Uitbouw welzijnswerk moeilijker Plan nieuw Badhotel in raad van Domburg Stichting niet-gehuwde moeders Zeeland had totaal 37 cliënten Binnenkort rapport toekomst detailhandel Zuid-Beveland uitbhK VOLKSDANSFESTIVAL IN GEMEENTE BORSELE ZA TERDAG BEGONNEN Vissport en ander amusement tijdens de visserijfeesten Breskens MAANDAG 2 AUGUSTUS 1976 IN AANGEPAST OUDE STIJL DOMBURG - In een volgende week dinsdagavond 10 augustus te houden vergadering kan de gemeenteraad van Domburg zijn visie geven op de nieuwe plannen van de NV Hotelmaat schappij Domburg voor de vernieu wing van het Badhotel. Zoals gemeld heeft in dit plan de moderne strakke lijn plaats moeten maken voor een op zet, die enigszins verwant is met de stijl, waarin het bestaande Badhotel is opgetrokken. In een toelichting op dit agendapunt zeggen b. en w „Het komtons juist voor in dit stadium reeds van u te vernemen of een nieuw Badhotel in de geest als het ontwerpplan aangeeft uw instemming kan hebben en eveneens of naar uw oor deel dit plan past in de gedachtegang van de recreatienota. Indien dit niet het geval mocht zijn. dan kan dit aan de betrokkenen worden meegedeeld en kan onnodig te besteden moeite, tijd en geld worden voorkomen Een ander belangrijk punt voor de ver gadering van 10 augustus aanstaande is de vaststelling van het wonlngbouw- programma voor de jaren 1976-1986 B en w hebben hierbij een uitvoerige toe- Verhuizing bureau 'Het Zeeuwse Kruis' GOES - Het bureau van de Provinciale Stichting 'Het Zeeuwse Kruis, te Goes verhuist deze weck (op 3 en 4 augustus) van de Vosmaerstraat 2 naar de Bea- trixlaan 24. In het voormalig medisch centrum - dat grondig is opgeknapt en verbouwd - zal het provinciaal bureau worden ondergebracht. Dit houdt in. dat ook de administratie en secretariaatswerkzaamheden ten behoeve van de Kruisvereniging 'Noord-Beveland en Zuid-Beveland- West'. de Kruisvereniging 'Oost-Zuid- Beveland', de Kruisvereniging 'Schouwen-Duiveland', de Kruisvereni ging 'Platteland-Walcheren'. de Kruis vereniging 'Vlissingen-Souburg'. de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie, de Provinciale Zeeuwse Vereniging tot be strijding der tuberculose, het Kraam- centrum Rondom de Oosterschelde. het Kraamcentrum Walcheren en de Inter provinciale Stichting voor Opleiding van kraamverzorgsters, vanaf ge noemde datum in het nieuwe provin ciale bureau aan de Beatrixlaan zullen worden verricht Het telefoonnumer 15892 blijft ongewij zigd Op vorengenoemde dagen zal het bu reau van de Stichting "Het Zeeuwse Kruis' moeilijk bereikbaar zijn. Vanaf donderdag 5 augustus 1976 zal het bu reau weer normaal te bereiken zijn. lichting gegevenwaarui l blij kldatmen voor alles wil waken legen een "verstede lijking" van de gemeente Domburg Zo wil hel college niet kiezen voor een model, dat een dergelijke ontwikkeling in de hand zou werken. „Deze zal", zo schrijven b en w. de raad, „de draag krachtvan natuuren landschap verre te boven gaan Zij heeft aanzienlijke in grepen in het landschap tot gevolg, waardoor het historisch beeld van bui tenaf dreigt te worden verstoord. Door deze uitbreidingen worden dan ook veelal de karakteristieke eigenschap pen van de dorpskernen aangetast en dreigen er in het dorpsbeeld scheve ver houdingen te ontstaan. Tenslotte kan als argument worden genoemd dat de gemeente Domburg een belangrijke functie in de recreatie vervuld. Een en ander impliceert dat de draagkracht van de natuur en het landschap in ver band met hel behoud en handhaving van de belevingswaarde voor het gehele gebied voor zowel de inwoner als de re creant nauwlettend in acht dient te worden genomen Het college van b. en w. voelt