Lee Towers: 'Ik heb alle deejays op mijn hand' Panda en de meester-flinkerd Asterix en de Gothen NCRV wil tv-kijker van roken afhelpen televisie radio DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1976 ZANGER MET KRAANDRIJVERSIMAGO LEEi\ HUIZER ZINGT AL VEERTIEN JAAR 'Van onze conespondent» SLIKKERVEER - Net uit bed, met de verwarde haardos onder de blinkende gouden plaat, knippert Leen Huizer tegen het licht van de al half voorbije dag. Het was vannacht vier uur. het tijdstip waarop de zanger gewoonlijk de zachte matrassen opzoekt. Maar wat maakt dat uit. In tegenstelling tot vroeger wacht er geen haas meer op hem. Als Lee Towers is hij het beroep in gedoken en de revenuen vallen hem overtuigend toe. Hij is populair, de man die als de zingende kraandrijver door Willem Duys in een stevig stroomversnelling werd geworpen. „Stormachtig. dat is het juiste woord. zegt de zanger van Engelse evergreens zonder een zweem van verwaandheid Hij woont nog steeds eenvoudig op een flatje en het geluid van de wasmachine mengt zich met zoetgevooisde klanken uit de luidsprekers. ..Het is begonnen met mijn eerste single die in februari uitkwam Ik had de car- navalstyd tegen. Toch haalde ik de 14e plaats op de hitparade. Daardoor kwam er zoveel vraag bij de handel naar een elpee, dat we die in maart hebben ge maakt Daar hebben we „You nevei walk alone'' uitgetrokken en dat is de doorbraak geweest. In Nederland al thans. Die elpee was binnen vier weken goud. Dat is een unicum. Vooral in komkommertijd. Maar we zijn erg nuch ter. mijn vrouw en ik. Je bent er wel blij mee. wantje hebt eer van je werk. maar Je gaat het niet opblazen. Ik zing al ruim veertien jaar. eerst als amateur Je be gint als jongen met orkest, vroeger a la Cliff Richard en The Shadows. In de loop der tijd groei je met de muziekrich tingen mee" „Ik heb ook nog twee Hollandse plaatjes gemaakt. Die werden een flop. Ik stond er niet achter. Dan zou je zeggen waarom doe je het dan. Maar je vindt het leuk Het is je eerste plaatje De kwali teit zal je een zorg zijn. Later ga je split sen. Dan wil Je het met meer. Ik besloot geen Hollands meer op te nemen. Daar ben ik minder geschikt voor Ik heb tien keer meer succes met Engels repertoi re" „Ik ben nooit iemand geweest die achter producers aanliep of bandjes opstuurde. Daardoor heeft, het lang geduurd. Ik ging er altijd vanuit: als ze het goed vin den. dan komen ze vanzelf. Het grote voordeel was. dat je daardoor een poot kreeg om op te staan. Normaal gespro ken is het gebruikelijk datje niks te ver tellen hebt als je bij een platenmaat schappij verzeild raakt en jemoei zei!'zo nodig. Dan bepalen zij het repertoire en watje aan moet trekken Dat is nu an dersom" Kraandrijver „Alles is een samenloop van omstan digheden. Ik kom uit Bulgarije met eerste prijs. Ik win de KRO-kiesschijf. Allemaal in dezelfde week. Dat zijn prijzen, waardoor de mensen attent op je worden gemaakt. Er gebeurt wat met die goscr, denken ze dan. Daarbij heb ik alle deejays van Hilversum op mijn hand. Het schijnt door te werken „Ik was altijd onderhoudsmonteur. De mensen denken dat ik kraandrijver was. maar dat is onzin. Onderhouds monteur is een vaag begrip. Als je zegt dat je ook vaak in de kraan zit, dan ben je kraandrijver. Dat spreekt aan. Toen ze die film van mij maakten voor dat programma van Willem Duys moest ik in die kraan sleutelen. Dat