Opening sportzaal Westkapelle werd een jeugdfeest bij uitstek Groeirichting van Goes noordoostelijk bepaald Verplichte registratie van alle verenigingen vanaf 26 juli PZC/P Zaak Smit Bolnes voor vSchouwen erg bedenkelijk Westerscheldewater op enkele plaatsen erg verontreinigd Burgemeester Westkapelle: Rijk straft financieel MAANDAG a AUGUST US 1976 SPORTDEMONSTRATIE ONDERSTREEPTE BLLANG AAL provincie KOSTEN TEGEN EEN MILJOEN WESTKAPELLE - De opening van de nieuwe sportzaal aan de Molenwal te Westkapelle is zaterdagmiddag ge worden wat het worden moest: een jeugdfeest bij uitstek. Vlak na de ope ningswoorden van burgemeester L. M. Moermond kreeg de jeugd van de di verse sportverenigingen uit de ge meente een kans om van het gloed nieuwe materiaal gebruik te maken en dat deed men met graagte. Onder de luide aanmoedigingen van vele dorps bewoners werd de sportdemonstratie. die een groot gedeelte van de middag vulde, een u-are happening, die het be lang van een sportzaal in Westkapelle nog eens duidelijk onderstreepte. Na de officiële ikngebruikstelling werd een kans gegeven aan pupillen van de voetbalvereniging Noormannen, leden van de gymnastiekvereniging Hygiëa en het tweede en derde twaalftal van de korfbalvereniging Stormvogels om hun kunnen met de bal en op de mat te de monstreren. Het werd alles bij elkaar - zeker door de voetballertjes - een vro lijke vertoning, die levens de verschil lende sportfacet ten belichtte De sport demonstratie werd besloten met een tennisdemonstratie van de leden van De Westkaap Op de foto: burgemeester Moermond gebruikte een turnpaard als lessenaar tijdens de opening van de nieuwe sport zaal in Westkapelle (Slot trnn pap. Ij verwachte inwonertal met 45.000. De plannen die overbleven, bieden dan ge noeg plaats om Goes tot 55.000 inwoners te laten groeien. Ruimte De bestemmingsplannen die momen teel in de gemeente Goes in uitvoering zijn, hebben nog ruimte voor ongeveer 1500 huizen: Goese Polder 800 wonin gen. Noordhoek 1 650 woningen en Noordeinde (bü Kloetinge) 22 wonin gen. Wethouder De Leeuw: „Gelet op de aanwezige infrastructuur en de groepe ring van de woonwijken rond de binnen stad, ligt het voor de hand dat daama een enigszins aangepast plan 's-Heer Elsdorp aan de beurt komt Die aanpas sing heeft betrekking op de zuidoost kant Dat is landschappelijk gezien het meest waardevolle deel en dat willen we nietaantasten. Het betekent weldathet plan kleiner wordt dan 5100 inwoners. Het kan dus zijn dat we toch nog een stukje van het plan Noordhoek II in ontwikkeling moeten brengen." De heer De Leeuw benadrukt dat er ook in de dorpskernen in de komendejaren plaats is voor nieuwe woningen (de zoge naamde "invulplannen'i: Kattendyke 50 huizen. 's-Heer-Hendrikskinderen 80, 's-Heer-Arendskerke 80 en Wolphaarts- dijk/Wilhelminadorp 100 huizen. Waar de huizen precies moeten komen, is nog niet volledig uitgewerkt .Tiet zijn zeer globale gedachten", zegt de heer De Leeuw. Volgens wethouder De Leeuw moet Goes in de komende 10 jaar ongeveer 4000 woningen kunnen ontwikkelen, met plaats voor zo'n 10.000 mensen. De wethouder gaat er daarbij van uit dat binnen vijfjaar in het plan 's-Heer Els- dorp gebouwd kan worden. Pas daarna is het nodig dat de gemeente Goes aan geeft in welke richting er dan uitge breid moet worden. In de nieuwe nota ruimtelijke ordening zullen de moge lijkheden aangegeven worden. ,De ge meenteraad zal dan een beleidskeuze moeten doen", meent de heer De Leeuw. In het 'praatstuk' van de provinciaal planologische dienst (PPD) over de groeimogelijkheden van steden en dor pen in Midden-Zeeland, staat aangege ven dat Goes juist in westelijke richting zal moeten uitbreiden, met andere woorden: het plan Klapecke. Wethou der De Leeuw is het met die zienswijze niet eens. „De groeifuncüe van Goes zal in belangrijke mate bemoeilijkt worden, kijk alleen maar naar de moeilijke we