fit ggg: ifilL. 'Theater is communiceren met publiek en elkaar' Panda en de meester-1 flinkerd öJI SfHP Asterix en de Gothen r m E E K 1 1 W n il H 1 a radio televisie T" r r r r r- t E "13 TT" *6 wn 1- 7^ rr 27~ UIHil,: ■an n n fr VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1976 COR VAN RIJN HOUDT NIET VAN KOUWE DRUKTE GROTE ROL IN FILM' EEN- STILLE LIEFDE' (Van onze correspondent) BRUSSEL - Wanneer we kort na mid dernacht. begeleid door onafgebroken neuzelende achtergrondmuziek in het Brusselse Holiday Inn-hotel, afscheid nemen van Cor van Rijn. is ons in hoofdzaak één ding duidelijk gewor den: nimmer is een vraaggesprek ons zo uit de hand gelopen als vanavond. Cor van Rijn is eigenlijk niet te intervie wen. Hij is er bang voor. De schaarse interviews die hij heeft gegeven, be troffen zonder uitzondering een rol die hij speelde. Nu wil hij dus best praten over de grote rol die hij speelt in René van Nie's nieuwste speelfilm „Een stille liefde". Liever dan over zichzelf. Toch komt het daarvan, want we doen het op zijn manier: die van een gezellig gesprek in de bar. Dan blijkt na twee en een half uur dat zijn angst voor inter views niet identiek is aan een angst om zich bloot te geven. Want die is er niet. Cor van Rijn Een sympathieke, wat ka lende man met een scherp gesneden ge zicht Iedereen heeft hem weieens ge zien. in een toneelstuk of een televisies pel. Speelt doorgaans eigenaardige rol len. Cor: „Ik speel vrywel altijd mensen waar iets mee is. Gekken of andere men sen waarvoormen in het algemeen bang is. Waarom ik altijd zulke mensen speel, weet ik niet. Maar die rollen liggen me. Die mensen boeien me. Het is moeilijk de grens te trekken tussen wat gek is en wat niet. Het een bestaat nooit zonder het ander. Ideaal gezien kun je zeggen dat je een bol bent Een bol waar alles inzit Alle menselijke eigenschappen. Van de omstandigheden hangt het af welke van die eigenschappen je aan de dag legt". Deze maal speelt Cor van Rijn de rol van een gescheiden man. die zijn zoontje bij zyn ex-vrouw weghaalt en ermee op stap gaat. uiteindelijk om die vrouw weer terug te krijgen. „Een moeilijke film voor een groot publiek", aldus de laconieke toelichting van René van Nie, wanneer we die middag de opnamen bijwonen in de grot van Crupet, een rus tiek Waals bedevaartplaatsje in de Vallé de Bocq. Van Nie heeft zeventig com municantjes uit Rochefort laten aan rukken, die de sneeuwwitte omlijsting moeten vormen van een vluchtscène. Cor van Rijn 's avonds: „Het is ontzetr tend moeilijk voor mij, die zelf geen kin deren heeft, zo'n vaderrol te spelen. Maar met Sem (de Jong - zijn 12-jarige Amsterdamse tegenspelertje) is het erg fijn. Als hij je aankijkt, dan gebeurt er iets. Dat is voor mij erg belangrijk. Evenmin heb ik ooit iets met een schei ding te maken gehad (Van Rijn werd op zijn derdejaar wees - red.). Maar je her kent toch dingen. De rancune die erbij komtkijken, rechterlijke zaken en al die andere dingen die mensen moeten uitr knokken Die dingen; dat je echt klein wordt, bittere dingen ophaalt, al de drab die jarenlang onder heeft geborreld - Ten koste van de kinderen. Waarmee ik overigens niet wil zeggen dat zulke ou ders ter wille van de kinderen bij elkaar zouden moeten blijven' Bang Het spelen van zo'n rol. houdt voor Cor van Rijn in dat er iets gebeurt tussen mensen. „Dat is het allerbelangrijkste. In