Kantonrechter beboette 31 Vlissingers voor rijden door voetgangerstunnel bij Souburg ■Ppzc Kinderen bouwen zandkastelen op Vlissingse Nollestrand Excelsior9 Goes op toernee door Tunesië "Doodgewoon" wat speelse komiekerij by Werktheater Vlissingen: snel uitbaggeren Schuitvaartgracht noodzakelijk Vliegclub Midden-Zeeland houdt twaalfde Scheldevlucht DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1976 BROMFIETSERS EN FIETSERS OP DE BON De officier eiste bij verstek een boete van 25 tegen de niet verschenen J R uit Middelburg omdat hij daar zijn auto MIDDELBURG - In totaal 31 inwoners van Vlissingen, van wie 13 minderjarigen, hebben woensdagmorgen terecht gestaan voor de kantonrechter te Middelburg omdat ze met een fiets of bromfiets hadden gereden in de voetgangerstunnel hij de brug te Souburg. De officier van justitie mr. A. F. Besier eiste tegen de volwassen zou hebben geparkeerd in de Vlasmarkt fietsers H. B.. J. R. V.. J. K. en mejuffrouw E. A. S. een boete v.«n 1 20 en legen de op een fietspad dat op het wegdek is bromfietsers J. S., R. E. H. en B. M. een boete van f 25. geschilderd Bij zijn schriftelijk requisi toir verzocht hij tevens om een schrille- 'WONDER DAT ER GEEN ONGELUKKEN ZIJN GEBEURD' lijk vonnis om de wettelijke status van zulke paden duidelijk vast te leggen. De vraag is namelijk gesteld of er ook nog parkeerborden bij moeten worden ge plaatst en of men naast zo n fietspad mag parkeren De kantonrechter zai over veertien dagen vonnis wijzen De adjudant van politie J K„ die als getuige werd gehoord, zette de situatie uitvoerig uiteen. Hij zei dat er herhaal delijk klachten binnenkomen vooral van bejaarden Extra surveillance had geen succes zodat de politie verbalise rend is gaan optreden. Volgens hem wordt er speciaal op de spitsuren en bij het aan- en uitgaan van scholen door de tunnel gereden. Men heeft overwogen hekken voor de ingangen te plaatsen maar dat levert weer moeilijkheden op voor wagentjes en dergelijke kleine ver voermiddelen „De fietsers komen de helling af en rijden de hoek om zodat ze niet tijdig worden opgemerkt door de voetgangers wat al heeft geleid tot lichte beschadigingen." aldus de adju dant De officier van justitie wees speciaal op de klachten van de ouderen die s., ...s 'van d sokken' worden gereden. Hij noemde het een wonder dat er nog geen ernstige ongelukken zijn gebeurd en meende dat dit optreden van de politie gesteund moet worden Mr. Besier ver telde ook dat wordt overwogen de moge lijkheid om bij overtreding ter plaatse te schikken, in te trekken zodat men steeds in de termen valt van een hogere boete. Verdachte M. opperde nog de mogelijk heid de helft van de tunnel te bestem men voor voetgangers en de andere helft voor fietsers en bromfietsers zoals dat ook is in de tunnel in de Statenlaan te Middelburg omdat het sjouwen met een zware bromfiets op de trappen erg be zwaarlijk is. Volgens de adjudant heeft de waterstaat daartegen echter techni sche bezwaren. Kantonrechter mr. A. Veenhoven ver oordeelde de verschenen volwassen fietsers tot een boete van 10 en de bromfietsers tot een boete van 15, De niet verschenen overtreders werden bij verstek veroordeeld tot boetes van res pectievelijk 15 en 20 Wrak De bestuurder A. J. V. uit Bergen op Zoom hoorde twee boetes tegen zich ei sen met een totaal van 275 omdat hij in Middelburg heeft gereden met een auto die geen deugdelijke rem had en die in onvoldoende staat van onder houd verkeerde. Zo waren de koker- balken doorgeroest en hadden de ban den droogtescheuren. Hij vertelde de auto drie maanden tevoren te hebben gekocht voor 500. De wagen is met zijn toestemming gesloopt waarbij de sloopwaarde 30 bedroeg. V zei ook. dat