Drie bejaardenhuizen in Goes gaan een fusie aan Aanleg rondweg 's-Gravenpolder kan reeds begin 1977 beginnen Cato Hubregtse zegt de PTT in St. Kruis na 26 jaar vaarwel PZC/p Onderwijsinspecteur legde eerste steen gymzaal in Aagtekerke Goese PTT nam afscheid van boekhouder J. Sturm ZONDER BONUS EN ZONDER HARTZEER vanmiddag receptie in aardenburg STERRIT TE TERNEUZEN TERNEUZEN - De trimclub Neutraal uitTerneuzen heeft deze weekeenster- rit georganiseerd. De afstanden waren volgens het NRTU-reglement 20.60,30 en 120 km. Er waren in totaal 54 deelne mers. De le pnjs van de sterrit ging naar de toerclub Hulst. De verdere uitslag: 2T. C Marinet, Philippine. 3 Brabantia, Zegge; 4 TC Noord-Brabant, Roosendaal; 5 TC Hoofdplaat en 6 TC Sas van Gent; 7 en laatste werd de TC Oostburg. ST. KRUIS - ..Zonder hartzeer zegt mejuffrouw Catharina Hu bregtse. beheerster van het post kantoortje in St. Kruis, vandaag (zaterdag) de PTT vaarwel. ..Ik ben 65 geworden, de pensioengerech tigde leeftijd, en dan word je vol gens de wet verplicht met werken te stoppen. Maar met dit baantje van mij zou ik wel honderd kunnen worden". De officiële indiensttreding van C'ato Hubregtse bij de PTT dateert van 26 jaar geleden, maar in werke lijkheid heeft ze het dubbel aantal jaren voor Tante Pos" gewerkt. Als een soort erfenis, van vader op dochter, zijn de PTT- werkzaamheden voor het gebied St. Kruis in 1950 onder haar beheer ge komen. „Als meisje van dertien zat ik al achter de telefooncentrale. Ik hielp dan mijn vader, voor wie het verzorgen van de telefoon en de telegraaf eigenlijk een bijbaantje was. Mijn vader was van beroep kleermaker. In '39 kwamen de post bestellingen er bij. Vier keer per dag toen. En dat maakte dat het wel wat drukker werd", vertelt Cato Hubregtse. ..Aan de ene kant vind ik het jammer dat ik moet uitscheiden, maar aan de andere kant vind ik het ook wel lek ker en ben ik er niet zo rouwig om. Ik hou veel van reizen, dus ik zal mijn vrije tijd best wel doorkomen. En aan gezelligheid zal het me ook niet ont breken. want er gaat geen dag voor bij of ik heb 's morgens om tien uur wel iemand bij me op de koffie", zegt Cato Hubregtse, die wel in het post kantoortje blijft wonen, omdat het deel uitmaakt van haar "eigen huis'. „De PTT huurt deze ruimte nu van me". Geen opvolger Voor de scheidende postkantoor- houdster komt geen opvolger in de plaats. "De PTT vond me toch al duur genoeg. Het is voortaan zo ge regeld dat er elke dag iemand van het postkantoor een uur in St. Kruis zitting houdt", aldus Cato Hubregt se. Dit dagelijkse zituur. van half elf tot half twaalf 's morgens, zal worden waargenomen door de Aar- denburgse postbesteller J. Snoep. Nog maar een jaar geleden heeft St. .ruis moeten vechten voor het be houd van zijn agentschap. „We heb ben toen door middel van handteke ningenlijsten actie gevoerd. Er was toch al zo weinig dienstverlening meer op het dorp. als je dan ook nog de PTT weghaalt, houd je helemaal niks meer over en raakt het dorp he lemaal dood. De school hebben ze destijds ook al opgeruimd", zegt Cato Hubregtse misnoegd. Mede dankzij de krachtige medewerking van het Aardenburgse gemeentebes tuur raakte St ..ruis niet van de PTT-dienst verstoken. Vanmiddag, tussen dne en vijf, neemt Cato Hubregtse officieel af scheid van de PTT. De receptie wordt gehouden in het ontmoetings centrum van de gereformeerde kerk aan de Sassestraat in Aardenburg. ..Met de PTT'ers uit het Aarden burgse gaan we 's avonds vrolijk het feest in dit- gebouw voortzetten. Bij mij thuis is het veel te klein voor feest" Wat verwacht Cato Hubregtse van de receptie? „Het zat er in elk geval een gezellige boel zijn. Een maand