alles. Dat geldt voor acteren. Dat geldt in het dagelijks leven. Dat geldt voor ons. Als wij hier zitten te praten en er gebeurt niets tussen ons. dan is het geen gesprek. Dan blijft het bij be leefdheden op een afstand". Het verklaart zijn angst voor een vraag gesprek. Cor: „Ik ben bang voor dit in terview. Ik heb het nog nooit gedaan, zo over mezelf Ik was trouwens daarnet ook bang dat je niet meer zou komen' (contactpersoon Anke Taverne heeft, zonder dat Cor van Rijn het tevoren wist. de afspraak van half tien naar tien uur verschoven). „Ik zit daar op het hoekje van de bar en ik denk: O Jezus, die is beledigd. Die heeft gedacht: hij laat zeggen dat hij om half tien niet kan". Cor van Rijn heeft zo zijn visies op het acteren. Visies die by hem nauw samen blijken te hangen met zijn opvattingen over het leven „Acteren, wordt er vaak gezegd, is een kwestie van in andermans huid kruipen. Onzin! De auteur heeft iets geschreven. Pas als je in dat gege ven iets herkent, dan is het mogelijk er lijk toch wel een geil meubel, dus je wilt wat mee te doen. Nogmaals: er moet iets weten- hoe heb ik dat gedaan Maar tussen de mensen gebeuren. Dat moét! daardoor ben je wel échter" Bij de repetities denk ik: Godverdom- - Vind je dat theater niet echt is? me. nu moet het gebeuren! En dan gaat „Nou, belangrijker is, ik kan het gewoon het niet om het uiterlijk maar om het niet op die manier", innerlijk. Theaterbezoekers komen - Maar je hebt het altijd gedaan vaak voor mooie kostuums. Maar het „Ja. Toch geloof ik niet dat ik al die tijd moet niet in m'n pak gebeuren, het moet een grove leugenaar ben geweest. Het is in m'n smoel gebeuren. Daar gaat het alleendathetnietdoórging,dattheater om. Het is zwemmen of verzuipen en ik Dat ik niet verder kwam dan dat stra- wil niet verzuipen. Het fijne van film is mien. Dat ik was vastgeraakt. En dat datje wel moet. Je kunt niet teren op het hele theater was vastgeraakt. Ik heb acteertechniek, want dan zegt de regis- die tomaatbeweging meegemaakt. Het seur: stop maar. dit is theater" had geen enkele zin. Als de mentaliteit van de acteurs niet verandert, gebeurt er niets. Ik had gehoopt dat, toen het zaakje aan het branden ging. er iets bij Liever film dan theater dus voor Cor zou komen Het theater kon verder Een van Rijn. „Ik heb het altijd graag ge- stuk is niet alleen de verantwoordelijk- wild. Het grote voordeel van film bo- heid van de regisseur", ven theater is dat je het klein moet brengen, dat je niet kunt liegen, dat je bloot staat. Als je in het theater een moeizame passage hebt, dan sleep je je er doorheen en ga je gewoon weer ver der. Met theater kun je de zaak behoor lijk belazeren. In de film moet sage over". „Toch geldt dat gebeuren tussen men- NIEUWE LEDEN NOS-ORGANEN r (Van onze correspondent) DEN HAAG - De Voorlopige Landelijke Raad voor Cultureel Werk, de RCW. heeft na overleg met minister Van Doorn (CR.M) drie vertegenwoordigers benoemd als lid van het NOS-bestuur en van de NOS-programmaraden voor radio en televisie. Mr A. H W. Oudemans uit Deventer wordt. NOS-besluurslld, de heer P. E Jense uit Driebergen lid van de pro grammaraad radio en de heer J C. Wil- mans uit Meppel lid van de programma raad televisie Mr. Oudemans is ondermeer algemeen coordinator van de Kabelomroep in De venter. De heer Jense is behalve hoofd van de afdeling algemeen muzikale vorming van de