Valkenisserploeg 'klaar' voor Spel zonder grenzen A. MARKUSSE (66) ll-S—SS: B. en w. Veere tegen beperken VERLAA T GEMEENTERAAD «r™ van busdiensten in de kernen Stedelijke Raad Vlissingen kiest voor de functie van 'opbouwwerk' Wegens verhuizing van Kortgene naar MiddelburgTKO n„n,KT,„VWf CT,wnwwr r /"j z' y D T TT)TJA /fT7T7CrTI7D iTZJLVT!iZ£-TJMi™:jJZ\ MOTIE EER ONDERST LINING STANDPUNT L ULU-l) UK iiLMttS 1 UK directies streekver voersbedrijven Niet wachten op nieuwe burgemeester OP 25 AUGUSTUS IN DUITSLAND Bewoners Paauwenburg: meer verscheidenheid in de winkelvoorzieningen in reactie op gemeentelijke welzijnsnota ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1976 J>/ Jen boerderij te Bavel, waar de verzor- -> 9 1 1 KORTGENE - Waarnemend burge meester A. Markusse (66) van Kortgene ts van plan om binnen niet al te lange tijd te vertrekken uit de Kortgeense gemeenteraad. Reden voor zijn vertrek is een op handen zijnde verhu izing naar de gemeente Middelburg. Het juiste tijdstip van het vertrek staat nog niet vast. „Wanneer we een geschikte wo ning vinden, dan ga ik. Dat kan binnen twee of drie maanden zijn", zegt de heer Markusse. Hij is in ieder geval niet van plan om zonodig te wachten tot de be noeming van een nieuwe burgemeester voor Kortgene een feit is. Het vertrek van wethouder Markusse betekent dat de samenstelling van de gemeenteraad van Kortgene in korte tijd opnieuw gewijzigd wordt De laatste maanden verdwenen van het bestuur lijke toneel in de Noordbevelandse re creatiegemeente: burgemeester P. J Evers (pensioen), raadslid J. Breure (overleden), terwijl oud-wethouder en raadslid P. J Bom aanstaande donder dag tydens de raadsvergadering af scheid neemt Daar komt binnenkort het weggaan van wethouder Markusse bjj „Een samenloop van omstandigheden' noemt de heer Markusse al deze wisse lingen. Hij benadrukt dat zijn vertrek al langere tijd speelde, nog vóór de burge meestersvacature ontstond „Het is na tuurlijk vervelend dat de nieuwe bur gemeester door mij niet ingewerkt kan worden. Maar ik hoef me toch niet in allerlei bochten te wnngen omdat die benoeming zo lang duurt. De sollicitatie voor burgemeester is nota bene in ja nuari 1976 al afgesloten aldus wethou der Markusse. die zich teleurgesteld toont over het uitblijven van de benoe ming (waarvoor naar verluidt zo'n twin tig gegadigden waren i De heer Markusse is evenals zijn echt genote geboren op Walcheren. Er woont nog veel familie in die regio en dat is één van de belangrijkste redenen om te ver huizen. „We hebben het bijzonder ple zierig gehad in Kortgene. we gaan er niet weg omdat we het niet meer naar onze zin hebben Maar als je 66 jaar bent dan moet je niet te lang meer wachten Kinderspeelmiddag Oost-Souburg OOST-SOUBURG - Woensdag organi seerde de buurgvereniging Duyven- voorde' te Oost-Souburg een kinder- speelmiddag. Het festijn begon om 14.00 uur met een teken-kleur- en boetr seerwedstrijd. gevolgd dooreen kermi sachtige serie spelen, een ballengooi- kraam, een touwtrekkraam. kegelen, grabbelen en koekhappen. De middag werd besloten met de vertoning van een aantal tekenfilms in het ontmoe tingscentrum "De Bus'. De spelen werden gehouden op het par keerterrein aan de Rijnstraat te Oost- Souburg. waar ook 'De Bus' van de ver eniging staat. De sfeer werd nog ver hoogd door een ter plaatse opgestelde muziekinstallatie. Ook versnaperingen werden uitgereikt aan de circa 70 kinde ren. De buurtvereniging telt momenteel circa 140 als lid ingeschreven gezinnen. Het bestuur verwacht dat, wanneer de aktiviteiten blijven boeien, het ledental nog aanzienlijk kan worden uitgebouwd tot zeker 200 gezinnen. Barry Skinner in Vestzaktheater VLISSINGEN - In een vol Vestzak- theater trad