'Axel verdient in streekplan predikaat regionale groeikern' Schietingen Kinderen speelden levend ganzebord in bos te Ouwerkerk DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1978 Wissel Zeeuws-Vlaanderen WISSEL SCHOUWEN C SMIES TE AXEL, 40 JAA R IN GEMEENTEBETREKKING OP 6 AUGUSTUS BESLOTEN RECEPTIE IN RAADSZAAL AXEL - „Ik ben betrekkelijk tevreden met de rol die Axel in het kader van het streekplan is toebedacht. Maar ik zal nooit onder stoelen of banken steken en daarmee praal ik heus geen chefs en bazen van me na, dat ik het betreur dat Axel slechts een aanvullende woon functie heeft gekregen en niet als groeikern is aangewezen. Begrijp me niet verkeerd, ik sta beslist niet op het standpunt dat onze gemeente tegen be rgen en klippen op moet groeien. Axel moet eerst en vooral een aange name plaats biyven, dus een plaats waar men kan leven en wonen Maar ge zien de recreatieve mogelijkheden en het bestaande winkelapparaat is toch wel bewezen dat Axel meer dan van plaatselijke betekenis is En dat moet, vind ik, tot uiting komen in het aanwij zen van Axel als regionale groeikern". Als Comelis Smies (59), hoofd algemene en interne zaken van de gemeente Axel, eenmaal de drempel van 'ambtelijk zeg gen en zwij gen' over is, weethij duidelijk en gemotiveerd onder woorden te bren gen wat in zijn ogen het belang van de gemeente dient Morgen (vrijdag) is hij precies veertig jaar in gemeentelijke be trekking, bijna 39 jaar Axel en in de be ginperiode van zijn carrière als volon tair zestien maanden op de toenmalige gemeente Zuiddorpe. Betrokkenheid zelf zo'n moeilijk mens vind. Je kunt, nooit genoeg zelfkritiek leveren. Bij de voorbereiding van een raadsvergader ing, èèn van mijn taken, moetje goed je verstand gebruiken Je wilt alles zo goed mogelijk naar behoren laten verlopen en toch kun je nog wel's wat over het hoofd zien. Een tekening bijvoorbeeld, die vergeet je er dan bij te leggen Het moeilijke van mij is dat ik soms zo weinig afstand van mijn werk kan doen, in mijn geest in elk geval". De heer Smies is het type man die een hekel aan harde confrontaties heeft. Hij ziet liever dat de verschillende partijen met elkaar tot een compromis komen en vervolgens eendrachtig de schouders onder de belangenbehartiging zetten. „Nu schilder ik het allemaal even zwartwit af, maar mijn ideaal is dat de raad en het college samen een hecht team vormen, zodat ze samen de belan gen van de gemeente kunnen bevorde ren. Daarmee wil ik met beweren dat de oppositie de gemeentebelangen uit het oog zou verliezen, als ze ergens tegenin gaat IntegendeeL Die verdedigt die be langen ook. Toch kan ik me soms met aan de indruk onttrekken dat de oppo sitie soms oppositie omwille van de oppositie voert Een verwijt uit de raad aan het adres van b. en w. trek ik me altijd erg aan. terwijl het met mij per soonlijk niets te maken heeft. Maar die polarisatie in de politiek die zo nu en dan de kop opsteekt, die vind ik ver schrikkelijk". Recreatief Smitschorre Een belang dat zwaar weegt voor Axel is- volgens de heer Smies het verkrijgen begrotingsbalans. leden 'meestal prettig en voorspoedig C. SMIES De heer Smies voelt zich zo nauw be trokken bij de ontwikkelingen van de gemeente Axel dat 'het daaruit voort vloeiende wel en wee vaak thuis m zijn geest blijft doorwerken'. Overzijn werk zaamheden zegt hij: „Ik doe mijn werk graag. Het typische van me is dat ik me- GOES Grote Markt: Volksdansdag HULST St. Llduinaziekenhuis, 19.35-21 uur: uitzending radio Nightingale. KRABBEND LIKE Veilinghal, 13.30-22 uur: Huishoudbeurs. MIDDELBURG Vischmarkt vanaf 10 uur Ambacht- en antiekmarkt Engelse kerk, 12.40-13.05 uur 'Welkom- dienst' Kap. Meulenbelt. Abdij, 