Zomer in Zierikzee Druk hoogseizoen op de campings I kunst Gewonde bij ongeluk in Vlissingen Familie berichten stel dat er geen krant was 4 PROVINCIALE ZtEUWSE COURANT MAANDAG 26 JULI 1975 (Slot van pag. I) enige Investering om de sanitaire voor zieningen op het vereiste niveau te brengen. De drukte op de Zeeuwse campings, zoals die afgelopen week werd geregi streerd, geelt het volgende beeld, op Walcheren waren de campings langs de kust vol en was er alleen nog plaats op de camping in Middelburg en op "De Witte Raaf in Amemuiden. Door re gelmatig vertrek van gasten was er op de meeste campings langs de kust dage lijks plaats vrij Noord-Beveland Op Noord-Beveland was het vorige week volgens een woordvoerder van de VW 'zeer druk' Praktisch alle kam peerterreinen zitten vol, al enkele w e ken. „Hier en daar kan er nog wel wat bij. maar in vergelijking met het vo rige seizoen is het wel erg druk." stelde de woordvoerder van de VW. Men heeft overigens nog geen toeris ten door moeten sturen. „Dat doen we nooit, er is altijd nog wel een plaatsje ergens te vinden,"' zei de VW- woord voerder. De ruimten op de camping de Molen hoek (Kamperland) zijn al zo n drie we ken volledig bezet.. „Er vertrekken wel mensen, maar er komen er steeds weer bij. Als het weer blijft meewerken, dan zitten we nog wel enkele weken vol." al dus de exploitant Dezelfde geluiden komen van de beheerder van Noordbe- velandse grootste kampeerterrein, de Roompot bij Wissenkerke Dit seizoen is een gedeelte van de ge plande uitbreiding van 16 hectares in gebruik genomen en desondanks staat alles wat in exploitatie genomen kan worden voL al enkele weken. Op de Roompot verwacht men nog de nodige Duitse gasten, zodat ook daar de drukte blijft voortduren. „Voor ons is het druk ker dan vorig jaar," meende de beheer der. Uitwijken van kampeerders naar de boerderijen is er op Noord- en Zuid- Beveland vrijwel niet bij. Er zijn maar enkele adressen van agrariërs die op hel erf zomergasten willen ontvangen, ge registreerd (twee bij de WV-Zuid- Beveland en drie bij de WV-Noord- Beveland Een woordvoerdster van de VW-Zuid- Beveland noemde het vonge week op de kampeerterreinen in Zuid-Beveland 'vrij rustig', met enkele uitschiets in Wolphaartsdijk (Veerse Meer en Veer- hoeve) en Yerseke (Zon en Zeei De kampeerterreinen meer landinwaarts en langs de Westerschelde zitten niet vol. „Daar kan nog wel wat bij. Daathet daar naar verhouding wat rustig is, komt ook door de ligging. De mensen willen toch zo dicht mogelijk bij zwem water zitten", aldus de woordvoerdster van de WV. VLISSIXGEN" - Zondagmiddag om streeks half drie is bij een eenzijdig ongeval op de President Roosevclt- laan te Vlissingen een inzittende van een personenauto, .1. C. uit Rijswijk, gewond geraakt. C. zat ïn een perso nenauto die werd bestuurd door me vrouw J. M. v. d. V. uit Ettcn Leur. Het ongeluk gebeurde toen mevrouw V d V. in een flauwe bochtop de President Rooseveltlaan de macht over het stuui verloor en het trottoir op reed De wagen kwam tot stilstand tegen een lichtmast Bij het ongeluk werd C. licht gewond aan het hoofd. Na behandeling in het Vlissingse ziekenhuis kon C. weer naai huis terugkeren. De kampeerterreinen waar nog ruimte is zijn met name Den Inkel (Kruinin- gen), Scheldeoord (Baarland). Stelle- plas iHeinkenszand) en Wolphaartsdijk (De Haasi. In het 'druktepunt' Wolp haartsdijk heeft men de indruk dat het in hel algemeen wat drukker is dan vo rig jaar. Schouwen Op Schouwen wordt de drukte in de Westhoek als minder ervaren dan vo rig jaar. In de gemeente Westerschou- wen zaten de campings vorige week overigens op enkele uitzonderingen allemaal vol. Het 'kamperen bij de boer' ligt op hetzelfde niveau als vorig jaar. Er doen zich hier geen excessen voor. De toegestane aantallen worden nauwelijks overschreden. Bij de WV-Duiveland vertelt men dat vooral de weekends grote drukte gaven