Veel deelnemers aan eerste dag fietsdriedaagse Hulst We willen hier liever gisteren weg dan morgen Koewachtse Zwemclub houdt jubileum wedstrijd VVV AXEL VERLEENT FINANCIËLE STEUN Bedrijfsvoetbal Terneuzen op OZO- terrein Hulst Kinderen in Hoek bouwden indianendorp Wedvluchten HONDERD VEERTIG WIELRIJDERS GINGEN VAN START FIETSERS RIJDEN 15 KM PER DAG DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1976 Wissel Zeeuws-Vlaanderen KOEWACHT - De Koewachtse zwemclub heeft in haar nog niet zo lange bestaan al een aardige reputatie opgebouwd in Axel. Een duidelijk bewijs daarvan is het voortdurend steigende ledenaantal. Nu. dertien jaar na de oprichting, telt de club 133 leden. Een res pectabel aantal dat vooral in de zomermaanden volop in de gele genheid wordt gesteld om te trainen. In de winter wordt er een keer in de week getraind in het verwarmd bad van Moerbeke. „De prestaties zijn vooral in de laatste jaren duidelijk beter geworden", vertelt secretaris E. van Waes. „De jeugd traint hard en we hebben enkele talentvolle zwemmers die in de toekomst zeker mee gaan spelen in de Zeeuwse zwem we reld." Naast die serieuze trainingsaanpak houdt de Koewachtse Zwemclub zich bezig met de organisatie van talrijke evenementen Dat zijn in iedeer geval de jaarlijks terugkerende clubkampioen schappen. Vorig jaar is men bovendien gestart met een 4-daagse recreatieve zwemwedstrijd met maar liefst 401 deelnemers. De zwemclub Koewacht krygt dit jaar ook een afdeling waterpo lo. „Er is animo genoeg", zegt de heer Van Waes, en we kunnen uitwijken naar HULST - Op het OZO-terrein in Hulst zijn dinsdagavond de eerste wedstrij den gespeeld voor de voetbalcompeti tie van een viertal Temeuzense be- drijfsclubs. Promenade voert na deze eerste ronde de ranglijst aan dankzij een 3-2 overwinning op Rabobank. De eerste helft van dit duel ging tame lijk gelijk op. Beide ploegen kregen sco ringskansen en benutten er twee. In de tweede helft werd de strijd Iets harder. Promenade slaagde er tenslotte in een licht veldoverwicht om te zetten in een 3-2 overwinning. Albert Heyn en Stof- fels/Wuytack deelden de punten (2-2) na een 1-0 ruststand in het voordeel van Stoffels. Albert Heyn bleek echter na rust over een betere conditie te be schikken en kwam zelfs op 2-1. Net voor tijd kwam Stoffels echter weer langszij. De 2-2 eindstand gaf de verhouding trouwens goed weer. Er werden bij deze wedstrijden boven dien punten gegeven voor de fair-play cup. Ook hier toonde Promenade zich voorlopig de sterkste. Het kreeg 9 pun ten. Rabo en Albert Heyn 8 en Stoffels 7. De tweede ronde van deze competitie wordt volgende week dinsdagavond ge speeld om 19.00 uur. Onderlinge competitie van het Terneuzens bedrijfsvolleybal TERNEUZEN - De bedrijfsvoetbal- clubs van Rabobank, Albert Heyn, Stoffels-Wuytack en Promenade uit Terneuzen organiseren in de eerstko mende zes weken een onderlinge com petitie. Iedere dinsdagavond worden op het OZO-terrein in Hulst twee wed strijden gespeeld. Alle ploegen ont moeten elkaar tweemaal. De aanvang van de wedstrijden is om 19.00 uur. De Terneuzense bedrijven hadden uiter aard deze competitie liever in Terneu zen gespeeld. Competitielelder Duerink: „Hulst was voor ons een noodoplossing, maar het was de enige mogelijkheid om te voet ballen. De gemeente Terneuzen be schikt niet over een veld waar in de zo mermaanden een dergelijke competitie kan worden gespeeld." Druk programma muziekvereniging 'Heikant' HEIKANT - De muziekvereniging Hei kant