Klap van de drukte minder hard dan voorgaande jaren Drie doden bil irontaie botsing op JNieuwlandseweg Middelburg s==i~s Belgische schutters kampioen staande wip Mr. P. C. Adriaanse, Middelburg, overleden Commissie havenschap weerlegt kritiek EUROPESE JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN MAANDAG 2 AUGUSTUS 1976 AUTO MET GEZIN UIT APELDOORN PLOTSELING OP LINKER WEGHELE!' Botsing te Hulst: -TV 1 1 1 P .l 1 I .l auto's beschadigd ja-**- je. straat-Glacisweg te Hulst aan twee au- to's zware schade. De botsing gebeurde. j "11 1% /W 1 1 11 toen P. M. uit Stekene (B) afremde. De beide auto's werden zwaar beschadigd Alles beperkte zich tot materiele scha de Uitvoering dijkiersterking Viane-Bruinisse begonnen ZIERIKZEE - De afgelopen weken zijn de problemen rond de grondver werving voor de dijkverbetering Viane-Bruinisse grotendeels opgelost. Zoals gemeld verliepen de onderhan delingen met sommige eigenaren stroever dan was verwacht. Nu is men zo ver rond dat het uitvoeren van de versterkingswerkzaamheden aan het twaalf kilometer lange dijkvak kon worden gegung aan het aanne mersbedrijf Oosterwijk B.V. in Rotter dam, dat inmiddels met het karwei is begonnen. Ook is de aanleg van de rioolwaterlei ding van Nleuwerkerk via Oosterland naar de zuiveringsinstallatie in Bruin- isse gegung Dit werk zal worden uitge voerd door de firma H. P. Bellemakers in Almkerk en machinefabriek Holthuis B.V. in Venlo. DRIE KINDEREN ERNSTIG GEWOND IN ZIEKENHUIS MIDDELBURG - Bij een fron tale botsing tussen twee perso nenauto's op de Nieuwlandse- weg bij Nieuw- en St. Joosland zijn zaterdagavond drie men sen gedood. Drie kinderen van een gezin uit Apeldoorn, waar van beide ouders om het leven kwamen, zijn ernstig gewond in het Gasthuis te Middelburg opgenomen. De bestuurder van de tweede bij het ongeluk be trokken auto werd licht ge wond. Tengevolge van dit ongeluk kwamen Bezoek Amerikaanse jongeren Tholen THOLEN - De afdeling Tholen en Sint Philipsland van de plattelands jonge ren gemeenschap zuid heeft zaterdag met 37 Amerikaanse gasten een rond reis gemaakt door Zeeland. Er werd onder andere een bezoek gebracht aan de Delta-expo in Stellendam, waar men via een tweetal films en een bezoek aan de Haringvlietslnizen een inzicht kreeg van de Deltawerken. Via de Brouwersdam en de Zeelandbrug werd Veere bezocht om daarna verder te trekken naar Middelburg, waar Klein Walcheren werd bezochten gelegenheid werd gegeven om te winkelen. Na het diner in café-restaurant 'De Eendracht' reisde het gezelschap vla een bezoek aan dancing 'Rlekieres' in 's Heerenhoek en de braderie in Bergen op Zoom weer naar huis. De zondag werd doorgebracht in de gastgezinnen, waar bij men van de gelegenheid gebruik maakte nog iets meer van het eiland Tholen te zien. In de avonduren werd in het Oud-Vossemeerse dorpshuis 'De Vossenkuil' een afscheidsbijeenkomst gehouden, waarbij ook de gastgezinnen aanwezig waren, welke een ontspannen en familiair karakter had. Maandag morgen vertrekken de Amerikaanse jongeren, welke afkomstig zijn uit de staten Kentucky. Ohio, Kansas en New Yersey om achtuur vanaf Schiphol voor de terugreis. Walbegroeiing door brand vernield RENESSE- Zondagavond omstreeks half zeven brak, waarschijnlijk door onvoorzichtigheid met vuur, brand uit in de begroeiing op de wal, die camping 'Schouwen' scheidt van de Hogeboom- laan. Hoewel de brand met al het voor handen beschikbare materiaal bestre den werd kon toch niet voorkomen worden dat het vuur zich steeds meer uitbreidde in de kurkdroge begroeiing, die bestaat uit brem en dennen. Vooral vanuit het aan de overzijde gele gen motel 'De Ark' was men zeer actief. Met twee slangen werd getracht de vlammen, die