Plaats van gemaal probleem dijkverhoging Z-Beveland Corter Brugge bij'Contrast' Duivenwereld geschokt door 'Barcelonaschandaal' GOESE COMMISSIE WIL NIET PRATEN OVER KERNENSTUDIE Terneuzens museum start volgende maand met onderwijsproject ELECTRISCH CIRCUS DE BRAAKMAN9 VERKA VELING KAPELLE - WEMELDINGE 'Zaak vertegenwoordiger stuurgroep' Zomeractiviteit van stichting'Uit' Toneelgroep op circuspodium DONDERDAG 29 JULI 1976 n ci Ktheater in augustus in Vlissingen VLISSINGËN - Het Amsterdams Werktheater geeft van woensdag 4 lol en met zaterdag 7 augustus verschel- D UI VENR UB RIEK deel van het z nerprogramma. ■ne sleden in N cht. VLISSINGEN - Bij de komende versterking van vijfenhalve kilo meter Oosterscheldedijk - in het raam van de partiële dijkverho gingen - tussen Kattendijke en Wemeldinge vormt de situering van een nieuw gemaal voor het ruilverkavelingsgebied Kapelle - Wemeldinge een probleem van formaat. Dat bleek tijdens de recente vergadering van de stuurgroep dijk versterkingen: in verband met voorzieningen voor het lozingspunt zal de plaats van het nieuwe gemaal bekend moeten zijn voor er iset de dijkwerken is te beginnen. "PROBLEEM VAN FORMAAT" Van der Weele deelde mee. dat de voor naamste reden hiervan is dat vrij grote stukken dijk naar buiten moeten wor den verzwaard en de aanleg van vooral nieuwe glooiingen grote bedragen vergt. Het gedeelte van de stad Tholen tot Ra zernij U.5 km) is gegund voor de somma van bijna ƒ5 miljoen. De problemen spitsten zich hier in eerste instantie toe op de wijze van aansluiting van de ver zwaarde dijk op de stadswallen van Tholen Er is nu - in overleg met het gemeentebestuur - een oplossing uit de bus gekomen die de wallen praktisch ongemoeid laat. Bij Tholen zal de dijk langs de voorzijde van de voormalige oesterputten aansluiten op de be staande zeewering aan de zuidzijde van de oude vissershaven. Na de bouwvakvakantie wordt met het werk Tholen - Razernij begonnen. Ge studeerd wordt nog op de problematiek van de gevaarlijke situatie van de haven van Stavenisse. In pnncipe is besloten tot de bouw van een beweegbare kering in de havenmond. Overwogen wordt nu Tijdens de bespreking werd nog eens duidelijk, dat aanvankelijk werd uit gegaan van een gemaal langs het ka naal door Zuid-Beveland. Andere mo gelijkheden zijn lozing in de Ooster- sehelde of op de Westerschelde. I)e Westerschelde-oplossing is een dure. omdat - zo werd gesteld - een vrij groot aantal leidingen en wegen moet «orden gekruist. De afvoer van het water naar het kanaal is technisch goed uitvoerbaar, „maar zou toch maalbeperkingen met zich brengen, omdat maar tot bepaalde hoeveelhe den kan worden geloosd, en tot de tijd, dat het kanaal aan de nieuwe situatie op de Oosterschelde is aangepast. Lozing op de Oosterschelde werd tn de stuurgroep als een aantrekkelijke mo gelijkheid aangeduid. Dijkgraaf D. J. Dees van de brede watering van Zuid- Beveland betoogde In dit verband, dat er 'uit milieu-hygiënisch oogpunt weinig bezwaren tegen lozing op de Oos terschelde zijn in te brengen, nu het pol derwater niet meer wordt belast met het rioolwater van Goes en omgeving, wat binnenkort ook voor Wemeldinge het geval zal zijn. terwijl daarna ook het af valwater van Kattendijke naar de Wes terschelde wordt gevoerd." Er is nu in tensief overleg gaande tussen de cul tuurtechnische dienst en rijkswater staat om zo snel mogelijk zekerheid over de