Kribbige statenvragen CDA over kernbeleid PPD bevreemd over onrust kernen beleid Midden-Zeeland 'Landbouwgrond Buitengebied Hontenisse aan grond gebonden agrarische bestemming geven' Reddingsdemonstratie bij Dishoek almanak Vernielingen in Middelburg Bromfietster gedood bij ongeluk in Sluiskil VRIJDAG 23 JULI 1976 NAAR AANLEIDING PUBLICATIE PPD RAPPORT MIDDELBURG - Het presidium van de CU A-fracties in de Zeeuwse staten-de heren H. Eversdijk. P. Everaert en C. Balkenende - hebben gs. een serie op kribbige toon geformuleerde vragen gesteld over de publicaties van deze week inzake de ruimtelijke ontwikkeling in Midden-Zeeland". Het gaat daarbij met name om de publicatie van een discussiestuk van de PPD over de indéling van de dorpen en steden in dit gebied naar 'groeitvpe' in de PZC en een reactie daarop van PPD-directeur ir. R. M. Th. Adriaansens in 'De Stem'. De vragenstellers verwijzen in hun toelichting naar de behandeling van de algemene nota 'bewo ningspatronen' in de staten eind april en zeggen, dat het CDA anders over het indienen van een motie over het begrip 'consolidatiekern' ou hebben gedacht als deze discussienota toen beschikbaar zou zijn geweest. 5. 'In het voorontwerp streekplan Oost-Zecuwsch-Vlaanderen en in het discussiestuk van de PPD ten aanzien van Midden-Zeeland werden term en begrip 'consolidatiekern' reeds gehan teerd voordat de staten van Zeeland over term en begrip hadden gespro ken. Is uw college niet met ons van mening dat hierdoor toch tenminste de indruk wordt gewekt dat een ambte lijke dienst zich prematuur met be leidsvormende denkbeelden tot der den richt, voordat de beleidsbepa lende gekozen vertegenwoordigers zich daarover hebben kunnen uitspre ken? In hoeverre houdt uw college in haar huidige planologische beleid reeds rekening met dit soort 'beleids vormende denkbeelden'? 'IS DE STATEN INFORMATIE ONTHOUDEN?' De CDA-statenleden vragen zich af of aan de staten 'uitermate belangrijk in formatiemateriaal is onthouden, waar door de discussies duidelijk werden beénvloed'. De discussie over de nota bewoningspatronen droeg een 'abstract karakter', aldus de statenleden, terwijl op dat moment 'al een uitgewerkt dis cussiestuk voor Midden-Zeeland be kend was' Voorts willen de statenleden weten of het 'gewoonte is, dat een pro vinciale dienst als de PPD fungeert als beleidsadviseur voor een intergemeen telijke instantie en daarbij tevens ad viezen Inwint van de gemeenten, zonder opdracht of overleg met uw college'. Daarnaast vragen zij zich af welke waarde moet worden toegekend aan de mededeling van de PPD-directeur. dat 's-Heerenhoek en Nieuwland geen con solidatiekern worden In de toelichting laten de statenleden weten, dat zij de publicaties deze week in de kranten 'met verbazing, later - na verkregen informatie-overgaand in er gernis' hebben gelezen. Zij dringen bij gs. aan op een 'spoedige beantwoording' van de vragen en laten weten te overwe gen op deze zaak in één van de komende statenzittingen terug te komen. Op de hoogte De vragen luiden: 1. Was uw college vóór de statenzitting van 26 april, waarin de discussienota bewoningspatronen werd behandeld op de hoogte van het in bovenge noemde publicaties besproken discus siestuk van de PPD ten aanzien van Midden-Zeeland? Is het juist, dat reeds geruime tijd voordat de discus sienota bewoningspatroon in de sta tenzitting van 26 april 1976 voor ken nisgeving werd aangenomen, de be doelde discussienota van de PPD ten aanzien van Midden-Zeeland in het bezit was van de werkgroep interge meentelijke structuurschets (en daar door indirect bij de colleges van b. en w.). waardoor - hoewel het stuk ver trouwelijk was - toch velen kennis droegen van de inhoud? 