Voor streekbusvervoer 'soepele' hantering 10-personenmaatstaf Zeeuwse kampeerterreinen kunnen de toeristenstroom niet meer herbergen Goese kinderen gaan met de bus naar school PZC/p Jeu de boule-concours Middelburg geslaagd ZLM WIL A. J. G. DOELEMAN ALS NIEUWE VOORZITTER Duitse gast verdronken bij Domburg Enige op de voordracht almanak WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1976 MINISTER WESTERTERP OP VRAGEN KAMERLID provincie DEN HAAG - Minister Westerterp van verkeer en waterstaat blijft er bij, dat bij het streekbusvervoer de 10 personenmaatstaf gehan teerd dient te worden. De toepassing van zijn maatregel geschiedt evenwel soepel. Afwijkingen van de maatstaf zijn binnen het rede lijke mogelijk, met name als de toepassing zou leiden tot het geheel staken van een verbinding van en naar een woonkern in de wee keinden of in de avonduren 'AFWIJKINGEN BINNEN HET REDELIJKE MOGELIJK' Een en ander blijkt uit het antwoord, dat de bewindsman dinsdag gegeven heeft op schriftelijke vragen van het weede-kamerlid Van der Doef (PvdA). Aanvankelijk was de gedachte, dat de maatregel op 5 september aanstaande ingevoerd moest worden. Voor ver schillende busondernemingen was deze datum moeilijk haalbaar. Daarom besloot de bewindsman de invoerings datum te stellen op uiterlijk 17 oktober aanstaande. By de toepassing van de maatregel wordt voorts rekening gehouden met het belang van de betrokken buslijn voor de bezetting van de daarop aan sluitende verbindingen en met de moge- lykheden van alternatieve voorzienin gen. Ook om technisch- organisatorische redenen, ondermeer verband houdende met de omloop van htet busmaterieel en langdurige wachtr tijden van de bestuurders kan van de maatstaf worden afgeweken. Volgens minister Westerterp zal de verminder ing van het voorzieningeniveau by het streekvervoer slechts een gering aantal passagiers benadelen. Het merendeel der wyzigingen zal nameUjk betrekking hebben op busritten met een bezetting, welke aanzienlyk lager is dan tien pas sagiers. Bij het hanteren van normen voor de verschillende onderdelen van het open baar vervoer (spoor-, stad- en streekver voer) zal een zo evenwichtig mogelijke benadering voorop staan Het beleid om een betere aanpassing van het aanbod aan de actuele vraag te bewerkstelligen zal leiden tot enige vermindering van hel loaae aantal be nodigde bussen, aldus minister Wester terp Hij deed hierover geen concrete uitspraak Er zijn namelijk in het meer jarenplan personenvervoer, onlangs be sproken in de Tweede kamer, uitbrei dingen van het voorzieningenniveau voorzien, met name daar waar het ont sluiting van nieuwe woonwijken betreft Minister Westerterp deelde in zijn ant woord nog mee. dat het niet in zijn voor nemen ligt af te zien van tariefsverho gingen voor het openbaar vervoer Het niet doorvoeren van die verhogingen zou. teneinde binnen het op de begro ting beschikbare bedrag te blijven, be paald nadelige gevolgen met zich bren gen voor het voorzieningenniveau, ter- wyl het effect ervan op het gebruik van het openbaar vervoer slechts gering zou zyn VERRASSEND GROTE OPKOMST Normen i. welke de spoorwegen toe passen voor het laten rijden van de treinen worden aan een kritische be schouwing onderworpen. Voor de bus lijnen (en die van de trams) van de ne gen gemeenten, welke rijkssubsidie ontvangen - Amsterdam. Rotterdam, Den Haag. Utrecht. Arnhem. Nijmegen. Maastricht en Groningen - worden cri teria opgesteld voor het beoordelen van de bezetting per rit. Zo blijkt uit het antwoord van minister Westerterp. DOMBURG - De 49-jarige Duitse bad gast Adolf Otto Schroder uit