Henny Wijs eerste competitiehelft niet beschikbaar voor Middelburg Klasse van Rob gaf Amsterdam Rensenbrink 701 nog allure OP VEEL PLAATSEN SPEELVERBOD MAAR TOCH VOETBAL IN ZEELAND PZC/s CRUIJFF EN NEESKENS MIET NAAR IJSLAND MOET OM STUDIEREDENEN VERSTEK LATEN GAAN PSV VERLOOR VAN HAJDUK, MAAR KLOPTE BRUGGE Tweedeklasser Fluks werd winnaar Stadhuistoernooi Hongaarse atleet op spelen gehandicapten vraagt asiel Barcelona - VVV MAANDAG 9 AUGUSTUS 1976 sport 10 HILVERSUM - Hoewel de interim-bondscoach Jan Zwartkruis zijn plannen voor de komende WK-kwalificatieduels met IJsland en Noord-Ierland nog niet rond heeft, weet hij al wel dat hij begin september in Reykjavik niet met de sterkst mogelijke ploeg in het veld zal kunnen komen. „Gezien het overladen programma heeft Barcelona Johan Cruijff en Johan Neeskens niet voor die wedstrijd tegen IJsland vrijgegeven. Over Rob Rensenbrink moet er nog verder met Anderlecht worden gepraat". Het contact met Barcelona-coach Rinus Michels heeft Zwartkruis al wel de toezegging opgeleverd dat de beide Johannen voor de confrontatie met Noord-Ierland in oktober be schikbaar zullen zijn. De vraag was echter of Cruijff zelf nog voor Oranje wilde spelen. Tijdens de eindronden van het Europees kampioenschap in Joegoslavië was daar immers onze kerheid over ontstaan. Zwartkruis: „Er is inderdaad enige spraakver warring geweest, maar ik heb nu met hem gesproken en hij heeft mij ge zegd positief tegenover het Neder lands elftal te staan. Dat is voor mij voldoende" Over het al dan niet beschikbaar zijn van Rensenbrink is nog geen zeker heid verkregen. „Anderlecht heeft ook een moeilijk programma, maar bij ons eerste gesprek is er nog geen definitieve afspraak gemaakt. Ik ga nu eerst maandag praten met de an dere bondscoaches en na deze tech nische bespreking gaan we de zaak verder bekijken. Het is duidelijk, dat ik er alles aan zal doen om Cruijff. Neeskens en Rensenbrink erbij te krijgen Het zijn immers drie belang rijke pijlers van het Nederlands elf tal", aldus Zwartkruis. Tussen het publiek aan de kant Middelburgs middenvelder Henny Wijs die om studieredenen tot december niet zal spelen in Zeelands eerste klasser Middelburgdoelman Gerard van Belzen onderschept een aanval van hoofdklasser VUC uit Den Haag in de strijd om de derde plaats. Rechts houdt vrije verdediger Wim Koster een oogje in het zeil, rechts is verdediger Piet Moes MIDDELBURG - Henny Wijs vervulde zaterdagmiddag tijdens de wedstrijden van de voetbalvereniging - middelburg voor het Stad- huistoemooi de rol van toeschouwer... De talentrijke spelmaker op hetmiddenveld van de Zeeuwse eerste klasser stond overigens niet geblesseerd aan de kant: Henny Wijs zal namelijk ongeveer de helft van de competitiewedstrijden in het aanstaande seizoen schitte ren door afwezigheid in de eerste selectie van de hoofdstedelingen omdat hij zich niet kan vrijmaken door studieredenen. „Ik heb nu zeer bewust voor mijn studie voor het praktijkdiploma boekhou den gekozen," verzekerde Henny Wijs. „Daarom zal ik tot decem ber niet kunnen spelen, want ik heb de tijd, waarop ik anders zou trainen en spelen, ook in de weekeinden, hard nodig." Reeds verschillende jaren eerder is de spelmaker van Middelburg van plan geweest om zijn studie voorrang te verlenen op zijn favoriete sport, maar