Serie inbraken in Zierikzee: nog geen spoor van de daders Bouw ontmoetingscentrum Oostkapelle opnieuw in de in raad Concept herzien rampenplan van de gemeente Hulst geopenbaard PZC/p almanak Brandweer Hulst niet meer in Land Saeftinghe Botsing in Middelburg: drie auto's beschadigd DONDERDAG 22 JULI 1976 BELASTINGKANTOOR, CEBECO EN DELTADIENST fADVERTENTIE provincie DADERS BRANDDEN BIJ BELASTINGEN KLUISDEUR OPEN ZIERIKZEE - In de nacht van dinsdag op woensdag is in Zierikzee een serie inbraken gepleegd. Inbrekers sloegen toe in het belastingkantoor aan de Oude Haven, in het gebouw van de Ce- beco aan de Vissersdijk en in het ge bouw van de Deltadienst aan de Van Veenlaan. De dieven drongen het be lastingkantoor binnen via een raam aan de achterkant van het gebouw. Zij brandden de kluis open en gingen met een bedrag van 2175 gulden aan de haaL Ook bij de Cebeco slaagden de daders erin. zich via de achterzijde toegang tot het gebouw te verschaffen. Bij de Cebeco wordt zo'n 1500 gulden vermist Volgens groepscommandant I. C. Ardonne van de rijkspolitie groep Zierikzee is het vrijwel zeker, dat er ver band bestaat tussen de beide inbraken. De rijkspolitie gelooft echter niet dat de inbraken bij het belastingkantoor en de Cebeco iets uitstaande hebben met de diefstal, die dezelfde nacht werd ge pleegd by het kantoor van de Delta dienst Daar werd een personenauto (een bruine Opel Ascona. kenteken 18- GB-71) gestolen. In alle gevallen ont breekt nog ieder spoor van de daders De rijkspolitie groep Zierikzee heeft dinsdagavond vier vrouwen (de politie omschrijft hen als 'zigeunerinnen') aan gehouden, in verband met een reeks in sluipingen. die de afgelopen dagen in Zierikzee, Nieuwerkerk en Bruinisse zyn gepleegd. Daarby varieerde de buit van 250 tot2500 gulden. De vier vrouwen hebben de hele nacht op het Zlerikzeese politiebureau vastgezet De verhoren hebben geen enkel resultaat opgele verd. De vrouwen ontkenden datzy ook maar iets met de insluipingen te maken hebben. De rijkspolitie in Zierikzee heeft hen woensdagmorgen - na overleg metdeofficier van justitie-weer op vrye voeten gesteld. In verband met de vrij grote hoeveelheid inbraken die de laat ste tijd plaatsvindt, drukt de rijkspolitie de bevolking op het hart om - vooral als ze op vakantie gaan - hun woning goed af te sluiten en geen grote bedragen aan eeld achter te laten. Jonas de walvis trekt door Zeeland ZIERIKZEE - Een vrij aantal be langstellenden heeft woensdag in Zierikzee enige tijd met ontzag staan kijken naar de grote rondrei zende walvis Jonas. Jonas lag van tien uur 's ochtends tot tien uur 's avonds boven op de speciaal voor hem geconstrueerde vrachtwagen tentoongesteld op het parkeerterrein aan de Schelde- straat te Zierikzee. De walvis Jonas wordt geëploiteerd door een Deenze maatschappy. De walvis, hij is maar liefst 30 meterlang en weegt zo om en naby de 58.000 kilo. is na zyn vangst op speciale wyze geprepareerd. Zo werd er for maline in zyn aderen gespoten en voorst wordt de kolos voortdurend 'onder nul' gehouden met behulp van een diepvries, die in zijn buik is aan gebracht. Jonas reist zo'n beetje de hele wereld rond. Volgens zyn exploitanten met twee oogmerken: als attractie en als bydrage tot de bescherming van zyn nog levende soortgenoten. De walvis heeft een introductie van het Wereld Natuurfonds. Vandaag - donderdag - is Jonas in Hulst te bezichtigen, vrijdag komt de kolos in Axel en zaterdag en zondag is Jonas in Temeuzen. ZEEUWSE Drift Er is - voor zover ivij weten - nog nooit een socioloog geweest, die eer, gedegen onderzoek heeft