Minister wil soepele toepassing tien-personennorm streekvervoer Tankwagen met stikstof in greppel Mr. C. Pijl Hogeweg wordt burgemeester van Zwijndrecht Hulp aan door droogte getroffen veehouders wordt gecoördineerd AXELSE TANDARTS KREEG DOOR PA TIENT I INGESLIKT BOORTJE NA 8 DAGEN TERUG Brandje te Bruinisse almanak In nadere nota geen groei-indeling WOENSDAG 28 JULI 1976 VERVOERSMAATSCHAPPIJEN REAGEREN MET MATIGE WAARDERING' provincie 2 AXEL - Tijdens een tandheelkundige behandeling bij een Axelse landarts is I het de pas tcniggekeeide Afrika-reiziger Rigobert Ant.heunis overkomen,dat hij een losgeschoten boortje per ongeluk inslikte. Dat was een 'onverteerbare' I schrik voorbelden Voorde patient, omdat deze maar af moesl wachten of het I venijnig scherpe tuigje voor zijn inwendig lichaam geen nadelige gevolgen I opleverde en voor de tandarts, omdat hij. zij het tijdelijk, een kostbaar instrumentje kwijt was Precies acht dagen was het tandboortje door de darmen van de Axelaar oirdemeg. alvorens het op natuurlijke wijze er weer uitkwam. Dagelijks I moest Rigobert Antheunis vooreen röntgenfoto de tredgang naar het ziekenI huis maken, zodat men de weg van het boortje doorzon lichaam precies kon I volgen. Toen het boortje eindelijk onbeschadigd en zonder verwondingen achterla- I tend, kon worden opgevangen, verzocht de tandarts of hij het terug kon knjgen, en dat is gebeurd TIEN JAAR BURGEMEESTER IN ZEELAND 'AFSCHEID DOET PIJN' DIRECTEUR ZVTM: 'WE BLIJVEN DOORVECHTEN' AXEL - De directies van de Zeeuwse streekvervoe rsmaat schappij en reage ren met matige waardering op de jongste bekendmaking van minister Westerterp van verkeer en waterstaat over de vorm voor kostenbeperking bij dat streekvervoer. Zoals bekend wilde de minister bus trajecten met een bezetting van min der dan 10 reizigers in avonduren en weekeind opheffen. De minister heeft nu laten weten dat hij de 10- personennorm voor het streekvervoer als maatstaf wel wil handhaven, maar mede aan de hand van het deskundig oordeel van de ondernemingen 'soe pel' wil toepassen. Minister Westerterp vindt afwijken van de 10-personenmaatstaf 'binnen het re delijke in beginsel verantwoord.' wan neer de doorvoering daarvan zou leiden tot het geheel staken van een verbin ding naar een woonkern in weekeind of avonduren. Hij wil rekening houden met de bezetting van de betrokken buslijn voor de bezetting van de daarop aan sluitende verbinding en met de moge lijkheid van alternatieve voorzieningen Ook om technisch-organlsatorische re denen - onder meer verband houdende met de omloop van materiaal en een langdurige wachttijd van chaufTeurs - kan van de maatstaf worden afgeweken Wijzigingen van de dienstregelingen kunnen op een voor de onderneming ge schikte datum worden ingevoerd, maar uiterlijk op 17 oktober 1976. Deministerwlldemaatregeleninoverleg met de vervoersondernemingen in fasen doorvoeren, waarbij rekening wordt ge houden met het natuurlijk verloop van personeel, dit om gedwongen ontslagen te voorkomen. Minister Westerterp wijst er voorts nog eens op dat hij - zoals m het 'Meerjaren plan personenvervoer' is gesteld - wil komen tot een openbaar vervoer 'dat op de feitelijke vraag is afgestemd.' Afgewerkt „De minister heeft zijn oorspronke lijke uitlatingen afgezwakt. Daar kunnen we blij mee zijn." zo reageerde de heer A. C. Pijnenburg, chef admini stratie bij 