Duizenden liters zoutzuur stroomden in riolering Breskens FAMILIEBERICHTEN Lees de PZC Verwarring rond inkorving nationale vlucht Parkeston 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1976 Geheel onverwacht werd door een noodlottig ongeval van ons weggenomen, onze lieve zoon. broer, zwager en oom KEES BESEMS op de leeftijd van 18 jaar. A. C. Besems R. C. Besems-de Jonge Clska, Willem en Patrick Loes, Willem en Miranda Roos. Plet en Clasina Yvonne Ad Vlissingen, 3 augustus 1976 Chopinlaan 51 De teraardebestelling zal plaatshebben op za terdag 7 augustus a.s. om 10.00 uur op de alge mene begraafplaats te Vlissingen. Vertrek van huis. om 9.45 uur. Na de teraardebestelling ge legenheid tot condoleren in de aula op de be graafplaats. Door een noodlottig ongeval overleed mijn kleinzoon KEES BESEMS Wed. De Jonge- Horier W. Hunensteijn Diep getroffen geven wij kennis van het plotseling heengaan door een ernstig onge val van onze neef KEES BESEMS op de leeftijd van 18 jaar. Tot onze droefheid overleed op 3 augus tus onze lieve tante MARIA XIEUWENHUUSE- LOBBEZOO op de leeftijd van 56 jaar. Jan en Rie Coba en Adri Joop en Sue Marijke en Huch Ronald en Marilyn Fred en Barb Marja en Rien Conny en Jan Leen en Mai#& Johan en Corrie Forra en Wim Anja en Kees Krabbendijke, 3 augustus 1976 Heden overleed na een kortstondig lijden in het ziekenhuis Wes teinde te Den Haag onze geliefde zwager en oom ABRAHAM STEVEN DE REGT echtgenoot van A. C. Breure op de leeftijd van 62 jaar. Colijnsplaat; P. Breure C. Breure-Sinke Zwijndrecht: J de Vos-Breure J. de Vos Colijnsplaat: Rudy Breure Marianne Breure Den Haag: J. Breure D. Bruere-Stikkers Colijnsplaat, 3 augustus 1976 Met grote verslagenheid geven wij kennis dat tengevolge van een tragisch ongeval uit ons midden werd weggenomen onze zeer gewaar deerde medewerker en beste vriend KEES BESEMS De schipper en de bemanning van de VLI27 Heden overleed door een noodlottig onge val tijdens het uitoe fenen van zijn beroep ons lid KEES BESEMS op de bloeiende leef tijd van 18 jaar. Bestuur van de Visserijvereniging D.E.L.Amemuiden Amemuiden Amemuiden. 3 augustus 1976 Hierbij delen wij mede dat van ons is heengegaan ons oud bestuurslid en erelid, de heer L. JANSSEN Zijn vriendelijke om gang zal bij ons steeds in herinnering blijven. Bustuur en leden Vogelsportver eniging Z.E.K. Heden overleed mijn geliefde man, onze lieve vader en opa CORNELIS VAN KLEVEN op de leeftijd van 58 jaar. Vlissingen. 3 augustus 1976 Chopinlaan 11 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Bethesda/St, Josephziekenhuis, in gang Koudekerkseweg. Bezoekuur dagelijks van 18.30-19.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben zater dag 7 augustus 1976 om 11.00 uur op de alge mene begraafplaats te Vlissingen. Vertrek van wijkcentrum Open Ho£ A. Gogel- weg 59, om 10.45 uur. Geen bezoek aan huis - Geen bloemen Tot onze diepe droefheid is na een smartelijk lijden toch nog onverwachts van ons heenge gaan mijn geliefde man, onze lieve papa en opa JAN BOELHOUWER op de leeftijd van 66 jaar D. P. Boelhouwer-R' Addy en Frits Jan en de kleinkinderen: Debby, Walter en Jan Paul De overledene is opgebaard in de rouwkamer Van Dishoeckstraat lO.Bezoek heden, donder dag van 17.30-18.00 uur. De crematie zal plaatshebben vrijdag 6 au gustus 1976 om 15.30 uur in het crematorium Rotterdam, Maeterllnckweg 101 te Rotterdam- Zuid. Met droefheid geven wij u kennis van het heengaan van onze ge liefde zwager en oom J. BOELHOUWER echtgenoot van Debora Roelse P. Roelse- v. Splunder J, Roelse- Suurmond J. van Boven C. v. Boven-Roelse Neven en nichten Vlissingen, 5 augustus 1976 stel dat er geen krant was t Met verslagenheid