vrijdagavond de Engelse folkzanger Barry Skinner op. Met voornamelijk Engelse folksongs wist Barry Skinner een enthousiast Vlis- sings publiek te boeien. De folkzanger/gitarist maakt op het ogenblik een toemee door Nederland en is in het kader van een serie folkeoncer- ten door de Middelburgers Coen Haage en Piet van der Heiden naar Vlissingen gehaald. Barry Skinner, die gitaar en banjo speelde, gaf uitleg bij de nummers die hij speelde. Hij wist het publiek met zijn grappen zo ver te krijgen, dat zij het refrein van de diverse nummers mee zong. Skinner zei erg tevreden te zijn over het Vlissingse publiek. Het publiek bleek ook tevreden over de Engelsman Volgendemaand speelt in het kader van de serie folkconcerten van Coen Haage en Piet van der Heiden de groep Silly Wizzard in Vlissingen. Opper Klapwijk, Arnemuiden, 25 jaar in overheidsdienst ARNEMUIDEN - Woensdagmorgen werd op het gemeentebuis van Arne muiden een bijeenkomst gehouden in verband met het 25-jarig ambtsjubi leum van de opperwachtmeester, de heerL. W. Klapwijk. De heer Klapwijk, die sedert juli 1973 Arnemuiden als standplaats heeft, werd allereerst toe gesproken door loco-burgemeester. J. van Belzen. Deze prees de heer Klap wijk voor de goede samenwerking met het gemeentebestuur. De districts-commandant, overste Lan- ting, schetste in het kort de ambtelijke loopbaan van de jubilaris, waarna hij hem de gebruikelijke envelop met in houd aanbood. Namens het personeel van de groep Se- rooskerke, waaronder ook de gemeente Arnemuiden ressorteert, sprak de adju dant Van Vliet lovende woorden aan het adres van de jubilaris. Hij bood de heer Klapwijk een geschenkbon en mevrouw Klapwijk een bloemstukje aan Op de foto de heer Markusse. die de ge meenteraad van Kortgene zal verlaten met een ander huis. ik heb dat aan voor beelden van anderen gezien meent de loco-burgemeester Ook vindt hij dat er na vele jaren een streep moet worden gezet onder zyn bestuurlijke loopbaan. In 1958 kwam de heer Markusse in de gemeenteraad van Kortgene en in 1966 werd hij wethouder (openbare werken, volkshuisvesting). In 1974 volgde hij de heer Bom op als loco-burgemeester, een functie die hij nu sinds het vertrek van burgemeester Evers in juni 1976 daad werkelijk uitoefent Wethouder Markusse geeft toe dat de veranderingen die in korte tijd in de ge meenteraad optreden wel wat proble men met zich mee zullen brengen. „Het zal enige inspanning kosten van de le den van de raad die blijven zitten om de saamhorigheid zo goed mogelijk te be waren. Ik vind het van veel belang dat de raad eendrachtig optreedt, dat is een Surinamers uit Rotterdam op bezoek in De Zwaan VLISSINGEN - De werkgroep Profosoe binnen de Stedelijke Raad voor Maat schappelijk Welzijn te Vlissingen ont vangt zondageen groep Surinamers uit Rotterdam, die een groot gedeelte van de dag met activiteiten in De Zwaan te Souburg worden bezig gehouden. Profosoe houdt zich bezag met de sociale maatschappelijke begeleiding van Su rinamers in Vlissingen en zet voor hen regelmatig activiteiten op touw. In de Zwaan zal men zich onder andere bezig houden met dansen De Rotterdamse groep neemt daarvoor een band mee. genaamd Viënt Combo. Het Vlissingse gebeuren, zo deelde B. Leeuwin mee. is opgezet in het kader van ontmoeting en ontspanning voor Surinamers. eerste vereiste om het verdwijnen van bekwame mensen - zoals de raad dat zelfgenoemd heeft - op te vangen stelt de heer Markusse. „Men moet niet vergeten dat men een dienende taak heeft en geen heersende De raadsleden moeten proberen om zo veel mogelijk voor eikaars standpunt begrip te hebben en ook proberen - ik gec-f toe. dat is een moeilijk punt - om de mindere te kunnen zijn Het is zo mak kelijk om te blaffen, maar ik vind