2. 'Indien vraag 1 bevestigend wordt beantwoord ook zal zou niet het ge hele college maar bijvoorbeeld slechts één gedeputeerde op de hoogte zijn geweest) is het college dan niet met ons van mening dat aan de staten uit ermate belangrijk informatiemate riaal is onthouden waardoor de discus sies duidelijk werde beïnvloed?' 3. 'Indien vraag 1 ontkennend wordt beantwoord, kan uw college dan me dedelen of het gewoonte is dat een provinciale dienst fungeert als beleid sadviseur voor een intergemeente lijke instantie en daarbij tevens ad viezen inwint (al of niet direct) van de gemeenten, zonder opdracht van of overleg met uw college en zonder rap portage aan uw college?' 4. 'Indien de PPD al dan niet direct met colleges van b. en w. overlegt (al dan niet in overleg met uw college) over een dermate gevoelig en belang rijk onderwerp, waarom dan niet de leden van de staten op de hoogte ge bracht, met name gezien tegen de ach tergrond van de disucissienota bewo ningspatroon? Deze discussienota Bewoningspatroon droeg immers een abstract karakter, terwijl op dat mo ment al een uitgewerkt discussiestuk voor Midden-Zeeland bekend was?' P EVERAERT ZEEUWSE Toerisme Het toeristenwezen - dat is toch ook een vreemd wezen, hoor. Zo stapte gistermiddag een mevrouw - hoorbaar uit het zuiden des lands - een bejaard, doch riant Domburgs hotel binnen, dat de leeftijd der zeer sterken heeft en dan ook moderne fratsen als een lift ontbeert. Ze stapte na een inventariserende blik op de omgeving - met koffers en al in een telefooncel en bleef daar ge ruime tijd staan wachten. „Mevrouw", vroeg tenslotte de dienstdoende receptioniste, naderbij tredend. „Mevrouw, wacht u op ie mand, die uw koffers naar boven brengt?" „Nee." sprak de mevrouw, „op de lift" Diezelfde mevrouw had na twee da gen strandgenot een brandende vraag voor de receptie. „Waar laten jullie nou al dat water als het eb is?" wilde ze weten. Als onbekend maar niet onbemind maakt. 6. 'De PPD heeft de werkgroep inter gemeentelijke structuurschets en daar door indirect de colleges van b. en w. - sommige colleges reageerden direct, anderen indirect, gevraagd om vóór 15 augustus 1976 te reageren op de discus sienota ten aanzien van Midden- Zeeland. Kan uw college mededelen welke colleges reeds hebben gereageerd en welke de reacties waren? Hoe is dit vragen van reacties te verklaren tegen de achtergrond van de uitspraak van de directeur van de PPD: (citaat De Stem 21 juli 1976) 'Op het moment dat wij de discussienota verstuurden, wasten we al dat hy verouderd was'0 Wordt hierdoor niet nodeloos veel onrust onder bevol king en bestuurders gezaaid0' Onrust 7. 'Is de mening van de PPD-directeur dat 's-Heercnhock en Nieuwland geen consolidatiekernen worden ook de mening van uw college Zo ja, waarom dit dan niet medegedeeld tijdens de discussie ten aanzien van de nota be woningspatroon? Zo nee, welke waarde moet dan aan een dergelijke mededeling worden toegekend en wakkert een dergelijke mededeling dan weer niet onzekerheid en onrust aan?' 8 'Dezelfde vraag als bij vraag 7 moet gesteld worden ten aanzien van de op merking 'Planologisch gezien moeten de dorpen Nieuwdorp en Borssele wel als consolidatiekern worden aangewe- 9. 