Prijs van groenten stijgt tot ongekend hoog niveau NS MOET TREINTARIEF MET 8,5 PCT VERHOGEN Bespreking Vredestein België wil verkoop wapens reglementeren PvdA, PPR EN PSP GAAN MET BANKIERS CONSTERNATIE OP VEEL TUINBOUWVEILINGEN Scholen blijven leeg in Zuid-Afrika VERLAAGDE PREMIES ZIEKENFONDS EN A WBZ (VERVOLG KANTLIJN) PROBLEMEN AAN BOORD VAN VIKING Nog geen amnestie in Spanje Portugese regering wil herstel economie Wachten op uitnodiging Gezins- en combikaart niet duurder 7ATERPAG 24 JUL* 1976 ZWOLLE - Tal van soorten groenten dreigen onbetaalbaar te wor den voor de huisvrouw. Op de voornaamste tuinbouwveilingen in ons land zijn vrijdag vooral de prijzen van de produkten van de volle grond tot een ongekend hoog niveau gestegen. Gering aan bod tegenover een ongeveer normale vraag zorgde voor deze prij- sexplosie. Vergeleken niet vorig jaar is met name de prijs van andijvie en rode kool schrikbarend gestegen. Op de veiling in Zwolle werd vrijdag voor andijvie een bedrag van 84 tol 152 cent genoteerd. Vurige week was het nog 56 tot 116 cent. tegenover 13 lot 15 cent vorig jaar om deze tijd. Rode kool kostte vorig jaar 8 den. wordt in hoofdzaak veroorzaakt lot 11 cent. terwijl er op de Zwolse vei- door een gering aanbod als gevolg van ling vrijdag 62 tot 79 cent voor werd de droogte die enige tijd geleden in ge- betaald. Opvallend is ook de prijsstij- heel West-Europa heeft geheerst. Dat er „,ns van sla. Op 18 juli vorig jaar werd nu regen is gevallen, is van weinig in- dit produkl geveild voor 8 tot 19 cent vloed. Voor de gewassen die al op het per krop; vrijdag werd er in Zwolle tot veld stonden, kwam die regen in de ;4 cent voor betaald, terwijl op veilin- meeste gevallen te laat om nog effectief gen elders in het land zelfs prijzen van f 1.60 voorkwamen. Bij het Centraal Bureau voor Tuin bouwveilingen in Den Haag verwacht men dat tal van groentesoorten de ko mende tijd nog wel erg duur zullen blij ven. De prijsexplosie die nu is opgetre- te zijn. van de nieuw ingezaaide groen ten mag men pas over geruime tijd enig effect verwachten, aldus een woord voerder Nieuwe oogst Enige prijsdaling kan volgens de des kundigen van hel CBT pas verwacht worden als deze 'nieuwe oogst' op de markt komt. „Vraag uil de andere lan den drijft thans op onze veilingen de prijzen op. Zodra in die gebieden de ei gen produklie weer op gang komt. /.al hier de exportvraag dalen. Dan kan het beleid weer enigszins normaal worden. Wanneer dat gebeurt, is echter niet te voorspellen. Andijvie en sla zijn over igensgeen produkten waarvan de prijs gedurende zeer lange tijd zo extreem hoog blijft". Bij de groenteveiling Kampen- IJsselmuiden noemt men de prysexplo- sie. waartoe ongeveer drie weken gele- JOHANNESBURG (UPI) - De scholen voor Afrikanen rond Johannesburg en Pretoria bleven vrijdag, voor de tweede achtereenvolgende dag nadat de lessen mochten worden herval, weer vrijwel leeg, de hoofden zonden de enkelingen die waren komen opda gen naar huis tot maandag. De lessen mochten donderdag worden hervat na een onderbreking van een maand als gevolg van het oproer in de zwarte woongemeenschap Soweto waarbij 176 doden vielen. Hoofdcom missaris van politie Le Roux van So weto zei geen harde bewijzen te hebben dat de leerlingen worden geïntimideerd en daardoor van school wegblijven. De politie surveilleert intensief en meldt dat het rustig is. zei hij. Hogere inkomensklasse bejaardenverzekering DEN HAAG (ANP) - In het kader van het arbeidsvoorwaardenbe leid voor het tweede halfjaar 1976 heeft de regering besloten om de premie voor de verplichte ziekenfondsverzekering te verlagen van 9,6 tot 8,2 procent. De