'Schaaktweeling' van ECl-toernooi oogstte veel waardering AJAX EN ANDERLECHT SPELEN DE FINALE TOERNOOI AMSTERDAM 701 FELLE ZWEMSTRIJD VERWACHT IN AXEL 0M LANGE-BAANTITELS Jan Raas startte 24 uur Oostburg SASSE BURGEMEESTER: „ERKENNING DOOR WERELDSCHAAKBOND STEEKT TORENHOOG UIT BOVEN NORMALE SPORTACTIVITEITEN" Derde toernooi (in Sas van Gent) voor Witte Paard en 'Meetjesland' Snelle tijden op Vlissingse baan Strijd om open schaaktitel John de Lange zwom exact dezelfde tijd als Polderman Nederlandse goudjacht in Toronto DEMONSTRATIEWEDSTRIJD K0RFBALT0P NEDERLAND OP SPORTTERREIN DOMBURG Sint Niklaas tegen Axel Schoonspringer bij Canadees gezin ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1976 SAS VAN GENT - De schaakverenigingen Het Witte Paard uit Sas van Gent en Mens Sana Vincit uit het Belgische Meetjesland hebben gisteravond bij de opening van het derde ECI-toernooi in het stadhuis van Sas van Gent veel waardering geoogst. Bur gemeester drs. W. R. V. Dusarduijn van deze Zeeuwse grensstad stelde-in zijn openingswoord voor het ECI-schaakevenement - de initiatieven van 'deze Siamese schaaktweeling' ten voor beeld aan de andere sportorganisaties in zijn gemeente. „De erkenning van het ECI-toernooi door de wereldschaakbond steekt torenhoog uit boven normale sportactiviteiten", verze kerde drs. Dusarduijn. De Sas van Gent se burgemeester verze kerde overigens deze mondiale gebeur tenis in zijn gemeente niet als Iets uitr zonderlijks te kunnen beschouwen. „Het Sasse bedrijfsleven", verklaarde de burgemeester, „is een wereldom spannend gebeuren. Bovendien zijn wij VLISSINGEN - Tijdens onderlinge wedstrijden die de atletiekverenigin gen Marathon en Zeeland Sport op de Vlissingse sintelbaan hielden zijn en kele goede tijden gelopen. Bovendien kwamen verschillende atleten tot per soonlijke records. Zo won AV'56-atleet Onno Sturm de 100 m in 11,3 sec. Deze A-junior realiseerde op de 400 m een tijd van 54,1 sec. Op deze 400 m ging het sneL Gerard Verhulst van Zeeland Sport kwam ook nu onder de 50 sec want met een tijd van 49 werd hij winnaar van deze afstand voor Niek Flipse (AV'56) die 51 sec nodig had. De avond ervoor had Niek in het Belgische Hechtel nog een 2000 m gelopen in 5.23,4 min, zo'n 3.5 sec boven het Zeeuwse re cord. Op deze afstand staat hij nu derde op de Zeeuwse ranglijst aller tijden. Op de 100 m leverden Jan de Waard en Pe ter Havermans (beiden Zeeland Sport) en Eddie de Kort (AV'56) een felle strijd, die in de sprint gewonnen werd door Jan de Waard voor Eddie de Kort en Peter Havermans. Tijden respectievelijk 2.33,6; 2.33,9 en 2.34,4. Van de overige prestaties mogen nog genoemd worden de 2.04 min. van Henk Gillis op de 800 m jongens B en de 1,50 m hoog van Els Vader (Zeeland Sport) en Adrienne Së- geren (Marathon) bij respectievelijk de dames en de meisjes-B in het bezit van de wereldrecords klos- jesbreien en wielrennen op rollen U be grijpt dus, dat we niet met de ogen knipperen vanwege de erkenning van dit toernooi door de FIDE, de wereld- schaakorganisatie". Niettemin noemde de heer Dusarduijn dit evenement - dat voor de derde maal wordt gehouden, nu voor de tweede maal in