Publiek maakt zich nauwelijks druk om conflict tussen KNVB en NOS BESTUUR VC VLISSINGEN AANVAARDTKANDIDATUUR VAN PIET KOSTER NIET Uitstekend jeugdtennis tijdens toernooi van DOS Nationaal kampioenschap windsurf op Veerse Meer WK HOCKEY HEREN IN 1978 IN ARGENTINIË DRIEZEILSSURF HAALT SNELHEID VAN 50 KM Koster verrast door mededeling dat hij geen werkend-, maar ondersteunend lid is Oefenprogramma VC Vlissingen Bitossi start in Proftour Toernooi om WK dammen Geen winnaar 1e lottoprijs Enklaar en Ree wonnen in open schaakstrijd Wielerwedstrijd jeugd in Hulst Remmers roept sectiebestuur bijeen Oud Zeeuws XI speelt niet tegen Meeuwen VRIJDAG 30 JULI 1976 HILVERSUM-ZEIST - Het Nederlandse publiek blijkt nauwelijks geïnteresseerd te zijn in het conflict tussen de NOS en de KNVB over het uitzenden van radioflitsen van wedstrijden uit het be taalde voetbal in het pro gramma Langs de Lijn. Zelfs het besluit van de NOS om te stoppen met samenvattingen betaald voetbal in het tv- programma Studio Sport heeft de voetballiefhebber nauwelijks beroerd. Deze conclusies kunnen worden ge trokken uit de reacties die de KNVB en de NOS in de afgelopen dagen hebben ontvangen. ..Het publiek heeft nauwelijks gereageerd vertelt een woordvoerder van de NOS. ..We hebben slechts een paar brieven en telefoontjes gehad Ook de KNVB is niet overstroomd met reacties ..Er zijn maar een paar brieven binnen gekomen. maar dat aantal is beslist te verwaarlozen wordt vanuit Zeist gemeld. ..Bovendien zijn de reacties zeer verschillend, waardoor we geen idee hebben hoe het publiek over de affaire denkt'' De NOS meent echter wel een con clusie te kunnen trekken uit het mi nimale aantal reacties ..Over het al gemeen heeft men begrip voor ons standpuntwordt in Hilversum ge zegd. We hebben wel het idee dat het publiek aan onze kant staat. Bij vroegere controverses kregen we ook al de sympathie van het publiek toe bedeeld Het ziet emaar uit. dat dat in dit. geval ook zo is" Ook heeft de NOS een verklaring voor het feit dal maar weinig men sen hebben gereageerd. „We hebben in het verleden wel vaker moeilijk heden gehad met de KNVB. Telkens werd dan - weliswaar op het laatste moment - nog een oplossing gevon den. We denken dan ook. dal het pu bliek verwacht dat de moeilijkhe den wel opgelost zullen zijn voordat de competitie van start gaat". Zelf gelooft de NOS daar nog niet m „Het publiek vergeet dat wij in onze geschiedenis nog nooit zo n hard standpunt hebben ingenomen. Het is dan ook te gemakkelijk om te den ken dat de problemen voor het begin van de competitie tot een oplossing zijn gebracht" VLISSINGEN - De voormalige Zeeuwse toparbitcr Piet Koster uit Koudekerke kan volgens het bestuur van de voetbalcombinatie Vlissingen geen voorzitter van die vereniging worden. Een maand voordat de alge mene ledenvergadering wordt gehou den is het bestuur er achter gekomen dat Koster, die geruime tijd geleden door enkele leden werd verzocht zich kandidaat te stellen, geen lid maar on dersteunend lid van VCV is en daar door geen stemrecht heeft. Een mededeling die voor de kandidaat-voorzitter en de leden die hem hebben aangezocht als een volsla gen verrassing is gekomen. Vooral voor Piet Koster zelf „Drie jaar geleden ben ik gewoon lid van Vlissingen geworden. In de tussentijd zou er ooit eens een kaart gekomen zijn met het verzoek een verhoging van de contributie