extra salaris bij het heengaan ken nen ze niet bij de PTT. Dat zit er dus niet in. Er is nog nooit iemand ge weest die bij zijn afscheid een bo nus meekreeg". ZATERDAG 31 JULI 1976 provincie BRONZEN AFSCHEIDSPENNING PTT vijftig jaar ptt-ambtenaar GOES Tijdens een bijeenkomst in hotel-restaurant Termunis te Goes heeft de Goese PTT vrijdagmiddag af scheid genomen van boekhouder J. M. Sturm. Hij vertrekt met ingang van 1 augustus '76 met pensioen, na een dienstverband van bijna 50 jaar. direc teur W. A. H. Stevels van het Goese postkantoor overhandigde de vertrek kende boekhouder als blijk van grote waardering de afscheidspenning van het staatsbedrijf PTT. In een toespraakje noemde heer Stevels boekhouders Sturm een uitermate plichtsgetrouwe staatsdienaar en en zeer prettig collega. „U was zeer bekend met de voorschriften en een vraagbaak voor de jongere en oudere garde. U was een man waar het bedrijf 49 jaar. 5 maanden 13 dagen van heeft geprofi teerd. Zolang op dergelijke wijze in dienst zijn ten bate van de gemeenschap is een hele prestatie", meende directeur Stevels. „Het bedrijf mag u daar toch wel dankbaar voor zijn'. De heer Stevels doorliep in het kort ook de loopbaan van de heer Sturm. „U hebt een werkzaam leven gehad. Dat is al be gonnen toen in 1925 van de lagere school kwam en bij uw vader - die schoenma ker was - in de leer ging. In 1927 werd u hulpbesteller bij de PTT in Colijnsplaat, gecombineerd met werkzaamheden bij de drogist In de jaren voor dc oorlog hebt u vaak in kleine kantoren rondom Goes vervangen", aldus de heer Stevels. „In de oorlogsjaren en daarna hebt u uw dienst verricht in Roosendaal, maar Zeeland trok toch kennelijk sterk, want in 1948 kwam u terug in Goes. In die 28 jaar daarna hebt u van alles gedaan, zelfs tot enkele weken na uw 65e ver jaardag". De directeur van het Goese postkan toor herinnerde eraan, dat de verdien sten van de heer Sturm al beloond zijn bij de viering van zijn 40-jarig ambts jubileum, toen hij werd onderschei den met de zilveren medaille, beho rende bij de orde van Oranje-Nassau. „De afsluiting van het werk van de heer Stunn loopt gelijk met de invoering van de automatisering van de boekhouding. Op zich is dat een fijne afsluiting van een loopbaan", meende de heer Stevels, die aan het slot van zijn toespraak naast enkele papieren de bronzen afscheid spenning van de PTT overhandigde. Ook mevrouw Sturm werd in de dank van de directeur betrokken; zij kreeg bloemen. De voorzitter van het PTT- personeelsfonds. mej. Prins richtte zich in dichtvorm tot haar scheidende colle ga. Vanaf de geboorte van de heer Sturm tot aan het moment van pensionering, haalde zij verschillende voorvallen uit het leven van de heer Sturm op. Aan het einde van haar toespraak oveerhan- digde mej. Prins verschillende geschen ken. waaronder een voetenbankje voor bij de tuinstoel die de heer Sturm van de PPT ontving. Tijdens de bijeenkomst in Terminus werd verder onder meer nog het woord gevoerd door de oudste zoon van de heer Sturm. Vele collega's van het Goese postkantoor maakten van de ge legenheid gebruik om de vertrek kende boekhouder de hand te drukken. Een en ander verliep in geanimeerde sfeer. Op de foto: directeur W. Stevels van het Goese postkantoor overhandigt de bronzen PTT-afscheidspenning aan de vertrekkende boekhouder J. M. Sturm. RAND WIJK, SCHILD EN HOF EN NIEUW ZORGVLIET Ds. W. Fokkens uit Wissenkerke viert 25-jarig ambtsjubileum GOES - Er komt op korte termijn een fusie tussen drie bejaarden verzorgingshuizen in de gemeente Goes. Het gaat om de huizen •Randwijk' en Schild en Hof in Goes en huize 'Nieuw-Zorgvliet' in Wolphaartsdijk. De drie huizen hebben