soms een hoogte van tien tot vijftien meter bereikten, te doven, maar een der slangen was te kort en op de andere stond te weinig druk. Ook de mensen van camping 'Schouwen', die verschillende bungalows, die achter de wal staan, bedreigd zagen, bestreden met een slag het vuur. Overigens deden bewoners van 'De Ark' uitstekend werk, doorzo'n vijftien aan derand van de wal geparkeerde auto's weg te trekken, hiervan zouden enkelen zeker in brand zijn geraakt Inmiddels was de brand weer uit Renesse en Haamstede gearri veerd en hadden het vuur snel onder controle. Geruime tijd werd daarna nog besteed aan het nablussingswerk. De begroeiing op de wal brandde vrijwel geheel weg. Versieren Hel ringrijden, met die als net ware uit de Zeeuwse klei getrokken zware paarden, is altijd weer een boeiend schouwspel. Zo ook voor de kleine Vlissingsepeuter, die dribbelend aan de hand van zijn moeder zaterdag het toemooi-terrein betrad. Hij keek zijn ogen uit en kon er maar niet ge noeg van krijgen. Zelfs de in het vooruitzicht gestelde verlokkingen van een ijsje konden hem er niet toe brengen om zijn plaatsje aan het dranghek te verlaten. Zoveel paar den zie je immers niet elke dag bij elkaar Grote belangstelling toonde het ven tje met name voor de fraai uitgedoste paarden, vrolijk opgetuigd mei strikken in manen en staart. Daar had het knaapje het duidelijk even moeilijk mee: zo zie je ze immers niet in de wei. „Van dat?", informeerde hij bij zijn moeder, wier ervaring haar had ge leerd deze zinsnede te moeten verta len als „Waarom zitten er allemaal strikken aan die paarden?". Ze aar zelde even. Hoe moest je een kind van nog geen drie daarvoor een plausi bele verklaring geven. Zelf had ze er nooit bij stil gestaan, nooit naar het waarom gevraagd. Het was altijd zo geweest, ringrijden en versierde paarden vormen een ondeelbare eenheid De kleine vent overbrugde de impas se Hij had zelf het antwoord gevon den en maakte zijn moeder daar dan ook onmiddellijk deelgenoot van. „Dat paard is jarig", deelde hij mee. om het leven de bestuurder van één van de auto's, de 41-jarige heer F. O. Dotu- long uit Apeldoorn en zijn echtgenote die naast hem op de voorbank zat. de 41-jarigemevrouw G. Dotulong-Les. De enige passagier in de andere auto, die eveneens naast de bestuurder zat. de 21-jarige heer A. van Dis uit Nieuw- en Sint Joosland was het derde dodelijke slachtoffer. De drie ernstig gewonde kinderen zijn een negentienjarige zoon van de familie Dotulong. een zeventienjarige zoon en een twaalfjarigdochtertje. Zij zaten op de achterbank in de auto van hun ou ders, die kort voor de botsing vanuit Middelburg in de richting Nieuw- en Sint Joosland reed en ter hoogte van het viaduct bij Nieuw- en Sint Joosland op onverklaarbare wijze op de linkerhelft van de weg is gaan rijden. De kinderen liepen alle drie gebroken bennen en in wendige kneuzingen op. Het ongeluk gebeurde omstreeks zeven uur zaterdagavond. De Apeldoorne fa milie was toen op de terugweg van een bezoek aan kennissen in Middelburg. Toen hun auto bij de nadering van het viaduct - de weg is hier tweestrooks - plotseling links ging rijden was het voor de bestuurder van de tegemoetko mende auto. de 22-jarige J. P. de K. die in de richting van zijn woonplaats Mid delburg reed, niet meer mogelijke de frontale botsing te voorkomen. Auto van de dijk bij 's-Heerenhoek: bestuurder gewond •S-HEERENHOEK - Een Belgische au tomobilist heeft in de nacht van zater dag op zondag een hoofdwond opgelo pen, toen het nabij 's-Heerenhoek van de Westeinderdijk reed. De Belg, de sportvisser E. L uit Antwer pen, kwam uit de richting Driewegen. Vermoedelijk heeft hij in het donker - het was tien over half drie - een scherpe