namen wij kennis van het heengaan van ons erelid en oud- voorzitter Met dankbaarheid voor wat hij voor de zwemsport in het al gemeen en voor Luc- tor in het bijzonder heeft betekend zal nij in onze herinnering blijven voortleven. Leden en bestuur Zwemvereniging Luctor et Emergo Heden behaagde het de Heere van Leven en Dood. in de Hope des Eeuwigen Levens, plotse ling van onze zijde weg te nemen, mijn geliefde vrouw en onze zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder PIETERNELLA VERKAMMAN echtgenote van Francois Dieleman op de leeftijd van 69 jaar. F. Dieleman M. Dieleman W. Dieleinan-Neels M. J. van der Slikke- Dieleman G. B van der Slikke M. M. C. Walhout-Dieleman C. Walhout H. J. Klaassen-Dieleman G. Klaassen M. Klaassen-Dieleman L. Klaassen T. G. A. Lutter-Dieleman H. Lutter P. de Maree-Dieleman J. de Maree en kleinkinderen Temeuzen, 4 augustus 1976 Jacob van Looystraat 1 De begrafenis zal D.V. plaatshebben op zater dag 7 augustus a.s., om 14.15 uur op de Zuider begraafplaats na voorafgaande rouwdienst van uit de Opstandingskerk, Bellamystraat, aan vangende om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de Opstandingskerk. Temeuzen: Middelburg: Temeuzen: Middelburg: Hoek: Temeuzen: Best: Temeuzen: Met diepe droefheid geven wij kennis van het nog onverwacht heengaan van onze lieve man, vader en opa PIETER FLIP SE drager van de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in goud op de leeftijd van 75 jaar. B. D. L. Flipse-Corveleijn C. J. Flipse A. Flipse-Klootwyk Betty en Hans Kees Koudekerke, 4 augustus 1976 Kerkhoflaan 36 De overledene is opgebaard in de rouwkamer Van Dishoeckstraat 10 te Vlissingen. Gelegen heid tot afscheid nemen aldaar vrijdag a.s. van 17.30-18.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben zater dag? augustus a.s. om 12.00 uur op de algemene begraafplaats te Koudekerke. Na de teraardebestelling is er gelegenheid de familie te condoleren in het gebouw bij de gere formeerde kerk te Koudekerke. Met verslagenheid ontvingen wij het bericht van het overlijden van onze directeur Wij wensen zijn nabestaanden kracht bij het dragen van dit verlies. Personeel Bouwbedrijf P. Flipse Zn. B.V. Koudekerke, 4 augustus 1976 .Middelburg, 31 juli 1976 Rectificatie Heden overleed na een langdurige ziekte op de leeftijd van 78 jaar onze geliefde zwager en oom. de heer AALDERT v. d. BERG echtgenoot van mevr. A. M. v. d. Sande H. I. v. d. Sande S. M. v. d Sande- Porreij M. A. Cijsouw- v d Sande J. C v d. Sande P. J. v. d. Sande- Minneboo C I v d Sande L. v. d. Sande- Cappon H. du Fossé- v, d. Sande Neven en nichten Breskens. 2 augustus 1976 Enige en algemene kennisgeving Heden overleed na een kort verblijf in het ver pleeghuis 'Der Boede' onze geliefde broeder, zwager, oom en oudoom LEVINUS HUIBREGTSE in de ouderdom van 94 jaar P. Huibregtse J. Huibregtse-Louwerse Neven en mchten Koudekerke. 3 augustus 1976 'Der Boede' Correspondentie-adres: d'Arke 16. Westkapelle De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 7 augustus a.s. Vertrek vanaf het herv. jeugdge- bouw te Westkapelle om 12.00 uur. Mede namens mijn vrouw en kinderen zeg ik allen hartelijk dank voor de be langstelling. bloemen en cadeaus, die wij bij de her denking van ons 40-jarig nuweujK mochten ontvan gen J. Poortvliet Amemuiden, augustus 1976 Houwerstraat 2. Onze hartelijke dank, ook namens onze kinderen en kleinkinderen, voor de vele blijken van belangstelling, bloemen en andere ge schenken. die we mochten ontvangen bi> ons 50-jarig huwelijk. De raad van beheer en hoofddirectie van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen- Boerenleenbank B.A. geven met leedwezen kennis van het