Met vervalst paspoort bank opgelicht: zes maanden cel Bloedproef kan aanzienlijk in voordeel verdachte zijn Werf kampen9 naarSt. Joanna P. J. BOM: „OPHOUDEN KOST TOCH WEL 'N BEETJE MOEITE Verordening voor de recreatiewoningen in alle kernen Hulst BANK IN DORDRECHT KEERDE F 8000 UIT Ruiten met witte verf beklad Na dertig jaar gemeentepolitiek Kortgene Weg vrijmaken voor opvolger VRIJDAG 23 JULI 1976 MIDDELBURG - Het geld was hen in Amsterdam als los zand tussen de vingers doorgelopen. Achtduizend gulden, zo gewonnen, zo geronnen. De winst was via dubieuze en strafbare wegen bin nengestroomd. In Dordrecht meldde zich de Vlissinger L. S. bij een bank met een vervalst paspoort, waaruit men achter het loket moest afleiden dat hij de Vlissinger H. was die via een kwitantie achtduizend gulden kwam innen. De bank verifieerde het en de zaak bleek te kloppen: de Vlissinger 'H.' kon met 'zijn' achtduizend gulden het gebouw verlaten. VLISSINGERS LIETEN GELD IN AMSTERDAM SNEL WEGVLOEIEN cheerde hij meer dan vierduizen d gul den. 3500 en heen bedrag van 600: heling, want hij wist dat het geld door diefstal was verkregen. Tegen L. eiste de officier één maand voorwaardelijke gevangenisstraf met twee jaar proeftijd en een boete van 1000 tegen S. - met het element van recidive op de achtergrond - zes maanden gevangenisstraf en tegen de De P. twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf met twee jaar proef tijd en een boete van 500. S. en De P. werden conform de eis ver oordeeld. Nadat mr. Brinkman als raadsman van L. naar voren had ge bracht dat het voor zijn cliënt een één malige zaak betekende, bepaalde poli tierechter mr P. van Empel voor deze Het gebeurde in september van het vo rig jaar. toen de Vlissingers J. L., C. de P. en genoemde S. hadden samenge werkt om een paspoort van H. te laten ontstaan. De P. stelde zijn eigen pas poort beschikbaar. S. verwijderde met radeervloeistof de gegevens en L. schreef de nieuwe naam er in. Toen donderdagmorgen de politierech-, ter te Middelburg de zaak moest behan delen - alleen L. was op de zitting ver schenen - bleek dat 8. de initiatieven had genomen. De P. had alleen zijn pas poort 'ingebracht' en was een meeloper in het geheel, die later 'een loer' werd gedraaid doordat hij van de buit maar 1000 kreeg. Hoewel S. de initiatieven nam, zo zei officier van justitie mr. A. P. Besier m zijn requisitoir had L. een vlij tig aandeel in de vervalsing en tou- Tentoonstelling in galerie 'Contrast' MIDDELBURG - In galerie Contrast aan de Balans in Middelburg houdt de kunstschilder Cor ter Brugge een ten toonstelling. De expositie opent morgen (zaterdag) en duurt tot en met 3 augus tus. De Ruyter-expositie te Vlissingen trok tweeduizend bezoekers VLISSINGEN - De tentoonstelling over Michiel de Ruyter in het stedelijk museum te Vlissingen heeft tot nu toe reeds meer dan 2000 bezoekers ge trokken. Een aantal waar gemeente archivaris N. Veldhuis zeer tevreden mee is, mede gezien het warme weer van de laatste tijd, wat nu niet direct tot museumbezoek uitnodigt. De ten toonstelling is sinds 1 juli geopend en blijft te zien tot eind augustus. De heer Veldhuis heeft de indruk, dat de tentoonstelling, waarop de jonge De Ruyter centraal staat, veel gerichte be langstelling trekt. Dat wil zeggen, dat de meeste mensen de expositie niet uit verveling bezoeken, maarjuist omdat ze belangstelling voor het ontwerp heb ben: Belangstelling is er ook voor de tentoonstelling van de zijde van de be jaarden uit het Vlissingse bejaardente huis Ter Rede'. In groepjes zullen ver schillende bewoners van het tehuis in augustus een bezoek aan de expositie brengea Milieugroep oneens met rapport over vliegveld Brabant FIJNAART - De Vereniging Milieu- beheeren Leefbaarheid West-Brabant is he t volledig