„Goed leven is voor mij nu eenmaal niet gezellig onder een boompje zitten Voor komend seizoen theaterprogramma met een grote mate van verscheidenheid Weinig publiek voor electrisch circus en onafhankelijk toneel WILLEM HEMDRIK BLOK, DIRECTEUR VAN HET HA VENSCHAP TERNEUZEN, 40 JAAR BIJ OVERHEID 55 s= wttawsf stz STICHTING CULTUURSPREIDING ZEELAND: WOENSDAG a AUGUSTUS 1976 Canadees koor trok record aantal bezoekers Nieuwe kerk, Middelburg British Columbia Boys choir met onder an dere motets, folksongs en spirituals; Felke TERNEUZEN - In zijn kantoor hangt een zeegezicht van eigen hand en hij maakt ook tekeningen voor zijn informatiebulletin. Artistieke zijpasjes van Willem Hendrik Blok (56), directeur van het Havenschap Terneuzen. Hij staat ze zelf met liefde toe, maar beroepsartiest, nee, dat zou hij nooit willen worden. „Voor mij is goed leven nu eenmaal niet: gezellig onder een boompje Nieuwe stijl zitten. Ik heb graag een behoorlijk inkomen en gun dat een an der ook. Dan zal er welvaart moeten zijn. Daarvoor voel ik me verantwoordelijk. Dat heb ik van Rijpstra geleerd" wordt hij ambtenaar. Salaris 50 - la ter 80 - per maand In de oorlog leert Blok het betrekkelijke van het leven inzien. „Je leerde te relativeren, een voordeel. Het betekent datje er niet zo wild tegenaan gaat' GEEN ZORG VOOR DEMOCRATIE Op 1 september is hij 40 jaar in over heidsdienst. Zijn loopbaan heeft wel iets weg van de klassieke Ameri kaanse successtory over de kranten jongen die eindigde als miljonair. Als volontair begonnen op de Temeuzense gemeentesecretarie in het diepst van de crisis, groeide hij mee met de stad en het gemeentelijk bedrijf. Herinnert zich nog de stormachtige zestiger ja ren, toen Terneuzen onder de ener gieke leiding van burgemeester mr. H. Rijpstra en met ruime financiële steun van het rijk een industriege meente van allure werd. Willem Blok heeft altijd geprobeerd om een creatief ambtenaar te zijn. Orgelconcert Albert de Klerk in Grote Kerk Goes GOES - Zaterdagavond geeft Albert de Klerk, stadsorganist te Haarlem, een concert in de Grote Kerk te Goes. Het programma omval werken van Swee- linck. Pieter Comet, Abr. van Kerck- hoven. Anth. van Noordt. Hendrik Andriessen en Jan MuL Albert de Klerk besluit met een omprovïsaüe over een op te geven thema Het con cert begint om 20.00 uur. C. Ockeloen neemt op 12 augustus afscheid van Velsen TERNEUZEN - Temeuzens nieuwe burgemeester, wethouder C. Ockeloen van Velsen, neemt donderdag neemt donderdag 12 augustus afscheid van zijn huidige gemeente. Om 16 uur ge beurt dat in een bijzondere raadsver gadering. om 20 uur tijdens een recep tie in het stadhuis. De drie Temeuzense wethouders die momenteel aanwezig zijn (loco burgemeester drs R C E. Barbé is mei vakantie) zullen het afscheid bijwonen. VRACHTWAGEN UITGEBRAND: SCHADE F 40.000 KAPELLEBRUG - Door onbekende oorzaak is dinsdagmiddag een vrachtwagen op het parkeerterrein van een transportbedrijf te Kapelle- brug in brand geraakt en totaal ver nield. De schade wordt op 40.000 guk den geschat. Op het parkeerterrein van het trans portbedrijf Van Geijt stonden by el kaar een zevental transportwagens ge parkeerd. Ook een tweede raakte in brand, maar kon door personeelsleden evenals de overige auto's - tijdig wor den weggesleept. De brandweer te Hulst wist in samenwerking met het personeel van het