de wagen voor hij hem kocht, was gekeurd door een verzeke ringsmaatschappij en toen goedge keurd. „Ik nam aan dat de auto daarom in orde was „Dat. is blijkbaar een keu ring met 'n roze bril geweest", veron derstelde de kantonrechter die het to taal van de twee boetes bepaalde op 175. in acht nemende dat V. kennelijk ter goeder trouw is geweest. Voor het rijden met een motorfiets door een rood verkeerslicht in Goes kreeg L. B. van P. uit Roosendaal een boete van 65. De eis was een tientje hoger B van D uit Goes kreeg d: ie boetes met een totaal van 70 omdat hij een aan- hangwagentje achter zijn auto had be stemd voor veevervoer waarvoor geen inlegvel of bewijs was afgegeven, dat niet schoon was en waarvan een band te ver was afgesleten De eis was 20 ho ger. Onderlinge competitie van het Terneuzens bedröfsvolleybal TERNEUZEN - Dc bedrijfsvoetbal- clubs van Rabobank. Albert Heyn. Stoffels-Wuytack en Promenade uit Temeuzen organiseren in de eerstko mende zes weken een onderlinge com petitie. Iedere dinsdagavond worden op het OZO-terrein in Hulst twee wed strijden gespeeld. Alle ploegen ont moeten elkaar tweemaal. De aanvang van de wedstrijden is om 19.00 uur. De Terneuzense bedrijven hadden uiter aard deze competitie liever in Tcrneu- zen gespeeld. Competitieleider Duerink. „Hulst was voor ons een noodoplossing, maar het was de enige mogelijkheid om te voet ballen. De gemeente Temeuzen be schikt niet over een veld waar in de zo mermaanden een dergelijke competitie kan worden gespeeld." OP UITNODIGING REGERING PROGRAMMA NOG NIET BEKEND GOES - Het üoese tamboer- en trom- pettershowkorps Excelsior vertrekt zaterdag voor een dertiendaagse toer nee door Tunesië. De reis - Excelsior is nog nooit zo ver buiten de deur geweest - wordt gemaakt op uitnodiging van de Tunesische regering. Wat er in Tunesië allemaal precies voor het Goese mu ziekgezelschap op het programma staat is nog niet bekend. „Hetis natuurlijk een bijzonder eervolle uitnodiging voor ons", vertelt secretaris Peter Paauwe. „Vandaar dat we hem graag geaccepteerd hebben, al moest er nog wel veel geregeld worden en al wa ren er nog heel wat dingen onzeker" Paauwe kreeg een week of vier geleden een telefoontje van impressario Tem merman uit Gent met de vraag of Excel sior naar Tunesië kon komen Binnen twee dagen moest hij een definitief ja of nee laten horen ..Hej. was midden in de bouwvakvakantie. Een heleboel leden waren met vakantie dus ik wist niet of we wel voldoende mensen bij elkaar zouden kunnen krijgen We hebben be sloten om toch maar de gok te wagen en ja te zeggen, want zo'n kans krijgen we misschien nooit meer" Excelsior gaat met dertig leden naar Noord-Afrlka. Meer plaatsen waren er niet beschikbaar in het vliegtuig, dat za terdagmiddag om vijf uur op het vlieg veld m Brussel op stijgt. Achteraf bleek dat aantal precies groot genoeg te zijn want van de vijfenveertig leden van het showkorps zijn er vijftien verhinderd om mee te gaan Omdat de impressario nog steeds in Tunesië verblijft weet secreta ris Paauwe nog steeds niet hoe vaak het korps in actie moet komen „Het staat in ieder geval vast dat we dertien dagen gaan. We zullen optredcij tijdens het "Festival d'UUyses' in Djerba tndens het. Festival de l Eponge in Zarzis en in Soussc We zullen nog wel op andere plaatsen optraden ook. Maar waar weet ik nog niet Wel staat vast dat we 's- morgens en s-avonds zullen optreden. Het zou trouwens in verband met de hitte daar ondoenlijk zijn om ook 's- middags op te treden Maar al bij al zul len we r.oe we! tijd overhouden om Tu nesië een beetje te leren kennen We be schouwen het echt wel een beetje als een snoepreisje' Grote bekendheid Het tamboer- en trompetterkorps