dat je wat liefde voor elkaar moet Kunnen op brengen Mede met het oog op zijn vertrek, is de heer Markusse voorstander van de be noeming van een tijdelijke derde we thouder in Kortgene De gemeenteraad gaat over die benoeming donderdag 12 augustus 1976 pralen Wij hebben ons over de benoeming van een lijdelijk we thouder beraden en laten het oordelen over de noodzaak aan u over. waarbij wij aantekenen dat wij gevoelig zijn voor het argument dat de kans bestaat dal de heer Markusse spoedig vertrekt', schrijven b. en w. aan de gemeenteraad. Als de raad instemt met een derde we thouder. dan moet deze al meteen be noemd worden De raadsvergadering waarin dit aan de orde komt. begint om 19.30 uur JONGEN (11) GEWOND NA AANRIJDING MIDDELBURG - Dc elfjarige J. H. de K. uit Middelburg is vrijdagmorgen in zijn woonplaats op het kruispunt Blauwedijk-Grocncwoud op zijn fiets aangereden door een auto. Hij moest met rugklachten worden op genomen in het Gasthuis. Het ongeluk gebeurde volgens getuigen doordat de jongen bij rood licht de njbaan over stak De bestuurder van Me auto M. M. de V uit Middelburg kon aaeen aanrij ding niet meer voorkomen. Opslag kadavers voortaan bij de reinigingsdienst MIDDELBURG- Vanaf maandag 16 au gustus kunnen in Middelburg kadavers niet langer worden afgeleverd bij het slachthuis, maar dienen ze bezorgd te worden bij de garage van de gemeente lijke reinigingsdienst aan de Oude Veerseweg op het klein industrieter- Kadavers van honden, katten, lamme ren. biggen enzovoorts werden tot nu toe door dierenartsen, veehouders en particulieren naarhetslachthuis aan de Seisweg gebracht, waar ze later door een destructorauto weggehaald werden. Nu aan de exploitant van het slachthuis, de firma Cok bv een vleesuitvoervergun ning is verleend mogen bi] het slach thuis niet langer kadavers, zolang het geen slachtvee is. bezorgd worden De inrichting bij de gemeentelijke rein igingsdienst. waar kadavers nu gratis gedeponeerd kunnen worden, is nog een voorlopige. Ze bestaat uit enkele goed afsluitbare containers. Aan een defini tieve inrichting wordt gewerkt Het af geven van kadavers is mogelijk op werkdagen van half acht tot twaalf uur 's morgens en van één uur tot half vijl 'smiddaes. Ar ie J. Keyzer in Nieuwe Kerk MIDDELBURG - Ouder auspiciën van de Stichting Orgelcentrum geeft dins dagavond 10 augustus a s. in de Nieuwe Kerk te Middelburg Arie J Keyzer een orgelconcert Het programma luidt Preludium en Fuga in e kl N Bmhns. Partita 'Ach wie nichtig. ach wie fiüch- Mg G. Bóhm. Preludium en Fuga in A gr D. Buxtehude Allegro vivac uit de 5e symphonie C. M. Widor en een improvi satie van de conccrlgever. Het concert begint om ach t uur. Dit concert is he t op cén na laatste in de serie zomerorgel- concerten in de Nieuwe Kerk Hel laat ste concert is op dinsdag 17 augustus a s. Als organist treedt dan op Piet van Esmond BURGERLIJKE STANL BURGERLIJKE STAND DOMBURG Geboren: Eelco. zv A. Wisse en A. J van Klap. Ondertrouwd: A G J. van Os25jren M. E Mesu 20 jr. Getrouwd: A. G J van Osjr en M E Mesu 21 jr. Overleden: C. H. Leijs 86 jr wv M. Vroe- gop. H. Peper 83 jr ev C Francke, A Joziasse 59 jr ev C. Maljaars VLISSINGEN - De Stedelijke Raad voor Maatschappelijk Welzijn tc Vlis singen kiest voor de functie van op bouwwerk. Het algemeen bestuur schrijft dat b. cn w. van Vlissingen in een raclie op de door het college uitge brachte ontwerpnota gemeentelijk welzijnsbeleid. Het standpunt wordt in de vergadering van hel algemeen be stuur op maandag 16 augustus ter sprake gebracht. De Stedelijke Raad zou krachtens zijn huidige statuten in principe twee func ties moeten uitoefenen, namelijk de functie sociale planning en de functie opbouwwerk „Alhoewel de Stedelijke Raad in