oneens over de vestiging van een regionale bedrijfsluchthaven in West-Brabant. Het rapport concludeert dat een derge lijke luchthaven heel goed in Din tel oord zou kunnen worden gevestigd. Het NEI had de opdracht tot de studie onder an dere van het gemeentebestuur van Rot terdam. Volgens de milieugroep ontbreekt in het rapport een systematisch onderzoek naar milieu-effecten van de vestiging van een luchthaven en ook een onder zoek naar de effecten die zouden uit gaan op de leef- en werkgewoonten in West-Brabant Daarnaast vindt de mi lieugroep dat een werkgelegenheidsa- nalyse niet had mogen ontbreken. De groep heeft de indruk dat Rotter dam. door aan te dringen op een be drijfsluchthaven in West-Brabant, pro beert de lasten van de luchthaven Zes- "tienhoven af te wentelen. MIDDELBURG - In Middelburg zijn in de nacht van woensdag op donder dag kladderaars actief geweest, die het blijkbaar gemunt op verkopers en verzamelaars van opgezette dieren. Zowel op de ruit van een woning aan de Nieuwe Vlissingseweg als op een etalageruit van een winkel in de Korte Delft werd met witte verf de tekst 'dit is ook massamoord' geschilderd. Op beide adressen stonden opgezette die ren achter het raam. De winkel in de Korte Delft, eigendom vanP J van H was een nacht eerder al doelwit van vernielingen aan ruiten. Van de bekladding van de ruit op de Nieuwe Vlissingseweg werd aangifte gedaan door de familie M. de voordeur van de naastgelegen woning van de fa milie V. werd tevens met een grote hoe veelheid van dezelfde witte verf be smeurd. De verf was 's morgens slechts met grote moeite te verwijderen. De voordeur was niet meer schoon te krij gen. Van de zijde van de Middelburgse poli tie werd meegedeeld dat men nog geen daders op het spoor is. „Omdat dit soort dingen nog steeds verboden is, stellen we uiteraard een onderzoek in," aldus een woordvoerder degevraagd. Vlissinger het vonnis op zes weken ge vangenisstraf. waarvan drie weken voorwaardelijk met twee jaar proeftijd S. werd voorts veroordeeld tot twee boe ten van elk honderd gulden omdat hij zonder rijbewijs had gereden en was doorgereden na een aanrijdinkje zonder zich bekend te maken Flessentrekkerij Voor flessentrekkerij werd de in Mid delburg verblijvende, thans m Breda gedetineerde K. S. veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf. In verschillende winkels in Middelburg had S. allerlei luxe gebruiksartikelen gekocht zonder dat betaling volgde. Zo wist hij ach een tuner-versterker te verwerven, platenspelers, een cassette deck, luidsprekerboxen en een filmpro jector. Een aantal feiten van „wat zoal boven water was gekomen." aldus de of fïcier van justitie, die in deze zaak drie maanden gevangenisstraf had geëist. Van een ander Vlissings trio, dat gis termorgen voor de politierechter ver scheen had A. B. in januari van dit jaai eenu taxibedrijf in zijn woonplaats 'af geholpen' van een aantal gereedschap pen. Met hem verschenen J. van O. J. K wegens heling voor de politierechter. De eerste had een hydraulische pers met hulpstukken van B. overgenomen; K had zich schuldig gemaakt aan heling van een boormachine en een slijptol Alle drie werden conform de eis veroor deeld, B. tot een boete van 300 en twee staan. weken voorwaardelijke gevangenisstraf met twee jaar proeftijd. Van O lot een boete van 200 gulden en K tot een boete van 150. Met laatstgenoemde had de justitie nog een ander appeltje te schillen, omdat hij op 15 april in zijn woon plaats met een auto had gereden, ter wijl een ontzegging van de rijbe voegdheid liep. Voor K. liep dit con form de eis uit op één week gevange nisstraf en verbeurdverklaring van de auto. die een waarde had van ongeveer zevenhonderd gulden. De diefstal van L. B. m de nacht van 21 april j.L in zijn woonplaats bij