'Tijdens de statenzitting van 26 april 1976 werd de nota bewoningspatroon voor kennlsgedving aangenomen. Is het. college met ons van mening dat er een fundamenteel verschil is tussen het aanvaarden van een nota als uitgangs punt van het beleid en het voor kennis geving aannemen daarvan? Wil het col lege inhoudelijk aangeven waarin voor het college het verschil bestaat? Kan het college tevens mededelen op welke wijze de toezeggingen namen uw college gedaan tijdens de statenzitting van 26 april jongstleden worden uitgewerkt?' MR VOs NAMENS GS VAN ZEELAND VOOR RAAD VAN STATE: C BALKENENDE 'ONTHEFFING VAN GEVAL TOT GEVAL BEKIJKEN' DEN HAAG - Namens gedeputeerde staten van Zeeland heeft mr. D. F. Vos. hoofd van het bureau ruimtelijke or dening van de griffie, bij de Raad van State in Den Haag ervoor gepleit drie percelen landbouwgrond rond Vogel waarde en drie bij de Groot Vogel de functie van aan de grond gebonden agrarische activiteiten te geven. De Raad van State behandelde donderdag het geschil tussen g.s. en de gemeente Hontenisse over het bestemmingsplan Buitengebied in die gemeente. G.s. hebben aan het bestemmingsplan goedkeuring onthouden. Hierna is de gemeente Hontenisse bij de kroon in hoger beroep gegaan. G.s. wilden alleen landbouwpercelen met aan de grond gebonden agrarische activiteiten toestaan en geen bedrijven met niet aan de grond gebonden agrari sche activiteiten, zoals bijvoorbeeld veredelingsbedrljven (fokvee, mestvee (ADVERTENTIE) H. EVERSDIJK AMBTELIJKE NOTA OP AANTAL PUNTEN 'ACHTERHAALD' en kippenfokkerij). Onder meer hierte gen maakte de gemeente Hontenisse bezwaaren legende beroep aan. Dat de den ook enkele r-k boerenbonden en het landbouwschap. Mr. Vos verklaarde de standpunten van g.s Hij zei onder meer dat rekening moet worden gehouden met de belan gen van aangrenzenden recreatiegebie den. woongebieden en natuurgebieden. De woordvoerder van de provincie was van oordeel dat ontheffing mogelijk moet zijn. maar dan moeten de belan gen goed worden afgeweogen. B. en w van Hontenisse zouden die vrijstelling dan mogen geven, na goedkeuring van g.s Alle betrokken belangen moeten echter van geval tot geval worden beke ken. zo hield de heer Vos de Raad van State voor. Hij pleitte voor landbouw bedrijven met een aan de grond gebon den bestemming, met daaraan gekop peld een vrijstellingsmogelijkheid. De bezwaarschriften tegen het besluit van g.s. achtte hij ongegrond. HetZeeuws Coördinatieorgaan heeft bij g.s. eens een bezwaar ingediend tegen het vrijelijk gebruik van biociden en meststoffen in natuurgebieden. G.s. wa ren dat wel met het coördinatieorgaan eens en op die grond werd ook geen goedkeuring verleend aan het bestem mingsplan Buitengebied in de ge meente Hontenisse. De gemeente te kende ook hiertegen beroep aan bij de kroon. Spuitstoffen G.s. vinden, zo zei mr. Vos. dat voor het gebruik van chemische spuitstoffen en meststoffen een zogenaamde aanleg- vergunning verkregen moet worden. De adviseur van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning. die de Raad van State moet advi seren, had in zijn schrijven gesteld dat het voor een agrarir een grote moei lijkheid is als zijn landbouwgebied te- viseur van het ministerie van volks huisvesting en ruimtelijke brdening zijns inziens niet nodig. Wel ging de heer Bolk in op de adviezen van de man van het ministerie aan de Raad van State. Zo nam hij de aanieg- vergunning onder de loep. Naar ziojn zeggen ïs.cen dergelijke vergunning niet nodig voor de normale onderhouds werkzaamheden. ..Hoe kan overigens beoordeeld worden of een werkzaam heid genng, ondergeschikt, niet ingrij pend is, als deze werkzaamheid