'Streekvervoer Walcheren' te Middelburg. De heer Pijnenburg achtte stringente toepassing van de 10-personennorm geen haalbare zaak voor de regio' Volgens hem zal 'Streekver voer Walcheren' met toestemming van de rijksverkeersinspectie ingaande sep tember een nieuwe dienstregeling in voeren. waarbij alle ritten, die op grond BRUINISSE - Dinsdagmiddag om streeks vier uur rukte de brandweer uit voor een fel brandje in het pand Nieuwstraat 4 te Bruinisse. Omwo nenden zagen in het lege pand rook en vlammen en waarschuwden de brandweer, die zeer snel ter plaatse Door dehevige rookontwikkeling moest gebruik worden gemaakt van pers- luchtmaskers om binnen te komen. Het vuur had zich toen al uitgebreid. De brandweer was de snel meester. De oor zaak van de brand is onbekend, maar vermoedens gaan uti naar spelende kinderen omdat m het leegstaande pand wel vaker spelende kinderen wor den gesignaleerd. Duinbrand te Westenschouwen WESTENSCHOUWEN - Dinsdagmid dag omstreeks vier uur is bij de over gang van de rotonde te Westenschou wen brand ontslaan in het duingebied. Er brandde ongeveer 200 vierkante me ter duinbegroeiing af. Er ontstond ge vaar dathet seizoenbedrijf 'De Rotonde' in vlammen opging, maar de brandweer van Haamstede kon de duinbrand snel blussen ZEEUWSE Hard Toen wij recentelijkin dit blad onder een vet kopje lazen, dat de prijzen van de groente dit jaar waarschijn lijk sterk zullen aantrekken, begre pen wij eindelijk iets van de tevreden uitdrukking, die het gelaat van wie dende volkstuinders doorgaans siert. Wij kregen dat gevoel zelf ook een beetje, daar wij in onze tuin dit jaar behalve van sier- en bloeigewassen voor het eerst ook hadden voorzien van een aantal snel opschietende tomatenplanten. Toen wij de berichten over de te ver wachten hoge groenteprijzen dan ook hadden gelezen, besloten wij op gewekt tot een kleine inspectie van het tomatenbestand En wat zagen wij? Bij het betreden van de turn viel ons oog op éen onzer koters, die met een vriendje geconcentreerd bezig was met de pluk van groene, nog kleuterachtige tomaatjes, die on middellijk werden vertrapt, daar de dan tevoorschijn komende pitjes hen zeer bekoorden. Er hingen nog twee tomaatjes ter be stemder plekke. Da's hard hoor. Maar ach -kan men driejarige kleu ters kwalijk nemen, dat ze niet op de hoogte zijn van de toekomstige prijs vorming bij tuinbouivgewassen? van tellingen minder dan vijf reizigers bleken te hebben, zuilen vervallen. ..Op deze wijze denken we 90.000 kilometers te besparen op jaarbasis. Maar dat be tekent niet. dat er een woonkern zonder vervoer komt te zitten Op zondag zul len we niet meer naar Lewedorp en Kamperland rijden, maar daar komt de AMZ." aldus de heer Pijnenburg ..Ook de aansluiting op de treinen blyfl be staan Volgens deze functionaris van SVW zal de nieuwe regeling geen ontslagen tot gevolg hebben. ..Wel zal de invloed van het natuurlijk verloop mee spelen." De heer Pijnenburg vindt dat de rege lingen van zijn onderneming al op de nieuwerichtlynenvandeministerzijnge- baseerd: ..Er is door de ondernemingen krachtig geprotesteerd tegen de 10- personennorm. Ook bleek niet duidelijk wat de minister nu eigenlijk met 'een traject' bedoelde in dat verband ..Of er in de praktijk - zoals wij hopen - een redelijke kostenbesparing te bereiken is. zal natuurlijk moeten blijken, even als de mate van mindere ontvangsten. CENTRA