Miro- Vlissingen droeg weinig professionele sporen Hij gooide een ruit in en ging toen met enkele onbetekenende zaken - onder meereen peperkoek - aan de haal. Hij zal een boete van ƒ300 (conform) moeten betalen en Miro de schade moe ten vergoeden, een bedrag van bijna tweehonderd gulden. Een plaatsgenoot, L. de W., kwam zich verantwoorden voor het feit dat op 16 maart een kenteken bewijs van een vriend had geleend om daarmee de voorruit van zijn eigen auto te sieren. Dat leverde een boete van 150 op De W. zal voorts veertig gulden moeten opbrengen voor een gladde band aan de wagen. Doorrijden na een aanrijdinkje met een geparkeerde wa gen op de Goulevard m Vlissingen kwam de Souburger M. van der Z. con form de eis op een boete van 100 te Het gebouw van het voormalige Goese ziekenhuis 'Sint-Joanna'. (Slot van pag. 1) accommodatie nodig en therapie ruimten", aldus de heer Griep. De geneesheer-directeur (in augustus '73 als zodanig benoemd) van de Werf- „Het beddenhuis hoeft niet zoveel aan gepast te worden, dat kan met geringe kosten ingericht worden. Wel missen we er een aantal overdagvoorzieningen, die moeten we erbij bouwen", volgens de kampen wijst erop dat oorspronkelijk opzet tot nu toe zal het oudste gedeelte KORTGENE - PvdA-er P. J. Bom (64) uit Kortgene stopt met de actieve gemeen- Copdripkpiird tepolitiek. Dertig jaar achtereen heeft hij een belangrijk stempel gedrukt op het o 99 gemeentelijk beleid in Kortgene: 28 jaar als wethouder en de afgelopen 2 jaar als 'gewoon' raadslid. Bom houdt er tussentijds mee op om ruimschoots voor de raadsverkiezingen van 1978 de weg vrij te maken voor zijn opvolger, zodat die voldoende gelegenheid krijgt zich in te bevolking. Volgens Bom is het een weloverwogen besluit geweest Een belangrijke rol speelde het feit dat bij een nieuwe rit waarschijnlijk drie leden van de vier man sterke PvdA-fractie niet terug zul len komen A. Welleman, J. Geelhoed en Bom zelf). „Het is geen plotselinge zaak geweest. Al begin dit jaar heb ik in de fractie meegedeeld dat ik af wilde tre den, opdat men tijdig met de gevolgen rekening zou kunnen houden," vertelt Bom. „De fractie benaderde mijn opvat ting positief." Een ander punt dat meetelde is de lange periode waarin Bom zich 'temidden van gemeentebestuurlijke bezigheden' - zoals hij het in zijn ontslagbrief om schrijft - heeft bevonden. Dertig jaar vindt hij. mede gelet op zijn leeftijd, wel letjes. Bom benadrukt dat hij niet weg gaat om het lidmaatschap van de raad. na vele jaren wethouderschap, hem is tegengevallen „Ik ben absoluut niet ge frustreerd door de wisseling van stoel. Ik heb ook als raadslid zeer zinvolle dingen kunnen doen Het kostte me op zichzelf niet in het minst moeite om op de stoel van raadslid te gaan zitten," aldus Bom. De voornaamste reden waarom hij na de verkiezingen van mei 1974 terugkwam als raadslid lag - zo stelt Bom - in de verplichtingen die hij als lijstaanvoer der ten opzichte van de kiezers voelde. „Daarom heb ik het twee jaar willen volhouden," zegt hij. Bom is van plan om zich in de toekomst niet meer met gemeente-politieke zaken te bemoeien. „Als je met een hoofdfunctie stopt, dan moetje de rest ook neerleggen vind ik," betoogt de Kortgeense PvdA-er. Wel blijft hij nog enkele functies in het maatschappelijk leven vervullen, zoals voorzitter van de Rabo-bank Colyn- splaat („Over 2 jaar hoop ik 35 jaar be stuurslid te zijn," zegt Bom), voorzitter van het pensiontehuis te Kortgene en bestuurslid van het boekhoudbureau van de ZLM. Compensatie Raadslid Bom geeft toe dat het ophou den met de gemeentelijke zaken hem wel de nodige moeite kost. „Ik vraag mij af of ik voldoende compensatie kan vinden voor het wegvallen van de last die ik altijd - met graagte - op de schouders genomen heb. Misschien dient