Sas van Gent en vorig jaar in Eeklo - een 'mooie schaaktraditie in wording' ..Dat hel mogelijk is gewor den. daarvoor is het gemeentebestuur het ECI en het bedrijfsleven zeer erken telijk". benadrukte de burgemeester, die voorts liet weten, dat zijn gemeente bestuursleden volgende week gezamen lijk een kijkje komen nemen op het toernooi Burgemeester Dusarduijn was tevens verheugd, dat dc gemeente aan dit evenement heeft kunnen meewerken, „al hebben we", redeneerde hij in pas sende termen. ..rare paardsprongen gemaakt om de financiële pionnen van het bord te kunnen vegen" De burge meester hoopte, dat velen de weg naar de zalen van het cultureel centrum De Speïje (waar de wedstrijden afgewerkt worden) zullen vinden en hij dankte - namens het gemeentebestuur - Het Witte Paard voor hetgeen deze c lub voor de ontwikkeling van het schaken in de gemeente doet Tot slot bracht de bur gemeester het laatste nieuws over van de in het ziekenhuis vertoevende echt genote van toernooidirecteur Walter Card on (met wethouder W Colsen was drs. Dusarduijn bloemen wezen aanrei ken) en hij bood de heer G. Dalhuizen van ECI namens het gemeentebestuur een geschenk aan uit dank voor hetgeen zijn organisatie steeds voor het toernooi doet. Een uurtje later verrichtten burge meester Dusarduijn en wethouder Colsen de officiële loting voor het toernooi van de A- en de B-groep. De beide gemeentebestuurders werden daarbij met argusogen gadegeslagen door de beide toernooidirecteuren. Walter Cardon van Het Witte Paard en Roger van den Berghe van de Belgi sche vereniging, de beide toernooilci- ders. Geert van Oorschot van de Zeeuwse Schaakbond en Izaak Lu- tcïjn van de Sas van Gentse vereni ging, alsmede twee deelnemers, de Nederlander Peter de Roode en de Joegoslaaf Dragan Barlov. Erkenning in ae A-groep zijn achttien FIDE- land en d oor één of meer schakers verte genwoordigd. een overtuigend bewijs van de erkenning in vele Europese lan- VELP - Het is vrijwel zeker dat dc Joegoslavier Nemet de hoofdgroep van hel Reinbouwschaaktoemooi om het open kampioenschap van Neder land gaat winnen. In de8een voorlaat ste ronde kwam hij na tien zetten re- Reek waardoor hij zich ruimschoots handhaafde op de eerste plaats, omdat Agur uit Israël op een knappe manier door de West-Duitser Wockenfuss A I WsJFSHf werd mat gezet jk, f MmBBm I j mÊiïU malm Wockenfuss staat nu samen met de Ne- •aSÖKSr* derlandse meester Hans Ree op de tweede plaats. Ree bond zonder al te veel moeite de Zaandammer Kees Dek ker aan de zegekar Frans Borm was Bruno earlier, die goed uit de opening was gekomen, te slim af. waardoor hij met Rukavina de Joegoslavische mees ter, die Ramaekers versloeg met Agur en Van Reek de vierde plaats deelt De uitslagen van de 8e ronde Van Reek (Ned)-Nemet (Joe) remise. Agus (Israël)- Wockenfuss (BrD) o-i. Dekker iNedi- Ree (Ned 10-1earlier (Ned i-Borm (Ned) 0-1Ballon (Nedi-Hofland (Ned) remise; Enklaar (Nedf- Rosmuller (Ned) 1-0; mevrouw Vreeken iN'edk-De Ruiter iNedt 0-1 Helmond (Ned!- Ackermann iBrDi 1-0 Ramaekers (Nedi- Rukavina (Joel 0-1. Van der Sterren <Ned>- Van der Hauw iNedi 1-0 Stand aan kop na de 8e ronde 1 Nemet 7.5. 