REGELEN VRAAG EN AANBOD VAN RUWVOEDER GOES - De drie zuidelijke provincies krijgen ieder een coördinatiecentrum, dat zal proberen contacten tot stand te brengen tussen akkerbouwers, die dit jaar nog ruwvoedergewassen als Ita liaans en Westerwolds raaizaad willen gaan tellen, en door de droogte getrof fen veehouders die daaraan behoefte hebben. Voor Zeeland komt dit coör dinatiecentrum in Goes, waar het da gelijks bestuur van de gewestelijke raad voor het landbouwscahp als be leidsorgaan zal optreden. Minister Van der Stee van landbouw en visserij heeft dinsdag bovendien drie maatregelen genomen om te bevorde ren dat de ruwvoedervoorraad van de door de droogte ernstig getroffen veeh ouders kan worden aangevuld. Met een garantieregeling wil hij het inzaaien van de snelgroeiende grassoorten Wester wolds en Italiaans raaigras stimuleren. Voorts wil hij een subsidie geven voor het vervoer van dit gras over grotere af standen dan dertig kilometer. Tenslotte geeft de minister een subsidie om bie tenrooiers zodanjg te verbouwen, dat men er in de komende herfst als "bijpro- dukt' van de suikerbieten voor de indus- tne zo veel mogelijk voor veevoer ge schikte bietekoppen en bieteloof mee zal kunnen oogsten. De minister heeft deze maatregelen genomen in overleg met het landbouwschap, waarmee hij dinsdag een gesprek had. De coördinatiecentra in de drie zuid elijke provincies zullen vraagen aanbod van ruwvoeder gaan regelen Niet alleen provinciaal, maar ook interprovinciaal. Daarnaast zullen de coördinatiecentra de akkerbouwers registreren, die tussen Hoofdinspecteur korpschef Terneuzen wordt 23 augustus geïnstalleerd TERNEUZEN - Terneuzens nieuwe burgemeester de heer C. Ockeloen zal maandag 23 augustus de heer C. O. Hindriks uit Hilversum als hoofdinspecteur-korpschef van de gemeentepolitie installeren. De heer Hindriks volgt de heer E. Hu- bregtsen op, die commissaris van politie m Den Helder is geworden De nieuwe korpschef wordt om 14 00 uur met zijn gezin ontvangen door b en w in de vergaderkamer van het college. Om 14 15 uur inspecteert hij het korps dat dan staat aangetreden voor het stadhuis. De installatiebijeenkomst in de Burgerzaal begint om 14.30 uur. Om 15 30 uur ïsereen koflïepauze en om 17.00 uur een receptie in de entreehal van het stadhuis. Fuiken gelicht te Axel AXEL - De beroepsvisser J. uit West- doipe deed bij de politie te Axel aangif te, dat het de laatste tijd herhaaldelijk voorkomt, dat onbekenden zijn visfui- ken lichten in de waterleidingen in en rondom Axel Na het lichten worden ze steeds weer slordig in het water gegooid. De politie stelt een ander onderzoek in. Bromfietser brak arm bij botsing ZIERIKZEE - Maandag heeft de brom fietser C. de B uit Kerkwerve bij een botsing op het kruispunt van de Laan Saint Hilaire en de provinciale weg zijn rechterarm gebroken De B verleende op het kruispunt geen voorrang aan de uit de richting Haamstede komende bromfietser C de F uit Dinteloord De B moest naar het Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis te Zierikzee worden ver voerd. Beide bromfietsen werden zwaar beschadigd. INBRAAK IN SUPERMARKT RENESSE - Bij een inbraak in de su permarkt van de heer M K.