transportbedrijf de andere wagens voor brand te behoe den. PPD: PROGRAMMA LANDINRICHTING IS UITWERKING VAN STREEKPLAN MIDDELBURG - De Provinciale Pla nologische Dienst meent dat het goed mogelijk is een landinrichtingspro gramma te beschouwen als nadere uitwerking van een streekplan. De PPD schrijft dat in een notitie vij de interimnota Landinrichtingswet, waarover de commissie voor streek plannen in de provinciale staten vrij dag 6 augustus om half elf vergadert. Naar het oordeel van de PPD kan. wanneer een ontwerp- landinrichtingsprogramma naar het oordeel van gedeputeerde staten in overeenstemming is met een streek plan, met vaststelling van dat pro- grainmsa door gs worden volstaan. Volgens de PPD zou het landinrich tingsprogramma alleen door de pro vinciale staten hoeven worden vast gesteld als het afwijkt van het streek plan dan wel als er geen streekplan is De PPD merkt op dal de nieuwe vorm van landinrichting een belangrijke plaats kan innemen voor het bereiken van doelstellingen van de landbouw en van natuur- en landschapsbehoud ol landschapsbouw. Tijdens de staten commissievergadering van vrijdag 6 augustus wordt ook gesproken over de ontwerp leidingenstrook Zuid- Beveland. De komst van burgemeester Rijpstra en het feit dat de gemeente wordt aangewezen als ontsvikkelingsUern maken van Terneuzen in het begin van de zestiger jaren een driftige stad. Blok leert werken met een bestuurder-nieuwe-stijl, die niet zo vreselijk aan hiërarchie maar wel aan een moderne gemeente-administratie tilt. Hij klimt uiteindelijk op tot refe rendaris A en wordt chef van de afde ling industrialisatie, planologie en voorlichting en le waarnemend ge meentesecretaris. Herinnert zich: ..Er kon ineens van al les waar vroeger geen geld voor was. Rijpstra wist de kansen die Terneuzen kreeg uitstekend te benutten Ik was zo'n beetje zijn eerste assistent. Terug kijkend zegje: een leuke tijd, maar wel te druk. Er werd te veel van je gezond heid gevergd. Ik moest me bezighou den met allerlei detailzaken. De ene mngen. Wel een manier om de wensen van de bevolking te leren kennen. Om een goed ambtenaar te zijn moetje we ten wat de mensen willen Ik ben altijd Nooit te lang op dezelfde stoel plak ken. niet bang voor nieuw werk Maar dat hij op de secretarie terecht kwam had hij te danken aan zijn va der ..Je was 16. kwam van school en werk had je doorgaans niet In Terneu zen waren er dan twee mogelijkheden: je kon voor mks op de secretarie ko men of je ging naar 't postkantoor en daar kreeg je dan nog 5.- in de week Ik kwam op de secretarie. Dat werd ge regeld door je vader. Inspraak was er niet. Die baan was een lot uit de loterij in die periode" Hij bekent dat de crisis een stempel op hem heeft gedrukt, „Als je zo'n tijd hebt meegemaakt ver- het me nog eens overkomt". In '39 - Nederland mobiliseert: er vallen op veel kantoren gaten in de bezetting - van mening geweest dat de overheid naar de mensen moest toegaan. De laatste jaren heeft de inspraak wel eens tot excessen geleid Dal is dan het andere uiterste" Hij heeft door de ja ren heen de indruk gehouden dat de ontwikkeling van een plaats als Ter neuzen en een gebied als Zeeuwsch- Vlaanderen afhankelijk Is van de inzet van een beperkte groep mensen ('ei genlijk wat te weinig'), die plannen maakt en ze ook doorzet. Havenschap Op 1 september'71 wordt hij direkteur