De afgelopen week was het voor het eerst overal een 'vol huis'. Men schat de drukte overigens even groot als andere jaren. Het kamperen bij de boer is ook hier dit jaar niet uitgebreid. Landinwaarts was ook de camping in Zierikzee helemaal volgeboekt Door de rijkspolitie wordt de drukte in deze plkaats als overstelpend ervaren. Dooi de grote aanloop van dagjesmensen en toeristen die blijkbaar strandmoe' zijn. loopt de stad de laatste weken praktisch iedere dag vol met bezoekers. De campings in West-Zeeuwsch- Vlaanderen zaten vorige week stamp vol. maar dat heeft nergens tot grote problemen geleid. Praktisch alle cam pinghouders houden zich aan de regels die voor het hoogseizoen 25 procent meer gasten toestaan dan normaal. Van dit extraatje wordt volop gebruik ge maakt. Van vrij kamperen is hier nau welijks sprake Een politiewoordvoerder ..Het is erg druk. maar we hebben nog geen klach ten ontvangen. Er is zeker nog geen noodzaak om op te treden. Op het ge meentehuis van Oostburg wordt die in druk slechts bevestigt. „De kampeer terreinen zitten vol. zelfs die wat verder van de kust. maar we kunnen de drukte goed opvangen", aldus een woordvoer der Tentoonstelling van keramiek in k unstenaarscen trum MIDDELBURG-In het Zeeuws Kun stenaarscentrum in Middelburg is za terdag een tentoonstelling van kera miek geopend. Zes niel-Zeeuwse ke ramisten - Lisette Brouw er. Geert Ja cobs. Simone Haak. John Merkel. Ben Pelerman en Sjoerd Tijken - lonen hier tot en met 19 augustus een collec tie keramiek en klein plastiek. De tentoonstelling werd zaterdagmid dag ingeleid door dr P K van Daalen. de directeur van het Zeeuwse Museum in Middelburg De karakteriseerde ke ramisten als mensen die verder kijken en daarmee grenzen doorbreken en de toeschouwer een wijder uitzicht bieden Dr Van Daalen hield de aanwezigen bij de opening voor dat in de keramiek de laatsLe tijd oen ontwikkeling voltrekt waarbij vorm en nuttigheidsprincipe elkaar hebben losgelaten Hij zag dat weerspiegeld In de tentoonstelling waar veel tot de plastiek 1 gemoduleerde vor men 1 behoort Nu de ineleiding van dr. Van Daalen verklaarde bestuurslid Ton van Kraay van hel kunstenaarscentrum de ten toonstelling voor geopend met een korte solo op een van de uit klei gebak ken fluiten van Geert Jacobs Deze werkstukken trokken bij de opening di rect grote belangstelling. De exposan ten kennen elkaar van hun activiteiten bij de experimentele afdeling 'Porce- leyne Fles' 111 Delft Lisette Brouwer komt uit Rotterdam. Geert Jacobs woont in Noord-Limburg. Simone Haak en John Merkel wonen in Delft. Ben Pe terman in Delden en Sjoerd Tijken in Bergen Hun werk is op een overzichte lijke wijze opgesteld in de beide exposi tieruimten en de tuin van het kunste naarscentrum. te zware accenten te zetten op een expositie die met recht een 'zomertentoon stelling' heet. Zo is er - in beeldende zin - veel aandacht voor het dier. kleine aardige meisjes en de lichte zijde van het leven, naast zaken waarin de vorm óm de vorm allesbeheersend is Tussen die polen vindt deze tentoonstelling een aangenaam evenwicht, een rustpunt in het gewoel van een zomers druk Zierikzee ^Verken ditmaal van Ineke van Dijk. Leo van Oudheusden. Theo van de Nahmer. Jaroslawa Dankowa. Doorlie Gerdes. Joeki Simak, Kees Jansen. Han Versteeg. Gerde van de Bosch, Renske Morks. Lancelot Samson. Pieter Pismenny. Matlv Murre. Juke van der Wal, Harry Koster. Jozef Callens. Ernest Joachim,'Peter de Jong. Frits Stapel. Flory Italianen Karei Gomez. Han ter Keurs. Hans Goddefroy. Fred Tuynman. Miems van Citters. C. van Kralingen. Elly Claasen. Pim van Moorsel. Theo Schabbing. Nigel Kent. Tineke Bot. Adri Blok. Roel Bendijke. Henny Visser. Renee Nyssen. J W Radecker. Josie van Riemsdijk. Michel la Piere, Willy Alberts Pistorius, Hans Ittman. Johan Karsch, Adrie de Waard en huisheer Ad Braai Zoals gebruikelijk ook een 'binnen-exposltie' met