-L. aan de Jan van Renesseweg te Renesse. Er worden 70 pakjes sigaretten vermist. die hiermee gepaard kan gaan aldus deze woordvoerder van SVW Gëhuanceerd Volgens directie-secretaris .1. M. Schipper van de Automaatschappij Zeeland in Goes heeft de minister nu 'de nuances aangebracht in zijn eerste uitspraak, die wat ongenuanceerd is overgekomen. Het kan niet in zijn be doeling hebben gelegen alle buslijnen met minder passagiers daii 10 maar uit te schakelen." De AMZ zit nog in de onderhandelingen overeen nieuwe dienstregeling, maar de heer Schipper zei dat de toe te passen maatregelen niet tot ontslagen zullen leiden ..Er zullen wel een paar lijntjes sneuvelen, die erg slecht bezet zijn, hoofdzakelijk in de avonduren en op de zondagmorgen De heer Schipper kon nog niet zéggen welke. Doorvechten ..De minister heeft al zoveel gezegd, maar dat wat hij nu zegt hebben wij al 1 juli en 15 augustus Italiaans en Wes terwolds raaigras willen inzaaien De geregistreerde akkerbouwers knjgen namelijk van de minister een garantie van 300.- per hectare wanneer het raaigras niet mocht opkomen. De gere gistreerde akkerbouwers nemen daar mee tevens de plicht op zich het gras een bepaalde, eveneens geregistreerd veeh ouder te leveren Dat registreren van grastelers en veehouders moet voor 1 september gebeuren. Meehelpen De regeling zal er voor Zeeland hoofd zakelijk op neerkomen, dat de Zeeuw se akkerbouwers meehelpen de nood te lenigen in Oostelijk Brabant en Limburg, waar de veehouders niet alleen harder zijn getroffen door de droogte, maar ook groter in aantal zijn dan in Zeeland. In Noord-Brabant hebben al tien door de droogte in moei lijkheden geraakte veehouders een beroep gedaan op de rijksgroepsrege ling zelfstandigen van de bijstands wet. In Zeeland is, voor zover bekend, nog geen beroep op deze regeling ge daan. Wel worden er vanuit Zeeland aanvra gen voor ruwvoeder verwacht, maar naar alle waarschijnlijkheid zal het aanbod de vraag verre overtreffen, zo dat dat overschot gebruikt kan worden om veehouders in Brabant en Limburg te helpen. De regeling van de coördina tiecentra in de drie provincies is dan ook tot stand gekomen in gezamenlijk over leg van de gewestelijke raden van het landbouschap om de hulp zoveel moge lijk op elkaar te kunnen afstemmen De vervoerssubsidie over mimmaa! der tigkilometer zal alleen gelden voorgras. vanaf het begin geweten." zo rea geerde dr. H. van Zuyien. directeur van de RTM in Zierikzee en de ZVTM in Axel. Wij zijn daar altijd al helemaal van uit gegaan, aldus de heer Van Zuyien. die namens de vervoersmaatschappijen tegen de oorspronkelijke plannen van de minister nogal in het geweer is geko men Deze vervoersdirecteur wees nog eens op het handhaven van de norm van vijf passagiers, zowel in Zeeuwsch- Vlaanderen als in Noord-Zeeland," maar in dat laatstgenoemde gebied is de situatie minder ongunstig en ligt het lij- nennet minder gecompliceerd.aldus de heer Van Zuyien „Maar je kunt na tuurlijk geen enkel dorp zonder vervoer laten zitten." Gevraagd of hij van mening was dat de door hem namens de vervoersmaat schappijen aan de minister geschre ven protestbrieven volledig effect hadden gesorteerd, antwoordde dr. Van Zuyien: „Was het maar waar! Maar er zit nu muziek in, en we blijven doorvechten." geoogst van geregistreerde arealen. Het bedrag van de subsidie zal afhaneklijk zijn van de afstand en liggen tussen een derde en de helft van de genormali seerde kosten van transport Van de kosten van het verbouwen van zesrijige bietenrooiers betaalt de minis ter de helft, tot een maximum van 4000.