overlijden van de heer D. W. LINDENBERGH oud-lid en voorzitter van de raad van toezicht van de Coöperatieve Centrale Raiffcisenbank Zijn markante persoonlijkheid zal in onze her innering voortleven. Utrecht, augustus 1976 Het bestuur en de raad van toezicht van de Ra bobank te Goes hebben met droefheid kennis genomen van het overlijden van haar ere voorzitter en mede-oprichter D. W. LINDENBERGH Gedurende 60 jaar heeft hij zijn beste krachten gegeven aan de Raiffeisenorganisatie. Rabobank Goes Goes. 4 augustus 1976 J. M. van Breen H. C. van Breen- den Engelsman Vlissingen, augustus 1976, d. Swalmenstraat 13. Hartelijk, heel hartelijk dank aan allen die mijn 101ste verjaardag tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt Dank voor alle bezoek, post en fruit. Voor de vele bewijzen van deelneming welke wij mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve zorgzame moeder en oma Voor de bewijzen van me deleven tijdens haar ziekte en na het overlijden van geliefde en zorgzame der en oma Bij de civieltechnische afdeling en de afdeling reiniging, tractie en marktwezen van het bedrijf openbare werken kunnen op korte termijn wor den geplaatst. a. werklieden in algemene dienst (vacaturenummer 1204) en b. chauffeurs/belader (vacaturenummer 1402) Functie-informatie: functie a: assisteren van straatmakers bij bestra tingswerkzaamheden, alsmede het verrich ten van andere voorkomende werkzaam heden, functie b: bij toerbeurt dienst doen als chauffeur en als belader bij huisvuilophaaldienst, terwijl het niet uitgesloten is dat betrokkene ook ingeschakeld zal worden bij alle andere voorkomende werkzaamheden. Voor de onder b. vermelde is het bezit van het rijbewijs B-C-E vereist. Salaris van 1416,- tot 1809,- bruto per maand met een uitloopmogelijkheid tot 1984,-. Hebt u interesse? Schrijf dan een brief aan bur gemeester en wethouders van Goes, onder ver melding van uw naam, geboortedatum, huidige werkzaamheden enz. en het vacaturenummer. GEMEENTE GOES 1 Voor de zeer vele bewijzen van medeleven ons be toond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, behuwd- vader. grootvader en over grootvader J. Th. VAN DUUNE betuigen wij hiermede onze oprechte dank. Uit aller naam: D R. van Duijne- Vlissingen, augustus 1976 Schultvaartgracht. 11 Voor de zeer vele blijken van medeleven, na het plotseling overlijden van mijn geliefde vrouw, onze geliefde moeder, groot- en overgrootmoeder ADRLANA VAN DE WOESTLJNE geb. Francke Uit aller naam: W v. d. Woestijne Oostkapelle, augustus 1976 Domburgseweg 8 N. KAPTEIJN huisarts Lekstraat 6 Oost-Souburg afwezig van 9 t/m 20 augustus Patiënten: A t/m K Th. Bloos, huisarts Kanaalstraat 7 L t/m Z G. A. van Bockel huisarts Kanaalstraat 89 DUIVENR UB RIEK INKORVEN NU OP DONDERDAG 12 AUGUSTUS (Van onze medewerker) BIERVLIET - De Nationale Parkeston- lucht, die zaterdag 14 augustus zal worden vervlogen lijkt niet direct een voorbeeld van volmaakte organisatie. Reeds tijdens de wintermaanden ont stond verwarring over de vraag welke bond de organisatie op zich zou nemen. EErst zou de Bond van Zaterdagvlie gers dit doen, maar deze bond kwam met bezwaren omdat zodra het een na tionaal concours zou worden de leden bij een uitgestelde lossing op zatredag te maken zouden krijgen met een los sing op zondag. De bond zag deze vlucht liever als een zogenaamd bondscon- cours in plaats van een nationale vlucht Daama zouden de Nab.v P ers deze vlucht organiseren, doch ook dat bleek geen haalbare kaart Tenslotte besloot het bestuur van de N P O. dan zelf maar de organisatie op zich te nemen Verwarring was echter reeds ontstaan over wat en waar nu ingekorfd kon wor den. Uiteindelijk zal in Zeeland