principe beide functies moet vervullen, wordt het zwaartepunt steeds meer verlegd naar het begeleiden en stimuleren van vooral bevolkingsm- itiatieven. Het uitvoering geven aan de sociale planning naast de functie op bouwwerk wordt steeds meer als pro blematisch ervaren Als reden hiervoor kan worden gegeven, dat de voor het opbouwwerk noodzakelijke onafhanke lijkheid door de sociale planningstaak in het geding kan komen Naar onze mening komt de behoefte om een onder scheid te maken tussen beide functies steeds duidelijker naar voren", schrijft het algemeen bestuur. Een onderscheid, vindt men. dat ook door zal moeten werken in de organisa tievorm. Door de keuze voor de functie opbouwwerk zullen dus naam. statuten en bestuurlijke opzet van de stichting aangepast dienen te worden. Daarover worden te zijner tijd nader uitgewerkte voorstellen op tafel worden gebracht. Gezien dc keuze voor het opbouwwerk kan de Stedelijke Raad niet gaan funo- VERKEERS ONDERZOEK IN ZOMER VAN 1977 VEERE - B. en w. van Veere hebben de gemeenteraad voorgesteld ineen motie de uitspraak tc doen dat de maatrege len van minister Weslerterp tot in krimping van tc gering bezette bus diensten totaal onaanvaardbaar zijn. Het college wil daarmee adhesie betui gen aan de brief van dc Zeeuwse streek vervoerbedrijven aan dc minis ter. waarin tegen dit voornemen even eens ernstig bezwaar wordt gemaakt. In de motie wordt 'de mening van de ondernemingen die het openbaar ver voer (bus) in Zeeland verzorgen, dat een drastische inkrimping van dat vervoer, waarop door de Ministers wordt aange drongen. onaanvaardbaar is en een ach teruitgang betekent van het levensni veau van de bewoners van de platte landskernen, die van het openbaar ver voer gebruik maken, welke bevolkings groep voor een groot deel bestaat uit financieel minder draagkrachtigen. jeugdigen en bejaarden' De motie komt tioneren als 'kristallisatiepunt', welke taak b. en w. de raad in dc ontwerpnota hebben toebedeeld. „Wij vinden", aldus het algemeen be stuur. „dat de beleidsbevordering op het welzijnsterrein op systematische wijze en in samenwerking met de bevol king en instellingen voor particulier in itiatief zal dienen plaats te vinden en dat hiertoe een geëigend orgaan ont wikkeld moet worden. Op voorhand lijkt het ons niet gewenst, dat het col lege kiest voor een structuur zoals in de nota gedaan Een nadere gedachtenwisseling tussen bevolking.' particulier initiatief en plaatselijke overheid over de structure ring van het otekomstig welzijnsbeleid wordt noodzakelijk geacht. Het alge meen bestuur wijst de voorgestelde bundeling van taken van vier instellin gen door het instellen van een recrea- tiedienst af als 'niet effectief. In die bundeling zouden terecht moeten ko men - zo wil de ontwerpnota - de stich ting sportbelangen. de stichting cultu rele gemeenschap, de stichting recrea tie. ontmoeting en ontspanning en een instelling jeugd' (die nog 'in de maak' is). „Wij vinden, dat in de nota ten onrechte geen aandacht is besteed aan de even tuele herstructurering van vormende en educatieve zaken", schrijft men. „Een groot gemis zien wij in het ontbreken in de nota van het onderwijs. Overigens vragen wij ons af of dat bij de vier instel lingen die in de nota in de recreatie- dienst. worden ondergebracht, nu wel die knelpunten zijn die worden gesugge reerd". aldus het algemeen bestuur, dat opmerkt dat door een goede coördinatie tussen de gemeentelijke afdelingen en aan de orde tijdens de raadsvergader ing. die woensd ag om ha lf acht 's avonds begint. In een uitvoerig voorstel aan de gemeenteraad staan b. en w. stil bij de brief van de minister en de brief van de RTM-directie aan de minister, waarin mede namens Streekvervoer Walcheren