Aarts onderstreepte in Souburg grootse vorm RUS K0RTSJN0J EN MILES WINNEN HET IBM-T0ERN00I Deen Larsen leidt toernooi in Biel PZC/s JACOBS STERKSTE IN KOERS, MAAR KRUININGER WINT KLASSEMENT VERVOLG DRIEDAAGSE IS UITERST TWIJFELACHTIG R0MPELBERG WON Hennie Gijsel 3e in Sinai Schuurman 1e in Schotland MAANDAG 26 JULI 1976 sport le nemen luidde het optimistische commentaar van Gódde Fabuleuze stijl De drie koplopers reden bijzonder sterk. Bijna het hele peloton werd op een ronde achterstand gereden- Alleen Wim Jcremiasse. Tonnie Huijzen e Reinier Stroosnijder sprongen tijdig weg uit de grote groep. Toen Jacob demarreerde wisten nog een aantai coureurs, dankzij die tempoverhoging van de Limburger, weg te komen uit het peloton. I)at waren Peer Maas. Ger van 't Geloof (winnaar van 's- Gravenpolder). Johnny Verbeke, Jac ques de Goede. Heddy Nieuwdorp en Thijs Fase. Cees Spaans en Sintnico- laas maakten de aansluiting nog en Zeelands' stijlvolste amateur Ad Po lak wist zich nog van de groep los te maken. Daardoor konden de duizen den toeschouwers nog eens extra van zijn fabuleuze stijl genieten. Michel Jacobs werd overwinnaar voor Göddc en Aarts. Bij de liethebbers werd het koersbeeld bepaald door een vroege solo van Bert Jansen uit Blelswijk en een lange ach tervolging van de door pech uit de groep weggevallen plaatselijk favoriet Johan Lepoeler. Hoewel er kopstukken genoeg in de koers waren of misschien wel juist omdat er zoveel favorieten waren i kreeg de wedstrijd nog een verrassende wen ding door een ontsnapping kort voor het einde van Lou de Jager en Steenbakker De Jager werd spurtwinnaar. OOST-SOUBURG - Vester Aarts uit Kruiningen heeft zaterdag in Oost-Souburg bewezen meer dan alleen maar een flitsend eindschot in zijn mars te hebben. Op het uiterst lastige parkoers onderstreepte hij de vorm, die hij vanaf donderdag tijdens de wielerdriedaagse voor amateurs heeft gedemonstreerd. Na zijn overwinning in de badronde van Domburg, reed hij de dag erop in 's-Gravenpolder bijzonder attent en ook in Oost-Souburg, de finale van de driedaagse, wilde Vester zich op geen enkele wijze laten verrassen. Michel Jacobs gaat lachend over de streep in Souburg Hij deed zelfs meer dan dat. Op het moment dat de ijzersterke Limburger Michel Jacobs demarreerde ging hij, samen met de eindelijk weer eens in het voorste gelid meestrijdende Peter Gödde uit Koewacht, mee in de aanval. Aarts had ook gewoon in het peloton kunnen blijven rijden, want Jacobs en Gódde konden hem in het klassement niet meer bedreigen. Toch koos hij niet voor die oplossing. Hij toonde zich daarmee de verdiende winnaar van de eerste driedaagse. Dat Vester Aarts de wedstr niet zou winnen, was snel duidelijk. Michel Ja cobs was zaterdag niet te temmen. „Toen hij demarreerde", vertelde Ves ter Aarts, „konden we met moeite zijn wiel houden. Vijf ronden lang heeft hij aan de kop gereden, zonder dat we over konden nemen". Geen wonder dat Jacobs enkele ronden voor het einde, toen het peloton gedubbeld was op nieuw aan de haal ging. Onbedreigd reed hij naar de overwinning van de boeiende koers in Oost-Souburg. De Limburger, die drie dagen met zijn familie in Zeeland bivakkeerde om aan dit unieke wielergebeuren deel te kun nen nemen, was vanzelfsprekend tevre den over zijn overwinning. ..Ik had van daag weer de vorm van donderdag in Domburg. Alleen jammer dat ik in 's- Gravenpolder een slechte dag had", merkte hij op. Die slechte dag kostte 's-pGravenpolder een slechte dag had", merkte hij