automa tisch te laten afschrijven. Kennelijk heb ik dat over het hoofd gezien en heeft Vlissingen mij donateur gemaakt. Dat is ook op mijn lidmaatschapskaart veran derd. maar daar heb ik nooit op gelet", stelt de eigenaar van het strandpavil joen Piet Hein. De tappende ex- scheidsrechter voegt daar nog aan toe: „Datisnatuurlijk wel een tekortkoming van mijmaar je rekent er niet op d at een vereniging zoiets op eigen initiatief wij zigt" Vlissingen-secretaris Dirk de Jode zegt niet te weten hoe het gewijzigde lid maatschap van Koster tot stand is ge komen. „Hoe dat verkeerd is gegaan weet ik niet. Dat is een kwestie van de bode", vertelt hij, maar hij voegt eraan toe dat het 'niet gebruikelijk' is dat le den die te weinig contributie betalen door de club zelf in een andere categorie worden ondergebracht. Toch oppositie De secretaris van de Vlissingse voet balvereniging vertelt dat hij pas dins dag op de hoogte werd gesteld van het feit. „Toen is de zaak uit de doeken gedaan." Wie er met dit feit op de proppen is gekomen wilde hij niet zeg gen. „Daar laatr ik me niet over uit." VLISSINGEN - Het oefenprogramma van de V.C. Vlissingen luidt als volgt: 1 aug. ODIO 1 - Vlissingen 1 14.30 uur; 4 aug. Oostkapelle 1 - Vlissingen 1 19.00 uur. 7 aug. Hoek 1 - Vlissingen 1 14.30 uur: 10 aug. Vlissingen 1 -Amemuidenl: Schoondykel-Vlissingen 219.15 uur: 11 aug. Vlissingen 2 - Walcheren 1 19.00 uur; 15 aug. Vlissingen 1 - R.V.C. 1; Vlis singen 2 - R.V.C. 214.30 uur; Vlissingen 3 H.Z. '75 1 (uit Hoge Zwaluwe) 14.30 uur, Vlissingen 5 - H.Z. '75 3; 21 aug. Vlissin gen 1 - W.H.S. 114.30 uur; 22 aug. Melle 1 iBelgië - Vlissingen 2,25 aug. Vlissingen 1 - Jong Ambon 118.30 uur.; 26 Zeeland Sport 1 - Vlissingen 1 18.30 uur; 28 aug. Vlissingen 1 - Meeuwen 1, Vlissingen 2 - Meeuwen 3 14.30 uur. dat zoals het is. Dan heb je verloren De manier waarop het nu gaat is gewoon lullig. Ik vind hel vooral erg jammer voor de mensen die zo hard gewerkt hebben en die zich positief tegenover me hebben opgesteld", besluit Koster. Het bestuur heeft, verzekert de heer De Jode. geen kandidaat voor het voorzit- terschap Dat zou betekenen dat Ko van de Rafelaar idie dit jaar te kennen heeft gegeven af te zullen treden, wanneer er een geschikte kandidaat zou komen) voor drie jaar zal worden herkozen. De jaarvergadering van Vlissingen wordt 1 september (van de aanvankelijke da tum. 25 augustus, werd afgeweken om dat Koster dan met de zeskampploeg van Valkenisse in Duitsland vertoeft voor deelname aan het Spel zonder Grenzeni gehouden in het clubhuis van de VC Vlissingen VLISSINGEN - Franco Bitossi zal dit jaarstarten in de Proftour door Neder land. De snelle Italiaan komt uit voor een ge combineerde Zwitsers/Italiaanse for matie. De Proftour start dinsdag 24 au gustus. Donderdag komt Nederlands' enige etappewedstrijd voor professio nals in Zeeland. De ronde van Midden- Zeeland vormt dan de tweede etappe van de proftour. AMSTERDAM - Voor het Elsevier- toernooi om het wereldkampioen* schap dammen, dat van woensdag4 tot en met woensdag 25 augustus in Am sterdam zal worden gehouden, wordt de dag tevoren, dadelijk na de officiële opening, de loting gehouden, waarbij uitgegaan wordt van twintig deelne mers. Vier ,anden, t.w. de Sovjet Unie (3), Frankrijk. Italië en Nederland (elk 2), zullen in dit toernooi meer dan een ver tegenwoordiger hebben. Om te voor