zich nog wel iets aan," vertelt Bom. „Ik ben tenslotte altijd vrij ac tief geweest, ik heb een tijd gehad dat ik 25 functies op een rijtje kon zetten. Ik zit nu dus met een aantal uren die ik vrij krijg. Of ik daar een goede be stemming aan kan geven weet ik nog niet. Om nu nog te gaan studeren, dat is ook weer zowat. Maar ik wil niet zo maar blijven zitten." Wanneer Bom definitief afscheid zal nemen van de gemeenteraad Kortgene is nog niet bekend. Dat hangt mede af van het moment waarop de opvolger kan worden geïnstalleerd en wie de zetel gaat bezetten moet door de PvdA nog worden bekeken. Zekeris, dathij nog dit jaar vertrekt. Bom deed voor heteerst in 1946 zijn intrede in de gemeenteraad van Kortgene. Hij werd meteen gekozen tot wethouder en bleef dat tot septem ber 1974 Een groot deel van die tijd trad Bom ook op als loco-burgemeester en dat tikte vooral aan tijdens de burgemeester-loze periode die Kort gene in de jaren zestig gedurende twee jaar kende, juist toen de ontwikkelingen rond het Veerse Meer goed op gang kwamen. Bom heeft zelf nooit naar de burgemeesterspost willen solliciteren. „Het is mij in december 1965 bij de ope ning van de Zeelandbrug wel gevraagd door de toenmalige minister van bin nenlandse zaken," herinnert Bom zich. „Ik heb toen gezegdnee, ik ben een man ■erken en zich bekend te maken bij de die eigenlijk zijn carrière achter de rug heeft. Ik zie niet op tegen het werk. maar ik wil niet een jongere kerel die nog aan zijn carrière moet beginnen in de weg staan." Overigens werd die nieuwe bur gemeester uiteindelijk geen 'jongere ke rel', maar de heer P. J Evers die onlangs met pensioen vertrokken is. Zijn aftreden als wethouder was een ge volg van een kwestie over een verorde ning voor tweede woningen. „Ik was er voor 100% van overtuigd dat die veror dening er moest komen, al voelde ik aan dat het moeilijk lag, niet in de laatste plaats in m'n eigen fractie. Voor mij was he t wel een zware pil d at twee leden van die fractie mij niet wilden volgen, ook al P. J BOM ben ik van oordeel dat een raadslid vol komen vrij moet zijn om zich een eigen mening te vormen. Ik heb daar wel pijn van gehad," aldus Bom Toen de veror dening na veel praten in de gemeente raad aan de orde kwam (de verkiezingen waren achter de rug. maar de oude raad zat er nog), bleek het voorstel van het college van b. en w. niet haalbaar te zijn. „Ik heb tijdens een schorsing gezegd dat ik overwoog bij niet aannemen van de verordening mijn wethouderszetek eraan te geven. Dat wist dus ieder raads lid. Maar de verordening werd niet aan genomen. Daar heb ik over nagedacht en ik moest concluderen dat ik op dat belangrijke punt de steun van de raad miste. Je ziet het dan niet meer zitten." stelt Bom. „De ben naar mijn fractie voorzitter gestapt en heb mijn besluit om af te treden meegedeeld. Dat is vrij gemakkelijk aanvaard, er is tenminste geen aandrang op me uitgeoefend, noch van de eigen partij, noch van anderen, om te blijven en een oplossing te zoeken. Ze namen het en daarmee uit. Ik heb mezelf er dus bewust uitgewipt." Bom smaakte overigens het genoegen om als raadslid (samen met twee partij genoten en de CHU-er F. A. Klassen) een voorstel in te dienen voor een 'ror- dening tweede woningen, dat mt 7 tegen 4 stemmen werd goedgekeurd. „Die verordening blééf in m'n kop han gen. Degenen die me kennen weten dat ik door dat verlies eigenlijk alleen maar gestimuleerd werd om toch die verorde ning m het belang van de gemeenschap op tafel te krijgen. Dat is na veel vijven en zessen gelukt. In februari '76 gaven gedeputeerde staten bericht van geen bezwaar." aldus Bom. Na dat laatste "wapenfeit' vond hij zijn tijd gekomen: „Het is van belang dat anderen zich kunnen inwerken. Mijn periode - en het is voorwaar een lang