op Die slechte dag kostte hem vrijwel zeker de eindzege van het klassement Jacobs reed vrijdag met bij de eerste twintig, waardoor hij in het algemeen klassement slechts op een elfde plaats eindigde omdat hij één wed strijd zonder punten was gebleven Aanvechtbaar Ondanks zijn off-day verzamelde Ja cobs in twee wedstrijden toch nog 37 punten en normaal gesproken was dat goed geweest voor een zesde plaats. Het systeem dat de comité's van Domburg, 's-Gravenpolder en Oost-Souburg han teerden is dan ook enigszins aanvecht baar. Een renner immers, die tweemaal gewonnen zou hebben (goed voor veer tig punten), maar een van de drie dagen bijvoorbeeld door pech op de 21ste plaats was binnengekomen, zou in het klassement toch onder een coureur ein digen. die drie dagen 20ste werd (goed voor 3 punten). Het is begrijpelijk dat een voorwaarde voor de eindklassering is dat een renner aan alle wedstrijden deelneemt. Maar dat iemand door pech of gewoon een slechte dag - toch al vervelend - nog eens achteruit wordt gezet in het klas sement lijkt een misplaatste straf. De sondanks is de driedaagse een fenome naal succes geworden. De bezoeker saantallen in Domburg en Souburg wa ren bijzonder hoog en alleen het comité 's-Gravenpolder moest zich met minder toeschouwers tevreden stellen. Ook sportief gezien zijn de drie criteriums een eclatant succes geworden Toch blijft het de vraag of Zeeland vol gend jaar weer een dergelijk spektakel te zien zal krijgen Frans Wassink. orga nisator van de Ronde van Souburg. „Dit jaar zijn we met elkaar in zee gegaan, omdat er een noodsituatie was ontstaan door die drie wedstrijden achter elkaar. Dat was dus puur toeval. Als we volgend jaar data achter elkaar aanvragen wordt het moeilijk met de verdeling van de dagen. Domburg rijdt altijd op don derdag. Blijven vrijdag en zaterdag over. Iedereen wil natuurlijk liever op zaterdag rijden en het zal moeilijk zijn om een van de twee de vrijdag aan te wijzen". Enorme stimulans Een lofwaardig initiatief lijkt daar door na een jaar door praktische be zwaren vast te lopen. In drie wedstrij den is duidelijk geworden dat de ren ners ook bijzonder tevreden zijn over zo'n overkoepelend klassement. Voor het publick is er bovendien meer te zien dan een wedstrijd alleen, omdat de coureurs behalve voor de klassering in een koers ook rijden voor het eind klassement. Vester Aarts: „Het is een enorme stimulans om steeds voor veel publick te rijden". De wijze waarop er in Oost-Souburg ge reden werd, onderstreepte de woorden van Vester Aarts. Vanaf het prille be gin is er strijdlust geweest en opnieuw ontpopte Wim Jeremiasse zich tot een bijzonder aanvallend renner. In Dom burg was hij betrokken bij een vroege ontsnapping, in 's-Gravenpolder reed hij bij de koplopers en zaterdag ver toonde hij eveneens offensieve neigin gen. Ongetwijfeld was hij de strijdlus- tigste coureur van het driedaagse fes tijn. Nu svas Bram Geense uit Sint- Philipsland zijn medevluchter en samen reed het duo lang aan kop. Uit de groep werd gereageerd door Vester Aarts en Hans Harinck, die de laatste tijd bijzon der goed rijdt, al komt hij in de finale nog vaak net iets tekort, Omdat er fel werd gedemarreerd hield de vluchtpo ging van Jeremiasse en Geense geen stand en op het moment dat zij werden ingelopen sprong .Michel Jacobs weg. Hij kreeg Aarts en Peter Gödde mee. Opvallende prestatie Het was voor de Van Erp-renner uit Koewacht de eerste opvallende presta tie na een lange periode van afwezig heid. „Ik heb