ARBEIDERS: FABRIEK IN SEVESO IS TIJDBOM Slachtoffer koffermoord dertienjarige Marokkaanse PvdA en VVD blij met daling prijsindexcijfer Evacuatie Tall Al Zataar is gestaakt Nog veel giftige stoffen aanwezig Opdracht tot ontruiming nog steeds niet uitgevoerd Ontsnapping gif in Tiel nog raadsel Tanaka beschuldigd van corruptie fPZCX 'Prins der Nederlandse dichters' werd 88 jaar oud ADRIAAN ROLAND HOLST OVERLEDEN ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1976 fVan onze correspondent! MILAAN - De Icmesa-fabriek in Seveso is nog altijd een gevaar lijke tijdbom die zo snel mogelijk onschadelijk moet worden ge maakt. Deze alarmkreet kwam van de fabrieksraad van het bedrijf dat bijna een maand geleden de gifgaswolk uitstortte waardoor de wijde omgeving verpest werd. De fabriek ligt stil sinds 16 juli. toen de arbeiders zelf besloten te staken tot er voldoende veiligheids maatregelen zouden zijn genomen. De gedwongen sluiting door de plaatselijke overheid volgde pas enkele dagen later Op het ogenblik van de stillegging wa ren er nog allerlei produktieprocessen aan de gang die voortijdig werden af gebroken. De hoeveelheid giftige stof fen in de fabriek is dus nog aanzienlijk. Pas afgelopen dinsdag besloot de on derzoeksrechter van Monza tot ont ruiming. maar tot nu toe is zijn dening nog niet uitgevoerd. De arbeiders boden zich aan om vrijwil lig de ontruiming ter hand te nemen zodra ze de beschikking krijgen over be schermende kleding en gasmaskers. De regionale commissie voor het rampge bied maakte vrijdagochtend bekend dat de gevaarlijke zone zich uitstrekt tot bijna zes kilometer ten zuiden van de fabriek. view met een Zwitserse krant De presi dent van het Zwitserse concern zei het gebeurde in Seveso te betreuren, maar knoopte daar direct aan vast. dat de chemische industrie al miljoenen men sen het leven heeft gered ■- EEG-materiaal De Europese commissie, het dagelijks bestuur van de EG. zou volgens een be richt van het Belgische persbureau Belga. van plan zijn mee te helpen aan de bestrijding van de gifwolk door een voor Europa uniek instrument ter be schikking te stellen. Het gaat hier om een speciaal meettoestel, voorzien van ultra-sonor radar en een metereolo- gisch instrumentarium. Het toestel, dat toebehoort aan het ge meenschappelijk researchcentrum van ISPR A. niet ver van de getroffen streek, moet een verdere verspreiding van het gif voorkomen bij de ontsmettingsope raties. die tevens aan een voortdurende controle zijn onderworpen Philips Philips in Eindhoven heeft ongeveer een week geleden documentatiemate riaal voor de bestrijding van het gif TCDD gestuurd naar het coördinatie centrum van waaruit de chomieramp wordt bestreden. Bovendien heeft Philips aangeboden een aantal technici naar Italië te sturen teneinde het een en ander nader toe te lichten. Uit Italic is nog geen reactie gekomen. Twaalf jaar geleden werd Philips Dup- har in Amsterdam getroffen door een soortgelijke ramp. Volgens een woord voerder van Philips is een uitwisseling van gegevens erg zinvol Westduitse gezondheidsatutoriteiten hebben, zoals vrijdag bekend is gewor den. beslag laten leggen op een lading fineerhout uit het Italiaanse rampge bied in afwachting van een laborato riumonderzoek. Een woordvoerder van de gezondheidsdienst in liusseldorl zei de kans klein te achten dat het houl inderdaad besmet is met het gevaar lijke gif. Onbewoonbaar De Amerikaanse deskundige Pilip Kearney, van het landbouwlaborato- rium