21 uur: klank- en lichtspel. Gasthuis, 20-21.15 uur: uitzending Ra- „We hebben als gemeente accuut meer is verlopen', door mogelijk geld nodig. De gemeente Axel zit flnan- derde toezegging van subsidies in het cieel eigenlijk gebonden aan handen en gedrang zal kunnen komen, voeten bij de doorvoering van gewenste „Tot nu toe zijn alle voorzieningen naar ontwikkelingen. Neem bijvoorbeeld het mijn smaak in een gewenst tempo ont- gebied Smitschorre. Het is bijzonder staan Ik ben onder meer nauw betrok- prettigdatzaken als een zweefvliegclub. ken geweest bij de stichting van het be- een modelvliegclub en een motorsport- jaardcncentrum 'De Vurssche', het cul- vereniging daar al zo goed van de grond tureel centrum 'De Halle' en bij het zijn gekomen. Persoonlijk ben ik er van ontmoetingscentrum 't Trefpunt, van- overtuigd dat de gemeente die 200 heo- uit de protestants christelijke bejaar- tare nog beter voor recreatieve doelein- denzorg. De realisering van de Noord den zou willen inrichten. Het lijkt me straatpromenade heb ik ook van nabij leuk om een groot stuk terrein te bebos- meegemaakt. Axel heeft namelijk altijd sen en daarin wandelpaden, een speel- al een streekfunctie kunnen waarma- tuin en een doolhof voor de kinderen en ken. Het was altijd al een centrumpje van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Het was afgestemd op een breed kooppu- LAMSWAARDE - Aan de schieting bij P Claessens te Lamswaarde namen 70 schutters deel. De uitslag van de eerste wip luidde- hoge vogel P Claessens. Lamswaarde. eerste zijvogel M. San ders. Vogelwaarde, tweede zijvogel H. Claessens. Lamswaarde. grootste aan tal ifi stuks» J Vermeire BlaauweHoe ve. De uitslag van de tweede wip luidde hoge vogel G de Waal Lamswaarde. eerste zijvogel H Claessens. Lams waarde. tweede zijvogel J Reijns. Am sterdam. grootste aantal (5 stuks) P de Waal. Lamswaarde KLOOSTERZANDE - Aan deschieting bij 'Sint-Hubcrlus' te Kloosterzande namen41 schuttersdeel De uitslag van de eerste wip luidde: hoge vogel A. van Dijk. Vogelwaarde, eerste zij vogel J Hoop, Kloosterzande. tweede zijvogel J. ,/an Leuven. Vogelwaarde, grootste aantal (6 stuks) B van Gassen. Ossenis- >e De uitslag van de tweede wip luidde: loge vogel A van Dijk. Vogelwaarde eerste zijvogel K van Leuven. Vogel waarde. tweede zijvogel A. van Dijk. Vo gelwaarde grootste aantal «6 stuks) J Pieters. Kloosterzande. BOSCH KAPELLE - Aan de schieting bij M van Schaik te Boschkapelle na men 49 schutters deel. De uitslag van de eerste wip luidt hoge vogel en eerste zijvogel: P Claessens, Lamswaarde, tweede zijvogel P Oosting, Axel. groot ste aantal (4 stuks): E Scheerders. Vo gelwaarde. die tevens de uitgeloofde beker won. De ui tslag van de tweede wip luidt hoge vogel. H van Waterschoot. Hengstdijk, eerste zijvogel F Pieters. Kloosterzande. t weede zijvogel: R. Her- rewegh, Lamswaarde, grootste aantal (3 stuks): A. Wentzler. Vogelwaarde. ZUIDDORPE - Aan de schieting bij A. de Block te Zuiddorpe namen 35 schut tersdeel. De uitslag luidt: hoge vogel: E de Ridder. Zuiddorpe.eerste zijvogel P Talboom. Zuiddorpe. tweede zijvogel: W de Vrieze Westdorpe. extra vogel R. van Miegom, Zuiddorpe. grootste aan tal (4 stuks) C de Meij en P Talboom, beiden van Zuiddorpe. HULST - Aan de schieting bij P. Leer- aert te Hulst namen 41 schutters deeL De uitslag luidt: hoge vogel- EL de oSchrijver. Hulst, eerste zijvogel: W. een middenweg zoeken Het mocht niet Koemans. Hulst, tweede zijvogel: R. te duur zijn om door te kunnen gaan. van Steenbergen. De Klinge (B). groot- Voor de hand lag toen gemeente- ste aantal (4 stuks)- P Vercauteren, administratie studeren. Je kon thuis- Hulst en P. Strobbe. Hulst blijven, dus