Aarts wintin Domburg schitterende badronde UNIEK FEIT IN IBM-T0ERN00I: D0NNER OP DE LAATSTE PLAATS Motorsprinters willen in Vlissingen 9 sec. rijden Moed Wim Jeremiasse werd niet beloond |PZC/sport werd weer afgewezen Verzoek zaterdagclubs Lotto 29: weer geen 1e prijs AZ schakelt FIFA Rentree Verboom Oefenprogram Zeeland Sport Zweedse WK-damesploeg naar CPC Sas van Gent MICHEL JACOBS GROTE FAVORIET EINDZEGE ZEEUWSE 'DRIEDAAGSE' OOSTKAPELLE VIERT HET 25- JARIG BESTAAN TWEE ZEEUWEN IN KWARTFINALE ENKELSPEL TOERNOOI DOMBURG Polderman naar DESK Jerde marsda: Nijmegen was zware opgaaf in voor Bjekovic Verhulst won 400 m in Belgie DEN HAAG (ANP) - Lotto nr. 29 Aantal deelnemers: 586 390 Bruto- rnleg 2.488 341.- Prijzenbedrag 1.287.341.-, Ie prijs geen winnaar, van het bedrag van de ie prijs gaat 115 deel naar de 1 e prijs van zondag 25 juli a.s. het overige 4/5 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e t/m de 5e prijs; 2e prijs. 6 winnaars, die elk bruto 37.009,- ontvangen; 3e prijs: 109 winnaars, die elk bruto 2.579,- ontvangen; 4e prijs; 6.830 winnaars, die elk per kolom 49, ontvangen. 5e prijs: 7 397 winnaars, die elk per kolom 45.- ontvangen Jackpot voor de lotto van zondag 25 juli a_s. 103.858.35. Vester Aarts gaat zegevierend over de streep in Domburg. zoomden, hjeeft wel duidelijk gemaakt dat. Michel Jacobs de grootste favoriet voor de eindoverwinning is. Hij demon streerde een enorme verbetenheid en dat rechtvaardigt de gedachte dat hij in 's-Gravenpolder en in Oost-Souburg weer even attent wil njden en uiteraard ook zal vlammen De winnaar van een koers krijgt twintig punten en vervolgens gaat er steeds een punt af voor de volgende geklasseerde:!. Renners, die slechts twee wedstrijden meerijden, maar toch meer punten ha len dan een coureur die alle drie de koer sen rijdt, worden lager geklasseerd. In theorie is alles nog mogelijk, maar dat er na de eerste wedstrijd al een aantal goede renners tot de kanslozen behoren is wel duidelijk. De uitslag luidt 1 Sylvester Aarts. Krulningen8ü kilometer in 2 02 25 2 Peer Maas. Huijbergen, 3 Toon van der Steen, Elten-Leur. 4 Michel Jacobs. Bin- gelrade, 5 Tonnie Huijzen. Kloetinge. 6 Thijs Fase. Oud-Vosseincer. 7 Cees Xpaans. s- Gravenpolder. 8 Ad Polak. Heinkcnszand. 9 Jan de Goede. Standaardbuitcn. 10 op 25 se- conde Henk de Jong. Goes: 11 Ad Hoezen, Sint-Michielsgestel. 12 Jan van Tilborg. Be rgen op Zoom: 13 Ad van Elsakker, Steenber gen. 14 Wim Jeremiasse, Wenieldinge, 15 Wim Lugtenburg. Zuidland, 16 Ger van 't Geloof. Oudenbosch. 17 Toine Verheezen. Bergen op Zoom. 18 Wim Westdorp Kapelle. 19 Pet.er Hellemons Halsteren: 20 Johnny Akker- mans. Zevenbergen DOMBURG - Rinus Verboom.' de amateurwielrenner uit Kllewouts- dijk, zal vandaag - vrijdag - zijn rentee maken in de Zeeuwse wie lersport. Verboom is hel hele sei zoen al uitgeschakeld door de ziekte van Pfeiffer. Hij moest da: door zeer voorzichtig beginnen met de training. Vanavond om 18.15 uur slaat Ver boom voor het eesrt sinds lange tijd weer aan de meet De koers in "s- Gravenpolder gaat over 80 kilometer en telt mee voor het klassement van de criteriums in Domburg. Gravenpolder en Oost-Souburg. De succesvolle Hollands-Duitse combinatie Fnes en Hoffscholten