komen. dat landgenoten elkaar In de tweede helft van het toernooi ontmoe ten. worden zij bij loting ingedeeld in dezelfde poule Er komen twee groepen en in de ene poule wordt geloot tussen de nummers één toten met tien en in de tweede tussen de nummers elf tot en met twintig. Voor de loting wordt be paald uit welk van de twee poules de Russen hun nummer trekken de Neder landers kiezen vervolgens hun nummer uit de andere poule. Ook de Fransen en de Italianen worden in gescheiden pou les ingedeeld. Nadat de deelnemers van deze vier landen hun lotnummers heb ben getrokken, worden de resterende nummers bij elkaar gevoegd en kiezen de overige delnemers uit de overbtij- fende elf nummers. Vlissinger Frans Verhulst, favoriet in de oudste groep, had het moeilijk tegen Frank Bauer, maar bereikte de kwartfinale. De leden die Koster hebben verzocht zich kandidaat te stellen menen dat er in het bestuur wellicht tóch enige op positie is tegen de persoon van Koster. Dat heeft de kandidaat-voorzitter enigszins verbaasd. „Uit gesprekken die ik met bestuursleden heb gehad, dacht ik de indruk te krygen dat men positief tegenover my stond. Ik wil wel eerlyk zeggen dat ik hier van geschrokken ben. Als iedereen mij graag wilde moet daar een mouw aan te passen zyn", stelt Kos ter. Wim Kodde uit Souburg, een van de le den die Koster hebben benaderd, ver telde niet van plan te zijn zich bij deze gang van zaken neer te leggen. Met name de twyfels over de wijze waarop de wijziging van werkend in ondersteu nend lid tot stand is gekomen moet vol- genshem worden opgehelderd. „Je kunt wel op eigen initiatief veranderen, maar of een club dat kan doen vraag ik me af. Daarom willen we deze zaak tot op de bodem uitzoeken", zegt Kodde Wim Kodde wil by de KNVB informeren naar mogelyk overeenkomstige geval len. Wanneer vast komt te staan dat de lidmaatschapswyziging inderdaad tot stand is gekomen zoals de ex-arbiter stelt (de heer De Jode wilde de lezing van Koster bevestigen noch ontkennen) houdt dat volgens de symphatisanten van de kandidaatrvoorzitter in dat hij tegen zyn wil werkend lid af is geworden Dan zal men trachten de zaak recht te trekken door byvoorbeeld bijbetaling van de achterstallige contributie. niet te dringen Op de vraag of die mogelijkheid reëel is antwoordt de heer De Jode: „Dat denk ik niet". Verder is het de vraag of Koster na deze ontwikkelingen nog wel prijs stelt op het voorzitterschap. „Ik heb destüds de kandidatuur aanv aard. omdat bleek dat er veel mensen positief tegenover stonden. Het is niet zo. dat ik sta te dringen om voorzitter te worden. Ik weet heus wel wat er allemaal aan vastzit en wat ervoor komt kUken." „Nu het hierop vastloopt, vraag tk me af of er niet meer achter zit. Als ik was weggestemd op de vergadering, neem je VLISSINGEN - Het was giste ren een uitstekende dag voor het DOS-jeugdtoernooi; echter niet voor de wedstrijdleiding, die door extreem veel drieset ters met de handen in het haar zat. Het was de hele dag door ontzettend spannend, waarbij de jeugd uitstekend spelpeil liet zien. Om te beginnen met jongensenkcl tot en met 16 jaar: eerste geplaatste Frans Verhulst had veel moeite met Frank Bauer, die met uitstekende forehand- en backhanddrives de eerste set op zijn naam schreef: 6-3. Frans Verhulst kwam echter uitstekend terug en wist met veel scherpe ballen Bauer keer op keer te verrassen: 6-2, 6-0. Frans Verhulst komt nu in de kwartfi nale uit tegen Kees der Weduwe, die Dirk Jan Dunker versloeg met 6-2 6-1. Ook Bart Schxeuder bereikte de kwart finale via een marathonpartij tegen Jos Nelissen: 1-6. 