Borsele wil sportcomplex DOS Vlissingen Heinkenszand uitbreiden 'Ik zou zo graag meer 'stoere'Zeeuwen bij de Vierdaagse zien' Gewonde bij botsing Serooskerke agenda Promotiefilm over Zierikzee Ontslagen in vijf Zeeuwse Jamin-zaken MAANDAG 26 JULI 1976 MET OEFENVELDEN EN TWEE TENNISBANEN Vandaag start streek kosten totaal bijna zeven ton HEINKENSZAND - Hei college van burgemeester en wethouders van Bor sele wil het sportcomplex in «Ie kern Heinkenszand aanzienlijk uitbreiden. Het college denkt, als eerste onder deel. aan het aanleggen van een voet- balbijveld. een halfverliard oel'enveld. twee tennisbanen waarvan een met oelenkooi en de nodige aangrenzende beplantingen. De Heidemaatschappij beeft voor het geheel een plan opge steld. De kosten van de uitbreiding worden geschat op ruim 680.000. Het gemeen tebestuur hoopt daarvan via de subsi dieregeling voor aanvullende werken (ter bestrijding van de werkloosheid i bijna 290.000 terug te knjgen van het rijk. Voor de gemeente bhjfcker dan ruim 390 000 te betalen over De gemeente raad zal het voorstel van b. en w. behan delen in een vergadering op :i augustus aanstaande, aanvang 19.00 uur Al in 1974 is door de gemeenteraad de noodzaak van uitbreiding van het sportcomplex in Heinkenszand erkend. Er werd toen een lijst opgesteld voor verbetering van de veldaccommodaties in de komende jaren. De twee hoogste zaken op die lijst zijn inmiddels afge werkt: het verwerven en verbeteren van het lennisportveld te Kwadendamme en de oefengelegenheid voor tennis te Ovezande. De tennisvereniging Tebo uit Hein kenszand heeft zich onlangs nog tot de gemeente gewend met het verzoek snel voor betere tennisaccommodatie te zorgen. Er is momenteel een ledenbes tand van 47. terwijl 8 aspirant-leden op i BRESKENS - Parkeerterrein Oranje plein. 10.00-22.00 uur: Walvis Jonas. - Van Zuylenstraat. 20.00 uur Lampio noptocht. GOES - Jeudvakantie-activiteiten. - Ziekenhuis De Bevelanden. Noord Zuid, 16.00-17.00 uur: Uitzending No men Nescio GROEDE - Kindervakantieweek. 's-HEER-ARENDSKERKE Jeugdvakantie-activiteiten. s-IIEER-HENDRIKSKINDEREN Jeugdvakantie-activiteiten. HULST - Jeugdvakantieweek KORTGENE - Kermis MIDDELBURG - Gasthuis. 20.00-21.15 uur. Uitzending Rawa SLUISKIL - Jeugdvakantieweek. TERNEUZEN - Jeugdvakantieweek. VLISSINGEN - Open Hof. 19.30 uur: Kunst-, antiek- en boedelveiling - BethesdafSt-Josephziekenhuis. 19 45-21.15 uur: Uitzending Rawa. WOLPHAARTSDIJK Jeugdvakantie-activiteiten BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Luxor, 20.00 uur: Haaien. 14 jaar. - Roxy, 19.30 uur: De tien geboden, alle leeftijden. HULST - De Koning van Engeland. 20.00 uur: Poseidon Adventure. 14 jaar; 20.30 uur: Het verborgen geweer. 18jaar. MIDDELBURG - City. 20.00 uur: Gejo- del onder Tiroler rokjes. OOSTBURG - Ledel. 20.00 uur: De langste dag. alle leeftijden. TERNEUZEN - Luxor. 20.00 uur: Sound of music, alle leeftijden. VLISSINGEN - Alhambra. 20.00 uur: Flatfoot in Hong Kong. 1.4 jaar TENTOONSTELLINGEN DREISCHOR - Landbouwmuseum, 13.30-16 30 uur Oude landbouwwerk tuigen en klederdrachten. HE1LLE - Landbouwmueseum, 10.00- 12 00 en 13.00-17.00 uur: Oude land bouwwerktuigen. HOOGELANDE - Kapel St. Maarten, 14.00-19.00 uur: werken Volker Rïtters. HULST - Stadhuis: Sieraden. MIDDELBURG - Zeeuws museum. 10.00-17 00 uur Verdronken land. - Rijksarchief. 