in Washington, die zes dagen in het rampgebied doorbracht, ver klaarde voor zijn vertrek dat de zone rondom de fabriek nog minstens vijf tot tien jaar onbewoonbaar zal blijven. De radicale afgevaardigde Emma Bo- nino heeft een wetsontwerp ingediend om de vrouwen uit Seveso gratis de ge legenheid te bieden tot abortus als ze dat wensen Sinds het zetelverlies van de neofascisten is er m de kamer geen anü-abortusmeerderheid meer. dus het ontwerp zal bijna zeker worden aange nomen. Maar de pas gekozen commu nistische kamervoorzitter Pietro Ingrao heeft, al laten weten dat het ontwerp met voor de hervatting van de parlemen taire werkzaamheden kan worden be handeld. Dat betekent eind september, en dan is het voor Seveso te laat Volgens president Adolf Jann van het Zwitserse chemieconcern Hofïman-La Roche, de moedermaatschappij van Icmesa. is de situatie in Seveso echter RODE KRUISWAGENS BESCHOTEN BEIROET (RTR, UPI) - Het Internationale Rode Kruis heeft vrij dagavond bekend gemaakt dat de evacuatie van het Palestijnse vluchtelingenkamp Tall Al Zaatar in Beiroet niet zal worden voort gezet. Het besluit de evacuatie van naar schatting 1000 gewonden te staken is, in overleg met de hoofdzetel in Genève, genomen nadat een colonne ziekenwagens vrijdagochtend bij het kamp door sluipschutters was beschoten. De chauffeur van een der ambulances, een Zwitser, werd daarbij licht ge wond. Ook twee gewonden in een vrachtwagen werden getroffen. Het staat niet vast wie de schoten heeft af gevuurd. Voordien was er al een chao tische toestand ontstaan doordat ook honderden niet gewonde burgers uit het kamp probeerden met de colonne mee te komen. Het Rode Kruis is van mening dat alleen een algehele evacuatie van Tall Al Zaatar nog zin heeft. Met de 74 gewon den van vrijdag, heeft het Rode Kruis in totaal 408 gewonden uit Tall Al Zaatar weten te brengen Toen het Rode Kruis zijn derde evacua- tierit voortijdig had moeten afbreken, duurde het nauwelijks een paar minu ten of overal rond het kamp werd weer zwaar geschoten. Ook elders in Beiroet werd het jongste bestand, dat sinds woensdag van kracht heet te zjjn. aan de lopende band geschonden. icmesa is ae situatie m aeveso eenter j t/"T71VTDT IDPCl? aanzienlijk minder gevaarlijk dan veel A I ;Kr,l\ 15 U KIJKJE deskundigen menen. Jann bagatelli- 1/TXTr.rTjr» seerde de kansen op misvormingen bij JLIjN JL/EJaEIN geboorten door te stellen dat het om niet meer dan 20 zwangere vrouwenVADER ONTVOERD StaüSlIlgClliCUr gaat. Misvormingen ontstaan alleen in VALKENBURG- Een voormalig Ame- W6I16n (110111 Stonehouse krijgt zeven jaar gevangenisstraf LONDEN (DPA/RTR) - De vroe gere Brilse minister van luchtvaart en posterijen. John Stonehouse. is vrijdag veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf. Na een proces van 15 weken had de jury hem schuldig bevonden aan bedrog, valsheid in geschrifte en diefstal. Stonehouse wendde in 1974 voor dat hij was verdronken bij het zwemmen in Miami Met een vals paspoort vluchtte hij naar Australië. Daar had hij onrechtmatig geld uitgegeven dat hij onttrok aan zijn zaken in Enge land. Door financiële manipulaties had hij zich willen onttrekken aan de verantwoordelijkheid voor het drei gende faillissement van zijn zaken Zijn voormalige secretaresse Sheila Buckley werd veroordeeld tot twee jaar voorwaardelijk wegens mede plichtigheid. Sinds zijn arrestatie heeft Stonehouse steeds geweigerd zijn zetel in het lagerhuis op te geven