durige - zit erop." veel patiënten uit oostizuid-Beveland, Zeeuwsch-Vlaanderen en West-Brabant kwamen. Dat is in de loop van de tijd sterk veranderd, mede door nieuwbouw op andere plaatsen. Nu zijn er in de Werfkampen in hoofdzaak mensen uit Zuid- en Noord-Beveland, Schouwen- Duiveland en ongeveer 25 uit Walche ren. „De ligging ten opzichte van het ge bied waar de patiënten vandaan komen is niet gunstig. Het ligt aan de rand van de regio. Voor ons was dat reden genoeg om te zeggen: we moeten zo centraal mogelijk in de regio zien te komen", be toogt dokter Griep. De keuze voor Goes ligt volgens de heer Griep enigszins voor de hand, omdat er in die plaats al enkele voorzieningen van Samivoz aanwezig zijn: het verzor gingshuis Sti-Maarten in de Groe en het verpleeghuis voor somatisch zieken Ma ria Terweel. Deze huizen vallen onder de stichting katholieke verpleeghuizen midden-Zeeland, die is aangesloten bij Samivoz. Sinds 1 januari 1975 treedt de heer Griep er ook op als geneesheer- directeur. „Het is het beste dat de Werf kampen in de buurt van de andere hui zen komt Dat is economisch en be-- stuurlijk gezien veel beter", verklaart de heer Griep. „Er komt bij dat St.-Joanna leegkomt en dat kunnen we helemaal gebruiken voor de Werfkampen. Het zal wel noodzakelijk zijn om in het ziekenhuis straks de nodige verander ingen aan te brengen. Dokter Griep: gebroken worden. Er komt daar tuin of parkeerterrein. De overdag-voorziening zal zo centraal mogelijk ten opzichte van alle huizen worden neergezet, zodat bijvoorbeeld van één keuken gebruik gemaakt kan worden. Wel zullen de be woners van de huizen gescheiden blij ven. omdat samenvoeging van mensen uit het verzorgingshuis en geestelijk ge stoorden aanleiding geeft tot proble men. Dokter Griep vindt het echter van groot belang dat er in een gebied allerlei voorzieningen komen die op elkaar aan sluiten. De geneesheer-directeur benadrukt dat de uitvoering van de plannen geheel en al afhankelijk is van wat er met het zie kenhuiscomplex gaat gebeuren. Het ziekenhuisbestuur heeft in ieder geval positief op de plannen gereageerd. Mede daarom kan al begonnen worden met het inrichten van de aangepaste woon vormen in de boomgaard. Wat er met het Werfkampen-complex in Rilland- Bath gaat gebeuren, is niet bekend. De heer Griep veronderstelt dat het in ieder geval geen functie op het gebied van de volksgezondheid meer zal krijgen. CONCERT TE NOORDGOUWE UITGESTELD van ziekenhuis de Bevelanden-zuid af- Organist Jan Hora concerteert in Middelharnis MIDDELHARNIS - Zaterdag (niet zoals oorspronkelijk was aangekon digd 31 juli) geeft Jan Hora, organist te Praag, een concert op het orgel van de Grote Kerk te Middelharnis. Dit con cert gaat uit van de stichting kerkcon- certen Goeree-Overflakkee. Deorganist Jan Hora maakt momenteel een tournee door Nederland. Het con cert te Middelharnis is het laatste van deze concertreis. In een recensie over het concert wat Jan Hora afgelopen week in Rotterdam gaf kenschetste de recencent zijn orgelspel als „muzikaal, virtuoos en zeer gedegen". Jan Hora is organist van het stadhuis te Praag en leraar aan het conservatorium aldaar. Hij maakte verschillende tournees door verschillende landen, vele radiopro gramma's en enige grammofoonplaten. NOORDGOUWE - Door handletsel van Het programma dat Jan Hora zaterdag één der medewerkers kan het concert brengt, bestaat uit werken van onder door A. den Boer, J. Loubert en J. Ver anderen Jan Zach, J. S. Bach en Brahms speek, dat maandag in Noordgouwe zou en hij besluit met de vierde sonate van worden gegeven niet doorgaan. Het Mendelssohn. Het concours begint om concert is tot een nader te bepalen da- acht uur. turn uitgesteld. BEN W KOMEN TEGEMOET AAN KRITIEK UIT DE RAAD EERST SLECHTS DRIE DORPEN HULST - Het