een bloedinfectie gehad, omdat ik voor een beenontsteking te zware capsules heb gekregen. Dat was op zich niet zo erg geweest, maar hel is overgeslagen in mijn bloed en het duurde lang voordat het ontdekt werd. In Sluiskil reed ik de 42-19. dat is toch verschrikkelijk licht, maar ik kwam niet vooruit. Ik ben afgestapt en mijn vrouw heeft me gelijk naar het ziekenhuis ge bracht. Daar werd het ontdekt" In de Acht van Chaam is Gödde begon nen. „In 's-Gravenpolder ging het weer goed. nadat ik de dag tevoren de slag gemist had in Domburg. In Souburg reed ik helemaal gemakkelijk en als het zo doorgaat hoop ik een dezer dagen weer eens een bloemetje mee naar huis Ad Polak is hard op zoeg om Zeeland's stijlvolste amateur aller tijden te worden. Hier ts hij ontsnapt uit het peloton. De koers voor de trimmers had een enorme deelname. Woensdags voor de wedstrijddag waren er nog maar twintig inschrijvingen, maar op de dag zelf was het aantal groter dan honderd. Wanneet men iedereen had ingeschreven waren er ongetwijfeld bijna 200 trimmers aan het vertrek gekomen. Er werd in twee groepen van vijftig gereden De eerste eindigde In een overwinning voor Ad de Nooijer uil Zoutelande. de tweede werd gewonnen door Rien Lazeroms uit Ou denbosch. BIEL - De Deense grootmeester Bent Larsen heeft na het uitspelen van de afgebroken partijen uit de zevende, achtste en negende, en de tiende ronde van het interzonale schaaktoernooi te Biel alleen de leiding. Larsen speelde in de negende ronde re mise tegen de Zweed Ulf Andersson. De grote verrassing van de negende ronde was het verlies van Tigran Petrosjan tegen Rojas Castro (Col). Robert Byrne (VSi leed zijn eerste nederlaag. Hij ver loor zijn afgebroken partij uit de achter ste ronde van Istvanesom (Hom. De uitslagen luiden AMATEURS; 1 Michel J acobs. Bingelrade 80 km in 2 04.20; 2 Peter Gödde Koewacht. 3 Vester Aarts Kruiningen, 4 Reinier Stroosnijder. Moerdijk. STonnie Huijzen. Kloetinge. 6 Wim Jeremias se. Wcmeldinge: 7 op 1 ronde Peer Maas, Huij- bergen. 8 Gcr van 't Geloof. Oudenbosch S Johnny Verbeke IJzendljke: 10 Jacques de Goede. 11 Heddy Nieuwdorp. Wemeldinge. 12 Thijs Fase, Oud-Vossemeer 13 W Sintnico- laas. Dordrecht. 14 Cees Spaans, s- Gravenpolder: 15 Ad Polak, Heinkenszand: 1G Péter Hellemons, Halsteren. 17 Ad van Peer, Sprundol, 1H Ad van Elsakker, Steen bergen, 19 Nico Valkenburg, Wouw: 20 Plet van Dalen. Zwljndrecht. Algemeen klassement na drie wedstrijden: 1 Vester Aarts, 55,2 Thijs Fase 43; 3 PeerMaas 42.4 Tonnie Huijzen 39; 5 Ger van 't Geloof 38: Wim J eremtasse 36, 7 Cees Spaans 36; 8 Jac ques de Goede 31, 9 Ad Polak 31; 10 Peter Hellemons 10: 11 (slechts weee wedstrijden geklasseerd) Michel Jacobs 37. 12 Toon van der Steen 36. 13 Peter Gödde 29; 14 Krijn Slntnicolaas 24; 15 Heddy Nieuwdorp 15. 16 Ad van Elsakker 11. 17 Ad Hoezen 11, 18 Ad van Peer 8, 19 icèn wedstrijd geklasseerd) Reinier Stroosnijder 17. 20 Bram Geense 13. LIEFHEBBERS 1 Lou de Jager. Biezellnge 2 R Steenbakker. Heinkenszand 3 Willy de Feber Sluiskil 4 Siep van Dongen. Middclhamis. 5 Ad van der Ploeg, Kwadendamme. 6 Berl Jansen. Biels- wijk 7 Rien van Brussel. Oude Tonge. 8 Ger Plieger. Ameide: 6 J van Dijk. Ulvenhout, 10 Ko Tolhoek. Yerseke. 11 Wim Wielhouwer. Sommelsdljk; 12 P Pladdet. Hoek. 13 Johan Lepoeter. Oost-Souburg 14 Hans Moens. Terneuzen, 15 Stoffel Maas. Zoutelande. 