Na zijn veroordeling kan hij wel uit het lagerhuis gezet worden ARNHEM (ANP) - Na de eerste verho ren van de directeur en enkele werk nemers van het Tielse chemische be drijf Verdugt om te weten te komen hoe een wolk natriumarseniet naar builen kon komen, blijft hel een raad sel hoe de substantie, die in de ketel werd gemengd, in vluchtige vorm kon ontsnappen. De temperatuur in de ketel was ten tijde van het ongeluk daarvoor niet hoog ge noeg. Een chemicus van het bedrijf zal nog nader worden gehoord, aldus vrij dagmiddag mr. F Tli Boerwinkel, offi cier van justitie in Arnhem. Waarschijnlijk zal hij op korte termijn besluiten tot een gerechtelijk vooron derzoek waarbij de rechter commissaris in Arnhem zal worden in geschakeld. Er isnamelijk nog een groot aantal punten, dat om opheldering vraagt Nader zal moeten worden bekeken hoe de instructies luidden van de directe superieuren in de fabriek aan de werk nemers ter plaatse Inmiddels is komen vast te staan dat by de produktie van het natriumarseniet ivoor het dood spuiten van aardappelloof) een fout is gemaakt. Na het mengen van de grond stoffen arsenicum-trioxyde en natron loog is verzuimd de schuiven op de reac tieketel te plaatsen De vraag is echter of dit verzuim heeft geleid tot de uit stoot. De justitie zal verder onderzoeken of het ongeluk onverwijld is gemeld aan de gemeente, zoals de hinderwetvergun ning voorschrijft. Inmiddels is ook be kend geworden dat voor de inrichting waar natriumarseniet werd vervaardigd geen hinderwetvergunning was afgege ven. TOKIO (AFP)- De Japanse autoritei ten die de kwestie onderzoeken van de steekpenningen die het Amerikaanse vliegtuigconcern Lockheed heeft be taald. hebben donderdag besloten oud-premier Tanaka in staat van be schuldiging te stellen wegens corrup tie. Volgens krijgen die bij het onderzoek zijn betrokken, is men het er over eens. dat Tanaka in totaal 1.666.000 dollar (ongeveer 4,5 min) van Lockheed heeft ontvangen via de JapanSe maatschap pij 'Marubeni Tradmg Company'. Tanaka werd op 27 juli aangehouden, op beschuldiging van overtreding van de wet inzake de deviezencontrole. Zijn voorlopige hechtenis werd donderdag met tien dagen verlengd. binnen-buitenland WEGGELOPEN VAN OUDERS BREDA (ANP) - Het slachtoffer van de Bredase koffermoord is geidentifi ceerd als de 13-jarige Marokaanse Khadja Elbaz uit Villeneuf bij Parijs. Dc moeder ene een zusje van het in Casablanca geboren meisje herkenden haar aan de hand van de foto. die de politie deze week in handen kreeg, en aan de kledingstukken. Vrijdagavond gaf dc Bredase politie dcidentiteit van het meisje vrij. Uit verklaringen van de familie is ge bleken. dat Khadja op 15 januari van dit jaar thuis is weggelopen, toen haar ouders op vakantie in Marokko waren Op 18 februari, is zij. aldus is gebleken bij de koninklijke mare- chausse in Rosendaal. samen met een vriendin over de grens gezet om dat ij geen middelen van bestaan hadden. Khadja is toen samen met dit vriendinnetje. Cheriffa Bouaziz naar Villeneuf gegaan, maar dezelfde dag weer verdwenen omdat haar ou ders nog niet terug waren van vakan- In april deed de moeder aang ifte van vermissing bij de Franse politie. De Bredase politie zoekt personen, die één van beide meisjes in ons land gezien hebben en vraagt hen contact op te nemen telefoon 076-122144. Het signalement van Khadja Elbaz was, lengte 1.60 m„ blauwe spijkerbroek, een rode trui met leren elleboog stukken. een blauwe blouse, don