zal aan een aantal festiviteiten deelnemen. Morgen, vrijdag, zal de ver eniging om circa 7 uur de deelnemers aan de fietsdriedaagse naar het vereni gingsgebouw 't Heike' te Heikant bege- leiden. Zondag 15 augustus neemt zij deel aan het muziekfeest te Hulst en za terdag 28 augustus aan het muziekfesti val te Zaamslag. Zaterdag 4 september treedct de Hei kan tse fanfare op in Gent. Dit optreden staat in verhand met de 'Nederlandse Week', die daar wordt gehouden. Zon dag 12 september neemt de fanfare deel aan het muziekfestival, dat te Nieuw- Namen wordt gehouden. Op 19 septem ber neemt men in Koewacht deel aan het festival. het verwarmde bad van Axel als dat no dig is." Die uitstekende samenwerking met de gemeente Axel komt ook morgen (za terdag) tot uitdrukking als de Koe wachtse Zwemclub een VW- jubileumwedstrijd organiseert. Er zyn. wedstrijden voor alle leeftijdsgroepen en er wordt schoolslag, borstcrawl en rugslag gezwommen. De inschrijving is van 9.00-13.30 uur aan het zwembad en staat open voor iedereen. De wedstrij den beginnen om 14.00 uur. De indeling is als volgt: de leeftijdsgroep 0-10 jaar zwemt op de drie genoemde slagen een afstand van 25 meter. Dus iedereen mag deelnemen in de slag die hij zelf verkiest. De groep 11-15 jaar zwemt 50 meter en voor de groep 16-35 jaar hebben de organisatoren een af stand van 100 meter gepland. Alleenstaanden maken excursie HULST - Het bestuur van de stichting 'Kontakt Alleenstaanden Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen' uit Hulst houdt zaterdag 14 augustus een excursie naar het land van Saeftinge. De leden kom om 9.30 bijeen aan Emmahaven en zul len dan onder leiding van de heer J. Neve een tocht maken. 's-Avonds is er een bijeenkomst in de grote zaal van Den Dullaert te Hulst, die begint om 20 uur en waar de leden na dam- en bingowedstrijden een gezellig samenzijn houden. Zaterdag 11 september viert men het éénjarigg bestaan van de stichting. Ie dere alleenstaande kan deze bijeen komst bezoeken en het bestuur ver wacht ook jongeren alleeenstaanden vanaf 25 jaar. Het feest begint om 20 uur. Voor het muzikaal gedeelte zorgt het orkest 'Johnny Contra' Men zal ook nog een dagreis naar Brugge op een nog nader te bepalen dag in september. ds. w. J. MUSCH, VOORHEEN TE BRESKENS, GAAT MET EMERITAAT BRESKENS - Ds. WJ. Musch. gerefor meerd predikant te Kollumerzwaag, zal met emeritaat gaan en 19 september afscheid nemen van zijn gemeente. Hij heeft met ingang van 1 oktober een tij delijke benoeming van de Geref. Kerk te Hengelo aanvaard om enkele dagen per week in de wijk van ds. C. Mak pas toraal werk te verrichten. Ds. Mak is nu synodepraeses. Wilhelm Johannes Musch, die het staatsexamen aflegde met de bedoeling om aan de V.U. te Am sterdam theologie te gaan studeren, moest tijdens de oorlog jaren onderdui ken. Na de oorlog was hij werkzaam als jeugdleider in vakantieoord De Wieke- laar in Loenen en verkreeg in 1951 preekconsent voor de gereformeerde kerken te Beekbergen, Loenen en Hoenderloo. In 1952 werd hij part-time geestelijk verzorger van het jeugdzorg kamp De Kuil te Beekbergen en in 1957 volgde een benoeming als hoofdambte naar op de stichting Hoenderloo. Nam 1961 in Amsterdam-Noord bij de Sociale Jeugdzorg van de A.M.V.J. en van 1962- 1966 als evangelist te Hoorn te hebben gewerkt, kreeg ds. Musch in 1966 een benoeming van de kerk te Breskens voor het evangelisatie en recreatiewerk. In 1967 werd hij via artikel 6 (singuliere gaven) predikant. Sinds 2 januari 