Massale deelname aan zeil wedstrijden bij Kamperland Arne Kouwenberg won in Serooskerke Jasonprijs voor de beste springruiter Amerika-korfbalselectie demonstreert in Domburg PZC Uitslagen voetbal BIJNA WON BRABANDER ALS ZES JAAR GELEDEN BEIDE CONCOURSEN Uitslagen concours hippique Serooskerke HANS DE GROOT GING FRACTIE VAN SECONDE SNELLER ROND hart uit Grijpskcrke) niet cadeau ge kregen, want niet minder dan zestig ruiters en amazones leverden een bik kelharde strijd om het bezit er van, dan wel van de andere ereprijzen, want vooral daarvoor en voor de uit stekende sfeer waren ze naar het Wal- cherse si eraden concours gekomen. Hoe sterk het deelnemersveld was blijkt wel uit het feit, dat zich liefst twintig ruiters klasseerden in de barrage van het springconcours tabel A 1.30 meter, waarvoor adjudant Van Leeuwen een bijzonder aantrekkelijk parkoers had FC Twente heeft dit weekeinde in Erbach (WD1) de 'Elfenbei-beker'. Ge wonnen door in de finale van dit toer nooi met 2-1 te winnen van de Poolse club Wisla Krakow. FC Twente leidde bij de rust met 1-0 door een doelpunt van 'Cees van Ierssel Na de rust scoorden Gritter voor FC Twente en Gacek voor Wisla Krakow, FC Twente verdiende met deze toernooi-overwinning 20.000 Duitse Mark (ongeveer 21.000 gulden). In Amsterdam versloeg Ajax de Su rinaamse kampioen Robin Hood op het nippertje met 4-3, na een ruststand van 1-2. Het score-verloop was als volgt: 6. Enting 0-1, 27. Schoenaker 1-1, 31. Na- thou 1-2, 60. Kmmanuelsson 1-3. 70. Ling 2-3. 77. Geels 3-3. 79. Erkens 4-3. Scheidsrechter Ram. toeschouwers 18.500. In Alkmaar versloeg AZ '67 een Ja pans selectieteam, dat speelde onder de naam Hitachi, met 1-0 door een doel punt in de 80e minuut van Kist uit een voorzet van Van Marwijk. Scheidsrech ter Beek. toeschouwers 5.000. Van de vier nieuwe aanwinsten van AZ speelde er slechts één. Arntz. Metgod was ge blesseerd, Bjekovic en Deyna zijn nog niet in Alkmaar gearriveerd. gehouwd Frans van Herten (op Vivaldi) en Hans de Groot (op Abbeley Castle) leken hoge ogen te gaan gooien, maar Ton Schalken op Helvoirt (op Isocratus) verstoorde hun illusie door in 33.4 sec. te finishen. Als een van de laatste ruiters deed Ame Kouwenberg het tenslotte nog een fractie sneller: hij stuurde een attent luisterende en knap wendende Zuco Quota rond in 32 3 seconde. Bescheiden De twee Zeeuwse ruiters moesten het met bescheiden klasseringen doen: Si mon den Exter uit Kortgene klasseerde zich in de barrage op Linos als tiende (in 37.2 sec.en dienstplichtig militair Kees Hage uit Nieuwland haalde de barrage net niet. In het jachtspringconcours hing een klassering (op tijd dus) vaak van tien den van een seconde af. Kouwenberg en Van Herten gaven elkaar zelfs he lemaal niets toe...Overigens ging de ruiter uit Hoogerhcide bijzonder snel rond: hij noteerde op Seven Oax exact 68 seconden (de snelste tijd van alle deelnemers) maar Kouwenberg moest er zes strafseconden voor een afge worpen balk bij laten tellen. Zeeuw Simon den Exter ging op Cartouche in 87 seconden rond en dat leverde hem een elfde plaats op. Kees Hage had 104,5 seconde nodig en dat bracht hem in de achterste gelederen van het veld. Hackneys Tussen de sprinconcoursen in konden de toeschouwers genieten van excel lente hackneys-concoursen. Ook hier- evenals bij de springruiters - een record aantal deelnemers (niemand had bo vendien afgezegd). Volgens commenta tor Jan Mosselman jr uit Kruiningen gingen in Serooskerke de beste hock- neys van Europa rond, in een enkel ge val waren ze zelfs van wereldniveau. Bij de tandems (voor een tweewielig rijtuig) was er een eclatant Zeeuws succes, om dat Dannelies en Marfleet Florescent van eigenaar Van Velzen uit Kruiningen de eerste prijs wegsleepten. Ovengens weet deze combinatie van wanten: ze ven jaar vormen deze dieren een paar en zeven jaar lang zijn ze nu al nationaal kampioen. De organiserende