Psoriasisvereniging heeft in Zeeland-Brabant 120 leden PZC/streek 5 Middelburgse krijgt 150,- boete aEÊsL-* SCST"** marktberichten Kinderen creatief tijdens vakantieweek in Yerseke BESTRIJDING'VERZWEGEN VOLKSZIEKTE' donderdag 29 juli i97R WISSEL BEVELANDEN AUTO VOOR f30,-OP SCHROOTHOOP vervolg van Politiehonden 'fout afgesteld' verkeerslicht MIDDELBURG - De kantonrechter te Middelburg mr. A. Veenhoven legde mevrouw M.A.P. uit die stad woens dagmorgen twee boetes op met een to taal van 150 omdat ze heeft gereden met een auto waarvan de stuurinrich ting niet in rode was en de carosserie- vooral de bodem - sterk door roest was aangetast. De auto waarvan de sloop - waarde 30 bedroeg, is inmiddels op de schroothoop terecht gekomen. Mevrouw vertelde haar auto een maand tevoren te hebben gekocht voor 200 waarop dc kantonrechter reageerde met: „Voor zo'n bedrag koopt u alleen maar wat roest" De officier van justitie mr. W.G.C. Mijn- sen stelde dat de auto ernstige gebreken vertoonde en hij wilde dat zien bestraft met twee boetes van totaal 200 De kantonrechter hield er echter rekening mee dat de auto intussen is vernietigd Mejuffrouw A.C.R. stond terecht omdat ze in haar woonplaats Goes heeft gere den met een motorfiets zonder geldig rijbewijs te bezitten. Ze vertelde ook nu zo'n document nog niet te bezitten om dat ze gezakt was voor het nj-examen, De officier, die een boete eiste van 150, hield haar voor dat dit de tweede bekeu ring was en er nog een derde zaak tegen haar loopt. De kantonrechter bracht de eis terug tot een boete van 100 De Delftse student P.V. kwam zich ver antwoorden voor het feit dat hij in Vlis- singen heeft gereden met een auto die sterk door roest was aangetast. V. ver telde de auto twee weken tevoren te hebben gekocht vooreen 'zacht' prijsje. „Een goedkope auto kopen is een ris kante zaak", hield de officier hem voor. Hij eiste een boete van 100. De kan tonrechter hield er rekening mee dat V direct vrijwillig afstand van zijn bezit heeft gedaan en hij nu een treinreis uit Delfthad gemaakt Hij stelde deboeteop 75. Mevrouw W.S. uit Middelburg kreeg conform de eis, een boete van 7.5Ó omdatze haar hond los heeft laten lopen ln de binnenstad. De Middelburgse me juffrouw H.C H. hoorde 40 tegen zich eisen omdat ze haar radiotoestel niet had aangegeven. De kantonrechter deed een tientje van die els af bij de uit- spraak. Rood licht De autobestuurder A.R. de G, uit Vlis- singen zou met zijn auto te Souburg dooreen rood verkeerslicht zijn gere den. Hij vertelde dat de spoorbomen gesloten waren geweest en het licht even op groen sprong en toen direct weer op geel zodat hij verrast werd en het te laat zag. Volgens hem is de af stellingvan die lichten niet goed. „Het is er een chaos", was zijn mening. De kantonrechter gaf toe dat het daar een moeilijke situatie is en verlaagde de gebruikelijk els van 75 tot een boete HANSWEERT - De postduivenhouder- sverenigtng De Blauwe Doffer" te Hansweert-Schore nam met 23 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Dax over 942 kilometer. De uitslag luidde: 1 en 3 H. Vermeulen, 2 en 4 gebroeders Mange, 5 F. Vette. Ook nam men met 30 duiven deel aan een wedvlucht op Dourdan over 375 ki lometer. De uitslag luidde: 1 en 4 A. de Leeuw. 2 Keijzer en zoon, 3 C. de Vos. 5 E. Mollet. Vanuit Dourdan werd ook gevlogen met 64 jonge duiven. Hier was de uitslag: 1,2, 3 en 7 gebroeders Mange, 4 en 6 A. de Leeuw, 5,8 en 10 H. Vermeulen, 9 F. Vet- van 50. De G. kreeg de raad mee zien te verstaan met de gemeentepolitie jn zijn woonplaats. Mevrouw M.H.w. uit Vlissingen is daar met haar fiets door een rood licht gere den Het kost haar twee tientjes boete G. S uit Middelburg zou in de Station straat in zijn woonplaats door een rood licht zijn gereden. Volgens hem sprong het even voor hij de streep passeerde op geel. Ook een inzittende van zijn auto die hij als getuige had meegebracht, zei geen rood licht te hebben gezien. De telefonisch ontboden verbalisant, de agent M.H.B.. kon zich de details niet meer herinneren maar hield vol dat het licht rood was. De kantonrechter be paalde de boete op 50 Mevrouw D.J.V. uit Driewegen die met haar auto in Goes 21 km te snel heeft geredenmoetdaaivoor60boetebeta len. Deeis was/ 65.DeGoesenaarF.de stond terecht, omdat hij op de Veer- seweg in Middelburg 17 km te hard heeft gereden Hij meende dat er