Terneuzense kinderen willen meer en betere ruimte om te spelen 17 GROOT AANTAL KINDEREN MAAKTEN HUN WENSEN KENBAAR DOOR TEKENINGEN EN ANDERE WERKSTUKJES exit* A Z25C 1 ijrfueR1- WILlSTpy rË^KUnsffiboon fdsckoktop Sir. KabElboon /nnpK gSSSSrSSïïïL. Tommy en Emanuelle blijven op witte doek FILMS m x vhlEn to VRIJDAG 30 JULI 1976 ZEEUWSCH-VLAANDEREN \j/ü WILLEN EcNVOEf CsflLVELD' nef echte so als 04 W TERNEUZEN - Voorzitter B.P.de Vos van de werkgroep 'Speelge- legenheden Terneuzen' kan zich nog altijd een beetje boos maken om dat gesprek dat hij een tijdje geleden met wethouder mevrouw L. van der Plas-Tanis had. ..Zij wilde van haar kant geen enkele toezegging doen. We moesten maar nergens op rekenen, zei ze. want er was gewoon geen geld voor de aanleg van nieuwe speel- voorzieningen voor de jeugd in Terneuzen. En het geld dat er wel was. moest besteed worden aan het onderhoud van de al bestaande speelgelegenheden. Nou vraag ik je. zo ga je toch niet tewerk he..." Voorzitter De Vos is duidelijk teleurgesteld in de gemeente. Nog een voorbeeld: „Wij hebben bij de gemeente een verzoek ingediend om vanaf het begin betrokken te mogen zijn bij de ontwikkeling van het plan 'Oude Vaart', als dat er komtop ons verzoek hebben we een formeel briefje teruggekregen waarin wordt meegedeeld dat er nog helemaal geen stuurgroep voor de begeleiding van dat plan is... maar er wordt niet gezegd dat we er. wanneer die stuur groep wél wordt geïnstalleerd, ook zitting in kunnen nemen..." WERKGROEP WEINIG GELUKKIG MET HOUDING GEMEENTEBESTUUR De werkgroep 'Speelgelegenheden' houdt zieh nu een jaar bezig met de 'speelproblematiek' in Terneuzen. I)e werkgroep is opgericht na een initia tief van de centrale stichting voor so ciaal en cultureel'w erk in Terneuzen. ..Ik heb die beginperiode niet meege maakt. zegt de huidige voorzitter De Vos. „maar ik heb wel begrepen dat het allemaal niet zo bijster soepel van de grond kwam. Er is uiteindelijk een on afhankelijke werkgroep in het leven geroepen, omdat die zich duidelijker kon opstellen tegenover de gemeente. Dat was voor de centrale stichting na tuurlijk een beetje moeilijker..." brengen. Uitgangspunt ïsde 'Speelnota '71' van de gemeente Dat heeft voorzit- Üf ovfiépWtïw y jEï3 fc*e#ai»fc Doel Het doel van de werkgroep is duidelijk Terneuzen heeft een groot gebrék aan speelgelegenheden voor de jeugd en daarin wil de werkgroep verandering TERNEUZEN - De honderdvijftig werkstukken van kinderen over 'Spelen in Terneuzen' hangen in ga lerie 'Des Beaux Arts' in de Terneu zense Zandstraat De tekeningen en verhaaltjes zijn nog te bekijken tot en met 6 augustus. Iedere dag, 's mid dags van twee tot zes uur en 's avonds van zeven tot negen, 's Za terdags is de galerie tussen twee en zes uur 's middags open Op deze pa gina een greep uit de honderdvijflig werkstukken, die in 'Des Beaux Arts' hangen Zomaar een greep. Tekst: Wout Bareman Foto's: Henk van den Brink ter De Vos ook verteld aan mevrouw Van der Plas. maar die vertelde dat die nota voorlopig in de kost moest De leden van de werkgroep vinden het standpunt van de gemeente te gek om over te pralen ..De kinderen moeten ruimte hebben om te spelen. De speel- voorzieningen in Terneuzen zijn volko men beneden de maat. Het is een on houdbare situatie en als er geen geld is om nieuwe speelgelegenhedeh te bekos tigen. dan moet er maar ergens geld ge zocht worden Waarom zou Terneuzen geen proefterrein kunnen zijn voor die zo gepropageerde woonerven. De minis ter heeft ruime subsidies in het Vooruit- zich t gesteld voor allerlei experimenten Waarom zou Terneuzen zieh daar niet eens op oriënteren." vraagt voorzitter De Vos zich af Om meer duidelijkheid te knjgen over de wensen, die bij de jeugd ten aanzien van 'het spelen' leven, heeft de werk groep gedurende de laatste school- maand (juni) een soort enquête onder de schooljeugd gehouden De hinderen mochten zelf vertellen (in een opstel, in een tekening of in een gedicht) wat hun wensen waren en ze mochten er nog een ontwerpje van hun wensdroom bijleve ren ook Meer dan 15Ü kinderen hebben gehoor gegeven aan de oproep van de werkgroep Ze hebben vooral tekenin gen gemaakt en een enorm aantal van die werkstukken is nu al enkele dagen te zien in galerie 'Dex Beaux Arts' in de Zandstraat in Terneuzen. Iedere dag 's middags en 's avonds... maar er is nog geen handvol mensen wezen kijken. rv m L 1 IOÊÈcs' SAS VAN GENT - De tour- en trimclub uit Sas van Gent, heeft met succes deel genomen aan een Sterrit te Terneuzen. Met een ploeg van 7 man wist men be slag te leggen op een 2e prijs. De af te leggen afstand bedroeg 60 km. Zondag zal de Sasse tourclub deelnemen aan een toertocht te Kruisland (Noord- Brabant). 'Wegens succes' en 'wegens veler ver zoek' worden er zowel in het Oost- burgse Ledeltheater als in het Terneu zense Luxortheater films geprolon geerd. Luxor brengt voor de tweede weck de rockmusical Tommy', waar aan de popgroep The Who meewerkt. Verder staan er op het Terneuzense programma het .lames Bond-avontuur 'Veel liefs uit Moskou', al eens eerder vertoond, en daar is de sex alweer op zijn vertrouwde witte doek terug: 'Meisjes die goed in vorm zijn'. Woor den over deze film schieten te kort. omdat het meereen schouwspel is. De Luxor-films draaien van vrijdag tot en Y erj aardagfeestj e We e waren op de verjaardag van tante Suzantje, de 84ste. Tante Suzantje, alstublieft, fris nagenoeg rimpel loos en welverzorgd. Ze is m de loop der tijden ietwat gekrompen - wat denkt men wel, een leven van meer dan driekwart eeuw? Allemaal waren ze gekomen, oom Frans die eigenlijk geen oom van ons is maar een onduidelijke familierelatie) en zijn vrouw Saartje uit Rotterdam. We hadden ze nau welijks verwacht omdat dit hoogbejaarde echtpaar en kele dagen tevoren een verlies m de naaste familie gele den had. We moesten nu wel nadat we hun felicitatie met tante's verjaardag in ontvangst hadden genomen weder zijds onze deelneming betuigen met hel verscheiden van zuster, respectievelijk schoonzuster. Verder waren er de vriendinnen merendeels weduwen) van tante Suzantje. enkele echtparen, en wij. de overige familie Sterfgevallen wekken de nieuwsgierigheid op, daar is nu eenmaal niets aan te veranderen Zodoende kwamen er vragen los over het verloop en de ziekte van de overleden verwante. „86 jaar en nog altijd te vroeg." verzuchtte iemand. Nicht Alien die naast me zat en ik keken tante Suzantje eens aan Niet prettig, die gepraat over de dood op haar ver jaardag. Doch tante was bezig met de koffie en scheen niets te horen. Ze lijdt trouwens bij tijd en wijle aan een weldadige dooflieid die haar veel narigheid bespaart. „Jaaaa, maar we hebben hier geen blijvende stad," merkte Bartje de Vroet, een pittig oud ventje en rap van tong, op. Hier bracht niemand iets tegenin. Er kwam nu een gesprek op gang over schoenen in de uitverkoop Gemakkelijke en ongemakkelijke. Iemand had een uitzonderlijk paar gemakkelijke op de kop getikt voor de helft van de pnjs De uitroepen van bewondering over deze grandioze buitenkans waren vooreen ogenblik niet van de lucht doch ebden snel weg Er is veel schoenen- leed in de wereld, genoeg voor een avondvullend gesprek. Toch werd hier het onderwerp tamelijk gauw afgedaan. Men had andere in petto „Weetje wie er óók dood is'" het was een weduwe die deze vraag stelde zonder er overigens antwoord op te verwach ten, zeker niet van het Rotterdamse echtpaar Frans en Saartje. Even was het stil, ondencijl hield ook de weduwe met zwijgen de spanning gaande en keek ze de kring der aanwezigen triomfantelijk rond Dirk Gruismans." O Ja. Dirk Gruismans, dat wist men al, dal