bocht in de dijk over het hoofd gezien. Daardoor reed hij rechtdoor de dijk af en kwam ongeveer zeven meter lager met zijn auto tot stilstand De Belg werd met een hoofdwond overgebracht naar het ziekenhuis Bergzicht te Goes. Drie personen licht gewond bij botsing te Axel AXEl. - Zaterdagmiddag zijn bij een autobotsing te Axel drie personen licht gevvong geraakt. Het ongeluk ge beurde, toen J. R. V. uit Assche (B) bij de kruising Putdijk-Rooseveltlaan geen voorrang verleende aan M. K. uit Axel. Mevrouw V. liep daarbij een linker arm- fractuur op, het negenjarige dochtertje een rechter armfractuur. terwijl het elf maanden oude zoontje ter observatie in het ziekenhuis te Sluiskil werd opge nomen. De beide auto's werden zwaar beschadigd. Aanrijding te Axel: fietser in ziekenhuis AXEL - Zaterdagmiddag is bij de kruising Koewacht-Zuiddorpe nabij de wijk Bonte Koe de 70-jarige A. van G. uit Koewacht aangereden, zodat hij naar het ziekenhuis 'Sint-Liduina' te Hulst moest worden vervoerd. Van G. Stak met de fiets de kruising over, toen de autobestuurder M. V. uit Oudegem (B), kwam aangereden. Bij de botsing liep de fietser een hersenschud ding en verwondingen aan hoofd en be nen op. De fiets en de auto werden zwaar beschadigd. De gevolgen waren vei schikkelijk Beide wagens weiden bij de botsing to taal vernield Mevrouw Dotulong was op slag dood. evenals de passagier in de andere auto. de heer Van Dis De heei Dotulong overleed zondagmorgen vroeg in het Gasthuis te Middelburg Al leen de bestuurdei van de andeie auto. de heer De Kwerd slechts licht gewond Hij kon na behandeling in het zieken huis naar huis De heer en mevrouw Do tulong laten vijf kinderen na Twee van hen waren thuisgebleven in Apeldoorn Gladheid Op een andei gedeelte van de Nieuw- landseweg. dichtbij Middelburg, ge beurde zaterdagavond laat - half twaalf - nog een ongeluk, waarbij drie mensen licht gewond raakten. Ooizaak was een kop-staartbotsing tussen twee perso nenauto's, die in de richting Middelburg reden. Toen de bestuurder van de voor ste auto, mevrouw J. V. K. uit Middel burg remde werd haar wagen van achte ren geramd door een auto. bestuurd door mevrouw A T P. uit Middelburg Mevrouw P evenals haar zoontje en passagiere mevrouw C D D uit Mid delburg liepen bij de botsing snijwond- Jes op Bij deze botsing wei den de auto's eveneens geheel vernield In de loop van zaterdag kwamen in Middelburg nog verschillende andere aanrijdinkjes met blikschade voor. In vijf gevallen moest de politie assisten tie verlenen en constateren, dat de re genval na de lange droogtepcriodc en de daardoor optredende onverwachte en bijzondere gladheid de bestuurders hadden verrast. BROMFIETSER IN BOTSING MET KOE HOEK - De bromfietser R. uit Philip pine is zaterdagavond op de Kanaal polderdijk bij Mauritsfort in botsing ge komen met een loslopende koe. eigen dom van L D. uit Hoek. De bromfiets werd beschagigd. NEDERLAND OP DERDE PLAATS AARDENBlIRG - België is zondag in Aardenburg Europees jeugdkampioen handboogschieten geworden. Na spannende wedstrijden in de Gaai- perswei won de Belgische ploeg voor Nederland en Frankrijk. Bij het indi vidueel kampioenschap was de Belg I. Coulier de wterkste en werd de Fransman Chris Carton tweede. 