daarom meer voor een model, genaamd 'gema tigd positief migratie-saldo' Dit model gaat er van uit dat. een natuurlijke groei mogelijk moet zijn met een beperkte uitbreiding van buitenaf. Dit laatste, aldus het college, is met name van be lang voor het instandhouden van de leefbaarheid van de dorpen. In hun toelichting op het woningbouw programma gaan b en w. er overigens van uit dat een programma met veran derde cijfers geen we van Meden en Per- Voordracht gedichten Tine Ruysschaert te Veere VEERE-In de Grote Kerk te Veerc gaf Tine Ruysschaert zaterdagavond een voordracht van een aantal gedichten van verschillende schrijvers. Hoofd schotel van het programma was het gedicht 'In den Beginne' van Bertus Aafjes dat voor de pauze werd voorge dragen. Daarna deed de Belgische kunstenares - die in hel kader van het Nederlands- Belgisch cultureel antwoord deze avond verzorgde - een greep uit enkele werken van eigentijdse en oudere schrijvers Haar voordracht werd muzikaal omlijst dooreen tweetal musici die onder ande ren een slagwerk, een xylofoon en een klokkenspel bespeelden. Er waren in de grote kerkruimte slechts een vijftigtal toehoorders die overigens van een goede voordracht konden genieten. zen behoeft ie worden Wel is het plan duidelijk gebaseerd op twee doelstellin gen, namelijk dat de bevolkingsloc- name gebaseerd dient te zijn op een ge matigd positief migratie-saldo en hei scheppen van een optimaal woonmilleu B en w. wijzen er nog op. dat door het feit dat geen gronden meer bouwrijp zul len worden gemaakt voor de bouw v;m tweede woningen de bestaande moge lijkheden uitgeput raken en de vraag zich in toenemende mate zal richten op bestaande woningen Omdat het me rendeel van deze oude woningen, met name in het dorp Domburg, dicht bij zee liggen, zal deze vraag zich luer het sterkst voordoen. In dc vergadering van dinsdagazvond 10 augustus- die om half acht begint - komt voorts een voorstel aan de orde tot deelneming aan de gemeenschap pelijke regeling Regionale brand weerkring Noord- en Midden- Zeeland. TUSSEN MEI 1974 EN EIND 1975 STICHTING BEGON WERKZAAMHEDEN IN MEI 1974 MIDDELBURG - Bij de S lichting voer niet-gehuwde moeders in Zeeland te Middelburg, die in mei 1974 met de werkzaamheden begon, hebben zich tot 31 december 1975 in totaal 37 cliën ten aangemeld. Van mei tot en met de cember 1974 meldden zich 19 cliënten bij het bureau aan en in 1975 werd door 18 cliënten dc hulp van het bureau in geroepen. Deze gegevens blijken uit het jaarverslag van de stichting over de jaren 1974 en 1975. „Zeeland is." zo staat in het jaarverslag, „lange tijd op het gebied van de onge huwde moederzorg een witte vlek ge weest op de Nederlandse kaartDe be langen van de Zeeuwse ongehuwde moeder werden aanvankelijk zo veel mogelijk behartigd door het bureau Moederhulp in Breda, maar de afstand tussen de woonplaatsen van de cliënten en het bureau in Breda bemoeilijkten de hulpverlening aanzienlijk. Een werk groep onderzocht daarom de mogelijk heden om in Zeeland een bureau voor ongehuwde moederzorg te beginnen. Hoewel in vergelijking tot de rest van Nederland het absolute aantal buite nechtelijke geboorten tn Zeeland vrij laag is, achtte men toch voldoende re denen aanwezig om tot oprichting van een stichting voor niet-gehuwde moe ders te komen In april 1972 werd deze stichting in Zeeland opgericht, met als doelstelling: „Deskundige hulpverle ning aan de niet-gehuwde zwangere vrouw, de alleenstaande ouder en zijn/haar kind en voorts aan allen die bij deze situatie bet rokken zijn." Voorts wil men ook waar dit wenselijk is preven tieve werkzaamheden verrichten ter voorkoming van die