Ex celsior geniet in binnen- en buitenland grote bekendheid. Secretaris Paauwe krijgt dan ook een massa uitnodigin gen. waarvan er maar een beperkt aan tal gehonoreerd kunnen worden. „Ik heb er dit seizoen zo'n vijftig a zestig moeten afschrijven. In de zomermaanden treden we al onge veer eens in de twee weken op Meer wil len we niet, want het moet natuurlijk wel leuk blijven" In het46-jarig bestaan van Excelsior (men is nu ruim tien Jaar als showkorps werkzaam) was de tour nee door Tsjechoslowakije enkele jaren geleden het absolute hoogtepunt. Maar nu zal de tournee door Tunesië onget- uitnodigingen komen te staan. Druk programma muziekvereniging 'Heikant' HEIKANT - De muziekvereniging Hei kant zal aan een aantal festiviteiten deelnemen. Morgen, vrijdag, zal de ver eniging om circa 7 uur de deelnemers aan de fietsdriedaagse naar het vereni gingsgebouw i Heike' te Heikantbege- leiden Zondag 15 augustus neemt zij deel aan het muziekfeest te Hulst en za terdag 28 augustus aan het muziekfesti val te Zaamslag Bedrijfsvoetbal Terneuzen op OZO- terrein Hulst HULST - Op het OZO-terrein in Hulst zijn dinsdagavond de eerste wedstrij den gespeeld voor de voetbalcompeti tie van een viertal Terneuzense be- drijfsclubs. Promenade voert na deze eerste ronde de ranglijst aan dankzij een 3-2 overwinning op Rabobank. De eerste helft van dit duel ging tame lijk gelijk op. Belde ploegen kregen sco ringskansen en benutten er twee. In de tweede helft werd de strijd iets harder Promenade slaagde er tenslotte in een licht veldoverwicht om te zetten in een 3-2 overwinning. Albert Heyn en Stof- fels/Wuytack deelden de punten (2-2) na een 1-0 ruststand in het voordeel van Stoffels Albert Heyn bleek echter na rust over een betere conditie te be schikken en kwam zelfs op 2-i Net voor tijd kwam Stoffels echter weer langszij. De 2-2 eindstand gaf de verhouding trouwens goed weer Er werden bij deze wedstrijden boven dien punten gegeven voor de fair-play cup Ook hier toonde Promenade zich voorlopig de sterkste. Het kreeg 9 pun ten, Rabo en Albert Heyn 8 en Stoffels 7. De tweede ronde van deze competitie wordt volgende week dinsdagavond ge speeld om 19 00 uur streek Ruildag NIEUW-NAMEN - Zondag 15 augustus wordt in de naburige Belgische ge meente Kieldrecht de maandelijkse ruildag gehouden van 10 tot 12 uur in feestzaal 'Centrum.' Deze ruilmarkt wordt steeds drukker bezocht, vooral door personen uit Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. die verzame laars zijn van stickers, postzegels, sleu- wijfeld bovenaan de lijst van eervolle telhangers. oude prentkaarten, bid prentjes. oude munten en dergelijke Me, gaandeweg boeiender 'kinder-theater heeft het Amster damse Werkteater woensdagmid dag in de toerneetent op het BcIIa- mypark de spits afgebeten van een vierdaags optreden in Vlissingen. Gespeeld werd 'Doodgewoon', dat nog donderdag, vrijdag en zaterdag -steeds 's middags vanaf 14.30 uur- voor jong en oud op de planken wordt gezet. Die avonden staat "Hallo Medemensen' op het pro gramma, vanaf 20.30 uur. Ongeveer een 50-tal kinderen en een groepje van zo'n 20 ouderen - hetr geen Ad van 't Veer van Jeugd en Muziek Zeeland de opmerking ontr lokte- „Het is weer echt op z'n Vlis- sings" - bevolkten woensdagmiddag de voor stukken meer bezoekers ge construeerde tent en hebben in 'Doodgewoon' thema's als doodgaan en zelfmoord kunnen herkennen 'Doodgewoon' is een improvisaties- pel. getint op het boek 'De gebroe ders Leeuwenhart' van de Zweedse schrijfster Astrid Lindgren. Het wordt steeds in wisselende bezetting gespeeld; woensdagmiddag traden aan Helmert Woudenberg. Gerard Thoolen (Thomas), Frank Groothof en Rense Roy aards (Mus). Thomas en