1972 is hij predikant in zijri tegenwoordige ge meente. Ruildag De laatste categorie, van 36 jaar en ou der. zwemt weer 50 meter Het inschrijf geld bedraagt 1 - en 65-plussers mo gen voor half geld deelnemen Prijzen Per afstand zijn er voor de drie bestge- klasseerden een medaille. Iedere deek nemer ontvangt bovendien een herin neringsvaantje. De afstanden worden op tijd gezwommen dus zonder finales. Iedere deelnemer boekt dus op een be paalde afstand een tijd die direct be slissend is voor zijn plaats in de eind rangschikking. Van Waes daarover „Ondanks het recreatieve karakter van deze wedstrijden moet je toch op tijd zwemmen, want er moet tenslotte een winnaar komen." Wedstrijdleider is Frank van Nieulande. De organisatie verwacht ongeveer 200 a 300 deelnemers Van Waes ..We hebben de verenigingen uit de buurt in kennis gesteld en gaan waarschijnlijk ook nog wat Belgische clubs uit de grensstreek aanschrijven Het is alleen jammer dat we samenvallen met de wedstrijden in Sluis." DeVW Axel is sponsor. Voorzitter P. G. van den Bosse zal by het voorlaatste evenement van dit jubileumjaar de prij zen uitreiken. De heer Van den Bosse deelde tijdens een vergadering met de Koewachtse Zwemclub mee dat de VW Axel waarschijnlijk volgend jaar weer een evenementengids zal uitgeven. Van den Bosse: „Niet alleen sport, maar in dat programma komen alle evenemen ten in Groot-Axel aan de orde We heb ben van de zijde van de betrokken ver enigingen dit jaar bijzonder leuke reac ties gekregen Over de zwemsport in Axel zei hij „De zwemsport is. evenals atletiek trou wens, in Axel altijd wat achtergebleven. Ik ben blij dat groot-Axel nu een beetje gaat meespreken. Koewacht is gestart met een zwemclub en volgend jaar komt Axel daar ook bij. Echtpaar Blommaert 50 jaar getrouwd HULST - Het echtpaar F. Blommaert-Wittock uit Hulst vierde woensdag het gouden huwelijksfeest. Dat gebeurde onder grote belangstel ling. De dag begon met een eucharistievie ring in de Willlbrordbasiliek in Hulst waarbij kapelaan J. Hulshof voorging s Middags was er in Den Dullaert een druk bezochte receptie, waarbij onder meer de voorzitter van de bond van be jaarden en gepensioneerden de heet C. van de Walle uit Hulst aanwezig was. Het gouden paar moest naast gelu kwensen veel bloemen en geschenken in ontvangst nemen. Op de receptie waren ook veel oude relaties uit de tijd. dat de heer Blommaert nog in zaken zat Het familiefeest werd 's avonds in Den Dul laert voortgezet, waarbij de Konin klijke Stedelijke Haimonie uit Hulst aan het jubilerend echtpaar een sere nade '-•acht HOTELEIGENAAR P. J. DEES: „ZE LATEN HET SCHUTTERSHOF GEWOON VERPAUPEREN" A rondroettocht camping 'De Vogel' HENGSTDIJK Op camping 'De Vogel' te Hengstdijk werd de avond voettocht gehouden. Er deden 48 personen aan mee. De deelnemers verdeelden zich in 22 groepjes. De groepjes wandelden on geveer 5 km rondom Hengstdijk en voerden daarbij verschillende op drachten uit. De eerste zeven prijzen gingen naar: 1 groep Bart Vosveld uit Vogelwaarde 2 personen 145 punten; 2 groep Ineke Voogt uit Zetten met 2 personen 133 punten; 3 groep Mattie van Acker uit Walsoorden met 2 personen 126 punten; 4 Lucien Duvivier uit Hengstdijk met 2 personen 117 punten; 5 Werner de Coene uit Sas van Gent met 2 personen 116 punten: 6 mevrouw De Roos uit Hengstdijk met 2 personen 98 punten. Vandaag, donderdag, is er op de cam ping een viswedstrijd. Men vist van 18.30 tot 20.30 uur. Trim- vierdaagse op de fiets in groot-Axel