premie van de awbz wordt verlaagd van 3 procent tot 2,7 procent. Dit heeft het ministerie van volksgezond heid meegedeeld. Wegens de verhoging van de aow per 1 juli wordt de toelatingsgrens voor de bejaarden ziekenfondsverenigingen vastgesteld op 18.441 (was 16.767). De inkomensklassen van de bejaar denverzekering zijn gemiddeld met 1.500 verhoogd en worden nu; inkomensklasse maatidvremic 00.000-f 13.844 20.95 f 13.844-14.284 41.80 begin mei vervallen te verklaren en het door een nieuwe nota te vervangen. Hier raken we de kem van de zaakde beleids uitgangspunten en de ambtelijke nota voor het vooroverleg dekten elkaar niet. Om de lijnen-theorie nog eens te ge bruiken: ze liepen niet Parallel. Xn dit verband willen we nog een op merking maken over éen aspect van deze kwestie, een aspect echter dat - we erkennen dat bij voorbaat - weinig ra tioneel is en moeilijk meetbaar. We wil len daarvoor de term van Cnnce Le Roy gebruiken: „De vierde macht." de amb telijke bureaucratie als machtsfactor. In Zeeland fungeert de planologische dienst zonder enige twijfel als een be langrijke en deskundige instantie, die grote invloed heeft op de totstandko ming van het ruimtelijk beleid, Met name de gemeenten volgen de PPD zorgvuldig en waakzaam, het oordeel van deze dienst-over de gemeentelijke bestemmingsplannen bijvoorbeeld is van het grootste gewicht. Indien er nu een stuk van de PPD circuleert, waarin een andere visie tot uiting komt dan in de beleidssfeer naar voren is gebracht, ontstaat gemakkelijk de beeldvorming dat de provinciale planologen bezig zijn hun eigen opvattingen in het beleid on der te brengen Deze beeldvorming blijkt hier inderdaad te zyn ontstaan, zoals kan worden afgeleid uit de formu lering van enkele vragen, ingediend door de hier al eerder bedoelde staten leden. Dit vierde-machts-effect - men treft het ook wel aan ten aanzien van rijkswaterstaat - bepaalt mede de reac ties van in dit geval wethouders en raadsleden. Zij kregen een stuk op tafel met een groot stempel 'vertrouwelijk' op en vroegen zich af welke waarde aan die nota moest worden toegekend. Ter geruststelling-: die waarde blijkt achter af uiterst gering Het stuk is achter haald en moest uit sluitend fungeren om de tongen los te maken Nou, dat is dan goed gelukt Bel belangrijkste overblijvende vraag, hoe behoort de tweede lijn in de toe komst te lopen? We herhalen een op merking van ir. Adriaansens: „Mag een provinciale dienst een stuk met nogal wat beleidsgegevens eerst doorpraten met de gemeenten vóór het naar gede puteerde staten gaat? Ik vind dat dit mogelijk moet zijn." Natuurlijk behoort dat mogelijk te wezen, maar er moet dan wel aan enkele voorwaarden - spelregels zo men wil - worden voldaan. In de eer ste plaats dient het vooroverleg zich af te spelen op basis van de meest recente beleidsgegevens: achterhaalde stukken zijn niet geschikt om als gespreksnota te fungeren. En voorts moet worden overwogen of de stukken van he voor overleg maar niet beter onmiddellijk openbaar kunnen worden gemaakt. Dat heeft als bijkomend voordeel dat bij de gemeenten een brede discussie op gang kan komen. In dit geval waren de be leidsuitgangspunten - door de staten geformuleerd - bekend: waarom dan de uitwerking te voorzien van stempels 'vertrouwelijk'? Dat heeft geen zin. Ir. Adriaansens wees er nog op dat gekozen was voor „een ruime weg met valkuilen. En in die kuilen zijn we dan ook prompt gevallen." Het kost weinig moeite om de kuilen dicht te gooien: als er wordt ge werkt met zorgvuldig aangepaste nota's en bovendien alle geheimzinnigheid wordt vermeden, is er niets aan de hand. Dan is de weg niet a Heen ruim, maar ook nog goed geplaveid. 