Vrouwelijke verdachte bleef gevangenisstraf gevrijwaard van Terneuzen handhaaft bezwaren tegen aanleg stortplaats CVI B. en w. van Terneuzen komen met bijgewerkt urgentieprogramma Proefpolder maatschappelijk werk voor de Bevelanden Week en 10 dagen gevangenis voor jeugdige vechtersbazen Roxasect Bevers in natuur reservaten B. en w. Goes: vertrouwei in rehabilitatieplannen Maatschappelijk Belang VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1976 ONDANKS RIJDEN ONDER INVLOED MET HOGE PROMILLAGE VAN 2,54 WEL GELDBOETE EN ONTZEGGING MIDDELBURG - Een vrouwelijke ver dachte die terecht stond voor rijden onder invloed met een promillage van maar liefst 2,54 is donderdag bij haar veroordeling door de poUtierechter in Middelburg gevrijwaard gebleven van gevangenisstraf. Normaal gesproken wordt in een dergelijk geval een go vangenisstraf van enkele weken opge legd. Nu bleef bet bij een voorwaarde lijke gevangenisstraf van 2 weken een geldboete van 2.000 gulden en een rij ontzegging voor een jaar. De reden voor deze opvallende straf maat werd gevormd door de afwijkende wijze waarop vrouwen hun gevangenis straf moeten ondergaan. Terwijl man nen, die veroordeeld worden voor rijden onder invloed, in een zogenaamde open inrichting met enkel lotgenoten terecht komen, bestaat voor vrouwen alleen de strafgevangenis in Rotterdam, waar vrouwelijke veroordeelden voor alle soorten delicten gedetineerd zijn. Deze omstandigheid werd zowel door of ficier van justitie mr. A. P. Besier als politierechter mr. P. van Empel als een dermate verzwarende omstandigheid beoordeeld dat men afzag van een on voorwaardelijke gevangenisstraf. In een uitvoerig requisitoir zette officier van justitie mr Besier zijn standpunt uiteen In principe zag hij geen verschil in berechting tussen mannen en vrou wen. „In beginsel moet er een gelijke straf gegeven worden", zo zei hij, De om standigheid waarin vrouwen hun stral uit moeten zitten weegt echter veel zwaarder als voormannen, benadrukte hij. De officier liet overigens blijken het te betreuren dat er nog verschil bestaat in de manier waarop mannen en vrouwen voor dit soort zaken hun straf uit moe ten zitten. Gezien het toenemend aantal vrouwen dat terecht moet staan voor rijden onder invloed achtte hij het zaak dat hier snel verandering in komt Mr. Besier bracht overigens nadrukke lijk naar voren dat vrouwen die bij her haling terecht staan voor rijden onder invloed of vrouwen die de bloedproef weigeren zeker niet aan gevangenisstraf ontkomen. In het geval van de Middelburgse me vrouw Van Twaarom het donderdag ging, had de officier normaal een gevan genisstraf van drie weken, waarvan een week voorwaardelijk willen eisen. Door de' genoemde omstandigheid zag hij daarvan af en eiste hij twee weken ge vangenis voorwaardelijk, een geldboete van 2.000 gulden en 1 jaar niet rijden. VOOR DE JAREN 1978 TOT EN MET 1980 ROUW VAN NIFIIWF de verdubbeling van de Ceintuurbaan Sri Y7rn\Tr van othene tot de rotondc van het Ju" BRANDWEERKAZLRINLlianaziekenhuis voor een bedrag van 2.150.000,-. Een plaatsje verder staat HOOG OP DE LIJST TERNEUZEN - B. en w. van Terneuzen hebben het investeringsprogramma voor de jaren 1976 tot en met 1980 bij gewerkt. Dat was noodzakelijk gewor den in verband met een flink aantal wijzigingen, die in de loop van het jaar werden aangebracht. Het college heeft de investeringslijsten nu weer hele maal aangepast en toegezonden aan de leden van de raadscommissie voor fi nanciën. cultuur, recreatie en toerisme. De commissie bespreekt het investe ringsprogramma tijdens de commis sievergadering van woensdag 11 au gustus (aanvang half acht 's avonds. Op de urgentielijst voor dit j aar staat op de eerste plaats de restauratie van het voormalig gemeentehuis van Zaamslag. wat een investering vergt van een ton. Hoog op de lijst staat ook de bouw van de nieuwe brandweerkazerne in Ter- neuzen. waarmee 