van'! Hoff :Wieland's schoenen! l»9^ert Westerwee/'s ijzerhandel Schoolschoenen en schooltassen Axel bindt strijd aan met Sint Niklaas en Feyenoord Monno machines gereedschappen en materialen voor industrie en ambacht Terneuzen V V T U vindt ze bij WIJFFELS canisvliet, een grensgeval nr. 1 in de nieuwe ZEELANDREEKS PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1976 Axelsestraat 151 - Telefoon 01150-3328 Ingang Dokweg DANKBETUIGING Voor de uitstekende verzorging, die ik heb ondervonden tijdens mijn verpleging zeg ik langs deze weg, hartelijk dank aan de heren doktoren en het verplegend perso neel. Tevens mijn oprechte dank aan vrienden en ken nissen voor de getoonde belangstelling tijdens mijn ziekte. J BelaertrVoet Hoofd-Weg Zuid 56 Zuiddorpe WIJ MOETEN HET TOE GEVEN Onze slagzin (Een van 't Hoff cliënt is steeds content) is gevaarlijk. Het legt ons immers dagelijks de plicht op. te zorgen dat elke dag weer. onze klanten (dus ook U") tevreden is. Tevreden is. zowel over onze bediening, onze service, als over onze kwaliteiten en modellen Dat wij hienn meestal slagen, blijkt wel uit het feit dat onze klanten d oor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen te vinden zijn. WONINGINRICHTING HOEK - TELEFOON 01164-1235 Noordstraat 48-50 - Terneuzen iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De grootste sortering naaimachines Naaimachinehandel iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiili zoals: ANKER HUSQVARNA LEEUWENSTEIN ELNA enz. vindt u bij: Er is reeds een zig-zag-naaimachine voor 325,- OOSTBURG Telefoon (01170) 2012 TERNEUZEN Telefoon (01150) 2905 MIDDELBURG Telefoon (01180) 12127 llllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllilllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllill Een Keltum cassette in juwelierspleet of edelstaal is een cassette voor jaren en jaren HORLOCER - JUWELIERS INoordstruat 103 01150-3281 FOLDERS GRATIS Sas van Gent Stationstraat 17 01157-2271 iedereen leest de krant altijd,en overal, iedereen leest de -"w,a door w. h. van den doel Feiten en foto's over een klein natuurgebied dat in 1972-1973 in ternationale bekendheid kreeg. Een boekje van 72 pagina's over een kreek met een rietkraag, weidestand, omringende vegetatie en een interessante rijkdom aan vogels. Vol briljante foto's, kaar ten, met belangrijke jaartallen plus een overzicht van de avifauna van de Canisvliet. Een fascinerend boekwerkje over deze kreek. Uitgave: Den Boer, Middelburg Vi KJ Markt 51, tel. (01180) 27651 In de boekhandel verkrijgbaar, 9,85. ZWARE START VAN HET OEFENPROGRAMMA AANVOERDER PIET VERPOORTE: 'DEZE KANS BENUTTEN' AXEL Met de vriendschappelijke thuiswedstrijd van zondag tegen de Belgische tweede divisieploeg St. Ni klaas en de wedstrijd van volgende week zondag in Kortgene tegen Feye noord heeft Axel een start van het oe fenprogramma dat er bepaald niet om liegt. Zowel Feijenoord als St. Niklaas, de laatste dan in duidelijk mindere ma te, zijn voor Axel tegenstanders die ver boven het eigen niveau uitreiken. Dat Axel deze twee zware tegenstanders tegenover zich krijgt is eigenlijk een samenloop van omstandigheden. Men was zelf al rond met de vriendschappe lijke wedstrijd tegen St. Niklaas en toen daarna het verzoek van Kortgene kwam om daar tegen Feyenoord te spelen liet men ook deze unieke kans niet onbenut. ..Misschien is het allemaal wel wat te zwaar," zegt aanvoerder Piet Verpoorte. „maar het zou stom geweest zijn als wé deze kans niet hadden benut. Niet ie dereen kan tenslotte zeggen dat hij tegen Feijenoord heeft gespeeld." Piet Verpoorte vertelt d at de drank om tegen een club uit het betaalde voetbal te spe len in eerste instantie van de spelers is uitgegaan. „Ons oefenprogramma be stond eerst hoofdzakelijk uit wedstrij den tegen clubs uit de regio. We hebben toen gevraagd of er geen mogelijkheid was om eens tegen een grotere club te spelen. Dat is gewoon leuk. het is eens wat anders en ook voor de supporters