Rotterdamse muziek school. voorzitter van de Nederlandse Toonkunstenaarsvereniging en voorzit ter van het Centraal Beraad Amateuris tische Muziekbeoefening. De heer Wil- mans had al zitting in de NOS- programmaraad televisie, zij het met een ander mandaat: hij is ondermeer voorzitter van het Centraal Dansberaad en van de Stichting Educatieve Dans en van de Stichting Overleg Muziekon- derwijsinsteilingen. Zoals bekend schrijft de Omroepwet voor. dat het NOS-bestuur voor een vierde en de programmaraden voor een derde moeten bestaan uit leden van re presentatieve organisaties op cultureel en maatschappelijk terrein. De minister van CRM heeft de RCW aangewezen als culturele organisatie in de zin van deze wet. na de liquidatie van het Neder lands Cultureel Contact, dat eerder in de NOS-organen was vertegenwoor digd. Zoeklicht op Nederland: Haaksbergen In het NOS-radioprogramma "Zoeklicht op Nederland dat vandaag (vrijdag) van 15.00 tot 1G.30 uur via Hilversum 3 wordt uitgezonden, is een deputatie uit Haaksbergen te gast. In deze Twentse gemeente functioneert nu bijna een jaar de Werkgroep Werklozen Haaksbergen die op een voor ons land nogal onge wone wijze werklozen opvangt, bege leidt op weg naar de terugkeer in het arbeidsproces en een nuttige vrijetijds besteding bezorgt in de vorm van pro jecten die de gemeenschap ten goede komen. Nadere informatie over de acti viteiten van deze werkgroep worden verstrekt door de heer Buursen, chef van de afdeling sociale zaken van de gemeente Haaksbergen, en de heer Aaf- jes die als werkloze bij de groep kwam Voorts zal worden uitgelegd hoe het verder in Overijssel met de opvang van werklozen is gesteld, waarna Haaksber- gens burgemeester, drs. Stadhouders, aan het woord zal komen m.b.t andere zaken die m Haaksbergen spelen, zoals het begin volgend jaar vast te stellen structuurplan dat bepalend voor de toekomst van de gemeente wordt ge noemd Gespreksleider is Max van Gijn. Eén gevoel Geen hoofdrol „Ik geloof niet in sterrentheater. Prachtige rollen maken het theater niet. Het is niet reëel. Je doet niets zoo pas- der anderen. Als ik blij ben, dan komt dat door een ander. En dan heeft dat effect op een ander. Je bent niet alléén sen juist ook voor het theater. Als ik in blij; dat zou trouwens niet leuk zijn", een stel kloteloze ogen kijk, dan is er niets. Het is: ik heb jou nodigen ik hoop in godsnaam dat jij mij ook nodig hebt tenslotte het kind dat tussen beide ou- Als er één gevoel zou moeten zijn tussen ders instaat, Ik ben me niet eens bewust acteurs, dan is het datje elkaar niet dat ik een grote rol heb. Wat is trouwens moet laten zakken. Theater is commu- een hoofdrol...? Je inzet verandert er mceren. Met het publiek, maar ook met niet door. als het goed is", elkaar. Anders is het onaneren". Cor van Rijn weet niet goed waarom „Bij film heb je geen publiek. Daardoor juist hij door Van Nie is uitgekozen voor is het eerder waar. Het is daar niet moge lijk je te manifesteren tegenover dat pu- de vaderrol. „René wilde me persé heb ben. Iets anders waarmee ik bezig was bliek. Je krijgt ook nooit „rushes" te moest ik maar laten varen, omdathij me zien. Maar ja. als acteur ben je natuur- absoluut moest hebben. Ik weet niet 21.15 AVRO's Puzzel-uur 22.10 Tele vizier magazine 23.00 Help een klant 23.25 Journaal TELEAC 18.15 Voorl. prog. Engels voor beginners NOS 18.45 Kortweg 18.55 Journaal TROS 19.05 De man van zes miljoen 19.55 Simonskoop 20 20 Noem de Tjoen 20.55 TROS Sport 21.35 Journaal 21.50 Demck 22.50 TROS-Sport: Amsterdam-701 toernooi 23.10 Journaal NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 Toppop Hitparade 20.00 Journaal 20.25 De onzichtbare man 18.55 Mumfie.19.10 Godsdienstige uitz. 19.40 Med. en weerber. 