1.324.000,- gemoeid is. Op de achttiende plaats op de lijst voor '76 staat de bouw van een vierklas- sige openbare basisschool in de Serlip- penspolder voor een bedrag van 850.000,-. Met de bouw van een vijf- klassige christelijke basisschool in de Leeuwenlaan (op de achttiende plaats op de lijst) is 1.100.000,- gemoeid. Iets lager op de lijst staat de bouw van een tweeklassige rooms-katholieke kleuter school in Bierbliet voor een bedrag van 600.000,-. Verder komt op de lijst een uitgave van 530.000,- voor de aankoop van grond voor de aanleg van een ver bindingsweg tussen de Guido Gezelle- straat en de Mr. F. J. Haarmanweg. Op de zesentwintigste plaats staat de aan koop van grond voor het sportpark 'Hof Zeldenrust': 944.138,-. Op de urgentielijst 1977 komen onder meer de reconstructie van de Rozen straat in Terneuzen voor een bedrag van ƒ235.000,-, de aanleg van de verbin dingsweg tussen de Guido Gezelle- straat en de Mr. Haarmanweg voor een bedrag van 1,670.000,- en de aanleg van een verbindingsweg tussen rotonde van Driewegen en de Provincialeweg voor een bedrag van 4.421.989,- voor. Op de lijst staat ook de reconstructie van de Axelsestraat in Zaamslag. wat 520.000.- kost. Verder staat op de twin tigste plaats de bouw van een horeca- ruimte bij de sporthal aan de Alvarez- laan vooreen bedrag van 250.000,-. De bouw van een sportzaal in het Hof Zel denrust kost 1.500.000,- en komt voor op de eenentwintigste plaats. Onderaan de lijst voor '77 staat ook de uitbreiding van het overdekt zwembad met een bas sin en nevenruimten voor een bedrag van 1.750.000,-. Op de urgentielijst voor 1978 staat op de eerste plaats de uitbreiding van het politiebureau voor een bedrag van 150.000,-. Op de twaalfde plaats staat ADVERTENTIE Tegen muggen en vliegen: c.y' Vieze vliegen en stekende muggen ruimt u radicaal op met Roxasect. Bevat \Pyrethrum, de plantaardige en veiligste Insektenverdelger. Bij uw drogist. dereconstructie van de Axelsestraat in Terneuzen voor een bedrag van 1.200.000.-. Op de lijst voor '79 komt onder meer de aanleg van tennisbanen in het Zuidersportpark, voor een be drag van 250.000.- voor- De betrokkene was op de Schroeweg in haar woonplaats tegen een voor haar stilstaande wagen, die wachtte voor rood licht gereden Politierechter mr Van Empel noemde dit een 'typisch voorbeeld' waaruit bleek hoe de reac tiesnelheid bij alcohol-invloed afneemt. Kwetsbaar De politierechter vrijwaarde donder dag twee andere verdachten van rijden onder invloed van een onvoorwaarde lijke gevangenisstraf. Het ging hier om twee vertegenwoordigers voor wie een gevangenisstraf onherroepelijk ont slag zou betekenen. Mr. Van Empel hield hen voor te beseffen wat vooreen kwetsbaar beroep zij uitoefenen. De Rotterdammer J W. S. werd tijdens een weekendverblijf in Zierikzee aange houden met een promillage van 1,21 Tegen hem eiste de officier een voor waardelijke gevangenisstraf van een week. 1500 gulden boete en vier maan den niet rijden voorwaardelijk. Politie rechter mr. Van Empel vonniste con form. Vertegenwoordiger C G. J. K. uit Am sterdam werd in Vlissingen aangehou den met een promillage van 1,48. Offi cier van justitie zei 'wel in z'n maag te zitten met deze zaken'. Gezien het pro millage was eigenlijk een gevangenis straf op zijn plaats maar ook hier zou dat voor de betrokkene fataal zijn. Om deze reden liet de officier onvoor waardelijke gevangenisstraf achter wege en eiste hij 10 dagen voorwaarde lijk, 1500 gulden boete en 6 maanden niet rijden. Mr. Van Empel beperkte de boete, gezien de verdiensten van be trokkene tot 1500 gulden, waarvan de helft voorwaardelijk en 6 maanden niet rijden voorwaardelijk. Voor R. F uit Sluiskil was het een her nieuwde 'kennismaking' met de politie rechter. Betrokkene was vorig jaar bin nen zes weken twee keer aangehouden voor rijden onder invloed. Voor het eer ste geval was hij vorig jaar december al veroordeeld