definitieve plaats van het gemaal te krijgen, zo bleek tijdens de besprekin gen van de stuurgroep. In uitvoering op Zuid-Beveland is de versterking van het dijkgedeelte tussen Katseveer en Kattendijke. met een lengte van 5,5 km en een aannemings som van ruim 5 miljoen. Een probleem doet zich voor bij de bistro Katseveer. Ten behoeve van de dijkverzwaring is een gedeelte van de erfpachtsgrond van de eigenaar van de bistro nodig. Er wordt nog gezocht naar een redelijke te gemoetkoming in de schade. Onteigening Aansluitend op de versterking van de dijk Katseveer - Kattendijke volgt het tracé tussen Kattendijke en Wemel dinge. Ir. Van der Weele benadrukte dat dit stuk dijk (lengte 5.5 km) zeer belangrijkis voorbescherming van het centrale deel van Zuid-Bevcland. Verwacht wordt, dat er grondverwer ving zal moeten plaatsvinden via on teigening. De problemen bij de cam ping 'Kleine Stelle' en de historische boerderij 'Stellehoevc' heeft men kunnen omzeilen door de nieuwe dijk ter plaatse van binnendijks naar bui tendijks te laten verlopen. Eriseen plan ontworpen om de uitwate ringssluis van de Hogerwaardpolder op te ruimen en te vervangen door een noodbemaling. Enige tijd geleden is n 1. geconstateerd dat deze sluis behoorlijk lek is. Een noodvoorziening is toen al aangebracht. In zijn overzicht van de huidige stand van zaken zei ir. P. H. van der Weele. hoofd van het bureau dijkversterking dat op Noord-Beveland het zuidelijk gedeelte tussen Katseveer en Kats ge reed is. Voor het stormseizoen wordt het noordelijke gedeelte ervan versterkt Het gaat om een totale dijklengte van 3.5 km. Momenteel wordt ook gewerkt aan het dijkvak Kats-Colijnsplaat <4.5 km) Dit werk zal in twee seizoenen worden uit gevoerd. Dit jaar zal het oostelijk ge deelte (tussen de Zeelandbrug en de voormalige veerhaven) gereed komen. Volgend jaar komt het westelijke tracé aan de beurt In een afzonderlijk bestek zal een nieuwe dijk voorlangs de kom en haven van Colijnsplaat worden aange legd. Zoals bekend moest op dit dijkge deelte de wet van 14 juli 1904 op de droogmakerijen en indijkingen worden toegepast. De concessie-aanvraag top naam van het waterschap Noord- Beveland) aan de minister van verkeer en waterstaat zal dezer dagen worden verzonden. De totale aannemingssom van de dijk versterking tussen Katsen Colijnsplaat bedraagt ruim 6 miljoen. In de aanne mingssommen zijn overigens niet be grepen de eventuele kosten van gron daankopen en schadevergoedingen. Anna -Friso Een weliswaar klein, maar hoog op de urgentielijst prijkend dijkvak (het geen weer werd onderstreept tijdens de januari-storm van dit jaar) is dat bij de Anna-Frisopolder. Het gaat om een stuk dijk van 1 km. mdat nog dit jaar zal worden versterkt. De totale aan nemingssom bedraagt ruim anderhalf miljoen. Tholen In volle uitvoering is de dijk voor de Muije-, Oudeland- en Noordpolder op Tholen. Op drie tot vijf plaatsen wordt tegelijk gewerkt. De glooiing is op een aantal plaatsen al gezet; het zandspui- ten is over het gehele tracé gereed. Het karwei dient voor hel komende storm seizoen te zijn geklaard. In totaal zijn hiervoor nog 90 werkdagen beschik baar. Waarschijnlijkzal dit het nodige vergen van mensen en materieel, zo werd verondersteld. De lengte van het dijkvak bedraagt 6 km; de aannemingssom is ruim 10 mil joen. Met een gemiddelde prijs van 1.713,33 per strekkende meter is dit de duurste dijkverhoging tot