van hel pas opgezette Havenschap Terneuzen. In de praktijk betekent dat: een kantoor en een secretaresse en de kans om via een nieuwe samen werkingsvorm van rijks-, provinciale en plaatselijke overheid de ontwikke ling van de havens in de kanaalzone te stimuleren. Met de komst van het ha venschap kan het gebied voor het eerst een 'vuist' maken, nadat de Ter- neuzense gemeenteraad al in '62 het zogenaamde 'plan Snijders' accep teerde: het verlengen van de be staande kanaalhavens en het graven van een nieuw havenbekken. Het havenschap heeft het projekt in fasen uitgevoerd. Met de aanleg van de nieuwe Braakmanhaven mee is er zo'n 50 miljoen gulden geïnvesteerd en ligt er nog voor 16 miljoen aan contracten te wachten, De werken en de gestegen havenomzet (Blok rekent voor dit jaar op 6 miljoen ton in de zeevaartsector) veroorzaken in brede kring verheugde gezichten, maar intussen groeit een zekere weer stand tegen de manier waarop de ha venschappen met de veelgeprezen de mocratie omspringen Blok: „Volgens mij gaat het om een louter theoretische zaak. Ik vraag me wel eens af of het geen tijd wordt dat gemeenteraden en provinciale staten zich eens bezighouden met het func tioneren van andere gemeenschappe lijke regelingen. In de gemeenteraden van Terneuzen en Sas van Gent wordt gelukkig ook in positieve zin over ons gepraat. En natuurlijk houden we re kening met de stemmen die daar klin ken. Het valt met die democratie wel mee, al zou ik een tegenstander van rechtstreekse verkiezingen voor het havenschapsbestuur zijn". Weinig geliefd maakte de haven- schapsdirekteur zich bij ondermeer het 'Milieu-actiecentrum Nederland' door op relativerende toon te antwoorden op bezwaren legen de vestiging van Broomchemie. Houdt ook nu vol dat in Terneuzen 'de lucht nooit zo schoon zai kuiuien zijn ais in een plaatsje op de Veluwe'. „De mensen zullen dat moeten inzien. Ze profiteren toch ook mee van de welvaart? Er is een groep die Zeeuwsch-Vlaanderen wil houden zoals het is. Daar ben ik geen voor stander van. Veel jongeren die hogere opleidingen volgen trekken hier na hun studie weg. Daar moeten we gelij kwaardige krachten voor terugkrijgen. Als er niks gebeurt gaan we op in Bel gië of in wat anders". De orgelconcertenreeks in de Nieuwe Kerk te Middelburg kreeg gisteravond een kleine onderbreking in die zin. dat naast orgelspel deze keer een groot ge deelte was ingeruimd voor koorzang. Het 'British Columbia Boys Choir' on der directie van Donald Forbes tekende hiervoor. Het koor maakt een grote tournee door Nederland en geniet in ge heel Europa reeds grote bekendheid. Dit Canadese jongenskoor, bestaande uit een dertigtal jongelui van 8 tot 21 jaar. zijn geselecteerd uit speciale audi ties. Het koor opende deze avond met een aantal motetten i meerstemmige koorcomposities op godsdienstige tekst, dikwijls op Latijnse), waarvan een aantal uit deze eeuw afkomstig. Dit ge beurde na het gezongen opkomen van 'The Lord is my Shepherd-. Het 'Alleluia Psallat. op 58' van William Mathais, een componist van deze tijd, had een een voudig gegeven, waarop sterk gemodu leerd werd. Een goede, pittige inleiding, dat door het koor dienovereenkomstig werd behandeld Het 16e eeuwse 'Cali- gaverunt Oculi Mei' van de Victoria ademde een geheel andere structuur uit Dat de "oudjes" lang niet versleten zijn, bleek uit dit gave