tot twee weken. Het tweede geval - een aanhouding met een promil lage van 2.09 - diende nu. Officier mr. Besier eiste ook hier twee weken gevan genis. Zijn raadsman, mr C. C. Wabeke vroeg enige clementie omdat het tweede geval was gepasseerd nog voordat F voor het eerste veroordeeld was. Daardoor miste deze volgens zijn raadsman de 'afschri kwekkende werking van een vonnis'. Mr. Van Empel zag dit niet als een reëel argument maar beperkte de gevange nisstraf tot een week. Winkelruit De Middelburger C. K. behoorde vol gens de politierechter tot de mensen die eigenlijk niet achter het stuur van een auto horen te zitten omdat ze de consequenties daarvan niet aanvaar den. K. reed in april in Middelburg met zijn auto tegen een bouvvstelling en vernielde zo ook nog een dure winkel ruit van 2.000 gulden. Behalve dat hij direct doorreed regelde hij - na zijn aanhouding - ook de schade niet. Een maand na dit voorval werd de jon geman in zijn auto aangehouden onder invloed Volgens mr Van Empel was het dan ook niet denkbeeldig dat er in het eerste geval eveneens sprake was ge weest van drankinvloedVoor het rijden onder invloed kreeg K. twee weken (1 voorwaardelijk) en zes maanden niet rijden. Voor de aanrijding 75 gulden boete. De Middelburger A. de J stond terecht voor rijden onder invloed met een pro millage van 2 04. Voor de betrokkene was het de tweede keer binnen een jaar. De officier eiste hier 3 weken (1 voor waardelijk) en 9 maanden niet rijden. De politierechter bepaalde de straf op 20 dagen (10 voorwaardelijk) en 9 maanden niet rijden. Automobilist C. W. A. K. uit Middelburg werd veroordeeld tot een gevangenis straf van 6 dagen en 8 maanden ontzeg ging voor een geval van rijden onder in vloed met een promillage van 1.62. De man was zo onder invloed dat hij over het troittoir tegen een woning reed. J. K. S. uit Tholen werd op 13 maart bij SL Annaland aangehouden met een promillage van 2,38. Volgens de officier reed de man 'uitermate gevaarlijk' Omdat het om een herhaald geval ging eiste hij drie weken (1 voorwaardelijk) en een jaar ontzegging. De politierech ter vonniste conform. M. C. uit Tholen zat op 12 april in zijn auto met een promillage van 1.79. In zijn geval was de auto nog ondeugdelijk. De politie constateerde gladde banden en bovendien slechte remmen. Voor het rijden onder invloed kreeg C. twee we ken (1 week voorwaardelijk) en voor de mankementen twee keer 50 gulden boe te. Foto Het oude zusterhuis van het Gasthuis te Goes, waarin mogelijk de ruimte voor de samenwerking tussenbet maat schappelijk werk op de Bevelanden in wordt gevestigd. (Slot van pag. I de heer Visser. „Over de juiste opzet rijkste is. „H maakt de samenwerking VIERTAL SLOEG 2E PINKSTERDAG IN DOMBURG GEZAMENLIJK LEEFTIJDGENOOT IN ELKAAR OFFICIER: „DIT GEDRAG WORDT NIET GESLIKT" MIDDELBURG - Drie jeugdige vech tersbazen die op tweede pinksterdag in Domburg gezamenlijk een leeftijdge noot in elkaar sloegen en zich in ver schillende café's als ruziezoekers ge droegen. zijn donderdag door de poli tierechter in Middelburg veroordeeld tot respectievelijk 10 dagen en een week gevangenisstraf. Het drietal - een vierde betrokkene was door ziekte niet aanwezig - gedroeg zich die avond dermate agressief dat de poli tie herhaalde malen te hulp werd geroe pen. De agressie culmineerde in het ei genlijk zonder reden in elkaar slaan van een leeftijdgenoot. Bij de komst van de politie sloeg het viertal - de 20-jarige N. B. uit Middel burg, de 22-jarige W. J. uit Vrouwenpol der, de 19-jarige J. R. uit Vrouwenpolder en diens 26-jarige broer M. R. - ijlings op de vlucht. Een werd weggedoken in een lege sloot gegrepen. De andere drie in de bossen bij Domburg. Politierechter mr. P. van Empel somde op de zitting de reeks van wand aden nog eens op. Het geheel was begonnen met geruzie over betaling van glazen bier in een café. De politie kon hier nog bemid delend