S^bï s :rz Maak de mens niet aan systeem ondergeschikt" Bestuur Centrale Dienst niet tevreden doorlichtingsrapport PZC/provincie 10 Huurders Sas v Gent overwegen stappen tegen bouwvereniging kunst Noordgouwe begonnen M J. Hengst winnaar van de jubileumvlucht WestkapelleK WAS HET DIE F 35.000,- WEL WAARD?' ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1976 GROOT AANTAL FESTIVITEITEN WT v 1 1 9 9 JEUGDWERKER FRED BERGWERFF LIONS SCHENKEN 'CON AMORE' DUIZEND GULDEN NOORDGOUWE - De viering van het 600-jarig bestaan van Noordgouwe is vrijdagavond ingezet met de opening van een bazaar. Burgemeester A. P. Scbouwenaar van Brouwershaven opende de bazaar, waarvan de baten ten goede komen van het muziekgezel schap van Noordgouwe Con Amore. Burgemeester Scbouwenaar had on danks zijn waardering voor deze kleine gemeenschap moeite met de combinatie eeuwfeestviering 'n geld inzameling voor vernieuwing van de muziekinstrumenten. Overigens achtte hy het gezelschap de nieuwe instrumenten méér dan waard. „Als je ziet, dat in een kleine en ook nog verdeelde kem. Noordgouwe en Schud- debeurs, ditallemaal kan gebeuren, dan moet je daar achter staan. En de ge meente moet dat in de eerste plaats" De burgemeester zette daarna het rad van avontuur in werking De muziek vereniging van het jubilerende dorp werd deze avond overigens verrast met een royale gift De Lionsclub Schouwen-Duiveland schonk een che que van 1000 De voorzitter van de Lions, de heer G. Velders overhandigde de cheque. ..We hebben als devies: wij dienen De muziekvereniging heelt eveneens een grote dienende nineue in de dorpsgemeenschap Con Amore wil dit jaar muziekinstrumenten aan schaffen. dat is hard nodig want wij zijn de enige vereniging op Schouwen- Duiveland, die de instrumenten nog in lage stemming bespeelt. Het is noodza kelijk. dat ze allemaal tegelijk worden vernieuwd, omdat de nieuwe in hoge standing niet samen met de oude ge bruikt kunnen worden Dat betekent een forse investering van 20.000. Morgen vindt de eigenlijke viering van het 600-jarig bestaan plaats. De festivi teiten bestaan onder andere uit een rommelmarkt, op de Ring. daar is dan ook een pottenbakker en een netten- boeter aan het werk en met kan er pof fertjes eten. 's Middags zijn er demon straties ringsteken, opstijging van een luchtballon en 's avonds een gekostu meerde korfbalwedstrijd en een lam pionoptocht- D UI VENR UB RIEK VELE PRIJZEN Werktheater met Hallo medemens een avondje schuddebuiken He. Amsterdamse Werktester weet aardig wat wegen van de 'platvloerse komieken)' te bewandelen Bespeurden we dat al eerder in het kinderstuk 'Doodgewoon', m üauo Medemens' komen nog veel meer van die treffende staaltjes van gekkigheden naar voren Voor dat talrijke publiek, dat vrijdaga vond de toumeetent op net vnssmgse Bellamypark bevolkte was het dan ook schuddebuiken geblazen aan de lo pende band. 