- per gevaL Het verbouwen moet tussen 1 juli en 1 november van dit jaar zijn gebeurd. Aanvragen voor deze sub sidie moeten voor 15 september zijn in gediend bij een hoofdingenieur directeur voor de bedrijfsontwikkeling. De minister en het landbouwschap zul len nog nader overleg plegen over een eventuele subsidie voor het vervoeren van bietekoppen en -blad over de lange afstanden. Drie gewonden bij aanrijding Katseveer GOES - Drie personen zijn dinsdag middag gewong geraakt bij een aan rijding op de parallelweg van de Del taweg nabij Katseveer. Daar vond een botsing plaats tussen de achtjarige fietser R. M. uit 's-Heer Hendrikskin deren en de bromfietser M. de L. uit Kortgene, die zijn vrouw als passagier achter op de brommer had. De precieuze oorzaak van het ongeval is nog niet bekend. Vermoed wordt dat de jeugdige fietser plotseling van achter een in de richting Kortgene rijdende hooiwagen te voorschijn kwam. Het jongetje liep een zware hersneschud- ding op. De L. brak een pols en zijn vrouw bezeerde haar schouder Schouwen na 1985 VLISSINGEN - In een nadere nota over het bewoningspatroon op Schouwcn-Duiveland heeft de I'IM) afgezien van een groei-aanduiding van de kernen voor de periode na 1985. Het is dat voorontw erp, dal over deze zaak bij de gemeentebesturen ligt. Die na dere nota is mede het gevolg van een rapport over de bevolkingsprognoses voor Sehouwen-Duiveland. dat het ETI vorig jaar in opdracht van de zes gemeenten heeft gemaakt. Tot en met 1985 blijft in het nieuwe PPD-stuk de indeling m groei kernen op Sehouwen-Duiveland gelijk aan de ty pologie. die dinsdag in de PZC werd ge publiceerd Zierikzee regionale groei kern. Nieuwerkerk, Oosterland. Bruin isse. Brouwershaven. Scharendljke. Burgh-Haamstede kernen met een aan vullende woonfunctie. Renesse opvan- gkem en de andere dorpen plattelands kernen De PPD vindt, dat naarmate langer wordt vooruitgezien ook de onzekerhe den toenemen Men laat. weten, dat in de periode 1981-1986 een heroverweging moet plaatsvinden van de visie op Sehouwen-Duiveland mede aan de hand van de maatschappelijke ontwik kelingen op dat moment Wel vindt men. dat voorkomen moet worden, dat in de tussenliggende tijd allerlei maat regelen vla bestemmingsplannen wor den genomen, die ook de ontwikkelin gen voor langere termijn weer vastleg gen In de nadere PPD-nota worden met name andere cijfers gehanteerd wat be treft de vestigingsoverschotten Die wa ren tot en met 1975 gemiddeld 350 men sen per jaar. Aanvankelijk dacht men aan een beperking tot 1985 van het aan tal tot rond de 200 per jaar. nu denkt men aan 260 mensen-van-buiten tot 1980 en bijna 200 in de volgende vijfjaar tot en met 1985. Blikschade bij aanrijding ZIERIKZEE - Dinsdagmiddag is op het verkeersplein bij de Nobelpoort te Zierikzee de auto van de heer J. M. M. uit Renesse aangereden dooreen tan kauto. bestuurd door J. C- L. uit Delft. J M. M.. die stond te wachten werd van achter aangereden door de tankauto, doordat deze niet meer op tijd kon remmen. De auto van J. M. M. liep aan zienlijke blikschade op. In 1975 minder muskusratten gevangen dan 1974 THOLEN - Op Tholen en Sint Phi- lipsland zijn in 1975 in totaal 5837 muskusratten gevangen. Dat is 1551 ratten minder dan in 1974, toen men tot een totaal kwam van 5837 mus kusratten. Dit blijkt uit een over zicht dat is samengesteld door