kostte het je geen kosthuis. Alleen 's-zaterdagsmiddags moest je HULST - Aan de schieting bij DeBata- naar cursus in Vlissingen. Om op die vieren' te Hulst namen 47 schutters cursus te belanden, moest je een verkla- deel De uitslag van de eerste wip luidt ring kunnen overleggen dat je in de eerste hoge vogel: J. Comelis. Axel. praktijk op een gemeentesecretarie tweede hoge vogeL J de Vilder, Clinge, werkzaam was Dat vormde het pro- eerste zijvogel. Constanje, Axel. tweede bleem. want er was bijna nergens plaats zijvogel; J Tieleman, Axel. derde zijvo- Niet in Temeuzen, niet in Axel of Sel; E. Jonkheijm. Kloosterzande. Over het algemeen was er weinig werk. Ik had geen vakopleiding dus moest ik een theeschenkerfj te maken". De heer Smies acht het vrijwel uitge sloten dat, nu het plan Noordpoldcr voor woningbouw in ontwikkeling is, het oorspronkelijk plan om Smit schorre te bebouwen ooit nog doorgang bliek. Dat hebben we vooral na de oor log met het ontstaan van de weekmarkt kunnen constateren". organg r-v - zal vinden. „Dat zou volgens mij alleen UplClCling kunnen gebeuren indien de prognoses Na zijn HBS-tijd rees bij de ouders van zoals die in het plan havenontwikke- Comelis Smies de vraag: wat nu Miniatuur Walcheren geopend van 9.30-17 30 uur. RENTRANCHEMENT Hervormde Kerk, 20 uur concert harpiste Nine Kwint; zet". VLISSINGEN tent Bellamupark optre- den Werktheater, 14.30 uur doodge- FlïianCiefl woon (kindervoorstelling) en 20.30 uur: Hallo Mensen. ling zuidwest-Nederland zijn omschre ven, gerealiseerd zouden worden. In dat plan wordt gesproken over een groei van Axel tot 40.000 inwoners. Per jaar zouden er dan contingenten van 200 woningen moeten worden neerge- „We zaten in 1936 middenin de crisistijd. Schietingen Bioscopen. BERGEN OP ZOOM Roxy. 14 uur: Ro bin Hood. a.L 20 uur The towering inferno. 14 jr. Luxor, 20 uur Eiland der verdoemden, 14 jr. GOES Grand Theater, 20 uur: Race with the devil, 18 jr. Vlissingen Alhambra. 20 uur Sherlock Holmes' slimmere broer, a.L Tentoonstellingen DKEISCHOR Landbouwmuseum, 13 30-16.30 uur Oude landbouwwerk tuigen en klederdrachten. GOES Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, 10-12 en 13.30-17 uur: Natuur en landschap in Zeeland. GROEDE 'De Karrelulfel', 15-18 en 19-21 uur: kunstgroep Sincfala; HEELLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur Oude landbouwwerktuigen. HOOGELANDE Kapel van St. Maarten, 14-20 uur: werken Nelleke Allersma. HULST Stadhuis: expositie Sieraden. MIDDELBURG Zeeuws Museum, 10-17 uur Verdronken land. Rijksarchief, 9-12.30 en 13.30-17 uur. Kindereorg in Zeeland. Voorzaal Statenzaal. 10-17 uur Facet ten van de Oosterschelde. Vleeshal, 10-17 uur: werken uit museum van Bommel-Van Dam. Kunstsaal van Benthem en Jutting: zomerexpositie Zeeuwse Kunstkring. Zeeuws Kunstenaarscentrum: exposi tie keramiek en kleinplastiek. Galerie "t Kot, 10-18 uur: werken Frits van Til. Schouwburg, 10.30-21.30 uur: meubelen uit de 16e, 17e en 18e eeuw. NIEUWVLIET Camping Nooitgedachti expositie Ben Bonte SINT-ANN ALAND Streekmuseum 'De Meestoof, 15-17 uur: De smalstad van Jacoba van Beieren. TERNEUZEN Galerie Des Beaux Arts, 14-18 en 19-21 uur: Kind en spel. THOLEN Gasthuiskapel. 