Mus zijn - in de bewer kingvan Werkteater - de twee hoofd figuren. om wie de verwikkelingen zijn 'gezet'. Mus is praktisch ten dode opgeschreven, hij heeft een onge neeslijke ziekte onder de leden en verwacht wordt dat hij spoedig het tijdelijke met het eeuwige zal verwis selen. Toch ziet Mus zijn van gezond heid blakende broertje Thomas eer der 'vertrekken'- de arme sukkel komt bij een poging om Mus van de verstikkingsdood te redden zeifin de vlammen om. Wanneer Mus wat later van een vreemdsoortige duif ver neemt hoe goed zijn broertje het 'daarboven' wel heeft wordt de 'aan sluiting' met broertje Thomas door zijn Innerlijke drang van die slo pende ziekte verlost te zijn bespoe digd Maar in dat droomwereldje is het niet alleen maar Suskes en Wiskes lezen en spelen met legodo zen. Machtswellustelingen steken een stokje voor het ongedwongen genieten van dat sprookje en als - tenslotte - Thomas is vergiftigd, doet deze een voorstel aan Mus om hem te volgen naar het nog verder gelegen, nog mooiere, 'tweede paradijs.' Zo is ook de inhoud van Lindgren's boek - behalve de namen dan - maar Werkteater heeft bij de bewerking van het verhaal getracht zoveel mo gelij kde scherpe en gruwelijke kan ten er af te slijpen. Daarvoor in de plaats kwamen speelse, vaak grapa- pige vondsten en capriolen - alles ondersteund door eenvoudige, maar zeer tot de verbeelding sprekende at tributen - die goed bij het jeugdige publiek in de smaak vallen Rake opmerkingen zijn er in 'Dood gewoon' wel waar te nemen 'In het ziekenhuis speelden we altijd spelle tjes over auto-ongelukken en bloed transfusies'. 'het is wel hardstikke leuk als je doodgaat, want dan wordt alles veel mooier'. Van Werkteater is het een soort prik ken tussendoor; al te veel nadruk op deze zaken, waar men liever niet over praat, wordt toch niet gelegd, want met de regelmaat van de klok wordt de speelse en vrolijke komiekerij ge handhaafd. Dat is het sterke en - weer- speelse in het spel van Werkteater. dat 'Dood gewoon' speelt met een vast basis thema, maar waaromheen naar har telust kan worden geïmproviseerd. Die kans werd - door lust er. overtui ging in het spel - door Werkteater woensdagmiddag met graagte aan gegrepen. A. V. GEMEENTE TREKT KREDIET VAN F 207.640,— UIT Jaarlijkse reis gepensioneerde onderwijzers NAVIGATIEVLUCHT VOOR SPORTVLIEGERS VIJFTIEN DEELNEMERS UIT HET BUITENLAND GOES - De vliegclub Midden- Zeeland houdt zaterdag voor de twaalfde keer haar Scheldevlucht. een betrouwbaarheids- en naviga- tievlucht voor sportvliegers. Deze 'luchtrally wordt per traditie op de eerste zaterdag van augustus ge houden. De Scheldevlucyt is bekend bij sportvliegers uit binnen- en bui tenland. Dat blijkt wel uit het aantal inschrijvingen: 41, waarvan vijftien uit het bu itenland. Nog nooit trok de Scheldevlucht zo veel deelnemers. Voor zover bekend hebben aan der gelijke vluchten elders in het land ook nooit zo veel sportvliegers deel genomen. Voor he t publiek belooft het zaterd ag dan ook een boeiend schouwspel te worden bij het vliegveld Midden- Zeeland nabij Lewedorp. Even over tien uur komt het eerste vliegtuig binnen. Verwacht wordt dat om on geveer elf uur alle deelnemers met hun toestellen geland zijn. Om kwart over elf is in de hangar een korte brie fing voor de bemanningen. Om half twaalf krijgt iedere bemanning een envelop met de opdracht voor de vlucht Rekening houdend met de mogelijkheden van hun toestel moe ten ze dan gaan uitrekenen hoeveel tijd ze nodig hebben om bijvoorbeeld na de start naar de Lange Jan in Middelburg te vliegen, van die Lange Jan naar bijvoorbeeld de vuurtoren van Westkapelle enz. Een kopie van die berekeningen wordt aan de re- kencommissie