optreden. In verschillende an dere café's kwam het tot vernielingen. Eenmaal buiten gedroeg het viertal zich voortdurend hinderlijk. Een geparkeerd staande motor trok hun meer dan gewone belangstelling. Toen de eigenaar wilde verhinderen dat het viertal zich al te vrij met zijn machine bezighield, reageerden de betrokkenen uiterst agressief. Binnen de kortste ke ren had de eigenaar van de motor enkele klappen te pakken en eenmaal op de grond geslagen werd hij door alle vier zijn belagers tegelijk te pakken geno men. Officier van justitie mr. A. P. Besier had weinig goede woorden over voor dit gedrag. Hij vond dat hier duidelijke straffen op zijn plaats waren. „Het moet duidelijkzijn dat dit soort gedrag hier niet gewenst is en het ook niet ge slikt wordt", hield hij de drie aanwe zige verdachten voor. Tegen twee van de drie - J. R. en W J. - eiste hij een week en tegen N B die nog een tweede geval van mishandeling op zijn naam had staan, 10 dagen. Politie rechter mr. Van Empel vonniste con form. De Middelburger G. W. A. K. stond te recht voor de aankoop van twee kleine Hennie Broer exposeert in 'Het Stadhuis' GOÈS - In het lunchcafé 'Het Stadhuis' houdt Hennie Broer uit Goes een expo sitie van potloodtekeningen. De ten toonstelling duurt de hele maand au gustus Het lunchcpfé 'Het Stadhuis' is dagelijks van negen tot zes uur geopend, 's Maandags is het lunchcafé gesloten. partijen antieke tegels die van diefstal afkomstig waren. K was hier duidelijk van op de hoogte want bij de transactie kwam de verkoper met hem overeen dat hij de herkomst van de tegels moest ver zwijgen. Mr.Van Empel noemde deze handel een kwalijke zaak. Doordat antieke tegels een zeer gewild artikel zijn worden tegenwoordig uit oude leegstaande huizen steeds vaker de kostbare tegels uit de muur gehaald. K. zelf had aan de zaak overigens weinig verdiend. Mr. Van Empel moest constateren dat hij de tegels eigenlijk voor een 'heel zacht prijsje' van de hand had gedaan. Een paar had hij zelfs cadeau gegeven. Desondanks bleef overduidelijk sprake van opzetheling. Omdat beide zaken al emge tijd gepasseerd waren - de eerste was van 1974 - beperkte de politierech ter de straf tot 250 gulden voorwaarde lijk en 2 weken voorwaardelijk. M. N. uit Tholen werd vooreen geval van schuldheling veroordeeld tot een boete van 200 gulden. De jongeman had op 7 oktober in Scherpenlsse van een hem onbekende persoon een buitenboord motor gekocht Deze bleek echter uit diefstal afkomstig. Evenals een aantal van zijn collega's enkele weken geleden werd de exploi tant van een sportvissersboot. J. N. M. M. uit Zierikzee voor aanwezigheid van een gokautomaat op zijn schip veroor deeld tot een boete van 250 gulden. In de gokautomaat, die bij winst geld uit keerde. zat op het moment van de inbe slagname een bedrag van ruim 1000 gulden. een nauwe samenwerking in één ge bouw en de kleinst mogelijke minder heid (het sociaal centrum) ziet meer in een project-gerichte samenwerking. Als mogelijkheden worden door de werkgroep genoemd: gezamenlijk (algemeen en gespeciala- seerd maatschappelijk werk) binnen de regio Bevelanden werken aan 'n nader vast te stellen project, bijvoorbeeld de hulpverlening aan jongeren. in regels vastgesteld overleg tussen enerzijds het algemeen maatschappe lijk werk en anderzijds de afzonderlijke instellingen van gespecialiseerd maat schappelijk werk uitbreiding en verbetering van het overleg en de samenwerking tussen de verschillende werkvormen in het gespe cialiseerd maatschappelijk werk. het opzetten van gezamenlijke spreekuurruimte voor het gespeciaii- seed maatschappelijk werk in Goes. Los van de vraag of het algemeen maat schappelijk werk in z'n totaliteit wil meedoen, zal er - zo verwachten de heren Visser en Van Vliet - in ieder geval een samenwerken van het gespecialiseerd maatschappelijk werk op gang komen. De instellingen die daarbij betrokken