'Hallo Medemens' is eigenlijk - hoe vro lijk ook van opzet - maar een triest ge heel Op niet mis te verstane wijze zet Werkteater binnen anderhalf uur tijd hoop van 'onze medemensen' finaal voor aap. Allerlei kleine, vaak met ver moedde egocentrische trekjes in doen en laten van veelsoortige typeringen worden uitgebuit, waardoor alle perso nen in 'Hallo Medemens' een volledig eigen plaats innemen Plaats al die losse deeltjes in één vakje en ziedaar: een ver haaltje waarmee je geruime tijd de la chers (en dat waren er veel) op je hand hebt. Het lijkt eenvoudig, maar het is wel verdraaid moeilijk om te spelen. Da t Werkteater er in slaagde die vrolij ke spanning er zonder moeite in te houden, komt dan weer omdat het een collectief is. dat angstwekkend goed gebruik weet ie maken van de improvisatie. Grote ruilbeurs en tentoonstelling in Zuidlandtheater TERNEUZEN - Op zaterdag 14 augus tus wordt er in het Temeuzense Zuid landtheater weer een ruilbeurs ge houden. Op de beurs kunnen alle mo gelijke attriburen geruild worden. De organisatoren denken bijvoorbeeld aan postzegels, speldjes, munten, an sichtkaarten en lucifermerken. De ruilbeurs begint 's ochtends om tien uur en eindigt om vijf uur 's middags. Om drie uur is er een veiling van allerlei verzamelobjecten. En om de kosten te dekken wordt er een verloting gehou den Voorts is er op de ruilbeurs in het Zuidlandtheater een kleine tentoonstel ling DSlt maal gaat het om oude foto toestellen en foto-apparatuur van de heet Hommers De ruilbeurs wordt georganiseerd door Ronny Verberk- moes, Ben Fassaert en C. Dees. De toe gang is grabs. Museum Terneuzen wil kabinet voor de hoerenkamer TERNEUZEN - De Stichting Terneu- zens Museum en oudheidkamer wil het meubilair, dat in de hoerenkamer in het museum staat aanvullen met een kabinet. De Stichting vraagt de ge- meente om een bedrag van 2500.- uit het 'Van Sprang legaat', waarmee het kabinet kan worden bekostigd. Het ka binet behoort, voor wat betreft de stijl (Biedermeier) bij het overige meubilair en verkeert in een uitstekende staat van onderhoud. Het beschikbaar stel len van een bedrag vn 2500.- uit het 'Van Sprang legaat' komt op woensdag II augustus aan de orde in de raads commissie voor financien van Terneu zen. Zoals bekend aanvaardde de gemeente raad van Temeuzen m 1967 een legaat van wijlen de heer J P. van Sprang Het ging om een bedrag van 50 000 - en een wandkastje met Zeeuwse sieraden. Het bedrag van 50.000,- diende te worden besteed voor de aankoop van kunst voorwerpen. zoals schilderijen of oud heidkundige zaken ten behoeve van een te slichten Temeuzens museum of een oudheidkamer Bij de inrichting van het museum is al 40.000.- van hel legaat beschikbaar gesteld REGELMATIG VERDEELD BIERVLIET-Ondanks het onregelma tig verloop van de voorgaande vluch ten kreeg de De Zwaluw uit Westka- pelle nog 368 jonge duiven aan de start voor haar jubileumvlucht vanuit Compiègne. waaraan voor minstens duizend gulden jubileumprijzen ver bonden waren. Tevreden over de deel name kon men er zijn, minder tevreden over het concours zelf, dat duurde van 11.55 uur tot 13.13 uur. te lang vooreen afstandje van 240 km. Het onregelmatig verloop had tot ge volg, dat de vele gratis en ereprijzen over het gehele concours verdeeld wer den en niet enkele liefhebbers vrijwel al les kregen Men had er werkelijk iets bijzonders van gemaakt, want naast de vele vereni- gingsprijzen te beginnen meteen waar debonvan/ 125,-en een waardebon van 75,- en allerlei andere prijzen waren er bovendien nog een reeks prijzen in na ture. Bovendien was nög een reeks bijzondere prijzen, onder andere voor de eerste se rie van drie duizen. voor de eerste van vier duiven, voor de liefhebber, die het hoogste gemiddelde aan prijzen