15-18 uur schilderijen Ben van Rooy en foto's Chris Spijker. VEERE Hervormde Kerk, 10-17 uur woord voor woord. Grote Kerk: Delta Cultureel. VLISSINGEN Stadhuis, 8-12.30 en 13.30-17 uur: N.K.S. Kijkmap: Grafische werken. Stedelijk Museum, 10-12 en 14-17 uur: Michiel Adriaanszoon de Ruyter. LIZENDLIKE Expositie Molen geopend van 14-17 uur: ZIERIKZEE Gemeentemuseum, te rugblik op beleg 1575-1576 Gravensteen: zomerexpositie Zeeuwse Kunstkring. Hulpcentra NOORD- en MIDDEN-ZEELAND Goes teL 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Temeu zen. tel. 01150-4444 THOLEN EN SINT-PHILIPSLANP tel. 0011. De heer Smies beaamt dat de financiële positie van Axel al sinds jaar en dag al lesbehalve rooskleurig er uitziet, „Elk jaar krijgen we meer geld uit het ge meentefonds. We werken namelijk aan een financiële sanering, waarbij met kracht wordt gestreefd om na 1978 uit de rooie cijfers te geraken". In dit verband betreurt de heer Smies nogmaals dat het streekplan voor ooste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen over Axel van 'een aanvullende groeikern' spreekt. „Ek wil me voorzichtig uitdruk ken, maar ik ben zo bang dat van over heidswege, bij toekenning van subsi dies, de gelden in de toekomst over het algemeen naar de als groeikernen aan gewezen plaatsen zullen gaan. teneinde urbanisatie van de aanvullende groei kernen aan banden te kunnen leggen" De heer Smies vreest dan ook dat het gevolg hiervan zal zijn, dat de realise ring van voorzieningen die in het ver- 'Den Inkel'-rit op 14 augustus KRUIN IN GEN - 14 augustus wordt in Kruiningen voor de 20e maal de "Den Inkel"-rit verreden. Dit evenement is voor automobilisten en bromfietsers. Er wordt gereden in een A-klasse voor gpvorderden en een B-klasse voor be ginners. Voor de kinderen is een speciaal wed strijdelement ingelast, indien deze met hun ouders meerijden. Vanaf 13.30 u kan voor deelname aan deze rit worden ingeschreven. Vanaf 14.01 u. start de eerste rijder in het uitbreidingsplan Eendenpoel. De lengte van de rit be draagt ongeveer 30 km. Deze afstand dient meteen gemiddelde snelheid van 20 km per uur afgelegd te worden. De prijsuitreiking is in cafe-restaurant "De Korenbeurs" te Kruiningen zo spoedig mogelijk na de aankomst van de laatste deelnemer. Elke deelnemer ontvangt een prijs. Wedvlucht GOES De postduivenhoudersvereni- ging De Zeeuw uit Goes hield een wed vlucht voor oude- en een wedvlucht voor jone duiven vanuit Dourdan. De uitslag van de vlucht voor oude duiven, er vlogen 132 duiven aan mee. luidt: 1 Cor van de Broek, 2 Steenhard en Princen; 3 M. van Hekken; 4 Steenhard en Princen; 5 Steenhard en Princen; 6 M. van Hekken; 7 Steenhard en Princen. 8 Cor van de Broek, 9 Steenhard en Prin cen; 10 Jan van Hekken. De uitslag van de vlucht voor jonge dui ven. er vlogen 252 duiven aan mee. luidt: 1 Wies de Witte; 2 Steenhard en Princen; 3 J. Verhaagen; 4 Jan Balvers; 5 Jan Balvers: 6 D Wagenaar; 7 Kaho van Oosten. 8 Corvan de Broek; 9 Steenhard en Princen: 10 Kaho van Oosten. CLINGE - De postdulvenhoudersvere- niging 'De Grensvliegers' uit Cl'nge hield met 41 oude duiven een wedvlucht op Quievrain. De uitslag luidt: snelheid 1182 meter. 1 G van Landeghem. 2.7 en 10 J. van Goethem. 3 J Pauwels. 4 en 8 J Pauwels, 4 en 8 Fl. de Kindt. 5 A. van Goethem. 6 E. van Goeye. 9 P. van Duy De uitslag met de 121 jonge duiven luidt snelheid 1166 meter. 1 en 19 A. de Meurichy. 2 A de Cock. 3 R. Stoop. 4 E. Pauwels. 5 L. Thierens. 6 Ch. de Bin. 7 J Govaert. 8 8 W. van Landegehm. 9 E. gonu/pls ovaert. 8 W. van Landeghem, 9 E. De postduivenhoudersvereniging 'Recht voor Allen uit Sluis deed met 46 jonge duiven mee aan een prijsvlucht uit Dourdan. De hoogste snelheid be droeg 964 m per minuut en de gedetail leerde uitslag luidt: 1 en 4 C. v. d. Walle, 2 A. Dierks, 3 M. Baert. 5 en 10 J v Neij- hoff. 6 J de Mever. 7 E. Visser. 8 O Mar- teyn, 9 G de Meyer. Aan dezelfde vlucht deden 6 oude dui ven mcc. Snelheid 880 m 1 en 2 A. Ie Clercq, 3 J. Visser. CLINGE - De postduivenhoudersvere- ning 'De Grensreizagers' uit Clinge hield met 96 jonge duiven een wed vlucht op Noyon De snelheid was 1118 meterDe uitslag was 1 E. van Goeye. 