TAPIJTCENTRUM ZEELANDbv Internationaal volksdansfeest donderdag officieel van start Alles voor kantoor en school VOLKSDANSGROEPEN OP MARKT IN MIDDELBURG B en w Goes namen nog geen besluit over bejaardensoos PZC/s Boetiek Zirkze Nu kortingen tot 40 vrudag 30 jul11976 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN GEORGANISEERD DOOR VODAGO UIT GOES POOLSE, IERSE EN FRANSE DANSGROEPEN GOES Met de officiële opening van een tentoonstelling van Poolse kunst nijverheid, ontvangsten door b. en w. van Goes en door de commissaris der koningin in Zeeland, dr. C. Boertien. en met volksdansdemonstraties in Middelburg, is donderdag de interna tionale volksdansmanifestatie van vodago uiot Goes van start gegaan. Tot zaterdag 7 augustus zullen het Goese Vodago en drie buitenlandse groepen op tal van plaatsen in Zeeland optre dens verzorgen. Die buitenlandse groepen zijn: Regionally Zespol Presni i Tauca uit het Poolse Sanniki, de Franse groep Lous Cigalouns de Morseuns uit Morcenx en de Ierse groep Clifford uit Grangemore. Wethouder J. P. Lindenbergh van Goes opende donderdagmorgen in de Grote Kerk een tentoonstelling van Poolse kunstnyverheidsprodukten. Hij deed dat in het bijzijn van de Poolse volksdansers en van de heer Szczepanski. attaché voor culturele za ken van de Poolse ambassade. Op deze expositie (dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur) zijn vele voorwerpen te zien, zoals houtsnijwerk, aardewerk, handsmeedwerk, sieraden, houtsculp turen, gobelins en wandkleden, schilde rijen, sierkaarsen en makate tafelkle den. Wethouder Lindenbergh toonde zich bijzonder verheugd met de mani festatie. Het is voor de tweede keer, dat de Poolse volksdansers een bezoek aan Goes brengen. Hij meende, dat er zo langzamerhand een vriendschapsband is gegroeid tus sen Goes en de Polen. En daarom ook was de wethouder zeer ingenomen met de expositie, die de Goese bevolking in de gelegenheid stelt kennis te maken met de Poolse kunstnijverheid. Volgens de heer Lindenbergh blijkt uit de ten toonstelling overduidelijk, dat de Polen over een rij ke cultuur beschikken en een hoog artistiek niveau hebben. De Poolse attaché Szczepanski zei eveneens blij te zijn met decontacten tussen de Zeeuwen en de Poolse volksdansers. Hij vertelde. Peuterspeelzaal van start HOEDEKENSKERKE - Tegelijk met de scholen zal de peuterspeelzaal in Hoedekenskerke ook weer beginnen. Na een proeftijd van een ahlf jaar zal men op vrijwillige basis doorgaan. De moe ders zullen bij toerbeurt de peuters be zighouden en begeleiden. De zaal is open op dinsdag van 9.30 tot 11.30 uur. De eerstvolgende vergadering is op maandag 9 augustus te 20.00 uur in de Griend. GOES - Wethouder drs. J. DijkgraaJ nam geschenken in ontvangst van bui tenlandse volksdansgroepen daterditjaarvele Poolse groepen op tal van manifestaties in heel Nederland vertegenwoordigd zijn. Hij sprak de hoop uit, dat de banden tussen Neder land en Polen in de toekomst nog hech ter zullen worden. Na de opening van de tentoonstelling in de Grote Kerk werden vertegen- Inbraak kantine voetbalclub te Wemeldinge WEMELDINGE - In de nacht van woensdag op donderdag is ingebroken inde kantine van de voetbalvereniging Wemeldinge. De kantine staat op het sportpark De Boense Boogert. aan de Chezeeweg te Wemeldinge. De daders zijn binnen gekomen door het uitsnijden van een ruit in de toegangs deurvan de kantine. De buit bestond uit een cassetterecorder met een versterker en vier boxen, flessen frisdrank en fles sen wijn, benevens wat rook- en snoep- waren. De politie heeft de zaak in onder zoek. maar van de daders ontbreekt nog ieder spoor. VERBOUW OF NIEUWBOUW WETHOUDER ROOSE VERWONDERD OVER UITLATINGEN J.P.LINDENBERGH GOES - Volgens wethouder J. H. Roose is er nog geen beslissing geno men of de kwekerij aan de Westwal in Goes tot bejaardensoos zal worden verbouwd, of dat er tot nieuwbouw wordt overgegaan. Wethouder Roose zie dat donderdagavond tijdens een vergadering van de