van een noodsituatie sprake was omdat hij ie mand naar huis bracht die verschijnse len van een hartaanval vertoonde. De officier zag geen reden tol ontslag van rechtsvervolging omdat hii niet naar 'n ziekenhuis reed maar zijn passagier thuisbracht- Ook de kantonrechtei meende daler geen overmachtssituatie was maar hij verlaagde wei de eis van 30 tot 25 F G O. uit Eindhoven kreeg, gelijk aan de eis. twee boetes van 25 omdat hij bij een kruispunt op het Groene Woud in Middelburg met zijn auto. rijdende op de strook voor rechtsaf verkeer, naar links is gegaan waarbij hij tevens een voor hem rood licht negeerde. „Ik was daar onbekend was het verweer van O „Toen ik zag dat ik verkeerd reed. ben ik gekeerd" evenementencommissie van dc Kort- geense middenstand voor het seizoen 1976 op poten gezet, worden die voort gezet op vrijdag met een demonstratie van politiehonden op hel terrein bij de Silo. De demonstratie begint om 19.3" uur. De dag daarop - zaterdag - zijn er kinderspelen in de speeltuin: aanvang 14.00 uur. Drie. 4 5 en 6 augustus wordt een avond vierdaagse gehouden. Iedere avond is de start om 18.30 uur bij café 'De Zand- kreek' Vrijdag 6 augustus is er een zo genaamde Zeeuwse avond in de loods 'aIen inschrijven. Er worden twee af- achier de zeedijk. Medewerking ver- Kort geense activiteitenprogramma wordt zaterdagavond op het speeltuin- terrein in Kortgene een poliliehon- dendemonstratie gehouden. Deze de monstratie bvegint om half acht. Zaleidagrniddag onuwee uur beginnen s in de speeltuin, kinderspelen Dinsdag, woensdag donderdag en vrij dag in ..ortgene een avondvierdaagse gehouden. De start is iedere avond om half zeven in de Dorpsstraat. Daar kan men zich de eerste avond vanaf zes uur WEEK MET VEEL ACTIVITEITEN een kampvuur en activiteiten in het ka der van de actie Sport Real op het pro gramma. De kinderen in Rilland-Bath krijgen een filmvoorstelling, een pop penkastvoorstelling. stra a tteken wed strijden. een optocht en een kampvuur voorgeschoteld. In Kruiningen ver meldt het programma een filmvoorstel ling. een speurtocht, een zeskamp. Stuif-es-in en zaterdag een feestelijk be sluit van het kindervakantiewerk met een picknick en een kampvuur in rilland-bath voor eerste keer YERSEKE - Het kindervakantiewerk in Yerseke is deze week in volle heiig heid losgebarsten. Maandagmiddag begonnen de activiteiten in gebouw De Haven met een filmvoorstelling en een optreden van een sneltekenaar. Dinsdag werden de kinderen creatief beziggehouden. Ze maakten onder meer poppen, maskers, muziekin strumenten, sieraden en dergelijke. Woensdag werden de spieren losge maakt tijdens een sportieve dag. Er werd toen een mini-zeskamp gehou den. De oudste kinderen hielden zich bezig met waterputten meteen lekke bus. een zeepkistenrace en een race met een aar dappel op een lepel De jongste kinderen moesten onder een kleed doorkruipen, door een autoband kruipen, meedoen aan een skippybalrace. een fles met wa ter vullen uit een emmer, bussen om gooien en een bal in een emmer gooien De oudste kinderen maakten 's midd ags een speurtocht op de fiets, waarbij ver schillende opdrachten moesten worden vervuld, terwijl ervoor de jongste kinde ren een speciaal programma in De Ha ven werd afgewerkt. Vanmorgen (donderdag) gaan alle deel nemers aan het kindervakantiewerk weer creatief aan het werk. De oudste kinderen doen mee aan een vossenjacht inde Burenpolder en op de camping. De Jongste kinderen doen mee aan een speurtocht Vrijdag wordt het kinder vakantiewerk besloten. 's Middags om half twee begint een markt, waarop allerlei produkten ver kocht worden, die in de loop van de week zijn vervaardigd, 's Avonds is er een kampvuur, waarbij als bijzondere attractie stokbrood gebakken wordt Het kindervakantiewerk in Krabben- dijke is dinsdag begonnen en duurt tot en met zaterdag. Activiteiten die er staan te gebeuren zijn een bostocht, zwemwedstrijden en dorpsspelen In Hansweert, Kruiningen en Rilland- Bath (in die laatste plaats wordt dit jaai voor het eerst kindervakantiewerk op touw gezet) begint het aangenaam be zighouden van de schooljeugd maan dag. Tot en met vrijdag staan in Hans- weert onder meer een filmvoorstelling, een speurtocht, een lampionoptocht. Jeugdvakantieweek te Krabbendijke KRABBENDIJKE - Woensdag, de tweede dag van de jeugdvakantie week te Krabbendijke. werden de zes- cn