spreekt aan. Voor geen goud zou ik dat ook doen. zeggen ze dan". „Nadat, ik bij Duys was geweest zelden ze: ken je Lee Towers Nee. maai die jon gen uit de kraan kende iedereen Publi- citeitstechnisch sloeg dat aan Het Is een imago geworden waar je zelf niks aan kon doen Die jongen uit de kraan, dat was ik. Inderdaad zat ik vaak in de kraan te sleutelen Maar ik heb ook aan boord van schepen gewerkten dan zat je in zo n tank. Daarin heb je het geluid van een studio en dan zat ik wel eens te zingen Overigens zong ik weinig op het werk. Ik ben niet iemand die thuis loopt te galmen". ...Maar al die mensen die bij dezelfde baas werkten, hebben me op de voet ge volgd Ik zong op personeelsavonden en iedereen wist datje zong Dan gebeurt er zoiets als dat programma van Duys. Dan word je uit de grauwe middelmaat getrokken en zet men je op een voet stuk". Tranen „Maar ik ben wel een realist, fk heb vroeger in een orkest gezeten dat altijd solisten begeleidde. Wat je af en toe te horen kreeg, maakte dat de tranen je over de wangen liepen. Die stonden daar een hoop geld te verdienen, ter wijl jij het stond te maken. Ik ben niet arrogant, maar ik ben me er wel van bewust dat ik met mijn stem aardig uit de voeten kan. Ik heb veel mogelijkhe den". „Vroeger zong ik het repertoire van Iwan Rebroff, Die mogelijkheden heb ik nog. Ik haal zonder moeite vier octaven en dat is aardig wat Het grote voordeel is dat ik met elk orkest kan werken Ik zit niet aan de toonsoort vast. Ik zing de 'ROKEN? ZO KOM JE ERAF Reeks van zes tv-programma's LEE TOWERS toonsoort die zij gewend zijn te spelen „Weetje dat ik geen noot muziek kan lezen. Maar ik heb goede oortjes aan mijn hoofd. Een gevoel voor timing en tekstinterpretatie En mijn Engelse uit spraak is goed. Het is de bedoeling om internationaal te gaan werken, maar daar ben ik nog met aan toe. Dan moet ik zeker mijn Engels nog wat bijscha ven „In Amerika lopen er duizenden zoals ik. Maar daar regeert een bepaald groepje de boel Als je erbij zit zit je goed. anders is het knokken tegen de bierkaai. In Nederland Is er van mijn generatie memand die zo zingt als ik. Ik ben 0. Maar zes jaar geleden deed ik hetzelfde als ik nu doe". „Het frappante is. dat er destijds geen een maatschappij was die dit repertoire op de plaat wilde zetten In 999 van de 1000 gevallen zeiden de mensen tegen me we snappen er geen moer van datjij op een fabriek zit. Maar die maatschap pijen zeiden- we hebben Sinatra, we hebben Humperdinck. we hebben Jo nes. Die kent iedereen. En dat kon ik ine voorstellen. Nu wordt dat anders Je bent nu bekend' Syndicaten „Kijk, Sinatra is geweldig. Maar Mei Thormee is beter. In Amerika heb je VPRO 14.00 Acrobatiekuit China 15.00 Het Eiland 15.10 Laurel en Hardy 15.30 Zuckerkandl en Eggs EO 16.00 Van hart tot hart NOS 18.45 Toer. tips 18.55 Journaal VPRO 19.05 Monty Python 19.35 Strijdgesprekken 20.10 Echo's uit het Alpendal 21.35 Journaal EO 21.50 Ars Musica 22.10 De Bijbel 22.50 Journaal NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Film-Blik 0.00 Journaal 0.25 Nederl. Elftal 0.55 De Deserteur, film 2.25 Achter het nieuws 2.55 Journaal 18.55 Barbapappa. 19.00 Kim en zijn vrienden, jeugdserie. 19.25 Tekenfilm. 19.35 Verkeersveiligheid. 19.40 Mededelingen. 18 45 Journaal. 20.15 Coronation Street. 20.40 Panorama. 21.30 Portret van Gene Wilden. 