16 Ko de Vrieze. Goes. 17 F de Valke. Aarden- burg 18 C Verplanke Biervliet 19 Jan de Jager Biezellnge 20 B. van Leest. Moerdijk PULLHEIM - De Maastrichtenaar Fred Rompelberg heeft zaterdagmiddag in het Westduitse Pullheim een wegwed strijd voor beroepswielremiers over 80 kilometer gewonnen. De 31-jarige bouw-ondememer versloeg in de eind sprint zijn medevluchters Dieter Kem per. Cees Priem uit Goes en Günther Haritz, waarbij moet worden opgemerkt dal Haritz de wedstrijd op een lege band beëindigde Het viertal was er halfkoers vandoor gegaan. De uitslag van de wegwedstrijd in Pullheim is: 1 Fred Rompelberg i Maastricht 180 kilometer in 1 uur. 51 minuten en 13 seconden. 2 Dieier Kemper iW DL z i 3 Cees Priem (Goes) z t.. 4 Günther Haritz (WD1) zt 5 Horst Schütz iWDl) op een ronde 6 Jarl-Heinz Küster i WD1) eveneens op een ronde SIN AY - De Héikantsejuniorwièlrenner Hennie Gijsel heeft in het Belgische Si- nay een derde plaats behaald in een koers over 95 km. met. 50 vertrekkers. Winnaar werd de Belg Joos. In Katwijk won FC Den Haag met 4-ü van de amateurclub Quick Boys bij de rust was de stand 1-0 Voor de eredivi sieclub scoorden- Hoekema. Van Leeu wen en Alberlsson Verdoes schoot in eigen doel. Er waren 2 000 toeschou wers In Sevenum versloeg de kersverse eredivisieclub FC VVV de zondagama- teurkampioen Limburgia met 3-1 Voor de Venlonaren scoorden De Klerk. Jo- vanovic en Van Dinther. Heemskerk scoorde voor de amateurs. Uitslagen afgebroken partijen- zevende ron de: Boris Goelko (Sovi - Robert Huebner (WDD 0.5-0.5, Michael Tal (Sov) - Jan Smejkal (Tsj0,5-0,5, Lajos Portisch (Hon- Aleksander Matanovic (Joe 0,5-0,5. Achtste ronde Robert Byrne (VS) - Istvan Csom (Hom 0-1Jan Smejkal (Tsj- Lajos Por tisch (Hom 0-1, Carlos Diaz (Cub) - Boris Goelko (Sov) 0-1. Raul Sanguinetti (Arg) - Kenneth Rogoff (VS) 1-0. Bent Larsen (Den) - Ulf Andersson (Zwel 0,5-0.5 Negende ronde- Rojas Castro (Coli - Tigran Petrosjan (Sov) 1-0. Ulf Andersson (Zwel - Aleksander Matanovic iJoe) 1-0- Gennadi Sosonko heeft ln de tiende ronde van het interzonale schaaktoernooi te Biel remise gespeeld met de Joegoslaaf Aleksander Ma tanovic Sosonko bezet na tien ronden de der tiende plaats, die hij moet delen metde Zweed Andersson. de Rus Geiler en de Columbiaan Castro Uitslagen tiende ronde Vassiü Smislov i Sov - Istvan Csom 'Hom 0.5-0.5. Tigran Petrosjan (Sov) - Vladimir Llberson 'Iir> 0.5-0.5. Alek sander Matanovic iJoei - Gennadi Sosonko (Nedl 0.5-0.5. Bent Larsser. (Dem - Rojas Ca stro (Col) 1-0. Jan Smejkal -Tsji - Ulf Ander sson iZwei 1-0, Carlos Diaz (Cubi - Lajos Por tisch (Hon)0-1. Robert Huebner'WDh-Andre Lombard (Zwii 1-0, Raul Sanguinetu lArgi - Michael Tal iSov) 0.5-0.5, Kenneth Rogoff (VSt) - Boris Goelko (Sov) 0,5-0.5, Robert Byrne (VSt) - Efim Geiler (Sov) 0.5-0.5. De stand na de tiende ronde is 1 Larsen 7.5.2 Smislov 6.5 (plus 1). 3 Huebner en Portisch 6.5. d Petrosjan en Byrne 6, 7 Csom 5,5 (plus 1). 8 Smejkal en Tal 5.5. 10 Goelko. Matanovic en Sanguinetu 5,13 Andersson. Geiler. Castro en Sosonko4,5,17Liberson4(plus2). 18Rogoff4, 19 Lombard 1.5. 20 Dlaz 0.5. DUNBAR - Cor Schuurman heeft de vijfde en laatste etappe van de ronde van Schotland voor amateurs gewon nen. Ad Prinsen eindigde ln dezelfde tijd als Schuurman op de tweede plaats. De ronde van Schotland werd uiteindelijk gewonnen door de Tsjech Ludek Kubias De Belg Ronnie Dillen eindigde in het algemeen klassement op de tweede plaats. De uitslag van de vijfde en laatste etappe is. 1 Cor Schuurman (Ned154 kilometer m 3.34.20. 2 Ad Prinsen <Ned> z1 3 Hrazdira iTsj). 6 Huisjes (Nedi Het eindklassement is: 1 Kubias Tsj) 19 uur. 17 minuten en 40 seconden. 