's-Morgens maakten de deelnemers na een gezamenlijke kerkdienst, een rond gang door het dorp. begeleid door de Aardenburgse fanfare Om ongeveer kwart voor elf werden de schutters ont vangen door de burgemeester van Aar denburg, drs. W. L A. Lockefeer. Om twee uur begon het schieten. Per- land mochten 40 schutters individueel aan de wedstrijd deelnemen. Aan het landenkampioenschap mochten 20 schutters per land deelnemen. Er werd geschoten op een staande wip van 27 meter hoog. In de finale schoten 13 jon gens, van wie er drie uit Nederland kwamen. Van de overige deelnemers kwamen er 6 uit België en 4 uit Frank rijk. De twee deelnemers die uiteindelijk overbleven en die dan ook streden voor het individueel kampioenschap waren de Belg L Coulier en de Fransman Chris Carton. Uiteindelijk bleek de Belg het beste en werd Europees kampioen Het landenkampioenschap werd door Bel gië met 43 punten gewonnen. Op de tweede plaats volgde met 33 punten Frankrijk, terwijl Nederland de derde plaats bezette met 30 punten. Dat de Belgen wonnen was te verwach ten. Er zijn in België zo'n 5000 jeugd- schutters, in Nederland slechts 50. De Belgen hadden sterke concurrentie. In de finale streden zes Belgen en drie Ne derlanders. Dit staat niet in verhouding tot de aantallen jeugdschutters per land: 5000 in België en 50 in Nederland. De voorzitter van de Nederlandse schuttersbondde heer Pee ters reikte de prijzen uit. Vand aag maandag) is er nog één wedstrijd. Niet voor het kampioen schap, maar een publieke wedstrijd, waaraan de 'rondhangende' mee kunnen doen. Er wordt dan gescho ten op twee staande wippen. De organi serende vereniging was het in 1433 op gerichte Gilde Sint Sebastlaan uit Aar denburg. DIRECTEUR DE REGT PROVINCIALE VVV: STADSRECREATIE VIERDE DIT WEEKEINDE HOOGTIJ VI.ISSINGEN - ..De drukte Ie dit jaar niet als zo'n enerme klep aangekomen. Dat is voor een groot deel te danken aan de steeds verdergaande vakanliesprei- dingen. maar het komt ook doordat men meer en meer van te voren al be spreekt. Waarschijnlijk is het wel zo ongeveer net zo druk. maar de organi satie van de opvang is beter geregeld, als in voorgaande jaren." Dat zijn de woorden van de heer J. P. de Regt, di recteur van de provinciale Zeeuwse W'V. De heer De Regt gelooft da t het het afge lopen weekeinde nog net zo druk is ge weest als tijdens de Nederlandse bouw vakvakantie „Het regenachtige weer van zaterdag heeft er toe bijgedragen dat de toeristen wat minder naar het strand zijn gegaan. De stadsrecreatie vierde hoogtij. De toeristen gingen veel meer naar musea en andere stadsat- tractles," zo zei hij. De Provinciale Stoombootdiensten hebben in ieder geval met een behoor lijke drukte te maken gehad. Vooral af gelopen zaterdag liep qua vervoersaan bod de spuigaten uit. aldus een woord voerder. In Vlissingen heeft men zater dag lussen half tien 's morgens tot zeven uur 's avonds 'achterblijvers' gehad. Er ontstonden files vanaf de af- en oprit bij het Vlissingse station tot aan de spoor wegrails in de buurt van de Keersluis brug. Bovendien speelde de PSD nog een andere nadelige factor parten: de veerboot 'Irene' moest vanwege een technische storing uitvallen. Op die dag voer men met vier boten, maar toen de Irene' moest uitvallen, heeft men bij de PSD de Juliana' ingeschakeld. Zo doende bleef het vaarschema met vier schepen gehandhaafd, „want dat was wel nodig. Tegen het tijdstip dat het za terdag qua aanbod van auto's en passa giers wat minder werd - s avonds tegen half acht - zijn de diensten verder met drie schepen uitgevoerd Zondag zijn de diensten tussen Vlissingen en Breskens normaal uitgevoerd en - zoals een woordvoerder van de PSD zei - zonder problemen „Vooral s och tens was het druk. maar s middags werd hetsnel rus tig." aldus de zegsman Ook op de veerdienst Kruiningen - Perkpolder is het zaterdag een drukte van belang geweest. Vrij uniek was dat zondagmiddag de bovendekken van de dubbeldekkers geheel vol waren. Er ontstonden geen wachttijden, zo deelde een woordvoerder mee. Problemen De polities te Vlissingen en Middelburg spraken zich in soortgelijke omschrij vingen uit. De Vlissingse politie heeft alleen veel assistentie