zevenjarige dcelnemertjes met au to's naar 'Den Inkel' in Kruiningen ge bracht. waarvoor de ruim 50 kinderen van deze leeftijdsgroep verschillende speeitjesen een speurtocht op het pro gramma stonden. Na de middag werd een bezoek gebracht aan het zwembad De acht- tot twaalfja rigen bleven in Krabbendijke. waar op het trainingsveld achter de gymzaal be hendigheidsspelen werden gedaan Vandaag (donderdag) worden de activi teiten verlegd naar Brabant. Om 9.30 uur worden de kinderen met drie bussen naar de omgeving van Bergen op Zoom gebracht, waar bij goed weer gezwom men kan worden. Voor de jongste leef tijdsgroep staan dan ook nog wat spelle tjes op het programma en voor de oud ste leeftijdsgroep een speurtocht in de bossen. Wedvluchten KRABBENDIJKE - De postduiven- houdersvereniging 'De Luchtbode' te Krabbendijke nam deel aan een wed vlucht vanuit Corbeil overeen afstand van 334 km. Er werd deelgenomen met 110 duiven. De voornaamste uitslagen waren: 1- 3-6-7 J. Minnaard; 2 mevr. Bijl; 4 G. Neels: 5-8 C. van Oosten; 9 J. de Jonge; 10 P. Damme. Ook werd deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Bergerac over een afstand van 780 km; De voornaam ste uitslagen waren. 1-2 gebrs. Clement; 3 C. van Oosten4-6-10 Jcie Jonge5-9 F. Hillebrand. Rilland; 7 P. Verburg. Vanuit Noyon weid deelgenomen aan een wedvlucht voor jonge duiven over een afstand van 220 km De voornaam ste uitslagen waren: 1 F Hillebrand. Ril land: 2-7 D. van de Vrede: 3 Mevr. Bijl, 4 C van Oosten; 5-8-10 G. Neels; 6 J. van de Vrede; 8 A Wilthagen. leent de Belgische accordeonist Pru dent van Hijfte Zaterdag 7 augustus wordt een voet- balmaskee op het gemeentelijke sport veld gehouden. De vrijdag daarop vol gend (13 augustus) is er dc- tweede bra derie in de Hoofdstraat. Zaterdag 14 au gustus wordt de braderie vervolgen ïser een.concert met taptoe door de fanfare Vlijt en Volharding uit Souburg onder leiding van Rinus Kramer. Tot besluit is er een fakkeloptocht met medewerking van EMM met drumband en majoret ien. BIJEENKOMST RECREA TIE COMMISSIE IN BAARLAND BAARLAND - Zondagavond wordt op camping 'Seheldeoord' in Baarland de laatste openluchtsamenkomst van dit seizoen gehouden. De bijeenkomst be gint om zeven uur op het terrein bij het zwembad. Muzikale medewerking wordt deze avond verleend door het zangkoor van de Vrije Evangelische Gemeente uit Goes onder leiding van de heer C. van Beugen Het koor begeleidt ook de sa- menzeng, terwijl de heer A. J Fraanje uit Goes een korte toespraak houdt. Na afloop van de samenkomst wordt ge collecteerd voor het werk van de inter kerkelijke recreatiecommissie Baarland-Oudelande, die ook dit sei zoen de samenkomsten organiseerde. Daarnaast begeleidde een recreatie team gedurende een vijftal weken iedere dag activiteiten voor jong en oud. Deze activiteiten worden vrijdag 30 juli voor het- seizoen beëindigd met een concert, dat wordt verzorgd door de muziek korpsen 'Prinses Juliana' uit Baarland en 'Con A more' uit Hoedekenskerke, beiden onder leiding van dirigent J. KruijsVoorberge. Dit concert begint om half acht op het voetbalveld Overeenstemming over opknappen St.Jacobstraat in Goese centrum GOES-Het gemeentebestuur van Goes heeft in beginsel overeenstemming be reikt met de instelling voor maatschap pelijke belangen uit Goes over het op- kanppen en vemieuwbouwen van de woningen aan de Goese St-Jacobstraat. Wethouder L H de Leeuw (ruimtelijke ontwikkeling) deelde dit woensdaga vond tijdens een vergadering van de commissie voor ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en openbare werken van de gemeenteraad, mee. Volgens de heer De Leeuw werkt de instelling mo menteel dc plannen voor de St- Jacobstraat nader uit De wethouder zei dat de gemeenteraad op korte termijn voorstellen kan verwachten tot verkoop van zeven panden in de St-Jacobstraat (eigendom van de gemeente) aan de in stelling maatschappelijke belangen. Ook zal het college van b. en w. een voorstel doen tot het verlenen van een financiële bijdrage aan de instelling, „om dit toch wel moeilijke project van start te helpen," aldus wethouder De Leeuw. standen gelopen Op de laatste dag van de avondvierdaagse wordt in de Grana- dabar een 'Zeeuwse Avond' gehouden, waarop allerlei Zeeuwse gerechten ge proefd kunnen worden. Deze Zeeuwse Avond begint om zeven uur. Bazaar en rommelmarkt te Wemeldinge