problemen waarin de stichting hulp verleent. Doordat in 1972 vanwege de subsidiërende over heid beperkende maatregelen van kracht waren op het aanstellen van functionarissen, kon pas in de loop van 1973 eenbegin gemaakt worden met het aantrekken van een maatschappelijk werkster Op 16 april 1974 trad mejuf frouw A Rosink als zodanig in dienst van de stichting Vanaf januari 1975 zijn bovendien me vrouw A. G Kroonenberg-Holthuis ipsychiaten en drs J. G. v. d. Sman (psycholoog) part-time voor het bureau werkzaam De personeelskosten en de apparaatskosten worden door het mi nisterie van erm gesubsidieerd voor 95 procent Een aanvullende subsidie wordt verstrekt door de provincie Zee- land- Sinds de oprichting is de Zeeuwse stich ting aangesloten geweest bij de Cen trale vereniging van organisaties voor hulpverlening aan niet-gehuwde moe ders (COM). Op 1 juli 1975 is de COM gefuseerd met de Nederlandse Feder atie van instellingen voor de ongehuwde moeders en haar kind (FIOM) EN DE Hendrik Pierson Stichting <HPS> De nieuwe landelijke organisatie gaat ver der onder de naam Fiom. Nederlandse vereniging van organisaties voor hulp verlening bij zwangerschap en alleen staand ouderschap. Ook de Zeeuwse stichting is hierbij aangesloten. Minderjarig Van de 19 ongehuwde meisjes en vrouwen die zich in 1974 bij het bureau aanmeldden in verband met zwanger schap of alleenstaand ouderschap wa ren er 14 minderjarig, van wie vier in de leeftijd van 14 tot 16 jaar. In 1975 waren 10 van de 18 cliënten minderja rig. onder wie ook weer vier meisjes in de leeftijd van 14 tot 16 jaar. In 1974 Orgelconcert van Dirk Jansz. Zwart DREISCHOR - Woensdagavond 4 au gustus a.s. geeft Dirk Jansz. Zwart in de Ned. hervormde kerk te Dreischor zijn 3e en laatste orgelconcert van dit Hij zal onder anderen werken uitvoeren van Pachebel, Bach, Handel, Wesley. Guilmonl. Widor iToccata uit Sympho- rtie Y) en Jan Zwart Het concert begint om 8 uur en duurt ongeveer een uur. Kerkdiensten in Duitse taal OOSTKAPELLE - In de maand augus tus worden ten behoeve van de in Oost- kapelle en omgeving verblijvende Duitse vakantiegangers iedere zondag in de hervormde kerk te Oostkapelle kerkdiensten gehouden in de Duitse taal. Deze maand worden de kerkdien sten geleid door de Duitse predikant Pfr G. V. Saar uit Leingarten. De dien sten beginnen 's-morgens om 8.45 uur. V olksdansgroepen gaven demonstraties in Hoedekenskerke HOEDEKENSKERKE - Drie buiten landse volksdansgroepen traden vrij dagmiddag op op het terrein van de NS te Hoedekenskerke. De groepen waren met de stoomtrein vanuit Goes geko men, Elke groep liet vier dansen zien, waarbij de Franse groep het meest de aandacht trok met. een demonstratie steltdansen. De meeste toeschouwers waren medereizigers uit de stoomtrein, maar er was ook belangstelling van de zijde van de bevolking van Hoedekens kerke. werden vier cliënten (na overleg met een medicus) voor een abortus ingreep verwezen naar een abortus kliniek. In 1975 werden drie cliënten verwezen naar een abortuskliniek. In dat jaar trad bij een van de cliënten een spontane abortus op. In 1975 (leden drie ongehuwde moeders afstand van hun kind ter adoptie. In het jaarverslag van de stichting zijn ook gegevens opgenomen over de va ders van de buitenechtelijke kinderen In 1974 was in negen en in 1975 in zes gevallen de leeftijd van de vader niet bekend. In zowel 1974 als 1975 werd in drie gevallen een jongen in de leeftijd van 16 tot 20 j aar als de vader aangewe zen. in de leeftijd van 21 tot 25 jaar vier 11974) en twee 11975) en m de leeftijd van 26 tot 30 jaar één <1974i en drie <1975). In 1975 was een vader tussen de 31 en 35 jaar