AXEL-In het kader van de actie Spor- treal organiseert het PAC Axel in de week van 9 tot 13 augustus een trim- fietsvierdaagse. De technische leiding van dit evenement is in handen van de trimclub Koewacht. In vijf dagen moet 4 x 25 kilometer wor den afgelegd langs 4 kernen van de ge meente AxeL Een rustdag is dus toeges taan. De start wordt gegeven 's avonds tussen 17.30 en 18.30 uur. Start en aan komst mogen verder zelf worden be paald. De startplaatsen zijn: voor Axel: De Vurssche, Koewacht: Kerkplein, Zuiddorpe: Lindenhofen voor Overslag: voormalig gemeentehuis. ZAAMSLAG/HOEK - Woensdag zij n er in zowel Zaamslag als Hoek weer jeugd vakantieactiviteiten in het kader van de Speulerieé gehouden. De grootr ste belangstelling waser in Hoek. waar zeker tachtig jongens en meisjes een groot Indianedorp in elkaar timmer den. Dat gebeurde op het voetbalveld aan de Clivialaan. Overigens werden de organisatoren van de Speulerieé in Hoek 's-morgens onaangenaam ver rast. Toen zij op het veld alles in ge reedheid wilden brengen voor de op bouw van het indianendorp, ontdekten ze dat van de twee tenten (voor mate riaal en EHBO) de haringen en pennen waren gestolen. De kinderen hebben van die diefstal echter niets gemerkt. Vandaag - don derdag - is er in het Indianendorp een groot feest. Hoogtepunt- dansen rond de totempaal. In Zaamslag was er woens dag een ruilbeurs, die gehouden werd in 't'Klup Uus' Er waren tien deelnemers, die postzegels, stickers en kroonkurken met eikaar ruilden. De belangstelling was goed. Vanavond is er in 't Klup Uus' de traditionele open avond. Dan wordt de film van de Speulerieé 1975 vertoond en bovendien is er een grote quiz De open avond begint om acht uur 's- avonds. Vrijdagavond worden de Speulerieé-activiteiten in Zaamslag af gesloten met een optreden van de pop groep 'Bum' uit Terneuzen. In Temeuzen-zuid (achter het winkelcen trum) werden volksspelen en volksdan sen gehouden. Ook hiervoor was de be langstelling goed. Vandaag-donderdag - zijn er allerlei activiteiten voor de kin deren in Zeldenrust en Katspolder Om tien uur starten de festiviteiten in de omgeving van de jachthaven 's- Middags om twee uur is er van alles te doen bij de kinderboerderij. DERDE DAG SPEULMART TROK 450 KINDEREN SCHOONDIJKE - Woensdagmiddag hebben naar schatting 450 kinderen in de grote Speulmarttent op De Brink te Schoondijke gekeken naar de avontu ren van Alice in Wonderland, die de hoofdpersoon was in een voorstelling van het marionettentheater van Henk Walters uit Arnhem. Het optreden van Walters was het hoog tepunt van de derde Speulmartdag. 's- Morgens konden de kinderen op het ter rein van de Landbouwpraktijkschool aan sport en spel doen. De kook- en bak- stand had voor woensdag een taart op het menu staan, die door een fout mis lukte Men was namelijk de grondregel: het bakblik eerst invetten, vergeten Vandaag gaat men het weer proberen. Woensdag rtolde ook de derde editie van de Speulkrant de bijdragen was afkomstig van Petra van de Broeke. die beschrijft, hoe zij de eerste dag vond. Vanmiddag, donder dag. is een optreden gepland van de jeugdrevue Hokus Pokus. IN OKTOBER BEGINT BOUW KANTORENFLAT TERNEUZEN - „Dil hele gebied la- ten ze maar verpauperen. Er wordt nauwelijks nog naar omgekeken. De rioleringte vies om over te pra ten. En het havenschap ruimt z'n rommel, die de schepen achterlaten, ook al niet meer op. Ja. toen ik zei dat ik wel eens naar de krant zou gaan, toen zijn ze vlug langsgeko men om het gras temaaien