altijd weer trok de grasmat hem toch meer dan de dorre papieren. Dit keer wilde Henny Wijs, die werkzaam is bij de provinciale griffie te Middelburg, kostte wat kost zijn studie voorrang verlenen. Met het gevolg dat Middel burg nu enkele maanden zijn midden velder moet missen. Reeds afgelopen zaterdag tijdens het stadhuistoernooi was de afwezigheid van Wijs duidelijk merkbaar, evenals die van zijn ploegmaat-middenvelder Wim Dekker die nog niet terug was van zijn vakantie naar Mexico Wellicht daardoor konden de hoofdstedelingen slechts een helft van 30 minuten van de vier speelhelften, die ze deze middag in het veld kwamen, imponeren. Overigens werd toen wel duidelijk - het was in de wedstrijd om de derde plaats tegen hoofdklasser VUC uit Den Haag waartoe de Zeeuwse eerste klassers in staat zijn. Met geraffineerde aanvallen over de vleugels en door het midden werden de Hagenaars gedurende ver schillende perioden in dat half uur van het bekende kastje naar de nog beken dere muur gestuurd en dat het toen slechts bij 1-0 voor deZeeuwen bleef, POOLSE TRAINER TREKT ZICH TERUG WARSCHAU (ANP) - De Poolse voet- balcoach Kazimierz Gorski heeft in Warschau bekend gemaakt dat hij bin nenkort zal aftreden. De 55-jarige voetbaltrainer werd twee jaar geleden met zijn elftal derde in het wereld kampioenschap. bij de spelen van München veroverde Polen onder zijn leiding de gouden medailles. Gorski heeft vermoedelijk zijn consequenties getrokken uit het niet zo geslaagde voetbaljaar 1976. Door Nederland werden de Polen uitgeschakeld in de voorronden van het Europese kam pioenschap was te wijten aan het feit. dat Middel burg evenals andere seizoenen nog bit ter weinig met de fraaiste kansen weet te doen. Hele elftal stil In de resterende speeltijd was er bij de Middelburgers weliswaar een rede lijke hoeveelheid spelvreugde te con stateren. maar toch nog weinig werk kracht en snelheid. Te vaak stond het hele elftal stil, zodat de man, die de bal in bezit had, er weinig mee kon begin- „Toch wil de ploeg wel," verzekerde de nieuwe trainer Adrie van den Driest. „We trainen nu in de voorbe reidingsperiode vier keer in de week. Straks in de competitie willen we met drie maal per week trainen voort gaan. Overigens zijn we daarmee nog niet zo professioneel als Fuks uit Dordrecht, dat. voor dat het naar ons toernooi kwam. vier dagen in trainingskamp ging." Het was duidelijk merkbaar aan het spel van deze tweede klassers die eerst Mid delburg met 2-0 versloegen en vervol gens in de finale met 1-0 zegevierden over de westelijke eerste klasser Neptu- nus uit Rotterdam. Fluks was tegen Middelburg brutaler en gedurfder, ele menten, die vooral in de tweede speel- helft het gewicht naar Dordtse kant de den doorslaan. Met enkele zeer snelle counters i Middelburg kwam daarbij de fensief duidelij k tempo tekort) scoorden de Zuidhollanders, waarbij overigens de Zeeuwen - als gold het een belangrijke competitiewedstrijd - veel te snel het hoofd lieten hangen. In de andere voor rondewedstrijd speelden VUC en Nep- tunus met 1-1 gelijk. De Haagse hoofd klassers waren in de eerste speelhelft geraffineerder, namen toen ook een 1-0 voorsprong, maar zakten na de hervat- ring duidelijk terug. Neptunus kwam gelijk en haalde uiteindelijk de finale toen het de strafschoppen beter benut