onderno men naar de mate van agressie van toeristen tijdens dogen-zonder strandweer. Maar als u het ons vraagt is er ondei devakantiegangerseen neiging snel ler dijftig te worden dan vroeger. Gisteren reden wij door de als gevolg van de kermis halfslachtig afgeslo ten Vlissingse binnenstad. In een traag tempo, zodat wij ook een oogje op onze omgeving konden houden In tien minuten tijds zagen wij hoe een bestuurder van een Duits be- nummerde auto zich jachtig om draaide om zijn twee achterin zit tende zoontjes enige oorvijgen te verkopen, daar ze kennelijk dingen zeiden die hij niet gezégd wilde heb ben, hoe een vrouiv met een zuidelijk accent in haar dochtertje hardhan dig het verlangen poogde te stillen om voor de zevende keer in een ca- rousselplaats te nemen, hoe een me neer zijn zoontje aan de haren nam. daar hij te traag naar zijn zin door liep en hoe bij een stoplicht in een Nederlands benummerde wagen een mevrouw naast de bestuurder zich naar achteren boog. een zeer beris pende vinger heen en weer bewoog voor haar twee kinderen en er een tik voor beiden aan toevoegde. Kinderen op vakantie hebben -alsu het ons vraagt - echt te lijden onder dagen met forse wolkenpartijen aan het zwerk. Maar zij hebben één troost. De drift van hun ouders is van korte duur. Want wanneer regent het nou eigen lijk nog. in het seizoen? Hel belastingkantoor in Zierikzee. nationale taptoe breda 19 t/m 28 augustus elke avond 9 uur behalve zondag 25 augustus: middagvoorstelling 3 u. toegangsprijzen: van f 6.- t/m f 17.50 voorverkoop: VW kantoren VVV Breda: tel.: 076-125733/132150 Overdracht functie eerste officier Marinekazerne V'LISSINGEN - Vrijdag wordt in de narlnekazerne te Vlissingen in een alle hens voor de boeg' de functie van ;erste officier overgedragen aan luitenant-kolonel der mariniers W. Doorman. De functie werd zeven jaar bekleed door capitein luitenant ter zee D. Th. Vis aan wie functioneel leeftijdsontslag wordt verleend. Luitenant-kolonel der mariniers W. J. Doorman vervulde een functie bij de hoofdafdeling materieel van het minis terie van defensie HERZIENING MET OOG OP KERNCENTRALE BIJ DOEL (B) ALLEEN ALS GASDAM GEVAAR LOOPT HULST - De sinds 5 juni her haaldelijk voorkomende veenbranden in het Land van Saeftinge worden voorlopig niet meer geblust. De vrijwil lige brandweer van Hulst, die zich tot voor kort op iedere nieuwe vuurhaard stortte, heeft er schoon genoeg yan. De brandweercommandant van het Hulster korps, de heer J. Janssen, heeft met toestemming van zijn supe rieuren aan de diverse be langhebbende instanties la ten weten, dat ze voor dit soort zware klussen maar bij het leger moeten aanklop pen. Het 2600 ha grote natuurreservaat, iskort geleden door de minister van crm aangewezen als staatsnatuur- monument. Dwars door het gebied loopt een leidingsstraat met onder andere hoge druk gasbuizen. Tegen die dam hoopt zich het vuil van de Westerschelde op en dat komt via de aangespoelde flessen en de zon tot ontbranding. De veenachtige bodem is moeilijk te blussen en van een betrekkelijk kleine vrijwillige brandweer zoals Hulst die heeft kun je volgens de heer Janssen niet verwachten, dat ze steeds weer dat ontoegankelijke natuurgebied in duiken. We hebben het zonder dat ook al druk genoeg, zegt hij. „Zo lang er geen gevaar is voor de gasleidingen die door het gebied lo pen doen we er voorlopig niets meer aan. Je krijgt het vuur toch niet uit. Het zou eigenüjk eens dagen aan een stuk moeten regenen, of de water stand van de Schelde moet weer eens hoog worden, dan heb je een kans dat de situatie weer.normaal