moeten verlenen aan een goede verkeersafwikkeling bij de veerpont Vlissingen - Breskens: met name in de periode 11 uur s och tens tot 7 uur 's avonds. Voor de rest was het rustig te noemen. „In de stad was het hardstikke druk. maar alles bij elkaar gaf dat geen problemen Zondag was erg stil." aldus de woordvoerder De politie te Middelburg sprak van een Tamelijk drukte, maar niet overweldi gend." Bij de politie in Hulst zei men. dat deze stad het afgelopen weekeinde behoorlijk heeft volgezeten, „maar dat was net als anders." aldus een woord voerder. „Er zijn geen.bijzondere dingen gebeutd. alles is netjes opgelost. De Zeeuwse stranden waren hel afgelo pen weekeinde beslist niet overvol. Met name zal de regen van afgelopen zater dag de strandbezoekers parten hebben gespeeld Maar zondag, met wat beter weer, gaf - vooral - in Vlissingen het zelfde beeld als de dag er voor. Weinig strandlustigen en ook de terrasjes wa ren niet overmatige bezet, De rijkspolitie in Zeeland heeft'weinig problemen' - zoals een woordvoerder Vernielingen het uitdrukte - gehad met de verkeer- - safwikkeling op de wegen. „De grootste drukte was waar te nemen in de steden en we hoefden geen assistentie te ver lenen op de wegen." liet men weten. Dat beeld gold zowel voor zaterdag als voor zondag. „Af en toe was het razend druk. maar dan gold het alleen flauwekul dingen," aldus de politiewoordvoer- In de Westhoek van Schouwen is nog niets te merken vaneen verminderende drukte. Wel zijn er wat mensen zater dag vertrokken, maar er kwamen er weer minstens evenveel voor terug. De campings zitten nog altijd vol. voor namelijk met Duit&ersen Belgen. De po litie heeft weinig moeten doen aan de verkeersdrukte, maa r had veel werk aan de vernielingen die jongelui in de Wes thoek aanrichtten. Op de rest van Schouwen is het al even druk, In Zierik- zee was het druk, zelfs drukker dan in de weekeinden van de afgelopen maand. In Brouwershaven was de drukte wat min der, hoewel daar zaterdag de braderie veel belangstelling trok. Aan de stran den was het rustiger, maar op de Brou wersdam was het zondag vol. Veel men sen zochten daar beschutting tegen de wind. Camping- en hotelhouders aan de Zeeuws-Vlaamsc kust zijn nog steeds tevreden over de toeristendrukte. Wel is inmiddels een aantal zomergasten vertrokkentmet name vaste plaatsen op sommige campings beginnen leeg te raken), het aantal 'passanten' is ruim schoots voldoende om die 'gaten' op te vangen. Op Zuid-Beveland was het in het afge lopen weekeinde nergens overstelpend druk. Een woordvoerder van de Goese politie sprak van het rustigste wee keinde sinds een paar weken. Vrijdag en zaterdag was het op de hoofdweg dwars door Goes nog wel vrij druk met ver trekkende en komende vakantiegan gers, maar dat leverde nergens proble men op. Wat de zondag betreft kon zelfs van een weldadige rust gesproken wor den. Een woordvoerder van de streek-WV Zuid-Beveland had ook geen overma tige drukte geconstateerd. „Het was gewoon een normale zomerdag." vond hij. „Volgens mij komt dat door de va kantiespreiding. Echte topdrukte, zoals we die een jaar of vijf geleden nog wel zagen, maken we nu niet meer mee." MARKANTE PERSOONLIJKHEID VERDIENSTEN VOOR SPOR1 EN ANDERE VERENIGINGEN MIDDELBURG - Na een kortston dige ziekte is zaterdagmorgen in het Gasthuis te Middelburg op 80- jarige leeftijd overleden mr. P. C. Adriaanse. advocaat en procureur te Middelburg. Als zodanig is de heer Adriaanse, advocaat en procu reur te Middelburg. Als zodanig is de heer Adriaanse 53 jaar in de Zeeuwse hoofdstad werkzaam ge weest. Mr. Adriaanse was hier een markante en geliefde persoonlijk heid. wat tot uitdrukking kwam zowel in zijn berocpsvervulling als