Rem- scheidt is dinsdagmiddag verdronken bij het zwemmen in de zee voor Dom burg. De Duitser, die bij eb tussen twee paalhoofden zwom is waarschijnlijk te ver achter de branding geraakt en daardoor meegesleurd door de eb- stroom. Men trof hem drijvend aan en nadat deman aan land was gebracht heeft men nog enige tyd tevergeefs mond-op- mond beademing op hem toegepast. Het slachtoffer laat een vrouw en een kind achter. Voorlichter J. C. Robesin verlaat gemeente Terneuzen TERNEUZEN - Gemeentelijk voor lichtingsambtenaar J. C. Robesin van Terneuzen gaat weg. Hij heeft per 1 oktober ontslag gevraagd om zich aan een nieuwe baan te wijden: het leiden van een onderneming die zich gaat be zighouden met het verlenen van pu- bliciteitsdiensten aan bedrijfsleven en overheid. Het bedrijf, een besloten vennoot schap. zal in Terneuzen worden geves tigd en waarschyniyk 'Internationale Publiciteitsdiensten' gaan heten. Er wordt begonnen met drie medewer kers. Tot de taken van de nieuwe on derneming horen onder meer het geven van voorlichting in de breedste zin van het woord, activiteiten in de uitgeverij sector en een persdienst ten behoeve van - ondermeer - dagbladen. Robesin (34) is sinds 1971 bij de gemeente Ter neuzen in dienst. Daarvoor was hij werkzaam als dagbladjournalist B en w. beraden zich over het aantrekken van een opvolger. PLANNEN OM SPORT TE POPULARISEREN MIDDELBURG - Het eerste jeu de boules-concours in Nederland dat za terdag op het terrein van het Molenwa ter te Middelburg werd gehouden, trok een bijzonder groot aantal deelnemers. De organisatie van het toernooi, de pa sopgerichte jeu de boule-club te Mid delburg, is dan ook zeer tevreden over het welslagen van dit evenement. Eregast van het toernooi was de heer Leo van Crayevelt, voorzitter van de Belgische Pétangue federatie, het over koepelend orgaan van de jeu de boules- clubs in België. De heer Van Crayevelt stond de organisatoren en de spelers de gehele dag by met zyn adviezen en raadgevingen. Het Middelburgse Jeu de boules- toemooi trok 52 deelnemers en dat is gezien naar de Europese nonnen - on geveer 30 inschrijvingen per concours - bijzonder veel, Het spel dat wordt ge speeld is hetzogeheten Pétangue. Naast deelnemers uit Nederland waren er ook Belgen. Fransen en Spanjaarden onder de inschrijvers De verrassend grote opkomst plaatste de organisatoren voor enkele proble men. Zo moest de geplande finale van 3 uur naar half vijf in de middag worden verzet Aan het eind van de middag volgde de prijsuitreiking, waarbij de voorzitter van de Middelburgse Pétangue club. Barend Midavaine. een bijzonder dan kwoord richtte aan het adres van Zee land Promouons en de heren Jan van der Hofstede. Bert Vermeer en Willem van Zeeland, die een groot aandeel in de organisatie van dit geslaagde jeu de boules-evenement hadden. Vooral de geluidswagen van Zeeland Promotions was onmisbaar voor het toernooi. Een groot aantal Middelburgse bedrijven stelde prijzen voor het concours be schikbaar ZWARE SCHADE BIJ AANRIJDING GOES - Bij een botsing op de kruising Deltaweg-rijksweg 58 te Goes is dins dagavond een personenauto volledig vernield, en een tweede personenauto zwaar beschadigd. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. Het ongeval gebeurde toen de auto. be stuurd door W B uit Keulen op de Del taweg stopte en de 21-jarige automobi list J J de G uit Den Haag hem achte rop reed INBRAAK IN BENZINESTATION: SCHADE ONBEKEND GOES - In de nacht van maandag op dinsdag is ingebroken in het benzines tation aan rijksweg 58. ter hoogte van Nisse. De gemeentepolitie van Goes constateerde omstreeks half vijf dins dagmorgen dat de voorgevel en toe gangsdeur van het benzinestation door een auto in elkaar was gereden. Op die manier werd de toegang tot het benzinestation geforceerd. Ontvreemd werden onder andere diverse rookwa ren. muziekcassettes, auto-accecoires en een radio. De waarde van de gestolen goederen is nog niet bekend, evenmin als de omvang van de schade aan het benzinestation. Hectare schor en duin verbrand OOSTBURG - Dinsdagmiddag is bij de Adornispolder in Nleuwvliet ongeveer een hectaie schoi en duin verbrand De brand werd bestreden door de korpsen uit Cadzand en Bieskens Men had het vuui. dat omstreeks half twee gesigna leerd werd. spoedig onder controle GOES - Het dagelijks bestuur van de ZLM heeft maandag tijdens de hoofdbes- tuursvergadering de heer A. J. G. Doeleman voorgedragen als nieuwe voorzittei vande Zuidelijke Land bouw Maatschappij (ZLM). De verkiezing vaneen nieuwe voorzitter is nodig nu de huidige voorzitter, ir. D. Luteijn. zich na zliii v eikiézing tot voorzitter van het Koninklijk Nederlands Landbouw Comité genoodzaakt ziet per 1 januari 1977 zijn functie bij de ZLM neer te leggen. De voordracht van het dagelijks bestuur - er staat slechts één kandidaat op - is het resultaat van uitgebreid overleg met de dertien ZLM-kringen. Het is de bedoeling dat de officiële verkiezing van een nieuwe ZLM-voorzitter plaats zal vinden in de hoofdbestuursvergadering van 6 september aanstaande. Tot die datum kunnen de - kringen nog kandidaten voordragen. De heer Doeleman (48) heeft een akkerbouwbedrijf in Nieuwerkerk en maakt als voorzitter van de ZLM-kring Schouwen-Duiveland al meer dan acht jaar deel uit t van het hoofdbestuur. Sedert twee jaar neemt hy de akkerbouwoverzichten voor zijn rekening. Verder is hij voorzitter van de recreatiecommissie van de ZLM en tot voor kort was hy voorzitter van onder meer de onderwyeommissie. Namens de ZLM heeft de heer Doeleman zitting in de provinciale raad voor de recreatie in Zeeland. Ook is hij bestuurslid van de stichting Proefboerderij Rusthoeve en plaatsvervan gend lid van de Pachtkamer Zierikzee. Ook in landelijk verband vervuld de heer i r Doeleman reeds enige tyd een aantal bestuurlijke functies namens het KNLC, onder meer als bestuurslid van het hoofdproduktschap voor akkerbouwprodukten en als lid van de commissie beheer agrarische opleidingscentra van het KNLC in Dordre ht BUS RIJDT 8 KEER PER DAG HEEN EN WEER TOTAAL 180 SCHOLIEREN GOES - Sinds het begin van het nieuwe schooljaar - afgelopen maandag - is in de gemeente Goes op vrij grote schaal het busvervoer van schoolkinderen op gang gekomen. Dagelijks trekken ongeveer 180 kin deren uit de nieuwe woonwijk Goese Polder naar schoolgebouwen in Goes-West. Een autobus van de Automaatschappij Zeeland (AMZ) rijdt acht keer heen en weer. Dit al les omdat het nieuwe schoolge bouw, bestemd voor het rooms- katholieke basis- en kleuteronder wijs. in de Goese Polder niet op tijd gereed is gekomen. In het bestaande scholencomplex bij de Erasmusflat in de nieuwe woon wijk. zijn momenteel vier scholen ondergebracht (zowel kleuter- als ba sisonderwijs): het Binnenhof (open baar). Goese Polder II topenbaari. de Holtkampschool irooms-katholiek) en de prinses Margrietschool (protestants-christelijk). De ruimte in het scholencomplex is veel te krap geworden om alle leerlingen op te kunnen vangen. Vandaar dat de ge meente Goes als tijdelyke oplossing leegstaande lokalen in Goes-West beschikbaar heeft gesteld. Gevolg van deze noodoplossing was wel dat er voor vervoer van de kinderen ge zorgd moest worden. Vafluit de openbare basisschool het Binnenhof gaan 62 kinderen (3e klas en een combinatieklas 4/5) naar de H. van der Veenschool In West De rk- basisschool stuurt 60 leerlingen van de klassen 3. 