raadscommissie voor onderwijs, sport, keugd en sa menlevingsopbouw in antwoord op vragen van het PPR-raadslid, me vrouw J. M. Prevoo-van den Heuvel. Zoals gemeld heeft wethouder J. P. Lin denbergh eerder deze week voor de no dige verbazing gezorgd, toen hij ver klaarde dat het gebouw van de afdeling beplantingen zal worden gesloopt en dat er een nieuwe bejaardensoos wordt geboud. Wethouder Roose ontkende dat donderdagavond ten stelligste. .Het verwondert mij bijzonder als er in welke commissie dan ook gezegd is, dat ervoor nieuwbouw is gekozen". Volgens de heer Roose zuilden de financiële con sequenties een belangrijke rol spelen bij de uiteindelijke beslissing van b en w. De heer Roose meldde dat op het ogen blik nog niet bekend is wat verbouwing of nieuwbouw zal gaan kosten. Er zijn nog geen definitieve cijfers. De bejaar den hebben zich uitgesproken voor nieuwbouw. Wethouder Roose zette uiteen, dat het onmogelijk te garande ren is d at b en w gehoor zuil en ge ven aan de wens van de bejaarden. De heer Roose vertelde gisteravond - het PvdA-raadslid J. G. Welleman had er vragen over gesteld - dat in verband met de droogte op de gemeentelijke sportvelden slechts één keer per week één wedstrijd mag worden gespeeld. Dit in verband met de droogte. „Enkele ver enigingen hebben toernooien af moeten gelasten. Dat is erg triest. Maar die maatregel is gewoon nodig, omdat an ders de velden kapot getrapt worden". In antwoordt op vragen van PvdA- raadslid J. Kaboord vertelde wethouder Roose, dat nog steeds niet begonnen kan worden met de verbouwing van het voormalige gemeentehuis in Wolp- haartsdijk. Het gebouw krijgt een be stemming in de sociaal-culturele sector. Het wachten is op goedkeuring van het college van gedeputeerde staten. Bekerwedstrijd H.V.K.K. te Kapelle KAPELLE - De H.V.K.K. uit Kapelle hield met 58 deelnemers een beker wedstrijden in de Westerschelde. Er werden 700 vissers gevangen, waarvan 33 bovenmaatse en 667 ondermaatse. De uitslag was: 1. mevrouw Van Zwee- den (1170 punten), 2 C, W. van Zweeden (1060), 3. j. van Hooff (1050), 4. P. Slab- bekoom (950). 5 P. Ganseman (800). 6. C. Lepoeler (800). 7 C. Adriaansen (685). 8 A- Eversdijk (675). 9. mevrouw Van Hoof (675), 10. A. de Nood (655). Bij de junioren behaalde André Deigens het hoogste aantal punten (585). gevolgd door Ella Dekker (545). Het klassement na zeven wedstrijden is als volgt: Senioren: 1. C. Adriaansen (77 punten). 2. P Ganscman (80), 3. H Deegens (107), 4. J. van Hoof (111), 5. J P. Lepoeler (239). Dames: 1. mevrouw van Zweeden (100 punten). 2. mevrouw Van Hoof (112), 3. mevrouw Lepoeler (206), 4. mevrouw Deigens. De volgende wedstrijd wordt gehouden op zaterdag 28 augustus te Kattendijke. FOTOPUZZELTOCHT KAMPERLAND - Zaterdag 31 juli houdt de watersportvereniging Kam perland een fotopuzzeltocht voor alle typen boten. Deelnemers kunnen In schrijven en starten tussen 13.00 en 14.30 uur. woordigers van de drie buitenlandse groepen officieel ontvangen door het college van b. en w. van Goes. Dat ge beurde in het lunchcaf 'Het Stadhuis'. Loco-burgemeester drs J. Dijkgraaf meende dat 'vriendschap' (fratemité. Bruderschaft, friendship en prswytski- polv) het thema van de volksdansmani festatie moet zijn. Hij feliciteerde het bestuur van Vodago. De heer Dijkgraaf vond het een hele prestatie, dat Vodago de volksdansde- monstratie op touw heeft weten te zet ten. „Vodago heeft het weer voor elkaar. En daar was heel wat inzet, tijd en orga- GOES - Ter gelegenheid van een inter nationaal volksdansfeest in Goes is in de wandelkerk van de Grote Kerk een tentoonstelling van Poolse kunstnijver- heidsartikelen ingericht. nisaüe voor nodig. Daar moeten we niet te licht over denken". De heer Dijkgraaf meende, dat dit soort volksdansmani- festaties een bijdrage levert aan de in standhouding van een brok folklore. Tijdens de officiële ontvangst werden over en weer geschenken overhandigd. Donderdagmiddag brachten de Ierse en de Franse groep een bezoek aan Pechi- ney. De Polen waren te gast bij Hercules in Middelburg. Aan het eind van de middag volgde een ontvangst door de commissaris van de koningin in Zee land. dr. C. Boertien. 