te. Neptunusaanvaller Ger de Vries was de ongelukkigste speler van dit toer nooi: hij kwam vlak voor het einde in botsing met de VUC-doelman en moest met een gebroken sleutelbeen naar het Gasthuis vervoerd worden. Later kon de Rotterdamse speler met een 'ingepakte arm' de thuisreis met zijn ploeggenoten meemaken. Furieus ln de verliezersronde ging Middelburg tegen VUC bijzonder furieus van start. oordat de Hagenaars van de schrik waren bekomen, had Gert Boov na een vloeiende aanval de Zeeuwse ploeg reeds de leiding gegeven. Na 'rust' zakte Middelburg duidelijk te rug en kon een technisch beter en con ditioneel sterker VUC tweemaal sco ren en de derde plaats opeisen. Mid delburg had voor rust al de kans op 2-0 laten liggen toen aanwinst Pol Aart sen (vorig jaar uitgeschakeld door een en kelbreuk en vorige week nog ziek te bed) een vrije trap bij vrije verdediger Wim Koster liet belanden, waarop deze Middelburger inschoot maar de bal dooreen Haagse verdediger met de hand gestopt zag. Koster zelf knalde de strafschop keihard tegen de Haagse doelman op... Middelburg had nog een tweede aan winst deze zaterdag in de persoon van doelman Gerard van Belzen, die met Ad Vermeulen strijd om de eer de vertrok ken Johnny But op te volgen. Van Bel zen was deze middag stijlvoller, beweeg lijker en zekerder dan zijn concurrent Vermeulen. Hij was - nota bene in het doel - een van de weinige Middelbur gers, die in het eigen Stadhuistoernooi initiatieven durfde te ontplooien. Rest nog te vermelden, dat de weds trfjden ge leid werden door de scheidsrechters Si mon Verdaasdonk en Jan Mondeel. OTTAWA - Een Hongaarse atleet die zes atleten en een journalist gebruik deelneemt aan de olympiade voor ge handicapten in Toronto heeft aan de Canadese autoriteiten om asiel ge vraagd, zo heeft een woordvoerder van het departement van immigratie be kendgemaakt. De atleet is Imre Szelenyi. Waar hij nu verblijft is niet bekend. Vrijdag hebben zich weer drie landen van de olympiade teruggetrokken, te weten Hongarije. Cuba en Polen. Joegoslavië. India. Jamaica. Oeganda. Kenia en Soedan hadden zich al eerder teruggetrokken, uit protest tegen de aanwezigheid van een ploeg uit Zuid- Afrika, Hongarije heeft, niet met zoveel woorden gezegd dat het zich ook om die reden heeft teruggetrokken. Het is mo gelijk dat het dit gedaan heeft vanwege Szelenyi's overlopen. Van de olympi sche zomerspelen in Montreal hebben VENLO - FC WV, nieuweling in de ere divisie. heeft zaterdagavond met 1-2 van Barcelona verloren. Cruijff (6e minuut) en Neeskens 49e) scoorden voor Barce lona in deze laatste oefenweestnjd van de Spanjaarden in Nederland. Hermans f 59e) maakte hett doelpunt voor de Ven- lose ploeg. De 17.000 toeschouwers, die het Venlose stadion totde laatste plaats vulden, zagen dat Van der Weide ruim twintig minuten na de rust van deze ta melijk harde wedstrijd een strafschop voor FC WV miste. Migueli van Barce lona kreeg, van scheidsrechter Keizer, een gele kaart Het Belgische Anderlecht heejl vanavond - door een 3-1 overwinning op Ajax - het voetbaltoernooi 'Amsterdam 701' gewonnen. Hier een moment uit de finalewed strijd. Ajax-doelman Schrijvers en de 'Belgische' aanvaller Rensenbrink grabbe len onder het wakend oog van Erkens naar de bal. knap en wachtte op de counter. Die kwam na 20 