stuk. Het is waar schijnlijk nog moeilijker zingbaar dan de moderne materie die men daarvoor kon beluisteren. Het 'Magdalen Cease from sobs and sighs' in een bewerking van Peter Hurford. zou ook zo in de mid deleeuwen thuis kunnen horen. De ar rangeur had er geen stukje echt eigen inbreng in aangebracht. Bijzonder ge noten heb ik van Slrawinsky's 'Ave Ma ria', goed muzikaal in elkaar gesmeed en daardoor een compositie van een wat hogere klasse. Het zeer uitgebreide programma van dit Canadeses koor be vatte onder andere het Te Deum' van Mozart, waarbij organist Gary Hatle voor de (orkestbegeleiding zorgde. Hier was de samenwerking koor-orgel niet optima forma. Dat kwam door de te grote afstand die moest worden over brugd. Ook het koor zelf kwam niet tot een prestatie die reden tot juichen gaf, want naast het goed verzorgde eerste deel. was het slotdeel wat rommelig en somtijds zeer gejaagd. Het gedeelte na de pauze bestond uit een aantal folk songs. Naast 'The lark in the mom' (goed gezongen) en een Oostenrijks volksliedje (door acht jongens muzikaal voorgeschoteld i. viel het 'Ezekiel saw the wheel' als geheel wat tegen en vooral het slotakkoord was wel hard maar niet mooi. 'Deep river' (nooit op het pro gramma ontbrekend) werd hier als solo gezongen. Helaas kwam het geheel niet tot zijn recht, omdat de jonge solist te weinig volume had in het lage register, waar juist het sonore geluid van deze melodie zijn prachtige inbreng heeft. Desondanks natuurlijk een welge meend langdurig applaus. Het concert werd besloten met 'Abide with me' in verschillende toonsoorten ten uitvoer gebracht, waarbij de organist een goede inbreng had. Dirigent Donald Forbes leidde zijn jeugdige zangers met rustige bewegingen in elke gewenste stemsi- tuatie. Het programma zit er dan ook geheid in. De kerk was overvol en dat betekent een bezoek van meer dan 1000 toeschouwers die of zittend of staand dit twee uur durende gebeuren volgden. Naast dit koor zorgde Feike Asma voor enige orgelsoli. Het belangrijkste werk was hier wel het 'Choral no. 1van Hend rik Andriessen, hetwelk de organist met verve vertolkte. Feike Asma was zijn aandeel begonnen met het 'Concerto in C' van Walther. Het is een eenvoudige, in het gehoor liggende en wat goedkope compositie en misschien was één deel (het was per slot geen orgelconcert) al DRUILERIG WEER OORZAAK BRAAKMAN - Het Electrisch Circus uit Amsterdam en het Onafhankelijk Toneel Rotterdam hebben dinsdag twee voorstellingen gegeven op een ter rein in 'De Braakman', 's Middags was er een kindervoorstelling, waarin de poppenkastfiguur Jan Klaasen veelvuldig voorkwam en een meisje op zoek was naar de maan 's Avonds was er een voorstelling gebaseerd op teksten van Bertolt Brecht. Ook vandaag - woensdag - verzorgen Electrisch circus en onafhankelijk toneel nog twee voorstellingen Donderdag breekt het circus weer op. Overigens liep de publieke belangstelling voor de voor stellingen dinsdag niet over. Daaraan was vooral hei druilerige weer schul dig. De circusvoorstellingen zijn georganiseerd door 'Uit in Zeeuwsch- Vlaanderen'. Hei is voor het eerst dat 'Uit' ook zomeractiviteiten op het programma heeft. Middelburger M. Boezem lid Raad voor de Kunst MIDDELBURG - De Middelburger M. genoeg geweest. Walther had echt niet veel nieuws te vertellen. Het 'Andante met variaties' van Mendelssohn