de commssie Muskusrattenbestrijding Arnhem. In dit overzicht zijn de vangsten in Oud-Vossemeer. Poortvliet. Schrpe- nisse. Sint Annaland. Sint Philips- land, Stavenisse en Tholen per kwar taal opgenomen. Verreweg de meest e muskusratten werden in 1975 gevan gen in Poortvliet: 1596. Uit het staatje blijkt dat de minste muskus ratten in Stavenisse zitten: 239. KRABBENDIJKE - Burgemeester mr. C. Pijl Hogew eg (47) van Reimers- waal is bij koninklijk besluit met in gang van I september 1976 benoemd tot burgemeester van dC Zuidhol landse gemeente Zwijndrecht. De commissaris van de koningin in Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, deelde dinsdagmiddag de benoeming telefo nisch aan een vakantievierende mr. Pijl Hogeweg mee. De nieuwe burge meester van Zwijndrecht volgt H. II. Douma op, die 1 mei met pensioen ging. De heer Pijl Hogeweg is lid van de ARP. Het bericht van de benoeming is voor de burgemeester Pijl Hogeweg niet hele maal als een verrassing gekomen. „Ik was wel blij dat het rond was. Uiteraard vind ik het fijn dat ik een mooie plaats krijg. Maar nu het eenmaal zover is, moet ik eerlijk zeggen dat het me een beetje pijn doet om Zeeland te moeten verlatenvertelde de heer Pijl Hoge weg. "We hebben er tien uitstekende j» i ren gehad en we laten hier heel watacs ter." Mr. Pijl Hogeweg is sinds de gemeente lijke herindeling van 1970 burgemeesta van Reimerswaal. Daarvoor was hij sinds 1966 burgemeester van Yerseke De reden waarom hij naar Zwijndrech: (39.000 inwoners) gesolliciteerd heef. ligt volgens de heer Pyl Hogeweg in he, feit. dat het aantal grotere burgeme» I tersplaatsen voor de ARP niet dik gj- I zaaid ligt. „Er was nu een kans en di> heb ik willen grijpen", aldus de heer Pij Hogeweg. Zwijndrechts nieuwe burgemeeste kent zijn toekomstige gemeente nauwe lijks. „Maar de gemeente trekt me ert Het ligt aan het water en ik ben gek cc water. En de provincie Zuid-Holland: mij uiteraard goed bekend", zei de hee- Pijl Hogeweg. „Ik vind ook dat het* bevolking van Reimerswaal recht heef om een ander gezicht te zien. Ik heb m altijd erg ingespannen voor de Ooste schelde en die zaak is nu rond. Ook d bestuurlijke herindeling in Reimers waal is afgerond, het nieuwe gemeente huis is bijna klaar. Ik laat dus een afge- rong geheel achter, ik heb me de afgelo pen jaren wel erg vastgebeten in be- paaldedingen. Misschien ishetgoeddat er nu een ander komt." De gemeente Reimerswaal typeert mr Pijl Hogeweg als een enorm gecompli-1 ceerde gemeente ..Yerseke met z"n ei-1 gen problemen, Hansweert, de andere I kernen. Planologisch is het een erg moeilijke gemeente. Het stuk voor stuk dorpen waar het goed wonen is. Laat j men alsjeblieft het landelijke ervan, be waren en geen flatgebouwen meer gaan i zetten, want dat zou zonde zijn. Ik hel 1 niks tegen flats, maar niet in Reimers-1 waal". Door zijn vertrek uit Reimerswaal. zal de heer Pijl Hogeweg een groot deel van zijn ongeveer 20 onbezoldigde ne venfuncties gaan neerleggen. Hij is van plan er nog maar drie (landelijke) aan te houden: lid van het college al gemene bijstand, voorzitter van de Deltaschadccommissie en vice- voorzitter van de commissie sociale zaken-maatschappelijk welzijn van de vereniging van Nederlandse ge meenten. Zeeuwse functies die burgemeester Pij) Hogeweg gaat neerleggen zijn onder meer: voorzitter van het streekzieken huis De