Afscheid eerste officier bij marine in Vlissingen Huishoudbeurs in de veiling Krabbendijke Veel hinder bijpolitie door automatische alarmapparatuur Grote belangstelling voor ringrijderij van ZRV in Vlissingen Y olker Ritters, Nederlandse landschappen in Hoogelande Zeeuws bureau revalidatie naar Goes kunst Wilmna Kupfer en Pennarts in tennisfinale van Oostkapelle ZATERDAG 24 JULI 1976 KAPITEIN TER ZEE D. TH. VIS VERLAAT MARINE PLECHTIGHEID BIJ KAZERNE VLISSINGEN' - In de marinekazerne te Vlissingen is vrijdag afscheid ge nomen van kapitein luitenant ter zee D. Th. Vis, die de dienst verlaat in ver band met functioneel leeftijdsontslag. De heer Vis heeft in Vlissingen zeven jaar de functie van eerste officier in de marinekazerne bekleed. Tijdens een plechtigheid op het binnenplein van de kazerne introduceerde de com mandant van de marinekazerne, te vens commandant van dc maritieme middelen te Vlissingen, kapitein ter zee W. J. Huber de opvolger van de heer Vis, de luitenant-kolonel der ma riniers W. J. Doorman, die tot voor kort een functie vervulde bij de hoofdafde ling materieel van het ministerie van defensie. Voor een carré, gevormd door marine officieren, onderofficieren, manschap pen en burgerpersoneel richtte kapitein ter zee Huber zich in hartelijke woorden tot de scheidende heer Vis. Zo merkte kolonel Huber op, dat de marine ui Vlis singen aan de scheidende kapitein luitenant ter zee een zorgzaam bestuur der verliest, die steeds in de weer was om zich persoonlijk van allerlei zaken op de hoogte te stellen en bij zijn besluitvor mingrekening hield met achtergronden en gevolgen. Deze kwaliteiten en de continuïteit in de plaatsing van de heer Vis te Vlissingen zijn van bijzondere be- MIDDELBURG - Het bureau van de •Zeeuwse stichting voor revalidatie' verhuist met ingang van 5 augustus van Middelburg naar Goes. Het bureau zal daar worden ondergebracht in het nieuwe kantoorpand van de stichting 'Het Zeeuwse Kruis" aan de Beatrix- laan. De revalidatiestichting heeft van ouds her contacten met het bureau van de provinciale kruisorganisatie, waar ook de boekhouding en loonadministratie voor revalidatiestichting wordt gedaan. Omdat de toekomst van de provinciale revalidatiestichtingen nog onduidelijk is, wordt met de mogelijheid rekening gehouden dat het bureau later toch weer in de provinciale hoofdstad zal worden gevestigd. De nieuwe huisves ting in Goes geldt voorlopig voor een jaar. Tot nu toe was het bureau geves tigd aan de Bogardstraat 7 in Middel burg. tekenis geweest voor de koninklijke ma rine in Vlissingen in het algemeen, aldus kolonel Huber. en voor de marineka zerne in Vlissingen in het bijzonder „Naast een groot animator voor een goede lichamelijke fitheid." zo zei de commandant in zijn toespraak, „naar mijn mening een belangrijke factor voor een goede samenwerking, daar men dan ook geestelijk in goede condi tie verkeert, is er in zijn tijd, onder zijn leiding, door zijn stimulans veel toegevoegd en bijgeschaafd aan de or ganisatie hier in Vlissingen, zodanig eigenlijk dat gebleken is, dat men graag dient bij de koninklijke Gs willen bijdragen in aankoop pand Volksgezondheid MIDDELBURG - Gedeputeerde sta ten van Zeeland willen het Zeeuws In stituut voor de Geestelijke Volksge- zondheid'ecn bijdrage verlenen uit het provinciaal ontwikkelingsfonds voor de aankoop en verbouwing van het pand Loskade 17 te Middelburg. G.s. stellen een bijdrage van 100.000 voor in plaats van het