haalde, voor de eerste en laatste duif van de pou- lebrief. welke het eerst geklokt waren, voor de eerste twee aangeduide duiven, voor de eerste overduif en voor diegene, die met minstens tien duiven deelnam en er volledig 'onderdoor' zat. Aange zien deze laatste prijs van 25,- gewon nen werd door dezelfde liefhebber, die bovendien de tien gulden won voor de eerste overduif. was het 'helemaal geen prijs vliegen' een lucratieve zaak. Overwinnaar met een leuke voorsprong van 14 m p m. werd J. Hengst voor een sterk gespeeldeLievense Westerbeke. die de eerste serie van drie en vier dui ven won De prys voor het hoogste per centage aan prijzen werd gewonnen door J Toutenhoofd, die 55.56% won De uitslag: J Hengst 1: Lievense Westerbeke 2 en 7. K. Mlnderhoud 3. J Klopmeijer4, S. Maas5en 9. K Lous 6; J. Houmes 8; W Brasser 10. De Voorwaarts Zaamslagveer had op deze zelfde Compiègne 273 Jonge duiven De eerste Temeuzense duif kwam aan 1065 m.p.m en die eerste duiven zaten nog liefst een kwartier los, de eerste Westkappelse duif aan slechts 972 m p.m en in Zaamslag werd de eerste ge wonnen met een gemiddelde snelheid van 1114 m.p.m De regen heeft dus wel erg grote verschillen veroorzaakt M. Scheele 1 en 5. J Bakker 2, C A van Boven 3. H de Feijter 4 en 10, Harms Goossen 6. Visser Lensen 7 en 9. J. van Cadzand 8 Op Beaumetz. zondag ging het heel wat vlot ter. ofschoon sommige verenigingen ook hier zogenaamde 'grote gaten' meemaakten. VZV Hoofdplaat met 54 oude duiven. 1ste 1231 m E. Scherbeijn 1. J Spinneweijn2en9. A. Temmerman 3.5 en 6. P van Waes4; gebr Van Grol 7. E Pijcke 8 B de Poorter 10 Met 212 jonge duiven lstell75m P de Poor ter 1 H de Ruysscher 2, H Rieinens 3 A Temmerman 4 gebr Temmerman 5. J Spin- neweljn 6 B Thomaes 7 A v d Broecke 3. Scherbeijn en zn 9 R Pielaet 10 Cam de Waele won het koffiezetapparaat W Sasput met 18 oude duiven 1ste 1123 m p m J Dhont 1. E de Wever 2 en 4, P de Poorter 3. C Boogaard 5 en 6. Met 40 jonge duiven 1 stel 155m.p m Iz. Leenhouts 1P de Poorter 2- H Groosman 3 en 9: J Boone 4. E de Wever 5, R Blaakman 6. A de Wever en zn 7 en 8; J Verplanke 10 Eerste De Beste te Schoondljke met 75 oude duiven, lste 1177m.p.m. C Pijckel.P Come- hs2en 5: gebr. Huigh 3. S.Taillie4; P. de Hullu 6 en 10. C Jansen 7. J. Toumois en zn 8; mevr Beijer 9 Met 119 jonge duiven lste 1211 mp.m P Cometisl.5.7.9enlOJ Toumois en zn. 2. W v d. Velde 3. C Jansen 4 gebr Ge- Stnjd in Vrede te Groede met 180 jonge dui ven, lste 1154 m.p m G Schautteetlen7. Jan v d Wege 2: L v d Wege 3 en 5. A Schaap 4 H Elfrink 6. D. Ekkebus 8, A. Beun 9. H. Sim pelaar 10 Met 60 oude duiven, lste 1176 m.p.m. A Schaap 1 en 4. J. Elfrink 2: Jan v d. Wege 3. Zutter en zn 5. A. Manhave 6, A. Merelaar 7. Ch. Ras 8: D. Verherbrugge 9; J. Manhave 10. Dax met29duiven. lste 14.39uur. Dusarduyn Gz 1 en 3: G Dusarduyn 2. 