een protestants- christelijke achtergrond. In eerste aanleg zal de samenwerking vooral betrekking hebben op economisch-administratieve aange legenheden. acte wordt binnenkort gepasseerd Het ligt in de verwachting dat de acte waarin de fusie van de drie bejaarden- terzorgingshuizen nader wordt gere geld, binnenkort gepasseerd zal wor den. De drie samenwerkende tehuizen zullen voorshands als afzonderlijke eenheden blijven bestaan. Het is niet uitgesloten dat in eenlaterstadium tot nieuwbouw van de huizen in Goes (Randwijk en Schild en Hof) zal wor den overgegaan. Er komt dan een groot gebouw. Drie andere bejaardenverzorgingshui zen in de gemeente Goes doen niet mee met de fusie. Dat zijn 'Rehoboth' er 'Gasthuis' in Goes en 'Poelwijck' in 's- Heer Arendskerke. Deze mededelingen kwamen onder meer vrijdagavond naar voren tijdens de vergadering van de commissie voor financiën, economische zaken en sociale zorg van de gemeente raad van Goes. De commissieleden be handelden de jaarstukken 1975 van het rusthuis Nieuw-Zorgvliet. De meeste commissieleden spraken hun voldoe ning uit over de vrij gunstige financiële positie van het rusthuis. Geconstateerd werd dat Nieuw-Zorgvliet er na de fi nanciële problemen over 1974, heel wat beter voorstaat. „Ik heb goede hoop dat het door de op handen zijnde fusie nog beter wordt", stelde raadslid D. Tanis (cgg). De heer G. J. Eshuis (cgg) twij- feldedaaraan:„Ikvraagmeafofhetdoor de fusie goedkoper wordt. Als eenheid blijven de huizen toch te klein". De heren Tanis en J. G, Welleman (pvdal vroegen zich af of het bestuur van Nieuw-Zorgvliet niet teveel op de personeelsbezetting besp aard heeft om tot een gezonde finan ciële positie te komen. Loco burgemeester drs. J. Dijkgraaf zegde toe dat dit zal worden nagegaan. De commissie ging akkoord met het ver lenen van een krediet van bijna 390.000 voor het bouwrijp maken van grond in het plan Goese Polder II. Er moeten 109 woningen worden gebouwd: 94 woningwethuizen (waaronder 8 be jaardenwoningen) en 15 woningen in de beschutte sfeer (koophuizen, waarvan de bouw onder begeleiding van de wo- ningstichting plaatsvindt). PEREOOGST BEGONNEN GOES - Inde tweede helft van deze week is in de Zeeuwse boomgaarden de pluk van de vroege pererassen be gonnen. De aangeboden Oomskinder- enperen brachten voor de grotere ma ten 23-42 cent op. voor kleinere maten 10-21 cent per kilo. De noteringen van de aangevoerde Pré- coce de Trévoux voor klasse (55 mm en groter) waren 45-72 cent. voor de kleine maten 10-28 centperkilo. Supertrevoux noteerde in klasse I (65 mm en groter) 66-88 cent per kilo. De kleinere maten klasse I van 55-65 mm) noteerden 18-40 cent per kilo. In 1975 begon de pluk en kele dagen later dan dit seizoen. Pré- coce de Trévoux begon toen met prijzen van 47-84 cent per kilo. Supertrévoux startte in 1975 met noteringen van 53-79 cent per kilo. Ook voor de verbetering van de ver keerssituatie van het kruispunt Ocken- burgh is meer geld nodig !0 000 De commissie stemde in met hel beschik baar stellen van een aanvullend bedrag Voor de aanleg van een tijdelijk pad naar de nieuwe scholen in het midden gebied Goese Polder is 35.500 nodig (met inbegrip van verlichting). De commissieleden vonden dal een erg hoog bedrag voor 960 vierkante meter tegels. ..De kindertjes zullen toch naar de school moeten Hel is helaas niet an ker worden gelegd (in samenwerking ders". verzuchtte de heer Eshuis. We inet de watermaatschappij) door het thouder Dijkgraaf constateerde dat de In het kader van het nieuwe riolerings plan vanaf de Noordhoek. moeteen zin kanaal Goes-Oosterschelde. Na de aan besteding bleek dat de kosten ervan 32 000 hoger zullen