6-4. 6-4. Schreuder speelt vandaag zaterdag tegen Jan Felius, die tegen Ronald Dorhout Mees de meeste games speelde, 36. Na een zenuwslo pende partij met zeer veel lange ralleys won Felius met 7-5, 4-6, 8-6. De tweede geplaatste Hein Kupfer had weinig moeite met Job Swens. 6-1.6-1 en hij komt uit tegen Marc Ghering, die een zeer sterke indruk maakte tegen Geme van de Ven. In de laatste kwartfinale speelt Paul Smulders, winnaar over J an Verschelling met 6-2. 6-4 tegen Paul de Bruyckere. die weinig moeite had met Janluc de Wolf: 6-2. 6-2. Bij de jongens tot en met 14 jaar bereik ten Eric Houg. Jos NeUissen, Paul Boes ter. Eric Moes. Roel Ghering, Michiel van de Put en Roland Jan van Baal de kwartfinale, waarvan Eric Moes de langste tijd nodig had. Bij de jongste jongens speelde vooral Wolter Bosch erg lange partijen: hij bereikte de kwartfinale door een zege op Joost Oranje met 5-7, 6-3, 6-3, ver loor bij de jongens tot en met 14 jaar van Robert van de Ster met 3-6.6-1 7-9 en verloor tenslotte de jongensdubbel met Robert van de Ster met 0-6.7-6.9-7 van Philip van Heril en Joost de Ruv- ter. Ook de Amsterdammer Hans Cor- demeyer haalde de kwartfinale via een zege op Arno van Gennip uit Rot terdam 6-2 6-7 6-4. Bij de meisjes tot en met 14 jaar is Jac queline Bral in de kwartfinale gekomen tegen Annemiek Verhulst. De winnares hiervan speelt tegen Evelyn Buèrmann, die Lonia Tesselaar simpel versloeg met 6-1.6-1. De andere halve finale gaat tus sen Marja Wondergem 6-2.6-1 tegen Si- mone Esselbrugge, en Rosita Breuring, die Paulien Stein versloeg met 6-3, 6-3. MONTREAL - Op de jaanxjkse vergadering van de inter nationale hockey federa tie (FIH) donderdag in Montreal is vastgesteld, dat het vier de toernooi om het wereldkampieonschap hockey voor herenlandenploegen in 1978 in Argentinië zal worden gehouden. De juiste data liggen nog niet vast, maar het toernooi zal tussen half maart en medio april worden gehouden. Indien, door welke omstandigheden dan ook. AXEL IN K0RTGENE TEGEN FEYEN00RD AXEL - Als de voetbalvereniging Axel van de gemeente toestemming krijgt om volgende week zondag te spelendan opent de tweede klasser het rijtje vriendschappelijke wedstrijden tegen het Belgische St. Niklaas, uitkomend m de tweede divisie De wedstrijd in Axel begint dan om vier uur. De week daarop speelt Axel dan in Kortgene tegen Feyenoord. dat met de volledige eerste elftalselectie naar kortgene komt. DEN HAAG - De uitslag van lotto no. 30 is: aantal deelnemers: 595.233. Bruto- inleg: f2.517.572.-. Prijzenbedrag: 1299.705,05. Ie prijs geen winnaar, van het bedrag van de le prijs gaat 115 deel naar de le prijs van zondag, 1 augustus a.s. het overige 415 deel icordt in gelijke delen verdeeld over de 2e tlm de 5e prijs. 2e prijs: 3 winnaars, die elk bruto f74.688,- ontvangen3e prijs: 73 win naars, die elk bruto 3.888.- ontvangen 4e prijs: 5.062 winnaars, die elk per ko lom f67.- ontvangen. 5e prijs: 8.096 winnaars, die elk per kolom f 42,- ont vangenJackpot voor de lotto van zon dag 1 aug. a.s. f 104.480.94. het toernooi niet in ArgenUule kan worden gehouden, zal Australië een jaar later de organisatie op zich ne men. Op het congres werd ook besloten dat de Westduitse damesploeg en die van Schotland automatisch toegelaten zul len worden tot het eerste olympisch hockeytoemooi voor dames. 