in actie. AMSTERDAM (ANP) - De voorlaatste ronde van het IBM-schaaktoernooi is meer spannend dan fraai geweest. Voor Jan Hein Donner werd het bovendien een dieptepunt in zijn loopbaan. Tegen Langeweg speelde hij een nerveuze partij. De spelers liggen elkaar niet. Wit stond iets beter maar leek tot remise genegen. Het aanbod kwam echter niet over Lange- wegs lippen. Donner stond minder en mocht dus, volgens de erecode geen remise aanbie den. Het pijnlijke laatste uur - vooral voor Langeweg - verliep zonder incidenten. Donner brak af, keek naar de stand en capitu leerde. Daardoor kwam hij de laatste plaats, iets dat hem nog niet eerder is overkomen. Ree - Bóhm kon weinig anders worden dan 'broedermoord'. Ree verwierf het m- itiatief, maar Bóhm vlocht allerlei com plicaties in. Op het ogenblik, dat ieder een dacht Ree te zien winnen sloeg Bóhm toe en handhaafde zich als enige Nederlander Ligetrink hielp Farago van een topklas- senng af De Hongaar speelde te achte loos. wilde te veel en daarvan profi teerde de Nederlander uitstekend. Hij heeft op papier nog een kans op een meesterresultaat. Daarvoor moet hij dan wel zaterd ag winnen van Sigurjons- son, een moeilijke opgave. De ontmoeting tussen Olafsson Velimi- rovic stond model voor de vreemde veertiende ronde. Wit beheerde een ge weldige stand, zwart verkeerde in tijd nood Maar Olafsson. de onbewogend- heid zelve, vergooide weer eens een par tij. Hij heeft zeker al 2,5 punten - oftewel tweeduizend gulden - gemist. Kortsjnoj brak zijn belangrijke partij tegen Miles af. maar zag zich niet voor bijgestreefd omdat Sax niet verder reiktte dan een remise tegen Kurajica. De uitslagen van de donderdag gespeelde parUjen van het IBM-toemooi te Amsterdam zijn. Groolmeestergroep. 14de ronde. Kortsjnoj (Sovi - Miles lEngi afg., Ree iNedt - Bóhm iNcd) 0 1. Faragc iHem - Ligtennk (Ned) 9-1, Sigurjonsson iIJsl) - Szabo (Hom afg Lange weg iNed) - Donner (Ned) 1-0. Kurajica (Joe) Sax (Hom 1/2-1/2. Olafsson (IJsl) - Vellmlrovic (Joel 0-1Glpslis (Sov) - Ivkov (Joe) 1 /2-1/2, afg. partij 13de ronde: Böhm (Ned) - Miles (Eng) afg. De stand is: 1 Kortsjnoj 81/2 plus alb.. 2 Sax 8 1/2. 3 Miles 8 1/2 (2). 4 Farago 7 1/2.5-7 Vell- mirovic. Bóhm en Szabo 7(1), 8-9 Kurajica en Gfpslis", 10 Sigurjonsson 6 1/2(1). 11 Olafsson 6 1/2, 12-13 Ivkov en Ree 6 1/2. 14 Ugterink 51/2,15 Langeweg 5,16 Donner 4 1/2. VLISSINGEN - Het oefenprogramma van de Vlissingse voetbalvereniging Zeeland Sport ziet er als volgt uit: 7 augustus: Amemulden 1 - Zeeland Sport 1Amemuiden 2 - Zeeland Sport 2. Zeeland Sport combinatie Borssele toernooi. II augustus: Serooskerke 1 - Zeeland Sport 1, Walcheren 2 - Zeeland Sport 2. 14 augustus: WHS 1 - Zeeland Sport 1, WHS 2 - Zeeland Sport 2. 15 augustus: Toernooi Noormannen - Zeeland Sport 1. 18 augustus: Zeeland Sport 1 - Jong Ambon 1Zeeland Sport 2 - Jong Ambon 26 augustus; Zeeland Sport 1 - Vllssta- gen 1. 