4.5 en 7. A. Mere laar 6 en 8: Krijger en zn 9 Aan de kringvlucht knng centrum vanuit Dourdan namen 644 jonge duiven deel J.Gie- le. Axel 1 en 5. P de Poorter, idem 2. G Koe koek. Idem 3 en 7. M. Klaassen. idem 4 F. Temmerman. Temeuzen 6: J. Qeelhoedt. idem 7. G Beheijn. Sas van Gent 8: A. Verha gen. Westdorpe 9: B Herman. Axel 10 Er vlo gen ook nog 185 oude duiven H. v. d Hemel. Philippine 1,8 en 10. K. Verbunt, Axel 2 en 6, F Roegiest, Philippine 3 en 5: E. Beacke. Westdorpe 4 en 7; J de Mul, Westdorpe 9. inhoud van 'Hallo Medemens'. Een drietal mondaine tantes zet een ac tie (onder het motto 'Hallo Medemens') op touw om de wat minder bedeelden uit te nodigen op de thee. Ze nodigen echter een zo'n bont gekleurd gezel schap uit. dat van de thee weldra niet veel meer terecht komt en dat het ge heel - door de tussenkomst van een stel letje nozems - flink uit de hand dreigt te lopen. Spelletjes als communicatie en badminton worden door de "geïnviteer- den' nauwelijks of niet begrepen, veel meer oog heeft men voor de aanwezige zoutjes en flessen drank. En praten over geld - wat de kwebbelende dames met hun theekransje nu net. niet willen - vormt de hoofdmoot van het. gesprek. Alles bedoeld 'om het klasseverschil uit de wereld te helpen' maakt dus totaal geen indruk. Eerder schunnige liedjes zingen en achter de wijven aanzitten. Puinhoop dus. die alleen door tussen komst van de politie ija. ja. de Vlissingse politie mocht ook in het stuk opdraven kan worden opgelost Lachen, gieren, brullen met Werkteater. dat er vrijdagavond kennelijk ook echt lol in had. getuige het vrolijk voortzet ten van de 'klucht' buiten de tent. „Tof stelletje. Zelden zulke dwazen bij elkaar gezien", lachte een bezoekster bij het verlaten van de tent. En gelijk had ze. Vandaag, zaterdag, ae laatste twee voorstellingen van Werkteater: 's mid dags (14.30i 'Doodgewoon', 's avonds (20.30i 'Hallo Medemens' A. V Kerkelijke mutaties NED. HERV. KERK Aangenomen naar Tiendeveen-Nieuw Balinge. J. Neeleman, kandidaat te Schoonhoven, die bedankte voor Jaars veld (toezegging) en voor Zwartebroek. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Werkendam: A. van Heteren. kandidaat te Sassenheim. die bedankte voor Onstwedde en voor Ou derkerk aan de Amstel. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Nunspeet: A. W. Verhoef- te Chilliwack (Cam. IN SEPTEMBER PROVINCIAAL ADVISEUR VAN G ROEDE - "Het moetje om de men sen gaan. Je mag de mens nooit on dergeschikt maken aan een systeem. Bovendien moet je vooral kunnen luisteren naar andere mensen". Aan het woord is de 39-jarige F. Be- rgwerff uit Groede. Momenteel is hij bezig met het volmaken van zijn laatste werkdagen als jeugdwerk leider bij de Streekjeugdcentrale (SJC). Na vijf jaar werken in West Zeeuwsch Vlaanderen volgt hij nu perl september de heerD.E.Hienseh op als proviciaal jeugdwerkadvi seur van de hervormde kerk. Het is een functie waar hij erg gecon centreerd naar toe heeft geleefd. Hij verklaart die sterke concentratie - die ook merkbaar was ln zijn optre den naar buiten toe - als volgt "Ik ambieer die functie. Er waren zeven sollicitanten en ik wilde de sollicita tieprocedure goed doorkomen. Ik was echt zo blij als een kind toen ik hoorde dat ik was aangesteld De stevig bebaarde jeugdwerker heeft al praktisch zijn hele leven lang met veel inzet voor de jeugd in di verse delen van Nederland gewerkt. Na in Utrecht de kweekschool door lopen te hebben - "Een moeilijke jeugd meteen vader die oorlogsinva lide was. Als oudste van vijf kinderen moest ik al vanaf mijn vijtiende de kost verdienen" - ging de heer Be rgwerf! enkele jaren voor de klas staan. Had de leiding van een project met muloscholieren "Op een gege ven moment moest ik kiezen voor onderwijs of jeugdwerker. De keuze was niet moeilijk: ik stapte met vreugde uit het onderwijs." Over igens ervoer de heer Bergwerff al snel dat de kweekschool niet de ideale op leiding was voor de taak die hij wilde vervullen. Hij werkte vier jaar in een wijk in Den Haag en bouwde daar een project voor 16-jangen op. Dat was ook de tijd dat hij begon met preken ("Ik neem altijd een tekst als ui- gangspunt"). Na vijf jaar jeugdwerk leider in Middelburg kwam hij in 1971 naar West-Zeeuws-Vlaanderen. Als meelevend Nederlands hervormd-kerkelid. als werker van het eersteuur. als pastoraal bewogen mens met een voorkeur voor een in dividuele benadering (de kenschets is van SJC-administrateur W. Ivens en van Bergwerff zelf) ging hij aan de slag in het Zeeuwsch-Vlaamse Een periode waarin hij bezig was met re- kreatiewerk. het J AC, de opvang van de Surinamers. de viering van be vrijdingsdag. vakantieweken, club huiswerk en vele dingen meer. De grootste portie van de tijd van Fred Bergwerff ging naar het leggen van contacten jeugd - kerk. Het voorbereiden van jongeren diensten en kinderdiensten en de kerkedag, die 8 augustus aanstaande wordt ge houden zijn er voorbeelden van. "De SJC heeft voor de kerken een ge zicht gekregen. Ze voelen zich geluk kig met de ontwikkeling binnen de SJC". aldus Bergwerff. Hij is er zich van bewust dat een groot gedeelte van het door de welzijnswerkers ver richte werk onder water blijft en dat de waardering met altijd zo groot is. "Welzijnswerk is een verpolitiekte zaak Vaak wordt er gezegd 'ze doen niks en kosten een boel geld' Hoewel ik dat een begrijpelijke reactie vind getuigt het ook van gemakzucht Po litici mogen het daarbij zeker niet la ten en dat gebeurt helaas wel Ik sta voor mijn werk Ze mogen best kri tiek leveren maar ze moeten niet proberen het de grond in te boren. Want dan vecht ik wel terug". Als zo danig is Bergwerff van plan - hij zegt het nadrukkelijk - om ook m zijn nieuwe functie alles in het werk te stellen om de SJC te houden zoals die nu draait. "Zoals het SJC al jaren werkt, met 2 beroepskrachten en zo'n 400 vrijwilligers, zo wil CRM zijn be leid nu ook voeren We liggen gewoon jaren voor" Uithuilen. Dc kerk neemt in het leven van Be rgwerff een grote plaats in. Hij hoopt er op dat de mensen elkaar meer gaan ontmoeten in de kerk. "De bankern moeten er Uit. er moe ten stoelen in. Je moet kunnen uit huilen in de kerkje moeter kunnen studeren, je moet er jezelf kunnen zijn. Ik heb wel eens overwogen om kerk te kraken om dat dwl te bereiken", aldus Bergwerff die er van overtuigd is dat de kerk zichzelf moet verkopen. De bijbel ziet hij als een boek dat nog immer actuele za ken behandelt. Hid is voorstander van een groot stuk oecumene. In zijn nieuwe taak wil hij zich sterk gaan bezig houden met het creëren van werkgroepen voor de 'Nieuwe le vensstijl'. Een stijl die hij omschrijft als Selectief leren om te gaan met de produkten en de mens de mogelijk heid geven om aan de toekomst te werken.' Totdie stijl hoort volgens hem ook het niet steeds beslag leg gen op de tijd van een ander, iets waar hij een grote afkeer van heeft. Na vijf jaar West Zeeuwsch Vlaande ren gaat Bergwerff terug naar Mid delburg. Hij ziet zijn provinciale taak als een eindfunctie. In Zeeuws Vlaanderen had hij hetna driejaar al gezien maar hij bleef omwille van de continuïteit Om aansluiting