genstructuur die zich ten westen van Goes voord oeC'De wethouder vindt dat de draagkracht van het landschap in het PPD-praatstuk een bijzonder zwaar accent heeft gekregen, waardoor bij voorbeeld uitbreiding van Goes in noordoostelijke richting bezwaarlijk wordt geacht, aangezien daar een rijk geschakeerd agrarisch cultuurland schap aanwezig is. De heer De Leeuw onderstreept dat de gemeente Goes - afgezien van het plan Klapecke als 'stoutste verwachting' - steeds een uit breiding in noordoostelijke richting heeft nagestreefd. Hij heeft dan ook goede hoop dat daarmee in het defini tieve advies van de PPD rekening wordt gehouden. Onderwijsbenoeming SLUIS - Tot gymnastiekonderwijzer in tijdelijke dienst is benoemd de heer W Schram uit Sluis. De heer Schram is be last met het geven van gymnastiekon derwijs aan alle scholen voor basison derwijs in Sluis en Retranchement. Daarvoor had burgemeester Moermond de nieuwe sportzaal voor geopend ver klaard. Hij herinnerde er aan dat er de laatste jaren in Westkapelle steeds ene grote behoefte heeft bestaan aan een be tere accommodatie voorde gymnastiek en binnensporten „De zaal van de stichting 'Westkapelle Herrijst' vol deed al lang aan geen enkele eis meer. Het was gymnastieklokaal, repetitielo kaal, feestzaal tot diep in de nachten 's zondagsmorgens wordt er kerkdienst gehouden door de Evangelische Ge meente". aldus de burgemeester, waarna hij in een uitvoerig overzicht gaf van de lange weg die bewandeld moest worden eer het zover was dat het start sein tot de bouw op groen kon worden gezet. Toen eenmaal met de bouw kon worden begonnen (eind september vorig jaar) kreeg men nog te maken met een twee tal tegenslagen, zo hield de burge meester de talrijke aanwezigen voor. Al lereerst gingen de heipalen te gemakke lijk de grond in, waarna uit 'n bodem onderzoek kwam vast te staan dat de ondergrond niet overal constant en ge lijk was. Meerdere kosten, langere bouw tijd. In het eindstadium van de bouw kwam een tweede ernstige tegenslag. Alle binnenmuren in de zaal werden afge keurd. Er mosten worden besloten een bepaalde substantie op de muren aan te brengen. De acoustiek iserniet veel minder op geworden. Na de sportdemonstratie voerden ver schillende sprekers tijdens een receptie nog het woord Dat waren C. van Hercu les namens Hygiëa, W J. Minderhoud (hoofd van de openbare lagere school), K. van Sparren tak (namens bestuur christelijke school). L. Huijbregtsen, voorzitter van Stormvogels, architect J. Jobse. de heer A. Knol voorzitter van het Koninklijke Nederlands Gymnas tiek Verbond en mevrouw M. MNinderhoud-Hoogesteger. presidente van het dameselftal Noorvrouwen. Allen waren het over eens. Westkapelle is een fraaie sportzaal rijker, die velen een kans zal geven onder betere om standigheden dan voorheen sport te beoefenen. Sommigen boden ook een cadeau aan. Zo kreeg burgemeester Moermond twee klokken aangeboden voor de sportzaal. Verder waren er na tuurlijk de gebruikelijke enveloppen met inhoud De heer Minderhoud maakte bekend dat meisjes van de openbare lagere school dit komende cursusjaar een wandkleed zullen ver vaardigen. De sportzaal heeft bij elkaar tegen de één miljoen gulden gekost; de inrichting kwam neer op een bedrag van één ton. Het gebouw - 16 bij 28 meter - is zeer modem van uitvoering en heeft 2 kleed kamers, douches en toilets en een scheidsrechterskamer. Er is een kantine bij. Als een van de moderne snufies kan worden genoemd de uitschuifbare tri bune De zaal werd ontworpen door het Vlissingse architectenbureau Jobse BV. Aannemer was de Walcherse Bouw Unie. Unie Naast vele genodigden - onder wie in specteur J. Gelijns van het lager onder wijs -woonden vele gafvaardigingen van sportverenigingen buiten Westkapelle de opening en demonstraties bij. ECONOMISCHE KRONIEK OVER JULI /jeer negatief is bet bericht overgekomen dat de dieset- motorenfabriek Smit-Bolnes