2 Dillen (Bell op 1.34. 3 Bartolsic (Tsj) op 6 05. In Den Haag won de gelijknamige eredivisieclub verder met 13-1 van de vierde klasser Paraat na een ruststand van 6-0 Bij de stand 8-0 scoorde Van Kesteren voor de amateurs Voor Den Haag scoorden Schoenaker (4). Jol (4). Van Leeuwen (2). Mansfeld, Blijie en Vreeswijk. Er waren 1200 toeschouwers. FC Dordrecht versloeg het Neder landse elftal van brandweerlieden met 4-3 na een ruststand van 1-1. Voor Dord recht scoorden: Versluis. De Keizer (2) en De Pauw Voor de brandweer maak ten van De Graat (2) en Hogeveen (eigen doel) de doelpunten. Er waren 1500 toe schouwers. Vesier Aarts zit ontspannen op zijn fiets na de wedstrijd in Souburg, waarin hij opnieuxc zijn grote vorm demonslreerae. Hij werd winnaar van het algemeen klassement. Deze vocht urenlang voor zijn overwin ning tegen Hans Ree. slaagde daarin uiteindelijk en kwam daardoor op ge lijke hoogte metde Rus Kortsjnoj. Miles en Kortsjnoj deelden de hoofdprijs, hoewel de Rus formeel winnaar was en ontvangen ieder 3500.- De jonge Hongaar Gyula Sax werd, dankzij een score van 5.5 uit de laatste zeven partijen, derde. In de laatste ronde deelde Sax het punt met Olafs- son De vierde en vijfde plaats werd ge deeld door de Hongaar Farago en de Joegoslaviér Velimirovic. ieder met 8.5 punten De nestor van het Toernooi, de 59-jarige Laszlo Szabo werd met een score van 8 punten, ondanks een neder laag in de laatste ronde tegen Lange- weg. uileindelijk Zesde Met het ontbreken van de Nederlandse grootmeesters Timman en Sosonko eindigde het toernooi voor de vader landse schakers in MINEUR. Het optreden van Donner en Langeweg was ronduit teleurstellend en nauwe lijks voor herhaling vatbaar, terwijl ook Hans Ree zeer matig scoorde. De enige winstpunten waren het optreden van Hans Boehm, die met een score van 50 procent-waarbij overwinningen op Sax en Olafsson - een zeer goede indruk AMSTERDAM - Hel IBM-Schaaktoernooi is zaterdag besloten. De eerste plaats in de grootmeestergroep maakte, en het optreden van Gert Lig- moest worden gedeeld door de Engelsman Miles (l) en de Rus Kortsnoi. AMSTERDAM - Viktor Kortsjnoj en Anthony Miles hebben het zestiende IBM-toernooi gewonnen met een score van 9.5 punten uit vijftien par tijen - en daarmee de rechtvaardig heid alle eer aangedaan. Kortsjnoj was zonder twijfel - hetgeen voor he( begin van het toernooi ookal vaststond - de beste speler, maar dat hij het IBM-toernooi via een salonremise in de laatste ronde tegen de joegoslaviér Ivkov zou hebben gewonnen was de eer van de jonge Brit Miles te na. terink, voor het eerst, in grootmeester lijk gezelschap Weliswaar eindigde Lig- tering met een magere score van 5.5 punten - grotendeels door gebrek aan internationale ervaring - maar hij ver sloeg Szabo en Farago en is twijfelloos een Nederlandse belofte Uitslagen 15e ronde Ivkov (Jsl) - Kortsjnoj iSu) 0 5-0.5. Velimiro vic (Jsl) - Gipslls iSui 0.5 - 0.5; Sax (Hom - Olafsson lYsl) 0.5 - 0.5. Donner iNed)- Kura- jica (Jsl) 0.5 - 0.5. Szabo (Hon) - Langeweg (NedlO-l; Ligterink iNed) -Slgurjonsson i Ysl) 0-1; Boehm (Ned) - Farago iHon) 0-1, Miles (Eng) - Ree (Ned) 1-0 Afg. partij 14e ronde. Slgurjonsson (Ysl) - Szabo (Hom 0-1 Eindstand. 1/2 Kortsjnoj. Miles 9.5. 3 Sax 9. 4/5 Fara- eo/Velimirovlc 8.5: 6 Szabo 8; 7/10 Boehm. Gipslls. Kurajica. Slgurjonsson 7,5, U/12 Ivkov Olafsson?, 13 Ree6.5; 14Langeweg6. 15 Ligterink 5,5. 16 Donner 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13