was al een week gelegen gebeurd, men had een mo ment gedacht dat het een nieuwe dode zou zijn. De vraag was dan ook louter pro forma voor de Rotterdammers gesteld. Oom Frans keek er even van op. hij was van dezelfde militaire lichting als Gruismans. Dirk Gruismans dus, 74jaar. „Ja."zei Bartje de Vroet, „ik heb hem helpen begraven." Hij scheen ook overal van de partij te moeten zijn. „Ik dacht dat we hier op een verjaardagspartijtje waren, mompelde Alien. „Was het druk?" direct ving Bartje hardop aan zijn vin gers met naam en toenaam te tellen wie er allemaal op Gruismans begrafenis waren en het viel met te ontken nen: het was er druk geweest. „Heb je maatje Groothuis gekend," richtte de weduwe Geus zich tot Saartje. „Nou - die is van haar man af." „Hoelang was ze getrouwd..Bijna vijftig jaar." ant woordde weduwe achteloos, alsof ze de schok dte het be richt teweeg kon brengen wilde vergroten „50 jaar? Dan is het de moeite niet meer om van elkaar al te gaan." Er werd gelachen maar Alien kreunde: „O en ik dacht dat ik hier voor een feestje gekomen ivas." „Was die man van Maatje niet een Izegrim?" „Een Izegrim?" sloof Bartje op „Als je tegen hem zei dit hier is een tafel."-Jantje beklopte driftig het meubel-dan zei hij: „Nee, dat is een stoel Altijd en eeuwig in de con tramine." „Ik wist niet dat die Meisje de Kort ook dood was," zei Bertus Groen, die lot dat ogenblik nog met veelte berde had gebracht. „Hebben jullie er nogéén?" vroeg Alien gelaten. „Ja. Cornelia Sluiter, diemoet ook gestorven zijn. maar ik weet het met zeker. 91 jaar Hel was alweer de alertje Bartje, onuitputtelijke nieuwsbron op dit feest „O. daar wil ik voortekenen .Ik met. zei Alien „Ik ook niet." viel ik bij. Ik heb namelijk al teveel getekend in mijn leven. „Er is er eenjarig hoera hoera, hé tante, waar zitje nou?" riep Alien „Hier," klonk het uit de keuken 'k ben aan de aficas, iemand moet het toch doen0" Hoe komt men toch aan het idee dat men in onze tijd liever niet over de dood spreekt? met dinsdag, op verschillende tijd stippen. Nog meer sex is blijvende sex van 'De Anti-maagd Emmanuelle 2'. de vrouw wier lotgevallen ook pas in boekvorm zijn verschenen Sylvia ristel speelt de hoofdrol in deze nu al 16 weken draaiende film Tweede prolongatie in het Ooslburgse Ledel betreft 'De lang ste dag', de grootste invasie opu de knaalkust van Frankrijk. John Wayne, Robert Mitchum en Robert Ryan ver tolken onder anderen belangrijke rollen in deze op waarheid gebaseerde rol prent. De geheime dienst komt in actie in de film 'Operatie Barbados' Spanning, spionage, humor en een vleugje roman tiek In de strategie der misdaad zijn de gegevens voor deze film. Ledel vergeet ook de jeugd met Zondagmiddag om twee uur begint het 'Woocpecker's festi val. Een vrolijke reeks tekenfilms voor jong en oud. De bioscoop 'Dc koning van Engeland' in Hulst heeft Turks fruit' weer van de filmplank gehaald Van donderdag tot en met dinsdag is deze Nederlandse produktie te zien. Spanning en sensatie brengt de film 'De ongenaakbaren', van vrijdag tot en met maandag in Hulst op het witte doek. 'Beuk broeders beuk' is sex en als vierde film staat 'De terugkeer van de roze panier' op het programma (van vrijdag Urn dinsdag). Clubbolling TERHOLE - Aan de gaaibolling te Ter hole namen 23 boilers deel. De uitslag luidde: hoge vogels F. Nicolaas, A Freij- ser. P de Cock, Eijsackers. A. Huls hout. J. Maes en P. Dobbelaer. zij vogels M de Deckere A. Freijser.Freijser en grootste aantal (7 stuks) J. Schonen- burg. allen uit Terhole Voorzitter De Vos is daarover wat bitter gestemd ..Iedereen zegt dat het in Ter neuzen stukken beter moet met die speelgelegenheden en terecht Maar dan begnjp ik met dat al de mensen, die dat zeggen niet even de moeite nemen om in 'Des Beaux Arts' te komen kijken naar wat de kinderen, voor