in Zierikzee zal worden ge sloten. Eriseensociaal plan totstand gekomen. Indeeers te plaatsmoe ten demensenanderwerk vinden, watniet voor iedereen zo eenvoudig is. Voor de economische structuur vanSchouwen-Duiveland isditalleszeerbedenkelijk. Er wonen toch alzo veel forensen. Uiteindelijk heet het dater overcapaciteit is in deze branche. Het is niet te hopen dat Economische Zaken, staande vooreen keus, de grote pro bleemgebieden in meer van dergelijke gevallen zal be voordelen. Bij Dow Chemical in 'i'emeuzen is oe zuuuste wencnemer in dienst getreden. Dit jaar zijn er al 200 bijgekomen. In 1981 moeten het er in totaal 2100 zijn.In de komende pe riode wordt er voor 600 a 700 miljoen geïnvesteerd. Itus- sen blijkt uit een recent meetrapport van TNO dat de door de gezondheidsraad gestelde nonnen voor luchtveron treiniging van zwaveldioxyde nergens in Zeeland wordt overschreden. In de eerste zes maanden van 1976 heeft de N.V. Haven van Vlissingen 30 procent meer goederen om- gezetdanindeeertehelftvan 1975. Destij gingzl them vóorai in de containers en de stukgoederen. Het aantal nieuwe ligplaatsen in de jachthaven van Elle- woutsdijk is met tien tot vijfentwintig uitgebreid.Een be scheiden nieuwtje, maar voor dit dorp toch van betekenis. Kapelle heeft van rijkswaterstaat vergunning gekregen voor de aanleg van een jachthaven in de westelijke sluis- kom bij Wemeldinge. Voorlopig gaat het om honderd lig plaatsen. De lanabouwmaatscnap wuneimmapoiaer wil in en om het Goese Sas een omvangrijk recreatiege bied tot ontwikkeling brengen. Daarin zijn opgenomen een jachthaven van 1000 ligplaatsen, een camping van 4 ha en verschillende dagrecreatievoorzieningen. Het plan beslaat 20 ha. G.S. vinden dat de nieuwe inrichtingsschets van het Gre- velingenbekken te weinig rekening houdt met de al op gang zijnde ontwikkelingen. De prognoses zijn te beperkt, zowel voor watertoerisme, verblijitoensme en voor ae sportvisserij. Het college wil zo snel mogelijk een samen werkingsverband, mede voor de natuurbelangen. Na vele Jaren is in de gemeente Westerschouwen een nieuw riole ringsplan met zuiveringsinstallatie in gebruik gesteld. In totaal kostte dit projec t 20 min, waarin de provincie 2,5 men heelt bijgedragen. Voor Goes noteerden wij twee belangrijke verkeersfeiten. G.S. stellen voor te besluiten tot een weg tussen de oude en nieuwe rijksweg, zodat dé weg komende van de Zee- landbrug wordt doorgetrokken. Het is nog niet zeker of de weg dubbelbanig wordt. Voorts gaat Goes - ook ten lange leste - een nieuwe schutsluis bouwen in het kanaal bij Wilhelminadorp. De afinetingen van de sluis worden 100 x 14 meter, de kosten belopen 31 min. De gemeente zelf betaalt er 4 min van. Buslijnen Als reactie op de plannen van minister Westerterp wil de» R.T.M. met ingang van de komende winter enkele zeer onrendabele lijnen opheffen. Dit zou een besparing bete kenen van 30.000 per jaar. Eind juli is de ruilverkaveling Kapelle-Wemeldinge van start gegaan, beginnende bij het gehucht Eversdijk ten zuiden van Schore. De uitvoering is enkele jaren vertraagd door de onzekerheid omtrent de afsluiting van de Oosterschelde.De poging van de drie landbouworganisaties om in West Zeeuwsch Vlaanderen te komen toteen grote vrijwillige kavelruil isonvoldoende aangeslagen. Er is ongeveer 1200 ha. aangemeld, verdeeld over 300 percelen. De aanmelding had drie maal zo groot moeten zijn. Nota PPD In een nota van de P.P.D. is het voorstel gedaan vier consolidatiekernen voor het komende streekplan Midden-Zeeland aan te wijzen: Nieuwland. Nieuwdorp, Borsele en 's-Heerenhoek. Regionale groeikernen zDn Vlissingen. Middelburg en Goes. Een aanvullende woonfunctie zou weggelegd zijn voor Koudekerke. Amemuiden. Heinkenszand. 