22.20-22.30 Journaal. syndicaten, die uitmaken wie of wat. Die kunnen je maken of breken. Mei Thormee heeft nooit kunnen tnaken wat Sinatra doet. omdat hij niet die power achter zich heelt". ..Ik ga er vanuit dat ik mezelf ben. Ik ga niet een typetje uit staan beelden Dat kan ik niet. Als ik een stuk zing komt het hier 'Wijst op zijn hart' vandaan. Ik breng het zoals ik het voel. Dat is iedere keer weer anders Er zijn er die me in het buitenland wilden introduceren. Ik vind dat ik daar niet rijp voor ben. Ik draai eigenlijk pas zeven maanden als be roeps". „Kijk, je staat in de hoek van een dan cing of een nachtclub, je staat een per- soneelsavond te verzorgen. Dat is heel wat anders dan wanneer je met een or kest werkt. Als je vroeger deed wat je met zo n orkest doet zeiden ze: wat staat die vent zich uit te sloven. Nu eist men van je dat je het echt doet. zoals het moet. Je staat niet een paarzinnetjesuit je hoofd te doen. Dat doe ik ook niet met interviews. Ik ga niet van tevoren zitten repeteren wat ik zeggen zal. Wat ik zeg komt van binnenuit. Dat is echt" .Ik treed nu iedere avond op in de nachtclub La Romantica in Rotterdam. Daar moet je je niet te veel van voorstel len Het is geen striptease en zo Het or kest speelt en ik sta er als zanger: drie keer 20 minuten Een gewone bere- gezellige zaak. Ik sta gewoon op de loon lijst, Mijn sociale lasten worden betaald. Als me wat gebeurt heb ik toch een ba sis. nietwaar? Ik heb vier kinderen. Dan kan ik toch geen risico gaan lopen. Van schnabbels kun je niet lëveri. Ik heb een basis. Daarbij dan de schnabbels en die kun ie uitb6iiwen". „Als ik nu 's avonds de zaak binnenkom, zit alles vol. De mensen komen uit alle delen van het land. Uit Groningen, uit Tiel. uit Zeist, uit Den Bosch. Niet te geloven. Op zon moment besef je datje wat voor de mensen bent gaan beteke nen. Maar ik zou het nooit doen. Al zou Sinatra in Groningen zingen, dan zou ik nog niet naar Groningen gaan" i Van onze correspondent» HILVERSUM - Elke roker heeft wel eens van die aanvechtingen. Momenten dat de twijfel toeslaat en de tabak het bijna aflegt tegen het gezonde ver stand. Maar al redenerend overw int in de regel de genotzucht. Je leeft tens lotte maar een keer. ik vind hel nog steeds lekker, als ik echt zou willen, zou ik best kunnen stoppen, wat geven die paar sigaretten nu eigenlijk, een beetje verslaving is best prettig. En zo zijn nog wel enkele tientallen mooie praa tjes te bedenken om onder het moment van zwakte uit te komen. De NCRV. in samenwerking met de stichting Leven en Gezondheid, gaat deze wankelmoedigen de laatste week van augustus de helpende hand toeste ken ..Roken? Zo kom je eraf', is een reeks van zes televisieprogramma's die vanaf 24 augustus in groepjes van twee. waartussen een dagje rust. van start gaat. En na die zes dagen kan het ge beurd zijn. Het is een opmerkelijke coproduk tie. De NCRV. die Hans Sleeuwenhoek van Hier en Nu beschikbaar stelde, de ge noemde stichting en de vakgroep socio logie van de massacommunicatie van de universiteit van Nijmegen werken samen in een poging via de televisie het volk te beïnvloeden. „Het is nog nooit gelukt iemand via de massamedia iets te laten doen wat die niet wil. Over het algemeen is televisie eerder rookbevorderend dan het tegen gestelde. zegt dr. G W. Marsman van de Nijmeegse universiteit. Onder de voor waarde dat minstens 25.000 deelnemers zich opgeven voor