niet aangemeld wordt? Er zijn immers maar twee mogelijkheden: een aanlegver- gunning voor geringe werkzaamheden behoeft niet te worden aangevraagd, maar wie bepaalt dat wat gering is? Voor elke nieuwe werkzaamheid, geen normale onderhoudswerkzaamheld, wordt een aanlegvergunning gevraagd, maar deze wordt vlot verleend als e sprake blijkt te zijn van een gering werkzaamheid, een en ander ter beoo. deling door de bevoegde instanties," de heer Bolk. De adviseur van de Raad van State heeft aan dat college geschreven dat in het bestemmingsplan niet moet worden gebouwd buiten een vak van 100 bij 100 meter per landbouwbedrijf. De heer Bolk zei dat de gemeente Hontenisse er bij blijft dat een vrijstellingsmogelijk heid om buiten het vak te mogen bou wen moet blijven bestaan. Dat moet gelden voor aan de grond gebonden agrarische bedrijven en voor niet aan de grond gebonden bedrijven. Het is. zo zei ir. Bolk. wenselijk dat. in dien de situatie dat eist, ook buiten een dergelijk vak gebouwd moet kunnen worden ten behoeve van een goede be drijfsvoering. De Raad van State behandelde gisteren ook het geschil over het bestemmings plan Kloosterzande-Noord. De gemeen teraad van Hontenisse is tegen het g.s.- besluit om goedkeuring aan dit plan te vens natuurgebied is. Dat was voor de onthouden niet in hoger beroep gegaan, 'PROCEDURE WAS BEKEND' MIDDELBURG - Bij de provinciale planologische dienst kijkt men vreemd op van de onrust, die onder Zeeuwse statenleden en Midden zeeuwse gemeentebestuurders is ont staan naar aanleiding van de publika- tie van een - vertrouwelijk - discus siestuk, waarin de dorpen en steden in Midden-Zeeland zijn aangeduid naar 'groeitype'. PPD-directeur ir. R. M. Th. Adriaansens: „Men doet alsof erin het geheim allerlei zaken worden bekok stoofd bij de PPD. Dat begrijp ik niet. Wij zijn ingegaan op een verzoek van een stuurgroep van de Middenzeeuwse gemeenten om te overleggen over het bewoningspatroon en hebben dat ge daan aan de hand van een praatstuk. Bovendien heeft de gedeputeerde Boersma bij de behandeling van de nota bewoningspatronen in de Zeeuwse staten, eind april, de hele procedure over deze zaak op tafel ge legd. Er is dus niets geheims aan." Bij die gelegenheid liet de gedeputeerde weten, dat hij de kwestie van de 'hiërar chie der kemen' in Zeeland in de huidige zittingsperiode - nog twee jaar - van de Zeeuwse staten wil afronden. Daarbij dacht hij aan een opzet per regio, zodat in afeonderlljke nota's per regio de hele provincie geleidelijk aan wordt behan deld. De gedeputeerde deelde de staten toen mee. dat de indeling in 'groeitypen' voor de kemen al was opgenomen in het ontwerp-streekplan Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, maar dat de discussie met de gemeenten erover nog op gang moest komen; dat een ambtelijk stuk over Midden-Zeeland al bij de intergemeen telijke stuurgroep ligt; dat Schouwen- Duiveland 'op een oor na is gevild' en zich in het ambtelijke voorbereidende stadium bevindt, dat Tholen gereed is en dat alleen West Zeeuwsch- Vlaanderen ontbreekt. Procedure Hij bad voor dc uitwerking het oog op de volgende procedure: „In de eerste fase stelt de PPD een voor ontwerp voor de uitwerking op. Over dit voorontwerp wordt er ambtelijk ge sproken met ee gemeenten, via be staande overlegsituaties of door middel van speciale bijeenkomsten. Daarna zendt de PPD het voorontwerp naar het college van gs. In de tweede fase geven gedeputeerde staten het voorontwerp ter behandeling aan de commissie van advies en bij