's Avonds gaven de groepen demonstra ties op de Markt in Middelburg. Het prograamma voor vandaag - vrijdag - vermeldt een rit met de stoomtram Goes-Borsele. In Hoedekenskerke zul len de volksdansers optreden. Van avond zijn ze (aanvang 20.00 uur) in de Grote Kerk in Veere. streek Op de foto: de Poolse groep in actie. MIDDELBURG - Voor een publick van enkele honderden belangstellen den hebben donderdagavond in Mid delburg een drietal buitenlandse volksdansgroepen een succesvol op treden gegeven. De groepen - een Franse, een Poolse en een Ierse - zijn deze en volgende week in Zeeland als gast van de volksdansgroep Vodago uit Goes. Het optreden op de Markt in Middel burg - georganiseerd door de even ementencommissie M'75 - was het eer ste. Baskische volksdansers in Borsele gearriveerd HEINKENSZAND - Een dag eerder dan verwacht is donderdag de Baski sche volksdansgroep 'Andra Mari' in de gemeente Borsele gearriveerd. De groep, die aanvankelijk vrijdag pas zou arriveren, neemt deel aan het volksdansfestival. dat de stichting Opbouw West-Zuid-Beveland de ko mende week houdt De 37 leden van de groep werden voor één nacht onderge bracht in 'De Honte' in Oudelande, omdat de pleeggezinnen hun gasten pas vrijdagavond verwachten. Zoals bekend waren er aanvankelijk wat problemen met het vinden van vol doende pleeggezinnen voor de leden van de Baskische volksdansgroep. Het was de bedoeling de Spanjaarden in Ove- zande en 's-Heerenhoek onder te bren gen, maar later moesten ook pleegge zinnen uit Heinkenszand en Driewegen gezocht worden. Het feit, dat de groep een dag eerder dan gepland is gearri veerd, betekent voor de organisatie van het festival een extra onkostenpost van ongeveer duizend gulden. Vandaag (vrijdag) kemt de tweede buitenlandse groep, "Byrne's group of dancing' uitler- land, in de gemeente Borsele aan. Za terdagmiddag wordt het eerste optre den verzorgd in sportzaal 'De Stenge' in Hansweert. Daaraan verlenen ook 'De Klompendansei's' uit 's-Heerenhoek, 'Vranje' uit Vlissingen en de jeugdgroep van de in Heinkenszand in oprichting zijnde volksdansgroep deel Deze pre mière van het volksdansfestival begint om één uur 's middags. Vooradt de groepen 's avonds optraden waren ze 's middags in de statenzaal complex van de Abdij ontvangen door hetprovinciaal bestuur. Daarbij werden een aantal geschenken overhandigd. De drie groepen die door Vodago naar Ne derland zijn gehaald hebben stuk voor stuk al een internationale reputatie. De Franse groep - Louis Cigalons de Mour- seuns uit Les Landes - in West-Europa, de Poolse groep 8 Regionalty Zespol Ar- tistyezny i Tauca - vooral in Oost- Europa en de Zuid-Ierse Clifford Group in Groot-Brittanië. Het bezoek van de Poolse groep vindt plaats in het kader van het cultureel uitwisselingsverdrag tussen Polen en Nederland. Met hun eerste Zeeuwse optreden in Middelburg oogstte het internationale gezelschap donderdagavond direct veel succes. De fraaie kostuums en de zeer verschillende originele dansen gaven het enthousiaste publiek het nodige te zien. Hoogtepunt daarbij vormden de steltendansen van de Franse groep. Vandaag zetten de groepen hun bezoek aan Zeeland voort met optredens in Hoedekenskerke en Veere. zaterdag is er een grote demonstratie in Goes, maandag zijn er optredens in Kamper land en Wilhelminadorp, dinsdag in 's Heer Arendskerke en Wolphaartsdij k en woensdag in Vlissingen. Jeugdvakantieweek KRABBENDIJKE - Drie bussen wa ren er woensdag gecharterd om de deelnemende kinderen aan de jeugd vakantieweek te Krabbendijke naar de bossen bij Bergen op Zoom te bren gen. waar in het recreatiegebied 'Hei de' werd gezwi De acht- tot twaalfjarigen hadden ver der een speurtocht met opdrachten en sprokkelden hout voor het kampvuur van zaterdagavond. De zes- en zevenja