vereniging Sé-ros liet zich evenmin onbetuigd en ver zorgde enkele demonstraties, een ca rousel en een vossenjacht, die in de plaats kwam van een fléche. Rest nog te vermelden, dat burgemeester A. Hack van Veere het concours officieel opende en dat Sé-ros-voorzitster Le- nie Meijers de springconcoursen van uitstekend commentaar voorzag. DOMBURG - De Nederlandse korfbalploeg, die demonstraties verzorgd in delen van Amerika, komt op maandag 12 augustus in zijn geheel naar Domburg. Het is de bedoeling. dat 'Amerikateam' eveneens een demonstratie geeft in de Walcherse badplaats, waarbij men vooral indruk wil maken op de daar dan aanwezige Duitse toeris ten.... Het is de eerste keer, dat de Amerika-gangers op Nederlandse bodem een dergelijke demonstratie geven, zodat Domburg in feite de primeur krijgt in deze. Het geheel is mogelijk gemaakt doordat de plaatr selijke Domburgse middenstands vereniging (Vereniging van Onder nemers Badplaats Domburg) dit team heeft uitgenodigd. Voorzitter De Kam deed het verzoek aan het KNKV, dat door het hoofdbestuur positief werd ontvangen. De Kam is zelf al jaren lang korfbal- scheidsrechter en blaast zijn partij mee in de op een na hoogste klasse: de overgangsklasse. Zoals bekend meent de Domburgse midden standsvereniging meer activiteiten voor zijn rekening in de zomermaan den. Door het geven van zo'n demonstra tie vangt men twee vliegen in een klap: in de eerste plaats is het be doeld als propaganda voor korfbal in Domburg, terwijl bovendien deze sport gedomstreerd kan worden aan een groot aantal Duitse toeristen. Hoofdbestuurslid Ton Martijn uit Yerseke en coach Adrie Zwaansdijk zullen het geheel verzorgen en uit werken. Het ligt in de bedoeling het Amenka-patroon aan te houden: a. eerst vijf minuten introductie (met kernpunten in de Duitse taal) b. vervolgens vijf minuten spelregels (voornaamste verbodsregels). c. daarna vijf minuten techniek; en als sluitstuk een twee maal 30 mi nuten durende veld-wedstrijd van het Amerika-team tegen een Zeeuwse selectie. Het geheel vangt aan om 19.00 uur op het gemeentelijk sportterrein. KAMPERLAND - De faam van de zeilwedstrijden bij Kamperland ver breidt zich duidelijk over alle recrea tieterreinen rond het Veerse Meer. Za terdag lieten zich maar liefst 93 deel nemers inschrijven bij de YVV- Kamperland voorde tweede wedstrijd van dit seizoen. Enkele van die in schrijvers kwamen op de massa sche pen af die zich bij de Kamperlandse steiger hadden verzameld en regelden hun deelname op het laatste moment vanaf het water bij de officials op die steiger. De bijna honderd boten gingen in één massastart op weg en het zoeken van een plaatsje aan de startlijn ging mede door de harde windvlagen gepaard met series 'bijna-aanvaringen'. Ook tijdens de wedstnjd bleken enkele schepen met opgewassen tegen de windstoten, der tien deelnemers moesten de race staken met averij, variërend van gebroken roer tot geknapte vallen. Een Duitse Zugvo- gel moest afhaken na een harde aanva ring. Niettemin viel ue scnaue ovei nei algemeen mee en van menselijke 'averij' was geen sprake. In het grote veld had de WV Kamper land een aantal klassen ingesteld, die een apart klassement kregen. Door sa menvoeging van de 470's (dertien stuks) en de Simoun 4 85 werd een klasse van zestien boten geformeerd, veertien 420's starten als klasse en ook de acht Lasers voeren een onderlinge wedstrijd. Drie Spankers en twee Duitse Zugvogels werden eveneens bij elkaar gestopt wat een vierde groep opleverde. De overige schepen worden in de gemengde klasse ondergebracht, een totaal van 50 sche pen. In deze klasse sloegen de elementen het hardst toe: twaalf deelnemers moesten opgeven. Bij de 470-Simoun-klasse namen Ros- kott en Jonker uit Haamstede met hun 470 nummer 400 meteen de kop en hiel den alle concurrenten de hele wedstrijd ver achter zich. Twee Belgische laatko mers streden daarachter om de