2 en 3 Wockenfuss en Ree met. 6.5. 4/8 Borm. Agur. Van Reek. Ru- SAS VAN GENT - Burgemeester drs W R. V. Dusarduijn verricht de Loting voor het ECl-toemooi Van links naar rechts de kavina en Enklaar allen 6 punten. 9/12 De Joegoslavier Barlov. wedstrijdleider Izaak Luteyn. burgemeester Dusarduijn. Peter de Roode. wedstrijdleider Geert van Ruiter. Helmond. Ballon en Hofland a.5 punt Oorschot en de beide toernooidirecteuren Roger van de Berghe en Walter Cardon. den van dit internationaal jeugdtoer- nooi. De jonge deelnemers komen uil Nederland. Belgie, Ierland. Joegoslavië. Zwitserland, Frankrijk. Noorwegen. Denemarken, West-Duitsland. Oosten rijk. Finland. Engeland. Luxemburg, Hongarije. Turkije. Zweden. Schotland en Spanje De uitslagen van de eerste ronde luiden A-groep J L DebouveneiFrankrijki- R An derson Ierland) 0.5-0.5. H Schüssler (Zwe den) - J Maes (Nederland) 1-0; L Knstensen (Denemarken) - P de Roode (Nederland! 0.5- 0,5; T Upton (Schotland) - E Kupski (West- Duitsland) 1-0;D MooneytEngeland)-S.Jen sen (Noorwegen) 0-1. J Schultz (West- Duitsland) - Pederson (Denemarken) 0,5-0,5; K Nleuwelink (Nederland) - Dragon 0-1, G Pirisi (Hongarije) - Garcia (Spanje) 1-0 Z Sayber Turkijei - C Ghijsels (Belgiëi afge broken. Helmut Cardon (NederlandiD Lan- say (België) 0-1, E Upsanen (Finland) - P Christen iZwisterland) afgebroken; D de Muyser (Luxemburg; - R Langusch (Oosten rijk) 0-1. B-groep Karei Pouwels. MSV - Jean Bafort, MSV 0-1. Harry Provoost - Terneuzen - Fred Sluzewski 0-1. Alphons van Haelst, HWP Carlo Maas. HWP 0.5-0.5; Wim Riemens. HWP Mare Janssens. MSV 0-1. Paul Koster. Mid delburg - A. Monquav. België 0-1. Tony Rie mens. WZV - A. Galle MSV afgebroken. Mare Daels. KBSB - Luc van Hoecke. KSG/RL 1-0 Gentbrugge - Wielrennen. Truus van der Plaat heeft in Gentbrugge een weg wedstrijd voor dames over 44 kilometer gewonnen. Zij legde de afstand afin een uur en 15 minuten. TORONTO (ANP) - De jacht op gouden medailles, die de Neder landse ploeg tijdens de Olympi sche Spelenvoor gehandicapten in Toronto heeft ingezet, is ook op de tweededag doorgegaan. De21 medailles, waaronder 13 gou den, 6 zilveren en 2 bronzen, wer den hoofdzakelijk behaald door de zwemploeg. Indelandenwedst rijddamesbijhet tafel tennis was voor de Irene Schmidt en Ge- rda Becker het goud weggelegd In de finale werd het sterke Australië mei 3-0 verslagen. De Nederlandse herenploeg greep net naast de prijzen. Na de neder laag van 1-3 tegen Korea werd het he ren - teamuiteindelijk vierde. Het Nederlands basketbalteam heeft de reeks overwin ningen voortgezet Tegen Italië werd een monslerscorevan82-14bereikt. ondanks hetfettdat bondscoach Rob Verheuvelzo veelmogelijk reservespelershad ingezet Zaterdag zullendetopspelershetmoet en maken. Dan is Europees-, wereld-, en olympisch kampioen Israël de tegen stander. Verder was er vele malen goud voor de Nederlandse zwemmers en zwemsters. In het zwembad moet ieder een het Wilhelmus onderhand kunnen meeneuriën. Eerste plaatsen voor Jack Baki (50 meter rugslagi. Karei Hanse 100 school). Jan Willem Hiüebrand (50 rugi. José Evertsen<50 rug). Marijke Rui ter 1100 school) en Lidia (er Beek 1100 