was een belangrijker bijdrage in dit muzikale geheeL De aanwezigen, die van een pro gramma verstoken waren, omdat de or ganisator. de heer Numan vanwege een auto-ongeluk in het ziekenhuis beland- de. werden op duidelijke wijze in dit ge- Boe^m'ïs mcïingang van 1 augustus V?,0r?ensPeakef Thon de benoemd als kroonlid van de Raad voor heer Boezem - die direo- teur is van het Zeeuws instituut voor kunstzinnige vorming - is overigens benoemd in zijn kwaliteit van beel dend kunstenaar. De Raad voor de Kunst is he tlandelljk adviesorgaan dat de minister van CRM avond voortgezet met een concertdoor £S,rX'C."lï Vries. Veel en langdurig applaus van de ,je Kunst. De vele bezoekers voor koor en organisten aan het slot van deze avond. A. L Orgelconcert Frans van Tilburg. Het programma vermeldt werken van o.a. Bach (Dorische Toccata) Guilmant debouwknnkk' (Symphonie IV) Koraalbewerklngen """"Hwst van Feike Asma. Frans van Tilburg besluit zijn concert met een improvisatie. Het concert be gint om acht uur. grond van zijn deskundigheid benoemd op het terrein van de beeldende kunst KARAKTER WIJKT NIET STERK AF VAN DAT VAN 1975 MIDDELBURG - „Dc Stichting Cut- tuurspreiding Zeeland (SCZ) heeft voor het komend theaterseizoen een evenwichtig programma met een grote verscheidenheid samengesteld". Dat zei de directeur van de SCZ. de programma's samen en er is een klein programma van de Stichting Alge mene Kunstkring Middelburg, dat on der meer het Zwarte Theater uit Praag naar Middelburg haalt. Het program ma. zoals dat nu door de SCZ is vastge legd ziet er als volgt uit. Zeeuwsch - Vlaanderen Op 24 september in het Ledeltheater in Oostburg 'Jukebox 2008' van Her- heer W. II. P. Meerkamp van Embden man van Veen. 9 december in Oost dinsdag tijdens een persconferentie burg 'Spelenderwijs' van Roger Hanin waarop het programma werd gepre- met onder anderen Guus Hermus c senteerd. een dag voordat het in drie edities in de provincie wordt ver spreid. Naar het oordeel van de heer Meer kamp van Embden zijn de werkgroe pen, die in de plaatsen waar theaters zijn in Zeeland hun wensen hebben kenbaar gemaakt, goed aan hun trek ken gekomen. „We hebben niet alle 18 februari in het Ledeltheater een programma van Liselore Gerritsen. In het Zuidlandtheater in Terneuzen vrijdag 22 oktober 'Bröln'. een Tsjecho-Slowaaks muziek- en dansen semble, 13 november 'Inpakken en Wegwezen een blijspel van Peter Yeldham, 19 november 'Samen' een programma van Louis van Dijk en Ju- een concert van de Koninklijke Luchtmachtkapel, 9 oktober in De Speye Cabaret Honoloeloe en 12 no vember in De Speye Armand en Bol land Bolland. In het dorpshuis in Vogelwaarde Kabaret Tekstpierement met 'Wacht u voor de hond'. In Hulst in Den Dullacrt 8 december 'Spelen derwijs, een blijspel van Roger Hanin, 12 maar Ballet van Vlaanderen uit Antwerpen en 20 mei 'In Wankel Evenwicht van Albee door de Toneel groep Theater. Als extra evenementen kondigt de SCZ aan op 8 oktober de Hoofdstad Operette met 'De Vogel- handler' in het Zuidlandtheater in Terneuzen en 11 februari in Den Dul- laert in Hulst 'Neerlands Hoop Inte- wensen kunnen vervullen, omdat dat les de Corte. 