19.45 Joum. 20.15 De Flintstones 20.40 To Hell and back, Amer. speelfilm uit 1955 22.25 Joum. 22.35 The Maids, ballet. BELG IE FRANS 17.45 Kleuterprog. 18.15 Kunstprog. 18.45 Le Village eng- louti. 19 00 Reg. prog. 19.11 Weerber. 19.15 Joum 19.30 Mandrin 20.20 Doc. 21.45 Joum. Aansl. Vervolg doc. Daama Joum. FRANKRIJK-RIJSSEL 11.30 Madame, ètes-vous libre? (5); 11.57 Journaal: 12.35 The long chase (5); 13.00-14.00 Film van Jacques-Yves Cousteau; 17.35 Voorde jeugd: 18.20 Reg. act., 18.40 Voor de vrouw; 18.47 Trois de coeur (16), 19.00 Journaal; 19.30 Monsieur Silence, spel van Jean Guitton; 21.25 Kennis der muziek: Arcana; 22.50-22.35 Nieuws. Tros sport NED. 1. 20.55 en 22.50 uur De Tros-televisie besteedt vanavond ruime aandacht aan het voetbal toernooi 'Amsterdam 701'. Aan het toernooi wordt, naast Ajax. deelge nomen door het Belgische Ander- lecht (winnaar van de Europacup voor bekerwinnaars), het Duitse Bo- russia Mónchen Gladbach en het Engelse Leeds United. In de eerste uitzending van Tros Sport vanavond worden de ploegen voorgesteld en geeft men een samenvatting te zien van de wedstrijd Anderlecht-Leeds United. De Tros-avond wordt beslo ten met een extra aflevering van Tros-sport, waarin een samenvatting wordt gegeven van de wedstrijd tus sen Borussia Mónchen Gladbach en Ajax. Het commentaar bij de samen vattingen wordt verzorgd door Cees van Nieuwenhuizen en Koen Ver hoef Derrick NED. 1. 21.50 uur De aflevering van vanavond van de Duitse misdaadserie Derrick' is geti teld'Angst' Het verhaal gaat over dr. Hertel, die al enige tijd het vermoe den koestert, dat zijn vriendin Irene hem met een ander bedriegt. Om ze kerheid te krijgen, gaat hij naar haar flat, Irene geeft tenslotte toe. dat zij een andere man heeft leren kennen en met hem omgaat. Dr. Hertel ont steekt in een razende woede. Het is aan hoofdinspecteur Derrick om de gevolgen van deze woede te overzien. Simonskoop NED. 1,19.55 uur In zijn programma 'Simonskoop' heeft Simon van Collem vanavond een gesprek met de beide hoofdrol spelers in de Amerikaanse film All the President's men'. Robert Red- ford en Dustin Hoffman spelen de rol len van de journalisten Bob Woord- ward en Carl Bernstein, die samen de hele Watergate-affaire aan het rollen brachten. De plannen voor de film dateren al van eind 1972, toen het Watergate-schandaal nog maar net bekend begon te worden. Robert Redford opperde het idee en zocht contactmetWoodward en Bernstein, die echter aanvankelijk nogal scep tisch tegenover de zaak stonden. Na lang aandringen waren zij echter be reid hun toestemming te verlenen en de makers van de film met raad en daad terzijde te staan Enige relatie met het filmbedrijf was Bob Wood ward overigens niet vreemd, want hij schreef ooit het script voor Botch Cassidy and the Sundance Kid' met Redford in de hoofdrol. Simon van Collem sprak met Redford en Hoof- man in de Burbank Studio's in Hol lywood en laat voorts enkele frag menten uit de film zien Puzzel-uur NED. 2. 