liggen De com- commissie 'met pijn' akkoord ging Raadslid Welleman informeerde de aanleg van een openbaar toilet in de missie had er geen bezwaar tegen om Ostendestraat. ..We praten er al zolang deze meerkosten op te nemen in het to- over. minstens 6 jaai Hel wordt nu toch tale rioleringsplan, waarvoor al een be- echt nodig", meende de heer Welleman drag van 175.000 is uitgetrokken Te zijner tijd zal bekeken worden of er meer geld voor zinker en rioleringsplan nodig voorrangslijst voor 1977 gezet zal is. den. Drs. Dijkgraaf verklaarde dal het plan voor het toilet zo hoog mogelijk op de WISSENKERKE - Ds W. Fokkens. voormalig gereformeerd predikant in Wissenkerke en momenteel legerpre- dikanl in Ede viert donderdag 12 augustus zijn 25-jarig ambtsjubi leum. Ds Fokkens. die 9 oktober 19'5 in de gerei gemeente pastorie van Holland- schevcld bij Hoogeveen werd geboren, bezocht de I1BS te Hoogeveen. deed daarna staatsexamen en studeerde theologie te .ampen. Zijn eerste gemeente was Wissenkerke waar hij 11 augustus 1951 intrede deed- In 1955ginghij naarWilsuin (Ov en van 1959 tol 1967 stond hij le Veenwoud- sierwal waarna hij legcrpredikant werd met als standplaats Ede concert GOES - Het marktconcert van dinsdag 3 augustus te Goes wordt gegeven door Peter van Dijk lUtrecht) Zijn pro gramma bestaat uit 2 werken van Max Reger. een reeks variaties van J H. Knecht en een orgelkoraal en de passca- flia van Bach. Het concert begint om half één. VIERDE IN REEKS VAN VIJF OP WALCHEREN 'gymnastiek hier te lang laten liggen' AAGTEKERKE - Inspecteur J. Ge- leijns van het lager onderwijs heeft vrijdagmiddagin Aagtekerke deeerste steen gelegd voor de gymzaal die in dit dorp in aanbouw is. Het aandeel van de inspecteur beperkte zich overigens tot het voegen van de steen. De steen zelf bleek al op de juiste plaats gemetseld. De gymnastiekzaal is de vierde in een serie van vijf die dit jaar op Walcheren in één boustroom tot stand komen De eer ste drie. die klaarof bijnaklaarzijn. staan in Veere. Vrouwenpolderen Serooskerke en de vijfde komtinZoutelande. De zaal in Aagtekerke. waarvan de bouw in mei begon, moet zo mogelij k half ok tober ge reed zijn. Voor Aagtekerke betekent de gymzaal eenbelangrijkeaecommodatic.Dczaalis in de eerste plaats bestemd voor het on derwijs dal daarmee een gymnastiek- voorziening krijgt naar de laatste maat staven. Daarnaast wordt verwacht dat deze moderne accommodatie het sport leven in het dorp zal stimuleren. Buiten de ringrijders kent Aagtekerke geen sportverenigingen. Voordat inspecteur Gelijens de laatste hand aan de eerste steen legde, sprak burgemeester C. G. Boender van Marie- kerke hem lof toe voor zijn aandeel in de totstandkoming. Volgensdeburgemees- ter was de onderwijs-inspecteur de ge meente in deze zaak op voortreffelijke wijze tegemoetgetreden..,Uheeftonsvan alle kanten medewerking gegeven", zo zei hij. De heer Geleijns sprak op zijn beurt waardering uit voor het initiatief dat de gemeente had genomen. In zijn toespraak benadrukte hij het belang van goedevoorzieningenvoor de lichamelijke opvoeding in het onder wijs. Naar zijn mening heeft men deze zaak op Walcheren in zijn algemeen 'te langlaten liggen'. „De lichamelijke op voeding heeft op Walcheren in het ver leden niet helemaal het pond gekregen dathetverdiende",aldusdeinspecteur. Na de felicitaties die de inspecteur met name aan de gemeen terich tte sprak bur gemeester Boender waarderende wooe- den aan he t adres van de dienst gemeen tewerken Walcheren/Noord-Beveland. diehet werkvoorbereidde en aan de bou wer. de firma BCT uit Tilburg. Voor de bouwvakkers diehet werk uitvoeren had de burgemeester een enveloppe met in houd. Als