worden, zijn: de reklassering van het le ger des heils. de algemene reklasse- ringsverenigm, het Zeeuwsconsultatie bureau voor alcohol en drugs, het Zeeuws instituut voor geestelijke volksgezondheid, de stichting dienst sociaal-pedagogische zorg in Zeeland, de stichting voor niet gehuwde moeders in Zeeland en de stichting voor jeugd en gezin in Zeeland. De heren Visser en Van Vliet onderstrepen dat iedere instelling die in de proefpolder gaat samenwer ken. de eigen zelfistandigheied zal be houden, ook als er sprake zal zijn van één gebouw en mogelijk gezamenlijke spreekuren. De heer Visser wijst erop bovendien op het rapport van de werk groep is samengesteld door functiona rissen van de instellingen. „De zaak is in feite nog in een primair stadium", ment moet nog uitvoerig gepraat worden" De heer Van Vliet verduidelijkt dat een centtraal gebouw niet het allerbelang- DEN HAAG (ANP) - Gelet op de gun stige resultaten in andere Europese landen meent PvdA-kamerlid La- ban dat op korte termijn proeren genomen moeten worden met bet uitzettn van bevers in een daarvoor geschikte natte-natuurreservaat. Het kamerlid heeft hiertoe ln schrif telijke vragen aan staatssecretaris van erm aangedrongen. Laban wijst op een gedocumenteerd artikel van de Middelburgse officier van justitie mr Th. Lebret in het tijdschrift voor Natuurbehoud en Milieubeheer met betrekking tot wenselijkheid en mo gelijkheden tot het uitzetten van deze tot 1827 inheemse diersoort. natuurlijk gemakkelijker, je hebt betere contacten ook. Het is een belangrijk hulpmiddel, maar het gaat met name over het vastleggen en omschrijven van de samenwerking, zodat die niet vrij blijvend meer is" De heer Visser voegt daar aan toe: „De mankracht en de des kundigheid in Zeeland hoor Je zo effi cient mogelijk in te zetten. Dat is ook in het belang van de cliënten. De cliènt wil zo goedmogelijk geholpen worden en welkinstituutdatdoet, vindt hij minder belangrijk" Koetshuis Eikenoord te Oostkapelle op de definitieve monumentenlijst DEN HAAG - De minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft enkele aanvullingen gemaakt op de lijst van definitief beschermde monumen ten Op de lijst komen wat Zeeland be treft een koetshuis uit de negentiende eeuw van de buitenplaats Eikenoord te Oostkapelle. BIJDRAGE VAN 10 MILLE PER WONING VERKOOP VAN VIJF PANDEN VAN DE GEMEENTE GOES-B. en w. van Goes zijn bijzonder in hun schik met de plannen van de In stelling Maatschappelijke Belangen om de rehabilitatie van de SL Jacobs- COLLEGE VRAAGT RAAD BEROEPSCHRIFT AF TE WIJZEN 'PROJECT TAST WAARDE VAN GEBIED AAN' TERNEUZEN - B. en w. van Terneuzen blijven van mening dat de 'Centrale Vuil verwerkende Industrie' (CVD geen stortplaats mag aanleggen in de Van Wijckhuijsepolder onder Hoek. Het college vindt dat het indertijd terecht vrijstelling van artikel 352 lid 1 van het gemeentelijke bouwverordening heeft geweigerd en het adviseert de raad dan ook een beroepsschrift van het bedrijf tegen die weigering af te wijzen. De kwestie komt volgende week woens dagavond in de raadscommissie voor openbare werken, vokshuisvesting en ruimtelijke ordening. 'De vraag of een stortplaats in handen van de overheid moet zijn of dat ook particulieren op dit terrein zouden moe ten kunnen optereren is, zoals appel lante zelf constateert, in deze zaak niet relevant Het weigeren van de vrijstel ling is gebaseerd op de bouwverorde ning en het bestemmingsplan. De me ning van de CVI dat geen vrijstelling nodig zou zijn, is na kennisneming van (recente) jurisprudentie ons Inziens niet staande te houden. De materiéle bezwa ren. die wij tegen de aanleg van de stort plaats op de aangevraagde plaats had den. blijven tot op dit moment onver kort aanwezig.' schrijven b. en w. in hun voorstel. Het college geeft toe, dat op merkingen van de CVI dat de voorma lige gemeente Terneuzen in de periode 1965-1970 getracht heeft op hetzelfde terrein een stortplaats aan te leggen juist zijn. 