kerkleurige panty, blauwe sjaal, halflang donkerbruin haar. een op vallend kleine maat schoen. de eerste vier maanden van de zwanger schap en ook dat moet nog worden vastgesteld", aldus Jann in een inter- rikaans legerofficier heeft donderdag morgen zijn 9-jarig zoontje Jeffrey en 13- jarige dochtertje Liza-Ann in Val kenburg ontvoerd. De kinderen woon den sinds kort met huri moeder, de uit Valkenburg afkomstige Cecile Hof man, in Valkenburg nadat 28 mei de Amerikaanse rechter een echtschei ding had uitgesproken en de kinderen aan de moeder had toegewezen, het stuk kenden en anderen met In de Donderdagmorgen voor schooltijd vragen van de statenleden werd echter wachtte de Amerikaan de schoolgaande (Vervolg Kantlijn niet over de hier bedoelde spelregels ge sproken, zodat ook gedeputeerden daarover zwijgen Toch gaat het om een vraag waarop dringend een antwoord dient te komen: is het niet beter om het vooroverleg tussen PPD en gemeente besturen open en zonder terughouding te voeren 0 Misschien kan op die vraag by de komende begrotingsbehandeling worden teruggekomen. Goede spelre- kinderen op bij de lagere school aan de Plenkertstraat in Valkenburg. Door toedoen van de hoofdonderwijzer werd de moeder, drie uur later, gealarmeerd. De Amerikaan (die in 1973 in Duitsland gelegerd was) is met Liza-Ann en Jeffrey naar de Verenigde Staten gegaan. On- middellyk na aankomst in New York kreeg Cecile Hofman een telefoontje van haar ex-man. De kinderen lieten weten gels kunnen namelijk incidenten voor- datzehetgoedmaaktenen veel vanhun moeder hielden. Daarna werd de ver binding verbroken. Sindsdien is er geen contact meer geweest. zijn ontslag in WENEN (DPA) - Ingenieur Fritz Hof- mann, verantwoordelijk voor onder meer de bruggen van Wenen, heeft vrijdag in verband met het instorten van een brug over de Donau zondag, zijn ontslag ingediend. Burgemeester Leopold Gratz heeft dit ontslag aanv aard. Na de ramp. die een mensenleven eiste, was Hofmann via radio en televisie in half Europa opgeroepen. Pas donderdag werd hij in Zwitserland herkend door een vakantiegangster, die hem aan raadde zich in Wenen te melden. Hij zei dat hij niets van het ongeluk had ge hoord. Burgemeester Gratz. die ook voorzitter is van de afdeling Wenen van de socialis tische partij van Oostenrijk, had don derdag zijn ontslag bij de SPOE aange boden, maar deze verzocht hem aan te blijven. Woensdagmorgen in alle vroeggte zijn in Soedan 81 mensen geexecuteerd voor hun aandeel in de mislukte staats greep tegen president Jaafar Nimeiri vorige maand. VERDERE ONTWIKKELING AFWACHTEN DEN HAAG - Politiek-Den Haag is we gens de vakantie nog zo afwezig, dat er vrijdag nauwelijks reacties te horen waren op de daling van het prijsindex cijfer. De PvdA toonde zich bij monde van het tweede-kamerlid Van der Hek blij verrast. Van der Hek stelde enkele dagen gele den aan de regering kritische vragen over de sterk gestegen groente- en fruit- prijzen In een telefonische reactie zei hij verheugd te zijn datdeprijsmatiging nu ook in Nederland is doorgedrongen Maar verdere conclusies vond hij nog voorbarig, aangezien de sterk gestegen groen teprijzen nog niet. in dit indexcijfer zijn doorberekend. Volgende week zullen enkele fractie commissies van de PvdA over de prij sontwikkeling vergaderen Men wil eerst de bijeenkomst van de FNV over de prijzen, maandag, afwachten. De vergadering van de PvdA gaat over het hele prijsbeleid. Van der Hek wenste voor nader