's Gravenpol der en Kapelle. Opvangkemen zijn Serooskerke, Lewe- dorp en eventueel Kruiningen. De overige kernen zijn zo- genaamde plattelandskernen. Goes wil het voormalige gebouw van de keuringsdienst verbouwen als sociaal- culturek accommodatie. Voor het stationsgebied heelt de stad een stedebouwkundig plan klaar waarin in een aan taljaren plaats is vooreen nieuw expeditiekantoor van de P.T.T., een nieuw station met kantoorruimte, een even ementenruimte, een nieuw busstation en parkeeruimte voor 150 auto's. G.S. willen een garantie geven voor een lening waarmee de stichting Verpleeghuis West Zeeuwsch Vlaanderen een verpleeghuis met 100 bedden in Oostburg wil bouwen. De lening bedraagt 12.3 min. In juni is de werkloosheid in Zeeland teruggelopen van 4.7 tot 4.6 procent. Daarmee wordt de op drie na gunstigste plaats in Nederland ingenomen. Voor de toekomst ver wacht men veel schoolverlaters. De vraag naar personeel loopt verder terug, behalve voor bouwvakkers. Drs.M.C. Verbuig OP GROND VAN 'BOEK 2'NIEUWE BURGERLYK WETBOEK VLISSINGEN - Uit de metingen, die de Watermaatschappij Zuidwest- Nederland (WMZ) dit zomerseizoen naar de bacteriologische kwaliteit van het water van de Westerschelde verrichtte is wederom met name voor de meetpun ten bij Borssele. Baarland en 's Gravenpolder een slechte dan wel minder ge wenste waterkwaliteit gebleken. Alle vijf monsters bij Ellewoutsdijk geno men leverden kwaliteitsklasse I (redelijk tot goed) op. Bij Ritthem bleek de bacteriologische kwaliteit van het water twee keer 'minder gewenst' en drie keer 'redelijk tot goed'. Bij het Nollestrand was het water op een keer na van klasse I Die ene keer bleek het van klasse II (nog wel voldoende maar \ipuwe Wet minder gewenst). Bij het Badstrand te Vlissingen was het water drie keer van klasse I en twee keer van klasse II. Uit de monsters bij Cadzand. Nieuwvliet en Breskens bleek slechts en keer, d at het water niet van klasse I was. Die uitzondering deed zich bij Breskens voor. waar een keer klasse II werd geconstateerdHet WMZ-rapport zal donderdag 12 augustus worden behandeld tijdens de vergadering van de Vlissingse raadscommissie voor volksgezondheid en miliehygiéne. aanvang halfacht. GELDT OOK VOOR STICHTINGEN MIDDELBURG - De inwerkingtreding van 'boek2' van het nieuwe Burgerlijk Wetboek heeft gevolgen voor alle ver enigingen. Zij zijn nu verplicht zich te laten registreren in het nieuwe VerenE gings re gister, dat zal worden bijge houden door de Kamers van Koophan del. Deze registratieplicht geldt ook voor stichtingen, die dan in het Stich- tingsregister worden ingeschreven. Deze verplichtingen zijn op 26 juli van dit jaar ingegaan. De verplichting geldt niet alleen voor 'nieuwe', na die datum op te richten ver enigingen. maar ook voor verenigingen, die reeds eerder "rechtspersoonlijk heid" werden, doordat zij eens konink lijk werden goedgekeurd. Bij de Kamer van Koophandel in het gebied van ves tigingvan de vereniging of stichting be schik t men over de formulieren plus een toelichting om de verenigingen en stich tingen bij hun inschrijving te helpen "Door de inwerkingtreding van de nieuwe wet is de koninklijke goedkeu ring als het ware vervallen", zegtmen bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden- en Noord-Zeeland te Middelburg. "Bestuurders van vereni gingen, die koninklijke goedkeuring ontvingen, zijn sedert 26 Juli naast de vereniging hoofdelijk aansprakelijk, zo lang de vereniging nog niet in het Ver- enigingsregister is opgenomen", legt de heer J. Seymour, chef handelsregister bij de Kamer in Middelburg uit Dat wil zeggen, dat die bestuurders zullen wor den aangesproken in geval de vereni gingskas of andere middelen ontoerei kend zijn om verplichtingen te voldoen. Het is dus zaak zich als vereniging, ook al heeft men destijds de koninklijke goedkeuring ontvangen - zich zo spoe dig mogelijk te laten inschrijven, al heeft men hiertoe officieel nog drie jaar de tijd tot 26 juli 1979 acte wordt opgericht of waarvan de statuten in een notariële acte worden