school) plaatsten de overige ereplaat sen zelfs in de schaduw. Martin Kers pakte het zilver op de 50 meter rugslag en op de 100 meter schoolslag waren zilver en brons voor Henk Legebeke en Harry Lamberts. De goede sfeer in de ploeg is mede verantwoordelijk voor de uitste kende prestaties in Toronto. Iedereen schreewl elkaar naar weer een medaille. Nederland bewijst in ieder geval bij de gehandicapt enéëndersterkstezwemna- lies. zo niet de sterkste te zijn OOSTBURG - Als profwiclrenner is Jan Raas toch wel iets gewend. Toch keek de Nederlandse kam pioen gisteren in Oostburg wat vreemd op. toen hij daar het start schot voor dc derde 24 uur van Oostburg moest lossen. De men senmenigte, die daar in zo'n grote getale rond het parkoers stond, had hij nauwelijks verwacht. „Ongelo felijk. zoveel publiek", zo zei hij. waarna hij zich uitgebreid liet in lichten over het evenement. „Ik geloof niet", zo zei hij, „dat zoiets aan onze kant mogelijk zou zijn. Ik had eigenlijk nooit verwacht, dat hier zoveel mensen voor op de been zouden zijn" De organisatie deed de belangstelling dan ook verheugd aan Organisator Adriaanse sprak zelfs van een recorddrukte. „Zoveel publiek hebben we op de eerste ope ningsdag nog nooit gehad". Behalve de grote belangstelling startte de 24 uur van Oostburg ook in sportief op zicht uiterst succesvol. Een stroom van premies daalde over de deelne mers neer. toen de eerste trimronde werd verreden Na afloop van die trimronde was er ook voor rondemiss Paula Hontelez eindelijk werk aan de winkel. Zij mocht winnaar Jo van de Voorde van café In den Buitenkist als eerste huldigen. Hij won de laatste spurt van de trimronde voor Sjaak Beun VLISSINGEN - Rekening houdend met de tijden moet de strijd om het Zeeuws lange baankampioenschap op de 1500 meter tussen Pieter Polder man van Scheldcstroom uil Breskens en John de Lange van Luctor uit Mid delburg spannender dan ooit worden. Afgelopen dinsdag realiseerde de kleine zwemmer uit Breskens in het zwembad te Sas van Gent met zijn ge lijkmatig tempo een tijd van 20.26.6. gisteravond zwom John de Lange tij dens de vierde plaatsingswedstrijd in het Sportfondsenbad te Vlissingen een bijna exact gelijke tijd. De Middel burger kwam uit op 20.26 rond en op grond van deze resultaten zal het vol gende week in het Axelse zwembad - het strijdtoneel van de kampioen schappen - dus een nek-aan-nekrace moeten worden. Deze beide zwemmers zullen ook op de 800 meter de dienst uitmaken, vooral gezien de tijden, die ze donderdagavond op de klokken brachten: 10.31.4 voor de Luctonaan. 10.34.8 voor de Bressiaan- der. Vooral John de Lange zwom in de eindfase erg gemakkelijk, terwijl hij bo vendien nog over een sterk eindschot beschikte. Als we een voorspelling ma ken. geven we John de Lange dan ook de meeste kans om in Axel de 800 meter zegevierend te beëindigen. Pieter Pol derman. wiens grote kracht pas na de eerste kilometer aan het licht treedt, is licht favoriet voor de titel op de 1500 meter. Belangrijke gegadigde voor de derde plaats is Bruinviszwemmer Ed- FRANS VOETBAL STARTTE REEDS PARIJS - De uitslagen van tie eerste dag van de Franse competiticw zijn: Parijs