overleg echter liever de komst van Den Uyl. volgende week. af te wachten. Het PvdA-kamerlid voorziet geweldige problemen voor het kabinet als eind van dit jaar blijkt dat de nagestreefde 8,25 procent- prijsstijging wordt over schreden. Van der Hek kondigde aan dat vanuit de Europese PvdA-leden bij de commissie in Brussel erop zal worden aangedron gen om te komen tot vaste afspraken tussen de EEG-partners: afspraken die problemen zoals die nu zijn ontstaan door het oplopen van de groen teprijzen. moeten tegengaan. Ook de WD verklaarde prettig verrast te zyn door de daling van het prijsin dexcijfer. maar de liberaal Rietkerk zei dat de verdere ontwikkeling van de prij zen afgewacht moet worden. Hij wilde geen uitspraak doen over de mogelijk heid dat de regering toch het gestreefde percentage prijsstijging van 8.25 zou kunnen halen. In ieder geval toont de daling van 0,4 procent in de periode half juni half juli volgens hem aan dat er bij de loonmaatregel van de regering geen sprake is van ondercompensatie. De WD is dan ook niet van mening dat de prijsstijgingen in de sector groenten en fruit moet doorwerken in Ionen. Far Oer willen visserijgrenzen eind verleggen KOPENHAGEN (DPA) - Het parle ment van de Far-Oer Eilanden heeft vrijdag eenstemmig besloten de visse rijgrens tot 200 zeemijl uit de kust uit te breiden. Aangezien de Far-Oer door een konin- krijksstatuut met Denemarken zijn verbonden, is voor het besluit de toe stemming van de Deense regering no- IETS HOGERE TEMPERATUREN Droog weer met zonnige perioden, maar tijdelijk ook wolkensluiers in de hogere niveaus. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. Maximumtemperaturen van 20 graden aan zee tot 25 graden in het binnen land. Vooruitzichten voor zondag en maan dag, opgesteld door het KNMI op vrij dag om 18.00 uur Droog en meest zonnig. Iets hogere temperaturen. Weersvooruitzichten in cyfers gemid deld over Nederland Voor zondag, Aantal uren zon: 5 tot 15, min. temp: omstreeks 13 graden: max. temp: omstreeks 23 graden, kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent: kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. Voor maandag: Aantal uren zon; 8 tot 15. min. temp: omstreeks 12 graden, max. temp: omstreeks 24 graden; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent: kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 2 graden en voor maandag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden Weer in Europa Aberdeen geheel bew. 18 gr Athene zwaar bew 28 gr Barcelona onbewolkt 29 gr BerUJn zwaar bew 18 gr Bordeaux onbewolkt 33 gr Frankfort licht bew 25 gr Genève onbewolkt 26 gr Helsinki half bew 20 gr Innsbrück zwaar bew 23 gr Kopenhagen onbewolkt 21 gr Lissabon onbewolkt 30 gr Locarno licht bew. 26 gr Londen licht bew 23 gr Luxemburg onbewolkt 25 gr Madrid onbewolkt 38 gr Malaga onbewolkt 31 gr Mallorca onbewolkt 33 gr München zwaar bew 20 gr Nice half bew 26 gr Oslo half bew 22 gr Parijs onbewolkt 28 gr Split licht bew 24 gr Stockholm licht bew. 19 gr Wenen half bew 20 gr Zürich onbewolkt 23 gr Casa Blanca zwaar bew 28 gr Istanboel regen 25 gr Las Palmas onbewolkt 30 gr Tel-Aviv half bew 29 gr Tunis onbewolkt 30 gr Weersvooruitzichten komende dagen Portugal, zuid- en midden-Frankrijk: gelei delijk meer kans op lokaal onweer, overigens vrij .zonnig en warm. 25-35 graden, in Spanje 30-40 graden. Italië. Joego-Slaviè. Griekenland: droog zonnig en warm, 25-35 graden Zuid-Engeland. noord-Frankrijk: wisselend bewolkt, mogelijk een lokale bui. 20-30 gra den Duitsland: zonnig en droog 20-25 graden. Alpengebied en Oostenrijk: droog en vrij zonnig, 18-25 graden nul graden-niveau op 3200-3700 m Ierland, noord-Engeland. Schotland, De nemarken: een enkele lokale bul. overigens zonnige perioden. 