21.15 uur De Middelburger Hans van der Veer is vanavond één van de kandidaten in 'Avro's Puzzeluur'. De andere kandidaten zijn de dames Floor de Graaf uit Monster en Nel Maas uit Sassenheim en de heer Wim Das- horst uit Zoetermeer. Evenals in de voorgaande uitzendingen zullen de kandidaten bij het spelletje 'Tele- cross' worden bijgestaan door een apnel, bestaande uit Marijke Merc- kens. Ronnie Bierman. Rijk de Gooyer en Ruud ter Weijden. De spelleider van dit programma, dat wordt geregisseerd door John Schelfhout, is Fred Ooster. Weekendfilm BRT. 20.40 uur De Vlaamse televisie vertoont van avond in 'Weekendfilm' de Ameri kaanse biografische film uit 1955 van Jess Hibbs: To heil and back', ofte wel Terug uit de hel' De hoofdrol wordt gespeeld door Audie Murphy, die zeventien was toen hij als vrijwil liger onder de Amerikaanse wapenen ging Door zijn moed werd hy regel matig onderscheiden en zelfs gede coreerd als held van de tweede we reldoorlog De diepere gronden van deze waoenfeiten zijn terug te vinden in de ongelukkige jeugd van Audie waarom. Ik ben niet te vergelijken met grote acteurs Misschien heb ik die rol gekregen door het volkse wat ik uit straal". We praten over de schrijver Jan Arends. Cor van Rijn gaat in de verfilming van diens „Keefman" de titelfiguur spelen. Weer zo'n rol. „Arends werd als een zon derling beschouwd. Die was écht een zaam. Heeft ten slotte zelfmoord ge pleegd. Weer zo'n man waar de mensen om griezelen. Maar wat hij zei was raak. Niet plezierig, maar wel waar. Dat vind ik ontzettend goed". Handjes We komen terug op het onderwerp ac teurs. „Altijd groepsvorming", aldus Cor van Rijn. „Een clubje waar je nooit tussenkomt. Dat bedoel ik als ik zeg dat je in het theater niets goeds kunt doen als je niet één groep bent". En ineens „Weetje waar ik bang voor ben? Voor de première, straks in februa ri. Al die mensen die handjes komen schudden en die zich verplicht zullen voelen een praatje te maken. Dat ik dus met een vriend zit te praten en dat er dan ineens een wildvreemd mens naar me toekomt en zegt O Cor. nu moet ik je toch even feliciteren. Afschuwelijk! Kijk. als er een kameraad langskomt die ziel dat ik in gesprek ben. dan even zijn duim opsteekt, zo van „Okéjongen" en dan weer doorloopt... Dat is fijn Dat zal me goed doen. Van: God. hij vond het toch goed. Maar al die kouwe drukte. Hy houdt er niet van. Cor van Rijn. Zegt ook in wezen verlegen te zijn En zich van nietszeggende praatjes af te zonde ren. „Als ik alleen zit. denken de mensen Avro-radio via Hilversum III vanuit Sneek De AVRO-radio zal maandag (9 augus tus) tussen 9.03 en 18.00 uur via Hilver sum 3 een groot aantal uitzendingen verzorgen vanaf de Oosterdijk te Sneek. in het kader van de dan te houden 'Sneekweek'. Van 9.03 tot 10.00 uur pre senteert Meta de Vries de 'Negen-uur show'. waama men van 10.03 tot 11.00 uur kan luisteren naar het verzoekpla- tenprogramma 'Arbeidsvitaminen'. Van 11.06 tot 12.00 uur draait Krijn Tor- ringa op verzoek in het programma 'Postbus 700' Joostden Draaier presen teert tussen 12.03 en 14.00 uur zijn show 'Joost mag niet eten.' Van 14.06 tot 15.00 uur brengt Jan Steeman het eerste deel van 'Pop-kontakt'. Hierna, van 15.03 tot 16.00 uur. het tweede deel van 'Pop-kontakt'. met Ad Visser, de 'Hitvisser'. helemaal niemand in m'n buurt te heb ben dan iemand tegen wie je geforceerd zou moeten praten. De dwang om mee te doen. Het