Ho teleigenaar P. J. Dees, een bewoner van het Schuttershof in Terneuzen vindt dat er nu eindelijk maar eens vaart gezet moet worden achter de plannen, die het schuttershof een stuk levendigheid terug moeten be zorgen. De hoteleigenaar is boos op de plaat selijke. provinciale en landelijke overheid. „Ik heb al gebeld met de provincie en ik ga me ook nog in ver binding stellen met het ministerie van economische zaken, want wat hier gebeurt is geen werk De helft van het Schuttershof is afgebroken, maar nu laten ze het verder rusten. En wij zitten met de ratten, met een kapotte riolering en met allerlei an dere troep", klaagt Dees Er liggen al geruime tijd plannen op tafel, die (bij uitvoering) het Schut tershof een heel ander aanzien kun nen gaan geven. In de eerste plaats is er het plan van makelaar J. F Rouw. die op de hoek van het Schuttershof, aan de Axelsestraat een grote kanto renflat wil neerzetten. In die flat wor den het makelaarskantoor, een reis bureau en een assurantiebedrijf van d efirma Rouw ondergebracht, ter wijl er zo mogelijk ook andere firma's in gehuisvest kunnen worden. En dan is er nog een project: Jac. Hermans wil. iets verderop, een grote supermarkt neerzetten Met enkele bewoners/grondeigenaren Is daar over al (succesvol i overleg gepleegd Een protest, dat uitmondde in een bezwaarschrift en later in een beroep ,bij de Kroon van de 'Werkgroep Promenade Terneuzen' heeft ervoor gezorgd dat de vestiging van Jac. Hermans in het Schuttershofgebied onzeker wordt Argument van de Werkgroep Promenade- de vrees dat er in het Schuttershofgebied. los van het eigenlijke centrum een winkel- gebeuren zal ontstaan. De werkgroep vindt, wat dat argument betreft, het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) aan haar zij de. Ook het CIMK is tot de conclusie gekomen dat vestiging van een su permarkt op het Schuttershof het ei genlijke winkelcentrum van Terneu zen zou kunnen schaden. Momenteel wonen er op het Schut tershof m Temeuzen nog vier gezin nen, waarvan het grootste deel bej aard is. „Wij willen nog liever giste ren. dan morgen weg." zegt hotele igenaar Dees, „maar we moeten wachten tot die vergunningen wor den afgegeven en dat kan nog wel Foto Hoteleigenaar Dees op het. vol gens hem, verpauperende Schuttershof in Terneuzen. even duren. En intussen laat de ge meente ons hier een beetje in de kou staan. Ja gras maaien, dat kunnen wij ook. Nee. er moet gezorgd worden dat dat grote gat bij de Axelsestraat snel wordt opgevuld. En dan moet het havenschap er eens voor zorgen dat die legen olievaten en zo'n divan, die de schippers op de wal achterla ten. worden opgeruimd. Vroeger kwamen ze van rijkswaterstaat met zo'n gele wagen al die troep wegha len. maar dat is er nu ook al niet meer bij Met hoteleigenaar Dees zitten ook de andere bewoners van de panden aan het Schuttershof te wachten op be slissingen over de bouw van een su permarkt van Jac. Hermans. „Wij kunnen er weinig aan doen op dit moment", zegt een woordvoerder van de gemeente. „We hebben te wachten op de uitspraak van de Kroon ten aanzien van Jac Her mans" Makelaar Rouw vertelde woensdag desgevraagd dat de voor bereidingen voor de bouw van de kantorenflat nagenoeg zijn afgerond- Er moeten, na overleg met de wel standscommissie alleen nog wat kleine veranderingen in deplannen worden aangebracht. Makelaar Rouw verwacht, dat in oktober kan worden begonnen met de bouw Voetbalvereniging Steen vergadert SINT-JANSTEEN - De voetbalvereni ging 'Steen' houdt