in zijn vele functies die hij daarbui ten, in het maatschappelijke- en verenigingsleven bekleedde. Eén van de markantste trekken in de persoonlijkheid van mr. Piet Ad riaanse was zijn ongeknutselde een voud. Hij werd wel afgeschilderd als 'een advocaat zonder glamour', maar een man groot in menselijkheid'. Bij oudere Middelburgers wortelde de populariteit van mr. Adriaanse nog in de periode dat hij uitkwam in het eerste elftal van de voetbalvefeni- ging Middelburg. Dat was in de jaren van de eerste wereldoorlog. In die tijd was mr. Adriaanse tevens actief in andere takken van sport; hij was een uitstekend atleet en maakte zich voorts bijzonder verdienstelijk voor de zwemsport, waarbij hij als be stuurslid en voorzitter van 'Luctor et Emergo' vele jaren vooral de red dingsbrigade van deze zwemvereni ging stimuleerde. Ook de voetbal vereniging Middelburg bleef na het beëindigen van de actieve sportbeoe fening profiteren van de kwaliteiten van mr. Adriaanse. Vele jaren was hij bestuurslid en voorzitter van de W 'Middelburg'. Mr. Adriaanse was voorts bestuurslid van de konin klijke vereniging 'Uit het Volkt, voor het volk' en van de plaatselijke Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer. Lange tijd was hij secretaris van VW Middelburg en daaruit vloeiden zijn activiteiten voort voor een andere -folkloristische- tak van sport, het ringrijden. Dat deed mr. Adriaanse in de ringrijderscommissie van de Mid delburgse VW, die voor de oplich ting van de Zeeuwse Ringrijders Ver eniging de evenementen op dit ge bied organiseerde. Andere belang rijke functies die de heer Adriaanse vervulde waren die van bestuurslid van de (toenmalige) Polder Walche ren en secretaris van de Voogdijraad. Mr. P. C. Adriaanse In de jaren van de tweede wereldoor log-het was mei 1942-werd mr. Ad riaanse met verschillende andere vooraanstaande Middelburgers door de Duitse bezetters als gijzelaars ge vangen gezet in het kamp St. Mi chielsgestel. Hij verbleef nog in dit kamp. toen in maart 1943 in Den Haag zijn oom. de dichter dr. P. C. Boutens overleed, die zijn gehele ar tistieke nalatenschap aan boeken en manuscripten aan zijn Middelburgse neef had vermaakt. In het door de bezetters gevorderde huis in Den Haag heeft mevrouw Adriaanse toen orde op zaken gesteld. Zij slaagde er in alles naar Middelburg te laten overbrengen, waar het een plaats kreeg in het door de familie Ad riaanse bewoonde huis aan de Dam. In de zestiger jaren kon men via een expositie kennisnemen van een vrij wel geheel veilig gestelde artistieke nalatenschap van Boutens. Het formaat van de heer Adriaanse kwam vooral tot uitdrukking direct na afloop van de oorlog, toen hij nauwelijks terug uit het kamp de taak op zich nam politieke delin quenten te verdedigen. Daarover ontstond verwondering, die mr. Ad riaanse kort kon afdoen met de ver klaring, dat iedereen recht heeft op bijstand en dat men in zo'n geval als advocaat hoort te doen wat gedaan kan worden. VIL TIJD A D VIES GE VEN O VER ONDERHOUDSBELASTING BEVOEGDHEDEN IN REGLEMENT VLISSINGEN - De Adviescommissie Bedrijfsleven Havenschap Vlissingen heeft in een brief aan b. en w. van Vlis singen de kritiek weerlegd, die in de vergadering van dc raadscommissie voor economische zaken op dinsdaga vond 1 juni aan het adres van de advie scommissie was gericht. Men had hetd de adviescommissie kwalijk genomen, dat zij brieven had gestuurd naar de ministeries van economische zaken en van verkeer en waterstaat, waarin ge vraagd werd de goedkeuringsproce dure voor de onderhoudsbelasting van het havenschap op te schorten. Vol gens de raadscommissie was de advie scommissie haar boekje te buiten ge gaan. In de brief aan het college van b. en