laatste sprak de directeurJ. P. J. Bar- ten van de bouwonderneming een kort woord. Hij gafdeburgemeesterte kennen dat men alle vertrouwen heeft in de streefdatum van 15 oktober wordt ge haald. De gemeente heeft daar alle be lang bij omdat men dan een belangrijke subisie van het rijk kan binnenhalen. De gymzaal neeit met de kleedruimten, douchesentoiletteneenoppervlaktevan 26 bij 16 meter. De zaal zelf heeft een oppervlakte van 11 bij 22 meter De bouwkosten bedragen ongeveer 450.000 gulden Inspecteur J. Geleijns van het lager onderwijs voegde vrijdag de eerste steen voor de nieuwe gymnastiekzaal in Aag tekerke. WEG MOET EIND MAKEN AAN ONGEWENSTE VERKEERSSITUATIES IN 'S-GRA VEN POLDER veel deelname aan tweede de ruyterrit MIDDELBURG - Zo'n 73 equipes de den mee aan de tweede De Ruyterrit te Missingen, een puzzelrit die werd georganiseerd door de motor- en auto club 'De-Zeeuwen' in samenwerking met het Vlissings Aktie Fonds. Vanafhalfachtgingendedeelnemersvan start op het Baskenburgplein en arri veerden geruime tijd later op dezelfde plaats bij de finish nadat 69 route opdrachten waren uitgevoerd en 30 ki lometer was afgelegd. Het traject was in de gemeente Vlissingen uitgezet door de heer S. Dmgemanse. Nadat de laatste equipe de finish had bereikt werd de uit slag bekend gemaakt door Zeeuwse vooratter A. Deegens in de kantine van de sporthal. Iedere deelnemer mocht daarna een prijs in ontvangst nemen. De volgende - tevens laatste - badpuzzelrxt van dit seizoen is op dinsdag 10 augus tus te Domburg, waar men vanaf half zeven kan inschrijven op het parkeer terrein aan de Jan Tooropstraat. De uitslag van de tweede De Ruyterrit luidt als volgt, A-klasse: <19 deelnemers) 1. J. van Nieuwenhuyzen Kruiningen 15 stref punten; 2. J. Hamelink Middelburg 49:3. M. Allemekinders Zierikzee 50; 4. Mevr Vos-Roosendaal 63; 5 J. van der Hagen Vlissingen 64; 6 J. Minderhoud Westka- pelle 69; 7 M. Hubregsen Oost-Souburg 70; 8. W. van Berendonk Vlissingen 75:9. J. Biese Middelburg. 91; 10. P. Jongepier Westkapelle 97 C-klasse. (9 deelnemers) 1. J. Roosen daal Waddlnxveen 138; 2. F. Bakx St, Maartensdijk 160; 3. W. van Bree Best 249; 4. D. Hoekstra Soest 249; 5. Dhr. Schuurman Ede 275. 6. L de Waardt. Arnhem 377; 7 C. van Disveld Nijmegen 380; 8. J. Kodde Apeldoorn 380; 9. S. Wa genaar St, Pietersleeuw 410. B-klasse: (45 deelnemers) 1. Th. Brugge ling en J Meyers OosGSouburg 68 strafpunten; 2. M. Roelants Oost- Souburg 77; 3. C. de Bruijne ..rabben- dijke 96, 4. Dhr. Houterman Oost- Souburg 114; 5 J. Hubregtsen Westka pelle 127; 6. W, van Tiel Vlissingen 129; 7. J. Jongenelen uoudekerke 155; 8. F. Slager Oost-Souburg 162; 9. P. Diep straten Middelburg 165. 10. C. Flipse Middelburg 165. definitieve plannen bij gs 's-GRAVENPOLDER - Begin volgend jaar kan wellicht een begin worden gemaakt met de aanleg van de rond weg bij 's-Gravenpolder. een ondereel van de provinciale weg 's-Heerenhoek Ovezande - 's-Gravenpolder - Vierwc- gen. Deze weg moet een eind maken aan de ongewenste verkeerssitautie in 's-Gravenpolder. die worden veroor zaakt doordat het doorgaande verkeer van een naar de Zak van Zuid- Beveland komende van of gaande in de richting Goes en rijksweg 58 (Vierwe- gen) door de bebouwde kom van het dorp wordt geleid. De definitieve plannen zullen binnenkort aan GS worden voorgelegd. Als die plannen vlot behandeld worden kan de aanleg van de rondweg spoedig beginnen. De aan te leggen rondweg begint op het punt waar de reeds aanwezige verbin ding 's-Gravenpolder - Vierwegen aan sluit op de weg Goes - 's-Gravenpolder en sluit zuidwestelijk van 's- Gravenpolder even voorbij het spoor- wegovergangetje aan op de bestaande