minuten: op een schitte rende pass van Ressel knalde Arie Haan Anderlecht naar 2-0. Ajax kreeg moed toen Johan Zuidema op een haarzuivere pass van Notten inkopte (2-1), maar Rensenbrink bracht in de 73e minuut de Amsterdammers defini tief op de knieën, toen hij met een weergaloze schijnbeweging in een kluwen van spelers ploegmakker Van der Eist een niet te missen kans gaf: 3-1. In de strijd om de derde plaats won Bo- AMSTERDAM - De klasse van Robbie Rensenbrink en van Anderlecht als elftal hebben het 'Amsterdam 701- toernooi' de allure gegeven, die het op papier in zich droeg, maar dat in de eerste drie wedstrijden nauwelijks te zien was. In de finale tussen Ajax en Anderlecht was de linkerspits van het Nederlandse elftal de ster van het veld. Pim van Dord. deze avond gepro beerd als libero, had met Wim Suur- bier zijn handen vol en zij konden het getweeën zelfs niet bolwerken. Al na zes minuten van de finale, die tot een zeer aantrekkelijke wedstrijd zou russia Mönchen Gladbach via straf- uitgroeien. liet Rensenbrink Van Dord schoppen van Leeds United, nadat de letterlijk en figuurlijk links liggen. De normale speelduur van deze meer span- Belgische Nederlander werd handig nende dan mooie partij ineen 3-3 gelijke aangespeeld door Coeck; Rensenbrink stand was geëindigd Binnen een halve maakte een schijnbeweging, was in twee minuut leidde Leeds via Gray, maar lange stappen op snelheid en had toen vlak voorrust nam een technisch beter alleen nog Van Dord voor zich in het Borussia de leiding over via Heiden strafschopgebied. Weer een schijnbe- reich en Wimmer, na rust scoorde Gray weging en een passeeractie naar links opnieuw voor Leeds, nu de gelijkmaker, waren teveel voor Van Dord. Hij was ge- Heidenreich schoot BMG opnieuw op passeerd. viel en kon toen nog maar één voorsprong, waarna de Engelsen in een ding doen: de benen van Rensenbrink heftig slotoffensief een minuut voor tijd grijpen. de stand weer rechttrokken. Charles Corver kon alleen maar een strafschop geven. Rensenbrink zelf scoorde Schrijvers liep ook in een schijnbeweging en dook naar de ver keerde hoek. Dat was 1-0 voor Ander lecht. dat tegen het enthousiaste, maar nog erg onsamenhangende Ajax de be ste ploeg was en nog veel meer opge legde kansen kreeg, maar er slordig mee omsprong. Ajax. dat hard werkte, maar geen kan sen kon afronden, trok ook na rust ten aanval, maar Anderlecht verdedigde BRUGGE (ANP) - Landskampioen PSV heeft zaterdagavond in Brugge zijn eerste wedstrijd in het internationale voetbaitoenooi 'De Brugse Metten' tegen Hajduk Split met 1-2 verloren. Hajduk leidde bij de rust met 1-0. dankzij een doelpunt van middenvelder Djorde- vic Kort na de hervatting bracht de jeugdige speler Postma na een misverstand in de defensie van Hajduk de ploegen op gelijke hoogte 11-1) De landskampioen, die zonder glorie Geme Deykers en Ralf Edstroem aantrad, kwam na de gelijkmaker onder zware druk te staan, hetgeen in de 65 e minuut voor Hajduk Split het win nende doelpunt opleverde. Na een pass van Peruzovic passeerde Zungul doelman Jan van Beveren. De overwinning van Hajduk kreeg nog meer relief, aangezien de Joegoslaviers na een half uur Musimic verloren, die wegens natrappen naar Willy van de Kerkhoff uit het veld werd gestuurd. Het organiserende Club Brugge verloor ln de