WEMELDINCE - Woensdag, de derde dag van de kindervakantieweek Kapel- Ie, stond vrijwel geheel in het teken van de bazaar en de rommelmarkt. De hele dag door werden de stands en de grote, tent ingericht met een grote variatie van artikelen en attracties. Het bezoek aan de bazaar en de rom melmarkt aan de Oranjeboomstraat te Wemeldinge was woensdagavond zeer groot. Vooral de koffie met pannekoe ken vonden gretig aftrek. De opbrangst bedroeg ruim 1200 gulden. Verder wer den woensdagmorgen door de grote kinderen allerlei toneelstukjes opge voerd en waren er veel verkleedpartijen. Voor vandaag (donderdag) zijn er op de speelweide te Wemeldinge enkele groepssporten voorde oudere kinderen, waarna ze een groot waterfeest gaan houden in het zwembad van Kapelle. De groep jongere kinderen, tol en met acht jaar. gaan een dagreisje maken naar Hoggerheide en Bergen op Zoom. youth for christ maakt rondtocht KRABBENDIJKE - De komende twee weken zal de dubbeldekker van Youth for Chnst in Zuid-Beveland te zien zijn. Elke middag trekt de dubbeldekker door een dorp om bekendheid te geven aan de plaatselijke op touw gezette ac tiviteiten en aan het werk van Youth for Christ in het algemeen. Met medewerking van de Engelse mu ziekgroep 'Reynard'. het voetbalelftal FC One Way en een tiental medewer kers uit Goes, zijn de volgende activitei ten gepland' Krabbendijke: maandag 2 augustus 20.00 uur koffiebar op Oostweg 33; dins dag 3 augustus. 20.00 uur koffiebar op Oostweg 33. zaterdag 14 augustus 20.00 uur koffiebar op Oostweg 33. met me dewerking van Euroteam (de Europees internationale muziekgroep van Youth for Christ). Kruiningen: woensdag4 augustus 20.00 uur koffiebar in hetgeret jeugdgebouw. Yerseke: donderdag 5 augustus open- luchtoptreden bij slecht weer optreden in koffiebar in 'De Haven'. Wemeldinge: vrijdag 6 en zaterdag 7 augustus 20 00 uur koffiebar in het ker kelijk centrum: zondag 8 augustus 10.30. muzikale medewerking aan kerk dienst m de vrij evangelische kerk, 17.00 uur muzikale medewerking aan jeugd dienst in de hervormde kerk. De dub beldekker is te vinden in Nieuwdorp op maandag 9 augustus in 's- Gravenpolder op dinsdag 10 en woens dag 11 augustus, in Heinkenszand op donderdag 12 en vrijdag 13 augustus. Goes: zaterdag 14 augustus, 14.00-17.00 uur muziekfestijn op de grote markt met medewerking van 'Reynard'. Euroteam en Ida Koelstra. Rilland: zondag 15 augustus. 10.00 uur jeugddienst in hervormde kerk met me dewerking van Euroteam. VISMUN COLIJNSPLAAT 28 juli. Exportgarnalen 3001) kg 326-531. han- Uelsgurnalen 184 kg 282-324. tong 325 kg, schol 147 kg, bot 10 kg. tarbot 22 kg. herder 371 kg, paling 133 kg. zeebaars 3 kg. ongesor teerde vis 45 kg. VEILING KAPELLE-TERNKUZEN 28 lull Rode bessen per doos van 250 gram I 60-83 per doos van 500 gram IB 200. in 2 kg kratten per kg I 270-430. II75-220. aardbeien per doos I 144-147 pruimen czar extra 330-340 I 210-330. II 95-130. grof 60. fabr 20-60. early laxton I 120-140. II 50-70. grol 60-80. fabr 20. opal 1250-330 II 100-210. grol 45-75 fabr 35-100. ontano 1140. II30-60 grol 110, fabr 20. ontario kas 1310-330. II270 grol 110-270. fabr. 35. frambozen per doos I 219. schónetnann 249. per kglIX 370. industrie per kg 180. val. 120. bramen per doos 171-88. IIX per kg 250. II per kg 120. rondom in 2 kg krat IA 390-410. IB 280-350. zwarte bessen I en II 270. Appelen, steark earliest 170r80 138. 60-70 101-101). 55 31-36. II 70-80 120. 60-70 78-79. 55 24.IID 15,grof21.fïjn 15. yellow transparant: I 70-80 103 60-70 60-63. 55 16. II 70-80 95. 60-70 52.55 20. IID 15. grof 21. fijn 15. mantet: II80 78-103.70-80 108-123.60-7074-95.55 34, IID 15. grof 15-34. golden delicious II70-80 50. 65-70 25. grof 15 Peren: oomskinderenpeer 15042. II4521. IID 10. precose de trevoux 16072.55 52.50 2IID 10. super trevoux: 170-8088.6576.6046. kroe- tappelcn 15. Groente dubbele bonen 1420. IIX 330-380. II 260. kropsla 86. snijbonen 500. rode kool 79. rabarber 41-56. spitskool 66. aardappelen I 103-111. drielingen 45. kriel 21. bejaardensoos in Goes komt definitief aan de Legerdijk GOES - De nieuwe bejaardensoos in Goes zal defïnief neergezet worden zan de Goese Legerdijk. op het terrein vn de huidige stadskwekerij. De be staande soos aan de Dam moet ver dwijnen in verband met de ontwikke ling van het Schuttershofgebïed en met name de uitbreidingsplannen van