9.00-12.30 en 13.30-17.00 uur: Kinderzorg in Zeeland. - Abdij 11. 10.00-17.00 uur: Facetten van de Oosterschelde. - Vleeshal- Privecollectie Van Bommel-Van Dam - Van Benthem Jutting, 9.00-18.00 uur' Zomerexpositie Zeeuwse kunst kring. - Zeeuws kunstenaarscentrum: kera miek en klein plastiek - Galerie 't Kot, 10.00-18 00 uur: werken Frits van Til - Galerie Contrast. 10.30-17.30 uur. werken Cor ter Brugge. N1EUWVLIET - Camping Nooitge- dacht werken Ben Bonte OUWERKERK - De vier bannen. 11.00-19.00 uur: Het geheimzinnige le ven op duistere diepten. TERNEUZEN - Museum: Kristal en snuisterijen uit grootmoeders tijd. - Des Beaux Arts. 14.00-16.00 en 19.00- 21.00 uur: Kind en spel. - Artikof: werken van Nildo Marchena. - Stadhuis,8.15-17.15uur. werkenSlan- ley Brouwn en Anton Heyboer VEERE - Grote kerk. Delta cultureel - Hervonnde kerk. 10.00-17.00 uur Woord voor woord. VLISSINGEN-Museum. 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur: Michiel Adriaanszoon de Ruyter - Stadhuis. 8.00-12.30 en 13.30-17.00 uur: N.K S -kijkmap grafische werken IJZEN DUKE - Galerie M4. 10.00-20.00 uur: werken Gernt Westerveld en Joop Kroon - Molen. 14.00-17.00 uur: expositie ZIER1KZEE - Museum Terugblik op een beleg. 1575-1576 - Burgerweeshuis. 10.00-17.00 uur bin nen klein antiek, buiten 44 beeldhou wers. - Gravensteen. 10.00-17.00 uur: zome rexpositie Zeeuwse kunstkring. ALARMNUMMER NOORD- EN MIDDEN-ZEELAND - Goes, telefoon 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Ter- neuzen. telefoon 01150-4444 THGLEN EN SINT-PHILISPALDN - Telefoon 0011 een wachtlijst staan De vereniging verwacht dal, als er eenmaal een bui tenbaan is. het. ledenbestand snel tot ver boven de 100 zal stijgen. Daarom pleit men voor de aanleg van twee ten nisbanen ineens en hetcollege van b. en wisdaarook voor te vinden, medegele top de groei van de kern van Heinkenszand. Begraafplaats De begraafplaatsen van de Borselsc dorpen Heinkenszand en Ovezande dreigen binnen enkele jaren vol te ra ken. Vooral in Ovezande is er weinig plaats meer. In een rapport meldt de dienst gemeentewerken dat deze be graafplaats- die niet kan worden uil- gebreid - in 1977 vol zal zijn. In Heinkenszand zal er omstreeks 1985 geen plaats meer zijn om doden te be graven. Het college van b en w. stelt de raad voor om een nieuwe centrale be graafplaats aan te leggen, die zowel voor Heinkenszand als Ovezande dienst kan doen. Deze begraafplaats moet in de Oude Kamerpolder te Heinkenszand komen. In een later stadium kan deze centrale begraafplaats ook gebruikt worden voor 's-Heer Abtskerke (in 1995 vol) en an dere dorpen, die met een volle begraaf plaats komen te zitten. B. en w. wijzen zich ervan bewust dat er aan de oprich ting van een centrale begraafplaats wel enkele nadelen kleven, met name ten aanzien van de bereikbaarheid voor mensen die niet over eigen vervoer be schikken. De afstand van het centrum van Ovezande (R. - Kkerktot de nieuwe begraafplaats is 5899 meter en vanaf Heinkenszand iN -H kerki 2000 meter. Als voordelen noemen b. en w. de min dere kosten. Als voor Ovezande toch nog apart een begraafplaats aangelegd moet worden, komt dat op een bedrag van ongeveer 320.000. Ook ziet het col- legeop de langere termijn een besparing op onderhoudskosten, terwijl er meer mogelijkheden zijn voor het maken van een betere entourage Ook zal de aan te leggen begraafplaats in de