4 en 5 naar een houten barak achter de Mariusschool, waar vroeger een rk-nijverheidsschool ge vestigd was. De protestants- christelijke basisschool rijdt met 58 kinderen (klas 3 en 4) naar de barak achter de Mariusschool. Aan deze si tuatie komt pas een einde, als de Holtkampschool kan verhuizen naar het nieuwe schoolgebouw in het middengebied van de Goese Polder. Bedoeling is dat de kinderen daar omstreeks half september in terecht kunnen. In de loop van jnuari 1977 vertrekken ook de leerlingen van de openbare school Goese Polder II naar een nieuw gebouw, dat grenst aan de nieuwe behuizing van de Holtkampschool. Roose. „We hebben nog wel overwo gen om iedere keer twee bussen te laten rijden, maar dat gaf problemen met het in- en uitstappen en het tijd schema. We hebben voor een com promis g Hoop Noodoplossing De noodoplossing is door het Goese gemeentebestuur tevoren uitvoerig doorgepraat met de betrokken schoolhoofden. Ook is er een brief naar de ouders gestuurd. Onder wijswethouder J. H. Roose: „In over leg met de schoolhoofden hebben we overeenstemming bereikt over de tijdelijke oplossing. Ik wil er wel op wijzen dat het overleg 100% is geweest. Ook de samenwer king van de schoolhoofden zijn over igens uit onderwijs-oogpunt gezien, niet erg bly met het heen en weer rij den. „Heel de structuur van de school ligt door elkaar", zei school hoofd A. P. Langeraert van de Holt kampschool. „Een goede start van het schooljaar kun je wel vergeten Ook de heer H. W. Hoogerland van het Binnenhof toonde zich niet erg ge lukkig met de situatie, al erkende hij dat het moeilijk anders opgelost had kunnen worden. Dagelyks trekken 180 kinderen met leerkrachten in de AMZ-bus heen en weer. Per bus betekent dat gemid deld 90 kinderen een vol geladen bus. Wethouders Roose benadrukte dat het aantal kinderen dat per rit vervoerd wordt, in overeenstemming is met de regels van het wegenver keersreglement. „Het aantal dat ie dere keer meerijdt is toegestaan, dat is heel nauwkeurig gecontroleerd. De gemeente wil wat dat betreft beslist geen problemen", aldus de heer Alle hoop van het onderwijzend per soneel is nu gevestigd op het ge reedkomen van de nieuwe rk- basisschool. Peildatum daarvoor is 16 september '76. Die datum is met name ook voor de gemeente Goes be langrijk. Als de school na het tijd stip betrokken wordt, ontvangt de gemeente over 1976 geen rijksver goeding. „We zetten alles op alles om de school op tijd gereed te hebben", vertelde de heer Roose. „Het school gebouw zelf lijkt me geen probleem. Wel de technische ruimte, dat zit erg moeilijk. Die ruimte is ook bestemd voor de andere school en het buurt centrum. Maar we hebben de nadruk gelegd op opschieten". Als eigenlyke oorzaak voor de ver traging in de schoolbouw noemde wethouder Roose het feit dat de school gecombineerd wordt met een andere (openbare) school en het buurtcentrum voor de Goese Polder. Die drie eenheden (onderling ver bonden) maken weer deel uit van het zogenaamde middengebied Goese Polder. Het overleg over en en ander - met name de inpassing in het totale bouwbeeld - heeft veel tijd gevergd. „We hebben vorig jaar omstieeks deze tyd bewust het risico genomen van vertraging, door de streven naar een combinatie van de scholen met het centrum", stelde de heer Roose. „Als we dat niet hadden gedaan, dan was het alternatief geweest: ernstige vertraging met de bouw van het wykcentrum MINI-CAMPING: BRON VAN VEEL PROBLEMEN ZEEUWSE Kennis Toen wij ons onlangs nabij de Wal- cherse duinen wat vertraden, werd de rust verstoord door een geluids wagen, van waaruit ons op beve lende toon werd toegeroepen dal wij in de avonduren naar WestkapeUe moesten komen. Aldaar greep, zo viel uit de mededelingen op te maken, een evenement plaats Waaruit dat be stond werd ons niet geheel duidelijk, maar wel hoorden wij bij herhaling dat er sprake zou zijn van veel 'Spannung en Senzaatsioon" Terwijl het geluid wegstierf, pas seerde een wandelend echtpaar. 