het gemeenschappelijk administra tiekantoor (waarvoor de eerste paal omstreeks februari 1977 geslagen moet worden. Tijdens de commissievergadering ruim telijke ordening benadrukte wethouder L H. de Leeuw tpvda) woensdagavond dat het niet in e bedoeling ligt om voor ae nieuwe bejaardensoos een andere plaats te gaan zoeken dan de stadskwe kerij. .De plaats ligt in een rustie omge ving. met gunstige looppafctanden ten aanzien van de woonwijken en het cen trum". aldus de heer De Leeuw, die in haakte op vragen van de raadsleden J M. Prévoo-van den Heuvel (ppr) en L. J Mol-de Jager (wd).De heer De Leeuw wees erop dat andere plaatsen voor de soos in het verleden zijn bekeken. Hij noemde onder meer een ruimte achter de Casper Berseschool aan de Bergweg en een plaats aan het plein van de open bar? leeszaal aan de Beestenmarkt Beide mogelijkheden bleken volgens de wethouder aanzienlijk ongunstiger dan de nu gekozen plaats aan de Legerdijk. De heer De Leeuw vertelde dat nog wel bekeken moet worden of er een com pleet nieuwe soos gebouwd moet wor den (kosten 475.000). of dat er gebruik gemaakt kan worden van het kwekerij gebouw met de nodige aanpassingen (kosten 432,000). De dienst openbare werken is de begrotingen voor beide mogelijkheden opnieuw aan het bekij ken. „Het zal zo zijn dat het college twee mogelijkheden aan de raad voorlegt", stelde wethouder De Leeuw. Mevruw Mol benadrukte nog dat de bejaaren zelf de idee hebben dat er een compleet nieuw gebouw wordt neergezet Zij con stateerde dat het overleg gemeente- bejaarden kennelijk met vloeiend ver lopen is Wethouder De Leeuw veron derstelde dat er. voordat de raad een tweetal plannen voorgeschoteld krijgt nog wel een gesprek met de vertegen woordigers van de bejaarden zal komen BRESKENS - Industrieterrein: Stun- tacrobatiek 'Les Aranis'. GOES - Markt, 20.00 uur: Openlucht musical door toneelvereniging 'Kunst vrienden'. GROEDE - Camping Salomé-du Bols, 19.30 uur Filmvoorstelling HULST - St.-Liduinazlekenhuis. 19.35-21.00 uur: Uitzending radio Nigh tingale. MIDDELBURG - Visch-m. vanaf 10.00 uur Ambacht en antiek markt - OpenluchttheaterToorenvliedt, 14.30 uur Kindervoorstelling "Peppi en Kok- ki". - Engelse kerk, 12.40-13.05 uur 'Wel- komdlenst voor iedereen" - Markt, 20.00 uur: Demonstraties volksdansen. - Abdij, 21.00 uur: Klank- en lichtspel - Gasthuis, 20.00-21.15 uur: Uitzending Rawa. OOSTBURG - Ledelplein, 14.00-22 00 uur: Overdekte markt met optreden Ca- llmero en Beertje Colargol. OOSTKAPELLE - 21.00 UUR: Stun trijders 'Maatz Brothers Autocircus' VEERE - Stadhuis, 20.00-21.00 uur: Ca- rülonconcert JEUGDVAKANTIEWEEK in de vol gende plaatsen: Biervliet, Goes en Goes-Zuid, Groede, 's-Heer Arendskerke, 's-Heer Hendriks kinderen, Hulst, Kattendijke, Krab bendijke, St.-Maartensdyk. Sluiskil. Temeuzen, Wemeldinge, Wolphaarts- cfijk. BIOSCOPEN GOES - Grand. 20.00 uur The man from Hong Kong. 14 jaar. HULST - De Koning van Engeland. 20.00 uur: Beuk broeders beuk. 14 jaar. 20.30 uur: Turks fruit. 18 jaar. MIDDELBURG - City, 20.00 uur: French Connection 2. VLISSINGEN - Alhambra, 20.00 uur: Aardbeving, 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN DREISCHOR Landbouwmuseum, 13.30-16.30 uur: Oude landbouwwerk tuigen en klederdrachten. GOES - Museum voor Zuid- Noord- Beveland, 10.00-12.00 en 13.30-17 uur: Natuur en landschap in Zeeland. - Lunchcafe Stadhuis, 9.00-18.00 uur: werken Ramanandra. HEILLE - Landbouwmuseum, 10.00- 12.00 en 13.00-17.00 uur: Oude land bouwwerktuigen. HULST - Stadhuis: Collectie sieraden. MIDDELBURG - Zeeuws museum, 10.00-17.00 uur. Verdronken land". - Rijksarchief. 9.00-12.30 en 13.30-17.00 uur: Kinderzorg in Zeeland - Abdij 11. 10.00-17.00 uur. Facetten van de Oosterschelde. - Vleeshal: Collectie Van Bommel-Van Dam. - Van Benthem Jutting. 9.00-18.00 uur: Zomerexpositie Zeeuwse kunst kring. - Zeeuws Kunstenaarscentrum. Ke ramiek en klein plastiek - Galerie 't, Kot, 10.00-18.00 uur: werken Frits van Til. - Galene Contrast, 10-17.30 uur: e/ken Cor ter Brugge - Schouwburg, 10.30-21.30 uur Meubels uit 16e. 17e en 18e eeuw. NIEUXOWVLIET - Camping Nooltge- dacht: werken Ben Bonte. SINT-ANN AL AND - Streekmuseum De Meestoof, 15.00-17.00 uur: 'De smal- stad van Jacoba van Beieren'. TERNEUZEN - Museum: Kristal en snuisterijen uit grootmoeders tijd - Des Beaux Arts. 14 00-18.00 en 19.00-21.00 uur: Kind en spel. - Artikhof: werken Nildo Marchena -Stadhuis, 8.15-17.15 uur: werken An ton Heyboer en Stanley Brouwn. VEERE - Grote kerk: Delta Cultu - Hervormde kerk. 10.00-17.00 uur. 