30 november Robert Long in bepaalde gevallen praktisch onmo gelijk is Niet elke productie kan in elk theater worden uitgevoerd. Maar we zijn tot een evenwichtig programma gekomen", aldus de SCZ-directeur Het karakter van het SCZ-programma wijkt volgens de heer Meerkamp niet in belangrijke mate af van dat van vo rig jaar Op een aantal plaatsen in Zee land zal opnieuw de hoofdstad Ope rette optreden, ditmaal met 'Der Vo- gelhandler' en na een aantal jaren af wezigheid komt ook het Rotterdams Philharmonlsch Orkest weer in Goes en in Middelburg, Verder is er een serie toneel- en cabaretvoorstellingen en muziekuitvoeringen Het SCZ- programma geeft geen totaal overzicht van wat in het komend seizoen in Zee land aan evenementen georganiseerd wordt De Zeeuwse Volks Universiteit (ZVU), Jeugd en Muziek en een aantal Nutsdepartementen stellen nog eigen met 'En dat is twee'. 15 december 'Liefde half om half. een blijspel van Alan Ayckboum met onder anderen Ko van Dijk en Pleuni Touw. 25 fe bruari Achter de Wolken is zonne schijn' van het cabaret Ivo de Wijs. 4 maart "Als jij de bloemen vertrapt, zal ik jou vertrappen, een thriller van Lo- dewijk de Boer, 29 april 'Bitter Lemon' een blijspel van Dlmitri Frenkel Frank en 25 maart het cabaret Frits Lam- brechts met 'Moeder geef me nog eens raad' In Axel in de Halle 29 oktober 'Een vrouw als Beppie' door het Am sterdams Volkstoneel. 14 januari in Axel 'Hou jij nou van mij of ik van jou", een comedie van Enid Rudd met onder anderen Luc Lulz en Some Rooskens. 27 november Kabaret Tweeter met 'Magikeffe' en 17 maart Noord-Zuid', een programma met folksongs en het uit Vlaanderen afkomstige "Kliekske'. In Sas van Gent in de rk kerk 18 maart rieur' van Bram Vermeulen en Freek de Jonge. Schouwen-Duiveland In de Concertzaal in Zierikzee 9 okto ber 'Der Vogelhandier', 22 oktober 'Samen van Jules de Corte en Louis van Dijk, 2 november 'Neerlands Hoop Interieur", 19 november Kabaret Tekstpierement. 18 december 'Van de brug af gezien' van Arthur Miller met André van den Heuvel, Kitty Janssen en Joan Remmelts. 7 januari een op treden van Conny Stuart met een aan tal hoogtepunten uit musicals en caba retprogramma's, 15 januari 'Hou jij nou van mij of lk van jou', een komedie van Enid Rudd, 29 januari 'Naar het u lijkt', blijspel van Shakespeare door de toneelgroep Theater, 16 februari 'Spe lenderwijs', een blijspel van Roger Ha nin, 11 maart een concert van het Am sterdams Philharmonisch Orkest on der leiding van Anton Kersjes, 4 april Seth Gaaikema met de one-man-show 'Familie Willekeur' en 3 mei Jasperina de Jong met een nieuw cabaretpro gramma. 'Porgy and Bess" door The American Negro Opera. 28 oktober in de Prins van Oranje in Goes 'Een vrouw als Be ppie' door het Amsterdams Volksto neel, 6 november in de Schouwburg in Middelburg 'Moeder, ik ga trouwen' een blijspel van Colin Higgtns door de Toneelgroep Theater, 17 november in de Middelburgse Schouwburg 'De Bosgeest' van Tsjechow door de Haagse Comedie, 1 december in De Prins van Oranje in Goes 'Der Vogel handler" door de Hoofdstad Operette. 