2 E. Pauwels, 3 A de Backer, 4 R Stoop. 5 J. d'Herdt, 6 De WJ LVergauwen, 7 E. Pau wels, 8 en 10 Van den Branden Zn, 9 E. de Block. 'De Reisduif. Philippine Vlucht Beau- metz. 1 augustus. Deelname 110 jonge duiven 1 R. Lippens. 2 H de Clercq. 3.4 en 10 L. Breepoel, 5 C de Mul: 6 en 7 L Moerman; 8 J Albicher. 9 P Winne Oude duiven (52): 1 E. Louret: '2. 9 en 10 J, Haak; 3.4,6,7 en 8 A. van Hoeve: 5 L. Breepoel De uitslagen van het clubkampioen- schap 1976 van de postduivenhouder svereniging Recht voor Allen uit Sluis luiden: Vitesse oude duiven: 1 J Wage (524). 2 G. de Meijer i519). 3 O Moens (459); 4 O. de Meijer (307); 5 D Maenhout (302). Halve fond oude duiven 1 O. Mar teen (396). 2 P Goossen (332); 3 F Cop- pens (312); 4 A. de Smit (273); 5 J. Coc- quit (252). KOEWACHT KOEWACHT De postr duivenhoudersverenlging 'Nieuw- Leven' uit Koewacht hield met 314 dui ven een wedvlucht op Beaumetz. De snelheid was 1209,05 meter. De uitslag luidde: 1 R. Clapdorp. 2-6 A. Geers, 3 G. Lakee. 4 G. Janssens. 5 R. de La Ruelle, 7 Gebrs. Elegeert, 8 F Bonne, 9 A Kips, 10 J. Verschueren. Zaamslag. Via een relatie ben ik tens lotte in Zuiddorpe aan de slag gekomen. Als volontair", vertelt de heer Smies. Toen hij net 21 jaar was, stapte de heer Smies over naar de gemeente Axel. Hij werd 'tijdelijk schrijver' van de afde ling sociale zaken. In de oorlogsjaren verhuisde hij naar de afdeling finan ciën en onderwijs en werd assistent van de eerste ambtenaar. Geleidelijk aan verdiepte de heer Smies zich meer en meer in de administratie aangaande financiën en onderwijs. Hij werd be noemd tot chef van de afdeling finan- Sinds de gemeentelijke herindeling is hij hoofd algemene en interne zaken van de gemeente Axel. Tevens treedt hij op als gemeentelijk voorlichter. „Dat is in de loop der jaren zo gegroeid. Dat doe ik er zo'n beetje bij Als er iets was dan zei ik meestal: zal ik de pers maar eens in lichten. Zo is dat gegroeid", zegt de heer Smies. Naast zijn gemeentelijke functie heeft de heer Smies vroeger functies in de Oranje-vereniging, de stichting protes tants christelijke bejaardenzorg en inde stichting protestants christelijke wo ningbouw bekleed. Nog steeds is hij be stuurslid van het instituut voor be stuurswetenschappen, kring Zeeland. „Deze kring is zijbonder weinig actief meer. Ik heb al herhaalde malen gepro beerd dit wagentje weer aan het rollen te krijgen. Zonder succes overigens", al dus de heer Smies. Morgen - vrijdag 6 augustus - reek pieert de heer Smies in de raadszaal van het gemeentehuis. Deze receptie, met besloten karakter, begint 's- morgens om half elf. vierde zij vogel C. Schuddings. Nieuw- Namen, eerste kal: F. van de Wiele, ZwijndrechtlB). tweede kal- P. de Maat. Axel. derdekal E Kraan, Clinge. vierde kal: J. Calle. AxeL KOEWACHT - Aan deschieting bij J.a«_ Kind-Ceelaert te Koewacht namen 49 schutters deeL Deuitslag luidt, hoge vo gel: J. Koewacht, eerste zijvogel: J. Christiaensen. Koewacht, tweede zijvo- gel: P de Bock, Koewacht, grootste aan tal (3 stuks): G. Baert, Koewacht KLOOSTERZANDE - De schutters vereniging "Hubertus" te Kloosterzande hield een schieting, waaraan 39 schut ters deelnamen. De uitslag luidt: hoge vogel: J Hoop. Kloosterzande. eerste zijvogel N. van Berginen, Belsele (B), tweede zijvogel: J. Schelfhout, Lams waarde. grootste aantal (4 stuks), C. Verschueren, Lamswaarde. De uitsiag van de tweede wip luidt.: eer ste hoge vogel: P. van de Voorde. Graauw. tweede hoge vogel: P Boênne, Graauw. eerste zij vogel: E. Jonkheijm. Kloosterzande. tweede zijvogel: J As- selman. derde zijvogel en vierde zijvo- geL met afgeschoten, eerste kal: J de Beule. SinUJansteen. tweede kal: G de Dekkere. Axel. derde kal A. van Cam- pen. Graauw. vierde kal: E. Kindt, Kloosterande KOEWACHT - Aan de schieting bij J. de Guchteniere te Koewacht namen 55 schutters deeL De uitslag was hoge vo gel: A RingooL Sinaai <B>, eerste zijvo gel: A. Goossens, tweede zijvogel: P. van de Sten. grootste aantal <4 stuks): A. van Poele en G. Wouters, allen uit Koe wacht Centrale veilingvereniging Gos- Krabbendijke. 