donderdag 12 augustus tussen 18 00 en 19 30 uur ingekorfd kunnen worden by de vol gende verenigingen aangesloten bij de Z N.B.in Het Keldertje te Temeuzen, in het lokaal van De Herleving te Hulsten in Oostburg voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen betreft. Walcheren kan te recht in Vlissingen. Zuid-Beveland in s-Heerenhoek en Schouwen in Zierik- Ingekorfd kan worden door zowel leden van de z.n.b. als door leden, aangeslo ten bij de Bond van Zaterdagvliegers. Voor de leden van de afdeling Zeeland van deZN.B. is hetvan belang te weten, dat deze vlucht geen provinciale dubbe ling kent, dus ook niet geldt voor de provinciale kampioenschappen. Parkeston staat wel op het provinciaal programma, doch dit betreft het bonds- concours vanuit deze zelfde plaats, dat door de afdeling Zeeland wordt georga niseerd op 28 augustus. Om het nog in gewikkelder te maken organiseert ook de Bond van Zaterdagvliegers op deze datum een Parkestonvlucht, waarover reeds bekend is gemaakt, dat bij hen ook de leden van de Z.N.B. kunnen in- korven. In feite allemaal te gek om waar te zijn. De hele winter wordt er vergaderd met blijkbaar als uiteindelijk resultaat, dat enkele weken voor de vlucht vervlogen wurdL men niet weet waar af of waaraan. Wanneer we dan bovendien zien, dat in feite door een Z.N.B.-boycotheteen heel jaar verboden is aan Z.N B/,cverenigin gen om zaterdagvliegers te laten mee doen op hun concoursen, hetgeen voor heen op praktisch alle nationale en bondsconcoursen mocht en we dat in bepaalde centra o.a. op St. Vincent en Dax ook daar geen rekening mee wordt gehouden, zodat zelfs zaterdagvliegers van een provinciaal concours moesten worden afgevoerd met het gevolg dat er natuurlyk enige vergeten waren, dan vragen we ons af of het nu werkelijk on mogelijk is. om deze kwestie waarbij niemand gebaat is. niet eens voor goed op te lossen, tot groot voordeel van de gehele Zeeuwse duivensport. Beaumetz als laatste vlucht voor de inkorving van de specifieke Zeeuwse Orleansvlucht kende een vlot verloop. De radio gaf wel geen berichten door, doch omdat overal op tijd ge lost kon worden en de laatste duiven'oerich- ten reeds om 8 00 uur doorkwamen kon ieder een zijn besluit trekken en werd niemand ver rast In Oostburg vlogen 173 jonge duiven- le 1182 mpm. L. Verstraeten 1A. Wage 2: L Risseeuw 3. C. Bron 4-10, J. WiUe 5: W. van Hee 6; W. Preenen 7-9; J. Bakker 8. De eerste oude duif kwam aan liefst 1225 mpm. Er vlogen 79 oude duiven. A. Risseeuw jr 1-2, A. vanHijfte3. J. de Smet 4; M Buysse 5. W. Preenen 6; J. Verkeste 7; W. van Hee 8; L. Verheije 9: T. de Jonge 10. De getrouwe duit te Cadzand met 147 Jonge duiven, le 1164 mpm. W van Akker 1-9 A. van I-Ianeghem 2; A. de Putter en Zn 3. J. Kools 4: W Goossen 5: J. la Gasse 6-7: A Duininck en Zn 8: H Allaart 10. De snelste van 20 oude duiven deed 1180 mpm. I Porrelj 1-2-5. J v d. Plasse 3-4-6-7 Op Dax vlogen 24 duiven, le 784 MPM. J Kools 1. A de Putter en Zn 2-4-5-8: A. Duin inck en Zn 3. M. van Hee J. de Meij 7 De Zwaluw te St Jansteen met 117 jonge duiven, le 1226 mpm A Boogaert 1-3-8-9, Th. Dobbelaere2; E. Rin- goo 14-10. J. van Spaandonck 5; R. Vermorkej 6: C. Verdurmen 7 Bij de zaterdagvlieger!) was zaterdag op Compiègne de regen spelbreker. In EMM vlogen 243 jonge duiven en de eerste twee zaten Helsteen kwartier vooruit le 1065 mpm. P. Scheele 1-2-6-10: Gebrs. Zeegers 3; L. de Hamer 4; F Verhelst 5. J. Dhaeze7; A. Scheele 8 W van Hoeve 9. De eerste van 53 oude duiven kwam aan 1039 mpm L de Hamer 1. D Deurwaarder 2: A- Scheele 3-9: P. Scheele 4-5-8; J. de Kraker 7 Raadscommissie handhaaft haar kritiek op de Adviescommissie Havenschap VLISSINGEN - De leden