14 284- f 14 726 62.60 14.726-110 584 83.40 f 16.584-f 18 441 f 125.05 ongehuicden f 83.40 Voorgehuwdebejaarden in de vrijwil lige ziekenfondsverzekering worden de inkomensklassen van de premie- reductieregeling als volgt: inkomensklasse maandpremie f 18 .441-f 20.330 f 155 XI 5 20.330-f22.218 180 x) x) tenzij de premie van het ziekenfonds lager is. De eigen bijdrageregeling awbz wordt als volgt ongehuwden minimaal tei vrije besteding overblijvende bedrag ƒ210.50 per maand, eigen bijdrage maximaal 539.70 per maand. Gehuwden minimaal ter vrije beste ding overblijvende bedrag ƒ421 per maand, eigen bijdrage maximaal 655.40 per maand. den de aanzet werd gegeven maar die deze week haai <voorlopig°i hoogtepunt bereikte, uniek in de geschiedenis Normaal is de periode waarin de bouw vakkers met vakantie zijn een uitge sproken slappe tijd voor veilingen, al dus de heer Otten „Maar zo gek als nu hebben we het. nog niet meegemaakt' De veiling in IJsselmuiden heeft in tegenstelling tot vele andere een vrijwel normale aanvoer, omdat de tuinbouw bedrijven op de natte gronden in de Koekoekspolder bij IJsselmuiden rela tief weinig last hebben gehad van de droogte. De vraag is echter zo groot, dat het aanbod niettemin bij sterk op lopende noteringen de deur uitvliegt PASADENA (UPI) - Technici in het Californische Pasadena hebben na uren werken een plan ontwikkeld om de mechanische grijparm van de Viking-lander, die sinds donderdaga vond dienst v\ eigert. weer in beweging te krijgen. De arm is van vitaal belang voor het Viking-project omdat uit hel verzamelen van bodemmonsters de meeste informatie wordt verwacht over de vraag of op .Mars leven moge lijk is. De grijparm moet volgens hel programma volgende week gaan func tioneren. De eerste proef wordt vandaag geno men. Er zullen dan nieuwe opdrachten naar de Viking worden geseind om het mogelijk ernstige, probleem op te los sen James MarUn. de leider van het pro ject in Pasadena die meent dat de moei lijkheid waarschijnlijk is ontstaan door een menselijke fout. zei vrijdagmorgen. „Zondagavond, nadat de nieuwe gege vens naar de robot zijn overgebracht, zullen we hier in het controlecentrum weten of we het probleem hebben kun nen regelen. Viking 1 blijft ondertussen informatie naar de aarde doorgeven vanaf de lan dingsplaats op de rode planeet. De technici moesten snel werken om te voorkomen dat het verzamelen van hef eerste bodemmonster, volgende week woensdag, moet worden uitgesteld, mede met het oog op het functioneren van Vikings drie instrumenten voor hel ontdekken van leven en de twee voor het verrichten van een chemische ana lyse PLAATSELIJK EEN BUI Veranderlijke bewolking en plaatse lijk ecu bui. Zwakke tot matige wind uit noordwest tot noor en maximumtemperaturen omstreeks 19 graden. Weersvooruitzichten voor de komende dagen: Eerst een enkele bui, later meer zon. Middagtemperaturen omstreeks 22 graden. Weersvooruitzichten in djfers gemid deld over Nederland. Voor zondag: Aantal uren zon: 3 tot 11; min. temp.: omstreeks 14 graden; max.temp.: om streeks 22 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Voor maandag Aantal uren zon: 3 tot 13; min. temp.: omstreeks 14 graden, max. temp om streeks 22 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal. 80 procent, N.S. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 2 graden en voor maandag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. Het weer in Europa Helsinki, regen Innsbrck. regen Kopenhagen licht bewolkt Lissabon, onbewolkt Locamo. licht bewolkt Londen, zwaar bewolkt Luxemburg, zwaar bewolkt Madrid, onbewolkt Malaga, onbewolkt Mallorca. licht bewolkt München. regen Nice, onbewolkt Oslo, onbewolkt Parijs, zwaar bewolkt Rome. onweer Stockholm, licht bewolkt Wenen, regen Zurich, geheel bewolkt Casa Blanca. geheel bewolkt Istanboel, licht bewolkt Las Palmas, onbewolkt Aberdeen, zwaar bewolkt Athene, onbewolkt Barcelona, onbewolkt Berlijn, geheel bewolkt Bordeaux, onbewolkt Brussel, zwaar bewolkt Frankfurt, zwaar bewolkt Genève zwaarbewolkt 17 gr. 30 gr 26 gr. 22 gr 25 gr 22 gr 22 gr 18 gr - 20 gr. 13 gr. 22 gr 31 gr. .26 gr. 22 gr. 21 gr. 35 gr 29 gr. 28 gr 24 gr 24 gr 26 gr. 26 gr. 25 gr. 17 gr 12 gr 25 gr 30 gr 26 gr Britse Eilanden. Ierland. Benelux; Noord- Frankrijk. WestrDuItsland; Skandinavié ai- nemend buiig, temperaturen van 18 tot 24 graden. Polen; Oost-Duitsland. Alpengebied, enige tijd regen of onweersbuien, temperaturen van 20 tot 25 graden. Spanje. Portugal. Italië, de Balkan overwe gend zonnig, temperaturen van 25 tot 30 gra den plaatselijk tot 35 graden, later verspreid onweer STRANDWEERSVERWACHTING Vandaag enige bewoling. Geleidelijk meer zon. Matige westelijke wind. In de middag 20 a 21 graden, zeewater 20 gra den. Vooruitzichten: hoge druk ver sterkt zich met van zondag af zonniger weer en ook iets warmer strandweer ZON EN MAAN LONG BEACH tVS) - Oud-president Richard Nixon duwt de rolstoel met zijn echtgenote Pat uit het ziekenhuis, waar zij verpleegd werd na haar attack, twee weken gelegen. Me vrouw Nixon zal nog lang thuis moeten worden verpleegd, aangezien zij voor een deel verlamd is aan haar linkerzijde. SCHIMMERT - Schilder-dichter Vic Savekoul poseert met zijn echtgenote, terwijl zij de schilderijen tonen die hen de vrijheid opleverden. Het echtpaar ivas in Frankrijk wegens smokkel van 40 kg hasj tot vier jaar gevangenisstraf veroor deeld. De gevangenisdirectie, die aanvankelijk niet zo geloof de. dat Vic Savelkoul kunstenaar was. kwam later zo onder de indruk van zijn werkstukken dat in samenwerking met de gevangenisarts pogingen in het werk werden gesteld het paar in vrijheid te stellen, hetgeen lukte: na 1.5 jaar detentie ging de poort voor Vic en zijn vrouxo open i Slot nu pap. h gezonde vitale onderneming - wordt volgens de verklaring op politieke gron den opgeofferd om de werkgelegenheid in andere Vredestembedrijven veilig te stellen De NVV'er Jap de Jong zei na het ge sprek met economische zaken, dat de bonden niet achter de bezetting van het kantoor van Goodrich in Loosduinen stonden „Deze goedaardige actie was ook niet nodig", aldus De Jong De PvdA-fractie in de Haagse gemeen teraad vindt, dat b' en \v. van Den Haag niet moeten aarzelen de raad van reces terug te roepen 'ter bespreking van de ernstige situatie'. In een vrijdag uitge geven verklaring zegt de PvdA vol strekt afwijzend le staan tegenover het plan van minister Lubbers om de vesti ging in Loosduinen te sluiten. „Collec tief ontslag voor de 570 werknemers zou allereerst deze mensen in een voor shands uitzichtloze situatie brengen, omdat perspectief van vervangende werkgelegenheid ontbreekt", aldus de verklaring. -MADRID (DPA) - Koning Juan Carlos van Spanje zal niet. zoals algemeen verwacht werd. de dag van de be schermheilige van de Spanjaarden zondag te baat nemen om in de kathed raal van de bedevaartsstad Santiage de Compostela een amnestie voorpoli tieke gevangenen af te kondigen. Naar minister van voorlichting Andres Reguera Guajardo vrijdag na een bui tengewone kabinetsvergadering op een persconferentie meedeelde, zal de rege ring de monarch op 30 juli concerete voorstellen doen over vorm en omvang van de voorgenomen begenadiging. Een datum waarop de amnestie zal worden afgekondigd, noemde