Jaap Keijmel zwemt geen lange baan- titelstrijd en slechts 2 lange races Zeelands grootste zwemfestijn trekt velen naar Hoeke-Sluis Schitterende dubbelpartij tennistoernooi Oostburg STADHUIST0ERN00I MIDDELBURG: DRIE NIVEAUS AMATEURVOETBAL PZC/s STONES OVER 2.32 M: NIEUW WERELDRECORD „VOOR KAMPIOENSCHAP HEB IK GEEN VOLDOENDE CONDITIE, IN DE RACE VERDEDIG IK DIT SEIZOEN SLECHTS DE BEKERS" Wiersma won ENORME BELANGSTELLING VOOR PRESTATIETOCHT Verlies Sosonko tegen Portisch Geen winnaar Nieuw record Sportiviteitswisselbeker voor A-junioren Patrijzen Arie Delmotte speelt bij hoofdklasser TSC VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1976 11 VLISSINGEN - Het ziet er naar uit, dat op de meeste lange baan- zwemwedstrijden in Zeeland een aantal cracks van Stormvogel Vlissingen verstek zal laten gaan. Een van hen is Zeelands top zwemmer Jaap Keijmel van Stormvogel, die gisteravond tijdens de plaatsingswedstrijden in het Vlissingse Sportfondsenbad voor deelneming aan de 800 en 1500 meter volgende week in Axel schitterde door afwezigheid. Het gonsde, vooral bij de officials, van de geruchten: de meestgehoorde was, dat de Vlissingse me daillegrossier van de jongste korte baankampioenschappen on voldoende conditie had na zijn voortreffelijk voorseizoen en na dat hij de afgelopen vijf weken in het Sportfondsenbad werzaam was geweest. Om een andere reden zou Jaap Keijmel niet aan de start in Zeeland verschijnen tijdens de lange baanwedstrijden. waaraan deelnemers van buiten Zee land meedoen. Volgens Adrie Meerman, zwemcommissielid van De Stormvogel, zou Keijmel zich niet in de strijd willen mengen omdat hij bij vorige gelegenhe den 'bont en blauw is gestompt en ge schopt door de Hollanders'. Ook twee dames van de Vlissingse club. Carla Wil- lems en Lenie van Bodegom zouden om deze reden niet meedoen aan de wed strijden in Zeeland met Hollandse deel name. Dat zou impliceren, dat deze zwemmer en zwemsters van De Storm vogel slechts aan de start verschijnen in de havenwedstrijd van Breskens en inde Veerse Meerrace van de Middelburgse club De Zuidwester Ook de eigen Ka naalrace zouden de drie Stormvogelle den willen mijden, omdat deze wedstrijd voor de eerste maal een nationaal ka rakter heeft gekregen, terwijl de race ook meetelt voor de Zwem kroniekbe kers. Jaap Keijmel ontkende gisteravond Iaat (hij was niet in het zwembad aan wezig, omdat bij meende daar niets te zoeken te hebben als hij niet meedeed) ten stelligste dat hij om de Hollanders niet aan alle Zeeuwse lange baanwed- JAAP KEUMEL SCHAAKSTRIJD OM OPEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND VELP (ANP) - Na de 7e ronde van het Reinbouwschaaktoemooi om het open kampioenschap van Nederland gaat de Jogoslaviër Nemet in de hoofdgroep met de maximale score op kop. Hij won in25zetten van Frans Borm, die na een stukoffer niet meer aan mat kon ont komen. De enige, die hem nog kan be dreigen is Agur uit Israël, die het Bert Enklaar op de koningsvleugel zo moei lijk maakte, dat deze na het afbreken de strijd maar staakte. Agur heeft over igens al tegen Nemet gespeeld. Hans Ree en de Duitser Wockenfusse speelde remise in hun onderlinge duel. waardoor zij met Jan van Reek op de gedeelde derde plaats staan De belangrijkste uitslagen van de 7e ronde Nemet iJoe-Borm iNedi 1-0, Enklaar (Ned)- Agur (SISRi 0-1, Wockenfuss (BrdhRee iNedi 0.5-0.5. Van Reek (Netb-Helmond (Ned) 1-0, Ballon (Ned)-RosmueUer (Ned) 1-0, Van dr Hauw <Ned)-Mevr Vreeken afgebroken, Hof land (Ned)-Fritschy (Ned) 1-0, Dieks (Nedi- C ar lier (Ned) 0-1, SUsser (Ned)-Dekker (Ned) 0-1, De Ruiter (Ned)-Rukavina (Joe) afgebro ken. Van Diermen (Ned)-Ackerman (Brd) 0.5- 0.5. Stand aan de kop na de 7e ronde 1 Nemet met 7 punten. 