29 augustus: Goes 1 - Zeeland Sport 1; Zeeland Sport 2 - Vlissingen 3. VRIJDAG 23 JULI 1976 SAS VAN GENT - Wereldkampioene Trijntje Fopma en Nederlandse kam pioene Keetie van Oosten-Hagc krij gen zondagmiddag in Sas van Gent af te rekenen met wat buitenlandse tegenstandsters tijdens dc wieler wedstrijd voor dames, die de grote GPC-prijs voor beroepsrenners vooraf gaal- Zondag gaat in Sas van Gent namelijk de Zweedse selectieploeg voor de we reldkampioenschappen van start. Aan- voerdster van het Zweedse gezelschap is de Zweedse kampioene Mariolena Hu- timinie De Zweedse selectieploeg voor de wereldkampioenschappen bestaat verder uit Asplint, Bergstrum. Land- strum en Prim. Voor België gaat zon dagmiddag Sonja Janssens van start. Behalve Keetie van Oosten-Hage en Trijntje Fopma komen verder alle Ne derlandse dames in Sas van Gentaan de start In totaal hebben er 48 dames inge schreven, onder wie de beide Zeeuwse vrouwelijke hardfietsters Agnes Koe man uit Axel en Annet Kole uit Goes. De dameswedstrijd begint zondag om twee uur 6-ciunder Mercury buitenboordmotor Anton de Vos met de 2340 cc dubbele Kawasaki en Rob Janssen met de dub bele Benelli. Ook in de kleinste klasse zullen de re cordpogingen zeer zeker een wedstrijd element vertonen, want de tijden van Henk WiUemse 14.946 Co Kempe 15.595 en Bert van Lunteren 15.720 liggen niet ver uit elkaar, terwijl bovendien nog slag geleverd moet worden met de re cordpogingen heeft ingeschreven. Er wordt van 10.00 uur tot 12.00 uur ge traind. Om 13.00 uur beginnen de sprintwedstrijden voor het clubkam pioenschap, die duren tot ongeveer 15.00 uur. Om 16.00 uur wordt er gestart met de recordpogingen. In de pauze heeft het publiek vry toegang tot het renners kwartier. zodat men de machines van dichtbij kan bewonderen. DOMBURG - Op uiterst spectaculaire wijze is donderdagavond in Domburg het driedagen durende wielerfestijn voor amateurs van start gegaan. De schitterende badronde was de eerste van drie criteriums, waarvoor een overkoepelend klassement is gemaakt. Een betere opening van de driedaagse had men zich niet kunnen voorstellen, want dankzij die ongelooflijk mooie wedstrijd werd er bijzonder veel reclame gemaakt voor de koers in 's-Gravenpolder /vandaag) en Oost-Souburg (zaterdag), die nog volgen. Winnaar van de badronde werd Sylvester Aarts, die op onnavolgbare wijze demonstreerde nog steeds over een ijzersterk eindschot te beschikken. Met nog een ronde voor de boeg werden Wim Jeremiasse en Wim Lugtenburg, die vijft ig van de tachtig kilometer samen aan de leiding hadden gereden ingelopen door het peloton. In de laatste bocht zette de in Kruiningen woonachtige Brabander Vester Aarts krachtig aan. Alleen Peer Maas, die altijd pas inde finale wakker lijkt te worden, kon aanpikken, maar de eindspurt van Aarts waszo vernietigend dat ook de rappe renner uit Huijbergen er niet meer aan te pas kwam. Die eindspurt betekende voor Jere miasse opnieuw een anticlimax. Het ljjkt wel of de stijlvolle coureur uit We- meldinge dit jaar niet mag winnen. Hij eindigde dit seizoen al talloze malen op de tweede en eerste plaats, maar de overwinning zit er steeds niet in. Ook nu moest hij in de laatste ronde capituleren voor het tempógewcld dat de groep ontwikkelde. Het betekende het einde van een Illusie. ronde toe Onder Impuls van Michel Ja cobs uit Bingelrade ontstond een ach tervolgend trio. met Hans Harinck en Ad Hoezen Het leek te lukken, maar nadat Hoezen wegens een lekke band had moeten afhaken en Harinck het t empo van Jacobs nh t meer kon volgen, was ook die