4 august us. Bramen per doos I 94-117. IIX per kg 370. Industrie 239. doomloze I per doos 126128 Rode bessen per doos I 53-88 Czarpnrimcn 1 110-160. II 25-100. grol 75-100. fabriek 24 Opal I 130-240, II 50-110. grof 45-100. fabriek 20 Ontario 185-140. II26 80, grof 25-110. fabriek 20 Reine Claude d'Ou I- lins I 60-100. II 30. grof 20-60, fabriek 20. Groente: perst.uk kropsla 9-43 Komkommers 48-70 Bloemkool 146-157. afw. 28 per bos: sel derij 38. per kg aardappelen grote 109. drie lingen 19-28, kriel 16-28. tomalen AI 156163. AH 51-87. BI 177-178. Cl 107-114 Augurken A 240. B 115. Dubb pr bonen 1366440. IIX 320 Snijbonen afw 210 Spitskool 100. Gr sav kool 154-Prei 164 Uien middel 51-52. bommen 62 ongesorteerd 3656. drielingen 614 Kroten I 57-65. II 47-49 Rabarber 97. SCHOONDIJKE - De postduivenhou dersvereniging 'Eerste de Beste' te Schoondijke nam met 119 jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Beau metz. De uitslag luidde 15.7.9 en 10 P Comelis: 2 J Toumoisenzn;3 W. van de Velde; 4 C. Jansen; 6 en 8 gebroeders GemaerL TERHOLE De postomvennouuerave- reniging 'De Snelle Duif uit Terhole hield met 29 oude duien een wedvlucht op Beaumetz. De uitslag luidde: 1-6 A Vermeulen. 2-5 J. Asselman. 3 E. Roe- lands. 4-8-9 A Hemelaar, 7-10 A Beau- rain. De uitslag met de 36 jonge duiven luid de: 1-7 A Vermeulen. 2-5-6 M. Vermue. 3-10. P. van Campen, 4 L. Heymans, 8 J Asselman, 9 E. Roelands. CLINGE De postduivenhoudersvereni ging 'De Snelle Duif uit Clinge hield met 13 jonge duiven een wedvlucht op Beaurain. De snelheid was 1127.42 me ter. De uitslag luidde 1-3-7 M. WiUaert. 2 A WillaerL 4 J Lemout. 5-6 H. Luyckx. CLINGE De postduivenhoudersvereni ging 'De snelle Duif uit Clinge hield met 103 jonge duiven een wedvlucht op Quiévrain. De snelheid was 1305.67 me ter De uitslag was; 1 J. de Wit- Vergauwen, 2 R Baert. 3 E. Piessens, 4 w de Cock. 5 J Lemout. 6-8 C. van de Velde. 7 G. Werrebroeck. 9 J. Moens. 10 J. de Letter. ZAAMSLAG - De postduivenhouder svereniging 'De Voorwaarts' uit Zaamslag hield met 273 duiven een wedvlucht op Compiègne. De snelheid was 1114 meter. De uitslag luidde: 1 en 5 M. Scheele; 2 J Bakker; 3 C A van Boven- 4 en 10 H. de Feijter. 6 Harms-Goossen; 7 en 9 Visser-Lensen en 8 J van Cadzand. KOEWACHT - Aan de bejaardenschie- ting bij J de Guchteneire te Koewacht namen50schuttersdeel.Deuitslagluidt: hoge vogel: J. Ferket. Stekene (B). eer ste zijvogel: R. Duerinck. Walsoorden, tweede zijvogel. R. de Theije. Terhole. grootste aantal (5 stuks): B. C. Baert, Koewacht KAPELLEBRUG - De uitslag van de kermisschïeting bij E. Thuye te Kapel- lebrug luidde: aantal schutters 73. Ho- gevogel: Jos. Cocqheijt, Absdale; eer ste zijvogel; G. Herrewegh. Hulst; tweede zijvogel: A Cocqheijt. Absdale. grootste aantal (4 stuks): A. de Kindt en E. Serrarens. Absdale. KOEWACHT - Aan de schieting bij A. de Schepper te Koewacht namen 70 schutters deeL De uitslag van de eerste wip luidde; eerste hoge vogel E. Ver- mandel, Koewacht, tweede hoge vogel R. GljseL Koewacht, eerste zijvogel L. Roels. AxeL tweede zijvogel E. Verman- deL Koewacht, derde zijvogel L. van Damme. Koewacht, vierde zijvogel A GijseL Koewacht, eerste kal E. Inghels. Stekene (B). tweede kal C. de Moor Sint-Jansteen. derde kal M. Bonte Kruisstraat (B), vierde kal P. Baert