en Automaatschappij Zeeland tegen de voorgenomen maatregelen stelling wordt genomen Het college is het ge heel eens met de stelling van de streek- vervoerbedrijven dat 'elke verminder ing van de diensten in den boze is. De maatregelen van de minister zouden ook in deze gemeente kunnen leiden tot inkrimping van de frequentie van bus lijnen. die op bepaalde dagen en uren niet rendabel zijn. Daarentegen heeft uw raad juist altijd aangedrongen op een redelijke vervoersmogelijkheid voor alle kernen, inclusief Gapinge', zo stel len b en w. De motie zal - indien ze wordt aangenomen - ter kennis worden gebracht aan de minister en aan de di rectie van RTM en SW. Verkeersonderzoek B. en w. van Veere stellen de gemeente raad verder voor. 32.000,- beschik baar te stellen voor hei houden van een verkeersonderzoek in de gemeente. Naar de mening van de stedebouwkun- dige. het Adviesbureau voor Ruimte diensten die zich bezig houden met het welzijnswerk, „al een hoop gewonnen zou zijn". Wijkcentrum In die vergadering van het algemeen bestuur wordt ook aan de orde gesteld, dat het wijkcomité Dubbel West met b. en w. inmiddels overeenstemming hebben bereikt over de bouw van een voorlopig wijkcentrum in Westerzicbt- West-Souburg. Het centrum, dat dezelfde afmetingen heeft als de oorspronkelijke afrnetingen voor het gebouw naast de sporthal Weijevliet, wordt gesitueerd op het middenterrein in de wijk. dat bestemd is voor bijzondere bebouwing. B. en w. hebben meegedeeld, dat het de bedoe ling is in augustus de gemeenteraad de nodige voorstellen met betrekking tot de bouw te doen. Hiermee is een eind gekomen aan nogal wat geharrewar rond het creëeren van een wijkcentrum in de wijk 'Dubbel West'. Al vanafbegin 1973 is men ermee bezig geweest: een handtekeningenac tie ondersteunde destijds de wens van de bewoners toen een en ander bij de besprekingen dreigde vast te lopen. Men kreeg toen de toezegging van het gemeentebestuur dat een voorlopige voorziening zou worden getroffen. Het door de Raad van State ongegrond verklaren van bezwaarschriften tegen de komst van een sporthal in Oost- Souburg dreigde roet in het eten te strooien, omdat het er op leek dat aan Weijevliet geen voorrang zou worden gegeven. Na overleg is men nu echter toch tot overeenstemming kunnen ko men. Bij het overleg zijn betrokken ge weest het comité 'Dubbel West', de stichting Kinderspeelzalen Vlissingen en de door de wijken benoemde leden in de begeleidingscommissie wijkvoorzie- ningen Weijevliet VLISSINGEN - Een groep bewoners van de Vlissingse wijk Paauwenburg is matig tot zeer tevreden met de be staande winkelvoorzieningen in die wijk. De ontevredenheid richt zich met name op het ontbreken van een aantal winkels. Dit komt naar voren uit 'n en quête, die de werkgroep Paauwenburg in april, mei en juni in de wijk heeft gehouden. De gegevens geven een indruk, waar mee een eventueel te beginnen 'wijkco mité' zich kan gaan bezighouden. De re sultaten worden in de vergadering van de Stedelijke Raad voor het Maat schappelijk Welzijn te Vlissingen van maandag 16 augustus aan de orde ge steld. De 74 geénqueteerde bewoners zien graag een meer verscheidenheid aan winkels in hun wijk verschijnen. Zo werd onder andere de wens uitgespro ken voor een ajxitheek, viswinkel, boekhandel en hobbyzaak/ijzerwaren handel. Verder werden nog genoemd een zuivelhandel, banketbakker, kap per, EHBO-post, elektriciteltszaak en slijter en café. Geprotesteerd werd tegen 'het misbruik dat door bepaalde winkels wordt gemaakt van hun mono poliepositie' en werd de slechte winkel planning bekritiseerd ter zijn onder an dere 2 drogisterijen). Door sommige geïnterviewden werd nog speciaal aan dacht gevestigd op de moeilijk bereik baarheid van de winkels voor oudere mensen Uit de enquête is verder naar voren ge komen. dat door sommigen de verkeers situatie op bepaalde plaatsen zeer ge vaarlijk wordt genoemd. Dit is ondei- andere het geval bij de oversteek op de Oerbrandystraat naar de speeltuinve renigingvan de V.C.B. 