stand. Na deze behandeling neemt het college een voorlopig standpunt in en kan de zaak openbaar worden ge maakt Met dit voorlopige standpunt zendt het college de ontwerp-uitwerking naar de gemeenten, die kunnen bewerk stelligen. dat daarop commentaar wordt geleverd Het is het college van b. en w., dat bepaalt of het ontwerp aan de gemeenteraad wordt voorgelegd. Ik neem echter aan. dat het dit zeker doet Wanneer deze reacties van de gemeente zijn verkregen, kan het geheel opnieuw aan de commissie van advies en bij stand worden voorgelegd, waarna een definitief standpunt van het college van gs wordt vastgesteld en aan de staten wordt voorgelegd. In de daarop vol gendefase is het woord aan de staten. Wij hopen, dat er dan nog voldoende tijd is voor de staten om, desgewenst, in de regio de zaken nog eens af te tasten." Toen de nota bewoningspatronen eind april in de staten van Zeeland aan de orde kwam. was in het voorontwerp- streekplan Oost Zeeuwsch-Vlaanderen al een 'kernen-aanduiding' voor dit ge bied in de openbaarheid gebracht. Voor Midden-Zeeland had de PPD op verzoek van de stuurgroep interge meentelijke structuurschets Midden- Zeeland een voorlopig, ambtelijk dis cussiestuk geproduceerd. Ir. Adriaan sens: „Dat stuk dateert uit maart, het was snel op papier geze t en he t bleek na de discussie in de staten opeen aantal punten achterhaald te zijn. Datisookzo gesteld tijdens de ambtelijke discussie van onze dienst met de stuurgroep van de Middenzeeuwse gemeenten. In feite was dat overleg een soort voorbereiding op een bepaald onderdeel voor de her ziening van het streekplan Midden- Zeeland." Achterhaald Als elemanten in het praatstuk van de PPD, die na de statendiscussie over de algemene nota bewoningspatronen achterhaald waren noemt ir. Adriaan sens onder meer de bij 's-Heerenhoek en Nieuwlaand geplaatste aanduiding van consolidatiekern (dorpen, die niet of gering mogen groeien in inwoner- lal). „Die aanduiding was niet exact volgens de geest van de statendiscus sie en daarmee achterhaald, aldus ir. Adriaansens. Belangrijker nog acht hij de manier van benaderen van het begrip consolidatie kern: „Het ging de staten niet alleen om de groei, maar om het functioneren van de kern als geheel. Daarmee kwamen ook kwalitatieve zaken aan de orde. zoals onderwijs en dat is niet op te los sen door een stelletje huizen te bouwen. Ik vind. dat je niet om het probleem heen kunt van dorpen, die in de omge ving van een verontreinigend industrie terrein liggen: Nieuwdorp ligt nu op re delijke afstand van de Industrie, maar als de plannen doorgaan komt het dorp tot op 500 meter van de basisindustrie te liggen. Dan kun je niet zeggen, dat er niets aan de hand is Maar het antivoord op de vraag wat er moet gebeuren is een beleidsbeslissing, van de gemeente en de provincie Ir. Adriaansens wijst erop. dat gedepu teerde mr. 'j. p. boersma van ruimtelijke ordening in de staten in april al heeft meegedeeld, dat er een ambtelijk stuk over de kernenindeling bij de Midden zeeuwse stuurgroep lag. „Daar was op zich dus niets geheim s aan. Maar ik vind wel, dathetmogelijk moet zijn dat MIDDELBURG - In de nacht van dinsdag op oensdag zijn in de Korte Delft en de Nieuw straat in Middelburg een flink aantal vernielingen ge pleegd. Van een viertal woningen, twee winkels en een kerkgebouw - de Gastbuiskerk -werden ruiten ingesla gen en daarnaast werd nog een auto beschadigd. De schade wordt op een paar duizend gulden geschat. De politie vermoedt dat de vernielingen het werk zijn van