rigen speelden een dierenspel en had den eveneens een speurtocht, Vanmor gen (vrijdag) staat er voor de oudste groep een speurtocht door Krabben dijke op het programma en vanmiddag wordt een mini-zeskamp op het train ingsveld achter de gymzaal gehouden. De jongste deelnemertjes hebben van morgen een sportprogramma op het trainingsveld met onder andere hardlo pen en estafette. Vanmiddag is er voor hen een mini-bazaar op een veldje aan de Oostweg te Krabbendijke. /vvatzien ik. wou--.' TRScr IBIAAHbbe beur dlcht"3stort" "t hois Ir) J catlffis Poststraat 30 - Zierikzee Telefoon 01110-4839 Ook maandagmiddag geopend BEKENDMAKING GEMEENTE REIMERSWAAL De burgemeester van Reimerswaal maakt bekend, dat met ingang van 2 augustus 1976, gedurende een maand ter gemeentesecretarie afdeling alge mene zaken voor iedereen in ontwerp ter inzage ligt het bestemmingsplan 'Waarde, Kerkweg', geldend voor een gebied gelegen langs de Kerkweg ten noorden van de woningen nrs. 37 en 50. Gedurende bovengenoemde termijn van een maand kan iedereen die bezwa ren heeft tegen het ontwerp-plan deze schriftelijk indienen bij de gemeente raad. Kruiningen, De waarnemend burgemeester, C. Slabbekoorn. Een vlotte en veilige weg naar elk rijbewijs Westsingel 18-20 GOES Telefoon 01100-16808 Rijopleiding sinds 1947 R5@(L rooseveltlaan 196 bergen op zoom tel. 33910 Steeds plm. 40 ANWB- —$m gekeurde, gebruikte auto's. Alle merken personen, lichte bedrijfswagens, 3 L V. J maanden garantie. Geopend: ma. t/m vr. 8.30-17.30 uur, zaterdag 10.00-17.00 uur. volkeri rïiT.iS'4 zierikzee boek-en kantoorboekhandel kantoorinstallaties HET Wij gaan gewoon door met onze opruiming in de tapijten waar niemand tegen op kan. U weet wat wij brengen is alles eerste keus, geen rommel omdat het opruiming is, maar wel kwaliteit tegen absolute bodemprijzen. Bij ons kunt u terecht voor vele koopjes voor uw hele woning. Daarom als u in de toekomst tapijt nodig hebt, dan moet u het nu laten reserveren. Wat u ook zoekt wij hebben zowel koopjes in wollen tapijt als in nylon. Komt u maar gerust eens een kijkje nemen in ons winkeltje in de Wijngaardstraat. Leest u maar, met aandacht het volgende, de aanbiedingen die wij doen zijn uitermate interessant en voor iedere beurs welkom ons devies is waarom moet het duur zijn als het goedkoop kan? Een nylontapijt op 400 breed geen 59,— maar nu halen en betalen 30,— per m en gratis thuisbezorgd. Een nylontapijt iets moois ook 400 breed 39,— per m thuisbezorgd. Hebt u onze gebloemde nylon al gezien in twee verschillende kleuren, 400 breed, normaal 98,—, tijdens de opruiming 79,— en gratis gelegd. De Windsor een tapijt om te zoenen, in zuiver wol met een mooie dessinering op 400 breed nu voor de ongelofelijke prijs van 198,— en gratis gelegd. Een heel mooie wollentapijt op 400 breed met zware foamrug dus los te leggen iets en gratis aelead. Maar ook hebben wij nog drie rollen woltapijt van de bovenste plank, een bladmotief. Geen 378,- maar nu 278,- per m. en gratis ondertapijt en gratis gelegd. Als u een mooi tapijt zoekt voor weinig geld is dat uw kans. Maar ook een gemengde berber geen 139,— maar nu voor 119,— per m en gratis gelegd. U ziet wij ruimen op. Volle rollen met garantie en naservice. Maar ook in deurmatten hebben wij alle maten voorradig wij snijden ze voor u op maat. Voor de tienerkamer leuke ronde stromatten nu voor 29,75 per stuk. >Novilons te kust en te keur vanaf 29,75 per m in 50 dessins. Vynil op vilt op 200 breed nu voor het mooie prijsje van 12,95 per m. De echte biezentegel op 30/30 van 1,09 nu voor 0,89 per stuk maar ook de strotegel geen 0,69 maar nu 0,59 per stuk. En dan nog enkele houten barkrukken in groen met zwart voor het prijsje van 59,— per stuk. Zo weet u weer het één en ander maar alies adverteren gaat niet dus doe ais zovelen en breng een bezoek aan het Tapijtcentrum in Goes, waar u van harte welkom en graag tot ziens. Goes tel. 011

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 26