wordt. Nu zie ik het nut van blussen niet in. Er zyn op het ogenblik geen vogels meer aan het broeden, dus wat dat betreft wordt er ook niets kapot gemaakt Gasdam Het gebied wordt overigens wel in de gaten gehouden door de Hulster brandweer. ..Er gaat zo nu en da» iemand naar toe om te kijken of dt gasdam voldoende buiten schot blijft. Je moet er vanuit gaan dat de brandweer er in eerste instantie is 1 voor de mensen. We hebben hel momenteel al druk genoeg met ge wone branden", aldus de heer Jans sen. De Hulster brandweercommandant gaat „zo gauw als burgemeester P. J. Molthoff terug is van vakantie', met het college praten over de mogefijk- heid een gesprek te organiseren tus sen de verschillende instanties die iets hebben te maken met het na tuurgebied. Enkele van die instan ties zijn de Gasunie en Rijkswater staat „Pas dan kunnen we ook gaan bekyken wie er voor de kosten van het blussen zal moeten opdraaien". INSTANTIES GAAN KANTTEKENINGEN BIJ PLAN MAKEN HULST - De concept vredesrampen- regeling van de gemeente Hulst is woensdag verstuurd naar de verschil lende instanties. Een herziening van de al bestaande vredesrampenrege- ling heeft de gemeente Hulst nodig geacht, vooral met het oog op de kern centrale in de Belgische grensge meente Doel. De gemeente Hulst gaat uit van twee uitgangspunten die de rampenrege ling moet hebben. In de eerste plaats de verbetering van de kwaliteit van hulpverlenende instanties bij het op treden in rampsituaties. In de tweede plaats het verruimen van de mogelijk heden om aan rampsituaties en de ge volgen daarvan het hoofd te bieden. Het is de bedoeling dat de verschillende instanties die het concept in de bus hebben gekregen - zoals de vrijwillige brandweer van Hulst, de BB en het Ne derlandse Rode Kruis, om er enkele te noemen -. dit concept gaan behandelen en op- of aanmerkingen aan de ge meente Hulst door zullen geven. Aan de hand van de kanttekeningen die de in stanties hebben gemaakt, zal het defini tieve - vernieuwde - vredesrampenplan worden samengesteld. In de algemene inleiding van het con- cept schrijft burgemeester P. J. G. Mol thoff van Hulst dat een rampenplan nooit volledig kan zijn en aan alle denk bare situaties het hoofd kan bieden. Ook dit jaar weer een „Veeleer gaat het om het bepalen van een algemeen risicobeeld teneinde in voorkomende gevallen handelend te kunnen optreden. Naast de van over heidswege te bieden hulp en het actief handelen in noodsituaties, zal het van belang zijn de individuele bescherming niet uit het oog te verlezen," aldus de Hulster burgemeester. Het blijkt dat hierby wordt gedacht aan persoonlijke maatregelen ter beveili ging van eigendommen, de georgani seerde zelfbescherming en de bedrijfs zelfbescherming. Er wordt op gewezen dat het in dit kader past om individueel te nemen maatregelen in geval van een ramp publiekelyk bekend to maken, dat bezien moet worden in hoeverre per wy k of woonkern georganiseerde hulpverle ning uitvoerbaar is en dat nagegaan moet worden in hoeverre deze organisa ties aanwezig zijn, operationeel zijn, c.q, paraatheid bezitten. Eventueel moet worden nagegaan of bevorderd worden dat paraatheid wordt bereikt dan wel opgevoerd. Motivatie In de concept vredesrampenregeling - in oorlogstijd wordt een andere rege ling toegepast - wordt uitgelegd dat het toenemende aantal factoren dat kan leiden tot het ontstaan van rampen en ongevallen de gemeentebesturen noopt tot het vaststellen van rampen plannen. Het is de taak van de gemeentebesturen om de gemeenschap te vrijwaren voor ernstige en schadelijke gevolgen van een ramp