'Woord voor woord'. VLISSINGEN-Museum, 10.00-12 OOen 14.00-17.00 uur: Michiel Adriaanszoon de Ruyter. UZENDIJKE - Galerie M4. 10 00-20 00 uur: werken Gerrit Westerveld en Joop Kroon. - Molen, 14.00-17.00 uür: expositie ZIERIKZEE - Museum: 'Terugblik op een beleg, 1575-1576'. - Burgerweeshuis, 10.00-17.00 uur: bin nen klein antiek, buiten 44 beeldhou wers. - Gravensteen, 10.00-17.00 uur: Zome rexpositie Zeeuwse kunstkring. NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes. teL 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Ter- neuzen. teL 01150-4444 THOLEN en SINT-PHILIPSLAND - TeL 0011. LANDELIJK 300.000 PATIËNTEN VLISSINGEN - De Psoriasisver eniging Brabant-Zeeland is sinds de oprichting op 1 april 1976 uitge groeid tot bijna 120 leden. Deze Psoriasisvereniging wil samen met negen gelijksoortige verenigingen in Nederland, onder meer in Gro ningen. Drente. Den Haag. Amster dam en Rotterdam de belangen be hartigen van de ruim driehonder dduizend psoriasispatiënten in Ne derland. Deze verenigingen doen dit in samenwerking met de Psoria sis Stichting, die is opgericht door een aantal medici. Psoriasis, in de televisie-uitzending 'Een groot uur U' uit 1974 ook wel een 'verzwegen volksziekte' genoemd, wordt veroorzaakt door een te snelle celdeling van de opperhuid. Deze huidziekte, waarvan de naam uit het Grieks werd afgeleid van het woord psorié (schub), kenmerkt zich door rode schilferende plekken op de huid. die overal op het lichaam kunnen voorkomen. Bij een gezond mens vernieuwt de huid zich maximaal elke maand, maar bij de psoriasispatiént is dit proces ongeveer viervoudig versneld. Aan de oppervlakte van de huid vormen zich plakken van afgestor ven huiddelen. die zich voornamelijk vertonen op elleboog en knie. Soms echter wordt de kwaal in de loop der lijden erger. Ook seizoeninvloeden zijn duidelijk merkbaar. De huidziekte komtvoorbij mannen. vrouwen, en kinderen en is beslist met besmettelijk. Wel is na uitge breid onderzoek gebleken dat deze chronische ziekte erfelijk is. hoewel invloeden als infecties en psychische belasting ook de ziekte ln een ver slechterend stadium brengen. De medici zijn er nog niet in geslaagd een afdoend middel te scheppen tegen psonasis. in de volksmond schubvlechl genoemd. Wel is er een aantal methoden, die een zekere ge neeskrachtige - zij het tijdelijke - werking veroorzaken Deze zijn on der meer bestralings-therapieën. yo ga. acupunctuur en transcedente meditatie. Verder is na onderzoekin gen gebleken dat in Ein Bokek in Is raël aan de Dode Zee het zonlicht over een dermate hoeveelheid ultra violet straling beschikt, dat dit in samenspel met het zoute water van de Dode Zee geneeskrachtig werkt. Ook de ligging -395 meter beneden de zeespiegel - is hierbij van invloed. Dnel De Psoriasisvereniging Brabant- Zeeland wil trachten om zowel aan patiënten als niet-patiënten infor matie te verschaffen omtrent deze ziekte. De voornaamste reden hier toe is deze huidaandoening uit de taboe-sfeer te halen. Het is geble ken dat lijders aan schub vlecht vreemd worden ontvangen door de maatschappij. In een informatie krant van de vereniging spreekt men zelfs van 'onnodige discrimi natie'. Verder is uit contacten met psoria sispatiënten gebleken dal deze vaak zelf niet geheel op de hoogte zijn van de ziekte. Daarom zal in een tweemaandelijks informatie- krantje zoveel mogelijk worden in gegaan op de geestelijke, sociale en medische aspecten van deze hui daandoening. Onderling zullen de verenigingen in Nederland van ge dachte wisselen over de eventuele uitwisseling van gegevens en het samen opstellen van begeleidings programma's. Deze afspraken zijn gemaakt op de eerste landelijke vergadering van dc psoriasisverenigingen op 22 no vember 1975 in Utrecht. Er werd een overlegorgaan gevormd die voor verdere landelijke samenwer king voorstellen zal voorbereiden. Aan patiënten en niet-patiënten zal verder informatie worden ver strekt via informatie-avonden. In verband met de vakanties wordt met deze avonden gestart in sep tember. De vereniging zal met deze con tact-verenigingsavonden be ginnen in diverse grote steden zoals Den Bosch. Eindhoven, Breda en verder in een