poging mislukt. De Limburger liet zich vervolgens te rugzakken naar het peloton en nestelde zich daar aan de kop om alsnog de aan sluiting tot stand te brengen De twee koplopers liepen inmiddels een aantal achterblijvende groepen in Groepen met renners van niet geringe klasse zoals Johnny Verbeke, Ad van Peer en Wim de Wilde Spervuur Met nog drie ronden voor het einde sprong Jacobs, die tijdens de koer: Wim Lugtenburg ging mee. Het bleek een ideaal koppel want. door de goede samenwerking sloeg het duo een enorm gat. Er werd weliswaar hard gereden achter de twee. maar de voorsprong nam iedere cmaal v moest verwissele Fase en met nog t' boeg had hij Jan v: der Steen en Ad v wiel. Dat spervu defect van fiets weg met Thijs ee ronden voor de i Tilborg. Toon van n Elzakker in zijn demarrages Wim Jeremiasse en Wim Lugtenburg reden rondenlang aan de leiding, maar moesten op het laatst toch capituleren verd de twee dappere vluchters te veel. Met nog een ronde voor de boeg streken eerst Miehei Jacobs en Toon van der Steen op hen neer. waarna het hele peloton volgde. De spurters profi - teerden gretig van Jacob's werk en maakten het karw ei af. ..We waren er gelukkig net op tijd bij", glimlachte Vester Aarts, die na Ichtegem (B), Wa terlandkerkje en Hoofdplaat zijn vierde overwinning van dit seizoen boekte. De koers in Domburg, waar vele duizen den toeschouwers het parkoers om- Attent Vanaf het eerste moment reed Jere miasse bijzonder attent. Al na zeven ki lometer was hij betrokken bij de eerste ontsnapping van de wedstrijd Samen met Nico Valkenburg en Johnny Ko- tungs reed hij rondenlang aan de lei ding. maar in het peloton zaten nog te veel kanshebbers. Langzaam maar zeker werd de kop groep groter en even later daalde het hele peloton op de vluchters neer. Toch was de aanvalsdrift, niet weg bij Jere miasse. Opnieuw ging hij aan de haal en OOSTKAPELLE - De voetbalwver- eniging Oostkapellc viert vrijdag 30 juli het 25-jarig jubileum. Ter gele genheid van dit feit worden een aantal feestelijkheden gehouden, zoWel op als buiten het veld. Op de jubileumdag speelt Oostkapelle I tegen de betaalde jeugdafdeling van NAC uit. Breda. Deze wedstrijd begint om zeven uur op het nieuwe sportveld aan de Magnolialaan te Oostkapelle en wordt muzikaal opgeluisterd door het Jeugdkorps Johan Friso uit Middel burg. Zaterdag 31 juli volgt een toernooi voor C-junioren. waaraan nog zeven andere verenigingen medewerking verlenen. Vrijdagavond 13 augustus speelt het huidige tweede elftal (dit jaar net pro motie gemist) tegen een oud kampioen- selftal Oostkapelle 2. Zaterdag 14 au gustus wordt een toernooi gehouden voor de damesafdeling. Voor dit toer nooi zijn nog zeven andere verenigingen uit geheel Zeeland uitgenodigd. Zater dag 21 augustus spelen dc A en de B-elftallen hun jubileumwedstrijden. In september volgen^dan nog een receptie en feestavond voor de ouderen, een dropping voor junioren en een feest middag voor de pupillen. Het gedetailleerde programma ziet er als volgt uit: 30 juli 1976: Oostkapelle I - NAC C: 31 juli 1976: toumooi C-junioren; 7 aug. 1976: sport- en speldag pupillen; 13 aug 1976: Oostkapelle II - Oud Oostkapelle II; 14 aug. 1976: toumooi Oostkapelle dames; 21 aug. 1976: wedstrijden