deelname aan het ex periment om met behulp van de televi sie met roken te stoppen, heeft het de partement van volksgezondheid en mi- lieuhygine 200.000 gulden ter beschik king gesteld van de Nijmeegse vak groep. De stichting Leven en Gezond heid leverde de methode, de NCRV paste hem aan aan de televisie. Zes avonden een kwartier lang hulp bij het dichtlaten van een pakje sigaretten. Hans Sleeuwenhoek: „Het is bedoeld om iedereen die met roken wil stoppen te helpen. Het is niet de bedoeling de mensen aan te sporen met roken op te houden, niemand hoeft van ons iets te doen wat-ie niet wil. De aanleiding voor de ac tie was een reportage over de stich ting Leven en Gezondheid, en haar vijf- dagensysteem om met roken te stop pen, op 23 december vorig jaar. Dat le verde zoveel reacties op dat we zijn gaan denken over een programma". „De groepgesprekken. de steun die groepsleden in een zaal aan elkaar heb ben met het stoppen, was een van de knellendste problemen. We werken nu met een zaal van 60 mensen en inter views. De NCRV komt erop terug op de dagen dat dit programma niet op de televisie is. De radio besteedt ook meer aandacht.aan de achtergronden dan via de televisie mogelijk is". Zomaar naar het kastje gaan zitten kij ken is niet voldoende om ermee te kun nen stoppen. De NCRV en de stichting geven een boekje uit dat de nodige be geleiding geeft. Want ophouden met roken volgens het vijfdagensysteem houdt veel meer in dan zomaar de as bakken het huis uit doen. Deelnemen kan door vijf gulden te storten op giro 73311 van „Roken? Zo kom je eraf', of Ruilverkaveling In documentaire voor de radio Tot nu toe is in Nederland 600.000 hek- tarc agrarisch gebied herverkaveld. 550.000 hektare is in uitvoering en voor nog eens 550 hektare is een aanvraag ingediend. In totaal isNederland 2 mik jocn hektare landbouwgrond rijk. Over het feit. dat zo langzamerhand 'heel Nederland op de schop gaat." handelt een NOS-radiodokumentaire. die werd samengesteld door de landbouwjour- nalist BertUrien reporter Joop Ileintz en die zondag 8 augustus wordt uitge zonden van 21.45 tot 22.25 uur via Hil versum 2. Het programma wordt nog dezelfde week herhaalt en wel op vrij dag 13 augustus om 09.00 uur via HiL In de radiodokumentaire wordt inge gaan op de gevolgen van ruilverkave ling en voor de natuuren het milieu en op de uitgangspunten, die vroeger wer den gehanteerd en die nu niet meer gelden. Daarover zijn gesprekken te ho ren met onder anderen de heren J. Stu- vers en F. van der Zee van de kuituur- technische dienst van het ministerie van landbouw en visserij en met bioloog Jacques de Smit van de Rijksuniversi teit in Utrecht. 17.55 Kleuterprogr 18.15 Pourquoi?. reportage. 18.45 Le village englouti. 19 00 Regionaal progr. 19.11 Weerb. 19 15 Journ. 19.30 La loi dusurvivant. film. 21.10 Wegeninforma tie. 21.15 Fragmenten uit nieuwe films. 22.00 Journ. 22.15 Documentaire. 