dusver. Ir. een tijdelijke dam aan te brengen, zociai Stavenisse tegen het komende storm seizoen beveiligd is, en volgend jaar de kering aan te brengen. Duidelijk is in elk geval dat welke oplossing men ook kiest, de haveningang enige tijd ver sperd zal zijn door de werkzaamheden Voor de dijkversterking op Sint- Philipsland worden niet al te veel pro blemen verwacht. Een punt dat enige vertraging zou kunnen opleveren wordt gevormd door de molen. Deze iseen offi cieel monument: en voor werkzaamhe den in de onmiddellijke nabijheid ervan is overleg nodig met de rijksdienst voor de monumentenzorg Schouwen-Duiveland Zeer snel zal een stuk dijk met een lengte van 1 km bij Burgh en Westland dienen te worden verhoogd. Dijkgraaf A. M. Geluk van Schouwen-Duiveland deelde mee, dat op dit punt tijdens de januari-storm de golven enkele malen over de kruin van de dijk zijn heenges lagen. Een dijkvak dat eveneens zo snel mogelijk dient te worden ver sterkt is dat tussen Bruinisse en Ou- werkerk. Nog dit jaar moet met de werkzaamheden worden begonnen. Het gaat om een lengte van 9 km, met een aannemingssom van bijna 6 mil joen. Zoals gemeld zijn er problemen met de grondverwerving bij enkele boerderijen waar de tuinen vlak on deraan de dijk grenzen. De heer Van der Weele deelde mee. dat er de komende tijd een viertal bestor- tingen zal worden uitgevoerd aan de vooroever, n l bij Scherpenisse (ter plaatse van de laatste dijkval). voor de Leendert Abrahampolder «waar de vooroever sterk wordt aangevallen), bij Stavenisse (waar. etui afcehuiving is ge weest en het oeververloop nu te grillig is) en bij Duiveland. waar de z.g Zuid- bout een gevaarlijke plaats vormt land worden bcz Op het programma staan het kinder- stuk Doodgewoon' en (voor de avondu ren) 'Hallo Medemens'. De aanvangstijden zijn steeds 's mid dags om 14.30 uur en 's avonds om c ij- praaistuk de mogelijkheid tot verdere inspraak van de gemeenten zal uitblij- PPD-stuk zien als uitspraak gemeenten GOES - De commissie ruimtelijke or dening van de Gocse gemeenteraad ziet geen aanleiding om het praatstuk van de provinciaal planologische dienst (PPD) over de volgorde en toekomst-groei van de steden en dor pen in Midden-Zeeland, op korte ter mijn in de commissie of gemeenteraad tp behandelen. De commissie gaat er van uit dat de gemeentelijke verte genwoordiger in de stuurgroep 'struc tuurschets Midden-Zeeland' (wethou der L. H. de Leeuw) op voldoende wijze de belangen van Goes zal behar tigen. Tot deze conclusie kwamen de leden van de commissie woensdagavond tij dens een vergadering, waarbij de com missieleden drs. G. R. Heerebout (PvdA) en J M. Prévoo-van den Heuvel (PPR) inhaakten op publicaties in de PZC over het praatstuk van de PPD en de nota bewonings-patroon. Beiden vroegen zich af of een gesprek over de 'Goese punten' uit het praatstuk zinvol zou zijn. Wethouder De Leeuw gaf een uitvoering overzicht van de gang van zaken. Daar bij benadrukte hij onder meer de ver trouwelijkheid van het praatstuk dat de PPD aan de leden van de stuurgroep ter hand stelde. „Over hetpraatstuk is in de stuurgroep uitvoerig gepraat. De ge meenten zijn In de gelegenheid te reage ren bij de PPD en naar aanleiding van de reacties zal het praatstuk bijgesteld worden", aldus de heer De Leeuw. De Goese wethouder - secretaris van de stuurgroep - wees erop dat in het verle den het streekplan Midden-Zeeland zonder veel inspraak