de minister nog niet LISSABON (AFP) - Vrijdagmiddag is in Lissabon de samenstelling van de nieuwe regering bekendgemaakt. Deze bestaat uit socialisten en enkele onafhankelijken. alsmede twee mili tairen in actieve dienst. Soares beloofde dat zijn regenng zal werken aan economisch herstel, voor recht en orde en stabilisering van de po litieke situatie. AUereerst moet de strijd worden aange bonden tegen de 15 procent werkloos heid en de sterke inflatie. Het wordt 'een regering die regeert' en die met streeft naar verdere socialisatie van particulier initiatief. Voor het presidentiële paleis was tijdens de bekendmaking een duizend man sterke menigte bijeengekomen, die de ministers geestdriftig toejuichte. VERGUNNING JACHT- EN SPOREWAPENS iVan onze correspondent! BRUSSEL - De Belgische regering overweegt de vrije verkoop van jacht- en sportwapens aan banden te leggen. Vooral met de Long Rifle 22, een karabijn met een kaliber van 5.8 mm. zijn de laatste jaren zo veelvuldig vetes beslecht - en veelal met dodelijke afloop - dat de publieke opinie nu rijp wordt geacht voor een beperking van de handel in dit en ander schiettuig. De Long Rifle 22 is in België vrij le koop. ook voor buitenlanders. Het zo genaamde sportwapen is zeer populair Gedacht wordt aan het invoeren van vergunningen. dan ook een kassucces voor de (Belgische) fabrikant. Minister Vanderpoortere van justitie wil nu de verkoop van jacht- en sportwa pens gaan reglementeren door wijziging van de Wapenwet, die uit 1933 stamt De vrije verkoop van kleine vuurwapens in België is andere landen, zoals Neder land en Duitsland, al geruime tijd een doom in het oog. In vrijwel alle Euro pese landen is de verkoop van vuurwa pens aan vergunningen gebonden. AMSTERDAM (ANP)- De PvdA. PPR en PSP zijn bereid tot een gesprek met de Nederlandse Bankiersvereniging over de actie en de reactie daarop van de ban kiers. over de relaties van de Amro-bank met Zuid-Afrika. „Een eventuele uitnodiging wachten wij af." aldus de voorzitters van de drie partijen Ien van den Heuvel (pvda). Ria Beckers (ppr) en Lambert Meertens (pspj in een geza menlijke verklaring. De drie partijen namen enige tijd geleden stelling tegen de Amro-bank vanwege de activiteiten van de bank met en in Zuid-Afrika en adviseerden mensen hun reke ning bij de Amro-bank op te zeggen uit protest De Amro-bank reageerde daar weer op met een open brief, die als advertentie in landelijke dagbladen werd gepubli ceerd. Ook minister Duisenberg ipvda. financiën) was het niet eens met de actie tegen een bank. Tenslotte heeft de Nederlandse Bankiersvereniging deze week zich achter de argu menten van de Amro-bank geschaard, dat deze bank niets doet wat door de rege ring is verboden en dat zij - als veel andere banken - op normale, legale wijze zaken doet met Zuid-Afrika. De bankiersvereniging zei dat een principe-uitspraak in deze affaire in het parlementmoest worden gedaan en dat daarbuiten geen actieszouden moeten worden ondernomen De drie partij-voorzitters zeggen nu dat zij naast het aandachtsveld van de parle mentaire vertegenwoordigers nog een aandachtsveld zien dat van de buiten parlementaire activiteiten. De drie vinden het jammer dat de bankiers dezelfde argumenten hanteren als de Amro-bank. „Daarover willen wij onze teleurstelling en bezorgdheid uiten." aldus de drie. Zon op Maan op Zon op Maan op UTRECHT (ANP) - De rezigerstarie- ven van de Nederlandse Spoorwegen gaan op 1 september met 8.5 procent omhoog. In tegenstelling tot andere jaren is er geen onderscheid tussen de verschillende soorten kaarten: enkele reizen, retours, biljetten voor lange en korte afstanden