gevraagde bedrag van 200.000. Het aantal medewerkers bij het Zeeuws Instituut voor de Geestelijke Volksge zondheid bedroeg medio maart van dit jaar in totaal 37. De huidige huisvesting in de panden Loskade 25 en 27 te Mid delburg wordt voor dit personeelsbes tand beslist onvoldoende genoemd Thans kan 't pand Loskade 17 (voorma lig meisjestehuis) van de Vereniging Kinderzorg worden gekocht. Voor kan- toorgebruik moet het pand inwendig worden aangepast, terwijl er tevens achterstallig onderhoud moet worden vemcht. Dé totale kosten van dit pro ject worden geraamd op ƒ500.000. De Ziekenfondsraad stemt in met aankoop en verbouwing van het pand en heeft een investeringsraming goedgekeurd tot een bedrag van 250.000 In het financieringsplan is verder uitge gaan van 'n bijdrage a fonds perdu van 't kinderpostzegelfonds van 50.000 en een provinciale bijdrage van 200.000. In verband met de benaderde huisves ting en de belangrijke plaats die het in stituut in de provincie Zeeland inneemt, zijn g.s. van mening, dat een provinciale bijdrage ten behoeve van dit project ge rechtvaardigd is. Wat de financiële posi tie van dit Instituut bedtreft merkt het college nog op. dat men van mening is. dat deze ook realisering van het project toelaat bij een provinciale bijdrage van 100.000 in plaats van het gevraagde bedrag van 200.000. in Vlissingen en na .weggeweest te zijn hier weer graag terugkomt." De heer Huber merkte vervolgens op. dat de scheldende eerste officier 'er af en toe flink aan liet trekken,' maar daar stond tegenover dat hij ook voor de no dige recreatie zorgde, in welk verband de commandant wees op de activiteiten in Veere. „Naast de organisatie had bij hem ook het welzijn van het individu, de menszijn volle aandacht, hij nam er de tijd voor, want onderkende het belang hiervan. Eerder in zijn toespraak had kolonel Huber de heer Vis vergeleken met de spie op de as. die zorgt dat het wiel blijft draaien, een figuur waar alles van afhangt. „Die spie bleek van prima kwaliteit," zo consteerde de comman dant. Tenslotte stelde de heer Huber bij deze 'wisseling van de eerste officier' de opvolger van overste Vis voor. luitenant-kolonel Doorman. De com mandant zei daarbij het volste ver trouwen te hebben dat de heer Door man met dezelfde bezieling als zijn voorganger zijn functie zal vervullen - „en dan zal het waarachtig wel moge lijk zijn dat we hier in Vlissingen een inrichting behouden waar dat werk gedaan wordt dat wordt venvacht en dat nodig is en dan zal in Vlissingen die inrichting blijven bestaan waar men graag en met plezier dient, omdat men daar nog wat voor elkaar over heeft." De wedstrijden worden In drie klassen verzorgd, de vrije wedstrijd te paard om de wisselbekers, de strijd om de 2e klas kampioenschappen te paard en de sje- zenringrijderij voor paren De ringnjderij te paard wordt verreden in het ZRV-kostuum en de sjezenrijderij in de Walcherse klederdracht. In ver band met de toenemende belangstelling voor de ringrijdenj zal er dit jaar een derde baan worden aangelegd Voor de vrije wedstrijd te paard hebben zich 54 deelnemers opgegeven, voor de 2e klas kampioenschappen 61 deelne mers en voor de sjezennngrijderij zijp 12 belangstellenden. Eenjury zal in de morgenuren de versie ring van de paarden en sjezen beoorde len. De jury bestaal uit mevrouw J Punt-van Osnabrugge. mevrouw B J Smulders-de Smit. mevrouw J. Strabbing-Dorgelo. mejuffrouw M. H. de Wit en de heer J. Melse. Na afloop van