opgenomen. Wil die vereniging haar statuten wijzi gen. dan moet dit weer via een notariële acte gebeuren. Een vereniging, die vóór 26 juli 1976 al rechtsbevoegdheid (ko ninklijke erkenning) had. wordt bij de nieuwe wet gelijk gesteld met een ver eniging, opgericht bij notarié. acte.Voor beide verenigingen dus -'oud' en 'nieuw' geldt de verplichting van aanmelding bij het Verenigingsregister, met als ge volg de hoofdelijke aansprakelijkheid van de bestuurders zolang die aanmel ding NIET is gedaan. Ook tot voor kort, nog vóór 'boek 2' van het Nieuw Burgerlijk Wetboek van kracht werd, bestonden verenigingen, die e e n rechtspersoonlijkheid hadden. Zij hadden dan geen koninklijke erken ning aangevraagd en hun bestuurders waren hoofdelijk aansprakelijk. Onder het nieuwe recht bezitten nu alie verenigingen rechtspersoonlijkheid. Er is echter ook een tweede categorie mo gelijk: die van vereniging metbeperkte rechtspersoonlijkheid.'' Die hoeft niet bij notariële acte te worden opgericht. Dat kan mondeling, of bij een onder handse acte gebeuren. Maar zo'n ver eniging kan bijvoorbeeld nimmer on roerende goederen (clubgebouw) in ei gendom verkrijgen. En wie namens zo'n vereniging koopt, verkoopt of een over eenkomst afsluit, is hoofdelijk aanspra kelijk naast de vereniging. Deze vereni gingen met beperkte rechtsbevoegd heid moeten niet, maar künnen zich wél bij het Verenigingsregister laten in schrijven Dat heeft een voordeel: Wie dan ais bevoegde namens zo'n vereni ging optreedt, kan pas worden aange sproken,als de tegenpartij kan aanto nen, dat die vereniging niet aan haar verplichtingen zal kunnen voldoen. Maar met een bridge-club, die bridge drives, competities dus, organiseert, za len moet huren, verplichtingen met derden moet aangaan, ligt het al anders, net als bijvoorbeeld met een tennisclub, die een cantine exploiteert of velden verhuurt Stichtingen Ook voor stichtingen geldt sedert 26 juli van dit jaar de verplichting zich bij de Kamer van Koophandel te laten in schrijven in het Stichtingsregister; ook die stichtingen, die al in het Handelsre gister (zoals bijvoorbeeld woningstich tingen) of het centraal stichtingenregis- ter van het ministerie van justitie zijn opgenomen. En by oprichting dienen ook stichtin gen zich door de notaris per acte nota rieel te laten registreren. Zolang een stichting niet is opgenomen in het Stichtingsregister, gelden voor de be stuurders dezelfde hoofdelijke aanspra kelijkheidsnormen als voor de vereni gingen in dat geval. Burgerlijke stand Clubjes De nieuwe wet geeft aan alle vereni gingen nu rechtspersoonlijkheid, maar maakt wel onderscheid in twee soor ten. Een vereniging heeft nu volledige rechtsbevoegdheid, als zij bij notariële De heer Seymoer wijst er op. dat er tal van min of meer besloten clubjes zijn, "die bij elkaar thuis komen om te kaar ten bijvoorbeeld: "Zo'n gezellig kaart- clubje dat metz'n achten wekelijks een paar spelletjes doet, treedt niet in de openbaarheid. Dan heeft inschrijving in het register weinig zin". Secretaris mr. W.M. Otten van de Ka mer van Koophandel in Middelburg verklaart, dat de Kamers van Koop handel met deze nieuwe registratieta ken zijn belast, omdat zij langdurige ervaring hebben met het Handelsregis ter. de 'burgerlijke stand' van het be drijfsleven. Uit dat handelsregister - dat openbaar is, en dus door iedereen kan worden ge raadpleegd - blijken de bevoegdheden van personen, die voor bedrijf als zijn officiéle vertegenwoordiger of als on dernemer rechtshandelingen verrich ten. "De ontwikkeling van de samenleving is zodanig, dat naast en buiten de onder nemingen een groot aantal instellingen is gegroeid, die zich toch min of meer bewegen op maatschappelijk- economisch gebied. Er zijn beroeps voetbalverenigingen. maar ook stich tingen tot het verzorgen en verplegen van zieken, vakverenigingen. Zij allen doen hun invloed gelden op het maat