Oost kapelle A en B; 10 sept. 1976: dropping B- en C-junioren; 17 sept, 1976: receptie en feestavond; 18 sept. 1976: feestmid dag pupillen. ZEIST - Hel sectiebcstuur van het landelijk zaterdagvoetbal heeft gisteravond in Zeist het verzoek van de Zeeuwse tweedeklassers De Meeuwen. Amemuiden en WHS om bij elkaar ingedeeld te mogen wor den. afgewezen. Het verzoek van de voetbalclubs - gedaan namens de clubs door Meeu- wensecretaris Izak Ovaa - werd on dersteund door het Zeeuwse KNVB-afdelingsbestuur. en door be stuursleden van de LBA. de lande lijke bond voor amateurverenigin gen „Het is een zeer teleurstellende uit spraak Hel, betekent, dat ons ver zoek ten tweede male is afgewezen", liet, Izak Ovaa weten, „Het is zeer triest, dat de zaterdagsectie geen be langstelling voor onze problemen heeft Het kan de sectie niets schelen of wc nu in de tweede of de derde klas spelen" liet de Meeuwensecretaris zeer verbolgen weten. Dc heer Ovaa - die gisteravond om de uitslag belde - kreeg ook de re denen te horen, waarom de situatie gehanhaafd bleef: ten eerste wordt een indeling, als ze eenmaal is ge plaatst, niet gewijzigd, en ten tweede gaat een eventuele wissel ten gunste van Meeuwen ten nadele van de club. die gewisseld wordt. TERNEUZEN - Ex-Temeuzenspits Ri nus Polderman heeft overschrijving aangevraagd van Willem II naar het pas uit de hoofdklasse gedegradeerde DESK uit Kaatsheuvel Twee jaar gele den werd Rinus Polderman door de Til- burgse eerstedivisieclub bij Temeuzen weggehaald maar hij heeft het. by Wil lem II nooit helemaal kunnen maken. NIJMEGEN - De derde marsdag van de 60e Nijmeegse internationale vier daagse is voor 560 lopers een te zware opgave geweest. De bergetappe in Het Nijmeegse wandelevenement, waar bij dc beruchte Zevenheuvelenweg in Groesbeek moet worden genomen is altijd een moeilijke dag voor het le gioen. Maar het aantal uitvallers kan toch als hoger dan normaal worden bescouwd De organisatoren van de vierdaagse wij ten het vooral aan een te gemakkelijk opnemen van de lopers, dat een derge lijk hoog aantal wandelaars vroegtijdig heeft, moeten afhaken. Voor de vierde marsdag zijn nu 15.659 lopers gerech tigd van start te gaan ALKMAAR - AZ'67 heeft de FIFA inge schakeld om te bereiken dat de club binnenkort kan beschikken over de Joegoslavische spits Bjekovic, die eer der een driejarig contract voor de Alk- raaarse vereniging tekende. Het blijkt nu dat de Joegoslaaf zich in een Zwitsers trainingskamp van de Franse club Nice bevindt. Woensdag scoorde hij zelfs drie doelpunten in een vriendschappelijke wedstrijd voor deze club Aangenomen wordt, dat de manager van Partizan Belgrado de 28-jarige ster-voetballer ook verkocht heeft naar Nice. AZ heeft enkele weken geleden een be langrijk bedrag (circa een half miljoen) overgemaakt naar Partizan Bjekovic kreeg een stevig handgeld. In Bergen staat reeds een woning voor de Joegos laaf gereed AZ neemt met deze gang van zaken geen genoegen. Het eist dat Bjekovic spoorslags naar Alkmaar komt, REHABILITATIE COUREUR WATSON PARIJS - De Ierse auto-coureur John Watson (Penske) heeft woensdag in Pa rijs zijn derde plaats in de grote prijs van Frankrijk (formule I) teruggekregen DOMBURG - In het tennistoernooi te Domburg zijn twee Zeeuwen verras send tot de kwartfinales doorgedron gen, namelijk Tonny van Iersel uit Domburgen de Vlissinger Hans Felius. Van Iersel versloeg de Duitser W. Graulich (7-6. 