23.15 Journ FRANKRIJK-RIJSSEL 11.30 Madame, ètes-vous libre? (4): 11.57 Journaal: 12.35 The long chase (4>; 13.05-13 55 Film van Jacques-Yves Cousteau; 17.35 Voordejeugd: 18.20Reg act 18.40 Voor de vrouw; 18 47 Trois de coeur (15): 19.00 Journ.; 10.30 Nick Verlaine islot); 20.30 Portret, van Simone Veil: 21.30 Jazz in Juan-les-Pins; 22 0-22.15 Nieuws Laurel en Hardy NED.l, 15.10 uur De VPROzcndt vanmiddag weereen film uit met in de hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy, getiteld: "Them thar Hills". Oliver moet rust houden, want zijn voet is wat ver kreukeld door een val in het bad. Stan en hij huren daarom een kam peerwagen en trekken de natuur in. Zc komen in een bos terecht bij een put met gezond drinkwater. Maar al spoedig blijkt dat de pure natuur niet zo puur is. Monty Python NED.l. 19.05 uur In de aflevering die de VPRO van avond uitzendt van de komische En gelse serie "Monty Python" wordt de winnaar van een bokswedstrijd ge- promoveert tot professor in de kunstgeschiedenis, meneer More pleegt een roofoverval en steelt bloemen voor de armen, een dokter brengt op ongebruikelijke wijze zijn handelingen in rekening en tevens gaat de zeer vervelende televisieserie "Victoria Regina" van start Strijd NED.l. 19.35 uur De vierde aflevering in de serie "Strijd" - gesprekken met oude men sen uit de arbeidsbeweging - die de VPRO vanavond uitzendt, is geti teld: "Duizenmaal duizend harten mag het socialisme vragen. En dat is niet te veel...". Vanavond wordt ge sproken met de ruim 70-jarige Wim Wessels. Het anarchisme heeft hem altijd aangetrokken en hij noemt zich "vrije socialist". Hij denkt onaf hankelijk en houdt niet van wetten en geboden. In de twintiger jaren was hij actiefin de "Mokergroep" en heeft natuurlijk dienst geweigerd. De Mo kergroep was een groep jongeren die hun blaadje colporteerden op straat en in de fabriek en de mensen opriep tot protest tegen het maatschappe lijk systeem. Hij bleef actief In de zestiger jaren voelde hij zich zeer verwant met de Provo-beweging en schreef zijn manifest. In de Provo beweging vond hij dezelfde elemen ten terug van provocatie en agitatie als in de Mokerbeweging Echo's uit het alpendal NED.l. 20.30 uur De VPRO omschrijft het vanavond uit te zenden programma "Echo's uit het alpendal" zelf als volgt: "Weer galm uit tv-geschiedenis: Fred Haché- en Barend Servet Shows. Waar heb dat nouw voor nodig, Van Oekel's Discohoek en De ondergang van de Onan, reeds Deze magistraal aandoende uitzendingen kwamen tot stand dank zij de onverdroten in zet van 249 NOS-medewerkers. Een programma van Ruud van Hemert. Gied Jaspers. Ellen Jens, Wim van der Linden en Wim T. 8chippers". aldus de VPRO. Film-blik NED.2.19.05 uur De filmer Bert Haanstra is de spe ciale gast in de zesde aflevering van hetVara-tv-programma Film-Blik", die vanavond wordt uitgezonden. Aan de jonge kijkers in de studio en thuis wordt uitgelegd wat nou eigen lijk een montage is. Ter illustratie van dit onderwerp worden fragmen ten uit Haanstra's film "Zoo" ge toond. het slapstickwerk is ditmaal te verwachten van de Drie Fatties, die op jacht gaan. Op verzoek van jeugdige filmfans worden fragmen ten gedraaid uit "Winnetou en Old Shatterhand" en uit "My fairlaady" met Audrey Hepbum. Filmblik van de week is ditmaal "Robin and Ma rian". met Audrey Hepbum en Sean Connery. De deserteur NED.2, 20.55 uur In de film "Triple Echo" (voor Neder land vertaald als "De deserteur") die de Vara-tv vanavond uitzendt, speelt Glenda Jackson de rol van een vrouw die m de oorlog - haar man is aan het front - een jonge deserteur in haar huis toelaat en verbergt De militaire politie die hem op het spoor is. wordt misleid doordat de deserteur als meisje wordt vermomd. Aanvanke lijk lijkt dat goed te werken, maar de uiteindelijke gevolgen zijn katastro- faal. Deze film van Michael Apted werd gemaakt in 