wie het nu eenmaal allemaal bedoeld is. nu eigen lijk willen Dat begrijpen wij gewoon niet. We hebben trouwens ook nog me mand van het gemeentebestuur gezien - vakanties zeker Ontmoedigen De werkgroep 'Speelgelegenheden' laai zich niet ontmoedigen door de ge ringe belangstelling voor de expositie in de galerie in de Zandstraat. Voorzit ter De Vos: „We gaan gewoon door. In de eerste plaats gaan we inventarise ren. Eens precies op een rijtje zetten wat er nu eigenlijk aan speelvoorzïe- ningen is. Met die gegevens kloppen we dan opnieuw aan bij de gemeente, want begrijp me goed. we willen niet tegen de gemeente werken, maar met de gemeente. Maar dan moet het ge meentebestuur zich wel wat soepeler tegenover ons opstellen..." 'Wetdoen door Vermaakhoudt muzikale dag CLIKGE - Zondag houdt de fanfare 'Weldoen door Vermaak' uit Clinge de jaarlijkse muzikale dag. Aan dit festijn werken mee de muziek gezelschappen "Vrijheid Eendracht' van Lamswaarde. 'Sint-Jan' uit Sint- Jansteen, 'Sint-Cecilia' uit De Klinge (B), 'Muziekvereniging Heikant'. 'Nooit Gedacht' uit Graauw. 'De Koninklijke Stedelijke Harmonie' uit Hulst, 'De Schelde-Zonen' uit Nieuw-Namen en 'Weldoen door Vermaak' uit Clinge. Om 14.00 uur vertrekken de gezelschappen vanaf het gemeenschapshuis Malper- tuus in verschillende richtingen. Om 15.30 uur komen de gezelschappen weer samen in Malpertuus, waar om beurten concerten worden gegeven. ROMMELMARKT EN DRIVE-INSHOW SCHOONDIJKE - Zaterdag beginnen in Schoondijke de zomerevenemen- ten. georganiseerd door de midden standsvereniging DES. 's Middags vanaf 12 uur is er een grote overdekte rommelmarkt in de hiervoor opgesteld feesttent op de Schoondijkse Brink. De muziekvereniging 'Oefening Baart Kunst' uit Hoofdplaat zal tussendoor enkele demonstraties verzorgen en zal tevens een muzikale rondgang maken door Schoondijke. Zaterdagavond wordt in de feesttent de Ferry Maat's Drive-in-Show ge houden. Deze drive-in-show begint om 8 uur en duurt tot middernacht. Naast Ferry Maat van de TROS zal ook Elie Prins, oud d.j. van Atlantis, in deze show op treden. -X ik ZOU FB V. Pracht gezichtna tijden weer zo'n heel van Kent u Zeeuwsch-Vlaanderen?' pakfotopuzzeloplossmgen op de redak- Denk om de 'u itte vlek cn denk om de tïeburelen te zien liggen. De Hulstena- sluitingstermijn: de morgenpost van ren schijnen zoetjesaan van vakantie te aanstaande ivoensdag. Veel succes toe zijn teruggekeerd, want de meeste gewenst, briefkaarten kwamen uit de Reinaert- stad en omgeving. Daar kwam natuur lijk het feit bij dat de fotopuzzel in hel Hulster stadscentrum icas gemaakt, dus voor rasechte Hulstenaren was de oplossing ditmaal een peuleschilletje Onze winnares van deze week. mevr. A. Blommaert-Verstraeten, Beestenmarkt |j 7 in Hulst, brengt dit punt in haar juiste oplossing aan de orde. ..Moeilijk is deze MAISON LEGRAND BURCHTSTRAAT 14 TELEFOON 2462 OOSTBURG puzzel voor een Hulstenaar niet. Het is de grote markt met op de achtergrond het stadhuis. Weggelaten is de toren van het stadhuis Volgens mij is de foto op een maandag genomen, aangezien er kramen op de markt staan en het dus marktdag is." Proficiat, met het prijsje, mevr. Blommaert, En dan. een maan dagfoto. Wij dachten dat het een don derdagfoto was. aangezien defolograaj hem toen gemaakt moest hebben Niet temin. de prijs is uw en zalu over de post worden toegestuurd. Voor de nieuwe fotopuzzel, die. we heb ben het al eerder verkondigd, op zijn laatste benen aan het wandelen is, vra gen we weer uw buitengewone attentie. Is-ie moeilijker of weer makkelijk? We weten het niet Bekijkt u de foto op uw gemak en stuur uw oplossing dan aan de redactie tan de Provinciale Zeeuwse Courant. Nieuw straat 22 in Terneuzen Per briefkaart graag, onder vermelding

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 29