en abonnementen gaan procentueel allemaal evenveel in prijs omhoog. De prijsverhoging is volgens NS nodig om de opbrengsten „ln redelijke mate" aan te passen aan de kostenstijging en om daarmee de rijksbrigade voor de openbare dienstverplichting van NS zo veel mogelijk te beperken (in 1975 ont ving NS 615 min van de 'klanten' en 540 min van het rijk). Het percentage van de tariefsverhoging is gebaseerd op de stijging van de kos ten van levensonderhoud Gerekend over een vol jaar verwacht NS. dat deze verhoging de opbrengsten met ongeveer 42.5 miljoen zal doen toenemen. Aan de andere kant veroorzaakt het duurder worden van het reizen per trein een da ling van het aantal reizigerskilometers ivorig jaar bijna 8.5 miljard) van naar schatting één procent. De gebruikelijke afronding van de prij zen op een kwartje of een veelvoud daarvan (een afronding omhoog, ook al komt de procentuele verhoging uit op een bedrag met minder dan 12,5 cent 'eindigt'), zal dit keer ook op afstanden van minder dan 28 kilometer en op kaar tjes voor half geld worden toegepast. Dit heeft tot gevolg, dat de verhoging in en kele gevallen meer dan 8.5 procent zal bedragen. Bij een volgende tariefsver hoging zal daar rekening mee worden gehouden. De afronding is nodig voor een doematiger en eenvoudiger afwik keling van het verkoopproces' aan het loket, in de trein en bij de automaten. De gezinskaart. die 50 kost. blijft op l september in prijs gelijk Van de verho ging zijn ook enkele gemeenschappe lijke tarieven tzoals de 'combi-kaarten') met stedelijke vervoersbedrijven uitge zonderd. Niet gelukkig De regering heeft in het kader van het arbeidsvoorwaardenbeleid (de loon maatregel) besloten, de overheidsta- rievcn niet te verhogen. Maar zoals gemeld, geldt deze 'stop' niet voor het openbaarvervoer. De tarieven van de Nederlandse Spoorwegen zijn op 1 september 1974 verhoogd met 8.5 procent en op 1 sep tember 1975 met gemiddeld 10 procent. Met het oog op de bevordering van het openbaar vervoer en "het maatschap pelijk nut" daarvan, is de NS-directie nooit zo gelukkig met tariefsverhogin gen die zij van minister Westerterp (verkeer en waterstaat) moet doorvoe- NS-president mr. M. G. de Bruin zei op 29 januari van dit jaar op een persconfe rentie nog, dat de spoorwegen na de laatste, „ons opgelegde tariefsverho ging op een dusdanig prijsniveau zitten, dat de gebruiksdrempel tot een strui kelblok kan worden". Directie: F. van de Velde. K. Scherphuis en W F de Pagter. Hoofdredacteur: G A. de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren: M. P Dieleman en C van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Walstraat 56-60. tel. (01184) 15144. Middelburg: Markt 51. tel (01180) 27651 Goes: Grote Markt 2. tel. (011001 16140. Temeuzen: Nieuwstraat 22, tel. (01150) 4457. Hulst: Steenstraat 6. tel. (01140) 4058. In de avonduren is de centrale redactie beze' van zondag t/m vrijdag vanaf 19 00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling: (0118611584 's Zaterdags (01184) 15144 van 9.00-11.30 uur. Redactie. (01184) 14796. Voor klachten bezorging op za terdag: de plaatselijke kantoren van 9.00-11.30 uur. Expeditie: (01183) 63533. Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20.00 tot 22 00 uur. Abonnementsprijzen per kwartaal 37,75: franco per post f 42,-; per maand 12,75; losse nummers 0.55 (inclusief 4 pet. btw). Advertentietarieven. 77 cent per mm; minimumprijs per advertentie 11.55; ingezon den mededelingen 2Vix tarief Voor brieven bureau van dit blad 2.50 meer. Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 4 pet btw. Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3