en in 1974 één vader tussen de 36 en 40 jaar. In de meeste gevallen waren de vaders ongehuwd. Onder alle cliënten van het bureau waren erin de verslagpe riode twee van een andere dan de Neder landse nationaliteit. Onder de vaders bevonden zich in totaal negen buiten landers. Op 31 december 1975 waren nog 17 van de cliënten die zich tot dat moment hadden aangemeld bij het bureau in be handeling Middelburgers in Middleburg MIDDELBURG - De groep van neer- tien Middelburgers, die in verband met de viering van het 200-jartg be staan van Amerika naar Middn burg iAmerika i zijn gegaan, zijn zaterda gavond om 21.00 uur in New York aangekomen. Zondagmorgen om 12.00 uur werden zij door hun gas theren opgehaald meteen klein buste en een personenauto. Na een voor spoedige reis kwamen zij om 17 00 uur in Middleburg aan. Zij werden daar door het Bicentennial-comité en de heer Tim Snijder, ontvangen in de Emmanuel Lutheran Church en kregen een di ner aangeboden Vervolgens zijn ze naar de gastgezitmen gegaan en zondagavond werd een openlucht- kerkdienst bijgewoond. Tijdens die kerkdienst kreeg voor lichtingsambtenaar Rien Mondeel. die de gemeente Middelburg offïjïtèèl vertegenwoordigt de sleutel van dc stad aangeboden. Ook werden hel Amerikaanse en het Nederlandse volkslied gezongen Er is een uitge breid programma samengesteld Vanmorgen maandagi wordt tn het programma 'Open Mike' aandacht besleed aan het bezoek van Middel burgers aan Middleburg Rien Mon deel moet dan samen met de burgc meester van Middleburg en iemand van het Bicentcnnial-comite voor de microfoon vragen beantwoorden. De Middelburgers zien vol vencachting een bijzonder feestelijke week tege moet. HKINKK.NSZ ANI> - Het volksdans! esti\al. «lat de stichting upuouw (Vcsi Zuid-Bevcland in de gemeente Borselc houdt, is zaterdagmiddag begon nen. In SPORTZAAL 'De Stcnge' in Hcinkenszand vond «Ie première van het festival plaats. Aan die premiere u erkton vijf volksdansgroepen mee: l)e Baskisthe groep 'Andra Mari'. de Ierse "Byrne s Group of Dancing'. 'Vranje' uit Vlissingen. 'De Klompendansers' uil 's-Heerenhoek en de jeugdgroep van «le pas opgerichte volksdansvereniging Heinkenszand'. .-Mie groepen t i aden t wee keer op. zodat ze ruimschoots de gelegenheid kre gen hun kunnen aan het publiek t e demonstreren De dansmiddag duurde tot zes uur 's Avonds werd in het kader van hel festival, eveneens in 'De Stenge een dansavond gehouden, waarbij het tno 'Delta Succes' voor de muziek zorgde. Zondagavond traden de Basken en de Ieren op in de 'Jeugdhoeve' tn 's-Heerenhoek Vanmorgen (maandag) worden de buitenlandse volksdansers alsmede de s-Heerenhoekse Klompendansers in hel gemeentehuis in Heinkenszand ontvangen door het college van b. en w van Borsele 's Avonds treden de Basken op in of bij de landbouwschuur van de familie Vermeulen aan de Hoofdstraat in Ovezande en de Ieren in dorpshuis 'De Griend' in Hoedekens kerke Foto: 'Vranje' uil Vlissingen in actie. tADVERTENTIE JAARVERSLAG KAMER VAN KOOPHANDEL VOORTDURENDE TERUGGANG DE AANLEIDING 'ZEV1BEL' HOEDT REENIE DIT JAAR IN BRESKENS BRESKENS—"Zevibel" houdt zaterdag 14 augustus, tijdens de visserijfeesten van Breskens, dc jaarlijkse reünie en vergadering in de vismijn. De bijeenkomst begint om 10.30 uur in de kantine. Na afloop, om ongeveei 11.30 uur. zullen de deelnemers officieel worden ontvangen door b. en w. Om *12.30 uur is er een lunch in één van de vismijnhallen. Uit vijver Nollebos zeker vijfhonderd palingen gestroopt VLISSINGEN - Uit de visvijver m het Vlissingse Nollebos zijn zeker zo'n 500 palingen gestroopt. In de PZC van za terdag werd abusievelijk gemeld, dal er 75 a 80 