cafébezoekers. De schade werd aangericht tussen vier en vijf uur 's nachts, terwijl de nachtbars om vier uur sluiten. Ondanks enkele aanhoudingen had de politie de daders tot gisteren echter nog niet te pakken. de dienst - vóór er een nota naar gs gaat - met de gemeenten kan overleggen over zaken, die die gemeenten zo recht streeks aangaan als deze." „De vragen die je kunt stellen zijn: mag een dienst ambtelijk overleg voeren met een club burgemeesters, die bestuur ders zijn0 Mag een provinciale dienst een stuk ter discussie stellen, dat nog niet rijp is voor de openbaarheid? Mag een dienst een stuk met nogal wat be- leidsgegevens eerst doorpraten met de gemeenten vóór he t naar gs gaat. Nou ik vind dat dit mogelijk moet zijn. Als dat niet vooraf zou kunnen, betekent het. dat je eindeloze procedures krijgt. Bo vendien: in Midden-Zeelaiid was een stuurgroep, die om dat overleg had ge vraagd en als dat'niet wasgebétfrd. had in alle gemeenten afzonderlijk langs gemoeten. Ik kies toch voor de weg van het overleg over ambtelijke stukken, en calculeer het risico in. dat een stuk dan voortijdig wordt gepubliceerd." De opzet van het door de statendiscus sie achterhaalde praatstuk over de inde ling der kemen m Midden-Zeeland is. dar de gemeenten aeen aantal techni sche correcties en kanttekeningen aan de PPD kunnen sturen. In het najaar stuurt de PPD haar definitieve rapport over het bewoningspatroon van Midden-Zeeland naar gs. Dat beleids stuk gaat naar de gemeenten voor offi ciële reacties, aldus de PPD-directeur. Ir. Adriaansens vindt het verwijt on juist, dat deze zaak procedureel 'be nepen' is behandeld: „Misschien wel stuntelig, maar er is gekozen voor een ruime weg met valkuilen, waarin we dan ook prompt gevallen zijn." vertegenwoordiger van g.s. van Zee land aanleiding om te stellen dat een aanlegvergunning in zo'n geval juist van het grootste belang is. De gemachtigde van de gemeente Hon tenisse. ir. J. P H. Bolk van Stad en Landschap uit Middelburg (de stede- bouwkundige van de gemeente) heeft geen toelichting gegeven op het beroep dat de gemeente heeft aangetekend tegen g.s. van Zeeland bij de kroon over het bestemmingsplan Buitengebied. Dat was gelet op de adviezen van de ad- (ADVERTENTIE) EEN MOOIE TUIN: LEVENSLANG PLEZIER Andere organisaties deden dit wel. Wel heeft ir. Bolk namens de gemeente en kele kanttekeningen gemaakt bij het schrijven van de adviseur van het minis terie van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening aan de Raad van State. Langevielesingel 34, Middelburg Tel.: (01180) 25253 KOUDEKERKE - De 'Van Dixhoorn'-reddingsbrigade uit Middelburg gaf donderdagmiddag op het strand bij Dishoek een zee- rcddingsdemon.stratie. Hieraan werkten ook mee de zee reddingsboot 'Javazee' uit Bres- kens, de reddingsvlet 'Tuimeluur uit Cadzand, en het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Koudekerke. Op een jacht - eigendom van een vande leden van de brigade - had men door middel van rookbommen een ontploffing in scene gezet. De Ja vazee werd na het waarnemen van de 'ramp' opgeroepen en zette koers om het getroffen schip assistentie te ver lenen De overboord geslagen 'slach toffers' werden opgepikt en aan de wal gebracht, waar op het strand .geoefende handen van reddingsbrigade-mensen en Rode- kruisleden hen voor transport en verdere verzorging opwachtten Het bleef niet bij deze realistische oefe ning alleen. Ook de eigen snelboot van de bngade toonde zijn capacitei ten. De in opleiding zijnde jeugdige leden van de Van