Oude ..a- merpolder voldoende ruimte bieden om te zijner lijd uit te breiden. De kosten van de centrale begraafplaats zijn nog niet berekend: b en w willen eerst de goedkeuring van de raad. voor hel aan leggen van een centraal kerkhof omdat elf ploegen \.m Duiten het dis trict hebben ingeschreven. Zo komen er districtploegen uit Noord-Brabant. Limburg en Zuid-Holland maar Vlis singen. terwijl de deelnemers verder uit bet gobele land komen. De 132 B en w blijven erbij dal het beheer, on derhoud en exploitatie van de sporthal De Slenge in Heinkenszand m handen moet komen van de NV Sportfondsen In de vorige raadsvergadering wilde de raad daar nog geen besluit over nemen, omdat er onvoldoende gegevens waren He't college heeft de gegevens nu nog eens op een rijtje gezet en daaruit blijkt onder andere dal overdracht aan de nv Sportfondsen 13000 tot 15000 per jaar goedkoper zal zijn, dan wanneer de gemeente zelf De Stenge blijft beheren. Voorwaarde is dan wel dat het beheer van de sportzaal gecombineerd kan worden met het beheer van het recrea tiecentrum Stelleplas, dat al door NV Sportfondsen in exploitatie wordt ge houden. B. en w vragen de raad alsnog het besluit te nemen de Stenge aan NV Sportfondsen over te dragen Het. college van b. en w. wil met het wa terschap de Brede Watering van Zuid- Beveland een aantal wegen ruilen. Uit gangspunt daarbij is dat wegen in de bebouwde kommen en wegen die een verbinding vormen tussen woonkernen, in beheer in onderhoud dienen te zijn bij de gemeente. Andere wegen, die niet aan het uitgangspunt voldoen, willen b. en w. afstoten De ruiling heeft betrek king op 21 466 meter weg die de ge meente overneemt en 21.098 meter weg die het waterschap overneemt. Vooral van de verschillende distrlet- sploegen. als de Zeeuwse jeugdploeg die net van de internationale toernooien is terug gekomen, mag een hoog spelpeil worden verwacht Bij de jongens tot en met 16 jaar is ook de winnaar van het jeugdtoemoot in Oostkapelle .ees der Weduwe van de partij Hij zal vooral tegenstand krijgen van onder andere Frans Verhulst Jan Verschelling Hein :.upfer en de RotlerdammersBart Schreuder en Roland Dorhout Mees. .arin de Bruin is in de oudste meisjes- groep de grote favoriete, al kunnen de onbekenden voor Zeeland Annet Lips. Anke van Heuzen en Maike de Ruyter misschien voor een hoog spelpeil zor gen Bij de jongens tot en met 14 jaar is een zeer grote deelname met veel sterke -tennissers. De 41 jongelui zijn verdeeld over 13 poules, terwijl in het hele toer nooi de nummers 1 en 2 overgaan naai de volgende ronde. De favorieten zijn moeilijk aan te wijzen. Ene Moes, Eric Houg, Carl Hupkes, Henri Pierre Waui- foort. Jos Nehssen. Michiel van de Put. Paul Smulders en J an Geerts. voor sterk tennis zullen zorgen staat wel vast Ook bij de meisjes grote deelname 7 poules met sterke speelsters als Marja Wondergcm. Jacqueline Bral. Paulien en Renee Stcin. die om de eerste plaats zullen gaan stnjden Van de jongste leef- tijdsgroeps werkelijk mets te voorspel len Zeeuwse kanshebbers zijn Manon ten Bruggencate. Helma Tabak. Marjan Pietersz. Mario Tiliheru, Jan .ees Mol en Menno van der Hout SEROOSKERKE - M. uit Oostkapelle is zaterdagavond bij een botsing op de kruising Wilgenhoekweg- Honaegemsweg tussen Serooskerke en Sint Laurens gewond geraakt gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde toen de Duitse automobiliste M. V., die over de Hondegerrisweg reed. geen voorrang verleende aan M., die over de Wilgen- hoekweg reed. De Wilgenhoekweg is ter plaatse voorrangsweg M.. werd na eer ste hulp door dokter Kousemaker uit Serooskerke overgebracht naar het Gasthuis te Middelburg. De auto van V. werd onherstelbaar en de auto van M zwaar beschadigd. Op de foto: hel moment waarop M. de ambulancewagen wordt ingedragen. Grote deelname aan puzzelrit in Middelburg MIDDELBURG - 124 deelne mers verschenen aan de start van de puzzelrit te Kamperland; De rit werd georganiseerd door de motor- en auto club De Bevelanden. Vanaf zeven uur vertrokken de équipes vanaf het pla teau aan de jaehthaven om de route van 45 kilometer af te leggen. Alle deelnemers wisten de finish te berei ken bij het restaurant' 't Veerse Meer', waar ook de prijsuitreiking was. Met 96 strafpunlen werd de heer A. Deegens uit Middelburg winnaar in de A-klasse. In de B-klasse behaalde de heerL. Komejan met230strafpunten de ritoverwinning. Voor deze rit waren di verse bekers beschikbaar gesteld: Be kervan camping 'Anne Frisco' werd ge wonnen door A Wolst, beker van cam ping 'De Molenbeek' werd gewonnen door mevrouw Wijst, beker van camping 'De Schotsman' werd gewonnen door G, W. Ailema, beker van VW Noord- Beveland werd gewonnen door A. Deeg ens en de beker van de Evenementen commissie -Kamperland werd gewon nen door L. Koemjan. De uitslag in beide klassen luidt als volgt: A-klasse (12 deelnemers) 1 A Deegens 96 strafpnt., 2 mevrouw Vos 105; 3 A HoUestelle 165.4 mevr Milhous 196; 5 A. M. Westveer 197; 6 J van Nieuwenhuyzen 224; 7 M Allemekm- ders 231; 8 A Korsuizc 246; 9 mevr. Bruel 253; 10P.Meeuwse268 B-klasse' (112 deelnemers) 1 L Komejan 230 strafp 2 mevr De Bruijne 236; 3 C J. Zegers 240. 4 C Piasier 259. 5 W. Constant 266; 6 M. Clement 270:7 G Ramp 280, 8 L. Wondergem 303. 9 C A AN Boven 328; 10 A Wolsl 328. B. en w. Valkenisse willen twee semi-permanente schoollokalen VALKENISSE - B. en w. van Vlake- nisse vragen de raad een krediet van 125.000.- Ie verlnen voor de aankoop van twee semi-permanente schoolla- kelen ten behoeve van de christelijke basisschool te Biggekerke. ..Om het probleem van de vervangende school ruimte op te lossen", heeft het college voor semi-permanente lokalen geko- Volgens b. en \v. ,is het voordeel van de aan te kopen lokalen da ze na gebruik op een vrij eenvoudige wijze naar een an dere plaats kunnen worden vervoerd en derhalve eventueel voor andere doe leinden kunnen worden gebruikt In verband met het verkrijgen van een rijksvergoeding willen b en w de loka len voor löseptemberin gebruik nemen Het voorstel komt aan de orde tijdens de raadsvergadering die vandaag - maan dag - om half acht in het gemeentehuis te i.oudekerke wordt gehouden Tijdens de vergadering komt verder on der meer nog een voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting aan de orde Collecte SINT-ANNALAND - De collecte ten bate van de christelijke kleuterschool bracht in Xint-Annaland 580.34 op Kroon verklaart beroep kassenbouw ongegrond VALKENISSE - De Kroon heeft het beroep van de heer P. Verhage tegen het besluit van gedeputeerde staten om een herziening van het bestem mingsplan Buitengebied goed te keu ren. ongegrond verklaard. De heer Verhage is inmiddels overleden, maar zijn erven hebben het beroep ge