palingen werden gestroopt. Er waren onder de stropers evenwel men sen die per persoon met zo'n 75 palingen naar huis gingen. De visvijverin hei Nol lebos wordt door de hengelsportvereni ging Vlissingen gepacht, van de gemeen- MIDDELBLRG - Op zeer korte ter mijn kan het rapport v\ orden tegemoet gezien over de huidige en toekomstige positie van de detailhandel en het con- sumentenverzorgend ambacht in Zuid-Bevcland. Bij dit onderzoek zijn alle steden cn dorpen betrokken. Dit blijk tuit het jaarverslag 1975 van de Kamer vanKopphandel en Fabrieken voor Midden- en Nöord-Zeeland, waarin de verwachting wordt uitgesproken dat de resultaten van het onderzoek in de vorm van een rapport medio 1976 aan het bestuur van de kamer ter beschik king zullen komen. Het onderzoek is op verzoek van de kamer ingesteld door het Centraa. Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf te Amsterdam. Dit is gebeurd in verband met dc voortdurende teruggang in het aantal dctailhandclsvestigingcn en het con sumentenverzorgend ambacht in Midden- en Noord-Zeeland. Bij het bestuur van de kamer ontstond hier door ernstige verontrusting over de toekomstmogelijkheden van vestigin gen van deze aard in de dorpen. „Daar bij is tevens overwogen", aldus het jaarverslag, „dal een verdere voort gang in deze ontwikkeling een ernstig gevaar in zich bergt voor dc instand- houding wan een redelijke voorzie ningsniveau". Behalve een inventarisatie van het aanwezige winkelaanbod en consumen ten verzorgende ambacht, naar omvang en samenstelling, omdat dit onderzoek een evaluatie van de huidige en een prospectie van de toekomstige positie van deze takken van het bedrijfsleven met onder andere door het Centraal In stituut voor het Midden- en Kleinbedriji verzameld landelijk cijfermateriaal. In het jaarverslag van de Kamer van Koophandel wordt voorts in een aparte paragraaf aandacht besteed aan de toe komstmogelijkheden van het bedrijfs leven in Hansweert en Wemeldinge in relatie tot de opening van de Rijn- Schelde verbinding in 1975. Deze heeft geleid lot een belangrijke vermindering van de omzet- en winstmogelijkheden van de onderneming - en die nauw be trokken waren bij de functie van het Kanaal door Zuid-Beveland Geconsta teerd wordt dat de sinds de opening van de Rijr.-Schelde verbinding bij de ka mer negen bedrijfssluitingen zijn gere gistreerd Gememoreerd wordt, dat ten aanzien van het vraagstuk van de vesti gingvan parlevinkersbedrij ven langs de Rijn-Schelde verbinding door de minis ter is bericht, dat het wenselijk is om de voorkeur van deze bedrijven voor vesti ging aan insteekhavens langs de Rijn- Schelde verbinding boven het gebruik van de vluchtliaven Tholen te toetsen aan de gegevens die voorkomen uit een nadere door de zogeheten commissie Streefkerk in te stellen onderzoek naar de rentabiliteit van dergelijke vestigin gen. alvorens overwogen wordt insteek havens te laten maken In het hoofdstuk 'Werkzaamheden van de kamer' wordt in het jaatverslag voorts aandacht besteed aan onder meer de ontwikkelingen rond de vaste oeververbinding Westerschelde. de af valwaterzuivering en de ruimtelijke or dening Hel jaarverslag wordt afgesloten met een aantal tabellen, die een bijzonder goed inzicht geven in onder meer de loop der bevolking, de bevolkingsdicht heid ui het gebied van dc kamer, spoorweg- en telefoonverkeer, werk loosheid enz Bij de kamer stonden eind 1975 7744 ondernemingen ingeschreven tegen 7724 aan het begin van dat jaar. Op Walcheren nam het aantal onderne mingen met 90 toe tot 2920. Op Zuid- Beveland daalde het met 44 naar 2655, op Noord-Beveland een daling met drie naar254, op Schouwen-Duiveland nam het aantal met twee toe naar 1160 en op Tholen en Sint Philipsland daalde het aantal met 25 naar 755. BIERVLIET - Uitslag van de pnjs- vlucht vanuit Compiegne met 43 oude duiven. B v d. Slikke 1. 