van de vus- singse raadscommissie voor economi sche zaken hebben b en w in een woens dagavond gehouden vergadering geadviseerd de Adviescommissie Be drijfsleven Havenschap Vlissingen mee te delen dat het eenzijdig optreden van deze commissie in verband met dc te verhogen onderhoudsbelasting nog steeds wordt veroordeeld. De commissieleden hebben het college hiertoe geadviseerd naar aanleiding van een brief van de Adviescommissie, waarin staat de leden van de commissie voor economische zaken in een vorige vergadering de gang van zaken enigszins vertekend hadden weergegeven. Tijdens deze bewuste vergadering leten en kele raadsleden weten niet gelukkig te zijn met het feit' dat de Adviesraad van 't Havenschap zich in verband met de verhoging van de onderhoudsbelastin& rechtstreeks tot de ministeries van eco nomische zaken en verkeer en water staat had gewend, zonder de andere participanten in deze zaak te betrekken. Tijdens de behandeling van dit onder werp werd ook woensdagavond duide lijk dat de commissieleden het onjuist vinden dat de Adviescommissie zelf stappen onderneemt. Ook het punt welke taken de Adviescommissie heeft, was onderwerp van een korte discussie. In 1970 heeft de Adviescommissie zelf de opdracht gekregen dit reglement op te stellen. Toen dat aan het begin van dit jaar nog niet was gebeurd heeft de Raad van Bestuur een concept opgesteld en dit aan de Adviescommissie toegezon den. Volgens de Adviescommissie staat erin dit concept, dat verhogingen van onderhoudsbelasting wel degelijk tot het pakket van taken behoren, welke door de Adviescommissie moeten wor den afgehandeld. Film Bergman in 'De Beuk' MIDDELBURG - Donderdag 12 augus tus draait in het open jongerencentrum De Beuk in Middelburg de film 'De avondmaalsgasten' van Ingmar Be rgman. De voorstelling begint om negen uur 's avonds. Collecte SINT-ANNALAND - De in de Neder lands Hervormde Kerk te Sint- Annaland gehouden collecte ten bate van de nieuwe gordynen bracht 1208,- op. UIT VOORRAADVAT CRUSON NV BRESKENS - Het is nog niet bekend, wat de gevolgen zullen zijn van het ontsnappen van enige duizenden liters zoutzuur uit een voorraad vat'b'ij de firina Gebr. Cruson NV te Breskens. Vandaag, donderdag, worden de ge meentelijke riool leidingen 'gètelevisioneerd'T^Vel "ligt er een voorlopig rapport op tafel bij het Oostburgse gemeentebestuur, maar volgens wethouder J. Barendregt zijn er nog geen conclusies getrokken. Het wegvloeien van het sterk bijtende zoutzuur gebeurde bij dc firma Cruson tydens de vakantieperiode. Pas maandagmorgen werd het op het bedrijf ontdekt. De gemeente Oostburg kwam dinsdag op het spoor van de vervui ling tydens een routinecontrole. Overigens bleek by net nemen van mon sters in de riolering, dat ook schadelijke metalen in het rioolwater zitten. Het Oostburgse gemeentebestuur heeft het bedrijf een brief gestuurd, waarin de Gebr. Cruson aansprakelyk worden gesteld voor de eventuele schade, die aan het gemeentelijke rioolstelsel door het 'bedrijfsongeval' wordt toegebracht. De vervuiling is inmiddels doorgegeven aan de Inspectie van volksgezond heid en milieuhygiëne in Zeeland. Overigens wijzen de voorlopige cyfers uit, d at de P. H. ui t het rioolwater (de P.H. zegt iets over de zuurgraad) alleen in de directe omgeving van het bedrijf afwijkt. Het televisioneren. waarmee van daag wordt gestart, is het via een tv-scherm controleren oi de wand van de rioolleidingen geen gebreken vertoont „Het iseen nieuw systeem en het heeft als voordeel, dat je niet met mensen door de leidingen moet maar datje vanuit de rioolputten de zaak kan bekijken", aldus wethouder Barendregt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4