1972. Gene Wilder BRT. 21.30 uur De Vlaamse televisie brengt van avond een portret van de acteur en regisseur Gene Wilder JoRöpcke.de presentator van het BRT- filmprogramma "Première", praat met hem. Voorts worden er fragmen ten vertoond van films die Wilder re gisseerde en waarin hij als acteur uitblinkt. Op het programma staan "Sherlock Holmes". "Bonny and Clyde". "Little Prince". "Twelve chairs". "Young Frankenstein". The Producers", "Everything you always wanted to know", en "Blazing saddles 72 - 133Het, was duidelijk, dat Knars le lijk overspannen was geraakt door alle gebeurtenissen. Toen Panda een steen door het beeldscherm van de micro- lezer wierp, dacht hij dat er een schot af ging - en toen Zwarte Zwier hem schie tend achterna ging om de microdot te rug te krijgen, verdubbelde hij zijn snel heid. Zo verdwenen de beide spionnen al dravend uit het gezicht - en nu kwam Panda uit het struikgewas tevoorschijn. „Zo - heb jij dat gedaan?!" zei Pam ver rast. „Dat was echt Panda-werk. Maar je kwam net even te laat: die twee hebben de microdot!" Dat was een tegenvaller voor Panda, en neerslachtig begon hij HILVERSUM-1 hetzelfde bedrag aan postzegels ie plakken op een envelop en die te sturen naar antwoordnummer 50 in Biltho- vcn. Voor dat geld stuurt „Roken? Zo kom je eraf'een mapvol documentatie, adviezen en het enquêteformulier van de Nijmeegse universiteit. Ophouden met roken beteken! zekei die eerste week een diepe ingreep m het be staan En goedkoop Is de procedure ten minste op korte termijn bepaald niet te noemen. Weliswaar hoeven et geen siga retten meer gekocht le worden is alco hol voorlopig taboe en moeide koffiepot eventjes met vakantie, maar daar staat dan tegenover dat ei respectabele hoe veelheden vers fruit, vruchtensappen en verse groenten worden voorgeschreven. En wat er ook aan vastzit: de rest van uw leven een dagelijkse consumptie van zes tot acht glazen water. Het ffuitdieet dient met name de eeiste dagen om de ontwenningsverschijnselen zoals hoofdpijn en duizeligheid tegen te gaan Het water dient om het lichaam eens lekker door te spoelen De methode die de stichting Leven en Gezondheid - de vroegere Bond van Onthouders van Tabak en Alcohol (BOTAi en voortgekomen uit de Zevendedags-adventisten - gebruikt, is in 1962 in de Verenigde Staten ontwik keld. In 1968 begon de stichting met cursussen in ons land en zij krijgt daar voor subsidie van het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne De heerN. Kooren.diemetdearts J Berkel namens de stichting aan het pro gramma meewerken, schat het aantal succesvolle pogingen om met roken te stoppen op langere termijn op 0 pro cent. „Na één week stoppen 80 van de 100 deelnemers. Na twee tot drie weken is dat 75 procent geworden, en na een tot twee jaar blijft nog omstreeks een derde over. Dat zijn vaste cijfers, en dat gaat over zware rokers. Want dat zijn de mensen die het meest gemotiveerd zyn te stoppen". DONDERDAG 12 00 <S) Uit het songbook van Ria Hoh. 12.15 Boer en tuinder. 12.26 Med voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (8) Hier en nu. 12 55 Middagpauze dienst. 13.15 (S) Goed gestemd. 14.00 (8) Klanksnoer 15.00 (S) Globaal, muziek, mensen en meningen. (15,30 Nws.) 17.30 Nws 17.32 (S'Hieren nu. NCRV: iS)Tijd vrij voor muziek in vrije tijd. 18.30 Nws. 18 41 Wereldpanorama. 