vooraf van de be trokken gemeente tot stand is gekomen. Volgens hem lag het in de bedoeling om door middel van het vertrouwelijke praatstuk de gemeente die inspraak vooraf nu wél te geven. „De PPD wil de gemeenten gebruiken als klankbord voor de gedachten over de herziening van het streekplan", stelde de heer De Leeuw. Hij meende dat provinciale sta ten er alleen maar baat bij hebben als de gemeente tijdig kunnen meepraten. „Dat tast de autoriteit van de staten met aan", constateerde wethouder De Leeuw. „Maar ik ben er een beetje bang voor dat als de PPD nu teveel wordt aangevallen door de staten over het 'MOOI ALLEEN HOEFT NIET MEER VIFR FXPOSITIFS Ving', een expositie die voorbeelden niirnrx: rv V /-c r- van de omgang meten beinvloe- KIJ.N UHIlULInL/AAvjoIL ding van de omgeving door de loepas- sing van bepaalde materialen, deel name van toeschouwers aan straatpro jecten en dergelijke. Van 18 december tot 15 januari loopt kunstenaar en natuur', een tentoon stelling over de manier waarop de na tuurkunst en kunstenaar beïnvloedt De volgende expositie in de reeks is. van 5 februari tot 19 februari, 'i.unst als commentaar op kuns't'. Hedendaagse kunstenaars zullen ingaan op het werk van bekende voorgangers De laatste tentoonstelling (van 26 fe bruari tot 19 maart) heet l.unst zon dermeer' Motto: 'het kunstwerk wekt géén illusie op' 'Mooi alleen hoeft niet meer' zal worden vergezeld door lesbrieven voor de leer krachten bij het. voortgezet onderwijs. Aan de hand daarvan kunnen zij een be zoek aan de tentoonstelling voorberei den en na afloop ingaan op wat er was te zien. Voor de leerlingen wordt een blad met reprodukties bijgevoegd en waar schijnlijk zal er ook een dia- of video klankbeeld worden gemaakt. Hoewel het begeleidend materiaal in hoofdzaak is gericht op docenten bij het voortgezet onderwijs (een gevolg van de geringe voorbereidingstijd) staat 'Mooi alleen hoeft niet meer' ook open voor leraren en leerlingen van andere onder wijsvormen School groepen kunnen de exposities gratis bezoeken. Het museum is van dinsdag tot en met zaterdag open van 14.00 tot 17.00 uur. In bijzondere geval len - maar dan uitsluitend na afspraak - kunnen de tentoonstellingen ook 's och tends worden bezocht. BEELDENDE KUNST Onder de titel 'Mooi meer' houdt het Ter- dit seizoen vier edu catieve tentoonstellingen. Bij deze exposities, gericht op onder meer het onderwijs, staat het begrip 'mooi', dat in de moderne kunst een andere rol speelt dan voorheen, centraal. De collecties zijn samengesteld door de programmeringscommissie van erin cn in gereedheid gebracht door de Nederlandse Kunststichting in Am sterdam. Van 28 augustus tot 11 september be gint de serie met 'kunstenaar en omee- De heer De Leeuw zei het persoonlijk een 'heel logisch' verzoek van de PPD te hebben gevonden om het praatstuk als vertrouwelijk te beschouwen. „Het col lege van b en w heeft via de gemeente lijke vertegenwoordiger ln de stuur groep haar mening gegeven. Ik vind dat een stuk vertrouwen van de gemeente raad in het college, ervan uitgaand dat het college de opvattingen van de raad over de ruimtelijke ontwikkeling van Goes kent", betoogde de heer De Leeuw. De we thouder gaf de commissieleden de verzekering dat het college van b en w van Goes niet kritiekloos ten aanzien van de inhoud van het praatstuk staat Met name zijn er kanttekeningen ge plaatst bij de nchting waarin de toe komstige groei