10 december In de Middelburgse Schouwburg 'Lied in de Schemering' van Noél Coward met Paul Steenber gen en Ellen Vogel, 21 december in de Prins van Oranje in Goes 'Spelender wijs', een blijspel van Roger Hanin, 8 januari in de Prins van Oranje 'Van de brug af gezien" van Miller, 14 januari in de Schouwburg in Middelburg 'Trakte ren', een stuk van Christopher Hamp ton door het Zuidelijk Toneel Globe, 15 Opening academiejaar opleiding fysiotherapie zaterdag 14 augustus VLISSINGEN - Het zeventiende aca demiejaar van het Zeeuws Oplei dingsinstituut voor Fysiotherapie wordt, zaterdag 14 augustus geopend. De samenkomst wordt gehouden in de aula van de school aan de Edisonweg te Vlissingen en begint om 10.30 uur. De voorzitter van het bestuur, ing. G. J. A. M. Adan, opent de bijeenkomst, waama directeur P. Pols het academie jaar zal openen. Tot slot van de bijeen komst houdt ir Tj. Douma een voor dracht ovr Techniek en Gezondheid'. Programma's ZVU en Vlissings Nutsdepartement MIDDELBURG - Tegelijk met de Stichting Cultuurspreiding Zeeland hebben de Stichting Zeeuwse Volks Universiteit (ZVU) en het Ylissingse Nutsdepartement dinsdag hun pro gramma voor het komend seizoen be kend gemaakt. Op beide programma's staat een uitgebreide serie cursussen, die door de hele provincie worden ge geven en enkele excursies. Een inmiddels ontstane traditie vol gend verzorgt de ZVU in het Citythea ter in Middelburg de vertoning van een aantal films. Dat zijn op 29 september Scenes uit een huwelijk' van Ingmar Bergman. 27 oktober 'Le vieux fusil' januari in de rk Maria Magdalenakerk van Enrico. 1 december 'L'amoui in Goes het Don Kozakkenkoor. 8 fe bruari in de Concertzaal Middelburg het Rotterdams Philharmonisch Or- l'après-midi van Rohmer, 12 januari "De Zauberflöte van Bergman, 2 fe bruari 'Les innocents aux mains sales' JASPERINA DE JONG. M idden -Zeeland In de Middelburgse Schouwburg 27 september 'De Kaukaslsche Krijtring' van Brecht door het Publiekstheater, 13 oktober in de Goese Grote of Maria Magdalenakerk een concert van het Rotterdams Philharmonisch Orkest onder leiding van Edo de Waart, 18 ok tober in de Schouwburg in Middelburg 'Driekoningenavond van Shakespeare door Zuidelijk Toneel Globe. 20 okto ber Schouwburg Middelburg 'Het Na tionale Ballet' met 'In het voetspooi van de dans' met Rudi van Dantzig en Hans van Manen, 25 oktober in de Middelburgse Schouwburg de opera kest onder leiding van Edo de Waart, Van Chabrol, 23 februari 'Anne et Mu- 19 februari in De Prins van Oranje in j-jgy van Truffaut. 16 maart 'La femme Goes het blijspel 'Liefde half om half aux bottes rouges' van Bunuel, 13 april van Alan Ayckboum met Ko van Dijk, -Une fiUe beile comme moi' van Truf- Pleuni Touw, Hugo Metsers en Jeroen fauti 27 april 'Alice doesn't five here Krabbé, 11 maart in De Prins van anymore van Scorsese en 18 mei De Oranje in Goes cabaret Ivo de Wijs met Tlün van Finzi Contlnl van De Sica.De 'Achter de wolken is zonneschijn', 1 die door de ZVU worden maart in de Schouwburg Middelburg georganiseerd liggen vooral op het 'Van de brug af gezien van Miller. 25 vi^ van talen. Het Nutsdepatement In maart in de Prins van Oranje in Goes vlissingen zorgt voor cursussen haure 'Als jij de bloemen vertrapt, zal ik jou couture, bewegen op beat, zelf poppen vertrappen, een thriller van Lodewijk maken, luisteren naar muziek, men de Boer. 7 april In de Prins van Oranje sendieck, vormgeven en kunstzinnige Seth Gaaikema met de show 'Familie vorming. Het Nutsdepartement orga- Willekeur' en 7 mei in de Middelburgse njseert verder op 16 oktober in "Bri- Schouwburg 'In Wankel Evenwicht' tannia' in Vlissingen een optreden van van Edward Albee door de Toneel- preek de Jongen Bram Vermeulen met groep Theater. hun 'Neerlands Hoop Interrieur'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4