college van burgemees ter en wethouders van de gemeente Hulst wil de verordening op de recrea tiewoningen in alle kernen van de ge meenten van toepassing laten zijn. Het college komt hiermee tegemoet aan de opmerkingen gemaakt in de raadsver gadering van 26 februari van dit jaar, toen de verordening op de recreatie- OFFICIER VAN JUSTITIE MR BESIER: PROFIJT VAN UITSLAG VAN 1,22 PROMILLE MIDDELBURG - De bloedproef kan aanzienlijk in het voordeel van een verdachte van rijden-onder-invloed werken. Officier van justitie mr. A. P. Besier wees hierop donderdagmorgen, toen tijdens de zitting van de politie rechter te Middelburg de zaak van de Goesenaar J. V. in behandeling kwam. Het rijden van V. was op 7 maart de politie in Middelburg erg opgevallen. Hij reed slingerend, de wagen maakte schokkende bewegingen en het geheel leverde duidelijk een beeld op van 'een gevaar op de weg.' Voor de inwerkingtreding van de '1 november-wet' zou dit voor de Goese naar zonder twijfel op onvoorwaarde lijke gevangenisstraf zijn uitgelopen. V. onttrok zich niet aan de - verplichte - bloedproef en de uitslag daarvan (een bloedalcoholpromillage van 1,22) was eigenlijk niet in overeenstemming met zijn rijgedrag. De bloedproefuitslag werkte wel in het voordeel van de man. Bij een dergelijk betrekkelijk laag pro millage - men trekt een grens bij 1,5 promille - wil de justitie nog wel eens overgaan tot het opleggen van een voorwaardelijke gevangenisstraf, ge koppeld aan een geldboete en een rij ontzegging. Hiervan profiteerde gister morgen de Goesenaar, die politierech ter mr P. van Empel een week voor waardelijke gevanisstraf met een proef tijd van twee jaar hoorde vonnissen, een boete van ƒ750 en drie maanden niet rijden De officier van justitie had de zelfde straf geëist, echter met vijf maan den ontzegging van de rijbevoegdheid. Bij de Westkappelaar P G. werkte in zijn voordeel, dat hu zich bij zijn aan houding. op 25 maart in Koudekerke, byzonder correct had gedragen. De uit slag van de bloedproef (1,59 promille) was juist boven de grens voor de on voorwaardelijke gevangenisstraf, maar m dit geval wilden officier en politie rechter rekening houden met het cor recte gedrag van G. en werd het vonnis- confonn de eis - bepaald op tien dagen voorwaardeüjke gevangenisstraf, een boete van duizend gulden en zes maan den niet rijden. Weigeren proef Hoe negatief het weigeren van de bloedproef echter werkt bleek uit de behandeling van enkele andere zaken. Zo werd E. van N. uit Vlissingen con form de eis veroordeeld tot vier weken gevangenisstraf, waarvan eéén week voorwaardelijk en vijftien maanden niet rijden. Op 14 februari, toen hij in zijn woonplaats een auio Oesiuurde, had hij nog wel meegewerkt. De bloedproefuitslag was toen 2,08 pro mille. Toen hij echter op 8 mei j.l. weer werd aangehouden weigerde hij de bloedproef. In hetzelfde 'weigeringsbootje' zat zijn plaatsgenoot L. S die op 16 februari na zijn aanhouding in Vlissingen - hij reed slingerend en met te hoge snelheid - verzet pleegde tegen de politie. Hij sa boteerde de blaasproef, aldus de officier in zijn requisitoir en zijn aanhouding liep uit op vijf minuten 'rukken en trek ken'. Nadat de officier drie weken ge vangenis en een jaar niet rijden had geëist bepaalde de politierechter het vonnis op 20 dagen gevangenis, waar van tien dagen voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en vijf maanden niet rij den. Weigeren van de blaasproef, weigeren van de bloedproef en verzet tegen de po litie waren de feiten, waarvoor L. M. uit Oud-Vossemeer zich moest verant woorden. Dat gebeurde in Hoogerheide, waar volgens N. een politieman hem bij de aanhouding zou hebben toegevoegd: „Zal ik je eens een kogel in je donder schieten." Dat in ieder geval de verhou dingen weinig