Internationaal volksdansfeest donderdag officieel van start VOLKSDANSGROEPEN OP MARKT IN MIDDELBURG B en w Goes namen nog geen besluit over bejaardensoos hardy optiek PZC/s ROOVERS VLISSINGEN Gazelle fietsen fijne fietsen! LsustJ VERBOUW OF NIEUWBOUW WETHOUDER ROOSE VERWONDERD OVER UITLATINGEN J.P.LINDENBERGH GOES - Volgens wethouder J. H. Koose is er nog geen beslissing geno men of de kwekerij aan de Westwal in Goes tot bejaardensoos zal worden verbouwd, of dat er tot nieuwbouw wordt overgegaan. Wethouder Roose zie dat donderdagavond tijdens een vergadering van de raadscommissie voor onderwijs, sport, keugd en sa menlevingsopbouw in antwoord op vragen van het PPR-raadslid, me vrouw J. M. Prevoo-van den Heuvel. Zoals gemeld heeft wethouder J P. Lin- denbergh eerder deze week voor de no dige verbazing gezorgd, toen hij ver klaarde dat het gebouw van de afdeling beplantingen zal worden gesloopt en dat er een nieuwe bejaardensoos wordt geboud. Wethouder Roose ontkende dat donderdagavond ten stelligste. „Het verwondert mij bijzonder als er in welke commissie dan ook gezegd is, dat er voor nieuwbouw is gekozen". Volgens de heer Roose zuilden de financiële con sequenties een belangrijke rol spelen bij de uiteindelijke beslissing van b en w. De heer Roose meldde dat op het ogen blik nog niet bekend is wat verbouwing of nieuwbouw zal gaan kosten. Er zijn nog geendefinitieve cijfers. De bejaar den hebben zich uitgesproken voor nieuwbouw Wethouder Roose zette uiteen, dat het onmogelijk te garande ren is dat b en w gehoor zullen geven aan de wens van de bejaarden De heer Roose vertelde gisteravond - het PvdA-raadslid J. G. Welleman had er vragen over gesteld - dat In verband met de droogte op de gemeentelijke sportvelden slechts één keer per week één wedstrijd mag worden gespeeld Dit in verband met de droogte. ..Enkele ver enigingen hebben toernooien af moeten gelasten Dat is erg triest. Maar die maatregel is gewoon nodig, omdat an ders de velden kapot getrapt worden". In antwoordt op vragen van PVdA- raadslid J. Kaboord vertelde wethouder Roose, dat nog steeds niet begonnen kan worden met de verbouwing van het voormalige gemeentehuis in Wolp- haartsdijk. Het gebouw krijgt een be stemming in de sociaal-culturele sector. Het wachten is op goedkeuring van het college van gedeputeerde staten. groep Clifford uit Grangemore. Wethouder J. P. Lindenbergh van Goes opende donderdagmorgen in de Grote Kerk een tentoonstelling van Poolse kunstnijverheidsprodukten. Hij deed dat in het bijzijn van de Poolse volksdansers en van de heer Szczepanski. attaché voor culturele za ken van de Poolse ambassade. Op deze expositie (dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur) zijn vele voorwerpen te zien, zoals houtsnijwerk, aardewerk, handsmeedwerk, sieraden, houtsculp turen, gobelins en wandkleden, schilde rijen. sierkaarsen en makate tafelkle den. Wethouder Lindenbergh toonde zich bijzonder verheugd met de mani festatie. Het is voor de tweede keer, dat de Poolse volksdansers een bezoek aan Goes brengen Hij meende, dat er zo langzamerhand een vriendschapsband is gegroeid tus sen Goes en de Polen. En daarom ook was de wethouder zeer ingenomen met de expositie, die de Goese bevolking in de gelegenheid stelt kennis te maken met de Poolse kunstnijverheid. Volgens de heer Lindenbergh blijkt uit de ten toonstelling overduidelijk, dat de Polen over een rij ke cultuur beschikken en een hoog artistiek niveau hebben. De Poolse attaché Szczepanski zei eveneens blij te zijn me t de contacten tussen de Zeeuwen en de Poolse volksdansers. Hii vertelde. Baskische volksdansers in Borsele gearriveerd HEINKEN'SZAND - Een dag eerder dan verwacht is donderdag de Baski sche volksdansgroep 'Andra Mari' in de gemeente Borsele gearriveerd. De groep, die aanvankelijk vrijdag pas zou arriveren, neemt deel aan het volksdansfestival, dat de stichting Opbouw West-Zuid-Beveland de ko mende week houdt. De 37 leden van de groep werden voor één nacht onderge bracht in 'De Honte' in Oudelande, omdat de pleeggezinnen hun gasten pas vrijdagavond verwachten. Zoals bekend waren er aanvankelijk wat problemen met het vinden van vol doende pleeggezinnen voorde leden van de Baskische volksdansgroep. Het was de bedoeling de Spanjaarden in Ove- zande en 's-Heerenhoek onder te bren gen, maar later moesten ook pleegge zinnen