Bevelanden, voorzitter van de PTT-kamer Zeeland, voorzitter van vei lig verkeer Zeeland, lid van de provin ciale raad volksgezondheid, bestuurslid van het Zeeuws psychiatrisch zieken huis en van Vrederust, voorzitter van het bejaardentehuis in Krabbendijkeen van de woningbouwvereniging in Yer seke. Met name het bedanken als voor zitter van het streekziekenhuis gaat dc heer Pijl Hogeweg aan het hart. „Dat wordt een moeilijke zaak. Ik had dc nieuwkomer van het ziekenhuis graag af willen doen. We moeten dat nog eens rustig bekijken", stelde burgemeester Pijl Hogeweg. „De heer Pijl Hogeweg is een man, die gemakkelijk toegankelijk is en dat wérkt altijd erg plezierig". De heer Slabbekoorn wees erop dat het vertrek van mr. Pijl Hogeweg op een moment komt dat de opbouw van de gemeente na de herindeling achter de rug is. Fractievoorzitter W. Kosters van de SGP (met de PvdA degrootste fractie in de gemeenteraad van Reimerswaal noemde de benoeming van de heer Pijl Hogeweg een mooie promotie. „Het is jammer dat hij vertrekt, want hij was in een heleboel zaken erg goed ingevoerd. Er zullen zeker gaten vallen, gezien hel grote aantal functies dat hy bekleed de De heer Koster stelde dat de heet Pijl Hogeweg af en toe wel eens moest I worden afgeremd, „want soms had hij de neiging wat al te hard van stapel te lopen". De heer Koster waagde al een blik voor uit naar de opvolging van de heer Pijl Hogeweg. „Dat zal wel heel wat voeten in de aarde hebben. Het moet in iedei geval een kerkelijk meelevend man zijn Wy als SGP zouden nu wel eens aar onze trekken willen komen, want wc hebben de meeste stemmen gekreger bij de afgelopen gemeenteraadsverkie zingen." Ook PvdA-fractievoorzitter I. N. Lin denbergh betreurde het vertrek van d( heer Pijl Hogeweg. „Hij was steeds bij zonder actief en heeft daardoor een he leboel positieve dingen bereikt. Hetwa! een burgemeester, die zich midden tus sen de gemeenteraad voelde staan. Al! raad konden we steeds bij henrterech' als er iets niet duidelilk was" KAPELLE - Een Belgische tankautocombinatie is dinsdagmorgen bij de kruising Vieruegen in Kapelle gekanteld. De tankauto was geladen met vloeibaar stikstof. Er was geen bijzonder gevaar voor ontploffingen en brand. De combinatie, die werd bestuurd door W. H. uit Hachtebeke (B). was op weg naar de fabriek van Hoechst in Ylissingen-Oost. Hij kwam vanaf de oude rijksweg tankau to's mogen niet door de Vlake tunnel rijden, maar moeten de route over de Vlakebrug nemen) en in de bocht naar de oprit van de nieuwe rijksweg raakte de koppeling tussen de trekker en de tankwagen los De laatste kantelde en kwam op zijn kop in een naast de oprit gelegen greppel terecht De trekker bleef op de weg. In de loop van de dag werd een deel van de inhoud van de onfortuinlijke tankwagen in een andere tankautocombinatie overgepompt en een ander deel van de stikstof liet men in de lucht ontsnappen. Toen de tankwagen grotendeels leeg was wewrd de wagen met behulp van drie kraanwagens weer overeind gezet. Samenwerking Loco-burgemeester C. Slabbekoorn stelde dinsdagavond de Reimers- waalse gemeenteraad officieel op dc hoogte van de benoeming van de heei Pijl Iiogeweg als burgemeester Zwijndrecht. Na afloop van de raads vergadering roemde hij de goede sa menwerking in het college van b. ei MINISTER GEEFT STIMULERINGSSUBSIDIES

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2