'Lammerenburg'. De parkeergelegenheid in de meeste buurten zou te wensen over laten. Informatie Door het kentekenonderzoek te combi neren met de parkeerwaamemingen kan over bet gebruik van de parkeer plaatsen in de kern informatie worden verkregen. De informatie levert de vol gende gegevens op: het aantal geparkeerde voertuigen gedurende de onderzoekperiode; de verblijfsduur van de voertuigen; de verdeling tussen kort- en langpar- keerders. Volgens het college kunnen de parkeerwaamemingen ook los van het kentekenonderzoek worden uitgevoerd. De kosten van het onderzoek worden geraamd op 32.000.-. B. en w. wijzen de raad op het naar hun mening bijzonder grote belang van een verkeersonder zoek. 'Het is uw raad bekend dat met name m het toeristenseizoen het verkeer in en om Veere grote vormen aanneemt en dat het parkeren van voertuigen binnen de kern Veere het gemeentebestuur ie der seizoen voor grote problemen stelt' Het college vindt het jammer, dat eer; dergelijk onderzoek niet meer deze zo mer zal kunnen worden gehouden. Mer. moet daarmee wachten tot 1977. waar door ontegenzeggelijk een aanmerke lijke vertraging zal ontsttaan bü hei ontwerpen van het bestemmingsplan beschermd stadsgezicht. B. en w. wijzen de raad er nog eens op dat zo'n nieu® I bestemmingsplan niet kan worden vastgesteld zonder rekening te houde met verkeersaspecten. De verworve gegevens zullen straks kunnen dienen ais leidraad voor de vast te stellen ver keersmaatregelen. Op de agenda van de woensdagavond te houden raadsvergadering staan verder nog enkele voorstellen tot het aanvaar den van de voorwaarden die zyn ver bonden aan het toekennen van een pro vinciale subsidie in de kosten van de restauratie van de toren van de her vormde kerk te Gapinge. tot herziening van de huur voor het exploiteren van de Campveerse Toren, tot het verhuren van de raadszaal van het voormalige gemeentehuis te Vrouwenpolder aan de stichting Peuterspeelzaal te Vrouwen polder en tot het verlenen van een sub sidie aan deze stichting en een voorstel tot het benoemen van de heer M. J. Bie- lok tot ambtenaar van de burgerlijke stand. De contacten tussen de bewoners var het internaat en de wijk laten veel tt wensen over. zo kwam uit de enquête naar voren. Niet elke geïnterviewde was erg enthousiast over het systeem van contactadressen. Men vindt de kontak ten met de bewoners van Paauwenburg oppervlakkig en vermengd met voor oordelen. Men heeft het gevoel geheel buiten de gemeenschap te staan. Enkele geïnterviewden willen de creche uitgebreid zien. Ook werd de suggestie gedaan een kinderboerderij in te rich ten. Het aantal speelvoorzieningen werd over het algemeen voldoende geacht, maar men had wel kritiek op de kwaliteitervan. Doorhondevuil zouden veel speelvelden onbruikbaar zijn en dat veroorzaakt een grote drukte op de andere speelvelden. Tijdens de enquête werd een idee geop perd om voor invaliden aangepaste trottoirafgangen te creëren. Voor be jaarden zouden er banken kunnen ko men bij onder andere de watergang bij het wijkcentrum. Bij de invalswegen naar Paauwenburg zouden wijkplatte- gronden kunnen worden geplaatst zodat de toegankelijkheid groter wordt. De geïnterviewden van het internaat vonden Paauwenburg een stille buurt en het internaat van de zeevaartschool erg geïsoleerd. Uit de enquête kwam vast te staan dat bewoners van een huurwoning veel meer klachten over hun woning en woonomgeving hebben dan bezitters van een eigen