handhaafd. Er werd beroep aangete kend tegen de bouw van kassen, die in plaats van tien meter, drie meter van de erfafscheiding moesten komen De Heer Verhage was bang voor Schaduwwer king op zijn eigen gewassen. Orgelconcerten in Dreischor DREISCHOR - Woensdag geeft orga nist Dirk Jansz. Zwart een orgelcon cert in de oude Hervormde Kerk van Dreischor. Het programma bestaat uil werken van Bach. Martini. Guilmant, Widor en Jan Zwart. Medewerking verleent de sopraan, me vrouw M Coumou uit Zierikzee. Haar aandeel bestaat uit liederen en aria's van Bach. Handel. Caldara en César Franck. Het derde nevens laatstei orgelconcert door Dirck Jansz. Zwart in Dreischor volgt op 4 augustus. Dit is een specifiek orgelconcert zonder solistische mede werking Beide concerten beginnen om 8 uur 's avonds MEVROUW KLA'vi K-BUDDING UIT HAAMSTEDE 'er zijn hier genoeg goede wandelaars' H AAMSTEDE - „Ik zou zo dolgraag willen, dat er eens een groepje Zeeuwen meedeed aan de Vier daagse. Zeeuwen zijn er stoer ge noeg voor en er zijn hier in de pro vincie best nog wel goede wande laars te vinden. De meeste mensen hebben slechte voeten, ze leren niet meer lopen. Kinderen worden ge boren en dan gaan ze in de kinder wagen of in de wandelwagen, dan op een stepje. een kinderfietsje, een grote fiets, een brommer en tenslotte kopen ze een auto. De mensen lopen niet meer". Mevrouw .Mies Klaver-Budding uit Burgh- Haamslede (in september 69) is weer terug van de Vierdaagse in Nijmegen. Met haar auto vol bloemen en ca- deau's kwam ze zaterdag in haar huis aan de Moolweg aan. na voor de ee nenveertigste keer te hebben mee gedaan. Dat bezorgde haar dit jaar vooral uitzonderlijk veel publiciteit. Vijf dagen lang werd ze gevolgd door een televisieploeg, die een reportage over haar maakte. Samen met de heerH. Schippereijn iook voorde ee nenveertigste keer wandelaar) opende ze het sportgebeuren waar aan 67 landen met ruim 17 000 wan delaars meededen. „Het is zoiets ge weldigs". zegt ze enthousiast, „al die duizenden mensen, die urenlang in kilometerslange rijen wachten op de binnenkomst van de wandelaars. En dan al die hulp van particulieren om ze onder te brengen en al die verfris singen en vooral soep. water en kren- tebollen uit te delen. Weet u. vorig jaar vond minister Van Agt het een prestatie, dat ik veertig keer had mee gewandeld. Ik heb toen gezegd: „Ex- cellentie^dat is geen prestatie, dat is een gunst. Het is toch fantastisch om daar aan mee fe kunnen doen? Zelf kan ik er daarna weer een jaar tegen. En dan die broederlijke sfeer onder elkaar. Je helpt elkaar, sleept elkaar er door heen. Je wordt van binnen helemaal schoon geschraapt, je laadt je accu weer op". Mevrouw Klaver- Budding springt, helemaal niet moe. op uil haar stoel en laat een gouden hangertje van twee wandelaars met in de voeten een diamantje zien. „Dat is zo iets prachtigs, dat heb ik van mijn juweliersfirma gekregen". Even enthousiast is ze over een tekening van een paar kinderen en de reacties van alle mensen langs de kant en in de groepen, die haar weer herkend hebben. Bloemen Thuis staat het ook vol bloemen: van de burgemeester en van de dok ter en van een heleboel kennissen. Haar zus. die op het huis heeft ge past en voor de hond gezorgd, heeft ze zorgzaam in vazen geschikt. Of het moeilijk was dit jaar? Nee. he lemaal niet. ..Het is natuurlijk al tijd