2. Agur met 6. 3.5 Wockenfuss, Ree. Van Reek allen met 5,5 punt 6.10 Borm Enklaar, Hofland. .Carlier en Dekker met 5 pun tea strijden meedoet. ..Ik heb vijf jaar aan de nationale kampioenswedstrijden meegedaan, waarop ik altijd bereid geweest ben om tegen Hollander-TUit te komen," verzekerde de Vlissingcr, er aan toevoegend, dat hij bewust voor slechts enkele lange baanwedstrijden heeft gekozen. „Aan de Zeeuwse kampioenschappen doe ik niet mee. omdat ik pas sinds afge lopen maandag in training ben. nadatik na de Zeeuwse kampioenschappen praktisch niet meer gezwommen heb. Ik voelde mezelf daarom niet in staat om de 800 en de 1500 meter te zwemmen Eerder de dag heb ik twee kilometer ge zwommen, waarbij ik na 1200 meter vol ledig vastzat"' Keijmel verzekerde over de lange baanwedstrijden: „Ik heb be wust voor enkele wedstrijden gekozen. Breskens. waar ik mijn bekers moet verdedigen en Veerse Meer. waar ik ook gewonnen heb. Omdat ik de Braakman race niet kan zwemmen wegens studie verplichtingen aan de sportacademie in Den Haag kan ik toch niet meer voor het Zeelandbekerklassement in aanmer king komen Daarom heb ik ook enkele lange baanwedstrijden. die ik met zo prettig vind. voor dit seizoen laten val len"' Keymel wenste met te onthullen waarom hij niet aan de kanaalrace mee doet. De verrassing van de plaatsingswed strijd voor de 1500 meter dames was gisteravond Middelburgse Jolanda Spruyt van Luctor. die sterk zwem mend het afgelopen maandag in Sas van Gent door Magda van Tiggelhoven van Bruinvis verbeterde Zeeuws ad- spirantenrecord (van 22.44.9 naar 22.44.1) met maar liefst zeventien se conden omlaag haalde. Het Middel burgse sterretje kwam uit op 22.27.2. terwijl ze eigenlijk veel minder ge traind heeft dan vorig seizoen. Achter Jolanda Spruyt streden Addie Dek van Zeelandia en Paula Buysse van Schel- destroom verwoed om de tweede plaats: het Zcelandiameisje won in 22.59.8 voor het Bressiaanse meisje, dat 23 minuten exact zwom. WEDSTRIJD UITLAAT VLISSINGEN - Zaterdag w ordt op het crossterrein van de motorsportvered- niging De Uitlaat aan de Sloeweg te Vlissingen-Oost de 8e clubwestrijd van dit seizoen gehouden. De training begint om 11 00 uur en de wedstrijd vangt aan om 13.00 uur Er wordt door onge eer 60 rijders aan mee- rerdeeld in 6 klassen. Bij de heren ontwikkelde zich in het duister i er mogen toch wel eens een paar lampen bij het buitenbad worden neer gezet i een spannende strijd tussen John de Lange van Luctor en Pieter Polder man van Scheldestroom John de Lange was het snelste weg, werd na 600 meter (van de 800) voorbijgestoken door Pol derman maar de Middelburger had niettemin de langste adem. Uitslag 1500 meter dames 1 Jolanda Spruyt iLuctor) 22.27 2 (Zeeuws adspi- rantenrecord); 2 Addie Dek (Zeelandia i 22.59.8; 3 Paula Buysse iScheldestroom) 23.00.0, 4 Magda Tiggelhoven (Bruinvis) 23 21 7; 5 Karin Clemminck (Scheldei 23 56.7: 6 Carla Willems (Stormvogel) 24 18.3:7 Jacomien Zuidweg (Onderdag) 24 42.4. heren 800 meter 1 John de Lange 'Luctor) 10.31 4, 2 Pieter Polder man i Scheldestroom i 10 34.8; 3 Edwin de Causemaecker iBruinvis) 10.53 9: 4 Rob Geervliet (Luctor) 11.05.6: 5 Kees Hamelink (Bruinvis) 11.16 8; 6 Peter de Lange (Luctor) 11.19.4 en 7 Dick de Braai (Bruinvis) 11.25.4. ADVERTENTIEI AMSTERDAM - In Amsterdam is het wereldkampioenschap dammen voortgezet met de tweede ronde. De uitslagen zijn: Kand ane-G an iward 0-2. Tsjegolev- Koeperman 2-0, Verpoest-Lepsic 2-0, Nimbi- Gendlerman 2-0 Marek-Hisard 0-2, Agliardi-Clerc 0-2. Kuyken-Smith 1-1. Wlersma-Zom 2-0. Jansen-Delhom 2-0. Stand na twee ronden 1 Wiersma. Tsjegolev, Gantwarg. Verpoest 4 punten, 5 Clerc, Jansen, Kuyken. Smith. Hi- sard, Nimbi 3,11 Koeperman 2.12. Zom, Del hom, Kandane. Lepsic. Agliardi, Marek. Ge- ndlerman 0 VLISSINGER LIEP IN ENGELAND 100 MIJL VLISSINGEN - Dick Wissekerke uit Vlissingen van de Zeeuwse Wandel sportbond heeft in Engeland het zoge naamde Centunon-embleem veroverd. Hi] nam in de buurt van Leicester deel aan de traditionele wandelwedstrijd over 100 mijl (ruim 160 kilometerWie het embleem wil behalen, moet de af stand binnen de 24 uur afleggijn De Vlissinger slaagde in deze missie in 23 uur. Hij liep derhalve met een gemid delde van 7 kilometer per uur. Dat de wedstrijd bijzonder zwaar was. mag blijken uit het feit, dat 28 van de 66 deel- s uitvielen. De Amerikaanse atleet Dwight Stones, hier op een archieffoto hij heeft het wereldrecord hoogspringen op zijn naam gebracht met een sprong van 232 meter. PHILADELPHIA (ANP) - De Amerikaanse hoogspringer Dwight Stones heeft tijdens wedstrijden in Philadelphia zijn eigen wereldrecord hoog springen verbeterd met één centimeter. Stones, die tijdens de Olympische Spelen niet verder kwam dan een bronzen medaille via een spring van 2.21 meter, passeerde nu de lat op 2.32. Stones leverde zijn wereldprestaties in hetzelfde stadion als waarin hij zijn vorige wereldrecord (2.311 sprong In het Franklin Field Stadion liet Stones, na een reeks van 2.13.2.18.2.21 en 2 26. de lat op 2.32 leggen. Hij slaagde bij zijn eerste poging. De historie van het wereldrecord hoogspringen ziet er. sinds 1960, als volgt uit: 2.17 m. John Thomas (VSt). Philadelphia. 30 april 1960. 2.18 m, John Thomas (VSt), Bakersfield, 24 juni 1960. 2.22 m. John Thomas (VSt). Stanford. 2 juli 1960 2.23 m. Valery Broemel iSov), Moskou 18 juni 1961 2 24 m. Valery Broemel iSovi. Moskou. 16 juli 1961 2.25 m. Valery Broemel (Sovi, Sofia. 31 augustus 1961 2.26 m, Valery- Broemel (Sovi. Palo Alto. 22 juli 1962 2.27 m, Valery Broemel iSovt, Moskou. 29 september 1962. 2.28 m, Valery Broemel iSov), SMoskou, 21 juli 1963. 2.29 m. Pat Matzdorf (VSt). Berkeley. 3 juli 1971 2.30 m, Dwight Stones (VSt). München, 11 juli 1973. 2.31 m, Dwight Stones (VSt), Philadelphia, 5 juni 1976 2.32 m. Dwight Stones (VSt), Philadelphia, 5 augustus 1976 OOSTBURG - Gisteravond werd voor het Oostburgse tennistoernooi een her- endubbel gespeeld van uitstekend ge halte. Vooral de jeugdige Paul de Bruyckerc (15 jaar) speelde een fantas tische partij door met zijn partner Han Petiet het gerenommeerde dubbel Pe ter van de Berghe en Harry Rovers in het B-toemooi te verslaan. De eerste set liet een zeer gelijk op gaande strijd zien, die het aankijken meer dan waard was Met zeer snel spel en uitstekend netwerk van alle vie/ BIEL (REUTER) - Gennadi Sosonko heeft in de achttiende ronde van het interzonaal schaaktoernooi te Biel (Zwi) verloren van de Hongaar Lajos Portisch. De Nederlandse grootmeester deelt nu de elfde plaats met 8,5 punt en een afgebroken partij. De uitslagen van de partijen voor de acht tiende ronde