van Goes moet gaan Ook vertelde de heer De Leeuw nog dat in de stuurgroep naar voren is gekomen dat het begrip 'consolidatiekëm' in de toekomst met meer moet worden ge hanteerd. Er wordt nu overwogen om de term 'plattelandskern' te splitsen, waarbij onderscheid gemaakt wordt tussen plattelandskernen waarvoor een afrondingsbeleid gevoerd moet worden en de 'overige plattelandskernen' Spectaculaire show van stuntrijders WESTKAPELLE - Dinsdagavond en woensdagavond hebben duizenden mensen uit Westkapelle genoten van de stuntrijders van 'Maatz Brothers Autocircus'. De medewerkers, de Duitse broers Char lie en Johan Maatz, de Fransman Jean Henri Mexicaan, Tiger Lu, de Neder lander Roswita van deknen en de Ar gentijnse clown Beppo, alsmede enkele invallers zorgden met hun acrobatiek zowel op motoren en autos voor een spectaculaire avond. Vanavond donderdag, wordt nog een voorstelling gegeven in Oostkapelle. J.n de nog jonge, goed begonnen, ga lerie 'Contrast' aan de Middelburgse Balans exposeert Cor ter Brugge. Enige tijd geleden zag ik op een groepstentoonstelling bij Hamdorff m Laren wat werk van deze kunste naar, maar-werd daar verteld-daar zou het wel bij blijven, aangezien Ter Brugge nu bepaald niet stond te trappelen om veel en vaak tentoon te stellen. Het is mede daarom niet minder dan een wel erg aangename verrassing de kennismaking in wat omvattender expositïeverband in Middelburg te kunnen hernieuwen. Het werk van Ter Brugge is. geloof ik. heel bijzonder en van een voorname kwaliteit. Wathij laat zien, zijn sterke composi ties in het domein van de abstractie. Helemaal abstract zou ik ze geen van alle willen noemen. Men onderkent wel degelijk de. naturalistisch be paalde. vorm waaruit dit alles is ont staan, gereduceerd en verpuurd tot een krachtig vlak waar evenwicht en harmonie de allesbepalende factoren zijn. Ook uit het. warme, kleurgebruik spreken eenvoud, harmonie én het met grote kunde afschrijven op een wellicht al te vol en overstelpend aanvangsbeeld. Hetzelfde, treffende spelen op de juiste balans vindt men terug in de inrichting van deze tentoonstelling waar men - in wand, zolder en meu belstukken - de samenhang met Ter Brugge's werk zeer goed ziet. Hij heeft die inrichting dan ook zeil verzorgd en men ziet er de hand van de estheet (als dat begrip nog mag) Cor ten Brugge toont zich een groot vakman, beheerser van vorm en techniek én met oog voor de speci fieke eisen van de verschillende ma terialen waarmee hij werkt. Hij ver staat de kunst de geheel eigen struc tuur van de stoffen die hij gebruikt, ten dienste van de totaalcompositie tot in het uiterste te exploiteren en dat levert zeer sterke werken en een bijzondere tentoonstelling op. Een boeiend en voornaam gebeuren in 'Contrast', hartje Middelburg. O. Galerie Contrast, Balans 19. Mid delburg i St.-Jorisdoelen-Balans- poort Abdij), tot 4 augustus, dage lijks van 10.30 tot 17.30 uur Ook in Middelburg: Zeeuws Kun- stenaarscentrum Noordstraati, ke ramiek van verschillende kunste naars: Standaard - Van Benthem en Jutting iLange Delft),zomerexpositie Zeeuwse Kunstkring, Vleeshal Stad huis (Markt), collectie Van Bommel van Dam. SMOKKEL IN DUIVEN BIERVLIET - Een verslaggever van hel Limburgs Dagblad heeft de knup pel in het hoenderhok gegooid met zijn ooggetuigeverslag van hetgeen op de lossingsplaats te Barcelona is gebeurd in de nacht voor de duiven gelost wer den. \u is het wel