openingswedstrijd van het toernooi verrassend met 0-2 van Rapid Wien. Belde doelpunten kwamen op naam van S tarek en werden voor de rust gemaakt. De Oostennj kse doelman Feurer verhinderde in de tweede helft dat Club Brugge tot scoren kwam. PSV legde zondagavond op de derde plaats beslag door Club Brugge met 3-0 te verslaan. Bij de r ust leidde de Eindhovense ploeg met 1-0 door een doelpunt van Postuma in de veertiende minuut. Na de hervatting brachten Postuma 165 e mi nuut! en Rene van de Kerkhof (89e minuuti de eindstand op 3-0. Er waren 9 000 toeschouwers in Brugge. VLISSINGEN - Ondanks de nog steeds voortdurende droogte, de zo doende onbespeelbare velden en de daar weer uit voortvloeiende gemeen telijke verboden de velden te bespelen werd er toch nog vriendschappelijk gevoetbald. Om toch het nodige wedstrijdritme op te doen wijken clubs uit naar particu liere terreinen, zoals het veld van DOW Chemical in Terneuzen, de OZO-velden en spelen veel uitwed strijden. De volgende wedstrijden zijn ons bekend. Meeuwen-Heerjansdam 1-0 De 1-0 overwinning op eersteklassei Heerjansdam is nauwelijks verdiend voor Meeuwen. De Zouielandse ploeg kwam fortuinlijk en vroeg op 1-0 toen een schot van Daaf Faasse van richting werd veranderd. De eerste helft was voor de bezoekers, die veel meer aanval lend speelden dan de Zeeuwen De conditie sprak na rust een woordje mee en de wedstrijd was toen duidelijk minder. In het laatste kwartier trok Meeuwen nog even van leer, maar ver der dan enkele gemiste kansen vooi Daniël Patty en Daaf Francke kwam het niet meer Terneuzcn-Breskens 2-1 Omdat Te-neuzen nog altijd geen ge bruik mag maken van de velden van het Zuidersportpark is deze wedstrijd ge speeld op het terrein van DOW Chemi cal. In het eerste uur speelde Terneuzen uitstekend voetbal wat resulteerde in twee doelpunten. Frans van der Pijl nam de eerste voor zijn rekening, terwijl Alwin Deij voor het tweede doelpunt te kende. In deze periode liet Terneuzen nog een aantal schitterende kansen on benut. Net voor het einde scoorde Sjaak Verduijn uit een vrije trap: 2-1. Hoek-Vlissingen 2-1 Net als Terneuzen heeft ook Hoek ge bruik gemaakt van het veld van Dow Chemical om vriendschappelijk tegen zondag tweedeklasser Vlissingen te spe len. De zaterdag derde klassers wonnen verdiend. Voor de rust opende Jan Kiel de score door een strafschop te benutten nadat uitblinker Piet de Koeyer onder uit was gehaald. Diezelfde Piet de Koeyer zorgde net na de rust voor 2-0. waarna enkele minuten voor het einde Vlissingen kon tegen scoren door een doelpunt van Ronal Aamoutse. Goes-MOC 2-1 De eerste helft was redelijk. Goes speelde aantrekkelijk en fel voetbal en kwam voor rust op 1-0 door Leo Slabbe- koom. die scoorde via een verdediger. In de tweede helft, kopte Rini Houtepen een voorzet van Jakko Oostdijk in i2-0) en daarna zakte het tempo en het spel peil. De ploegen waren vermoeid en de verdiende zege werd nog teruggebracht in de laatste minuut, toen doelman Leo Hollestelle zich verkeek op een hoge voorzet: 2-1Goes won met2-0vanMOC Verrebroek-Clinge 0-1 De eerste helft speelde Clinge goed in België. De tweede helft verliep als de bekende nachtkaars. Clinge was het meest in de aanval en won ook verdiend, dankzij een doelpunt - tien minuten voor tijd - van Mark Mangnus: 0-1. Clinge 