Koewacht. De uitslag van de tweede wip luidde eerste hoge vogel R. van Hoeke. Stekene IB), tweede hoge vogel H. A. de Schep per. Koewacht, eerste zijvogel G. var Damme, Koewacht, tweede zijvogel E Inghels. Stekene (B), derde zijvogel O de Laruelle. Overslag, vierde zijvogel G de Caluwé. Zuiddorpe, eerste kal G. df Caluwe. Zuiddorpe. tweede kal A On ?enae, Sint-Jansteen. derde kal H. var Hijfte, Ertvelde. vierde kal A. Janssens Koewacht. Wedvlucht KRUININGEN - De postduivenhou dersvereniging "De Vrijheidsduif' uit Kruiningen nam met 240 jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Beau metz. De voornaamste uitslagen zijn 1 J. Stroosnljder; 2 J. v. Iwaarden; 3 W. Krijnsen. 4 J. Wisse Jzn; 5 en 6 H Witte: 7 D v. Bommel: 8 C. Stoosmjder; 9 J. Bauer: 10 C Dtjl. OUWERKERK - Ruim vijf hg kinderen deden woensdagmiddag mee aan het levend ganzebord dat in het bos aan de Groene weg te Ouwerkerk werd gehouden De kinderen moesten m groepjes het bos rond en onderwijl toerden allerlei spelletjes gedaan. Enkele spelletjes waren zaklopen, sjoelen, balgooien, nngwerpen. blindemannetje en steltlopen. Halvencege de route werden de kinderen getracteerd op koek en limonade. Foto. de opdrachten waren niet allemaal even gemakkelijk VEEMARKT DEN BOSCH DEN BOSCH - Aanvoer totaal 10625; runde ren 3028: graskalveren 222: vette kalveren 92: nuchtere kalveren 2820; schapen en lamme ren 3373: geiten I33;slachtvarkens 941: lopers 16: slachtrunderen 1728 Prijzen dn guldens): melk- en kalfkoeien 13762550: gulste koelen 9761550. kalfvaarzen roodbont 1606 2450. zwartbont 14062150; klamvaarzen 13561725; gulste vaarzen 11561525; pinken 8261150: graskalvercn 456725: nuchtere kalveren roodbont 366550. zwartbont 326500: weide- schapen 106140: lammeren 106130: stieren uesp leen 2ekw.i6.667.106.266.50, vaarzen iresp le en 2e kw 6.066.70 5.365.85: koelen iresp. Ie, 2e en 3e kw l 6,066.50 5.265.90 4.96 5.15: worstkoeten 3,864.70: vette kalveren iresp. le. 2e en 3e kw.5.665.85 5.465.60 5.16 5.35. nuchtere slachtkalveren 1,461.80; slachtzeugen iresp. le. 2e en 3e kw.) 2,67-2.72 2.662,66 2.52-2.58; slachtvarkens 2,862,95; vette schapen per stuk 156210: vette lamme ren persluk 146195 Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen i: melk- en kalfkoeien groler-redelljk-goed prijshoudend: gulste koeien rulmer-rustig-nauwetijks prijshou dend: jongvee groter-sUl-aflopend: vette kal veren minder-redeUjk-stijf duurden nuchtere kalveren mlnder-lui-stljver: schapen en lam meren groot- stug-nauwelijks prijshoudend: slachtvee groter-redelfik-lets vasten slacht- zeugen ruimcr-vrij goed-tuim prijshoudend. Coöperatieve veilingvereniging "Walcheren" C.A le Middelburg- woensdag 4 augustus. Nieuwe aardappelen- eerstelingen: bonken 109-112. grote 99-104. drieling 51-63, kriel 36 48: lekker lander, kriel 42: glona; bonken 11L grote 106101.drieBng45, knel 21; bintje, grote 92. drieling 32. kriel 37 Pruimen. Czar 116159; opal pruimen 186200; early lax ton 82: Washington 126; netmeloenen 251-313; peraken p/st 22-39; kruisbes p/ds 43; rode bes p/ds 38; bramen p/ds 74-79; aard beien p/ds 136142: paprika p/kg 253. Golden Delicious 1:70/80 67-68; 65/80 5658. Prtcocede Trevoux I 65/-71. 60/65 69: 55/6057-59, 50/55 2631. Tomaten I; A 141-163. B 146160. C 116 124. CC 5675. II. A 130. B 131. Groenten: sla 36104; spinazie 171-192; pos telein 186203. rabarber 63; rabarber 63; rode kool 106107; savoote kool 139; spitskool 176 186: ui p/kg 6682; prei 152-162; kroten p/bs35; kroten p/kg 4671; selderij p/bs 22-29; selderij p/kistje 236267; sperciebonen 402-451; snij bonen 370-470; snijbonen krom 254-301; pe terselie p/bakje 126179 waspeen 31; tuinbo nen 57. Komkommers b 76/91 77.61/76 6673, 51/61 72-78; 41/51 55. Stek 3"655. II: 76/91 54; 61/7643-49 51/614653.41/5133-53. Bloemkool II: 4 205. 