zo. dat er 99 kansen op de honderd zijn. dat wal daar gebeurd is niet de minste invloed gehad heeft op de uitslag, want het ging zeker niet om fraude maar dit reuzenconvooi is mis bruikt om duiven tc smokkelen. Een drietal manden met duiven, welke niet aan de vlucht deelnamen waren namelijk lussen de 'Barcelonavliegers' geplaatst, volgens zeggen om deze uit te delen aan de helpers bij de lossing in Barcelona Ingewijden zijn er evenwel van overtuigd, dat het hier meer ging om gesmokkelde duiven, die voor niet geringe bedragen aan Spanjaarden ver kocht waren. De moeilijkheden om duiven in Spanje in te voeren werden op die manier on dervangen. Het is natuurlijk te gek om over te praten, dat men zich 's nachts met 'een ploeg' indewagonsbegeefdom daar duiven te gaan halen (want wie zou dan niet aan duivendieven ofwel aan draudeurs denken), die duiven uit de manden halen om deze vroegtijdig te lossen of erger nog: ..Honderden kilome ters met de auto wegbrengen om de wel heel lange weg aanzienlijk te verkorten. Dit laatste nu is vrijwel zeker niet ge beurd Hetneemtechternietweg.dat de huidige verkooppraktijken van ver scheidene beroepsverkopers de nodige slof hebben doen opwaaien en voor de zoveelste keer bewezen hebben, dat controle tot op de lossingsplaats een eerste vereiste is. De bedragen die neergeteld worden voor toppers op dergelijke vluchten zijn zo groot, dat onregelmatigheden om dergelijke bedragen in eigen zak te krij gen echt niet uitgesloten moeten wor den. Wanneer we zien, dat voor de winnaar Internationaal Barcelona 1976 reeds frs. 500.000.00 geboden is en de eigenaar zonder een spier van zijn gezicht te ver trekken nog geen 'ja' gezegd heeft, dan weten we meteen, dat dergelijke astro nomische bedragen echt niet sportdie- nend zijn. Tenv ijl praktisch overal de manden op de lossingsplaatsen tot maandagmor gen gesloten bleven werden de Zeeuwse duiven in Compiegne om 12.00 gelost. Het werd voor de jonge duiven een wel bijzonder zware opgave en ook de oude duiven kregen met zulke weersomstan digheden te kampen, dat op zondaga vond pas ongeveer een derde van de deelnemers de thuishaven had bereikt. De jonge duiven treffen het dit jaar wel bijzonder slecht. En nu juist voor de mooie midfondvluchten op het pro gramma staan zal deze lossing en de ge volgen er van een negatieve stempel drukken op de deelname. Naar Dourdan van deze week worden dan ook zeer weinig duiven verwacht in vergelijking met andere jaren Duiven lossen bij mooi weer is kinder werk. maar zodra de weersomstandig heden tegenwerken is het wellicht het moeilijkste werk dat er is. Men doet het uiteindelijk nooit goed. want houdt men de duiven in, dan hoort men klachten in de geest van: „Het had gemakkelijk ge kund Lost men en het loopt slecht af. dan is de concoyeur weer de kwade hond. nende duif 20 22 uur. G. de Meijer 1 en 8. A Diercx 2. C v d. Walle 3. M. Baert 4. Th. de Buck 5. J Wage 6. W. visser 7. J Focke 9. P de Clercq 10. Met 15 oude duiven. 1ste 16.31 uur laatste 18 08 uur: A. Tast. O Marteijn2.J v d.wege 3. Th. de Buck 4 en 5. Het kampioenschap oude duiven over het seizoen 1976 is tevens bekend gemaakt. Vitesse 1 J. wage 524 punten. 2 G de Meijer 519. 3 O. Moens 459. 4 O. de Meijer 307. 5 P. Maenhout 302. Halve fond O. Marteljn 1ste en met 396 pun- lea2P Goossen 332.3 F Coppens312.4 A de Smit 273. 