uit Heinkenszand cn Driewegen gezocht worden. Het feit. dat de groep een dag eerder dan gepland is gearri veerd, betekent voor de organisatie van het festival een extra onkostenpost van ongeveer duizend gulden. Vandaag (vrijdag) komt de tweede buitenlandse groep, "Byrne's group of dancing' uitler- land. in de gemeente Borsele aan. Za terdagmiddag wordt het eerste optre den verzorgd in sportzaal 'De Stenge' in Hansweert. Daaraan verlenen ook 'De Klompendansers' uit 's-Heerenhoek, 'Vranje' uit Vlissingen en de jeugdgroep van de in Heinkenszand in oprichting zijnde volksdansgroep deel. Deze pre mière van het volksdansfestival begint om één uur 's middags. FÖTOPUZZELTOCHT KAMPERLAND - Zaterdag 31 juli houdt de watersportvereniging Kam perland een fotopuzzeltocht voor alle typen boten. Deelnemers kunnen in schrijven en starten tussen 13.00 en 14.30 uur. GOES - Wethouder drs. J. Dijkgraaf nam geschenken in ontvangst van bui tenlandse volksdansgroepen. dat er dit j aar vele Poolse groepen op tal van manifestaties in heel Nederland vertegenwoordigd zijn. Hij sprak de hoop uit, dat de banden tussen Neder land en Polen in de toekomst nog hech ter zullen worden Na de opening van de tentoonstelling in de Grote Kerk werden vertegen woordigers van de drie buitenlandse groepen officieel ontvangen door het college van b. en w. van Goes. Dat ge beurde in het lunchcafé 'Het Stadhuis'. Loco-burgemeester drs J. Dijkgraaf meende dat 'vriendschap' (fraternité, Bruderschaft, friendship en prswytski- polv) het thema van de volksdansmani- festatie moet zijn. Hij feliciteerde het bestuur van Vodago. De heer Dijkgraaf vond het een hele prestatie, dat Vodago de volksdansde- monstraüe op touw heeft weten te zetr ten. „Vodago heeft het weer voor elkaar. En daar was heel wat inzet, tijd en orga nisatie voor nodig. Daar moeten we niet te licht over denken". De heer Dijkgraaf meende, dat dit soort volksdansmani- festaties een bijdrage levert aan de in standhouding van een brok folklore. Tijdens de officiële ontvangst werden Bekerwedstrijd H.V.K.K. te Kapelle KAPELLE - De H.V.K.K. uit Kapelle hield met 58 deelnemers een beker wedstrijden in de Westerschelde. Er werden 700 vissers gevangen, waarvan 33 bovenmaatse en 667 ondermaatse. De uitslag was: 1. mevrouw Van Zwee- den H170 punten). 2. C. W. van Zweeden (1060). 3. J. van Hooff (1050), 4. P. Slab- bekoom (950). 5. P. Ganseman (800), 6. C. Lepoeler (800). 7. C. Adriaansen (685), 8. A. Eversdijk (675), 9. mevrouw Van Hoof (675), 10. A. de Nood (655). Bij de junioren behaalde André Deigens het hoogste aantal punten (585), gevolgd door Ella Dekker (545). Het klassement na zeven wedstrijden is als volgt: Senioren: 1. C. Adriaansen (77 punten), 2. P. Ganseman (80). 3. H. Deegens (107). 4. J. van Hoof (111), 5. J.P. Lepoeler (239). Dames. 1. mevrouw van Zweeden (100 punten), 2. mevrouw Van Hoof (112), 3. mevrouw Lepoeler (206), 4. mevrouw Deigens. De volgende wedstrijd wordt gehouden op zaterdag 28 augustus te Kattendijke. Hardy Optiek. Voor 'n astrologisch verantu oord briladvies, Stel, u bent 'n Leeuw (22/7-21/8). Een koning ten voeten uit Trots Ondernemend. Soms over dreven rovaal. soms uiterst hautain Als Leo bent u extravert Staat u graag in het middelpunt U zult. als u bijvoorbeeld bij Hardv Optiek bent, veelal 'n bril uitzoeken die de aandacht trekt Maar met smaak Uwe majesteit komt bij Hardy goed aan uw trekken, wat dat betreft Trouwens, minder koninklijke sterrenbeelden óók. VRIJDAG 30JUU 1976 Inbraak kantine voetbalclub te Wemeldinge VVEMELDINGE - In de nacht van woensdag op donderdag is ingebroken in de kantine van de voetbalvereniging Wemeldinge. I)e kantine staat op het sportpark De Boense Boogert, aan de Chezeeweg te Wemeldinge. De daders zijn binnen gekomen door het uitsnijden van een ruit in de toegangs deurvan de kantine. De buitbeslond uit een cassetterecorder met een versterker en vier boxen, flessen frisdrank en fles sen wijn, benevens wat rook- en snoep- waren. De poli tie heeft de zaak in onder zoek, maar van de daders ontbreekt nog ieder spoor VV V-FIETSTOCHT RETRANCHEMENT - Het programma van de WV te Retranchement vermeldt voor vandaag - vrijdag - een fietstocht naar het slreeklandbouwmuseum te HeiUe. De start is vanaf de markt om 19.00 uur Via binnenwegen en kreken gaat de tocht naar het museum. Voor zaterdag staat een