St. Germain-Olymiques Lyon 2-4. Olymplque Lille-Stade Reims 2-1. FC Mct.z- FC Nantes 1-2. Olymplque Marsellle-FC Lens 2-2. Troyes Aubes-Glrondins Bordeaux 0-1 Stade Reims-Olympique Nimes 0-1. SC Angers-FC Nancy 3-1. Souchaux-Olympque Nice 1-2. Basua-laval 3-1. Valancienns-Si Euenne 1-1 win de Causemaecker. die zowel m Sas van Gent als in Vlissingen het dichtst bij de twee favorieten bleef Bij de dames liggen de kaarten iets duidelijker: Middelburgse Jolanda Sprayt is favoriet, zowel op de 800 me ter als op de 1500 meter. Nadat de Mid delburgse teenager donderdagavond reeds een nieuw Zeeuws adspiranten- record op de 1500 meter zwom. bleef Jolanda gisteravond slechts luttele se conden verwijderd van een nieuwe ad- spirantentijd op de 800 meter, waarop ze de klokken liet stilstaan op 11.33.9. Om dc tweede plaats is een felle strijd te verwachten tussen Addie Dek van Zeelandia. Paula Buvsse van Scheldc stroom en Magda Tiggcloven van Bruinvis. De resultaten van gistaravond in het Vlissingse bad luiden- 1500 meter heren: 1 John de Lange (Luctor) 20.26,0; 2 Rob Geervliet (Luc tor) 21.12.6; 3 Peter de Lange (Luctor) 21 18 2; 4 Kees Hamelink (Bruinvis» 22 05.4; 5 Rob van de Velde (Stormvogel) 22.18.6; 6 Rudi Manni (Luctor) 22.20 3. 7 André 't Jong (Onderdak) 22.21.3. 800 meter dames: 1 Jolanda Sprayt (Lucton 11.33.9: 2 Addie Dek (Zeelan dia i 11.57.0; 3 Carla Willems (Stormvo gel) 12.14.2: 4 Ellen Parma (Ganze; 12 40 3; 5 Annelies Kerkhof (Luctor) 12.52.1; 6 Gea Nleuwenhuijze (Zeelan dia) 13.00.4: 7 Irma de Waard (Luctor) 13.05.7) Ter verduidelijking van hetgeen we gis teren schreven over het wegblijven van enkele Stormvogelcracks bij de Zeeuwse lan ge-baan wedstrijden, moet worden opgemerkt dat Vlissingse Carla Willems geen enkele lange baanwed- strijd dan het kampioenschap zwemt en dat Lenie van Bodegom alleen de Ka naalrace van haar eigen vereniging zwemt. DOMBURG - Maandagavond wordt in Domburg een demonstratiekorfbal- wedstrijd gespeeld met topspelers uit heel Nederland. De aanhoudende droogte maakte het aanvankelijk on zeker of er een terrein beschikbaar kon worden gesteld, maar nu staat vast dat de wedstrijd doorgaat: aanvang 19.00 uurop het gemeentelijksportter- Er komen twee ploegen, die zijn samen gesteld uit spelers en speelsters, die uitr komen in hoofdklasse-clubs. Met de se lectie voor deze teams is rekening ge houden met het feit. of men al of niet geschikt is om een goede demonstratie te geven. Voor de keuzen van een natio nale selectie ligt de zaak wat anders, omdat het dan alleen aankomt op pres- tatie. In Amerika speelden de ploegen tegen elkaar onder de namen Blue Birds en Holland All Stars, dit om onder scheid te maken bij de uitleg. De vol gende spelers en speelsters zijn geselec teerd. dames: Barbara de la Chambre: EUen Mulder; Anneke de Ridder i allen Blauw Wit); Hanneke Cosijn iHKVc Mayka van Duivenvoorde (Ons Eiber nest); Nettie van Lunteren (Rhoda): Thea Noordzij Rust Roest); Betty Slop: Trudy van der Berg; Renske Munmkes (allen Lu to); Annelies de Vos en Yvonne Reker (Detoi; Hilda van Nifterik (Wes terkwartier). Heren; Wil ReuteriLuto); Henk van Bameveld en Petr ten Wilde (Blauw