te vin den bij de mensen uit de streek werk te hij een jaarlang een halve dag in de week bij een boer. Hij is in die tussentijd erg van Zeeland en met name van Groede gaan houden. Daarom is hij er erg blij mee dat de verandering van baan de moglyk- heid open laat om dichtbij Groede te blijven "dat is gewoon een leuke meevaller" vindt hij. Filmvoorstelling MIDDELBURG - Vanavond, zaterdag is in Open de Beuk een muziekfilm te zien met onder andere Johnny Winter Santana en It's a beautiful day. Deze voorstelling begint om 24 uur. NAAR AANLEIDING VAN DE VERGADERING VAN DONDERDAG AXEL - Verschillende leden van het Enkele leden van het algemeen bestuur gemeentewerken de centrale woningtoezicht motivatie is. volgens mij. nooit sprake geweest," Zeeusch-Vlaanderen hebben vrijdag middag. tijdens de bestuursvergader ing. kritiek geuit op het rapport dat het Oost- CJ Cjjsouw:Wanneer de gevolgen van \erweer dit rapport alleen maar zullen zijn dat er een betere communicatie komt en dat er een betere kostenverdeling op poten bureau Berenschot over de dienst wordt gezet, dan vind ik dat maar bar weinig voor die 35.000.-. die we voor het onderzoek op tafel hebben gelegd." heeft opgesteld. In het rapport werd de dienst doorgelicht en kwam men ook tot een aantal aanbevelingen. En kele leden van het algemeen bestuur waren niet tevreden over het rapport. Zij vonden dat men veel te weinig heeft gekregen voor de betaalde 35.000.-. Berenschot sprak in de conclusies van het rapport onder meer de overtuiging uit dat het invoeren en toepassen van een goed systeem van plannenmakerij de verwerkingscapaciteit van de cen trale dienst zal verbeteren Het onder zoek van het Utrechts bureau bracht ook een 'communicatiestoornis' aan het licht Het rapport „Door een gebrek- Hij kreeg bijval van het algemeen be stuurslid J. Dieleman. Deze merkte on der meer op: „Ik had er echt wel meer van verwacht. Hontenisse zei destijds al. dat ze het zelf ook wel konden en mis schien hebben ze wel gelijk gehad Ik ben een spijtstemmer hoor Vooratter De Kam wees toch nogeens op een aantal zaken, die door middel van het onderzoek aan het licht waren gekomen. En burgemeester P. J. G. Mol- - thoff vond ook „De heren benaderen de zaak nu toch wel wat negatief Er zijn - - toch echt ook wel positieve punten uit kige communicatie^ vindt onvoldoende hetonderzoek naar voren gekomen. Het i„_ gewoon gebleken dat de dienst best goed heeft gefunctioneerd in de afgelo pen jaren en dat noem ik. gezien allerlei negatieve opmerkingen in het verleden, toch wel geruststellend De kreet dat de dienst te duur zou zijn. is nu wel ontze nuwd Nee. de dienst kan de toets der kritiek nu best doorslaan informatie-uitwisseling plaats Verder vond het bureau dat het noodzakelijk is dat de centrale dienst gaat werken met een jaarplan Ook zou er een betere kos tenverdeling moeten worden doorge- voerd. Het rapport en de daaruit voort- vloeiende visie van het dagelijks be stuur van de centrale dienst werden vrijdagmiddag aan de orde gesteld in de algemene bestuursvergadering Voor zitter. burgemeester A. de Kam. wees er in zijn inleiding op dat het in de bedoe ling ügt dat het dagelijks bestuur de aanbevelingen en adviezen nu gaat uiU werken In november komt de zaak dan opnieuw in het algemeen bestuur, die dan beslissingen moet nemen