gegeven. Het is de be doeling dat de deelnemende vliegers zich tijdens hun vlucht ook inder daad aan die berekeningen houden. Als men berekend heeft voor de af stand vliegveld-Lange Jan bijvoor beeld zeven minuten nodig te heb ben. dan moet die afstand ook in ze ven minuten gevlogen worden. Bij die verschillende punten staan op de grond waarnemers, die constateren of een bepaald vliegtuig te vroeg of te laat overkomt. Dat levert dan straf- punten op. De bemanning, die zich het best aan de vooraf gemaakte be rekening houdt, krijgt de minste strafpunten en wint dus. Voor hun rekensommetjes krijgen de bemanningen een uur de tijd. Om een uur gaat de eerste kist de lucht in. de laatste om twee uur. Tegen die tijd zal het snelste vliegtuig al weer tetug zijn. De laatste binnenkomers wor den tussen drie uur en half vier ver wacht. Om kwart over vier volgt dan de prijsuitreiking. Al voor de eerste wereldoorlog werd de eerste Scheldevlucht gehouden. Toen was het een evenement van de Zeeuwse vereniging voor luchtvaart. Die vereniging organiseerde zes Scheldevluchten. Na de gerqedko- ming van het vliegveld Midden- Zeeland besloot de Vliegclub Midden-Zeeland de oude naam 'Scheldevlucht' weer te gaan gebrui ken. Thans is de Scheldevlucht een van de vier rally's, die meetellen voor het Nederlands kampioenschap. Er wordt zaterdag in twee catego rieën gevlogen: een voor Neder landse en een voor buitenlandse be manningen. De Nederlanders strij den om de zilveren Scheldemeeuw. een wisseltrofee, die ook de Zeeuwse vereniging voor .uchtvaart al als prijs gebruikte. Voor de buitenlandse vliegers gaat het om een wisselbeker Mocht het zaterdag onverhoopt slecht weer zijn. dan wordt de Schel devlucht een week uitgesteldDat zal dan tot gevolg hebben dat er aan zienlijk minder deelnemers zullen zijn. Tot nu is het nog nooit geweest om naar die tweede zaterdag in au gustus uit te wijken. De organisators hopen dat dit ook nu niet noodzake lijk zal zijn. NOG STEEDS VERSCHIL VAN MENING MET WATERSCHAP VLISSINGEN- B. en w. van Vlissingen willen de Schuitvaartgracht in deze gemeente zo snel mogelijk laten uit baggeren om herhaling van stankver schijnselen, die zeer hinderlijk waren voor dc omwonenden, te voorkomen. Hoewel b. en w. van mening zijn. dat het in eerste instantie een probleem voor het Waterschap Walcheren is, hebben ze de raad toch voorgesteld, ak vast 207.640- uit te trekken voor de uitbaggeringswerkzaamheden. Tussen de gemeente en het waterschap bestaat enige onenigheid over de kwes tie, wie verantwoordelijk moet worden gesteld voor de stankhinder, die het wa ter van de gracht veroorzaakt. Beide in stanties stellen elkaar aansprakelijk. De stankhinder duurt al enkele jaren en de gemeente Vlissingen ging in april t ontvangen is. meent het college van b. en w. dat niet langer met de schoon- maakwerkzaamheden kan worden ge wacht Bij een gehouden inschrijving bleek de BV J Konijn Baggerwerken te Hoorn de laagste inschrijver. Het water schap Walcheren heeft overigens wel toegezegd, m totaal 52.500 - in de kos ten bij te dragen, zodat de uiteindelijke kosten voor de gemeente 155.000 be dragen. welk bedrag nog moet worden vermeerderd met 10.000.