de wedstrijden om onge veer vijf uur zal de burgemeester van ENGELS KOOR IN BROINISSE TROK LUISTERAARS BRUINISSE - Ruim achthonderd per sonen bezochten vrijdagavond in de Grote Kerk in llruinis.se een concert, dat werd verzorgd door het British Co lumbia Boys Choir. Het jongenskoor, dat een toernee maakt door Neder land staat onder leiding van Donald Forbes. Het zangconcert werd afgewisseld met een optreden van de organist Feike As- ma Het geheel was georganiseerd dooi de Stichting Qrgelcentrum uit Arnhem. Honderd gulden boete voor acht caravanhouders ZIERIKZEE - De kantonrechter van Zierikzee. mr. A. Veenhovcn. heeft deze week schriftelijk vonnis gewezen in de zaak tegen acht caravanhouders in Haamstede. Ze stonden twee maan den geleden terecht omdat zij hun ca ravans zonder vergunning van hel ge meentebestuur hadden geplaatst op hun eigen terrein in de Duinpolder. Bovendien waren zij aangeklaagd om dat zij afvalwater hadden geloosd in het waterwingebied De kantonrechter, die vorige maand de situatie m Haamstede is gaan bekijken, verleende hen ontslag van rechtsver volging voor het eerste feit. Voor het overtreden van de waterwinningswet kregen de acht caravanhouders 100 gul den boete, respectievelijk drie dagen hechtenis Uit strandtent 400,- gestolen RENESSE - In de nacht van donderdag op vrijdag is uit de strandconsumptie- tent van de heer Janse te Ren esse 400 aan wisselgeld ontvreemd. BRAND VERWOEST IN NIEUWF.RKERK SCHUUR TEN DELE .11,1. m... ...i.-- in Nicuwcrkerkis vrijdagmorgen de schuur van dc heer J. do R. aan de Galgenweggedeeltelijk door een korte brand verwoest. De brand ontstond rond half zeven. Door snel optreden van de brandweer, die in eerste instantie met een nevel- spuit trachtte het vuur te blussen, kon de schade beperkt blijven Hoeveel deze bedraagt is niet bekend. Ook over het ontstaan van de brand kon de brand weer geen zekerheid geven Judith Terlingen in Midgard MIDDELBURG - Zaterdagavond (vanavond) is er in Midgard weer een muzikaal cafc. dit keer met medewer kingvan Judith Terlinghen uit Rotter dam. Haar repertoire bestaat uit Nederlandse chansons, voornamelijk van eigen hand maar ook van anderen zoals Wilmink, Andreus. Patten. Dorresteijn en Vro- man. Ze begeleid zichzelf op gitaar en gitaar- luit. Judith Terlinghen treedt regelmatig op met o.a. Peter Schaap. Dimitri van To ren. Micheal Chapman. Robert en Anja Lindt, Ramses Shaffy. Jerome Reehuis en in het voorprogramma van Neer- lands Hoop. Het optreden in Midgard begint om ne gen uur. •ZEEBRA VAN 4 T/M 7 A UGUSTUS tweede keer dat het duo Brinkman-den Boer in Zeeland een beurs organiseert De eerste keer dat ze iets dergelijks op polen zette was in Goes: de Expo Goes. Die beurs is zo'n succes geworden dat de middenstanders uit Krabbendijke de heren Brinkman en Den Boer hebben gevraagd zo'n tentoonstelling ook in hun dorp te organiseren. De hele zaak is daar nu organisatorisch rond. De heer Den Boer verwacht in totaal zo'n tien duizend bezoekers, „maar als het er vij. fuizend worden zijn we ook tevreden". De heren Brinkman en Den Boer heb ben inmiddels al weer een nieuwe beurs op hun programma Half november wil len ze in de veilinghallen in Middelburg een Expo organiseren In het voorjaar van 1977 zal iets dergelijks in Zierikzee MIDDELBURG - Drs. J. W. de Vletter, medewerker van het bureau Planning en Ontwikkeling van degemeente Mid delburg. is met ingang van 1 augustus benoemd bij hetProjectbureau Almere van