'Spannung en Senzaatsioon in West kapeUe', citeerde de mannelijke helft. Daar is natuurlijk gewoon weer eens een schip vastgelopen". Iemand met weinig vertrouwen in het organisatorisch vermogen van de plaatselijke vereniging voor vreem delingenverkeer, als u het ons vraagt. Maar ook iemand met kennis van de plaatselijke Situatsioon. ACHTERLAND HEEFT PLAATS VLISSINGEN - De 169 campings langs de Zeeuwse kust kunnen de stroom Ne derlandse en buitenlandse vakantie gangers tijdens de topdrukte in het sei zoen niet meer herbergen. Op het ogen blik verblijven ruim 110.000 toeristen op de Zeeuwse kampeerterreinen en het komt steeds vaker voor dat kam peerders, die veelal laat in de avond in 'het Zeeuwse' aankomen, voor volle kampeerterreinen komen te staan. Deze toeristen proberen dan meestal nog een plaatsje te vinden bij een boer of gaan op zoek naar een 'mini- camping. Niet iedereen is gelukkig met deze ont- wikkeling, die vooral tijdens dit seizoen voor de nodige opschudding heeft ge zorgd Een korte greep uit de recente geschiedenis van het 'vrij kamperen' drie weken geleden werden ruim dertien kampeerders op last van de Vlissingse politie weggestuurd uit het Nollebos, een week later werden in Valkenisse een aantal boeren bekeurd omdat zij meer tenten op hun terrein hadden toegela ten dan de aan hen verstrekte vergun ning toeliet. Op het ogenblik zyn een landbouwer uit Serooskerke en het ge meentebestuur van Veere met elkaar in de 'slag' omd at ook deze boer, de heer J Melis, teveel campinggasten op zijn ruim één hectare grote terrein zou heb ben. Vooral de RECRON (de organisatie van Recreatie-Ondernemers Nederland) is uitermate ontstemd over de manier waarop sommige eigenaren van 'mini- campings' te werk gaan, De heer A. W. Kroon, directeur van RECRON, legt uit waarom men niet gelukkig is met de steeds sterker groeiende campingbed- rijven op boerderijen. „Het belangrijkste punt is dat de boeren zich niet houden aan de gestelde nor men. Per boerderij mag men drie tot vijl tenten op een daarvoor geschikt terrein laten zetten. In de praktijk is het echter zo dat dit maximum in veel gevallen ruimschoots wordt overschreden. Vaak doet de gemeente er niets aan. In Valke nisse destijds kregen de boeren proces verbaal, de kampeerders mochten ech ter blijven staan. En toen was het zelfs zo dat de gasten zelf by het gemeente bestuur zyn gaan klagen over de sani taire voorzieningen, die uiteraard niet zyn aangepast aan een grotere bezetr ting De overheid is zelf gedeeltelijk schuldig aan dit steeds groter wordende probleem, men moet consequenter op treden. vind ik", aldus de heer Kroon. Brief In een brief aan de gemeentebesturen van Zeeland stelt de RECRON. die zijn hoofdkantoor heeft gevestigd in Arn hem. dat het zogenaamd vrij kamperen danig uit de hand is gelopen. „Er kan wel degelijk worden gesteld dat de pro fessioneel geleide recreatiebedrijven schade ondervinden van dit 'wild kamperen'. Alle legale campings zijn gebonden aan minimumnormen, wat gepaard gaat met grote investeringen, heffingenen belastingen. Wij zullen ons inzetten