6 61-180.8 4 696 Eerste maïskolven aangevoerd door J H. Louwers te Middel burg. Eerste druk door koper C. H. Kesteloo te Vlissingen, Centrale Veilingvereniging 'KapelletTer-- neuzen. Bramen iperdoos94-1.17,IIXperkg 3.70. industrie 2.39 doomloze I per doos 1.26 1 28. Aardbeien 11.37. II 1.23 per doos Frambozen: IIX per kg 6.70, n 5.60. Rode be ssen per doos 153-88 Appelen- Stark Earnest 170/80 1.10. 160/70 92-94. 155 4 650. O 70/80 74. O 60/70 61. II5S 38-40. HD 15.60 Yellow Transparant: 170/80 7676. 160/70 62- 69.155 1625,1170/80 01, U60/70 39-47.1155 18, IID 15. ingrof 15. James Grieve: 1801.-. 170/801.161.191170/80 1.07, HX70 54. Hlgrof 25. Mantet 080 53, 070/80 5669. 060/70 52-88, D55 24-33. Ogr. 24 Tydeman's Early Worcester 170/80 1.05 Early Victoria 160/70 61. OD 15. Benonie: 170/801.45.160/701.06.15553. D70/80 1 26. 060/7099, D55 47. Golden: 175/85 39-40, 170/80 36. Kroetappclen lökroetperen doordraai Peren: Précoce de Trëvoux: 165 69,160 55-63, ICEfEtE (EQ.2653.20,150 27.5633.10, DD I960, Hlgrof 25. 060 46.1155 33.050 24. Super Trevoux: 180 60.170/80 59.165 47.160 37. O 80 40. D70/80 48. 065 43. D60 3633. D55 24. DD 18 50. IDgrof 24-26-Pruimen: Czar Extra 1.60.11.161.60, O 25-1.-. grof 761.-, febr. 24. Opal 11.362.40. II 561.10. grof 461„ fabr. 20 Ontario: I 861.40. O 2680. grof 261.10, febr. 20. relnece Clude "OUlins-1661.-, D30, grof2669 febr 20. Aardappelen: 11.01-04. drielingen2639 kriel 1619. Groenten: kropsla 4675. snijbonen 3.- -990, afw. 2-10.rode kool 85. spitskool 94. kroten 42. dubbele bonen 12.96370 OX 2.70, II2.- Vismijn Colijnsplaat. woensdag 4 augustus; export garnalen 3332 kilo 2,92-6,12; schol 139 kilo; tong 79 kilo; bot 10 kilo; tarbot 24 kilo; herder 4 kilo; paling 27 kilo; zeebaars 4 kilo; ongesorteerde vis 54 kilo. Veiling Slnt-Annaland. 4 augustus: dort: 0.960.99: bintjes: 0.87-0.89 probaat; 034; tek- kerlanders. 0.92; aanvoer. 135 ton. Aardappeltermijnmakrt. 4 augustus. Consumptieaardappelen bintje klei 40 mm opwaarts, laten; november 6850, april 7050; bieden: 6780, april 7000; slot: 6800, april 6990. Stemming: november en april: vast Ochtend caLnovember. h.p. 6900; Lp. 6650; laatste zaken 5 x 6800. April: h.p. 7100; Lp. 6650; laat ste zaken 7 x 7040. Aardappeltenmjnmarfct, 4 augustus. Consumptieaardappelen bintje klei 50 mm opwaarts: laten: april 8200; bieden. april8150; slot: 82 0. Stemming november en april: vast Da gomzet; april 65 x 8200. Excursie 'De Steltkluut' TERNEUZEN - De leden van de vogel wacht 'De Stelkluut' Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen houden zaterdag een kruipexcursie, De kruipexcursie is aan de onverharde dijk ten westen van het kanaal Gent/Temeuzen bij het graf van de Franse vlieger. De excursie be gint om 9 uur Veteranenwedstrijd volleybal SINT-MAARTENSDUK Na een ver zoek van de oud-spelers uit Bergen op Zoom aan de korfbalclub Emergo te 8t Maartensdijk wordt zaterdag een korf balwedstrijd gespeeld tussen oud- spelers uit Bergen op Zoom en vetera nen van het eiland Tholen. Het geheel staat onder leiding van de heer G. de Hond uit Sint Maartensdijk. Wedvlucht SINT-MAARTENSDUK De pv De Zwa luw te St Maartensdijk hield een wed vlucht vanuit Noyon. In concours 131 duiven: De uitslag was als volgt G. Lindhoutl-4-6; D. Muskee 2; 1. Scherpe- nisse 3-5-7-9; L. van de Berg 8; C. Ver meulen 10; Bij de wedvlucht vanuit Louvres waren 109 duiven in concours. De voornaamste uitslag was; L Scher pe rasse 1-2-3-9-10; A Bijl 4; J. Stoutjes- dijk5; G. Lindhout6; C. Andriesse7en8.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 21