in vredestijd. Het gemeente bestuur moet ook die maatregelen kun nen nemen om de onmiddellijke gevol gen van een ramp, catastofe of calami teit tot een minimum te beperken of ge heel te niet de doen. „De toepassing van de vredesrampen regeling wordt noodzakefijk geacht in elke situatie waarin de normale hulp verlening op plaatselijk niveau onvol doende is. dan wel blijkt te zyn. in ieder geval zodra bijstandspotontieel van buiten de gemeente Hulst moet worden aangevraagd. Hieronder wordt mede verstaan de omstandigheid dat ge vreesd moet worden voor verstoring van de openbare orde," schrijft burgemees ter Molthoff in de algemene inleiding. In het concept wordt een groot aantal instanties en personen vermeld die in geval van een ramp moeten worden ge waarschuwd, dan wel te hulp geroepen. In gevallen van een ramp wordt in het stadhuis van Hulst een beleidscentrum ingericht. Van daaruit wordt de coördi- Meisje gewond bij ongeval te Haamstede HAAMSTEDE - Een 6-jarig meisje uit Spijk is woensdagmiddag omstreeks half twee gewond geraakt, toen zij in de Noordstraat te Haamstede werd aangereden door een bromfiets. Met een gebroken sleutelbeen en schaaf wonden is het meisje, G. G. de G. over gebracht naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee. Het ongeluk gebeurde, toen de Duitser L. Q. uit Puiheim plotseling met zyn auto naar links de parkeerplaats aan de Noordstraat opreed. Een achteropko mende bromfietser, P. A. K. uit Haam stede. bemerkte dit te laat en raakte de auto van de Duitser. De bromfiets schoot hierdoor ook de parkeerplaats op en reed daar tegen het meisje. Brom fiets en auto werden beschadigd. natie van de hulpacties geregeld en wordt leiding gegeven aan de rampen bestrijding In de buurt waar de ramp is gebeurd wordt een zogenaamde leiderspost plaats ongeval ilpo) ingericht. Voorts wordt een informatiecentrum ingericht in het gebouw waar het beleidscentrum is gevestigd (als het stadhuis om welke reden dan ook niet te gebruiken is. wordt het beleidscentrum ingericht in het pand Grote Markt 24 of het stads kantoor). Doel. In het geval van een ramp met de kern centrale in Doel zal, volgens het con cept, het onderdeel 'bijzondere be- strijdingsplanncn' moeten worden toegepast; in dit geval de calamitei tenbestrijding kerncentrale Doel. De kleinste afstand van de kerncentrale tot de Nederlandse grens is drie kilome ter. Het dorp Nieu\v-Namen (gemeente Hulst) ligt he t dichtst by de kerncentra le: zeven kilometer. Er wordt in de con cept vredesrampenregeling op gewezen dat een kernreactor nooit als een atoombom kan werken. Volgens het concept werkt de kerncentrale in Doel wat betreft de veiligheidsaspecten vol gens hetzelfde principe als de kerncen trale in Borssele. Als er zich een calamiteit in Doel zou voordoen heeft de gemeente Hulst, als in het concept geen veranderingen op het gebied worden aangebracht, de be schikking over een plan, onderdver- deeld in zes fasen. Zo zal by inwerking treding van fase drie. gebruik worden gemaakt van luidsprekerwagens om de bevolking aanwijzingen te geven. De kans is groot dat nog dit jaar de inhoud van het plan op zyn praktische waarde zal worden getoetst. MIDDELBURG - Bij een aanrijding op de Seissingel in Middelburg zijn woensdagmiddag drie auto's van één familie aangereden. De auto's - twee personenauto's en een bestelauto - stonden achter elkaar geparkeerd, toen ze om half vijf geschampt werden door een passerende vrachtauto. De vrachtauto reed na de driedubbele aanrijding onverminderd door, maar kon na een tip van een getuige nog 's avonds door de gemeentepolitie worden aangehouden. De bestuurder, de Mid delburger A. L., verklaarde echter, dat hij van de aanrijding niets had gemerkt, De schade aan de drie auto's bedraagt zeker een 1.500,-. Ook de personenauto - eigendom van vader J. H. - werd licht beschadigd. Van de beide andere auto's -eigendom van zoon R. H. H. en echtge note - werd de linkerzyde beschadigd, ROMMELMARKT IN PHILIPPINE PHILIPPINE - De voetbalvereniging Philippine houdt zaterdag een rom melmarkt in de buurt van het parkeer terrein aan de voormalige haven. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. De leden van de voetbalvereniging zijn tweemaal rond geweest om oude rom mel op te halen. Daaronder zyn tv- toesteüen, wasmachines, kastjes, schil derijen, boeken en vele andere artike len. Circus Mariska in Bruinisse BRUINISSE - In samenwerking met Aquadelta verzorgde de VW in Bruin isse woensdagmiddag een cirkusoptre- den van cirkus Manska op het terrein van Aqua Delta. In plaats van twee voorstellingen werd om organisaton- sche reden besloten er maar een te ge ven. De VW heeft voor 24 juli een wandel tocht van het Rode Kruis op haar pro gramma staan. Start om twee uur bij 't Dorpshuis. Avondvoettocht te Hengstdijk HENGSTDIJK- Aan de avondvoet- toebt, die dinsdagavond, in het kader van dc vakantie-activiteiten in cam ping'De Vogel'tc Hengstdijk werd ge houden, namen 78 personen, verdeeld over 39 groepen, deel. Onderweg moesten zij drie opdrachten uitvoeren, j De uitslag luidde: 1. groep Frank Ver- voort uit Eindhoven (4 personen) 270 pnt., 2. groep mevrouw van Goethem uit Kloosterzande (3 personen) 270 pnt., 3. groep Nicolette Voogt uit Zetten (2 per sonen) 245 pnt., 4. groep Johnny Maas uit Hengstdijk (8 personen) 225 pnt., 5. groep familie Bleyenbergh uit Clinge (2 personen) 220 pnt.. 6. groep J. Duvivier uit Hengstdyk (2 personen) 205 pnt., 7. groep familie Venicker uit Walsoorden (2 personen) 200 pnt., 8. groep Rudi Se- necoute uit Antwerpen (3 personen) 195 pnt., 9. groep Paul van den Berghe uit Hengstdyk (2 personen) 195 pnt.. 10. groep Paul de Kort uit Hengstdyk (4 persoen) 180 pnt. 'Nacht van Sluis' OP VERZOEK VAN VIER RAADSLEDEN SLUIS Net als vorig jaar zal er ook dit jaar weer een 'Nacht van Sluis' voor trimmers worden gehouden. Het tri- mevenement gaat vrijdag 27 augustus om acht uur van start en eindigt zater dag 28 augustus om negen uur 's mor gens. Aan dit trimevenement kan al leen worden deelgenomen door ploe gen uit Zeeuwsch-Vlaanderen. VOORSTEL TOT INTREKKING „We streven ernaar." zo zegt organisatie-voorzitter Bas de Graaf, „om dit jaar veertig ploegen te laten starten van vier renners. Aan dit aantal gaan we zeer streng de hand houden. We gaan beslist niet als vorig jaar meer XjLoL U11 ploegen laten vertrekken. De eerste veertig die zich aanmelden kunnen star ten. Daam stoppen we onherroeplyk." Net als vorig jaar wordt het parcours gereden dat geheel in de binnenstad ligt. met start en finish aan de Beesten markt In vergelijking met vorig jaar start men dit jaar een uurder eerder, zo dat men meer ruimte krijgt om het pro gramma af te werken. Bas de Graaf: „Vorig jaar was het zo dat we voor de 'Nacht van Sluis' nog een koers voor amateurs hadden, waardoor we pas laat konden starten met de trimmers. Dit jaar is dat niet het geval, zodat we reeds om acht uur kunnen beginnen Om half acht is dan eerst de voortelling van de ploegen." Aan het trimevenement in Sluis kan worden deelgenomen door trimmers die geen volkskoerser zijn en de laatste vier jaar geen licentie hebben gehad van de KNWU Buitenlanders worden niet toe