1980 in Moskou. West-Duitsland is wereld kampioen van de FIH. terwijl Schot land de regerende kampioen is van de andere internationale hockeyorgani- satie: de IFWHA. In totaal zullen io Moskou zes damesploegen om de me dailles strijden. VELP - Hans Ree en Bert Enklaar hebben donderdag in de eerste ronde van het open schaakkampioenschap van Nederland in Velp gew onnen. En klaar versloeg mei zwart Mondria en Ree had aan een kleine fout van Corrie Vreeken, de enige vrouwelijke deel nemer in de hoofdgroep, voldoende om de partij naar winst te voeren. Ook de beide Joegoslavische meesters. Rukavina en Nemet, begonnen het toernooi, dat negen ronden volgens het Zwitserse systeem duurt met een over winning De ultslgen uit de eerste ronde van het open schaakkampioenschap van Nederland zijn. Mondria (Ned) - Enklaar (Ned) 0-1; Den Broe der (Ncd) - Vogel (Ned) 0,5-0,5, Van Baarle (Ned) - Fritschy (Ned) 0-1. Faase (Ned) Dek ker (Ned) 0-1, Wockenftiss (WD1) - Odink (Ned) afg; Ree iNed) - mevr. Vreeken (Ned) 1-0; Borm (Ned) - van Reek (Ned) 1-0; Van Dongen (Ned) - Rukavina i JoelO-lAckermann (WD1) - Wagenaar (Ned) 1-0; Egmond iNedi - Nemet (Joe) 0-1. Van der Sterren (Ned) -Luchlmeyer (Ned) 1-0; Van der Linde (Ned) - Gijssen (Ned) 1-0 en Sibbing (Ned) - Vlagkl (Joe) 1-0. KAMPERLAND - Het aan staande weekend worden op het Veerse Meer de nationale kam pioenschappen windsurfen ge houden. De wedstrijden, waar voor zestig geselecteerde zeilers aan de start komen, worden af gewerkt voor de camping De Schotsman bij Kamperland. Er wordt gevaren voor drie klas sementen: een algemeen win naar, een titel voor de dames en een voor de junioren (tot 15 jaar). Grote kanshebber voor de kampioensti tel is Derk Thijs uit Breda, die ook in 1974 en 1975 al eerste werd. Vooral bij harde wind is hij zeer sterk. Ook zijn broer Wim Thijs behoort tot de topgroep en Bep Thijs zal waarschijnlijk opnieuw de damestitel voor zich opeisen. Andere windsurfers die zich zeker niet onbe tuigd zullen laten in de strijd om het kampioenschap zijn Kees van Spronsen uit Amsterdam, Hans de Maar uit De venter, die vooral bij zwaar weer sterk vaart. Hans Pragt (Dordrecht) en René Otte uit Amsterdam. Bij de junioren zal Han Peter Verdeyen uit Noordwijker- hout zeker hoge ogen gooien. Op het programma staan voor zaterdag vier manches, waarvan de eerste om half één start. Voor zondag is de eerste start om half elf. die dag zullen vijf manches worden gevaren. Wanneer de tweede en volgende manches beginnen zal afhan gen van de wind. Er wordt niet gevaren in gewichtsklassen, omdat de deelne mers ditmaal zijn geselecteerd en dus allen tot de bovenste laag van de wed- stnjdsurfers horen. Het belooft in ieder geval een kleurig spektakel te worden. Van Zeeuwse zijde zal de Vlissinger Rob Oosterhuis zich in de strijd mengen. HULST - In samenwerking met het wie- lercomité Hulst houdt de jeugdcommis sie van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen zondag een wedstrijd voor jeugdllcentiehouders. De start van de jeugd is om half drie Tevens krijgt zondag de plaatselijke jeugd een kans om haar kunnen te to nen. De start hiervoor is om half twee. Voor deze wedstrijd kunnen de liefheb bers zich