schappelijke en economische leven. Zij kopen in, sluiten contracten af, hebben personeel in dienst. Ter bevordering van de duidelijkheid en de bekendheid, maar ook ter bevordering van hun rechtszekerheid ten opzichte van zich zelf, hun bestuurders en het publiek, is er nu de verplichte registratie in de nieuwe registers", aldus mr. Otten. Zoals gezegd gaan dus de Kamers van Koophandel naasthet Handelreguister, (de "burgerlijke stand" voor de com merciële instellingen), nu ook de Ver- enigingsregisters en de Süchtingsregis- ters bijhouden; registers, die ook open baar zullen zijn. De informatieve admi nistratie bij de 37 Kamers van Koop handel in ons land is voor een groot deel ondergebracht bij een eigen stichting van die Kamers; de Data-bank, een cen traal computer-centrum. Deze Data bank leidt overigens bestuurlijk geen eigen leven. De kamers beheren deze computer-centrale, en beslissen, zo no-, dig bijgestaan door eencollege van 'wijze mannen' - wat voor en aan wie informatie mag worden verstrekt, want openbaarheid betekent niet 'alles maar aan iedereen vertellen'. De bonafide be doelingen van de informant moeten op z'n minst als een paal boven water staan. "Gelukkig beschikken wij niet over informatie, die de privacy van indi viduen betreft", zegt de heer Otten. Kosten Voor de met ingang van 26 juli ver plicht geworden registratie is per jaar of deel van een jaar een bedrag van ƒ.50.- verschuldigd, ongeacht de om vangen de 'rijkdom van de vereniging of stichting. Ook bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken in de provicie Zeeland heeft men de nodige formulieren en voorlich tingsmateriaal gereed liggen en is men bereid de verenigingen en stichtingen met raad en daad bij te staan. "De nieuwe registratie betekent voor de verenigingen en stichtingen niet alleen naast een wettelijke verplichting een meer verankeren van hun eigen recht spositie. Straks kan het verenigingsle ven ook ten gunste van de eigen activi teiten gebruik maken van de informatie, waarover de Kamers van Koophandel dankzij Verenigings- en Stichtingsre- gisters gaan beschikken", zegt met bij de Kamer van Koophandel te Middelt WESTKAPELLE - Bij de opening van de nieuwe sportzaal te Westka pelle heeft burgemeester L. M. Moermond het niet na kunnen laten om kritiek te uiten op de financiële regelingen van het rijk. „We hadden een urgentieverklaring vooreen gymnastieklokaal Zo'n zaal kost ongeveer met inrichting 500.000. Wanneer we die gebouwd hadden was de jaarlijkse uitkering van het rijk 78.000. waarmee rente, aflossing enz. betaald kunnersvorden. Nu zijn er ook kleine gemeenten die drie gymnastieklokalen bouwen, natuurlijk in verschillende kernen. Zij krijgen dan jaarlijks drie keer 78.000 uitgekeerd. Westkapelle heeft behoefte aan een grotere zaal, dus een sportzaal, maar wij worden fi nancieel gestraft", aldus de burge meester. „Wij krijgen namelijk voor deze gro tere zaal. die het dubbele kost van een gymnastieklokaal geen 78.000. maar slechts iets meer dan de helft hiervan. Een gymnastieklokaal krijgt alles volledig, ook al zijn er maar weinig klokuren voor het basis onderwijs, maar wanneer je een sportzaal bouwt, moet je 26 kloku ren hebben om die 78.000 te kunnen ontvangen. Wij hebben er maar 13,5 en dus krijgen we maar ongeveer de helft". 'En', besloot burgemeester Moer mond, „dit is naar mijn oor deel zeer onbillijk." Water van zwembad Vlissingen voldoet aan norm VLISSINGEN - Het water van liet bin nenbad en het diepe buitenbad van het Vlissingse Sportfondsenbad voldoet blijkens de metingen van de WMZ aan de normen van TNO voor zwemwater. Dit blijkt uit een reeks monsters, die maandelijke vanaf januari tot en met juni werden genomen. Met betrekking tot het ondiepe buitenbad wordt opge merkt, dat de verversingsgraad op 't moment van de monstemames onvol doende was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4