woning. Dor veel bewo ners werd geklaagd over de slechte ver houding met de woningbouwverenigin gen. De busverbinding werd goed bevondea Wel maakte men bezwaar tegen te lange omweg. Door de bewoners van Paau wenburg nwerd opgemerkt, dat erin dit gedeelte geen bushalte is BEN VAN DAMME: 'SFEER IN TEAM IS ENORM' KOUDEKERKE - Vrijdagavond heeft de ploeg van Yalkenissc. die binnenkort Nederland vertegen woordigt in het internationale Spel zonder Grenzen in het Duitse Bad Merkentheim, zich gepresenteerd in de sportzaal te Koudekerke. In de week van 21-26 augustus ver blijft de Valkenisser ploeg in die plaats, waar op woensdag 25 augus tus de wedstrijd wordt gehouden. Aan dit gebeuren, dat gemiddeld door zo'n 55 miljoen mensen op de tv wordt gevolgd, besteedt de NCRV aandacht De verrichtingen van het 15-tal uit Valkenisse worden zater dagavond de 28ste tussen 19.00 en 20.30 uur op de tv uitgezonden Vooraf wordt een filmpje over de teamleden uitgezonden, dat wordt samengesteld door Gerard van den Berg. De BRT zendt de wedstrijd op woensdag rechtstreeks uit. Al weer 2,5 jaar geleden werd de Val kenisser ploeg voor de 'Zeskamp'- competitie in Rotterdam uitgescha keld. „Maar men heeft er alle ver trouwen in", aldus zakelijk leider Ben van Damme. „dat zeker zulke goede prestaties als toen of beter zul len worden geleverd De sfeer in de ploeg is enorm en men is met bang. Dat bliifci uit het.enthousiasme' Naast Valkenisse doen mee ploegen uit Italié, Zwitserland. België. Enge land. Frankrijk en Duitsland De beste van de deelnemende Neder landse ploegen uit de voorronden gaat op 22 september deelnemen aan de finale van 'Spel zonder genzen' in Blackpool in Engeland „We moeten dus in Duitsland zeker nummer één worden, willen we een kans maken deelde Ben van Damme mee De ploeg van Pijnakker heeft al eerder een tweede plaats veroverd en er moeten naast Valkenisse nog twee teams in een voorronde aantreden VOór Valkenisse is dat Hilvarenbeek i aanstaande woensdag in Luik) en na Valkenisse komt nog Groningen aan de beurt Hoewel er geen supporters meegaan (vanwege het lastige door deweekse tijdstip), zal Valkenisse zijn beste beentje voorzetten Op de foto de Valkenisser ploeg met zakelijk leider Ben van Damme, cap tain Piet Koster en assistent-coach Tineke van der Meulen Er zijn vier dames in de ploeg: Ada Joosse. Nel Vos, Els Geertse en Christien Vos, verder de heren: Johan Vos. Jan Kluijfhout. Jan de Kroo. Sjaak Fran se. Cees Boone. Ko Simpelaar. Jas per Dingemans en Piet Mussie WERKGROEP HIELD ENQUETE IN WIJK lijke Ordening en Vormgeving BV Stad en Landschap te Middelburg is het in stellen van een dergelijk onderzoek noodzakelijk voor het opstellen van het bestemmingsplan beschermd stadsge. zicht. Het onderzoek zal vooral zijn ge- richt op dc verkeerssituatie in het hoogseizoen, als Veere als bet ware 'overspoeld" wordt door verkeer van buiten de gemeente. Voor het verkrij gen van de noodzakelijke gegevens moet een onderzoek worden uitgevoerd dat de volgende zaken kan omvatten: mechanische tellingen gedurende 1< dagen in het hoogseizoen in en rondom de kem Veere; kentekenonderzoek gedurende een aantal uren op een zaterdag in het hoog. seizoen; parkeerwaamemingen op een zat» dag in de kem. Mechanische tellingen, aldus b en w.h hun voorstel, verschaffen inzicht o» Irent de verkeersomvang op het weg» net Het kentekenonderzoek geeft formatie over de belangrijkste verkeq. stromen, zoals: verkeer van en naar de kem Veert verkeer van en naar bungalowpan 'Buiten de Veste' en verkeer van en nas de ten noordwesten van Veere gelega jachthaven (beide in relatie met de ken, Veere): de hoeveelheid en de route van ha doorgaand verkeer

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 8