opgeven in café "Lij baart', op zondag aan de jurywagen bij de start in de Zou testraat. LICHTPUNTJE VOOR MEEUWEN VLISSINGEN - Er is een lichtpuntje in de Meeuwen-affaire. Gisteravond is in Zeist een bespreking geweest over het laatste voorstel dat is ingediend om de voetbalclub Meeuwen in één klas te krijgen met Arnemuiden en WHS. Het plan heeft kennelijk zoveel indruk gemaakt dat Fokke Remmers, voorzitter van de sectie zaterdagvoet bal van de KNVB. heeft besloten vol gende week het voltallige sectiebes tuur bijeen te laten komen om zich over de zaak uit te spreken. „Een zeer positieve ontwikkeling", luidde het commentaar van Meeuwen secretaris Izak Ovaa, die omstreeks middernacht nog net competitieleider Jan van der Meyde uit Rotterdam bel de. Het laatste voorstel, oorspronkelijk ontworpen door WHS-wedstrijd- secretarisScherpenisse, behelstepn vol ledige verandering van de competitie indeling. In totaal zou dat voor 23 clubs een besparing van 12.000 reiskilometers betekenen. Een berekening door de ambtenaren in Zeist wees uit dat de in dieners van dit voorstel (WHS. Dinte- loord. Meeuwen en mr. L. F. Haverman, competitieleider in Zuid I) er niet ver naast zaten. Het sectiebestuur komt volgende week woensdag of vrijdag bij een. Dan valt de definitieve b Met de kampioenschappen in zicht zijn al vele windsurfers rond het Veerse Meer neergestreken. Daartoe behoort ook de Bredase familie Thijs, die grossiertin natio nale en internationale titels. Het Thijs-trio opereert overigens al lang np het Veerse Meer, waar huidig kampioen Derk in 1973 meedeed aan de eerste echte windsurf wedstrijd in Nederland, die gevaren werd bij Oostwatering. Hij werd toen tweede. Nu zeilen Derk, Wim en Bep Thijs rond op een 'drieér' een negen meter lange plank met drie zeilen. Dit speciale vaartuig, dat niet als produktiemodel. maar meer als grappig proto type is bedoeld, baart alom opzien. Wim Thijs: „Als je langs vaart komen overal fototoestellen uit de roefjes." Zo'n drieër is alleen te varen met drie goed op elkaar ingespeelde windsurfers. Vandaar dat de superplank geen gemeen goed zal worden zoals de eenmans-surf, waarvan er nu al ruim 3000 varen. De twec- manssurf, die wel gewoon te koop is is nog wat onbekend en heeft nog slechts een geringe aanhang. De driezeilswindsurf haalt fabelachtige snelheden: volgens de Thijssens50 kilome ter op de teller van een meevarende motorboot. Een voorbeeld van die snelheid de drieer trok bij flinke wind een waterskiér 'los' en trok hem daarna als alternatieve speedboot rond.. ZOUTELANDE - De voetbalwedstrijd tussen het Oud Zeeuws Elftal en de za- Wrdagclub De Meeuwen, in Zoutelande, is wegens de dreigende situatie voor de velden in de Walcherse badplaats afge last. De boksfans, die de partij bijwoonden tussen de lichtgewichten Vastly Solo- min Sovjet Unieen Andras Bontos t Hongi, hebben vermoedelijk een record gebroken. Gedurende maar leifst 21 mi nuten en 14 seconden gaven zij met luid gejoel van hun afkeuring blijk over de uitslag <5-0 voor de Rus). De Amerikaanse hoogspringers Dwight Stones en Bill Jankunis zijn in het olympisch dorp van Montreal te ruggekeerd. Zij waren een dag of Oen geleden het verblijf in het dorp moe ge worden en besloten zich in eigen huis voor te bereiden op hun specialiteit, die zaterdag op het programma staat

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15