wel spannend of je het haalt. Je kunt blaren krijgen of kramp of op je hielen getrapt worden in die drukte, maar. afkloppen, ik ben nooit uitgevallen. Dit jaar liep ik voor het Belgische muziekkorps, dat doe ik altijd voor zo n muziekkorps lopen Sommigen vinden dat dat te langzaam gaat en die lopen dan voorbij. Maar dat is vreselijk vermoeiend. Ik heb me nooit gehaast. Het gaat er niet om. wie het eerste binnenkomt, maar hoe je binnen komt Als je het vaker doet. weet je wat je moet doen als je een inzinking krijgt. Je gaat dan even rusten of sluit je aan bij een groepje dat lekker gaat Soms loop ik zo'n tempo van 5 kilometer per uur, maar ik denk eigenlijk nooit in kilometers, altijd in uren. Ik heb me erg kwaad gemaaktop een oudere heer. die een paar jongere kinderen alsmaar zei: opschieten! Op die manier haal je het niet. Je zet je voeten gespannen neer. krijgt blaren en dan begint de ellende. Zelf heb ik niet vaak blaren, maar als ik ze heb. behandel ik ze zelf. Ik heb eens een keer een ontsteking gehad, toen had Mevrouw Klaver-Budding in haar woning aan de Moolweg in Haam stede. ik mijn voeten behandeld met kamp- ferspiritus. daar worden ze hard van. maar ik kreeg een blaar, tilde er niet zo zwaar aan en bleef doorlopen Die kampferspiritus kwam toen in de wond en die is gaan ontsteken Ik heb er een jaar mee gesukkeld'" Mies Klaver, toen nog Budding, begon in 1929 mee te doen aan de vierdaagse. In die dagen wasze atlete. Haar broer liep in militaire dienst de vierdaagse mee en had zijn blaren behandeld met kaarsvet Bloedblaren „Dat werden bloedblaren natuur lijk. Dat is het stomste wat je kunt doen. Dat had hij van een paar Spanjaarden afgekeken. Ik heb hem toen uitgelachen en gezegd, dat ik het beter zou doen. Toen zat ik er aan vast. Sindsdien heb ik elk jaar meegelopen, behalve in de oor log natuurlijk. Toen was er geen vierdaagse". KOEWACHT - Aan de schieting bij De Oude Molen' te Koewacht namen 40 schutters deel De uitslag luidde hoge- vogel: J. Martens. Koewacht: eerste zij vogel: G. van Damme. Koewacht: tweede zijvogel: J de Waal. Koewacht: grootste aantal (5 stuks): A. van Poele. Koewacht. ZIKRIKZEE- De laatste grond opnamen voorde promo - tiefilm van de stad Zierikzee. die in opdracht van het gemeentebestuur van Zierikzee wordt gemaakt door de Middelburgse cineast Jaap Wollerbeek. werden zater dag bij de Westliavcnpoorl gemaakt. Met een team van twee man, Dick I.ampe en Duteh.v de Hollander, is hij ruim twee maanden bezig geweest om twee uur ruw materiaal te verzamelen. Jaap Wollerbeek. onder meer de maker van de films Mid delburg Monumenlcnslad en Rijksweg 58. hoopt binnen kort te beginnen met luchtopnamen van de stad Zierik zee. HiciiiuzaiuL geini - ueauiur een ucsiissing nemen of ei genoeg materiaal is om een kwartier durende promo- toefilm samen te stellen De film behandelt onder meer thema's als toerisme, sport en mosselvisserij en de watersport in Zierikzee Volgens de 33-jarige cineast komt het moeilijkste karwei nog. het selecteren en monteren van het. materiaal. Over twaalf weken zal de film voor vertoning gereed zijn. aldus Jaap Wolterbeek Op de foto rechts Jaap Wolterbeek, op de rug gezien Dick Lampe die het script verzorgde en aan de camera Dutchv de Hollander Ruim 100 deelnemers Badrit Domburg MIDDELBURG - De tweede WV- badrit te Domburg - georganiseerd door de MAC