innig waren bleek de vol gende dag, toen M, tegenover de politie verklaarde „Als ik naar m'n aard tewerk was gegaan had die surveillance-auto op z'n kop gelegen en die agenten er on der." Voor M. liep het mt op drie weken gevangenisstraf, waarvan één week voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en negen maanden rij-ontzegging voor waardelijk met twee jaar proeftyd met de voorwaarde, dat hy de eerste vijf maanden van de proeftijd niet in de weekends mag rijden. De Vlissinger B. de W. (bloedproefuitr slag 2,27 promille) werd conform de eis veroordeeld tot twee weken gevange nisstraf en negen maanden niet rijden. Op 15 maart had hij na alcoholgebruik in zijn woonplaats een auto bestuurd. Voor zijn plaatsgenoot H. K. was de bloedproef gunstig (0.88 promille) uit gevallen en dat betekende dat officier en politierechter wilden volstaan met een boete van 600. In de zaak van de bromfietser P. G. uit Souburg (11 april in Vlissingen aange houden, bloedproefuitslag 2,24 promil le) eiste de officier van justitie een boete van 150, maar de politierechter ging daarboven door G. naast de boete een rij-ontzegging op te leggen voor drie maanden. „Dan moetje maar niet zo'n stuk in je kraag drinken," vond de poli tierechter. Bij zijn aanhouding was G. bij het afstappen met zijn bromfiets om ver gevallen. Fietsen na teveel alcoholgebruik kwam de Souburger A. G. op een boete van honderd gulden te staan. De officier had in deze zaak een boete van 150 geëist. oningen werd vastgesteld. In dat •orstel werd alleen gesproken over kernen Holst. Sint-Jansteen en linge. B. en w. spraken toen niet van de overige Hulster kernen (graauw. Heikant en Nieuw-Namen en Kapel- lebrug), om ook daar de verordening op de tweede woningen van toepassing te laten zijn. Uit de raad kwamen kritische opmer kingen over het buiten schot laten van vier dorpen en b. en w. hebben hun standpunt over de toepassing van de re creatieverordening nu gewijzigd. Nu zal zowel voor Clinge, Hulst en Sint- Jansteen als voor Graauw, Heikant, Kapellebrug en Nieuw-Namen toe stemming aan het college moeten wor den gevraagd om een woning als tweede woonhuis te gebruiken. Hoe het college van b. en w. van Hulst tot deze gewijzigde opvatting is geko men, is niet bekend. In de raadscom missie voor de verordeningen en regle menten, waar de wijziging van de veror dening aan de orde kwam, zijn daar vra gen over gesteld. Er werd gevraagd waarom het college met betrekking tot de inhoud van deze verordening een zo grote ommezwaai heeft gemaakt. Voorts is de vraag gesteld of dit stand punt tot stand is gekomen op aanraden of op aanwijzing van hogerhand. B. en w. hebben deze vraag nog niet beant woord. Mogelijk gebeurd dat in de raadsvergadering van donderdag 29 ju li, als de wijziging van de recreatiever ordening aan de orde komt De gemeen teraadsvergadering in het stadhuis be gint om 19 uur. Graauwsedijk De raad zal zich in de vergadering ook moeten uitspreken over het voorstel om de Graauwsedijk te verbeteren. B. en w. schrijven in het voorstel die naangaande dat zo'n verbetering al vaak onderwerp van gesprek in de raad is geweest De verbetering van de Graauwsedijk zal inhouden dat de bestaande verharding zal worden vervangen door een nieuwe fundering met deklaag. De bestaande verharing zal onder de nieuwe deklaag worden verwerkt. Ook het trottoir langs de weg zal opnieuw worden aangelegd. De kosten van het werk zijn globaal ge raamd op 146.000 gulden. Voor het ver nieuwen van de deklaag en de fundering zal een bijdrage worden gevraagd aan het waterschap Hulster Ambacht en aan de cultuurtechnische dienst in Utrecht. De gemeente Hulst, zo rekenen b. en w, zal 36.000 gulden moeten bijdra gen in de verbetering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4