Wit); Anton Poelstra (Rhodan Johan Sanderse (HKV); Cort van Dijk. Steven Tims en Jan Gijzen i allen Ons Eibernest); John Boogers en Wim Peet oom (Deetos); Jan van der Peuten Henk Snel (Deto); Janne Engelbert Archlpel). De trainer/coach is bondscoach Adrie Zwaanswijk. Het commentaar en de uit leg wordt verzorgd door Rob Blokpoel. Verzorgster is Dini Marteijn. terwijl haar man. Ton Marteijn de algemene leiding heeft. (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM - Al voor het voetbaltoernooi 'Amsterdam 701' dekte Ajax-oefenmeester Tomislav Ivic zich in door te stellen dat hij van het huidige Ajax-materiaal nooit een Europese topclub kan maken. Een uitstekende taxatie van de Joegoslaaf, die met de aankoop van zijn landgenoot Gluic van Go Ahead Eagles nu al verantwoordelijk is voor de eerste merkwaardige aankoop. Wat Ivic gisteravond heeft gezien, moet de Joegoslaaf er niet optimisti scher op hebben gemaakt. daardoor mm of meer op het midden veld te zweven, zodat een van de weinige klassespelers die Ajax (mei Geels en toch ook nog Suurbler) nog over heeft, bepaald niet met plezier liep te voetbal len. Herhaaldelijk aanmerkingen van Ruud Krol tegen zijn medespelers, het was tekenend voor de desorganisatie tn het veld bij Ajax Na een enthousiaste start zakte Ajax. dat zonder enige lijn door elkaar draaf de, volkomen in elkaar. Via hun endrme loopvermogen ontwikkelden de Duit sers vóór rust nog weliswaar wat pressie, maar veel uitgespeelde kansen leverde dit tenslotte niet op. zodat de Amster dammers (na een van beide kanten uit ermate matig gespeelde tweede helft i ongeschonden het eindsignaal haalden. Omdat Danner een penalty miste, mag Ajax zondagavond in de finale aantre den tegen het Belgische Anderlecht. Te veel eer voor een team dat onder nor male omstandigheden tegen Borussla Mönchen-Gladbach. dat door het ver trek van de Deen Jensen naar Real Madrid aanvallend toch gehandicapt lijkt, geen schijn van kans heeft Anderlecht-Leeds De eerste wedstrijd tussen Anderlecht Weliswaar is een overwinning (via strafschoppen) tegen Borussia Mönchen-Gladbach op papier een aar dige opsteker, maar de verdienste van deze zege lag meer in het onvermogen van de Duitsers om, na drie inspan nende weken in de Verenigde Staten, nu al weer een topprestatie te leveren, dan in de klasse van Ajax. Borussla-trainer Udo Lattek: „In feite is ons trainingsprogramma te overladen geweest. Maar wat wil je Die drie weken Amerika waren een lucratieve zaak voor de club Als je vijf internationals in je elftal hebt. dan kun je dat financieel niet laten lopen" In ieder geval camoufleerde de Duitse lusteloosheid - wat zou Ajax ëen afstraf fing hebben gekregen als de Duitsers hun normale Bundesliga- en Europa- cupvorm al te pakken zouden hebben - de chaos bij Ajax Ivic is weliswaar nog volop aan het expenmenteren. maar gisteravond speelde hij met vuur. door tegen de geslepen Duitse tegenstander een uiterst merkwaardige opstelling te formeren Het centrum van de defensie werd bijvoorbeeld gevormd door het duo Schoenmaker-Van Dord. Ruud Krol - alleen hij is in staat om de verde digende chaos te organiseren - kwam en Leeds