tweede en derde plaats. Doordat deze 470- deelnemers bij nun naastige inschrij vinggeen namen opgaven en na de wed stnjd wegvoeren is hun identiteit niet te achterhalen. De 470-zeilers Castel en De Beer bezet ten de vierde plaatsna een protest tegen Visch van Heemst, die met zijn Simoun een boei miste. Het protest werd toege wezen en de Simoun werd afgevoerd van dc vierde plaats. Vijfde werden Axel Meyvis en Pieter Keus uit Halsteren. Bij de 420-deelnemers waren het weer John en Anneke Veldman die zich dui delijk op de eerste, plaats nestelden. Marga Verheljen en Rinus Sinke voeren naar een tweede plaats. De Jonge en Baljeu werden derde. Bij de Lasers haalde de Duitser Kratsenberg uit Keu len de eerste pnjs weg. voor Pieter Vos uit Vlissingen. Peeters uit Tilburg werd derde. Ook in de Spanker-Zugvogel- groep ging de overwinning naar een Duitser: de zo langzamerhand in Kam perland wel bekende Heinz Schiffer met Zugvogel. Tweede werden de Kamper landers Jaap en Johan Balkenende met een Spanker. In «le grote gemengde klasse bleken na de rekenarij Kees en Jan Wim Struyc- ken op de eerste plaats te staan met een 4M. De equipe uit Roosendaal heeft ook vorige jaren al voor verras singen gezorgd door zijn kleine bootje in de einduitslag op de bovenste plaats te brengen. Jaap Klootwijk, die met zijn Seahopper voortdurend in de voorste gelederen te vinden was, streed ditmaal niet direct tegen de La sers. Hij voer in de gemengde klasse mee, waar hij de tweede plaats weghaalde. De Belgische Moth-zeiler Yoeri Sloetmae- kers werd derde, de Randmeer met Postma. Laboury en Geldog uit Vlissin gen haalden de vierde plaats. Vijfde werden Dop en De Groot met een Sea horse Glider, zesde een alweer onbe kende Belg met Fireball, Hack en Vo- 'enkamp werden met Centaur zevende. De derde wedstrijd wordt gevaren op 14 augustus. MAANDAG 26 JULI 1976 sport Ame Kouwenberg sprong bijna naar een dubbele triomf in Serooskerke. SEROOSKERKE-De voornaamstere*atta- ten van de spring- en backneysconconnen van het concours hippique te Serooskerke luiden als volgt: Springconcours tabel A 1.30 m, met. eenmaal barrage op tijd (Lengte parkoers: 484 m; 12 i hindernissen; 14 sprongen; max. tijd: 83 sec. Barrage, lengte parkoers: 300 m; 6 hlndemi» i sen: 7 sprongen: max. tijd: 51 sec. Na barrage: 1 Zuco Quota, A Kouwenberg 32.3 sec. 2 Isocratus. T. Schalken 33.4, 3 Mr Softy. D. van Groesen 33 9.4 ea VivaldL F. van Herten 34.3. Abbelyx Castel, H de Groot, 34,3, 6 Avenir. Ilse van Leuven 35. 7 Beau Jangle, j Cees van Opstal 35,6,8 El Chico. D. Wieken 36, 9 Learco. T. Schalken 36,2,10 Linos, S. R. den I Exter 37.2. 11 Easy Boy. C. Paymans 39.3.12 Harvall, mej. R. Zweegers 40,13 Once More Z. J. van Vught, 41,5.14 Iwan, LK. Laseur 3-40.9 Jachtspringconcours: Lengte'paxkoers: 630 m. 12 hindernissen. 16 sprongen; max. tijd: 108sec: 1 Abbely Castel, H. de Groot, 73.5.2 et Idora. F. van Herten 74. Seven Oax. A Kou- wenberg74,4 Mr Softy. D. van Groesen 78.8.5 Ydha, L. Lasuer 78.9,6 Jonker Marfleet, mej.1 i v. Breukelen 80,5, 7 Beau Jangle. Cees van Opstal, 81,4,8 Dungleen, Jacqueline v. d. Plas 84,4, 9 Avenir. Ilse van Leuven 85.1,10 Bright Interlude (plus LO). mej. A. v. d. Plas. 85,6,11 Cartouche. S R. den Exter 87. Concours eenspannen hackneys, kleine maat le afdeling: 1 Blackwood Stockwood. gebr. Otten (P. van Breugel), 2 Rocket Grandson, J. van Rooy (eigl., 3 Hurstwood Untouchable, A. C. Mosselman (eig), 4 Beauty Nlcoletto, J. N. v. d. Poel (G. Delden sr 5 Marwin Mascotte, H. A. van Dijk (T. C. Middelman). Concours eenspannen hackneys, kleine maal - 2e afdeling- 1 Blue Cap Sir James. J. vbd Rooy (eig.). 2 Ashley Bachelor Boy, C. Schal- kers (eig.), 3 Nickeyr Boy. A. C. Mosselman (eig.). 4 Moonshine Sir James. J. M. J. deLeyet (eig.). 5 Hustwood Rich Nick, A Koolaaidi Concours eenspannen hackneys, grote maat 1 Marfleet Captain. B. Andeweg (eig.), 2 Dan nelies, W. v. Velzen (G. v. Delden sr.), 3 Holy- park What's Wanted, Middelman/Van Dijk (T. C Middelman). 