2 speelde 2-2 tegen de Verrebroek-reserves. WHS-Yerseke 5-3 De SintrAnnalanders sloegen direct na de rust toe. Yerseke had weliswaar de leiding genomen (0-1), maar Ko Stout- jesdijk liet de ploegen met 1-1 rusten. Theo Moerland en Piet de Rijke zorgden na de rust voor een 3-1 voorsprong. Het werd wel 3-2, maar via twee doelpunten van Rien Fase kwam WHS op 5-2, aama de eindstand nog op 5-3 werd gebracht. Yerseke 2 won met 2-3 van WHS 2. Odio-RCS 0-3 De eerste oefenwedstrijd van het Sou- burgse RCS GEEFT BESLIST GOEDE HOOP. De eerste wedstrijd onder Paul de Kraker moesten de Souburgers het zelfs nog stellen zonder Ben van de Ketr terij, maar met ex-Vlissinger Paul Windt en de weer herstelde Anton Meerman in de ploeg. Jo van de Velde en Kees de Nooijer vormden met spits Dick Schin kel de voorhoede. Binnen een minuut schoten Dick Schinkel en Ronnie Krokké de stand naar 0-2. De derdeklassers bleven ook na rust minder en via Max Meerman kwam de eindstand op 0-3 De RCS-reserves wonnen met 1-3 van Odio 2. Vosmeer-SVC 1-0 Een gelijkopgaande wedstrijd met wis selende kansen. Rust 0-0. Nadat tien minuten na de hervatting Wim Heijboer delathad getroffen maakte vijf minuten later met een omhaal Gaby Haverman er 1-0 van. Het tweede elftal van Vos meer verloor met 1-2 van de reserves uit Standaarbuiten. Steen-Hoofdplaat 3-2 Een rustige wedstrijd op een keihard OZO-veld. Doelpunten van Fons en Frank Sturm betekenden een 2-0 voor sprong voor Steen met de rust. Johan Wabeke verkleinde de achterstand tot 2-1 en door Willy de Wever werd het zelfs nog 2-2. Jan Pleunis bracht de toch wel verdiende winst bij Steen. 0TTEN FC UTRECHTS TECHNISCH DIRECTEUR UTRECHT-Arie Otten (47) is benoemd tot technisch- directeur van FC Utrecht. De voorma lige trainer van o.a. Cambuur en Her acles (amateurs) zal maandag in dienst treden van zijn nienwe club, die via Ot ten eindelijk heeft kunnen voorzien in de vacature van A-trainer. Sinds 12 ja nuari van dit jaar - de dag waarop Jan Rab op non-actief werd gezet - be moeide jeugdtrainer Han Berger zich met de A-selectie. Voorzitter Kees Werkhoven: ..Tussen Berger en onze nieuwe man zal een eendrachtige samenwerking moeten ontstaan waarbij beide trainers zich zo wel met het jeugd- als het A-team zullen bemoeien. Otten is als technisch- dlrecteur verantwoordelijk voor het technisch beleid op Galgenwaard". LOTTO EN TOTO DEN HAAG - De winnende cijfers van lotto 32 zijn: 12-16-17-23-25- 38 - reservegetal 4. Het aantal deel nemers bedroeg 630.798, die voor een inleg zorgden van 2.636 628 gulden. Het pryzenbedrag is 1.355.093 gul den. De prijzen zijn eerste prijs (inclusief jackpot) ƒ541.034: tweede prijs 125.240: derde prijs/ 187.860: vierde prijs 250.479; vijfde prijs 250.479. SUPERTRIO Het supertrio werd gelopen tijdens de wedstrijden van zondag te Gro ningen. m de vierde koers, de Nora Belwin-prijs. De uitslag is: I nummer 5. Longshot iJ. van Dooyeweerd). 2 nummer 3. Luit van Toogwijk (A. de Wrede); 3 nummer 8. Lloyd (A. Mol- lema). De omzet was 41 039 gulden. De uitbetaling is 57,60. DUITSE LOTTO In de Westduitse lotto zyn zaterdag de volgende winnende getallen ge trokken: 516 2133 35 40 reservege tal. 4. Het winnende getal in de loteiiJ 'Spel 77' is: 1 1 8 1 9 3 1 (1181931).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 10