18.53 De kerk vandaag 19 10 S) Leger des Heilskwar- tier 19.25 (Si De wereld zingt Gods lot 20 05 \S> Verslag van de 65e landelijke zendingsdag van de Gereformeerde Zendingsbond. 20 35 (S) Schutterseg 8. 22.25 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en nu. 23.00 Rondom het wood. 23,25 (S) Stairway to the stars. 23.55-24.00 Nws. VRIJDAG K RO 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 iS» Gevar prog van Hans van Wills genburg. (7 30 Nws 8 30 Nws. 8.36 Gymn voordehuisvr NOS:8.45Spiegel van België. KRO: 9.15 (S) Gevar prog, met Anne van Egmond. (10.30 Nws.) HILVERSUM-2 DONDERDAG 12 30 Wekelijkse sportrevue. 12.45 Pei Saldo. 13 00 Nws. 13.11 Radiojoum 13.25 n Middagje AVRO. (16.00 Nws. en om 16.03-16.30 Radiojoum.). 17.00 (8) Parlevinken. OVERHEIDSVOOR LICHTING: 17.40 Den Haag aan de lijn. AVRO: 17.55 Mededelingen. AVRO: Nws. 18.11 Radiojourn. IKON: 18.30 Kleur. AVRO: 19.00 (S) Operettefrag menten. 20.00 Nws. 20.05 Radiojoum. 20.10 Programma-overz. 20.15 <S) Resi dentie Orkest. 22.26 (S) Essay. NOS: 23.00 (S) Met het oog op morgen. 23.05 Aktualiteitenoverz. radio en tv. 23.52 Even ontspannen voor het slapen gaan.23.55-24.00 Nws. VRIJDAG NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7,20 Te Deum Laudamus. 7.54 Herken ning. 8.00 Nws. 8.11 Hier en nu. 8.25 Ro- zegeur en prikkeldraad. NOS: 9.00 Boe ren in het landschapspark <D. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Voorl. beroepskeuze. 10.00 Wat heeft dat kind? 10.15 De taalin je hand. 10.30 Eurolight. 11.00 Nws. 11.03 Meer over minder. HILVERSUM-3 DONDERDAG 12.03 (Si Drie draait tussen de middag. 14.03 iS) Pop-Kontakt, 16.03 (S) De Hit- meesters. NOS: 18.03 De vakaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. TROS: 19.02 <S) Poster. 20.02 (S) Soul Top-10. 21.02 (S) Luister uiten thuis 22.02 (S) Als datzou kunnen. 23.02 (S) Susjun. 0.02 (8) De hugo van Gelderen-Show. 1.02-7.00 (S) De nachtwacht. VRIJDAG EO: 7.02 (S) Gospelsound. 8.03 (S) Tijd sein. muz. en inf. (8.03.8.30 en 8 45 Akt) 9.03 (S) De muzikale fruitmand. 10.03 (8) Te elfder ure. TROS: 11.03 (S) Drie draait op verzoek. HILVERSUM-4 DONDERDAG 12.00 (S) Rondom Haydn(lO). 14.00 Nws. 14.02 Echo buitenland. 14.10 <8) Klas sieke pianomuziek. 14.30 (SKlarinet en piano. 15.00-17.00 (S) Kollage. VRIJDAG NOS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Vroeg klassiek. 9.00 Nws. 9.02 (S) Stof van eeuwen. (9.02 Marijke Ferguson. 9.45 Ernst Vermeu len.) 10.30 (S) Vocalise. A. Gewijde mu ziek. B. Operetteverzoeken. EVEN PUZZELEN de boeien los te maken. „Dan kunnen we onze Geheime Opdracht wel vergeten," zei hij. „Het is allemaal een beetje mis lukt, he? En eigenlijk ben ik wel erg moe." „Een Panda is nooit moe." begon Pam; maar toen zakte hij wat in. „Mis lukt, ja." gaf hij droevig toe. „We gaan terug..." Horizontaal: 1 schaakstuk; 5 alleen- zang; 6 maal; 9 onmeetbaar getal; 10 vrouwelijk dier; 12 in het jaar der we reld: 14 rustend; 15 dwarsmast; 16 be roep: 17 voegwoord: 19 dieregeluid; 20 Egyptische zonnegod; 21 inwoner van Drente: 22 niet deelbaar door twee; 23 zuiver. 26 roofdier; 28 dis. Verticaal: 1 laatsteden; 2 militair. 3 maanstand, 4 muzieknoot: 5 leep; 7 zonderling; 8 muziekinstrument; 9 jon gensnaam, 10 voedsel: 11 ijverig; 13 fijn maken; 18 akelig: 19 timmermansgerei; 24 hetzelfde; 25 achter; 26 dieregeluid; 27 oude lengtemaat. Oplossing vorige puzzel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 14