5 en 7. J. Lip pens 2. 3. 6. 8 en 10. Aug Janssens 4. A. Engels 9. VAN 14 TOT EN MET 16 AUGUSTES EVENEMENT WORDT VOOR DE 23E KEER GEHOUDEN BRESKENS - in Breskens worden van vrijdag 14 tol en met zondag 15 augus tus voor de 23e keer visserijfeesten gehouden. I)at gebeurt met een afwis selend en bijna 'overladen' te noemen programma, waarin sport en amuse ment ruimschoots zijn vertegenwoor digd. Vrijdagavond 13 augustus begint om 18 uur een wielerkoers voor amateurs op het Spuiplein. Daar zijn zowel start als finish. (Slot van pap. 1) Daar wijst men erop, dat zich dc laatste tijd wel een knelpunt voordeed bij de protestants-christelijke dienst voor maatschappelijke hulpverlening )\aar vier Zeeuwse vakalures te situeren zijn: die kunnen echter waarschijnlijk ge woon vervuld worden, omdat ze 'in de moïen' zaten vóór do brief van de staatssecretarrs uitging. Datzelfde gold voor de beide andere Zeeuwse vakatures. Benadering Men acht het op het bureau Zeeland van erm niet waarschijnlijk dat op grond van de recente maatregelen ook wordt gewerkt naar een beter evenwicht in de verhouding van maatschappelijk wer kers op inwoners per provincie. „De Zeeuwse situat ie is in feite in Nederland de dichts mogelijke benadering van de richtlijnen, die al jarenlang voor dc (rijks)subsidieregelmg gelden één maatschappelijk werker op vijfduizend inwoners. Dat gegeven komt in de maatregel niet aan de orde Het komt er dus op neer. dat in een aantal andere provincies men hel niet nodig heeft ge vonden daaraan te voldoen om de sub sidiemogelijkheden zo gu.istig mogelijk toegepast te krijgen Hoe dan ook: de omstandigheden om mensen aan te trekken lagen voor alle provmeies ge lijk Dat in Zeeland de richtlijn wel dicht wordt benaderd heeft mede le maken met de geografische situatiezo zegt men. Tegen die achtergrond denkt men bij het bureau Zeeland van erm. dat het metname moeilijker zal worden dan voorheen om - ook door erm nodig geachte - uitbreidingen in het welzijns werk financieel rond te krijgen. Vraagtekens Hoewel secretaris mr .1. .1. van der Meulen erkent, dat de bezetting aan algemeen maatschappelijk werkers in Zeeland vrij gunstig is vergeleken met andere proxincies. zet hi j vraagtekens bi j dc manier, waarop staatssecretaris M cijer de overschrijding van de begro ting in deze sector wil terugdringen Hij spreekt van «li gemakkelijkste \xeg". Van der Meulen: „Waarom zit Zeeland relatief vrij gunstig? Het is vooral een gevolg van de geografische situatie, van de slechte bereikbaar heid van regio's over water. Tiaar «ie Zeeuwse instellingen op zich zijn niet groot. «1e gemiddelde bezetting is ze ven maatschappelijk werkers. En twee man minder bij een instelling met twintig of dertig maatschappelijk werkers heeft minder consequenties plotseling twee man XV egvallen op een ploeg van zeven. „Ik ben hang. dat dit soort situaties zich in Zeeland zou kunnen voordoen". Hij tekent erbij aan, dat zich op dit. mo ment in het algemeen maatschappelijk werk in Zeeland geen 'geweldige knel punten' voordoen, maar dat, dat. wel kan gebeuren als het aantal mensen door een vakaturestop terugloopt. Als nadeel van de door de staatssecretaris voorge stane oplossing signaleert mr Van der Meulen ook. dat de 'afvloeiing' van maatschappelijk werkers 'afhankelijk is van toevallige omstandigheden, pen sionering of vertrek van mensen naar elders. „Dan wordt er dus niet gekeken naai de bezetting van een gebied en wordt er volslagen