6-4). die al jaren in Domburg komt en al eens de halve fi nale bereikte. Felius won uiterst ver rassend van de als derde geplaatste Robert-Jan van der Feen met twee keer 6-4. Van der Feen kwam in de eerste set voor te staan met 4-2. maar daarna maakte Felius zeer weinig fouten meer: 6-4. In de tweede set bleven beide spelers gelijk opgaan, waama Felius toch de langste adem bleek te hebben, weer 6-4. Hij komt in de kwartfinale uit tegen de Duitser Reinier Scheel, die met. een sterk tennis favoriet Peter Dill versloeg (6-2, 7-6). Tonny van Iersel speelt tegen Piet van Eysden. die eigenlijk alleen door conditiegebrek in de tweede set. moeite had met A. Ploos van Amstel: 6-2. 7-5 De andere twee kwartfinales gaan tussen de Duitsers K. Beel, met 6-4. 6-2 winnaar over Ernst Wondergem. en Cato Dill, die H. Sagcr met 6-2. 6-0 versloeg en de als eerste geplaatste Hennie Brakel. die uitkomt tegen de sterke Duitser Norbert Fries, die Mare van Opstal gedecideerd versloeg (6-1, 6-3).. In het damesenkelspel verloor Margo Bernard, tweede geplaatst, van C. Gomperts na een lange drie- sets partij. Margo stond achter met 7-5.5-2. wist de tweede set toch nog te winnen (7-5). maar verloor de derde set kansloos met 6-0. De als derde geplaatste Joke Thiele wist haar tegenstander wel te verslaan: 6-1. 6-2 tegen K. de Jong. Bij het. herendubbelspel was een zeer spannende partij te zien: de Zeeuwse kampioenen Ernst Wondergem en Hans Felius verloren op het nippertje van de sterke Duitser Fries, die een combinatie vormt met de Nederlander Hoffschol ten 6-2, 2-6, 8-6 Verder bereikten Bra- kel/Lohrmann. Muller/Sager. Dill/Dill en Hoyer/Schmitz de kwartfinale Vandaag - vrijdag - worden alle kwart finales afgewerkt, waama morgen de halve finales op het programma staan AALST - Gerard Verhulst van Zeeland Sport heeft in Aalst (België i een 400 me ter gewonnen. Verhulst, die de Belgi sche 800 meter loper Robert Hooft met miniem verschil klopte, legde een tijd van 49.7 seconden op de klokken neer. Voor Aart de Witte van AV '56 haalde de 400 meter finish na 53 seconden. VLISSINGEN - Op zondag I augustus aanstaande houdt de MSV 'De Uitlaat' uit Vlissingen in samenwerking met AMSC Explosion' in hetSloegebicd te Vlissingen-Oost een nationale sprint recorddag. De kwart-mijl zal dus niet, zoals bij normale spnntwedstrijden in één rich ting worden afgelegd, maar er moet ge reden worden in twee richtingen. Dat er nieuwe records gevestigd zuUen worden is zonder meer zeker, maar bovendien kan deze recorddag wel eens de ge schiedenis van de Nederlandse motor sport ingaan als de dag. waarop de kwart-mijl voor het eerst binnen de 9 seconden werd afgelegd. Henk Vink liet op Santa Pod (Eng de klokken al stilzetten op 9.05 sec en hij zal proberen in Vlissingen een 8-sec. run te rijden Het zal echter niet alleen Henk Vink zijn. die voor spectaculaire runs zal zor gen, want tussen de circa 50 rijders zul- HENK VINK len zich ook bevindenPeter Zuiver met de Van Veen-Wankel; Jan Maas met de

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15