is het eens iets nieuws. Dat heeft uiteinde lijk geresulteerd in het vriendschappe- Marty Feldman als detective in Luxor-Terneuzen •Bloedgeld' is de lugubere titel van een actiefilm, deels Western, deels Oosters, vol actie en humor, waarin Lee van Cleef en Lo Lieh de hoofdrollen vertol ken. Een Chinees cn een bankdief wer ken samen om een raadselachtige kluisdiefstal op te lossen. Tijdens deze speurtocht, naar de daders ontmoeten Dakota en Ho Wang vele mooie vrouwen op hun pad. Van vrijdag tot en met dinsdag presenteert het Ter- neuzense Luxor deze rolprent, Verder draaitin Luxor 'Sherlock Holmes' slimmere broer', waarin de malloot Marty Feldman als Scotland Yard detective op zoek gaat naar geheime documenten De humor is niet van de lucht met deze visogige komiek- Vrijdag en zondag is deze film te zien. Voor de jeugd draait zondagmddag om twee uur 'Vol gas met herbie', waarin de Disney- fantasieauto vreemde tochten maakt. In het Oosterse Ledeltheater wordt de James-Bond-produktie 'Veel liefs uit Moskou' vertoond. Sean Connery als geheim agent 007 beleeft weer sensatio nele dingen, ditmaal in hetoostblok van Europa. Voorstellingen op vrijdag en zondag. Op zaterdag en maandag heeft Ledel 'Papillon' geprogrammeerd. Deze film verhaalt de vlucht van Bagnard van het beruchte Duivelseiland Verdei heeft Ledel 'Emanuelle 2-de anti maagd'. geprolongeerd. Voor sexfilms kan men deze week in de bioscoop 'De Koning van Engeland' in Hulst terecht- Geprolongeerd is Turks Fruit' en verder draait het 'Deens sleu telgat' Spanning kan men beleven aan 'De roze panter' en Charlëy VarricR'. De Hulster bioscoop geeft voorstellingen van vrijdag tot en met Qjke duel van zondag tegen St- Niklaas en daar zijn we als spelers gewoon blij mee." De Axeldoelman heeft er zelf alles aan gedaan om een beetje gerodeerd aan de start van het nieuwe seizoen te verschijnen Weken voordat Rudie Steel metde training is gestart washij al bezig met het 'opschroeven' van zijn conditie. „Ik heb vorig jaar in het begin te veel afgezien. Daarom ben ik een beetje eer der voor mezelf begonnen en het voelt toch wel lekker aan als je tijdens de training op kop van de groep kan lopen. Ik heb nu in ieder geval na afloop van de training niet dat gevoel van vorig jaar, toen was ik gewoon gebroken." Met plezier Met zijn 30 jaar is Piet Verpoorte niet meeréén van de jongsten.Het is al weer bijna drie jaar geleden dat hij zijn af scheid aankondigde na een zeer ern stige rugblessure. Vanwege zijn zake lijke beslommeringen als slager durfde hij toen het risico niet meer aan om nog eenszoiets te overkomen. Noggeen half jaar na die rugblessure verscheen hij weer terug op de velden eerst als veld- speler in het vierde. Hij was een echte goaltjesdief en kwam later toch weer op zijn oude vertrouwde stekje onder de lat. „Ik had mezelf er allang mee verenigd dat ik in het vierde zou blijven voetbal len. Als veldspeler liep je niet zo'n groot risico. Je kon je gemakkelijk eens weg steken, het duel ontwijken. Als doelman heb je dat niet Als je dan een stap opzij doet is het een goal. dat kun je niet ma ken. Op verzoek ben ik uiteindelijk toch weer teruggekeerd in de goal. Maar dat is bepaald met een-twee-dne verlopen. Ik heb er uitvoerig met zijn vrouw over gepraat en pas na wat bedenktijd heb ik ja gezegd." aldus Piet Verpoorte over zijn come-back. Een rentree waarop hij met plezier terug kijkt. Vorig seizoen beleefde hij met Axel nog een topseizoen: kampioen van de derde klasse en finalist in de dis trictsbeker Sportieve successen die zijn plezier in het voetballen nog hebben verhoogd. Piet Verpoorte: „Voetballen doe ik in de eerste plaats louter en alleen voor mijn plezier. Als ik er geen plezier meer in heb om te gaan trainen en te spelen stop ik direct Het moet echt een leuke ontspanning blijven. Ik ben er een voorstander van om na de wedstrijd nog even een pintje te pakken, dat hoort ge woon bij de gezelligheid. Mentaliteit Hoe lang Piet Verpoorte nog