'De meningen over de vraag welke gebieden als land- of natuurwe tenschappelijk moeten worden aange merkt zijn echter - zoals u bekend is - de laatste jaren sterk geëvolueerd Het ter rein in de Van Wijckhuijsepolder had. nog voordat sprake was van de komst van de CVI, in het voorontwerp- bestemmingsplan buitengebied reeds de bestemming 'natuurgebied' en 'Landschappelijk waardevol agrarisch gebied' gekregen; zulks was ondermeer gebaseerd op de botanische, ornitholo gische en landschappelijke waarde die aan 'De Nol' werd toegekend. Bij het leggen van deze bestemmingen zijn de argumenten pro en contra bescherming van de gebieden nauwkeurig bekeken. In verband met de reeds eerder ge noemde waarden van 'De Nol' werd be sloten de Van Wijckhuijsepolder te be schermen, zoals nu in het ontwerp- bestemmingsplan buitengebied is aan gegeven. Door de voorziene omstandig heden zal aan deze waarden onherroe pelijk afbreuk worden gedaan, Ontwerp-streekplan B. en w. bevestigen ook, dat volgens de structuurschets 1974 de weg Hoek- Sluiskil door de Van Wijckhuijsepolder zou komen. "Dit tracé was toen vastges teld in overleg met rijkswaterstaat. Tussen rijkswaterstaat, het waten schap de Verenigde Braakmanpolders en de gemeente Terneuzen is thans overeenstemming over het huidige tracé dat ten noorden van de Van Wijckhuijsepolder loopt. Wij juichen deze ontwikkeling toe.' Het college noemt de opmerking in het beroepsschrift van de CVI dat het ontwerp-streekplan het terrein bestemt tot agrarisch gebied 'onjuist'. Het voor stel: 'In de eerste plaats kan een (ont werp) streekplan volgens de wet ruimte lijke ordening geen bestemmingen leg gen en in de tweede plaats zijn er geen nuances aangebracht in de 'agrarische doeleinden'. Ook het voorontwerp- streekplan geeft aan dat De Nol een na tuurgebied is en stelt verder 'de na tuurwetenschappelijke waarde van na tuurgebieden maakt in vele gevallen voorts een bescherming nodig door be perkende maatregelen in het omrin gende gebied.' B. en w. geven het vuil- verwerkingsbedrijf toe dat de gronden die bij de stortplaats in het geding zijn een slechte kwaliteit hebben. 'Of de door de CVI voorgestelde werkzaamhe den leiden tot grondverbetering kunnen wij op dit moment niet bepalen. Wel is bij een soortgelijke situatie in een an dere gemeente waar men stelde door middel van puinstorting tot drainage (grondverbetering) over te gaan een veroordeling door de rechter gevolgd. In cassatie bij de hoge raad is het beroep terzake verworpen. Stukken, hierop be trekking hebbend, liggen ter inzage. Ze ker is echter dat de agrarische bestem ming. die gerealiseerd is. niet wordt be stendigd. Een (tijdelijke) onderbreking is noodzakelijk. In het arrest van de Hoge Raad d.d. 29 maart 1974 oordeelde de Hoge Raad toepassing van artikel 352 lid 4 slechts acceptabel om op on dergeschikte punten van het bestem mingsplan af te wijken. Naar onze me ning is hiervan in dit geval geen sprake van ondergeschiktepunten. Gedurende een groot aantal jaren wordt een groot terrein (gedeeltelijk) gebruikt als vuil stortplaats.' Willekeur Het college wijst dat beschuldiging van de CM dat er sprake is van 'wille keur' bij de gemeente Terneuzen door dat haar aanvraag wordt afgewezen en de gemeente zelf wel vuilstortplaatsen aanlegt op terreinen met agrarische bestemming af. Het gemeentelijk ter rein in de Bontepolder ligt in een 'nor maal' agrarisch gebied en behoeft dien tengevolge ook minder bescherming, menen b. en w. 'Bovendien moet ook worden gelet op de tijdsduur van het storten en de situa tie die ontstaat, nadat de werkzaamhe den zullen zijn voltooid.' Tot slot stelt het college dat de activiteiten van de CVI duidelijk geen werkzaamheden zijn ter handhaving van een verwezenlijkte bestemming. 