Dixhoom-brigade lieten hun kunnen zien in het vormen van 'kettingen' en het werken melde haspel en de lijn. De vrij sterke wind en golfslag vergde nogal wat van de vaardigheid van de reddingsmensen, die overigens iedere 'denkeling' vei lig aan land brachten. Aan het tal rijke publiek dat zijn belangstelling toonde, en spannende momenten be leefde, werd vla de megafoon uitleg gegeven. Ook werd de betekenis der signaalvlaggen verklaard, die er bij de strand-reddlngsposten wapper den: rood 'verboden te zwemmen en te baden', geel 'baden en zwemmen gevaarlijk', 'groen' alles veilig', rood-blauw 'baden op drijvende voorwerpen gevaarlijk', en witte vlag met vraagteken 'verdwaald kind ge vonden'. Op de foto: de Javazee bij Dishoek. WESTDORPE - De 17-jarige brom fietster mejuffrouw M. M. G. van de Berghe uit Sas van Gent is donderda gavond in het St-Elizabethziekenhuis te Sluiskil overleden aan de gevolgen van een ongeval waarbij zij eerder op de dag betrokken raakte. Mejuffrouw Van de Berghe werd donderdagmid dag omstreeks vijf uur zeer ernstig gewond toen zij met haar bromfiets op de kruising Rijksweg 61-Laugeweg te Westdorpe geschept werd door een vrachtauto. Het ongeluk gebeurde doordat mejuf frouw Van de Berghe. die over de Lan- geweg reed op het kruispunt met de Rijksweg geen voorrang verleende aan de vrachtwagen, die bestuurd werd door J. L. E. T. uit het Belgische Westende. De vrachtwagen schepte de bromfiet ster en het slachtoffer moest met ernstig hoofdletsel en verscheidene fracturen worden overgebracht naar het Sint- Elizabethziekenhuis te Sluiskil. Hier overleed zij omstreeks kwart over ne gen. Bij het ongeval werd de bromfiets van mejuffrouw Van de Berghe totaal ver nield. Beroepszaken rond zuiveringsheffing MIDDELBURG - Gedeputeerde sta ten behandelen op 2 augustus een twaalftal beroepsschriften van perso nen die bezwaar maken tegen de ver ontreinigingsheffing oppervlaktewa teren. De betrokkenen maken om ver schillende redenen bezwaar tegen deze zogenaamde zuiveringsheffing. De bezwaren hebben betrekking op de heffing van vorig jaar. Het gaat om een zestal personen uit Walcheren. 3 uit Noord-Beveland. I uit Zuid-Beveland. 1 uit Tholen en 2 uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Een aantal be roept zich op zijn financiële situatie, an deren vinden het onrechtvaardig dat ze als alleenwonenden evenveel moeten betalen als een gezin. Deze situatie is overigens dit jaar al gewijzigd. Bij de provinciale griffie heeft men nog een zevental beroepsschriften van be zwaarden tegen de zuiveringsheffing. Deze komen op een later tijdstip in be handeling. De behandeling op 2 augus tus gebeurt op verschillende tijdstip pen. De eerste zitting begint om elf uur 's morgens. De laatste om half vijf 's mid dags. De behandeling - in het provincie-gebouw in Middelburg - is openbaar Examens Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor hdt doctoraalexamen tandheelkunde P. A. van Damme te Yerseke. Voor het kandidaatsexamen diergeneeskunde: mejuffrouw M. L. de Bruijn te West-Souburg, S. Roos te Sint-Maartensdijk en mejuffrouw E. L Bruyning te Goes. MIDDELBURG - Bij de door de Neder landse associatie voor de praktijkexa mens, afgenomen in Temeuzen en Mid delburg zijn geslaagd: mejuffrouw L. de Feyter te Axel voor het examen Neder landse handelscorrespondentie en me-, juffrouw R. Dieleman uitZaamslag voor het examen Franse handelscorrespon dentie. Beiden zijn werkzaam bij de Amro-bank in Temeuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2