muziekconcert op de kiosk op de markt op het programma. Aanvang 20.00 uur. Kanaalstraat 9a, Oost Souburg (01183) 62884 Bellamypark 38, Vlissingen (01184) 12648 GEORGANISEERD DOOR VODAGO UIT GOES POOLSE, IERSE EN FRANSE 'DANSGROEPEN GOES - Met de officiële opening van een tentoonstelling van Poolse kunst nijverheid, ontvangsten door b. en w. van Goes en door de commissaris der koningin in Zeeland, dr. C. Boertïen, en met volksdansdemonstraties in Middelburg, is donderdag de interna tionale volksdansmanifestatie van vodago uiot Goes van start gegaan. Tot zaterdag 7 augustus zullen het Goese Vodago en drie buitenlandse groepen op tal van plaatsen in Zeeland optre dens verzorgen. Die buitenlandse groepen zijn: Regionalty Zespol Presni i Tauca uit het Poolse Sanniki, de Franse groep Lous Cigalouns de Morseuns uit Morcenx en de Ierse streek Op de foto: de Poolse groep in actie. Loyaal. Zelfverzekerd. Brültom belangstelling. de Poolse groep 8 Regionalty Zespol Ar- tistyezny i Tauca - vooral in Oost- Europa en de Zuid-Ierse Clifford Group in Groot-Brittanië. Het bezoek van de Poolse groep vindt plaats in het kader van het cultureel uitwisselingsverdrag tussen Polen en Nederland. Weer granaat op strand Dishoek KOUDEKERKE - Op het strand bü Dishoek, waar onlangs een gedeelte van een landingsvaartuig uit de tweede we reldoorlog bloot kwam te liggen, is don derdag weer een granaat gevonden. Het gedeelte van het vaartuig dat boven het zan uitkwam is inmiddels gesloopt. Daarbij werd tevens een grote hoeveel heid munitie verwijderd. De mynoprui- mingsdienst te Culemborg is van de nieuwe vondst op de hoogte gesteld. Met hun eerste Zeeuwse optreden! Middelburg oogstte het international- gezelschap donderdagavond direct vet; succes. De fraaie kostuums en de zee verschillende originele dansen gave het enthousiaste publiek het nodige te zien. Hoogtepunt daarbij vormden d» steltendansen van de Franse groep. Vandaag zetten de groepen hun bezoek aan Zeeland voort met optredens ia Hoedekenskerke en Veere, zaterdag er een grote demonstratie in Goej maandag zijn er optredens in Kamper land en Wilhelminadorp, dinsdag in 's- Heer Arendskerke en Wolphaartsdijkei woensdag in Vlissingen. HULST - Aan de schieting bij P. Leer- aert in Hulst deden 25 schutters mee. De uitslag luidt: hogevogel: Th. Buysrogge Heerlen, eerste en tweede zijvogel: R Boone, De Klinge, grootste aantal (3 stuks): A. de Witte, Hulst. over en weer geschenken overhandigd. Donderdagmiddag brachten de Ierse en de Franse groep een bezoek aan Pechi- ney. De Polen waren te gast bij Hercules in Middelburg. Aan het eind van de GOES - Ter gelegenheid van een inter nationaal volksdansfeest in Goes is in de wandelkerk van de Grote Kerk een tentoonstelling van Poolse kunstnijver- heidsartikelen ingericht. middag volgde een ontvangst door de commissaris van de koningin in Zee land, dr. C. Boertien. 's Avonds gaven de groepen demonstra ties op de Markt in Middelburg. Het prograamma voor vandaag - vrijdag - vermeldt een rit met de stoomtram Goes-Borsele. In Hoedekenskerke zul len de volksdansers optreden. Van avond zijn ze (aanvang 20.00 uur) in de Grote Kerk in Veere MIDDELBURG - Voor een publiek van enkele honderden belangstellen den hebben donderdagavond in Mid delburg een drietal buitenlandse volksdansgroepen een succesvol op treden gegeven. De groepen - een Franse, een Poolse en een Ierse - zijn deze en volgende week in Zeeland als gast van de volksdansgroep Vodago uit Goes. Het optreden op de Markt in Middel burg - georganiseerd door de even ementencommissie M'75 - was het eer ste. Vooradt de groepen 's avonds optraden waren ze 's middags in de statenzaal complex van de Abdij ontvangen door hetprovinciaal bestuur. Daarbij werden een aantal geschenken overhandigd. De drie groepen die door Vodago naar Ne derland zijn gehaald hebben stuk voor stuk al een internationale reputatie. De Franse groep - Louis Cigalons de Mour- seuns uit Les Landes - in West-Europa. SCHOUDER- VAKANTIETASSEN! met 2-3 en 4 vakken, diverse modellen. Licht gewicht 18,50 Lange Zelke 7 WAGEMAKERS OOSTKAPELLE Tel. 01188-1344 de krant H. H. Landbouwers en tuinders Wij kunnen de structuur van uw land verbeteren door het bewerken meteen dubbele woelpoot Fa. Gebr. Karelse Koudekerke TeL 01180-28255. b.g.g. 14039.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4