zijn Roberl Byrne (VSt) - Alexander Metanovic (Joe) afg Jan Smejkal (Tsj) - Bent Larsen (Den) afgCarlos Diaz (Cub) - Vasill Smislov (Sov) 0.5-0,5; Raul San- gulneti (Arg) - Eflm Geiler (Sovi 0,5-0.5. Ken neth Rogoff iVSt) - Istvan Csom (Hom 0.5-0.5. Boris Goelko (Sov) - Vladimir Liberzon (Isr) 0.5-0,5: Michael Tal (Sov) - Rojas Castro (Col) 1-0; Lajos PorUsch (Hon) - Gennadi Sosonko (Ned) 1-0; Andre Lombard (Zwi) - Ulf Ander- sson (Zwe) afg., Robert Huebner (WD1) Tigran Petrosjan (Sov) 0-1 Stand aan de kop 1 Tal 11.5 pnt. 2 Larsen 11 pntplus2 afg.. 3 Petrosjan, Huebner. Portisch en Smislov 11 pnt, 11 Rogoff. Goelko en So sonko 8.5 pnt plus 1 afg. kwam de stand op 6-6 Het tie break sys teem moest de beslissing brengen. Paul de Bruyckere en Han Petiet kwamen op 4-1. maar Van de Berghe en Rovers kwamen sterk terug. 4-4 Toen echter drukten Paul en Han door en wonnen sterk met 7-4. Met gesterkt zelfvertrouwen gingen zij daarna door en kwamen in de tweede set snel op 3-1. De aangeslagen Van de Berghe en Ro vers kwamen nog terug tot 3-2, maar vooral door uitstekende volly's en smashes wonnen Paul de Bruyckere en Han Petiet verdiend met 7-6, 6-3. Ook in zijn enkelspel B-toemooi kwam Paul de Bruyckere twee ronden verder. Hij versloeg zowel Marcel Scheele (6-1, 6-4) als Reggie van de Berg (6-0, 6-2) en komt in de kwartfinale uit tegen Piet van Hout. Bij de dames zyn de halve finalisten be kend. Mevrouw Van Acker versloeg Liande van Damme na een langdurige partij, die in de uitslag tol uitdrukking komt (6-1,6-2). Zij komt uit tegen Lonia Tesselaar, die mevrouw Kuipers ver sloeg. In de andere halve finale komen Wilma Kupfer en Trudy Boogaard tegen elkaar uit. In het C-toemooi zijn ook de halve finalisten bekend. Marjan van Oers. die Pien Geertse versloeg met 6-2. 6-0. komt uit tegen mevrouw Rotinsulu. die Karin de Bruin verrassend met 7-5. 6-0 versloeg In de andere halve finale spelen Arda Krediet (7-5, 6-4 tegen me vrouw Elliot) en Marion Taecke (6-7,6-2, 6-4 tegen mevrouw Trapman) tegen el kaar. De heren zijn in het C-toernooi bij de kwartfinale aangeland. De koppels Alex van de Akker. Martin T'liheru en Harry' Rovers (verrassend via Bram van Dijk 6-4. 6-3 tegen Frank van de Aar) spelen tegen elkaar. Terwijl voor de overige plaatsen nog gestreden wordt. In het B-toemooi was veel vuurwerk te beleven. De dames Loes van Oers. Letta van de Wiel. Birgit Beyer en Marjan van Oers haalden de halve finale. Bij de heren is men bij de kwartfinale aangeland. Opvallend feit is. dat vijf kwartfinalisten uit Den Bosch komen. Het zyn Harry Rovers. Frank van de Aar, Peter van de Berghe. Tim Achter- kamp en Alex van de Akker Ook de Zeeuwen Hans Felius, Han Petiet en Jean-Louis Beltour bereikten de kwart finale. die vandaag gespeeld wordt, wat zonder twijfel weer sterk tennis te zien zal geven. SLUIS - Het grootste zwem- spektakel dat Zeeland ieder jaar kent is ongetwijfeld de lan- gebaanwedstrijd tussen het Belgische Hoeke en Sluis, een wedstrijd over een afstand van drie kilometer, die zaterdag voor de vijfde maal wordt ge houden door de zwemvereni ging 't'Vrije uit Sluis. Een wedstrijd ook die zowel kwalita tief als kwantitatief erg sterk bezet is. Net als alle voorgaande jaren komt vrijwel de gehele Nederlandse zwem- top zaterdag naar Sluis om deel te ne men en zodoende de kansen te behou den op het veroveren van de fel be geerde Zwemkroniekbeker voor de be ste lange-afstandzwemmer of zwem ster. Maar