langs de behoeften heen gelopen. Er wordt gewoon gezegd: als er vakatures ontstaan mogen die niet worden opgevuld" A iel isoleren Als gevaar daarvan zier mr Van der Meulen bovendien, dat in deze opzet het algemeen maatschappelijk werk geïsoleerd is van het geheel van de maatschappelijke dienst verlening. Van der Meulen: De hele plaatsbepa ling van het maatschappelijk werk is een beetje vaag. De meeste maat- ehappclijk werkers in Zeeland heb ben het verrekte druk. De grensafba- kening van het werk is een beet je vaag. Er is over en weer contacten en wis selwerkingen tussen bijvoorbeeld het algemeen maatschappclimk werk en Medisch Opvoedkundig Bureau's of .leugd cn Gezin. Juist omdat de instel lingen over cn weer vaak contacten hebben, heeft dat ook over en weer ge volgen: als je de één minder mensen geeft, krijgt ook een ander dat op z'n brood". Hij vreest, dat onder het motief van de vakaturestop op erm ook eraan gewerkt zal worden de verhoudingen tussen het aantal maatschappelijk werkers op de inwonerlallen in de provincies recht te trekken en dat dit "te cijfermatig' zal kunnen gebeuren, zonder dat de bijzon dere omstandigheden in de provincies voldoende recht worden gedaan. In dit opzicht attendeert hij op de ontwikke lingen rond de telefonische hulpdienst in Zeeland, die nog niet van de grond kan komen, evenmin als een alterna tieve hulpverlening aan jongeren „Pro vincies. die dat allemaal al wel hebben worden zo in feite bevoordeeld. Hel lijkt me. dat uitbreiding van dit soort hulp verlening in Zeeland onder de gegeven omstandigheden nog moeilijker van de grond is te krijgen". Het programma voor zaterdag 14 au gustus ziet er als volgt uit 9 uur rom melmarkt op Spuiplein. 14 uur hijsen van de wimpels op de winnende visserij schepen en het uitvaren van de vissers vloot met belangstellenden aan boord. De schepen worden om 15 uur terug verwacht. Dan zal er ook een gratis 'proevertje' garnaal worden uitgedeeld. Eveneens om 15 uur demonstraties vis- fileren en uitdelen van gefrituurde filets bij de mijn. Om 15.15 uur starten de havenzwem wedstrijden. Start en finish zijn in de vissershaven. Om 15.30 uur is er in de vismijn een garnalenpelwedstnjd. Om 16 uur treedt bij hotel 'Het Wapen van Breskens' de Breskense visserskapel 'De Krabbekokers' op, om 16.30 uuriser op het Oranjeplein een cyclobaltoemooi en om 18.30 uur voetballen de vissers van Breskens tegen die van Bray- Dunes De muziekvereniging uit Maasdijk geeft om 20 uur een show op het Spuiplein- Eveneens 20 uur: AVRO's Toppop in het Casino en om 21 uur: volksbal in de vis mijn met het orkest de Jumbo's. Parasaiting Het programma van zondag de 15e be gint om 14 uur met een demonstratie parasaiting voor de havens. Om 14.30 uur is er een internationale schieting op de liggende wip op het Spuiplein en om 15.30 uur beginnen in dc haven zeilwedstrijden. Rond 16 uur worden de visbakkers uit het Belgische Heist verwacht. Ze delen op het Spuiplein gebakken vis uit. De muziek komt van "De Krabbekokers'. Om 19 uur is er op het Oranjeplein een show van majoretten uit Westdorpe, om 20 uur begint een taptoe van de Bres kense muziekvereniging, om 21 uur is er op de haven - tegenover hotel 'Het Wa pen van Breskens' - groot vuurwerk en dan start tevens het afsluitingsbal in de vismijn. De muzikale begeleiding komt van de Jumbo's. Tijdens de visserijfeesten zullen diverse muziekkorpsen met drumbands en ma jorellen optreden. Dat gebeurt met name zaterdag en zondag. Op het Oran jeplein is er een kermis ingericht., in de vismijn kan vis en garnaal worden gege ten en in de café's gedanst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4