kleinantiek. oude gra fiek. wandkleden van Heieen Kerdijk. Iti Botterweg en Marleen Snellink. grafiek van Maarten Verhaak, glas en kristal van Nikos Trullinas en een snel vliedende collectie keramiek van Tessa Braat. Teveel wellicht voor één middag. Ook in ZierikzeeGravensteen: Zomcrtenloonstelling Zeeuwse Kunstkring met werken van Uesbcth Binkhorst. Andries Minderhout. Gerard Menken. Piet Bulthuis, Ernest Joachim. Fred van den Berge. Han ter Keurs. Jan P. Jongs< haap. Peter de Jong, Els Hollebrandse. Kees van de Wetering, Leo Frenks Matty Murre en Ad en Tessa Braai. 13e jaarlijkse zomertentoonstellingen die Ad en Tessa Braat ïn en om hun Burgerweeshuis in Zierikzee presenteren, leden de laatste jaren-bij alle aardigs dat blééf - wat aan bloedarmoede. Er gaven hoe langer hoe minder beeldhouwers acte de présence met als gevolg dat de beeldentuin aan belang inboette. Er waren ook nog al wat 'vaste objecten' te zien. plastieken die elke keer terugkwamen en dat bleek-voor althans de vaste bezoekers - minder interessant. Van dat alles is dit jaar geen sprake. Braat Braat presenteren ditmaal zo'n 380 beeldhouwwerken-groot, midden en klein - van 44 kunstenaars en ze zijn daarmee een eind gevorderd op de goede weg terug. Er zijn dit jaar ook nogal wat boeiende inzendingen die alle passen in het kader dat deze tentoonstellingen kenmerkt: geen absolute toppers als nood- maareen rustige en evenwichtige doorsnee van wat in Nederland buiten ut "°nt garde om wordt gedaan Ad Braat nua. jp een wat luchtig karakter en probeert wat frisse, niet al Ad Braat. Struis en kuis. De heer en mevrouw geven met grote vreugde kennis van degeboorie van hun dochter Op donderdag 29 juli grootouders Bij deze willen wij onze vader hartelijk feliciteren inct zijn 6l)-ste verjaardag op 26 Juli 1976 j Sabina Marian Jesse Petra en Wikke Masius Slnt-Laurens. 26 juli 1976 Van Cittersstraal 23 zijn onze ouders en K C. ROTTIER ff en C. ROTTIER-DE JONGE 40 jaar getrouwd Wij willen het huwelijksfeest vieren op zaterdag 31 juli 1976. Gelegenheid tot feliciteren van 19 30 tot 20.30 uur In t Koetsuus' te Heinkenszand. Heinkenszand. juli 1976 Clara's pad 49 Tot onze diepe droefheid is na een kortstondige ziekte zacht en kalm van 011s heengegaan mijn lieve man en onze zorgzame vader WILLEM I)E GROOTE echtgenoot van Jacoba van Hoorn op de leeftijd van 63 jaar De teraardebestelling zal plaatshebben op dins dag 27 juli a s. om 14.45 uur op de algemene be graafplaats te Axel. Vooraf wordt een samenkomst gehouden in het Cultureel Centrum 'De Halle' die aanvangt om 14 00 uur Gelegenheid tot condoleren in De Ha 11e na de teraardebestelling. Liever geen bezoek aan huis. Heden nam de Heere 11a een geduldig gedragen lijden, nog vrij onverwacht, van ons weg onze geliefde zuster, schoonzuster en tante 1,1 ENTJE VAN DER WEELE op de leeftijd van 67 jaar en 8 maanden. Psalm 84 Kamperland: H W van der Weele M de Bruine-van der Weele W H van der Weele J W. Vermeule L. van der Weele M. J. van dér Weele- De Waard Wieringerwerf J. Provoost Neven en nichten De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het bejaardenc.ent.njm 'Vredestein' te Wis senkerke. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 28 juli a.s. om 14.00 uur te Kamperland. Hieraan zal voorafgaan een rouwdienst m de ge- ref. kerk van Kamperland om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren in het geref. jeugd- gebouw na afloop van de begrafenis. Het behaagde de Here op het alleronverwachtst na een kortstondige ziekte van ons weg te nemen onze zeer geliefde moeder, behuwdmoeder en lieve oma in de gezegende ouderdom van 82 jaar. Nieuwdorp: M C. Welleman- Nieuwenhuijse M. Welieman Addie. Diny, Adrie Goes: M. Welieman J N Welleman-Roodzand Boudewijn Nieuwdorp. 