liefst 250 deelnemers, ver deeld over 41 verenigingen, hebben zich in laten schrijven. Onder die 41 clubs zijn 8 Belgische verenigingen. De mogelijkheid bestaat dat deze aan tallen zaterdag nog zullen worden over troffen omdat nog niet alle inschrijvin gen binnen waren. Voorzitter Rinus Leenhouts „Het worden er waarschijn lijk meer Er zijn verenigingen waarvan we zeker weten dat ze zullen komen en waarvan de inschrijving nog niet binnen is". De wedstryd in Sluis heeft een heel apart karakter dat al begint met de ver plaatsing per touringcar van Sluis naar het startpunt in België, een onderdeel van deze zwemdag dat bij de deelne mers. ondanks de problemen, altijd in de smaak valt. „Zoiets kom je natuurlijk nergens tegen", zegt Rinus Leennouts. ..We heb ben ook wel eens met het idee gespeeld om dit te schrappen en dan tegen de deel nemers te zeggen, zie maar dat je er komt. Maar dat kun je ze toch ook weer niet aandoen. De meesten komen al van heel veren dat transport naar de start geeft de wedstrijd toch iets extra's". DEN HAAG- Niemand had de zes getal len van lotto 31 goed voorspeld. Twee deelnemers hadden vijf krui&jes op de- juiste plaats staan. Zij ontvingen rauim een ton. De uitslag is: aantal deelnemers 582.740. inleg 2.460.124,- pryzenbedrag 1 273.040.-. ISste prijs: geen winnaars, van het be drag van de le prijs gaat l/5e deel naar dc jackpot van lotto 32. het overige 4/5ee deel wordt in gelijke delen verdeeld over de overige prijsklassen van lotto week 31. 2e prijs: 2 winnaars, die elk bruto 109.775.- ontvangen, 3e prijs: 93 win naars. die elk bruto 2.989,- ontvangen, 4e prijs: 4.971 winnaars, die elk 67,- ontvangen, 5e prijs: 6.049 wiruiaard. die elk 55,- ontvangen. Jackpot voor lotto week 32 102,695.-. Uniek in de zwemsport is de verdeling van de prijzen zoals dat in Sluis gebeurt.. De zeer rijk gevulde prijzen tafel wordt namelijk gewoon onder de deelnemers verloot via het capnummer. Hetgeen onder meer inhoud dat de snelste deel nemer alleen bij toeval met de mooiste prijs naar huis kan gaan. Tegelijk De laatste jaren was net georuiKeujK geworden dat er met name bij de vrije slag heren en dames de deelnemers in twee series wrrden ingedeeld. Dit jaar is men hier vanaf gestapt. Iedereen gaat tegelijk van start. .Diegenen die gekomen zijn om te win nen liggen toch wel als eersten aan het starttouw. Het is alleen voor de catego rie out-siders dat het misschien wat problemen geeft omdat je in de start toch gauw een tiental meters kunt ver spelen. Maar op de echte wedstrijd ge loof ik niet dat het van veel belang is", aldus voorzitter Leenhouts. DOVER (AP) - De Amerikaanse Tina Bischoff heeft donderdag een offi cieus nieuw record gevestigd door het Nauw van Calais over te zwem men in 32 MINUTEN' SNELLER DAN ES' AUGUSTUS 1964 de Brit Barry Watson had gedaan. De 17-jarige Tina heeft de oversteek gemaakt in 9 uur en 3 minuten. AXEL- De A-junioren van de voetbalvereniging Patrijzen uit 's Hecrenhoekzijn winnaar geworden van de sportiviteitswisselbeker. die beschikbaar is gesteld door de scheidsreehtersvereniging Zeeuwsch-V'laanderen. Enkele jaren geleden werd deze prijs ingesteld om het schrikbarend hoge aantal strafzaken bij de A-junioren te verminderen. Dat is aardig gelukt: in het seizoen dat in 1975 afgesloten werd. moesten er nog 955 strafpunten geboekt worden, maar in de afgelopen competitie waren er 'slechts' 341 strafpunten Drie verenigingen behaalden geen