gelul om het gelul. En dat ter wijl het heiemaai niet nodig is om maar was", meent Vreeswijk, „maar wanneer ik de Zweedse nationaliteit zou hebben en te praten, wil je een goede verstandhou- niet beschouwd zou worden als links-progressief zou ik m'n straf wel gaan uitzit- ding hebben. Als je een tijd stil bij elkaar ten. jnu heb ik via verschillende tips de raad gekregen uit het gevang te blijven en zit. kan je ook het gevoel hebben datje zelfs dreigbrieven gekregen van die Joegoslavische extreem-rechtse beweging samen bent". Ustasen". 73-1331 Panda en Pam waren er dus niet in ge- boodschap.. mompelde Pam. „De slaagd om de microdot met de geheime moeilijkste die ik ooit gedaan heb. En formule af te leveren. Op de ochtend dat dat zegt wat - want ik ben tenslotte een ze terug keerden, betraden ze dan ook Panda die alles kan. Eh„.nou ja... haast met hangende schouders het pand waar alles, bedoel ik." Hij stapte de kamer de heer Jansen van de Geheime Dienst binnen - en bleef toen verbaasd op de zijn kantoor had. „Dit is een moeilijke drempel staan. Want achter het bureau HILVERSUM-1 VRIJDAG 12 00 (Si Hans van Willigenburg. (12.26 Med 12.30 Nws 14 00 (Si Anne van Eg- mond. (15 :0 Nws i 16.00 (S> Muzikaal .spreekuur 17.00 (S> Anne van Egmond voorkinderen 17..;0Nws. 17.32 iSi Echo magazine 18 j0 Nws 18.41 Marktber. 18 44 iSi Zomaarstereo. 19..(0 (S) Edwin. 20 00 (Si In antwoord op uw schrijven. 22.00 Reisoogst. 22 25 Overweging. 22. J0 Nws '22.40 (S) Met het volle verstand. 23.55 Nws ZATERDAG 7 00 Nws. 7 02 (S) Z.O. 7.30 Nws. 7.41 Dingen v.d. dag 7.53 <S) Z.O. 8.30 Nws. 8 36 Gymn voor de huisvrouw. 8 45 (Sl Z.O. 10.30 Nws. 10.33 (Si De C.Flink Show. 11.00 (S) Een boeketje "Lief zijn voor de buren" 11.30 <S) De Proeftuin, HILVERSUM-2 Zuid-Afrika weigeit visum aan mede werkei- van 'Kenmerk' HILVERSUM (ANP) - Het Zuidafri- kaansc ministerie van binnenlandse zaken in Pretoria heeft aan Jan Kuiper van de televisierubriek Kenmerk (ion/kro) een visum geweigerd. Ken merk wilde in Kaapstad de Gerefor meerde Oecumenische Synode (gos) verslaan, zo heeft Ikon woensdagmid dag meegedeeld. De Gereformeerde Kerken in Nederland hebben een delegatie naar deze synode gestuurd om deel te nemen aan de dis cussies. De IKON-televisie wilde als zendgemachtigde van onder andere de Gereformeerde Kerken voor haar op drachtgever verslag doen. In de brief, waarin de Zuidafrikaanse ambassade in Den Haag de weigering bekend maakt, wordt geen motief genoemd. Bij na vraag werd meegedeeld dat de visu- maanvraag is behandeld door de secre taris van het ministerie van binnen landse zaken in Pretoria en dat men niet op de hoogte is van de reden tot weige ring. VRIJDAG 12. J0 Toerismo. OVERH. VOORL.: 12.49 Uitz voorde landbouw. NOS' 13.00 Nws NCRV 13 11 Hier en nu NOS: 13.30 Vonken onder de as. 13.45 Onder de Groene Linde. 14 00 Aspekten van de kamermuz 15.00 Zoeklicht op Nederl. met om 16.00 Nws. 16.30 Kijk op buitenl. VPRO 17.00 Welingelichte kringen. 17 00 Uitz. van SYMBIOSE. 17.55 Med. 18 00 Nws. 18.11 Embargo NOS: 19.30 (S) Eur. Concertpodium. In de pauze: ca. 20 15 Nws. 21.25 NOS-CuItuur. 22.30 Gamma van Alpha en Beta. 23.00 (S) Met het oog op morgen met om 23.05 Akt.overz. 23.52 Even ontspannen voor het slapen gaan... 23.55 Nws. ZATERDAG TROS: 7 00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7 20 Ontbyt-Soos. met om 8.00 Nws. 8.11 Aktua I 9.35 Waterstanden. 