w. zegt de adviescommissie, dat de discus sie in de raadscommissie is gebeurd op basis van een onjuiste weergave van de feitea „In tegenstelling tot hetgeen in genoemde vergadering zou zijn gesteld, is de Adviescommissie wèl om advies gevraagd over alle voorgaande beslui ten inzake de onderhoudsbelasting", aldus de brief. Verder schrijft de advie scommissie, dat het bestuur van het ha venschap reeds in december vorig jaar een eerder verzoek van de adviescom missie om haar in de gelegenheid te stel len over de voorgenomen verhoging van de onderhoudsbelasting een advies uit te brengen, naast zich neer heeft gelegd. Volgens het bestuur van het haven schap ging het om een eenvoudige aan- Drijvende mijn in zee bij Dishoek KOUDE KERKE - In de zee bij Dishoek is zondag tegen het eind van de middag een drijvende mijn aangetroffen. De mijn werd aan land gebracht, waarna de marine te Vlissingen van de vondst in kennis werd gesteld. Deskundigen van de marine hebben het explosieve voor werp zondagavond onschadelijk ge maakt. Directeur Blok, Havenschap Terneuzen, 40 jaar bij overheid TERNEUZEN - Directeur W. H. Blok van het havenschap Terneuzen viert woensdag 1 september het feit dat hij 40 jaar in overheidsdienst is. Ter gelegenheid van dit jubileum is er van 16. 0 tot 18.^0 uur receptie in hotel 'Rotterdam'. passing aan de voortschrijdende mtai- tie. „Dit terwijl uit de begrotingen van het havenschap blijkt, dat er van 1975 op 1976 sprake is van een vermindering van de tekorten in de onderhoudssfeer in plaats van een vergroting", aldus de adviescommissie, die verder schrijft, dat op een verzoek om deze discrepantie toe te lichten pas onlangs van de zijde van het dagelijks bestuur een ontwij kend antwoord was ontvangen. „Toen de Adviescommissie dan ook in april jongstleden uit de pers moest vernemen dat ook een van de deelhebbers aan het havenschap de verhoging van de onder houdsbelasting discutabel achtte, meende de Adviescommissie harerzijds alle redenen te hebben niet langer op de gevraagde verklaring te wachten en deze deelhebber rechtstreeks kopièn te doen toekomen van haar schrijven aan he t bestuur van het havenschap met het (herhaalde) verzoek de besluitvorming op te schorten, opdat de gebruikelijke adviesprocedure alsnog zou kunnen starten", zo schrijft de adviescommissie aan b. en w. van Vlissingen. Tenslotte wijst men erop. dat uit een eerste con cept voor een reglement duidelijk blijkt, dat wijziging van de onderhoudsbelas ting één van de onderwerpen is waar over de adviescommissie steeds dient te adviseren. De brief van de adviescommissie komt aan dp orde in de vergadering van de commissie voor economische zaken van de gemeente Vlissingen, die woensda gavond wordt gehouden. De agenda voor deze vergadering vermeldt verder de jaarverslagen over 1975 van de NV Haven van Vlissingen en het Haven schap Vlissingen en de te behandelen stukken in de vergadering van de raad van bestuur van het Havenschap Vlis singen op 11 augustus. De vergadering van de raadscommissie begint om hall acht. Vrij grote schade botsing Serooskerke SEROOSKERKE - Bij een aanrijding te Serooskerke zijn een auto en een bromfiets beschadigd. De bromfietser J. B. de G. uit Utrecht reed over het fietspad en kwam in aan rijding met de vanaf de Stoofweg naar Serooskerke afslaande auto, bestuurd door mevrouw J. C. K. doordat deze geen voorrang verleende. Taxi beschadigd bij botsing Haamstede HAAMSTEDE - Zaterdagnacht is bij een botsing te Haamstede een taxi zwaar beschadigd. De taxi van J. W. de K. uit Renesse reed over de Vroonweg en kreeg geen voor rang van de uit de Breedseweg komende auto van G. E. T. uit Geervliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2