onder de lat bij Axel zal staan is niet bekend. Voor zichzelf heeft hij ook nog niet uitr gemaakt wanneer hij er mee stopt. Dat zal voornamelijk afhangen van het tijdstip waarop er een opvolger voor hem is gevonden. In Rob Wieland ziet hij nog altijd zijn opvolger, maar volgens Verpoorte ont breekt het de doelman van de A-junioren aan de echte mentaliteit Piet Verpoorte: „Dat is gewoon jammer, ik ben er nog altijd van overtuigd dat hij er zou kunnen komen. Maar hij laat het nu qua mentaliteit al afweten. Dat is trouwens een algemeen verschijnsel bij de jeugd en niet alleen in Axel. Ik zal je een voorbeeld geven. 25 juli hadden als start van de training een trainingsdag. Om negen uur moest iedereen er wezen. Zeven jongens die uit de jeugd waren overgekomen ook. Eén ervan was er op tijd. een kwam er om half elf, één was met vacantie, maar de rest was gewoon thuis gebleven. Op die leeftijd stond ik er bij wijze van spreken al om acht uur. Ze hebben het er gewoon niet meer voor over." Piet Verpoorte verwacht dit j aar een bij- •zonder zwaar seizoen in de tweede klas se „Belangrijk is natuurlijk onze start- Pakken we in het begin wat punten dan groeit het zelfvertrouwen. Maar ik ver heug me nu al op de wedstrijden tegen Terneuzen en Vlissingen en voor het overige zullen we het wel zien wat het wordt. Als het maar leuk blijft." Chiel Harte De fotopuzzel van afgelopen week was wat verraderlijk. Alsof er niets essen tieels op de foto ontbrak. Geen 'blinde vlek' dus Maar was er wel degelijk éér.. De hoogtorende paraboolzender van de PTT. AH juist, nu weet u het weer. Ver schillende puzzelaars hebben deze ijze ren mast met schalen over het hoofd ge zien. Jannie van Driel uit Philippine bij voorbeeld schrijft bij gebrek aan brief kaartjes een lange brief, waarin alle zichtbare punten van de foto worden omschreven. Maar het niet zichtbare vergeet ze. Monique Pieters uit Terneu zen begaat de zelfde fout. Om een paar namen te noemen. Uiteraard waren er velen die zich niet lieten misleiden. Het merendeel van de inzenders gelukkig weer velen deze keer miste die PTT- mast. Slechts één kan de winnaar zijn en het prijsje van tien guldenwaarde bon in de zak steken. Trekking heeft uit gewezen: De gelukkige is mevrouw Mar lies Ruijten-Van Uden. Michiel de Ruy- tersingel 8 in Terneuzen. Zij schrijft kort en goed: „Zo te zien is de foto deze keer in de Axelsestraat in Terneuzen geno men. Weggelaten is volgens mij de straalzender van de PTT. Groetjes." Uw groetjes en coorect antwoord worden nu eens beloond met tien gulder.. Proficiat. Marlies. Voor de nieuwe fotopuzzel geldt de ge bruikelijke deelnameformule: pak een briefkaart, schrijf daarop uw oplossing, vergeet daarin niet te melden welk punt is weggelaten en stuur deze naar de re- daktie van de Provinciale Zeeuwse Courant., Nieuwstraat 22 in Terneuzen. onder vermelding van 'Kent U Zeeuwsch-Vlaanderen?" Inzendingen moeten uiterlijk met de woensdagmor- genpost binnen zijn. Wederom succes en nogmaals: Denk om de 'witte vlek'. Zaterdag 7 augustus: Zuiddorpe: A. de Block; Hulst: P. Leer- aert; Noordstraat. A. Menheere; Elle- woutsdijk. staande wip, Nieuw-Namen: Willem Teil. Stoppeldijk: J. Vemimmen. Zondag 8 augustus: Noordstraat' A. Menheere; Terneuzen: Westerschelde; Graauw: De Friezen; Graauw V. de Caluwé; Kapellebrug: Cyr de Kindt; Hengstdijk: P van Dijk; Koewacht: Oude Molen. Maandag 9 augustus: Hulst: W. Blommaert Disndag 10 augustus: Kloosterzande: J. de Waal (bejaarden): Zuiddorpe. L. Vermueibejaarden). iderdag 12 augustus: SintiJansteen: Ed Ottjes (bejaarden). Sjoelwedstrijd HULST - De Hulster sjoelvereniging 'Onder Ons' hield in Den Dullaert haar competitie sjoelwedstrijden. De uitsla- ge:. luidde: 1 P. Mahu 380 punten. 2 me vrouw I. Rijk 374, en 3 mevrouw P. Ad- riaansen 359. De competitiestand luidt: 1 mevrouw I. Rijk 6416 punten, 2 mevrouw C. Rom- bout 4977. 