'Inderdaad heeft artikel 352 van de bouwverordening niet de strekking om de uitvoering van werk zaamheden ter handhaving van een verwezenlij ke bestemming tegen te gaan. Door het gebruik van het terrein als vuilstortplaats zou het terrein (tijde lijk) anders worden gebruikt dan over eenkomstig de bestemming 'agrarische doeleinden', die inmiddels gerealiseerd is (geweest). Bovendien is het doel van de CVI duidelijk met de structuurverbe tering maar het gebruik als vuilstort plaats. Of te zijnertijd van structuur- verbeterint gesproken kan worden is op dit moment met bekend, zulks kan eerst worden bezien als een en ander voltooid is. Als werkelijk structuurverbetering plaats zou vinden is dit een plezierige bijkomstigheid.' zo staat in het stuk, dat ook nog meldt dat het algemeen besiuu r van het waterschap 'De Verenigde Braakmanpolders' tot op heden nog met heeft gereageerd op een aanbod van de CVI om op haar kosten over te gaan tot wegverbetering. De commissiever gadering begint om 19.30 uur en is in kamer 406 van het stadhuis. Op de agenda komen ook voorstellen voor tot het verlenen van financiële steun bij het aanpassen van een huis aan de Willem Andriessenlaan aan de eisen van een minder-valide bewoner, riolering van de valput en het knotten van wilgen. straat in Goes ter hand te nemen. Het college heeft alle vertrouwen in de wijze w aarop de instelling het karwei wil aanpakken. Dat schrijft men ln het voorstel aan de raad om de instelling een bijdrage van zeventigduizend gul den ineens te verstrekken voor de re habilitatie van zeven panden. De Instelling Maatschappelijke Belan gen gaat in eerste instantie het noorde lijkgedeelte van de SL Jacobsstraat, ge legen tussen de Bocht van Guinea en de Oostwal, aanpakken. Daartoe is in nauw overleg met Monumentenzorg, de provinciale directie van de volkshuis vesting en de gemeente een plan opge steld. Dit plan past geheel in het medio vorig jaar door de raad vastgestelde in tentieplan stadsvernieuwing. De geraamde kosten van rehabilitatie van de eerste zeven panden in de SL Jacobsstraat (de nummers2,4,6.8.10 en 12) zijn dermate hoog gebleken, dat on danks de subsidies van het rij k de huren van de woningen aanmerkelijk boven het ter plaatse geldend niveau zullen blijven. Om die huren toch nog enigs zins te kunnen drukken heeft de instel ling zich tot de gemeente gewend met het verzoek om een extra bijdrage van tienduizend gulden per woning. B en w. stellen de raad voor hiermee akkoord te gaan. „Het zou ons spijten wanneer de plannen van de instelling niet zouden kunnen worden gerealiseerd en het be treffende gebied nog verder zou verpau peren", aldus het college. De panden 2 en 4 zijn inmiddels door de instelling aangekocht De overige vijf zijn het eigendom van de gemeente. B. en w. willen deze aan de instelling ver kopen. Het is de bedoeling dat de grond tot aan de Oostwal overgedragen wordt, zodat de woningen wat meer tuin krij gen dan thans het geval is. Verder is in de verkoop opgenomen de grond gele gen tussen het pand Bocht van Guinea 6 en de Oostwal. De Instelling Maat schappelijke Belangen wil op deze plaats nog een woning bouwen Beide voorstellen komen aan de orde ln de raadsvergadering van donderdag 19 augustus (aanvang 19.00 uur) ln de raadzaal van het stadhuis. Op de agenda staan verder de grondaankoop voor de uitbreiding van het sportveld in 's-Heer Hendrikskinderen met een halfverhard oefenveld. Voor een bedrag van 35 500 gulden wil het college tijdelijke tegelpaden en openbare verlichting aanleggen om de binnenkort gereed komende scholen in het middengebied van de Goese Polder voor de fietsende en lopende school jeugd bereikbaar te maken. De aanne mingssom voor de reconstructie van het kruispunt bij Ockenburgh blijkt 19.500 gulden hoger te zijn uitgevallen dan de raming. Verder zijn er nog wat bijko mende kosten, reden waarom de raad om een aanvullend krediet van ruim 26.000 gulden gevraagd wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7