of twee plaatsen in Zeeland waar de meeste leden woonachtig zijnBij het geven van adviezen en het verstrekken van in formatie wordt de Psoriasisvereni ging Brabant-Zeeland gesteund door dr. J. C. M. Grosfeld (dermato loog) uit Bergen op Zoom en dr. J. F. Steggcrda (doctor in de chemie be stralingstoepassingen) uit Eindho ven, beiden lid van de Psoriasis Stichting. Op landelijk niveau zal worden nagegaan in hoeverre re clame en publiciteit over deze huidziekte moet worden aange pakt. Op de vergadering in Utrecht werd onder meer gesproken over een poster, die bij artsen en derma tologen in spreekkamers zou komen te hangen. Hieraan wordt op het ogenblik hard gewerkt. Patiënten, die lijden aan de huid ziekte psoriasis, kunnen na zes uur contact opnemen met de voorzitter van de Psoriasisvereniging Brabant-Zeeland, de heer F. H. Schrercr. Mackayhof 7 in Rijen, telefoon 01612-4507. De heer Schrerer. gevraagd naar zijn ervaringen van de afgelopen twee maanden, vertelt niet zonder trots dat zijn afdeling één van de snelst groeiende verenigingen is van Neder land. „Dit is voornamelijk te danken aan de vele publiciteit, die wij verzorgen. Dat het aantal leden niet zo hoo^ is als het aantal mensen dat ons infor matieblad krijgt (250) komt door de vakantieperiode. We hebben er alle hoop op gevestigd dat na de vakantie het ledental nog meer zal groeien," aldus de heer Schrerer. Hij vertelt verder dat bepaalde me thoden tegen psoriasis natuurlijk met onder de noemer geneeskunde vaUen De heer Schrerer: „Yoga en trans cedente meditatie zijn er uitslui tend op gericht om de geestelijke stabiliteit van de patiënten te be vorderen. Wat de bestralings- therapieën betreft zitten we al in een vergevorderd stadium. In sep tember zal Philips een solarium hebben gefabriceerd dat patiënten bijna optimale mogelijkheden biedt. Uiteraard moet men niet verwachten dat deze vondst het ziektebeeld volledig geneest, maar het is een grote stap in de goede richting." VEILING S INT-ANN AL AND 28-7: dore I 100 et. dore II90 c t. drielingen 45ct. kriel 47 ct, lekkerlanders 91 ct. gloria 181 ct. gloria II75 CL eerstelingen 87 ct, probaart 85-86 ct alk- maria 75 ct, bintjes 181-82 ct. bintjes II78 cL bintjes apart 60-72 cL bintjes bonken 132 ct, aanvoer 140 ton. VEEMARKT DEN BOSCH DEN BOSCH. 28 juli (ANPi - Aanvoer totaal 9685. runderen 2629, graskalveren 97. vette kalveren 112. nuchtere kalveren 2714. scha pen 678. lammeren 2468. geiten 70. slachtvar- kens 912. iopers 5 en slachtrunderen 161X Prijzen (in guldensi melk- en kaffkoeien 1350-2525. guiste koeien 1000-1575. roodbonte kalfvaarzen 1575-2425. zwartbonte 1400-2150. klamvaarzen 1350-1725. gulste vaarzen 1175- 1550. pinken 85(K1175, graskalveren 475-750. roodbonte nuchtere kalveren voor fok en mesterij 340-530, zwartbonte 290-460. weide- schapen 105-140. lammeren 100-130. stieren le kwal 6,55-7.05,2e kwaL 6.25-6.50. vaarzen le kwal 5.95-6.60. 2e kwal. 5,25-5,80. koelen le kwal. 5,95-6.45, 2e kwal. 5.15-5.85. 3e kwaL 4,85-5.10. worstkoeien 3.80-4.65. vette kalve ren le kwal 5.50-5.75. 2e kwaL 5.2S-5.45. 3e kwal. 4.95-5.20. nuchtere sJachtkalveren 1,40- 1.75. slachtzeugen le kwaL 2.63-2.68.2e Icwal 255-2.62. 3e kwaL 2.48-2.54. slachtvarkens 2.75-2.90. vette schapen 150-210. vette lamme ren 140-195. Overzicht" iresp aanvoer, handel en prijzen) melk- en kalikoeten iets groter, be hoorlijk. goed prijshoudend, guiste koelen groot, slepend, nauwelijks prijshoudend, jongvee beperkt, rustig, nauwelijks prijshou dend. vette kalveren normaaL vlot, vaster, schapen en lammeren groter, redelijk, nauwe lijks prijshoudend. nuchtere kalveren minder, lui, duur. slachtvee ruimer, redelijk, ruim prijshoudend, slachtzeugen groter, levendi ger. hoger. COÖPERATIEVE VEILINGVERENIGING 'WALCHEREN' G.A. TE MIDDELBURG Nieuwe aardappelen- Eerstelingen: bonken 101-123. grote 97-110; drieling 52-63; kriel 25- S3 Lekkerlander bonken 104: grote 105; kriel 45 Gloria: bonken 100; grote 98-99: drieling 55. Bintje: bonken 102; grote 100. Pruimen p. kg. 109: kruisbes p. lis.: 24-52. rode bessen p. ds.. 97-98: netmeloencr.: 126-271: bramen p. ds 81-112. aaxdbeiden p ds 121-124: ka- spruimen p. kg.: 158-297. Gladiolen per bos: 104-112: paprika:15-269 Golden Delicious I: 70)80 61; 65:70 41-42; II 70/80 48; 65/70 28-31: 60)65 26. Yellow Transparant:I. 55, 67. Stark Earliest: I 65/70 124; 