maandag om 20 uur in de kantine op het gemeentelijk sport- terrein van Sint-Jansteen de algemene ledenvergadering. Naast de behande- de pers. Een van ling van punten is er ook een bestuurs verkiezing vanwege het periodiek aftre den van vice-voorzitter A. Reijns, secre taris M. de Burger en bestuurslid G. Pauwels. Zij stelden zich allen herkies baar. HULST - De postduivenhoudersvere- niging 'De Combinatie' uit Hulst hield met 136 jonge duiven een wedvlucht op Beaumetz. De snelheid was 1239.64 houdersvereniging 'De Herleving' uit meter. De uitalg luidde: 1 en 3 A. J Kloosterzande hield met 221 jonge Nijs; 2 en 10 H. Everaert: 4 Th. Cas- KLOOSTERZANDE - De postduiven- duiven een wedvlucht op Beaumetz. De snelheid was 1209.74 meter. De uit slag luidde: I W. Bogaert; 2 H. Goed hart; 3 J Maes; 4 en 10 Th. Voet; 5 E. Aarsen; 6 A. de Keijzer zn; 7 en 9 C teels; 5 T. Taelman; 6 Th. Peetere; 7 gebr. Van der Vlies; 8 en 9 E. Adriaen- sens. De uitslag met de 28 oude duiven luid de: snelheid 1248.55 meter. 1 en 10 Th. Dobbelaar; 8 Th. de Bruin. De uitslag Casteels; 2 en 9 L. Jansens; 3 J. v met de 78 oude duiven luidde: 1 en 8 W. Goethem; 4 en 7 Th. Peetere; 5 L. Bogaert: 2 B. van Goethem: 3 J. Van Blommaert; 6 J Pieters; 8 A. de Poor- Goethem; 4 A Hoefijzer: 5 R. van Goe- ter. NIEUW-NAMEN - Zondag 15 augustus wordt in de naburige Belgische ge meente Kieldrecht de maandelijkse ruildag gehouden van 10 tot 12 uur in feestzaal 'Centrum.' Deze ruiimarkt wordt steeds drukker bezocht, vooral door personen uit Oostelijk Zeeuwsch-Viaandéren, dfe verzame laars zijn van stickers, postzegels, sleu telhangers. oude prentkaarten, bid prentjes, oude munten en dergelijke. Jaarlijkse reis gepensioneerde onderwijzers HULST - De gepensioneerde leden van het KOV (Katholiek Onderwijzers Ver bond) van de afdelingen uit West- Brabant en Zeeland zullen woensdag 8 september de jaarlijkse reis maken. Per bus brengen ze dan een bezoek aan Zuid-Beveland en Walcheren. KOEWACHT - Aan de schieting bij G. van Rumste te Koewacht namen 72 schuttere deeL De uitslag luidt: hoge vogel: J. Ferket, Stekene <B), eerste zij vogel: A. Seghere, tweede zijvogel. O. Sam an, grootste aantal (3 stuks): E. Goossens, allen uit Koewacht HULST - Zo'n 140 wielrijders uit de omtrek van Hulst gingen woensdag van start voor de eerste dag van de fietsdriedaagse die door het actieco mité PAC van Sport Real in Hulst wordt georganiseerd. De deelnemers varieerden in leeftijd van zeven tot ze venenzeventig jaar. De fietsdriedaagse is bestemd 'voor het hele gezin'. Iedere dag rijden de deelnemers 15 kilometer. Voorafgegaan door de Hulster wethou der van sportzaken, de heer R. Eeman reden de deelnemers vanaf 'Den Dul laert' naar Graauw, waar het eindpunt van de eerste tocht lag. Daar werden de drie uitgeloofde tnmpakketten verloot De winnaars zijn mevrouw Reijns uit Sint-Jansteen, mevrouw De Beule uit Sint-Jansteen en mejuffrouw Schout uit Hulst. Vandaag donderdag wordt gestart bij het gemeenschapshuis 'Malpertuus' in Clinge. Het traject voert door de omge ving van Clinge naar Nieuw-Namen. waar de finish ligt nabij het gemeen schapshuis 'De Kauter'. De fietsers bij de start van de eerste 'etappe'. them; 6 A Baert; 7 A. Lauret; 9 J. Par don; 10 J. Seij. OOSTBURG De pv De Snelvliegers te Oostburg nam deel aan een wedvlucht op Beaumetz met 173 jonge duiven. De hoogste snelheid bedroeg 1182,36 m.p.m. uitslag: 1 L. Verstraeten. 2 A. Wage, 3 L. Risseuw, 4 en 10 C. Bren. 5 J. Wille. 