om deze oneerlijke concurren tie uit de wereld te helpen", zo staat er in de brief. De heer K. J Coppuulst, de camping 'Ons Buiten' in Oostkapelle en secretaris van de RECRON, afdeling Zeeland, staat volledig achter deze brief. „Ik heb totaal geen bezwaar tegen hetfeitdatby boerderijen tenten mogen staan, maar dan moet men zich wel houden aan de gestelde normen van drie tot vyf eenheden Meer eenheden is on toelaatbaar. Wy betalen ens blauw aan heffingen en belastingen, waardoor onze ovemachtingsprijzen natuurUjk hoger liggen dan bij een boer Verder moeten wij voldoen aan de eisen die worden ge steld ten aanzien van de sanitaire voor zieningen Bij een boer gaat men mees tal naar één WC en heeft men één water- punt. dat is veel te weinig als er meer mensen zijn" De heer Coppoolse rekent zijn kosten voor die hij van het bedrag dat hy per nacht per persoon 2,85) krijgt uitbe taald. „In totaal gaat er een derde van het tarief af', vertelt hij. Aan de ge meente moet 35 cent worden betaald, aan het Waterschap 20 cent. er is een legesheffing voor het afval en daarover heen komt dan nog btw „Verder zitten wij met de zogenaamde 'piekheffïng' van het electriciteitsbedrijf en de water leiding. Het meeste verbruik tydens het hoogseizoen is bepalend voor wat wij voor de rest van het jaar moeten beta len", legt hy uit. Oorzaak I)e eigenlijke oorzaak van al deze op schudding is het tekort aan plaatsen langs de Zeeuwse kust. In het achter land echter is meestal nog ruimte ge noeg. Zeeland heeft in totaal 292 cam pings, waarvan er 123 in het binnen land liggen. De heer Coppoolse. die voor de REC RON een soort coördinerende taak uit voert wat betreft de bezetting van de campings verduidelijkt: „Dinsdagmor gen heb ik bij een groot deel van de Zeeuwse campings nagevraagd wat hun bezetting is. Langs de kust zit alles vol, maar in het binnenland, nu noem ik de Witte Raaf in Amemuiden. Olmenveld in Serooskerke. de Schotsmanruiter- plaat in Kamperland en de Paardekreek in Kortgene. is nog volop plaats. Ruim zeventig procent is daar bezet. Langs de kust kun je 's-morgens rekenen op een bezetting van 98 procent en 's-avonds van 100 procent", aldus de heer Cop poolse. „De mensen willen echter alle maal aan de kust zitten en zo komen ze bij de boeren terecht Als er zoveel aan bod is moet er maar een legale camping bykomen, 'vrij kamperen' biedt geen oplossing". De heer J. Melis, één van de 103 boeren die een vergunning hebben om drie tot vijf tenten op hun terrein te laten staan, is het hier niet mee eens. De boer van de Boshoekweg in Serooskerke vertelt dat regelmatig mensen om negen uur 's- avonds langskomen en vragen of hij nog plaats heeft. „Ik heb plaats genoeg, ruim één hectare grond. Als die mensen, die meestal een eind hebben gereden terecht kunnen, kan ik ze niet zomaar doorsturen. Maar ja. officieel mag ik maar drie tenten op mijn terrein hebbenDe heer Melis heeft hierdoor nogal wat moeiUjkheden veroorzaakt op het Veerse gemeente huis. Na twee processen verbaal ston den er nog steeds elf tenten bij boer Me lis. Maandag, toen het tweede ultima tum afliep, was hij inmiddels zyn ver gunning kwijt. „Hierdoor komen de kampeerders die by my staan ook in moeilykheden. Vorige week vrijdag hebben ze een circulaire van de ge meente Veere ontvangen waarin ze wer den gesommeerd myn terrein voor maandag 2 augustus te verlaten. Maar waar moeten ze heen?" Hamvraag De directeur van de Provinciale VW, de heer .1. P. de Regt vindt het ook een groot probleem. „Nu kan ik wel weer de hamvraag stellen van 'wanneer is Zee land vol' maar daar heeft nog niemanfl een antwoord