60/05 88-92. II: 50/55 32, 55160 52. Tomaten: A 123-148, B 131-143; C 70-81, CCI 44-58 Groenten sla 27-65; pos telein 125-163; andijvie II 133-151: snijbonen 214-431; snijbonen krom 102-189. prinsessen- bonen 351-519: prinsessenbonen AFW 189- 396: kroten p. kg. 59-65; kroten p. bos 46-54; prei 141-153: selderij p. bos 29-34; selderij p. kistje233-27l:peterseliep bakje 151-263:uien p. kg. 79-89; rode kool 89-92; rabarber 63-81; spitskool 144; augurken A 204. Eerste rode kooi aangevoerd door L. Joaasse te 8eroos- kerke Eerste druk door C. Schout te Vlttan- gen Komkommers: 176(91 57-68; 61(7641-62; 51/61 53-72:41/5139-51. II76/9141; 61/7635-39: 51/61 31. 41)5128-30. Stekp. kg. 42-S5. Bloem kool H 6 60-190: 8 50-91 VEILING BERGEN OP ZOOM Aardbei (nat) 210-440. rode bes 135-283; tram- bozen 40-97 p. doosje: pruimen 187-324; vr aardappelen 79-108; andijvie 192-245; bloem kool 137-290; snijbonen I 570-590; H 360-500; Komkom, st 36-84; rode kool 99-102: savooi 144-159; bospeen 90-125: waspeen 58-74; prei 125-140; rabarber 24-57. tomaten 250-790; uien 79-111; Gold. Del 38-63: Jonathan 23-56; Yel low 35-110: Stark 40-165; dubbele bonen I 367-462: U 195-429. Aanvoer 18.000 kg. VEILING GOES-KRABBENDIJKE 28 juli. Steark earliest- 1 70-80 138, 60-70 101-106. 55-60 31-36. II 7060 120.60-70 78-79. 55-60 24. D15. grof 21. fijn 15. yellow transpa rant' 170-80 103.60-70 60-63.5560 16. H 7060 95. 60-70 52. 55-60 20. D 15. grof 21. fijn 15, mantet: II 80-90 78-103. 7060 108-123, 60-70 74-95. 55-60 34. D 15. grof 15-34. oomskinder enpeer. 150-55 42.45-50 21, D 10. precose de trevoux I 60-65 72. 55-60 52. 50-55 21. D 10. super trevoux: I 70-75 88. 65-70 76. 6065 46. frambozen per doos 1219. per kg: nx 370. ind. 180. vat 120. schónemann per doos: I 249. bramen per doos. I 7168. per kg IIX 250, II 120. rondom (2 kg per krat): IA 390-410, IB 280-350. zwarte bessen I en II 270. czarprul- men. extra 330-340.1 210-330. II 95-180, grol 60. fabriek 2060. early laxton: I 120-140. II 50-70. erof 6060. fabnek 20. opal 1250-330. II 100-210. grof 45-75. fabriek 35-100. Ontario: I 140. n 3060, grof 110. fabnek20. ontario kas: I 310-330. H 27a grof 110-270. fabriek 35, Groente: per stuk: kropsla 182. n 965. kom kommers 142-75, II25. bloemkool 56-180. per bos: selderij 3068. wortelen 30-113. per kg: aardappelen grote 110. drielingen 47. kriel 36, tomaten AI 130-138. AH 47. BI 145, Cl 09. au gurken AI 223. BI 125. dubb. pr.bonen I 310-500. nx 370. II 33-230. snijbonen I 380. afw. 220, spitskool 68. rode kool 87. uien 3668, prei 157, andijvie n 49. kroten 1766. postelein 27. rabarber 54-92. komkommers 13, breek- peen 18-20. Gazan -2 filialen in Zeeland- financieel in moeilijkheden VLISSINGEN - Hel kledingbedrijf Gazan en Wega BV zit in ernstige fi nanciële moeilijkheden. De onderne ming heeft 36 kledingwinkels (waar van twee in Zeeland) verspreid over het gehele land. met in totaal circa 175 personeelsleden. De kredietfacilitei ten zijn ingetrokken en de onderne ming heeft surseance van betaling ge kregen. De moeilijkheden zijn mede veroorzaakt door de zeer teleurstel lende omzetresultaten in de laatste warme zomermaanden, zo deelde de onderneming mee. Gazan en Wega BV heeft in Zeeland ves tigingen in Vüssingen en Temeuzen, Dit zijn. volgens een woordvoerder van de hoofdvestiging van Gazan in Den Haag, filialen die nog goed draaien. „Deze za ken zullen, wanneer dat ter sprake zou komen, beslist niet als eerste voor slui ting in aanmerking komen. Integendeel, we houden deze filialen zo lang mogelijk open Volgens de woordvoerder zullen de moeilijkheden waar het bedrijf mee kampt naar alle waarschijnlijkheid van tijdelijke aard zijn. „Met de uitstel van betaling komen we bijna zeker wel door de moeilijkheden heen," deelde hij mee Kindervakantiewerk in 's-Heerenhoek 's HEERENHOEK - Volgende weck dinsdag, woensdag en vrijdag wordt in en rond de Jeugdhoeve in 's- Heerenhoek het kindervakantiewerk gehouden voor de 's-Heerenhockse schooljeugd. Erstaan activiteiten op hetprogranuna, zoals knutselen, timmeren, speurtoch ten, tenten bouwen en vele spelletjes. Tussen al die activiteiten door krijgen de kinderen - er hebben zich al negentig deelnemers aangemeld - ook nog wat te eten en te drinken. Vrijdagmiddag wordt het kindervakantiewerk in 's- I Heerenhoek afgesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 21