enkel strafpunt Steen. Zierikzee en Patrijzen. De prijs ging naar de A-junioren van Patrijzen, omdat zij ook het vorig seizoen zonder straflijst bleven. De beker zal op vrijdag 20 augustus worde nuitge- reikt in de kantine van Patrijzen, 's avonds om half negen MIDDELBURG - Drie i types amateurvoetbal zijn er mor genmiddag (zaterdag) te bewonde ren op het hoofdveld van het sport complex aan de Nadorst te Middel burg. Want niet alleen heeft het be stuur van de vv Middelburg ter ge legenheid van het 60-jarig bestaan van de Zeeuwse enige eerste klasser voor zijn Stadhuistoernooi bewust gezocht naar tegenstanders buiten Zeeland, ook zijn er vanuit de Rand stad verschillende klassen verte genwoordigd. Tegenstanders van het jubilerende Middelburg zijn namelijk hoofdklasser VUC uit Den Haag. een club met een respectabele reputatie, eerste klasser Neptunus uit Rotterdam en tweede klasser Fluks uit Dordrecht. Met. dit ongeveer 25e Stadhuistoern ooi (Middelburgsecretaris Leo van Halen is de tel kwijtgeraakt, omdat tijdens de succesvolle periode in de tweede helft van het zestiger j aren dit toernooi met op het programma prijktei heropent de hoofdstedelijke club het tweede deel van zijn jubi leumprogramma. nadat het eerste deel eind mei uit onderlinge wed strijden bestond. Het Middelburg- bestuur heeft met opzet geen tegen stander uit de betaalde sector uitge nodigd Leo van Halen. „We hebben enkele jaren NAC uit Breda als tegenstander gehad, maar deze Bra bantse club kwam In plaats van met een goede eerste selectie met een ploeg reservespelers. Daarom heb ben we dit jaar geen betaalde club als tegenstander gezochtOm één urn 's middags zijn de openingswedstrij den- Middelburg speelt tegen Fluks, terwijl Neptunus tegenstander is van VUC Beide wedstrijden duren tweemaal 30 minuten Om half drie volgt de verüezersronde en om kwart voor vier is de finalewedstrijd. Volgende week vrijdag staat een van Middelburgs aantrekkelijkste jubileumfestiviteiten op het pro gramma. Dat speelt namelijk kam pioenselftal uit 1966 (districtskam pioen en landelijk amateurkam- Delmotte niet Slechts de vroegere vleugelverdedi ger Arie Delmotte ontbreekt in het Middelburg team uit de succesvolle zestiger jaren „Hij beantwoordde onze uitnodiging met de mededeling, dat hij zich onmogelijk die avond vrij kon maken en howel ik enkele malen een beroep op hem heb gedaan toch zo mogelijk te komen, lukte het Del motte niet om een eerder gemaakte afspraak te verzetten laat Middel burgsecretaris Van Halen weten. Ondertussen is Arie Delmotte. die lange tijd wegens een blessure niet heeft kunnen spelen en vervolgens op de reservebank terecht kwam van club veranderd: hij komt niet meer uit voor de Bredase eredivi sievereniging NAC, die hem in 1969 aantrok, maar voor TSC uit Ooster hout. Deze dicht bij Breda gelegen stad is tevens de woonplaats van de ex-Middelburgse steunpilaar. Het begeleidende team voor het Middel burgelftal uit 1966 is geheel present: het bestaat uit elftalleider Sal Simonse, ex- en erevoorzitter van de hoofdstedelijke club. trainer Piet Lindenberg. grensrechter Bram le Due en de verzorgers Piet Seits en Rinus de Hooge Van de elftalselectie zijn present: Anton Schoenmakers. Ko Groenewegen. Jan Bostelaar. Tonnie Hendnkse. Henny Wijs. Leo van Liere, Wim de Vos. Jules Vogel, Nol Schuit. Bert Pentury en de keep ers Sjaak Groenewegen en Wlm Lan- gemaire Het is de eerste keer. dat de spelers van het succesvolle