Vier Duitsers aan de totempaal Jonny sloeg op zijn duim Jeugdvakantiewerk in Goes zit er voor dit jaar op PZC/s Het hout was vlug op DE KONING GAAT MASSEREN MET HONDERDDUIZEND MAN In elkaar geramd Een veer van achteren Met een zak op je hooft Twee poesjes DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1976 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN streek GOES - Het jeugdvakantiewerk in de gemeente Goes zit er vrijioel iveer op. Een paar duizend kinderen uit de dorpsker nen en de woomoijken hebben menig plezierig uurtje beleefd, dankzij de inzet van enkele tientalle vrijwilligers. In het cen trum van Goes. Goes-Zuid, de Goese Polder, Kaitendijke, 's- Heer-Hendriksktnderen, 's-Heer-Arendskerke, Wolphaarts- dijk, Wühelminadorper was eigenlijk overal wel wat te doen. Viswedstrijden, speurtochten, folmvoorstellingen, knutselen, poppenkast, 'olympische spelen', jeugdzeskamp, een boot tocht, stranddag, tekenivedstrijden, pannekoeken bakken.... Ach, wat ivas er eigenlijk niet te doen. Het heeft de organisato ren van de jeugdvakantieweken ettelijke weken van voorbe reiding en de nodige hoofdbrekens gekost om met een fijn programma voor de dag te komen. Maar het is ze gelukt. En de grote belangstelling is alleen al een beloning voor al die moeite, die zich zich getroost hebben. Ter afsluiting van het jeugdvakantiewerk in Goes deze 'jeugdpagina'. We zouden nog allerlei verhaaltjes kunnen maken over het welslagen van het jeugdvakantiewerk Maar wie kunnen dat eigenlijk beter doen, dan de kinderen zelf. Want zij zijn er tenslotte het nauwst bij betrokken geweest. En daarom heeft een aantal kinderen uit de woonwijken en dorpen hun ervaringen op papier gezet. We kunnen helaas niet alle inzendingen plaat sen. Daarvoor ontbreekt de ruimte, een krantepagina is nu eenmaal niet van elastiek. We hebben geprobeerd de leukste inzendingen er uit te pikken. Maar uit alle inzendingen blijkt wel, dat de kinderen het enorm naar hun zin hebben gehad. ERG VEEL LOL Zaterdag hadden ze twee oude au to's gebracht die we op jeugdvakan tiewerk mochten beschilderen. We hebben toen ook hutten gebouwd. De een was mooi de ander niet zoo. Er waren wel tien hutten. Er werd intussen binnen geknutsclt. En spel letjes gedaan in het poelbos. De vol gende dag waren allen weer present 's woensdags hebben we een zes kamp gedaan en smokkclroure dat is onderleiding van mevrouw Pau- we. Donderdagmorgen is het pop pentheater Kartoen geweest en dat was erg leuk. In het boemeltreintje hebben we erg veel lol gehad. Het kampvuur is niet doorgegaan. Door de droogte mochten we daarom ook geen water gebruiken. Daarvoor in> de plaats hebben is er stokbrood- feest. Marion van Hecke en Winnifrid Versluis 's-Heer'Arendskerke PANNEKOEKEN ETEN De jeugd vakantie week die is heel leuk. We deden dinsdag kennismakingsspe- len en maskers maken, 's Woensdags deden we sportdag. En vrijdag doen we vliegers maken en pannekoeken eten en 's middags vliegeren. Annemieke Ruskus 9 jaar camping Kattendijke Maandag gingen we hutten bouwen, het ging erg leuk. maar het hout was vlug op. Gelukkig hadden wij genoeg hout. Het was erg leuk. Wij hadden een grote hut. De leiding zei: „Er kunnen wel 6 mensen in, maar we zijn maar met zijn dneén, Marco Proost, Theo Dingemans en ik. De Speel-in was bij de oude koorschool en maandagmiddag waren er ook indiane- dansen. De groep van ome Ger werd eerst. Tegen half drie gingen we stokbrood bakken. Ik heb twee grote stokbroden gebakken en drie kleintjes. We hebben die dag veel plezier gehad. Johnny Kouwenberg Goes Vlagen afpakken We kwamen allemaal aan. Toen zijn