16-23 graden Benelux: vrij zonnig, later een enkele lokale bui. 20-25 graden, Noorwegen. Zweden en Finland: af en toe buien. 13-22 graden Strandweersverwachting Voldoende hoge druk invloed voor een zonnig en goed weekeinde met een zwakke zeewind. In de middag tempera turen van 21 tot 23 graden, zeewater 19 graden Vooruitzichten, opnieuw een zomerse periode ook na zondag ZON EN MAAN 8 augustus Zon op 05.13 onder 20.17 Maan op 19.00 onder 03.35 9 augustus Zon op 05.14 onder 20 16 Maan op 19 32 onder 04 45 utsittibM - In de nacht van woens dag op donderdag is in het Noord hollandse Bergen op 88-jarige leef tijd de dichter-prozaïst Adriaan Ro land Holst overleden. De begrafenis zal in alle stilte plaatshebben op de algemene begraafplaats in Bergen. Roland Holst, die algemeen werd beschouwd als de 'prins der Neder landse dichters', is enkele malen voor zijn omvangrijke oeuvre on derscheiden. Aan hem zijn onder meer de P. C. Hooftprijs, de Huygen- sprijs, de Prijs der Nederlandse Let teren en de Poézieprijs van de ge meente Amsterdam toegekend. Hij was erelid van het Nederlands Pen-centrum, commandeur in de orde van Oranje-Nassau. ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw en ereburger van Bergen. Niemand heeft zich zo langdurig en zo intens als hij beziggehouden met de dood. en met het geheim dat 'ach ter de heuvelen' verborgen ligt. Dit geheim is een van de grote motieven geweest van zijn poëzie Twee andere motieven, de zee en de ontoerei kendheid van de aardse liefde, hin gen ten nauwste met het doodsgege- ven samen. En toch waren weinigen door het le ven zo gezegend als hij Zijn dichter schap heeft hij. door het gelukkig be zit van een vermogende familie, kun nen ontplooien zonder ooit door aardse zorgen gekweld te zijn Tot op hoge leeftijd is hij verzen blij ven schrijven Men kan zelfs vaststel len dat hij zich na zijn 70e jaar nog op indrukwekkende wijze heeft ver nieuwd. Hij werd geboren op 23 mei 1888. Zijn oom was R. N Roland Holst, auteur van o.a. de Overpeinzingen van een bramenzoeker, en gehuwd met de dichteres Henriétte van der Schalk. De jonge Adriaan i'Jany' geheten i kwam regelmatig bij hen aan huis en heeft in deze omgeving ook zijn eer ste verzen voorgelezen Oxford Hij vertrok in 1908 naar Oxford, waar hij zich liet inschrijven als student in de economie. Ver heeft hij het in deze richting niet gebracht. Datzelfde jaar debuteerde 'de jonge Holst', zoals hij ter onderscheiding van zijn oom werd genoemd, met 14 gedichten in 'De XXste eeuw', het tijdschrift van Lodewijk van Deys- sel. In Oxford maakte hij kennis met de Keltische mythologie, en het is een van de grote ontdekkingen van zijn leven geworden. Zijn eerste bundel Verven' ver scheen in 1911 Hierin bereikte hy nog niet de hoogte van zijn latere bundels, al vindt men hierin al tref fende gedichten, zoals het sonnet 'Geef my de zachter uren van je le ven' Dit vers bevat al, zij het in een vorm die hij later niet meer zou ge bruiken. het patroon van vrijwel al zijn liefdeslyriek een herinnering aan een geliefde, die hij - door welk noodlot gedreven? - moest verlaten hoewel hij haar nog altijd liefheeft Twee jaar later