5 J. Cocqult 252. De Getrouwe Duif te Cadzand met 274 Jonge duiven. Iste 16 13 uur. laatste 19.17 uur J Louweret X, G Schr1er2en3. P.deSmidtL J. la Gasse5en 7. J v. d. Plasse6en 10. J Visser 8. A Mabelis 9 Met 47 oude duiven 1ste 15 59 uur. laatste 18.14 uur A de Putter en Zn. 1 en 2. P. Goos sen 3. J. Visser 4, J v d Plasse5.6.7en9.J. de Meij 8. A Duininck 10. Vanuit Ruffec met 20 duiven: A de Putter en Zn. 1 en 4. A Duininck en Zn 2. 6 en 7. J v. d. Plasse 3. I Goossen s Eerstede Beste te Sehoondijke met203 jonge duiven. 1ste 16 11 uur en's avonds nog 11 prij zen te winnen: C Jansen 1.6 en 9. P. Ras 2. W v. d. Velde 3. J. Temmerman 4 en 5. G. de Wever 7. Klaassen Talllie 8. J. Buyze 10. Met 41 oude duiven 1ste 16.25 uur laatste 18.50 uur: P de HuUu 1. S Talllie 2 en 8. J- Pljcke 3. J. Temmerman 4. R. Postma 5.6 en 7. M. Verherbrugge 9. C. Jansen 10. DeSnelvliegers te Oostburg 351 jonge duiven. Iste 16 20 uur P de Paepe 1, R. Jansen 2. L.. Verstraten3. J. Wille 4. J. Simpelaar5en 9. W. van Hee 6. J. Dathijn 7. J. de Hollander8. J. de Krijger 10. Met 99 oude duiven. 1ste 15.52 uur' J. de Hol lander 1 en 10, H. Krijger 2. J. Rietcco 3. A van Hyfte 4. M Buysse 5. T. de Jonge 6. A Boon man 7. Aalbregtse 8. J de Lijzer 9. VZV Hoofdplaat met 303 jonge duiven. 1ste 16 05 uur. B de Poorter 1. P de Poorter 2. Ch. Temmerman 3. J. Spinneweijn 4 en 5. E. Temmerman 6, C de Waele 7. Cornells van Waes8. R de Ruysscher 9. J. Temmerman 10. Met 170 oude duiven. Iste 15 55 uur W Maas 1 A de Hamer 2. A Geemaert 3.6 en 8. B. de Poorter 4 en 7. E. Scherbefln 5. Poortrer Pree 9. M. Blaakman 10. W Sasput met 4 oude duiven. 1ste 18.25 uur C- Boogaard 1, E. de Wever 2. Met 136 jonge duiven. Jste 16.11 uur: J Ver- planke 1 en 5, J Dhont 2. E. de Wever 3. Weijnsbergen en Zn. 4, H. Calon 6. P. de Poor ter 7. H Groosman 8. P Boogaard 9. J. Die- rendonck 10. Pv Hoop Biervliet met 204 jonge duiven. 1ste 15.48 uurv d. IJnde du PuyJ. van Ee2en8. B Doens3. Biommcen Co 4, R de Dobbelaere 5. A du Puy 6 en 9. J. Lecluyze 7, W de Jonge 10. Met 80 oude duiven. 1ste 15.51 uur J Lecluyze 1. W de Jonge 2. M Devenijns3en7. Blomme en Co 4. Abr. Versluis 5, Dingemanse en Zn. 6. J. van Ee 8 en 9. Dingemanse en Zn. 10. Strijd in Vrede te Groede met 397 Jonge dui ven. 1ste 15.54 uur: G. Dusarduyn 1 en 3, R Simpelnar2 en 6, G. Schautteet 4 en 5. Pleijte en Zn.. 7. E. Ulijn 8, Ch. Ras 9, A Manhave 10. Met 94 oude duiven. 1ste 15 55 uur: R Simpe- I aar 1A Merelaar 2, G. Dusarduyn 3 en 5. li v. d. Wege Jz. 4. Ch. Ras 6 en 9. J. Diercx 7. Dusarduyn Gz. 8. A Beun 10. Bondsconcours Aan het Bondsconcours vanuit Chateauroux namen 4235 duiven deel en de kop van de uit slag is een echte Zeeuwse aangelegenheid. C. Willemse en Zn uit Temeuzen wonnen de eer ste prijs voor familie Riteco te Breskens. ge broeders Elegeert uit Koewacht en W. v. d. Slikke uit Breskens. Op de 5de plaats kwam pas de eerste Brabander. J Klaassen Bergen op Zoom. Uitslagen: 6 J Deurinck. Vogel waarde. 7 A van Bergen. Steenbergen, 8 P. Hagenaars. Halsteren. S L. van Gastel. Schijf en 10 P. Buuron Bergen op Zoom. 11 J. van Spaandonck. Steen. 12 A. Duininck. Cadzand. 13 G. Snelders. Sas van Gent, 14 C van de Wittenboer. Mierol Hout. 15 F de Hoogh Rijen. Naar St-Vincent Nationaal, waaraan in Zuid 7993 duiven deelnamen, moesten de Zeeuwen zich met heel wat minder tevreden stellen. Winnaar werd M. Bakx uit Waspik voor R Beunen uit Ohe en Laak. A van Haar en uit Heesch. H v d. Heijden uit Haarsteeg en J. Buuron te Breda De eerste Zeeuwse winnaar komt op de 41ste plaats in de persoon van G. Dusarduyn. terwijl R Calon uit Hoofdplaat de 47ste prijs won; J. Verhage. Hoek, 69ste. F. Serrarens. Stoppeldijk. 