de Rijksdienst voor de I Jsselmeer- polders te Lelystad. De heer De Vletter wordt bij dit bureau hoofd van de vakgroep planning. ORGANISATOREN VERWACHTEN ROND 10.000 BEZOEKERS KRABBENDIJKE- Van woensdag 4 tot en met zaterdag 7 augustus wordt in Krabbendijke de Zeebra (Zeeuws- Brabantse) huishoudbeurs gehouden. De middenstandsmanifestatie vindt plaats in de veilinghal van Krabben dijke. Er hebben zich tegen de veertig standhouders aangemeld. Het grootste deel van de standhouders komt uit Krabbendijke. De rest is afkomstig uit alle delen van het land. Op de beurs zijn bijna alle branches vertegenwoordigd. De Zeebra is op woensdag 4. donderdag 5 en vrijdag 6 augustus geopend van half gebeuren twee tot tien uur. Zaterdag 7 augustus kan het publiek er terecht van tien tot zes uur. De officiële opening van de Ul'gEICO/ICC/'t UOOV beurs vindt woensdag 4 augustbs om Chnrlpv do Wnlff half twee plaats door burgemeester mr es UL rr Ulfj C. Pijl Hogeweg. Op woensdag- en vrij- MIDDELBURG - Onder auspiciën van dagavond treedt het muziekgezelschap de Stichting Orgelcentrum wordt op Concordia uit Krabbendijke op. Zater- dinsdag 27 juli a.s. in de Nieuwe Kert dagavond is er een drive-in show met te Middelburg een orgelconcert gege- medewerking van Opus 7 uit Goes. De ven door Charles J. de Wolff, organisatoren, de heren O. Brinkman en Het programma dat hij zal uitvoeren A. den Boer, hebben nog een aardig- luidl. Grote Fantasie over Ein fester heidje bedacht. Wie het gewicht raadt Burg (Max Regeri. Andantino iCesar van het varken, dat tijdens de beursda- Franck) choral nr. 2 'Cesar Franekl gen bij de ingang van de veiling staat, vanaües over 'Veni Creator Spiritus" knjgt het dier geslacht en al thuis be- Durufléi. Mandala (A Jolivet), Ko- zorgd. De individuele standhouders raalvoorspel 'Schmücke dich o liebe zorgen ook nog voor wat aardige attrac- Seele- ((J s Bach) en Fantasie en Fuga ties. Het is niet allemaal commercie wat in gmoll (J. S Bach). Het concert begint de klok slaat. Zo zullen er op de beurs om 20.OO uur stands staan van instellingen als het Leger des Heils en de Nederlandse Her vormde Kerk. De gemeente Reimers- waal heeft ook een stand. Het is voor de VOORAL IN TREK VOOR RECREATIEWONINGEN Vodago Goes bezocht de Poolse ambassade MOTIVERING AANGETAST MIDDELBURG - De rijkspoli tie in het district Middelburg ondervindt veel last van valse alarmeringen via alarminstalla ties die door verschillende be drijven op de markt worden ge bracht en die vooral in trek zijn bij eigenaren van tweede wo ningen en recreatiewoningen. Vele van deze comfortabele richting zijn jaarverslag ■oningen, die vaak van 1 zeer waardevolle in- zijn volgens het 1975 van de rijkspoli tie via alarmeringsapparatuur bevc ligd tegen inbraak. Maar daardoor neemt ook het aantal valse meldingen toe. Het is de politie niet duidelijk of dit nu een gevolg is van inferieure kwaliteit of van een onjuiste bediening. Gebleken is in elk geval wel dat dergelijke installaties vaak zonder voorkennis van de politie worden ge programmeerd op het alarmnummer van de politie. Op deze wijze kreeg de meldkamer van de rijkspolitie in Mid delburg in 1975 64 maal een vals alarm. GOES - Donderdagmiddag heeft een afvaardiging van het bestuur van dc volksdansvereniging Goes (Vodago) een bezoek gebracht aan de Poolse Ambassade. Zij waren hiervoor uitge nodigd in verband met de nationale feestdag, die elk jaar op 22 juli in Polen wordt gevierd. Tijdens de