4 Charming Boy. A. Kolaani (eig.), 5 Holypark Sky High. B. Andeweg (J. de I Leyer. Concours tweespannen hackneys: 1 Char ming Boy en Magic Fairy. A Koolaard(eig.),2 Nickery Boy en Riverside Grand Duke. A C Mosselman (eig.). 3 Harden Mascoten Brown- syard King Martin, G. Schalkers (eig. 1,4 Petra Primrose Gay en Stockwood Naughty Lord. gebr. Otten (H. Otten), 5 Dannelies en Mar fleet Florescent, W. van Velzen (G. van Delden Concours tandems Hackneys aangespannen voor tweewielig rijtuig: 1 Dannelies en Mar fleet Florescent, w, v. Velzen (G. v. Delden sr.), 2 Harden Mascot en Borwnsyard King Mar tin. C. Schalkers (eig.). 3 Petra Primrose Gay en Stockwood Naughty Lord. gebr. Otten Otten). 4 Charming Boy en Magic Fairy, A. Koolaard (eig 5 Nickery Boy en Riverside Duke. A C. Mosselman (elg.). In Maastricht speelde MW. met Brokamp m de gelderen, met 1-1 gelijk tegen de Duitse tweede bundesligaclub Arminia Bielefeld. Scoreverloop: 18. Schelling 0-1. 43. Dijkstra l-l Toe schouwers: 1500, scheidschter Geurds, die een gele kaart gaf aan de Duitser Lienen. In Arnhem speelde de eerste divisie club Vitesse met 2-2 (0-1gelijkt tegen de eredivisieclub Feyenoord. De Rotter dammers namen door De Jong de lei ding. Na rust maakte Bosveld de ver diende gelijkmakers voor de hard wer kende Arnhemmers. In de slotfase scoorde Verheyen de tweede treffer voor Feyenoord, waarna Bosveld opnieuw voor de gelijkmaker tekende. Scheids rechter: Jonker, toeschouwers 7.000. Frans van Herten maakte het Ame Kouwenberg niet gemakkelijk: hij deelde m et de ruiter uit Hoogerheide de tweede prijs in het jachtsprongconcours. SEROOSKERKE - Slechts een handjevol tot het einde toe hard nekkig volhoudende toeschouwers bij het marathonconcours hippique van Serooskerke was getuige van het spectaculaire en verrassende slot van dit ruiterevenement op Walcheren. Én - tot slot - van de huldiging van de sterkste ruiter van het concours, de 20-jarige Arne Kouwenberg uit Hoogerheide, doe om half acht - zevenen-half uur na de start van het Serooskerkse ruiterfeest - op grond van zijn resultaten de Jasonprijs uitgereikt kreeg. Na een overwinning in het springconcours (tabel A 1.30 meter) leek het er sterk op. dat Arne Kouwenberg ook als eerste zou eindigen in het spectaculaire jachtspringconcours, al moest hij dan wel die plaats delen met Brabander Frans van Herten uit Leende, die op zijn paard Idora even snel het parkoers aflegde als Kouwenbergmet Seven Oax (namelijk precies 70 seconden). Uitgerekend de laatste ruiter, die de ring binnen kwam, liet de chronometer een fractie van een seconde sneller stil staan: Hans de Groot uit Loon op Zand liet zijn paard Abbeley Castle in 73.5 se conde rondpsringen. Hij won dus de geldprijs van 250 gulden en de ereprijs, een zogenaamde strik, terwijl Kouwen berg en Van Herten voor de moeilijke keus werden gesteld om de tweede ere prijs (naast 375 gulden), een gouden hanger, die een zijstuk van een bijbel met granaten voorstelde, te delen... Als Hans de Groot geen roet had ge gooid in het ruitereten van zijn Bra bantse provinciegenoot Kouwenberg dan zou de jonge ruiter uil Hoogerheide voor de tweede maal in het bestaan van dit Serooskerkse concours de beide springconcoursen hebben gewonnen. Hij deed dat namelijk wel als broekje van veertien jaar in 1970: hij zegevierde toen in het 1.30 meter-sprongconcours en in het jachtspringconcours. een pres tatie. die vóór hem realiseerde en daarna evenmin iemand evenaarde. Slechts Anton Ebben kwam er vorig jaar het dichtst bij met een eerste prijs in het ene en een tweede prijs in het an dere concours Arne Kouwenberg heeft zijn Jason prijs (van de hengstenhouderij Goed- De Zeeuwse ruiter Simon den Exter moest met bescheiden klasseringen genoegen nemen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 12