op kunnen vinden. Ik ge loof echter niet dat het aanleggen van legale campings een oplossing zal bie- Er zullen hoogstens nog meer toeristen hun weg weten te vinden naar Zeeland. Ik ben bang dat de mensen die aanko men en geen plaats vinden, hoe hard het ook klinkt, gewoon terug moeten gaan of een plaatsje zullen moeten zoeken op een meer in het achterland gesitueerde camping", aldus de heer De Regt, die benadrukt dat dit wel zijn persoonlyke mening is: „Een oplossing voor dergelyke passan ten was in eerste instantie de boer. maar dit loopt duidelijk fout. Misschien dat tijdens het hoogseizoen sportvelden kunnen worden gebruikt om mensen op te vangen, maar ik ben bang dat ook dat te gauw de verkeerde kant op zal gaan. Het blijft een moeiUjk probleem, je kunt niet van heel Zeeland een camping ma ken. Ergens moet een eind komen aan de stroom van mensen of ons eigen leef klimaat en nodige recreatie komt in ge vaar". vertelt hij. Een mening die volledig wordt gedeeld door de directeur van de Provinciale Planologische Dienst, ir. R. M. Th. Ad- riaansens. De heer Adriaansens: „We hebben de ene helft van het Ruhrgebied, dus de andere helft kan ook wel, maar zo ishetniet. Planologisch gezien is dit ook een moeilijke zaak. Men zit met een felle top van ongeveer zes tot zeven weken, daar kun je geen nieuwe campings voor neerzetten", legt hy uit. Kamperen by de boer ziet hij ook niet als oplossing voor dit actuele probleem. „Het verstoort het landschappelyk aan zicht Overal zie je borden en tenten, op deze manier verpesten we ons eigen klimaat". Vooralsnog lykt men niet uit dit pro bleem te komen. De betreffende ge meenten treden (nog niet) op tegen overtreders van het vrij camperen en ruimte aan de kust is er niet meer. Boer Melis ('samen rond de tafel zitten en tot een oplossing komen') weet dat hij zyn vergunning kwijt is. maar de kampeer ders staan nog op zijn terrein. De loco-burgemeester van Veere, de heer P. J. Abrahamsc, zal nog bekijken of er wordt opgetreden. „Die landbou wer Melis trekt zich nergens wat van aan. Naar wat ik gehoord heb heeft hij weer nieuwe mensen op zijn terrein". C. Smies Axel viert 40-jarig ambtsjubileum A EL - De heer C. Smies. hoofdambte naar in algemene dienst op de gemeen tesecretarie van Axel. viert vrijdag 6 au gustus zijn veertigjarig ambtsjubileum 's-Ochtends om 10. 0 uur is er in de raadzaal van het stadhuis een bijeen komstwaarop hij zal worden gehuldigd. Woonhuis in Boschkapelle voor 10.600 verkocht BOSCHKAPELLE - Notaris W. Vroome uit Hulst verkocht voor de familie Crombeen uit Boschkapelle een woon- huisje aan de Bossestraat 171 te Bosch kapelle aan de haar P Verschuren uit Sint-Jansteen voor een bedrag van 10.600.- Voor deze verkoop die gehouden werd in café P. Vonk te Boschkapelle bestond een grote belangstelling Sportreal-tournee gaat niet door wegens droogte van sportvelden GOES - De tournee, die het SportreaFactiecomité van 9 tot en met 13 augustus in de verschillende wijken en kernen van de gemeente Goes had willen organiseren, gaat niet door. Dit in verband met het feit dat de kwaliteit van de sportvelden door de droogte achteruit is gegaan. Het comité heeft daarom gemeend er geen extra activiteiten op te moe ten organiseren. In plaats van de eerder gemaakte plannen denkt men er nu over om van maandag 30 augustus tot en met 3 september een zwemvierdaagse te organiseren in het openluchtzwem bad. Zaterdagmiddag 9 oktober zal verder een sport- en spelmiddag voor personen van 25 jaar en ouder wor den georganiseerd In de sporthal De Bevelanden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2