receptie, die plaats vond in de Poolse ambassade, werd een aantal' gesprekken gevoerd met culturele atta- De bedoelde apparatuur zorgt bij alarm chés van verschillende buitenlandse automatisch voor een telefonische ver- ambaassades. binding met de politie, die dan via een ook was de Poolse groep uit Krakaw. bandje het adres te horen krijgt Deze die Nederland bezoekt op uitnodiging automatische verbinding kan zonder van de Nederlandse folkloristische ver- medeweten van de politie zelf tot stand eniging, aanwezig. Metenkele bestuurs- worden gebracht. „Door deze gang van leden van de Poolse groep werd gespro- zaken wordt een goede motivering van ken over de eventuele reis. die Vodago het politiepersoneel ten aanzien van alarmmeldingen ten zeerste bemoei lijkt". aldus het jaarverslag. In hoeverre de politie hierop kan blij ven reageren, is thans nog een vraag. Wellicht moet worden gekomen - al dus de rijkspolitie - tot een verbod om het politie-alarmnummer recht streeks te programmeren. ZATERDAG 31 JUNI VLISSINGEN - De Zeeuwse Ringrijdersvereniging houdt in samenwerking met het Vlissingse Aktie Fonds en de gemeente Vlissingen op zaterdag 31 juli op de Stenen Beer in de omgeving van de Milhelminastraaat in Vlissingen een grote ringrijderij. Men start om acht uur 's morgens. WEDSTRIJD MET SJEZEN Vlissingen. drs. Th J wesiernout. ae ereprijzen uitreiken. Om acht uur 's avonds zullen de verdere prijzen wórden uitgereikt De plaats voor deze prijsui treiking moet nog worden bepaald Bij de vrije wedstrijd wordt door elke deelnemer dertig beurten verreden De Laatstetien beurten worden geteld voor de stnjd om de wisselbekers, in totaal negen Voor de strijd om het 2e klas kampioen schap kunnen alle korpsen zich aan melden mits zij niet deelnemen aan de ere- en le klas kampioenschappen Er hebben zich voor deze wedstrijd acht tien korpsen aangemeld en zeven Indi viduele ringrijdens De korpsen, die op de eerste en tweede plaats eindigen promoveren naar de eerste klas.De twee eerste korpsen ontvangen een beker van de Zeeuwse Ringrijdersvereniging. ter wijl voor de beste ringrijder een wissel beker beschikbaar is gesteld door de voormalige gemeente Gnjpskerke Desjezenringnjderij begintom tien uur. De sjezen zullen worden versierd met natuurlijke bloemen en planten. Voor degene die de meeste ringen steekt is een beker beschikbaar gesteld door het Vlissings Aktie Fonds. In de bijruimte van de kapel van Sint Maarten in het Walchers landelijke Hoogelande exposeert de Hamburgse kunstenaar Volker Ritters tot eind juli grafisch werk. Het ls behalve een rustig sympathieke ook een goede tentoonstelling waarin het (Nederlandse) landschap centraal staat. Ritters werk heeft bepaald boeiende kanten. Hij toont zich eerst en vooral een knap ambachtsman die de verworvenheden van zijn kunst en kunnen heel afgewogen inbrengt in wat hij wil meedelen. Die mededelingen dan hebben voornamelijk betrekking op liefde en gevoel voor het land dat hij 'beschrijft' en voor het vak dat hij - met elan - beoefent. Hij ontkomt in een aantal, naar ik aanneem wat vroegere bladen, evenwel niet aan een al te grote gebondenheid aan de technische ambachtelijkheid. Die blad en blijven wat hangen in de techniek, zonder dat het overigens vervelend is. In zijn recente wat grotere en steviger aanpak vervalt dit soort acade misme volledig en krijgt men ook de kans kennis te maken met een eigen, aantrekkelijke schriftuur waarin meer hedendaagse accenten