over de wijze waarop de centrale dienst in de toekomst moet gaan functioneren De heer Dieleman sprak de hoop uit dat de motivatie van de medewerkers van de dienst na dit rapport weer honderd procent zal zijn. Hij constateerde dat die motivaue. door de kritiek wel wat was afgenomen Vooratier De Kam be streed dat Ik geloof dat u vergeet dat we by de dienst te maken hebben met gezonde Zeeuwse jongens, die na een tegenslag de volgende dag weer stevig aan het werk gaan Van een afnemende Ondanks het verweer van de kant van het dagelijks bestuur hielden verschil lende leden van het algemeen bestuur toch vast aan hun opvatting dat het rapport van het bureau Berenschot op een teleurstelling is uitgedraaid. Dc heer A. C. dc Belcir: „Ik betreur ge woon dat het onderzoek niet diep ge noeg is gegaan." En de heer H. Th. D. M. Vercauteren: „Ik vind het een opper vlakkig rapport." „Ik vind bijvoorbeeld dat het algemeen bestuur veel te weinig informatie knjgt en dat daarin verandering moet komen. Het moet niet zo zijn dat wij hier zo af en toe eens ja of nee komen zeggen, maar dat we ook eens wat meer geïnformeerd worden over allerlei zaken, die de cen trale dienst aangaan, Als straks de ver anderingen. aan de hand van het rap port. worden doorgevoerd, zal moeten blijken of de centrale dienst nog be staansrecht heeft." Over de taak van het algemeen bestuur ontspon zich vrijfagmiddag een discus sie tussen hetalgemeen bestuurslid Die leman en voorzitter De Kam De heer Dieleman vond dat hel algemeen be stuur ook tussentijds van wijzigingen in de plannen, die de centrale dienst uitr voert, op de hoogte moet worden ge bracht. De heer De Kam waarschuwde ervoor dat dat zou kuinnen betekenen dat. wanneer een gemeente als bijvoor beeld Axel een plan zou willen uitvoe ren. dat eerst in het algemeen bestuur van de dienst besproken zou moeten worden. ..De vertegenw oordigers van de andere gemeenten zouden dan kunnen zeggen dat het plan niet moest worden uitgevoerd en dat zou een kwalijke ont wikkeling zijn", aldus de heer De Kam. Maar hij wilde wel toezeggen dat er in de toekomst meer informatie aan het al gemeen bestuur zal worden doorgege ven „Maar over die zaken moet uan niet gestemd worden", aldus de vooratter. Bij de bestuursverkiezing ontstonden erenige problemen. De burgemeesters Molthoff en W'. R. V. Dusarduijn (niet aanwezig) waren aan de beurt om af te treden. Conform het advies van het bu reau Berenschot om niet alleen bur gemeesters in het dagelijks bestuur op te nemen, maar ook ruimte te laten voor wethouders, besloten zij zich niet herkiesbaar te stellen. De heer Dusarduijn had wethouder De Beleir als kandidaat naar voren gescho ven. terwijl de heer Molthoff in zijn plaats wethouder J. H. Stolte voor droeg. Maar dat voorstel stuitte bij een grote meerderheid van het algemeen bestuur op bezwaren. „Het is toch wel opvallend dat u er nu plotseling mee wilt stoppen. Heeft dat soms te maken met het feit dat het dagelijks bestuur er in het rapport ook niet te best vanaf komt", wilde de heer P. A. C. H. Dierick weten. Burgemeester Molthoff ont kende dat in alle toonaarden „De helft van het dagelijks bestuur blijft zitten en die helft kan. samen met de nieuwko mers. de aanbevelingen van het rapport opvolgen Voorzitter De Kam vertelde dat ook hij liever zag dat de beide