gelaten. Zaterdag 28 augustus houdt het wieier- comité Sluis, bestaande uit Bas de Graaf. Johan Cortvriend, Chiel van Westen en Johan Geluk, een wedstrijd voor nieuwelingen en liefhebbers. Examen Voor de cursus bejaardenhelpster aan het L.H.NO.O. Sancta Maria te Halste ren slaagden Heieen Hartog te Sintr-Annaland. DOMBURG - Er komt een nieuwe - extra - gemeenteraadsvergadering over de bouw van het ontmoetingscen trum te Oostkapelle. Zoals gemeld schaarde een niet geheel volledige gemeenteraad van Domburg zich vo rige week dinsdag met vijf tegen vier stemmen achter het voorstel van b. en w. afwijzend te beschikken op het ver zoek van de stichting 'Gemeenschaps belangen Domburg-Oostkapelle' om een voor de bouw aan te gane geldle ning te garanderen. Twee raadsleden ontbraken toen op het appél, de heer W. Warners van de chr. groepering en de heer A. Schuiling van de PvdA. die beiden tegen het voorstel van b. en w. zouden hebben gestemd en vóór een door de christelijke groepering ingediend voorstel de bouw conform het reeds aanbestede bestek te laten uit voeren. Over deze zaak hadden de raadsleden van PvdA en chr. groepering elkaar gevonden, maar door het ontbre ken van twee mensen uit deze fracties gaven de stemmen van de beide we thouders. aangevuld met die van twee leden van gemeentebelanger^ en de stem van eén van de leden van de chr. groepering, de heer J. C. Paardekoper, die een afwy kende menmg had, de door slag. PvdA-raadslid de heer A. Don voorzag dit en probeerde in de raads vergadering van vorige week dinsdag via een voorstel de beslissing aan te houden. Hoewel dit voorstel werd ge steund voelde burgemeester P. A. D. H. Diepenhorst er niet voor dit in stem ming te brengen, omdat de zaak dan niet meer tijdig door g.s. behandeld zou kunnen worden. De aannemer zal zijn inschrijving namelyk zestig dagen ge stand dopn. De heer Don kondigde toen reeds aan dat hy met de gemeentewet in de hand zou nagaan of de burgemeester met het niet in stemming brengen van het voor stel formeel wel juist handelde Met de gemeentewet in de hand heb ben echter vier raadsleden (drie is al voldoende) voor een andere procedure gekozen. Artikel 46 van de gemeente wet maakt het (in kleinere gemeenten tot 20.000 inwoners) mogelijk, dat - tenminste - drie raadsleden de bur gemeester kunnen verzoeken een ex tra raadsvergadering uit te schrijven. Dit is thans, bij schrijven van gisteren, woensdag, gebeurd door de raadsleden L. Wondergem, S. J. Louws en L. Wattel van de chr. groepering en A. Don van de PvdA. Verbijsterd De inhoud van dit schrijven luidt Ondergetekenden, allen leden van uw raad, verbijsterd over het niet in stem ming brengen van een voorstel, gedaan in de raadsvergadering van 13 juli jl., hebben zich nader beraden. Zij zijn van menmg dat uw weigering tot het in stemming brengen van het voor stel. hetwelk beoogde de beslissing om trent de bouw van een ontmoetingscen trum in de kem Oostkapelle te verda gen, ondanks ondersteuning, niet ge rechtvaardigd was. Ondergetekenden verzoeken u inge volge art 46 van de gemeentewet een extra raadsvergadering te houden in de week van 26 juli 1976, dit i.v.m. tydige goedkeuring van het raadsbesluit. Als enige agendapunt wensen zij ge plaatst te zien: 'Bouw van het vrije tijdscentrum in de kem Oostkapelle en het garanderen van de tydige betaling van rente en aflossing van de af te slui ten geldlening, ad 1.100.000,-. door de stichting Gemeenschapsbelangen Domburg/Oostkapelle.' Hoewel de brief gisteren het Dom- burgse gemeentehuis nog niet nau uc- reikt. kon burgemeester Diepenhorst reeds