de haast 'klas sieke' sfeer van dit werk aangenaam aanvullen Er is met betrekking tot het grafisch werk van Ritters gesproken in termen als 'Rembrandtthiek' en 'herinnerend aan de oude Hollandse meesters'. Voor zover het met Rembrandt te maken zou kunnen hebben, zie ik de gelijkenis eerder in de geest en de sfeer dan in de techniek. Volker Ritters toont een grote verscheidenheid aan technieken: etsen, aqua rellen, gouaches, steendrukken en ook wat 'zilverstifttekeningen' (waar het basismateriaal sterk meespreekt). Een aardige tentoonstelling in een aardig, klein cultureel centrum. Dagelijks te zien van twee tot zeven uur. De kapel van Sint Maarten is te vinden op een kruising van wegen tussen Middelburg en Bigggkerke (Hoogelandseweg) en Grijpskerke-Koudekerke. volgend jaar naar Polen hoopt te ma ken. Volgende week donderdag zal de culturele attaché van de Poolse ambas sade Z Szczepanski naar Goes komen om aanwezig te zijn bij de opening van de expositie Poolse kunst. Autopuzzelrit te Kamperland KA M P E R L AN D -Wo en sd aga vond werd in de omgeving van Kamperland en Wissekerke een autopuzzelrit ver reden. die was georganiseerd door de M.A.C. 'De Bcvelanden'. Aan de start verschenen 124 auto's met bemanning. Er werd gestart bij het restaurant 'Het Veerse Meer' aan dc jachthaven te Kamperland. Dat deze rit een ware puz- zelrit bleek te zijn. bewees dat de eerste prijswinnaar toch nog meer dan 100 strafpunten had en zeven controles had gemist. De prijsuitreiking was in het restaurant 'Het Veerse Meer', waarna men nog en kele uurtjes genoeglijk bleef nakaarten. Kreekloop te Westkapelle WESTKAPELLE - Maandag houdt de WV Westkapelle een kreekloop. De start is 's avonds om 19.00 uur op de hoek van Jacob Brasserstraat, waar ook gelegenheid tot inschrijving is. OOSTKAPELLE - Tijdens de halve finales van het jeugdtoernooi LTC De Sprink in Oostkapelle zijn vele verras singen te noteren geweest. Opvallende feiten zijn de overwinningen van Wilma Kupfer en Robert-Jan Pennarts op respectievelijk Marjoieine Bogaert en Erie Pietersz. Wilma Kupfer won zeer verrassend met uitstekend spel van Marjoieine Bogaert met 6-3, 6-0, terwijl Robert-Jan Pennarts eveneens Wilma Kupfer speelt de finale meisje senkel tot en met 14 jaar tegen Lonia Tesselaar, die zeer regelmatig, vooral door haar sterke forehand, van Marie- Louise Maasdam won met 6-4,6-2, Pen narts speelt bij de jongens van dezelfde leeftijdscategorie tegen de sterke Ha rold Houg. die weer een uitstekende overwinning op zijn naam schreef door Peter Wattel met 6-2. 6-2 te verslaan. Ook bij het meisjesenkel tot en met 16 jaar viel een grote verrassing te noteren. Jacqueline Berier versloeg favoriete Marianne Pennarts in drie sets 6-2, 3-6, 6-2, zodat drie meisjes op de eerste plaats eindigden. Toch won Marianne Pennarts voor Judith van Boven en Ja- queline Berier, mede door haar ene set winst tegen Jacqueline. Bij de jongens tot en met 16 jaar is een met-Zeeuwse finale tussen Kees der Weduwe uit Castricum em Jan Willem Dop uit Maarheze uit de bus gekomen. In de jongste leeftijdsgroep speelde Hugo Sandberg zich verrassend in de finale door een nipte overwinning op Mario Titiheru met 9-7 in de derde set. Hij speelt tegen Jimmv Salawane. die in de halve finale Berd Kónig met 6-1, 6-0 versloeg, Vandaag (zaterdag) beginnen de finales van de dubbels om half tien, waarna de enkelspelfinales om 12 uur volgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 28