10.00 Tien- om. 10.30 Aktua-sportcafe. 11.00 Nws. 11.30 Wegwezen. HILVERSUM-3 Cornelis Vreeswijk wacht 3 maanden cel in Zweden (Van onze correspondent) STOCKHOLM-KOPENHAGEN - De Zweeds-Nederlandse troubadour Cornelis Vreeswijk ontduikt een gevangenisstraf van minstens drie maanden door in De nemarken te blijven wonen. „Optreden doe ik voortaan alleen maar in Denemar ken, IJsland, Noorwegen en Nederland", zo vertelde hij in een vraaggesprek. „Ik weet wat me te wachten staat wanneer ik in Zweden drie maanden in het gevang moet". Vreeswijk werd onlangs veroordeeld wegens mishandeling van twee tra vestieten in Stockholm. Na een gezellige avone in het centrum van de Zweedse hoofdstad kreeg Vreeswijk datje ongelukkig bent. Ik vind het fijner gezelschap van twee „meisjes", die het feestje bij hem thuis wilden voortzetten. Na tot de ontdekking te zijn gekomen dat hij met twee travestieten te maken had, joeg Vreeswijk ze, gewapend met een keukenoes, half ontkleed de straat op. De daarop volgende aanklacht en rechtszaak leverde hem drie oaanden gevange- ,Er valt over te praten of die hele zaak werkelijk zo'n duur proces waard VRIJDAG 12.03 (S> De Hugo van Gelderenshow. NCRV: 13 30 (S) Pop-Kontakt. NOS: 16 03 (S) De Hitmeesters. 18.03 De Vaka- turebank. 18.10 (S) NOS-maaL VER ONICA: 19 03 (S) Veronica op drie. VPRO: 20 02 <S) VPRO-Vrijdag-op-drie. 23.02 Radio Vrij België. 0.02 (S) Amigos de musica. AVRO: 1.02 (S) Er floot een vogel in dc wei. 2.02 (SContinu de nacht door. 3.02 (S) Cees van Zytveld. ZATERDAG NCRV: 7.02 (S) Happy sound. 7.55 Eer lijk gezegd 8.03 (S) Pop-station. 10.03 (S) Muziek by de koffie met om 11.03 (S) Hollands kwartiertje en om 11.15 (S) Strictly Country Style. HILVERSUM-4 VRIJDAG 12.001S) Een muzikantengeslacht uit de Ned. Barok: de LoeiUets X). EO 13.00 (S) Klankspiegel. 14.00 Nws. 14.02 (S) Pizzicato VPRO: 15.00 (S) Muziek-op- vier. ZATERDAG AVRO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Reveille. 9.00 Nws. 9.02 iS) Zo hoor je nog eens wat. 9.20 Klass pianomuz. 9.40 iS it Is histo risch. 10.001S) Ochtendconcert. 11.45 iS) Trad.; volksmuz. vandaag. EVEN PUZZELEN zat het oude vrouwtje dat Panda zoveel last had gegeven met het vlinderdasje voor haar kleinzoon. „Dat hebben jullie flink gedaan." sprak ze goedkeurend. „Uitstekend Ik wist wel. dat jullie die microdot veilig over de grens zouden brengen. Beter dan ik alleen... '■0 to r17 ~w W w m 'éi E 9 fej Horizontaal: 1 schel; 3 snelle loop: 6 roofdier; 9 meisjesnaam: 10 rijgsnoer: 12 diereseluid, 13 inhoudsmaat. 14 korto- genblik; 16 vestibule; 18 deel van het gelaat: 20 voorzetsel; 21 stuk stof; 23 stap; 25 slede; 26 geestelijke; 27 muziek noot; 28 scheepsvloer; 30 tennisterm; 31 kostuum; 32 drinkgerei; 34 modegek; 36 inhoudsmaat; 38 muil; 40 te; 42 klep per; 44 nvier in Italië. 45 optelling; 36 paardje; 47 Engelse titel. Verticaal: 1 speelgoed; 2 voegwoord; 3 elasticiteit; 4 Frans voegwoord; 5 keu rig; 7 rivier In Sibené; 8 vreemde munt; 10 vangwerktuig; 11 tijdruimte; 13 plechtige afkondiging, 15 deel van het gelaat; 16 vrouwenverblijf 17 bosgod: 19 voegwoord, 20 jongensnaam; 21 verbin ding; 22 hoofddeksel, '24 kledingstuk; 29 beroep; 31 kostuum; 33 voertuig; 34 he vig. 35 vermogen (Lat); 37 dwaas; 38 vrucht; 39 vod; 41 nummer; 43 tegen over; 44 onmeetbaar getal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 12