHAVEN TUSSENSTATION IN NAVO OEFENING VLISSINGEN - De kwartierma kers voor de ongeveer duizend mili tairen, die lussen 22 en 25 augustus via Schiphol in Vlissingen zullen arriveren op doorreis naar West- Duitsland. hebben hun tenten opge slagen in de Sloehaven in Vlissingen-Oost. In dezelfde pe riode zal ook het materieel in de Vlissingse haven aankomen. De Amerikaanse militairen nemen in de periode van augustus tot oktober deel aan een grootscheepse NAVO- oefening. die onder de codenaam Au tumn Fpge zal worden gehouden. Bij deze oefening zullen voor het eerst de omvangrijke eenheden van de 101 ste luchtlandingsdivisie, een bataljon rangers en verscheidene kleinere eenheden naar Europa worden over gebracht. Het is tevens de eerste maal dat Amerikaanse militairen gebruik maken van Nederlandse en Belgi sche havens voor de doorvoer van manschappen en materieel. De duizend militairen krijgen in Vlis singen en Middelburg onderdak bij landmacht en marine. Op de foto de tenten van de kwar tiermakers. ging ongeveer 100 vierkante meter gras in vlammen op. De oppprvlakte begroeiing die verloren ging bleef beperkt door ingnjpen van de brandweer. Deze had het vuur met be hulp van twee hogedrukspuiten snel bedwongen. Marktcommissie Axel vergadert AXEL - Maandagavond 16 augustus houdt de marktcommissie van de ge meente Axel een vergadering in hel stadhuis. De commissieleden zullen zich moeten buigen over vijf nieuwe aanvragen van kooplieden die bij de gemeente zijn bin nengekomen. Voorts staan nog twee overige verzoeken van marktlieden op de agenda De vergadering, die in de raadzaal van het stadhuis wordt ge houden, begint om 19.30 uur. Raadsleden Axel willen uitvoeriger toelichtingen AXEL - De Axelse raadsleden J. Uie- leman (pvda) en J. Folmer (gpv) willen dat b. en w. hun voorstellen voor het nemen van voorbereidingsbesluiten uitvoeringer toelichten. De heer Fol mer zei vrijdagavond, in een vergader ing van de commissie ruimtelijke or dening, dat hij de stukken te summier vond. „Hoe kun je hierover adviseren, als je niet weet waarover het gaat?" De heer Dieleman zou het praktisch vinden als er een alschrift van de bou- waanvraag bij het materiaal werd ge voegd. „Het gaat mij niet om die naam, maar wik wil weten wat er gaat gebeu- Burgemeester A. de Kam zegde de raadsleden toe. dat de voorstellen wat uitvoeriger zullen worden gepresen teerd. Hij vond echter dat het er niet toe deed van wie de aanvraag afkomstig is. De commissie ging overigens akkoord met vijf donceptvoorbereidingsbeslui- ten. Ze betroffen: de hoofdweg Noord in Zuiddorpe. de Eikenlaan, de Graaf Jansdijk. de Magrette en de Langeweg. Deheer P. A. C. Dierick (kvp) vroeg aan dacht voor de 'zichtvervuiling' van sommige bedrijfsgebouwen. Hij vond dat dat ondervangen moest worden door bepalingen ten aanzien van de groenvoorziening. Burgemeester De Kam: „We kunnen hier niets dwingend opleggen, enkel verzoeken. DINSDAG 10 AUGUSTUS 1976 GROEPEN BEVOLKING WORDEN IN HUN WOONPLAATS OPGESLOTEN' provincie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2