team el kaar weer met elkaar spelen Zoals vroeger gebruikelijk was wordt er ook voor deze speciale gelegenheid een bespreking voorafin elkaar gezet en is er na afloop een gezellig samen zijn. „Het is", meent Leo van Halen, „een leuk initiatief voor de spelers, die direct enthousiast voor het plan waren en toch ook voor het publiek, dat in die jaren erg veel genoten heeft van het spel ran deze formatie". Behalve de wedstrijden in de middagu ren staat er 's-morgens een prestatie tocht over een afstand van 1 km op het programma die om half elf start. Voor deze prestatietocht zijn 300 aanmeldin gen bmnen en dat is bijna het dubbele van vorig jaar Start en finish van de prestatietocht zijn in het zwembad. Ie dere deelnemer die de tocht volbrengt ontvangt een herinneringsprijs. Secre taresse mevrouw Henry-Vos: „Dat aan tal heeft onze verwachtingen wel over troffen. Het is enorm hoeveel belangstel ling er voor deze prestatietocht bestaat, ook van de verenigingen die van buiten Zeeland komen" Oeelnemers Belangrijkste kanshebbers op de over winning bij de heren 3 km vrije slag zijn ongetwijfeld Ernst Bekkering van HPC Heemstede. Bart Brieffies van Njord'59. Ton Brouwer van PSV, Rene Lamping van AVZV en Frans van der Pijl van Vechtstreek. Van Belgische zijde is Henry Suetens de belangrijkste kandi daat Natuurlijk gaan zaterdag ook de Zeeuwse vrije slagzwemmers te water voor de strijd om de Zeelandbeker. Grote afwezige is Jaap Keymel. De lange Stormvogelzwemmer heeft niet ingeschreven. Door de afwezigheid van Jaap Keymel is Pieter Polderman de grote favoriet om als eerste Zeeuw aan te tikken. De voornaamste concurren tie komt dan vooral van Ronnie de Nooyer en Rob v. d. Velde van Storm vogel en John de Lange en Rob Geer vliet van Luctor. Andere Zeeuwen die van start gaan: Bas Braat van Onder dak. Piet Schop van de Ganze, Dirk de Braai en Kees Hamelink van de Bruin vis. De vrije slag dames zal een strijd worden tussen Irene van der Laan van VZC. Alexandra Scheffelaar en Denise en Monique Hengelmolen al geldt hier net als bij de heren dat de ploeg van PSV nog niet bekend is. Van Zeeuwse zijde zijn Karin Clem minck. van Schelde. Magda Tiggeloven van Bruinvis. Leontien Geervliet van Luctor. Annelies Kerkhof en Jolanda Spruijt de voornaamste kanshebbers op de eerste plaats voor de Zeelandbeker. Bij de schoolslag dames zal het tempo aan de kop vooral bepaald worden door Tissa Kat. Chiny Kok. Monique Bou- wens. de Belgische Rosanne Claerhout. Minam de Wilde en Lia Frijters met daarachter of misschien wel er tussen van Zeeuwse zijde Yvonne Klasen van de Bruinvis. Mieke Verdonck van Scheldestroom en Tanja Hamelink en Sandra Dees van Schelde terwijl de in schrijving van Braakman met onder meer Netty Pladdet nog met binnen was. Gerie Hogendoom is de enige win naar van vorig jaar die dit Jaar terug komt naar Sluis. Hij moet zijn eerste plaats in de 3 km schoolslag verdedigen tegen Leen Beider. Rob Lamping en Edze Veldhoven en Hans van Vastenho- ven. Op de 3 km schoolslag gaan slechts zes Zeeuwen van start. Paul Meerman van Stormvogel. Dick de Braai van Bruinvis, vorig jaar achter Walter Fal- haber tweede Zeeuw, André 't Jong van Onderdak. Hans Relnieren van Zuid westers. Jos Luteijn van Zeelandia en Bouke Dieleman van Stormvogel. De start van de eerste wedstrijd is zaterdag om half twee. nadat men om een uur vanuit Sluis richting Hoeke vertrekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11