25 juli 1976 Havenweg 64. De begrafenis zal plaatshebben D V. woensdag 28 juli a.s. des namiddags om 14 00 uur, op de algemene begraafplaats te Nieuwdorp vanuit het jeugdgebouw Coudorp. Geen bloemen Heden overleed zacht en kalm en na een lief devolle verpleging in het verpleegtehuis 'Ter Valcke' mijn ge liefde man en onze lieve vader, behuwd- vader. broer, zwager en oom op de leeftijd van 79 jaar. Goes: E. van der Mastr Den Broeder Middelburg: G van der Mast P T van der Mast- Bodbijl Goes. 23 juli 1976 L. de Colignylaan 113 Condoleance en corr. adres: Rusthofstr. 4. j Middelburg. De begrafenis zal plaatsvinden woens dag 28 juli 1976 r 14.00 uur op de al gemene begraafplaats te Middelburg. Met leedwezen namen wij kennis van hel overlijden van de heer R. THÜMAXN In het leven contro leur bij de Vitrite Works. Chefs en collega's Afdeling Glasper- serfj de krant altijd en oteral. Na een langdurige ziekte is heden overleden mijn geliefde man en onze zorgzame vader be- huwdvader en lieve opa. behuwdbroer en oom in de ouderdom v 74 ia; Hoek J A potvis-Butler Middelburg. C A. L. Kolvis S L. Kotvis-de Koster Terneuzen: D A. van Wijck-Kotvis A J. van Wijck Wim Hoek. H D. Vermeulen-Kotvis A W Venneulen Anne. Jeannet. Ellen De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 28 juli a.s. om 14.15 uur op de algemene begraaf plaats te Hoek na voorafgaande rouwdienst vanuit het Ned. herv. kerkcentrum, aanvan gende om 14.00 uur. Liever geen bezoek aan huis NEELTJE JOZIASSK-DE WITTE op de leeftijd van 79 jaar. Vlissingen; P Joziasse J M. Joziasse Middelburg: M. E. J Brasser-Joziasse A Brasser Nelleke Marjo Peter Vlissingen: J. M. Joziasse Vlissingen, 24 juli 1976 Gerbrandystraat 116 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van 'Der Boede' te Koudekerke. Bezoekuur van 15.00-16.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben woens dag 28 juli 1976 om 14.30 uur op de algemene begraafplaats te Vlissingen Geen bloemen Bedroefd om zijn onverwacht heengaan, dank baar voor zijn mooi en vruchtbaar leven en ge sterkt door het geloof in zijn verrijzenis stellen wij u 111 kennis van het overlijden van onze ge liefde broer, schoonbroer, oom en huisgenoot JACOBUS BERNARDUS WIJFFELS in de ouderdom van 85 jaar IJzendijke G Wijffels Raamsdonksveer J Weterings-Wijffels Breda: Cl. IJpelaar-Wiiffels Biervliet. M Wijffels-Ducheine Rotterdam: E Wijffels-Klinck Biervliet: S Bracke. C Bracke Neven en nichten Biervliet. 25 juli 1976 Correspondentie-adres. CL Ongenae. Noord- straat 27. Biervliet De plechtige uitvaartdienst gevolgd door de teraardebestellmg waarbij u wordt uitgenodigd zal plaatshebben op woensdag 28 juli a s. om 10.00 uur in de Parochiekerk van Maria onbe vlekt ontvangen te Biervliet. Eucharistieviering dinsdagavond om 19 00 uur in de Parochiekerk. De overledene ligt opge baard in het mortuarium van 'Huize Terwaile' te Biervliet Samenkomst om 9.50 uur aan de kerk GEMEENTE HULST Bouwvergunning woning aan de Kennedylaan Burgemeester en wethouders van de gemeente Hulst, brengen ter openbare kennis dat zij voornemens zijn in afwij king van het ter plaatse geldende be stemmingsplan 'Kom Clinge' met toe passing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening bouwvergunning te verlenen voor de bouw van een wo ning aan de Kennedylaan. gelegen op het perceel kadastraal bekend Hulst, sectie K no. 383 ged. Op de grond ter plaatse mogen uitslui tend winkels, café's en dergelijke met- bovenwoningen worden gebouwd en bergruimten en garages worden opge richt. Het bouwplan ligt met ingang van '28 juli 1976 gedurende veertien dagen op de afdeling algemene zaken ter gemeen tesecretarie voor een ieder ter inzage. Een ieder die bezwaar heeft tegen het bouwplan kan gedurende voornoemde termijn schriftelijk bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders. Hulst, 26 juli 1976 Burgemeester en wethouders van Hulst: De secretaris. J. F. v. Denderen De wnd. burgemeester, J. H. Stol- te.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4