weg naar Ovezande. De aansluiting van de weg 's-Gravenpolder - Vierwegen ter plaatse van de kruising met de weg Goes - 's-Gravenpolder kan gezien de huidige verkeersomvang op beide we gen gelijkvloers worden uitgevoerd. Wel dient de kruising dan met verkeerslich ten te worden beveiligd. Voor de toe komst wordt een toenemende ver keersdrukte verwacht, met name op de weg Goes - 's-Gravenpolder. Daarom zal er over pakweg vijf a tien jaar een via duct aangelegd worden. Om dit te zijner tijd mogelijk te maken is op de plaats van de kruising de nu aan te leggen weg iets verschoven ten opzichte van de vloeiend doorgaande lijn van de rond weg Het meest oostelijke stuk van de rondweg en het meest westelijke stuk van de weg Vierwegen - 's-Gravenpoldei kan in de toekomst dan dienen als zuid elijke op- en afi'it bij de ongelijkvloerse kruising. De aansluiting van de rond weg op de weg 's-Gravenpolder - Ove zande zal gelijksvloers worden uitge voerd. waarbij het doorgaande verkeei op de rondweg wordt geleid en het ver keer met de bestemming s- Gravenpolder moet afslaan. De rond weg zal daardoor optimaal kunnen functioneren. Vervallen Door aanpassingswerken in ruilver- kavelingsverband (de aante leggen rondweg is geheel in het ruilverkave- lingsblok De Poel - Heinkenszand ge legen) kunnen de kruisingen ine) landbouwwegen op één na vervallen. De verbinding tussen 's-Gravenpoldei en 's-Heer Abtskerke moet gehand haafd blijven. Provinciale waterstaat wil de kruising met deze verbindings weg met de rondweg ongelijksvloers uitvoeren. De ongelijksvloers maken kan niet bij de huidige weg 's- Gravenpolder - 's-Heer Abtskerke. Daarom is in overleg met de ruilverka veling besloten in meer zuidwestelijke richting een ongelijkvloerse kruising aan te leggen. In de commissie water staat van provinciale staten zijn wat bedeningen geuit tegen de noodzaak van een viaduct in deze verbindingsweg, maar provinciale waterstaat heeft hem toch willen hadhaven. De voor de aanleg van de rondweg en het verleggen van de weg 's- Gravenpolder - 's-Heer Abtskerke be nodigde groden zullen in het kader van de ruilverkaveling aan de provincie worden toegewezen. Het tracé kruist een boerderij, die moet worden aange kocht. De eigenaar kan een in ruïlver- kavelingsverband vrijgekomen boerde rij kopen. Voor deze eigenaar is het van belang dat zijn gebouwen op korte ter mijn worden gekocht, zodat hij de mid delen krijgt om de andere boerderij te kopen. Ook in verband metdecoördain- tie van de ruilverkavelmgswerkzaam- heaen is het van belang dat op redelijk korte termijn begonnen is met de aanleg van de rondweg en de bijkomende wer ken. Verkeersoverlast Het gemeentebestuur van Borsele heeft bij de provincie al vaak aange drongen op de aanleg van de rondweg, die op het vijfjarenplan voor de secun daire wegen staat. Het gemeentebes tuur vindt dat er zo spoedig mogelijk een eind moet komen aan de verkeer soverlast in de kom van 's- Gravenpolder. Ook ouders van schoolgaande kinderen hebben er vaak op gewezen dat het hoog tijd wordt voor maatregelen, omdat hun kinderen bij het naar school gaan de steeds drukker wordende 's- Gravenstraat moeten oversteken. Vooral in de wintermaanden, als het 's morgens nog donker is wanneer de kin deren naar school gaan. Er zijn zelfs al eens geluiden gehoord om een acue op touw te zetten. De kosten voor de aanleg van de rond weg en het verleggen van de weg 's- Gravenpolder - 's-Heer Abtskerke zul len ongeveer 4,5 miljoen bedragen, waarvan zevenhonderdduizend gulden voor de aankoop van grond en gebou wen en ongeveer één miljoen gulden voor het aanleggen van de weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9