verklaren, dat aan dit rechtma tige verzoek uiteraard zal worden vol daan. Tegelijk met hun brief aan de burge meester hebben de vier raadsleden de andere leden van de Domburgse ge meenteraad een voorstel toegestuurd voor de komende extra raadsvergadering. een voorstel dat van zelfsprekend beoogt de bouw van het ontmoetingscentrum m Oostkapelle te laten doorgaan, met intrekking van het raadsbesluit van dinsdag 13 juli jl. Het voorstel beoogt verder rente en aflos sing te garanderen van de lening van 1.100.000,- die de stichting gemeen schapsbelangen voor de bouw moet af sluiten en het garanderen van het jaar lijks exploitatie-tekort. In hun motivering zeggen de vier raads leden. dat het bouw hoge urgentie ver dient en dat thans een aanvaardbaar plan is uitgewerkt, dat reeds is aanbe steed. welke aanbesteding gunstig is uitgevallen De vier raadsleden gaan er verder van uit, dat voor het exploitatie tekort gerekend kan worden op een rijksbijdrage van 122.000,- per jaar. Dit bedrag zal hoger uitvallen, maar daarvoor wordt aangevoerd, dat er een terugontvangst is voor de gemeente van 2.500 - aan erfpachtoanon. een bedrag aan 3.500,- van belastingen en dat de exploitatielast van het huidige vereni gingsgebouw (ƒ3.700,- per jaar) weg valt. Voorts kan in de toekomst gerekend worden op een uitkering via de 'rijksbydrage-regeling' voor peuter speelzalen. „Ieder weldenkend mens zal er van overtuigd zijn dat deze exploitatie last een niet geringe is, doch in relatie met gedane investeringen voor andere bevolkingsgroepen en gebruik ma kend van de structurele uitkering die in het kader van de bestrijding van de werkeloosheid aan de, met name kleinere gemeenten, beschikbaar is gesteld, deze uitgave verantwoord achten," zo besluiten de vier raadsle den, die allen in Oostkapelle wonen, hun voorsteL Zij menen vooral, dat de bevolking van Oostkapelle recht heeft op een dergelijk centrum, waarin be halve de peuterspeelzaal allerlei ver enigingen, de bejaardensociëteit en de jeugdsociëteit hun activiteiten zullen kunnen ontplooien. B. en w. van Domburg stelden zich op het standpunt, dat de stichting meteen werkelijk versoberd plan had moeten komen, waardoor het exploitatietekort niet boven de 122,000,- per jaar zou kunnen komen. Het college was wel voorstander van de bouw, maar wilde geen onevenredige aanslag doen op het gemeentebudget in zyn totaliteit De raadsleden van de chr. groepering en de PvdA vonden by de behandeling vorige week, dat men de kans op de bouw niet voorbij moet laten gaan. De heer Wattel zei hierover onder meer: „De brug ligt er =n wy willen er overheen". De heer Don liet notuleren: „wy zullen de conse quenties moeten aanvaarden of het ex ploitatietekort nu ƒ10.000,- meer of minder is of niet" P.J. Bom stapt uit gemeenteraad van Kortgene KORTGENE - De heer P. J. Bom (pvda) raadslid en oud-wethouder van de gemeenteraad van Kortgene zal op korte termijn zijn raadslid maatschap neerleggen. In een brief aan de voorzitter van de Kort- geense gemeenteraad heeft de heer Bom meegedeeld, dat hij na ruim dertig jaar een openbare functie te hebben vervuld, plaats wil maken voor anderen. „Ik meen dat het zinvol is om, met het oog op myn leeftijd en de ko mende verkiezingen, myn opvolger gelegenheid te geven zich tijdig te .presenteren aan de kiezers", ver klaarde de heer Bom woensdaga vond. Het besluit tot bedanken noemde de heer Bom het gevolg van 'een complex van factoren'. Het pre cieze tydstlp van zyn aftreden wil de heer Bom in overleg met de raads voorzitter bepalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2