- voor de dienst gemeentewerken te maken kos ten. Het voorstel komt maandag 16 au gustus om half acht 's-avonds aan de orde tijdens de vergadering van de commissie van advies en bijstand voor de openbare werken en de volkshuisves ting. B en w. informeren de raad uitvoerig over de oorzaak van hetstinkende water van de Schuitvaartgracht. De afdeling Milieubeheervan rijkswaterstaat en het laboratorium van de NV Waterleiding maatschappij Zuidwest-Nederland hebben een onderzoek ingesteld naar de oorzaak. Uit dit onderzoek blijkt, dat van de zich op de bodem van de water- du jaar in beroep bij gs. van Zeeland Op gang bevindende dikke slib en bezink- de brief aan gs. werd evenwel nog geen sei, het zuurstofgehalte zeer gering is. antwoord ontvangen. De gemeente Het. is naar de mening van b. en w. heeft ook de minister van verkeer en wa- hoofdzakelijk deze sublaag die bij ge- terstaat verzocht een bijdrage in de kos- - - ten van het uitbaggeren te verstrekken. Nu op beide brieven nog geen reactie breke van een mogelijkheid tot door stroming respectievelijk verversing van het water na de afsluiting van de uitwa- VLISSINGEN - In het kader van de strandactiviteiten van de stichting 'Vlissingen Badplaats' moesten de kinderen woensdag op het Vlis singse Nollestrand zandkastelen bouwen. Het was de vijfde maal dit seizoen dat er strandactiviteiten voor de kinderen werden gehouden. Op een met touw afgezetstuk strand, onderverdeeld in vakken van onge veer één bij twee meter konden de ongeveer dertig deelnemende kinde ren zich creatief uitleven. De jury wachtte na afloop een moeilijke taak De kinderen hadden enorm hun best gedaan en alle kasteeltjes waren ne tjes afgewerkt met schelpjes, prach tige torentjes en één van de deelne- mertjes had zelfs een gracht aange legd met daarin een namaaksleep- boot. De winnaars mochten hun ei gen prijs uitkiezen De uitslag luidt in de leeftijdsgroep van zes tot acht jaar kreeg Sabine Pfeffer de eerste prijs. Imkje Zwart de tweede prijs en de derde prijs was voor Simone Loenhart. In de groep van negen jaar en ouder kreeg Pauline Butein de eerste prijs, Adrien Zwart kreeg de tweede prijs en Jacobine Butein de derde prijs. Woensdag 11 augustus is er op 't Nollestrand te Vlissingen koekhappen en kussengevechten op een evenwichtsbalk. De woensdag daarop (18 augustus) is de laatste keer dat er iets georganiseerd wordt; reliëlwerk en een waterestafette. teringssluis bij de Spuikom de stanko verlast veroorzaakt. Het waterschap daarentegen, door de gemeente verzochtop korte termijn met het uitbaggeren te beginnen, stelde zich op het standpunt dat de stankoverlast alleen het gevolg kan zijn van het via de gemeentelijke riolering en geloosde rioolslib. Het slib in de watergang zou minder oud zijn dan in de polder en het waterschap wijst er voorts op dat de gemeente krachtens hpt. Reglement van Politie op de waterkering en de water beheersing in Zeeland de gemeente ver plicht is de vrijgekomen specie op te ruimen of te spreiden. Gegeven het feit dat de specie niet ter plaatse kan blijven liggen houdt dit in dat de gemeente de kosten van het transport en elders stor ten zal moeten dragen. Sluis De gemeente Vlissingen blijft evenwel van mening dat het tot het tijdstip waarop de uitwateringssluis werd af gesloten mogelijk was te lozen via deze sluis. Daarbij werd tevens overtollig, zuurstofarm water afgevoerd, waar door een zekere verversing van het wa ter werd verkregen, aldus b. en w. „Al3 bevolg evenwel van dit lozen van overtollig water en het weer sluiten van de uitwateringskoker bij vloed kon zich in het laatste deel van de watergang een bezinkbassin vormen voor de slibdelen die in het af te voeren polderwater - op gebouwd niet alleen uit de schone gronddeeltjes maar evenzeer veron treinigd ten gevolge van kunstmeststof fen. gierlozingen enz. - aanwezig waren. Gedurende een reeks van jaren - het is 30 jaar geleden dat de watergang werd geschoond - heeft zich aldus een aan zienlijke sliblaag opgehoopt, met alle gevolgen van dien. De aanwezigheid van nooduitlaten van de gemeentelijke rioleringen heeft op het ontstaan van de sliblaag slechts een geringe invloed ge had". menen b. en w. van Vlissingen. De commissie van