we volleyball gaan doen. Later zijn we gaan zingen. Toen we er mee stopte, ginge we ktijen. Dat was leuk. Later zijn we film gaan kijken toen de anderen vanmorgen met de boot weggingen, 's Middags zijn we gaan eten. Later gingen we groepen maken, want de ander groep ging met de boot weg. Wij met de kinderen die over bleven, zijn film gaan kijken. Later zijn we vlagenroven gedaan. Dan moesten we proberen de vlagen aj te pak en. Dan zijn we naar huis gegaan. Martine Kühnen. Goes. Een lekker klef stokbroodje dinsdag hebben we onze hut nog even verder versierd omdat we moesten wachten op onze start voor de speur tocht. Jonny zei: hé, we kunnen nog een poort bouwen, dus zo gezegd, zo ged aan. Hij sloeg nog op zijn duim, maar dat is niet zo erg, het was Jonny maar. Marco Proost Goes De jeugdvakan tie week in Wolphaartsdijk ging de tweede dag van start. We zouden van daag naar de Piet gaan. De kin deren boven de tien jaar gingen op de fiets, de andere kinderen werd gebracht met de auto's. Om half tien gingen we weg. De indianententen en de barbequ's gingen in een kar achter een au to. Onderweg reden de auto's ons voorbij. Toen we er waren gingen we de indianententen opzetten, die we 's maandgs gemaakt hadden. Door de wind waaiden er nog al eens tenten om. Toen de tenten eindelijk stonden gingen we wat spellej- tes doen. Na die spelletjes ging een leider met de jongens voet ballen. Het partijtje voetbal ging wel lekker. Na het voetbal len werden er vier groepen bij elkaar gedaan. De andere vier groepen waren ook bij elkaar. We moesten in een kring rond een paal gaan staan en elkaar tegen de paal trekken. Het was een leuk spel. Ondertussen hadden de juffrouws de barbe qu's aangestoken. Toen ze goed gloeiden kreeg iedere groep een barbeque. Er werden ook stok- broodjes en worstjes uitgedeeld het was heerlijk. Toen gingen de indianen op jacht. We zagen vier Duitsers lopen en die hebben we gevangen genomen en aan de totempaal gebonden, we roos terden nog gouw een paar stuk jesstokbrood en hebben die hun mond geopt en weer vrij gela ten. Dawid Hannewijk leeftijd11 jaar Wolphaartsdijk Sport- en speldag het leukst In de jeugdvakantieweek ivorden er spelletjes gedaan 's-Maandags maak ten we maskers. Dinsdags maakten we ook maskers en 's-middags speurtocht door het dorp. Woensdag vond ik het leukst want dat was Sport en Speldag. In de jeugdvakantieweek worden er spelletjes gedaan s-Maandags maak ten we maskers. Dinsdags maakten we ook maskers en 's-middags speurtocht door het dorp. Woensdag vond ik het leukst ivant dat was Sport en Speldag. Toen hadden we doelpunten en blik ken gooien. We hadden ook ringsteken, een veldboeket hebben we nog geschil- dert, ballen gooien en nog veel meer. Donderdag was er niks. Vrijdag kregen we vliegers maken en 's-middags panne-koeken eten. Peter Zomervrucht Kattendijke De speurtocht die dinsdag op het pro gramma stond was erg leuk. Wij waren op een gedeelde eerste plaats. De speur tocht was voor 9. 10, 11 en 12 jaar; de andere kinderen hadden volksdansen. Er waren kinderen die niet mee wilden doen. maar dan kwam de leiding, werd er even gepraat en was het weerover. Op Veels te veel kwaaien In de eerste week heeft zich heel wat afgespeeld, in de hollandse hoeve, waar we door de leiders en leidsters werden bezig ge houden met spelletjes en andere dingen b.v. op de markt maar ook in de hoeve zelf. De afgelopen donderdag heb ben we zeskamp gehad op de markt. Er was veel belangstel ling bij de jeugd maar ook an dere mensen kwamen kijken naar ons. we moesten van alles doenb.v. op een groenezeepbaan lopen, negerzoenenhappen, bussengooien, we