3 mevrouw P. Adriaansen 4341,4 P Mahu 4143, 5 mevrouw A. Vos 3189 en 6 H. van Overmeeren 2811, Gel Telukkig, we hebben weer stereo, 't was heel erg behel pen met mono. Deze ochtend gloeide het groene lichtje weer onverwacht op, Bedankt Goes," zeiden tve. ,,'t Was nog vlug gebeurd." Enkele weken geleden kwam er opeens een kil geluid uit de boxen. Het groene oog van het toestel staarde dood de kamer in. Stereo weg, dat konden we natuurlijk niet hebben. Weldra vervoegde zich een goedgemutste jongen aan ons adres, hij droeg een be schaafd zwart koffertje met zich mee en lachte me toe. Een weldaad om iemand in je huis te ontvangen wie de verzen gende hitte van de klimaat niet scheen te deren. De vraag: „Waar zit-ij?" vatte ik echter toch op als: „Warm ee?" ,.U hebt alleen monno?" informeerde hij hierna beleefd. Monno. Ik vond het veel mooier klinken dan mono maar ice dienen ons hier helaas met het laatste te behelpen. In België - ivant daar kwam onze technicus vandaan - schijnt men monno te zeggen. Op dat ogenblik werd mijn aan dacht getrokken door het hangertje dat aan een zilveren kettinkje op zijn ontblote borst hing. „Hugenoot?" vroeg ik onmiddelijk want het ivas een metalen kruisje van die naam. „Ach. ik draag het omdat ik het mooi vind," klonk het verrassende antivoord. Ik wees hem het radiotoestel, hij inspecteerde het en bevond er niets onregelmatigs aan. Daarna begon hij aan een nauwkeurig onderzoek van de antenne, de zieke antenne, die zou de oorzaak van het ongerief wel zijn. Hij opende de koffer en pakte er een controle-apparaatuit. Vervolgenstrokhijdestekkeruitde antennedoos en stak er enkele fijne losse draadjes voor in de plaats. Hij luisterde gespannen met oortelefoon en hield ondertussen secuur de meters van het apparaat in het oog. Ik hield de adem m, we zeiden geen woord. Han delingen van elektro-techmci doen me altijd denken aan het onderzoeken van een patiënt door een dokter, huive ringwekkend geheimzinnig en je staat er als leek voor Pier Snot bij. In dit gevaldacht ik aan een elektro-cardiogram. „Ik hoor niets," zei de vriendelijke jongen, gelukkig is dat meestentijds bij een cardiogram wel het geval. Het ivach- ten ivas nu op de diagnose. De jongen zette de oortelefoon af ide dokter legde de stetoscoop opzij). „Momenteel - ver schoning" - hjj stootte even tegen een tafeltje „zijn er repa raties aan de gang aan de radiomast te Goes. Aan de antenne, begrijpt u?" Ik beaamde dit. „Dan is uw bezoek dus voor niets geweest?" De man legde het instrumenta rium terug in de koffer. De dingen schijnen soms eenvou diger dan ze zijn. „Nee ivant we weten nu waar het aan ligt." ..Maar Goes dan? Als Goes nu alleen mono uitzendt kan ik toch geen stereo ontvangen?" „Nee, maar er ligt ook iets aan het kastje hier, anders had ik wel iets gehoord." Nu vond ik toch dat de goedlachse monteur geheel in de trant, van een dokter antwoordde, precies even duister. Hoewel, een heel prettig mens, deze goedmoedige Belg. Hij mompelde ook nog iets van: 'C'es tout" en 'Voila' en voegde daar minzaam aan toe: „Dat is Frans." „O, ik dacht dat het een radioterm was." „En gaat u nu wat er fout zit in het kastje repareren meneer?" „Nee - verschoning - kijk eens, ik heb hier een aantal adressen," hij tikte met een balpen op een velletje papier, „ik doe alleen wat me opgedragen wordt." Was deze vrijbuiter toch onverhoopt een opvolger van slaafse bevelen? „Nu weten ze waar ze verder moeten zoeken." „Maar meneer" het was me onmogelijk mijn lachen in te houden verstond ik goeddat u zei dat men in Goes alleen monno uitzendt?". „Ja, alleen monno", zei de technicus nu ernstig. „Nou dan, dan weten we toch waar het aan ligt" Nee - verschoning," verder kivam hij niet want we schaterden het nu beiden uit. Bij het weggaan zei hij: „Bedankt voor de moeite die ik u gaf' en dat was alweer een voltreffer. U ook en geluk met uw kruis. Dank u," zei hij nogmaals. Een prettig mens, deze radio man, men zou zich bijna een stereodefect wensen om hem te ontmoeten!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 22