advies en bijstand voor de openbare werken en de volks huisvesting zal in de vergadering van maandag 16 augustus verder voorstel len behandelen inzake onder andere het beplanten van de zeewering aan de bou levard Bankert. de aankoop dan wel verkoop van enkele panden in de ge meente en het plaatsen van speelvoor- zieningen achter de flats aan de Chopin- laan en ln het park tegenover het zie kenhuis Bethesda-Sint Joseph. Feestavond Sport voor gehandicapten in Goes GOES Ten bate van de stichting sport voor gehandicapten ln Goes wordt za terdag 18 september in De Korenbeurs een feestelijke avond gehouden. Aan deze avond zullen meewerken het Zeeuws mannenkoor, Marie-Cécile Moerdijk, Dimitri van Tooren, het trio Delta Succes onder leiding van Cees Hoogesteger, The Orpheans en de heer Marquinie uit Middelburg, die oude lachfilms zal vertonen. De organisatie van deze avond was mogelijk dankzij de medewerking van naaicentrum Van Vliet, de Goedkope Simon, bloemsier- kunst Reijerse en Delta Succes. Bij deze zaken zijn vanaf dinsdag kaarten te koop. De avond begint om acht uur. HULST - De gepensioneerde leden van het KOV (Katholiek Onderwijzers Ver bond) van de afdelingen uit West- Brabant en Zeeland zullen woensdag 8 september de jaarlijkse reis maken. Per bus brengen ze dan een bezoek aan Zuid-Beveland en Walcherén. Trim-vierdaagse op de fiets AXEL-In het kader van de actie Spor- treal organiseert het PAC Axel in de week van 9 tot 13 augustus een trim- fietsvierdaagse. De technische leiding van dit evenement is in handen van de trimclub Koewacht. In vyf dagen moet 4 x 25 kilometer wor den afgelegd langs 4 kernen van de ge meente AxeL Een rustdag is dus toeges taan. De start wordt gegeven 's avonds tussen 17.30 en 18.30 uur. Start en aan komst mogen verder zelf worden be paald. De startplaatsen zijn: voor Axel: De Vurssche, Koewacht: Kerkplein. Zuiddorpe: Lindenhofen voor Overslag; voormalig gemeentehuis. DERDE DAG SPEULMART TROK 450 KINDEREN SCHOONDUKE - Woensdagmiddag hebben naar schatting 450 kinderen in de grote Speulmarttent op De Brink te Schoondijke gekeken naar de avontu ren van Alice in Wonderland, die de hoofdpersoon was in een voorstelling van het marionettentheater van Henk Walters uit Arnhem. Hetoptreden van Walters washethoog- tepunt van de derde Speulmartdag. 's- Morgens konden de kinderen op het ter rein van de Landbouwpraktijkschool aan sporten spel doen. De kook- en bak- stand had voor woensdag een taart op net menu staan, die door een fout mis lukte. Men was namelijk de grondregel: het bakblik eerst invetten, vergeten. Vandaag gaat men het weer proberen. Woensdag rtolde ook de derde editie van de Speulkrant van de pers. Een van de bijdragen was afkomstig van Petra van de Broeke, die beschrijft, hoe zij de eerste dag vond. Vanmiddag, donder dag. is een optreden gepland van de jeugdrevue Hokus Pokus Gemaskerd voetbal KORTGENE Het gemaskerd voetbal festijn dat zaterdag in het kader van de zomerevenementen ophetgemeentelijk sportveld zou worden gehouden gaat in verband met de staat waarin de velden verkeren niet door. Bijzondere kerkdienst BAARLANDrs-GRA VENPOLDER Zondag houdt de gereformeerde kerk van Baarland en 's-Gravenpolder een bijzondere dienst in hel kerkgebouw van de kerk van Baarland. Deze bijzondere dienst wordt gehouden voor de vakantiegasten, die in de zomer maanden kerkdiensten bijwonen. Me dewerking aan deze dienst verleent de plaatselijke muziekvereniging 'Prinses Juliana" onder leiding van dirigent J. Kruijs Voorberge. Het muziekkorps be geleidt ook de samenzang. Voorganger is de plaatselijke predikant ds. J Blok. Dedienstbegint'smorgensomlÜ.ÜUuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9