moesten ook over een balk lopen die over een bassin water lag, enz. Ook deze week was en is er weer veel te doen. De afgelopen maandag hebben we een fietsenrally ge had het was niet al te gemakke lijk want vele kinderen zijn de weg kwijt geweest, waardoor ze minder punten hadden. Maar toch liep alles gelukkig goed af. Dinsdag werd er een kermis ge bouwd. Je kon er bussen gooien, met waterpistolen schieten, centen in een eierdop proberen te gooien, en we konden er zelfs in een spookhuis wat heel grie zelig was. Woensdag: de dag waar de meeste van ons naar hadden verlangt was een boot tocht over de Westerschelde. Maar voor we met de boot mee konden moesten we wel met de fiets naar Katsveer fietsen. Toen we een eindje gevaren hadden gooiden we het anker uit en mochten we zwemmen, maar het water was zo koud dat er niet veel ingingen en trou wens er waren daar veels te veel kwaaien, je zag ze gewoon op het water drijven. Toen we te ruggingen voeren we met een fok en een zwaard. We gingen toen terug naar de hollandse hoeve. Frank van Moor ten, Goes. De vakantieweek is bijna voorbij en dat vind ik erg jammer want ik vond het best leuk hoor. Misschien kom ik het volgend jaar wel weer een keertje kijken, gaan we dan weer figuurzagen met fransen jan en gaan we dan volks dansen met tys-jan dat lijkt mij hart stikke luek joh en gaan we dan ook weer een lekker klef stokbroodje bak ken ook hardstikke leuk. ik wil dan ook weer een hut bouwen en emailleren en pitrieten en met klei klieren en met die gekke pijpjes plakken en gekke liedjes zingen dus eigenlijk van alles en nog wat Nu dag hoor de groeten van mij A Ij a Goes Pluk ons, wij zijn rijp Er zou een voorstelling worden gegeven van de poppenkast. Voordat het zover was deden we enkele spelletjes, zoals water overbrengen. Je moest dan on derweg onder een tafel door en op de terugweg een bal op een lepel meene men. Na dit spel begon de poppenkast Er werden drie sprookjes opgevoerd. Het eerste ging over Vrouw Holle het tweede ging over de Gouden Bal van de prinses en het derde over Raponsje. In het sprookje van Vrouw Holle kwam een meisje voor die van haar stiefmoe der moest spinnen aan het spinnewiel. Bij het spinnen prikte ze in haar vinger. Omdat de vinger zo bloedde ging ze naar de waterput om de vinger schoon te ma ken. Daarbij viel het spinnewiel in de put. O wat zou haar stiefmoeder daar wel van zeggen. Nou die was kwaad dat kun je begrijpen. Ze moest het spinding er uit halen. Dat was eigenlijk een bui tenkansje want nu kon ze nog gratis zwemmen ook Ze dook in de put en kwam terecht in een weiland. Het is een sprookje dus het kan dan wel hè? In dat weiland stond een appelboom vol ap pels. De appels riepen, pluk ons wij zijn rijp Dat deed ze. En zo beleefde ze nog een paar sprookjesavonturen. Rolf van Stee, H. Dunantstraat 12, Wolphaartsdijk. P.S. de poppenkast was erg leuk. De jeugdvakantieweek was erg leuk. De kinderen vonden het erg plezierig. 's-Maandags hebben we hutten ge bouwd en we hebben o.a. de auto's ge verfd en zijn de auto's van Doezelaar in elkaar geramd. Maandagmiddag heb ben de kinderen van klas 1. 2. 3 in de gymzaal allerlei spelletjes gedaan. En van klas 4, 5. 6 en van de hogere school Indiaanenspel gedaan in het poelbos. Dinsdags hebben wc zeskamp gedaan en pannekoeken gegeten. Daarna zijn we naar het sportveld gegaan. De jon gens van klas 4 af zijn wezen voetbal len. De meisjes van klas 4 af hebben op het sportveld spelletjes gedaan. Toen zijn we terug naar de oude school toe gegaan. Woensdag hebben we toneel gespeeld en de kleintjes poppenkast gedaan. Donderdag hebben alle kinde ren genoten van het poppentheater. Donderdagmiddag hebben we met het Boemeltreintje door de zak van Zuid- Beveland en de overige kinderen gin gen met de fietstocht mee. Vrijdags hebben wc pottengebakken gedaan met een echte pottenbakkerman. 