verscheen 'De belij denis van de stilte', maar pas in 'Voorbij de wegen' 119201 en 'De wilde kim' (1925) heeft hij zijn naam als onze grote klassieke dichter van de 20e eeuw gevestigd. In 1918 was hij. nadat hij zeven jaar in een hut in Bla- ricum had gewoond, verhuisd naar Bergen, waar hij bijna een halve eeuw zou wonen in een huisje aan de Nesdijk. dat speciaal voor hem was gebouwd. Zijn meest geconcentreerde bundel Een winter aan zee' (1937). zijn veel- zijdigste was 'Onderweg' 11940), waarin voorgevoelens van de tweede wereldoorlog vorm hebben gekregen Cultuur In juli 1942 raakte hij in conflict met de Duitsers, die zijn toetreding eis ten tot de zogeheten Cultuurkamer idoor Holst 'Kulkamer' genoemd), de nationaal-socialistische organi satie van het Nederlandse kunstle ven. Voor de Duitsers hem konden arresteren, dook hij onder bij de re gisseur Eduard Verkade in Breuke- len. Hij nam de naam van zijn moe der aan en noemde zich Eric van Tijen. In deze jaren hield hij tal van lezin gen over 'Eigen Achtergronden' by vrienden thuis De tekst is nog voor de bevrijding verschenen by de ille gale uitgeverij De Bezige Bij Na het eind van de oorlog werd hij uitgenodigd voor een bezoek aan Zuid-Afrika, waar hij zijn oude vriend Jan Greshof- die in 1938 Ne derland had verlaten - terugzag. In de jaren 1948-'49 verschenen zijn 'Verzamelde Werken' in vier delen. Regelmatig verschenen nieuwe bundels, zoals 'In Gevaar' (1958), 'Omtrent de Grens' (1960), 'Onder Koude Wolken' (1962), 'Onderhuids' (1963), 'Uitersten' (1967), 'Vuur en Sneeuw' (1968) en 'Met Losse Teugel' (1970). Zijn 'Verzamelde Gedichten' kwamen in 1971 in een dun drukdeel van ruim 800 pagina's. Ondanks zyn teruggetrokken leven m een afgelegen kustdorp, ondanks zyn notoire verlegenheid heeft ook Holst altijd veel belangstelling ge had voor het literaire leven. Een merkwaardig getuigenis daar van levert zijn vorig jaar versche nen boekje 'Verledentijd', waarin hij zijn herinneringen aan een aan tal overleden schrijvers heeft ver zameld. Nog pas enkele weken gele den is zijn laatste bundel uitgeko men, getiteld 'Voorlopig', waarin zijn dichterlijke produktie van de laatste vijf jaar is samengebracht. Directie: F van de Velde, K Scherphuis en W. F. de Pagter Hoofdredacteur: G. A, de Kok Adjunct-hoofdredacteuren M. P. Dleleman en C. van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Walstraat 56-60, tel. (01184) 15144. Middelburg: Markt 51, tel. (01180) 27651. Goea: Grote Markt 2, tel. (01100) 16140. Temeuzen: Nieuwstraat 22, tel. (01150) 4457 Hulst: Steenstraat 6. tel. (01140) 4058. In de avonduren is de centrale redactie bezet van zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur: (01184) 15144 Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling (01186)1584. s Zaterdags <011841 15144 van 9,00-11.30 uur Redactie: (01184) 14796. Voor klachten bezorging op zo terdag: de plaatselijke kantoren van 9.00-11.30 uur Expeditie: 101183) 63533. Overt, adv. maandag- t)m vrij dagavond van 20.30 tol 22.00 uur 101184) 15144. Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen per kwartaal 37,75; franco per post 42.-. per maand 12,75 losse nummers 0,55 (inclusief 4 pet. btw). Advertentietarieven 77 cent per mrn; minimumprijs per advertentie 11,55; ingezon den mededelingen 2V>x tarief. Voor bneven bureau van dit blad 2,50 meer Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 4 pet btw. Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3