bur gemeesters nog even aanbleven. Uit- eindelijk werd besloten de bestuursver kiezing nog maat even uit te stellen tot de volgende vergadering In de tussen liggende periode zal getracht worden de beide aftredende burgemeesters tot an dere gedachten te brengen De vergadering had vrijdagmiddag geen enkele moeite met het jaarverslag over 1975 en met de ontwerpbegroting 1977 PLANNEN OM KAMERLID TE BENADEREN SAS VAN GENT - Huurders van hui zen van de woningbouwvereniging 'Sas van Gent-Vooruit' bekijken of ze juridische stappen kunnen onderne men om de ledenvergadering van don derdag ongeldig te laten verklaren. Op de bijeenkomst werd hun voorstel om de 'Witte Wijk' binnen diie weken te confronteren met de twee plannen voor woningverbetering (het zoge naamde 'witplan' van de werkgroep renovatie Witte Wijk en het 'half- steensmuurplan' van het bestuur) verworpen. De bewoners kunnen wél over beide plannen stemmen, maar op een nader te bepalen moment. Mevrouw R. Vereecken van de werk groep renovatie„Het bestuur heeft met de stemming ons inziens ln strijd met de statuten gehandeld door aan het voor stel om de beide plannen binnen drie weken aan de bewoners te presenteren de vertrouwenskwestie te verbinden. Zo werd het in feite onder tafel gewerkt, terwijl de stemming het karakter kreeg van een stemming voor of tegen het be stuur. Dat heeft verwarring gezaaid. Ik heb gemerkt dat diverse mensen niet meer wisten waar ze nu voor of tegen moesten zijn. Het bestuur heeft de leden vooraf ook niet ingelicht over het feit dat het de vertrouwenskwestie zou stel len. Daar was wél tijd voor geweest". Ze vertelt dat zij en een aantal andere huurders advies van juridische advi seurs willen inwinnen om te horen wat hun te doen staat. Ook bestaan er plan nen om een kamerlid te benaderen. De werkgroep houdt tenslotte staande dat op de vergadering niet is geantr woord op vragen over het doorbereke nen van de kosten van centrale verwar ming in de huurprijs Volgens deze huurders gaat het om een verschil van- 40.- per maand. GOES WIL STEENBANK OPRICHTEN GOES - Het college van b. en w. van Goes heeft besloten een zoge naamde 'Steenbank' in het leven te roepen. Bedoeling van deze steen- bank is het opslaan van bij sloop werken aangetroffen stenen, om die nadien bij restauratiewerk zaamheden weer te gebruiken. Aan de directeur van openbare wer ken is gevraagd om samen met de stichting stadsherstel over te gaan tot de stichting van een dergelijke steenbank Over de beheersvorm zal het college nog nadere voorstellen doen Orgelconcert Piet van Egmond SEROOSKERKE W) - Onder auspiciën van de Stichting Orgelcentrum geeft Piet van Egmond donderdagavond in de gereformeerde kerk te Serooskerke een orgelconcert. Het programma dat die avond zal worden uitgevoerd is sa mengesteld uit veel gevraagde en graag gehoorde werken, waaronder twee im provisaties. Het luidt: Trumpet Volun tary, John Stanley; twee koraalbewer kingen: 'Jesu bleibet meine Freude', J. S. Bach en 'Nun bitten wir den Heiligen Geist'. J. G. Walt.her Deel I uit het or gelconcert in F. (Koekoek en Nachte gaal). G. F. Handel; Sonate no VI. Felix Mendelssohn; Marche Tnomphale. Jan Nieland. Piet vanEgmond opent en be sluit het concert dat om acht uur begint met een improvisatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 10