6 W. van Hee., 7 en 9 W Peenen, 8 U. Bakker; Eveneens op Beaumetz werd gevlogen met 79 oude duiven. De hoog ste snelheidbedroeg nu 1225, 30 m.p.m. Uitslag: 1.2 A. Risseeuwjr, 3 A van Hijf- te. 4 J. de Smet, 5 M. Buyse. 6 W. Peenen. 7 J. Verkeste, 8 W. van Hee, 9 L. Verleye, 10 T. de Jonge. CADZAND De P V. De Getrouwe Duif te Cadzand nam deel aan een wedvlucht op Beaumetz. De hoogste snelheid be droeg 1167,57 mp.m., uitslag: 1 W. van Akker. 2 A. van Hanegem. 3 A de Putter en zn 4 J. Kools. 5 W. Goossen. 6 en 7 J. La Gasse. 8 A Duiminch en zn.. 10 H. Allaert. Eveneens op Beaumetz met 20 oude duiven. De hoogste snelheid bedroeg 1180,99 m.p.m. Uitslag: 1.2 en 5. J. Posey, 3.4,6 en 7 J. van de Plasse, Ord. J. Huigh, Oud J. van de Plasse DA X inleg 24 duiven Los vrijdag 23 juli 1976. 1 J. Nools. 2.4 en 5.8 A de Putter zn.. 3 A. Duininch zn6 M van Hee, 7 J. de Mey TERNEUZEN - De postduivenhouder- svereniging 'De Eendracht' uit Temeu zen hield met 287 jonge duiven een wedvlucht op Beaumetz. De uitslag luidde, snelheid 1255 meter: 1 en 6 C. J. Stoffels. 2 Prince zn, 3 Smallegange zn; 4. 7 en 9 J. van de Graaf. 8 P Pladdet; 10 A de Meijer De uitslag met de 94 oude duiven luidde- snelheid 1257 meter; 1 en 10 J. Risseeuw; 2 Um 9 J. A de Smidt. SAS VAN GENT - De postduivenhou- derevereniging 'De Vrede' uit Sas van Gent hield met 275 jonge duiven een wecvlucht op Beaumetz. De uitslag luidde: snelheid 1256,64 meter. 1 O. Martens zn; 2 P. Claeys; 3 Th. van Zeele; 4 R. Velleman; 5 Joh. van Dam, 6 en 8 G Elegeert; 7 B. de Smit; 9 M Pilaet; 10 B. de Koeyer. De uitslag met de 52 oude duiven luidde snelheid 1248,96 meter 1 B. de Smit; 2 en 10 R. de Vos: 3 R. Geimaert; 4 R. de Caluwé. 5 P Goossen: 6 J. van Avermaete: 7 en 9 B. van den Berghe; 8 A. Claeyssens. WESTDORPE - De postduivenhou- dersvereniging 'De Volharding* uit Westdorpe hield met 137 jonge duiven een wedvlucht op Beaumetz De snel heid was 1266,09 eter. De uitslag luid de: 1 en 3 E. de Smet: 2 P. Vervaet; 4 en 9 C. van Acker, 5 G. Gysel; 6 W. Ver- haegen zn; 7 A. de Krijger, 8 A. Rombouts; 10 R. Goethals. De uitslag met de 70 oude duiven luid de: snelheid 1238.12 meter, 1. 3 en 4 W. V'erhaegen zn; 2 E. de Smit; 5 P. Vervaet; 6 A. van de Vijver; 7 R. van Kwikkelberghe; 8 C. van Acker, 9 gebr. Audenaerd: 10 M. de Smet AXEL - De postduivenhoudersvereni- ging 'De Combinatie Axel-Rapenburg" uit Axel hield met 66 oude duiven een wedvlucht op Beaumetz. De snelheid was 1258,5 meter De uitslag luidde: 1 en 3 A Atens; 2 en 4 K. Verbunt; 5 G. Koekoek; 6 en 7 J. G-iele; 8 M. Klaas- sen, 9 en 10 J. Verstraeten. De uitslag met de 248 jonge duiven luidde: snel heid 12709 meter. 1 en 9 J. Giele; 2 Th. de Poorter. 3 J. Nolet; 4 en 7 P de Poorter. 5 M. van Arenthals: 6. 8 en 10 M. Klaassen. BOSCHKAPELLE - De postduiven- De postduivenhoudereve- houderevereniging 'Met Moed Vooruit' uit Boschkapelle hield met 57 oude GRAAUW reniglng 'De Reisduif uit Graauw hield met 113 jonge duiven een wedvlucht op duiven een wedvlucht op Beaumetz. Beaumetz. De snelheid was 1206.25 meter. De uitslag luidde: 1 A de Block; De uitslag was. 1 L. Lauret: 2 tot e met 8 D. Dobbelaar; 9 E. Piessens; 10 J. 2 P. J. Moorthamer. 3 Ant, de Koster; 4 Wautere. De uitslag met de 123 jonge H. van den Berghe; 5 Alf. Kouijzer. 6 duiven luidde: 1 en 7 D. Dobbelaar; 2 Alf. Maes; 7 C. de Koning; 8 gebr. De en 5 Th. van Vlieberghe: 3, 8 en 10 E. Pieters; 4 Th. Lambert; 6 P. van Doom; 9 P. Dobbelaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 25