60ste R. Galle. Zaamslag 71ste, v. d. Pijl, Goes 84ste. TERNEUZEN - Het 'Electrisch Circus' uit Amsterdam komt naar Zecuwscli Y!a3nderen. Op 2. 3. 4 en 5 augustus is het circus, dat nauw sa menwerkt met het Onafhankelijk To neel Rotterdam, te vinden in 'De Braakman'. „We gaan. omdat het zo mer is, naar de mensen toe. En we dachten dat we de voorstellingen het beste in 'De Braakman' konden hou den", aldus Bob Uu.vter van 'Uit in Zceuwsch-VIaanderen'. de stichting, die het circus naar 'De Braakman' haalt. Hel is voor het eerst dat 'Uit in Zeeuwsch-Vlaanderen' ook in de zo mermaanden actief is. Medewerker Bob Ruyter zegt erover: „We hebben dit ei genlijk aljaren willen doen, maarsteeds opnieuw was er gewoon niet genoeg geld. We hadden in het normale seizoen gewoon een te groot aanbod van andere voorstellingen en dan schoot er voor die zomeracliviteiten niks over Dit jaar kon het echter we). Bob Ruyter: „Er zijn wat. voorstellingen uitgevallen afgelopen seizoen, gewoon door over macht Er was nu wat geld over en daarom hebben we nu de knoop door gehakt' Hel Amsterdams Electrisch Circus is in 1972 ontstaan, toen vijf 'potsenmakers' startten met de opbouw van een reizend openluchttheater. In de volgende jaren werd rondgetrokken met bijvoorbeeld het Nederlands Blazersensemble met Peter Schat en Lucia Kerstens. de In stant Composers Pool en 'De Volhar ding'. In de winter van 1974 nodigde het Elec trisch Circus het Onafhankelijk Toneel Rotterdam uit om samen een pro gramma voor de zomer te maken. De toneelgroep schrijft daarover zelf in een 'wervende' folder „Wij zijn de eerste to neelgroep die zich op het circuspodium laat bekijken Daarvoor traden voor namelijk musuci op. De naam van hot circus en onze preoccupaties met clowns verlokken ons tot het maken van een colwnsprogramma Een aaneen schakeling van acts...' En dan werkt ook het 'Herbie White Combo' nog aan het circusgebeuren mee. Overhetstukdat. ook in'De Braakman' gespeeld wordt schrijven de samenstel lers van het programma: „Het gaat over moord, dwingelandij, heerszucht, cor ruptie. roof in het groot historisch gangsterdrama. De opkomst van de gangsterkoning in crisistijd. Voor de voorstelling zullen we gebruik maken van alles wat ons te pas komt, zoals het toneelstuk De weerstaanbare opkomst van Arturo Ui' en andere teksten van Bertolt Brecht, die op zijn beurt z'n ma teriaal bij elkaar pikte uit de wereldlite ratuur'. Het programmaboekje wordt opge sierd met de volgende aankondiging: "Dames en heren, het Amsterdams Electric Circus presenteert u onaf hankelijk toneel in een adembene mende voorstelling, naar aanleiding van teksten van Bertolt Brecht. opge luisterd door het beruchte 'Herbie White Combo' gespeeld in de open lucht tot oponthoud van het passerend volk en tot vermaak van de verzamelde inwoners van de stad. Moeder haal de was binnen, daar komen de zigeu ners Op 2 augustus wordt begonnen met de opbouw van het circus. Een dag later is er een parade, gevolgd dooreen kinder voorstelling en 's avonds is er de opvoe ring van Brecht's Arturo Ui. Datzelfde programma wordt de volgende dag af gewerkt. Op 4 augustus reist het circus verder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7