United was voor de ongeveer 25.000 toeschouwers twel een1 verschil met vorig jaar. toen er op de openings avond ruim 40.000 waren) bij vlagen een stuk aantrekkelijker. Het is mis schien vervelend voor de bij Ander lecht ontslagen Hans Kroon, maar de Belgische bekerhouder zal zich ook on der Raymond Goethals dit seizoen tot een Europese topclub ontwikkelen. Goethals. die als coach-van-de-angst in zijn periode als bondscoach van het Belgische elftal een bedenkelijke repu tatie opbouwde, Is natuurlijk een uit stekende oefenmeester, die echt wel raad weet met een vrij uitgebalanceerd geheel als Anderlecht Als MacKmzie. de aangekochte spits van Leeds United, die gisteravond tegen zijn oude club nog niet erg opviel. 2ich bij Anderlecht ont wikkelt tot een echte centrumspits, dan is de Europacup Il-houder een tegen stander van betekenis voor elke club in Europa Rensenbnnk (Goethals. „Hij maakt 60 procent van het elftal uit speelde ook gisteravond weer fantastisch. Het be paald niet intelligent voetballende Leeds United kreeg totaal geen vat op Oranje's linksbuiten-van-wereldklasse. en Anderlechts tweede doelpunt (een schitterende driehoekscombinatie tus sen Rensenbnnk. Coeck en Ressel) kon uiteindelijk alleen maar ontstaan om dat Anderlechts brein onder alle om standigheden de beste oplossing kiest en bovendien de klasse heeft om dit uit te voeren. Via doelpunten van Rcnscnbrink, Res- sel en Coeck (Currie en Harris scoorden voor Leeds) behaalde Anderlecht tens lotte een heel wat simpeler overwin ning dan de 3-2-eindstand doet ver moeden. Anderlecht is klaar voor het nieuwe seizoen. Borussia is dat ook binnen afzienbare tijd. Leeds United is een Engelse topclub waarvan er der tien in een dozijn gaan, maar Ajax lijkt verder van huis dan ooit. (i uit tegen Leeds United. Op de foto. AXEL-TweedeklasserAxel kan morgen (zondag) in het oefenduel tegen de Belgi sche tweede divisieclub SL Niklaas op sterke tegenstand rekenen. De Belgen komen met hun sterkste op stelling naar Axel. De opstelling van Sti Niklaas ziet er als volgt uit; doel Rudie van Raemdonck. achterhoede v.Ln r.; Luc van Aeveen. Guido Joos. Jozef Die- rickx. Mare Hofman, middenveld. Wer- nerdeRaeve, Ben Poppeen Bennie Veyrs en in de spits Andre Stump en Albert de Lamper. Als wisselspelers komen mee: Eddie Maas, Valieir van Raemdonck, Jo Wemier en Ivan Maas. Opvallend is wel dsat bij St Niklaas geen enkele Neder landse voetballer deel uit maakt vzn de selectie- DSe enige Nederlander die bij deze Belgische club nog onder contract staatisJoWeyersdievorigj aar tweemaal een been heeft gebroken en vermoedelijk pas volgend maand de training zal her vatten. De wedstrijd in Axel begint zon dagmiddag om vier uur MONTREAL (ANP) - Dc 17-jarige So- vjetrassische schoonspringer Sergej Nemtsanov, die tijdens de Olympische Spelen verdween, is ondergedoken ge- weestrbij een echtpaar In Toronto. Dat hebben Alex Patterson en David Ma- theson. de advocaten die de zaak in be handeling hebben, in Montreal ver klaard. De advocaten weigerden ver der iets te zeggen over Nemtsanov en het echtpaar. Mary en Skip Phoenix.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 23