De Zeeuwen - trok 107 deelnemers, die vanaf halfacht van start gingen op het parkeerterrein aan de J an Tooropstraat. De route van deze puzzelrit was in de gemeente Dom burg uitgezet door de gebroeders Jon- gepier uit Westkapelle. die dit seizoen al driemaal achtereen een badpuzzel- rit wonnen. Nadat de laatste equipes de finish in de Jan Tooropstraat had den bereikt, werd de uitslag in zaal 'Wilhelmina' bekendgemaakt. Ritwinnaars werden: J. van Nieuwen huyzen tut Kramingen in de A-klasse (ervaren rijders). C. de Bruijne uit K rabbendijke in de B-klasse ibeginnersi en J. van Keulen uit de Meem in de C-klasse (badgasten). De volgende bad- puzzelrit van de MAC De Zeeuwen wordt op woensdag 28 juli gehouden in Vlissingen, waarvoor men vanaf 19.00 uur kan inschrijven in de sporthal aan de Pres Rooseveltlaan. De uitslag van de 2e badrit Domburg was als volgt: A-klas 115 deelnemers)- 1 J van Nieu wenhuyzen. Kruiningen 20 strafpunien. 2 J. Tuinman Middelburg 25. 3 M. Füpse Oost- Souburg 57 4 W van Berendonk Vlissingen 73. 5 J van der Hagen Vlissingen 98:6 P. Wijk huis Oost-Souburg 105. 7 B. van Rossum Grijpskerke 105. 8 M. Hubregsen Oost- Souburg 109: 9 C. Fontaine Vlissingen 128:10 A. Nagelkerke Oost-Souburg 130. B-klas <37 deelnemers 1 C de Bruijne Krab- bendljke 123; '1 P Franse Goes 131, 3 J Hu- bregtse Westkapelle 141. 4 T Zijnen Oost- Souburg 147 5 J van OOorschot Vlissingen 155.6 mevrouw R van Broekhoven Vlissingen 167.7 J Haaze Vlissingen 170; 8 A. van Broek hoven Vhsslngen <78. r. g MinheereMiddel burg 191. 10 A Houterman Middelburg 293 C-kias <55 declnemersi: I 3. van Keulen De Meem 166. 2 D Hoekstra Soest 167.1.1 Wisse Hendrik-ltlo-Ambacht 186: 4 J C Pruyssers Den Bosch 187. 5 de heer Noordcrmecr Naaldwijk 227. 6 F de Roos Leidsendarr. '2 s2:7 H Schfibcn Schvralmtal 233. 8 J de Visser Hendnk-Jrtn- Ambacht 234: 9 S SchUUtm&i'. Ede 24110 J. Palma De Bilt 248. JONGENSKOOR IN DOMBURG nOMBlTBI! - Hel jongenskoor van <lt- Zeeuwse Koorschool in Goes geeft woensdag onder leiding van Evert Heyblok een concert in de hervormde kerk in Domburg. Het concert is georganiseerd door de In terkerkelijke Zomerweekcommissie. Hei jongenskoor, dat m binnen- en bui tenhuid vrij grote bekendheid geniet, begint met het concert om half negen. VLISSINGEN - Jamin BV in Ooster hout. producent van chocolade, sui kerwerk. biscuit, banket en ijs heeft besloten voor ongeveer 155 winkelper soneelsleden ontslag aan 'te vragen. Het ontslag betreft negentig part-time krachten en 65 full-time werkkrach ten. In Zeeland zullen in vijf vestigin gen ontslagen vallen. De reden die Jamin geeft voor de ont- slagen is de omschakeling in de Jamin-winkels op volledige zelfbedie ning Op de fabriek gaat men over op voorverpakking zodat zelfbediening m de filialen mogelijk is. Tussen de vakbonden en Jamin is na twee maanden onderhandelen een af vloeiingsregeling tot stand gekomen. Mevrouw De Hulster uit Groede vierde 101e verjaardag GROEDE - Mevrouw E. de Hulster- Tak uit Groede ts zaterdag 101 jaar geworden. Velen hebben van deze ge legenheid gebruik gemaakt om me vrouw De Hulster te feliciteren. Ook burgemeester A. Schipper van Oost burg kwamen naar de ivoning van mevrouw De Hulster om haar te feli citeren. De in 1875 geboren mevrouw Groede staat in Groede bekend als Tantje Bet je.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5