's- Middags hebben we film gedraaid. We vonden het erg jammer, dat het kamp- Maandag 26 juli is in Wolphaartsdijk de jeugdvakantieweek begonnen. Er kwa men ongeveer vijftig kinderen. We werden in groepen verdeeld en iedere groep moest een laken beschilderen. Dat laken zou over 3 bamboestokken heen moeten zodat het een wigwam werd. Als het laken beschilderd was. moest je een hoofdtooi maken. De jongen met 2 veren van voren, de meisjes 1 veer van achteren. En als ook dat klaar was dan moesten de jongens allemaal gekleurde vlaggetjes maken. De meisjesnietdie moesten rok jes maken. Dit was allemaal om de vol gende morgen mee te spelen op de Piet Wij hadden er de hele morgen werk aan. en dsama was het pauze. In die pauze aten we boterhammen die je mee had genomen. Melk kreeg je van de jeugd soos. 's Middags hebben we bingo ge speelden andere spelletjes gedaan. En om half vier gingen alle kinderen naar huis. Het was een fijne dag. Monique Spruit 10 jaar Wolphaartsdijk. vuur niet doorging omdat het te droog de. En ook hebben we de hele week mo gen knutselen. Alle kinderen die kre gen limonade elke dag. We hebben de hele genoten van de jeugdvakantie week te 's-Heer-Arendskerke. We vin den het erg jammer dat het afgelopen Verslag van Caroline Jansen Diana Kosten en Ko de Jonge 's-Heer Arendskerke Dejeugdvakantieweek word op hetdorp gehouden. Het is best wel leuk vooral woensdagochtend is het sport, en spel dag geweest. Door heel het dorp staan mensen en daar kon je spelletjes bij doen. het eene spel was ring steken het andere over een balk lopen met een zakjeopjehooiterwasookdoëlscho'pen. Ik had er twee raak en een mis. Je mocht 3 keer schopen Nu is het vrijdag we gaan dan vliegers maken en vliegen en eten we pannekoeken. Carolien Ruissen Zuidweg Kattendijke tien jaar Woensdag 's morgens ging vijfentwintig kinderen 5 leiders genoemd EUy Han- neke Ruud Rober en Ina die hadden al lemaal vijf kinderen bijzich en toen gin gen we van hoeve op de fiets naar katse- veer en van daar op de boot Op de boot waren twee poesjes en in de kajuit hin gen allemaal ouwe ding in een beetje ondiep water hebben we gezwommen. Maar het leukste was het 3 kinder heb ben het zeil geheessen. Marie Louerse Goes. In het dorpshuis te Wolphaartsdijk hadden we woensdagmiddag volksdansen. De eerste dans was mannetje van de maan. De tweededans was Aan de rivier de Rone. De derde dans was de koning gaatmasseren met zijn honder duizend man. De vierde dans was 16 stappen gewoon, en dan 8 stappen in de ronde links en rechts en dan tussenpassen. De vijde dans was het kinderprogramma. Ik vond het erg leuk en het was een gezellige middag. Eerst kwam er eeen groep van ongeveer 15 kinderen. En daarna kwam er een tweede groep. Ook ongeveer 15 kinderen. En toen allemaal bij elkaar de leiders ook. Het toas een aardige mevrouw van het volksdansen. Ik heb met verschillende meisjes gedanst. Het was helemaal niet moeilijk, het makkelijkst vond ik het mannetje van de maan en de 16 stappen en ook de koning gaat masseren met zij honderdduizend man. Het was heel erg leuk ik zou het best over willen doen. Na het volksdansen kregen we limonade. Toen ging die mevrouw weg en gingen wij naar huis. Marja van Boven 12 jaar llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Wolphaartsdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 23