Ineke de Kam vertegenwoordigt Vlissingen bij de Deal Regatta Drukke dagen Middelburgers in feestend Middleburg (USA) Grote drukte in Hulstook bij optreden Noorse volksdansgroep Vrijwillige kavelruil bleek geen succes Hoofdtoernooi Oostkapelle kan beginnen Speld van verdienste van KNVB voor A.van Varik A. Dezutter, Aardenburg won concours Dourdan OOK FILM JAAP WOLTERBEEK GAAT MEE DONDERDAG 22 JULI 1976 BURGEMEESTER GAF EERSTE OPDRACHT NIEUWE DE RUYTERSTADGASTVROUWE LOF VOOR HET VLISSINGS ACTIEFONDS VLISSINGEN - Ineke de Kam, de vrijdag gekozen De Ruyterstad-gastvrouwe 1976/77, is woensdagmiddag door het college van burge meester en wethouders van Vlissingen ontvangen, en kreeg van burgemeester drs. Th. J. Westerhout van Vlissingen al meteen haar eerste 'opdracht'. De burgemeester verzocht me vrouw De Kam-Dieleman (zoals zij officieel heet) de groten over te brengen aan burgemeester Spears van Deal in Engeland en hem een brief van zijn Vlissingse collega te overhandigen. Gast- vrouwe Ineke de Kam zal name lijk deze week Vlissingen verte genwoordigen bij de Deal Re gatta. Even vóórdat de burgemeester de nieuwe gastvrouwe met deze opdracht vereerde, had hij haar in een toe spraakje welkom geheten in haar nieuwe functie, en haar gefeliciteerd met haar verkiezing. „Uw taak is aan trekkelijk, maar vraagt ook veel ver antwoordelijkheid om een waardig vertegenwoordigster van Vlissingen te zijn bij verschillende gebeurtenis sen", zei de burgemeester. Dat zal nu voor het eerste in Deal gebeu ren „en het is geen grapje", aldus de heer Westerhout Hij wees nog op de twee voorgangsters, die mevrouw De Kam al heeft gehad, „en die ieder in hun eigen stijl het er goed vanaf gebracht heb ben". Burgemeester Westerhout zwaaide het ROMMELMARKT IN IJZEND1JKE UZENDIJKE - Het IJzendijkse VW-bestuur houdt zaterdag 24 juli een rommelmarkt en zaterdag 31 juli een kunstmarkt. .Met dergelijke activi teiten tracht het VW-bestuur het pu bliek extra te stimuleren de afgelopen zaterdag weer gestarte weekmarkt te bezoeken. Deze markt, de eerste sinds zeven jaar. werd destijds gestaakt omdat het be zoekersaantal niet rendabel bleek te zijn voor de marktkooplui. Afgelopen zaterdag echter was de belangstelling volgens de VW-voorzitter. de heer F. Lievens, meer dan bevredigend. De markt, die bestond uit ruim twintig kramen, werd in nauwe samenwerking met de gemeente Oostburg opgezet. Zaterdag 7 augustus zal er een stand werkersconcours worden gehouden- Het is de bedoeling in de toekomst meer vanditsooitactiviteiten te organiseren. Vlissings Actiefonds log toe voor de or ganisatie van de verkiezingen van deze stedelijke vertegenwoordigsters: „Dat geeft het volste vertrouwen dat Vlissin- gen niet alleen vanavond al in Deal, W apCTlSChllci maar ook bij andere gelegenheden waardig gerepresenteerd zal worden". De heer Westerhout wees er nog op dat de relaties tussen Vlissingen Deal al tien jaar bestaan. „U zult Deal leren kennen als een allercharmantst plaatsje met al- lercharmanste, gastvrije mensen. Wilt u deze brief aan mijn collega daar over handigen en hem een goed welslagen van de 150ste Deal Regatta toewen sen?". vroeg de burgemeester aan De Ruyterstad Gastvrouwe. Op de foto: burgemeester Westerhout de kwartfinale van Vlissingen overhandigt het eerste wapenschild van Vlissingen aan de De Ruyterstad-Gastvrouwe Ineke de Kam. OOSTKAPELLE - Woensdag zijn de laatste poule-wedstrijden gespeeld van het jeugdtennistoemooi te Oost kapelle, zodat vandaag(donderdag)en morgen de kwart- en halve finales ge speeld kunnen worden, waarna voor zaterdag alleen de twaalf finalepar tijen overblijven. Bij de jongens tot en met 16 jaar zijn Frank Bauer. Jan Willem van Dop. Kees der Weduwe. Erik Pieterszen Gerrie van de Ven ongeslagen poulewinnaar ge worden Zij plaatsten zich direct voor de kwartfinale. De nummers twee van de poule moeten vandaag strijden voor de overige kwartfinaleplaatsen. In de eer ste poule van de oudste meisjes lijkt Ma rianne Pennarts de grote favoriete. Ze won tot nu toe al haar partijen. Het meisjesenkelspel toten met 14 jaar lijkt een bijzonder spannende strijd te wor den: poule-winnaressen werden Lonia Tesselaar, Marie-Louise Maasdam, Liande van Damme en Wilma Kusters, die ook de meeste kans maken om tot de halve finale door te dringen. Erik Kot- zebue plaatste zich door een overwin ning van 7-5.6-1 op Han van Oeveren na een bijzonder mooie wedstrijd met zeer afwisselend spel voor de kwartfinale, jongensenkel tot en met 14 jaar. Verder plaatsen zich de poule-winnaars Peter Wattel, Anton Verdonk, Harold Houg, I Robert-Jan Pennarts, Rob Witkam en Eric Pietersz. In de jongste leeftijds groep (tot en met 12 jaar) wist Marjan Pietersz uit Goes verrassend een set af te snoepen van de Zeeuwse kampioene Manon ten Bruggencate. Manon won tenslotte met 6-0,6-7,6-3. Bij de jongens plaatsten zich Jimmy Salawane, Leo Zuidweg, Mario Tiüheru en Hugo Sandberg zich als poule-winnaars voor ZATERDAG TOERISTENFEEST IN GROEDE GKOfcDE - De WV en de dorps- vereniging in Groede hebben voor zaterdag allerlei activiteiten op touw gezet voor de toeristen. Het om vangrijke programma valt uiteen in vier punten, zodat iedereen wel iets van zijn gading vindt. Om 9 30 uur al begint in 'De Drie Konin gen' in Groede een schaaktoernooi voor vakantiegangers, dat wordt gesponsord door de WV Op de Groedese markt is er om 14.30 uur een show van old-timers, die tevens een rondrit van Groede naar Nieuwvliet en terug zullen maken. Een demonstratie oude kinderspelen, eveneens op de markt, duurt van 15.00 tot 16.30 uur. De Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen. afdeling Groede, laat onder meer zien hoe kinderen vroeger bikkel den. hoepelden en knikkerden. Het klapstuk begint om 19.30 uur het langzamerhand traditionele flanel- festival, waaraan vooral Brabantse toe risten een muzikale bijdrage leveren Dat festival op de markt wordt afgeslo ten met een barbecue. Om haar wat te helpen bij haar verte genwoordigende taak overhandigde de burgemeester haar het eerste exemplaar van een wapenschild van de gemeente Vlissingen. dat in de toe komst als representatief geschenk zal worden uitgereikt aan hen, die daar voor in aanmerking komen. Voorzitter G. van Geelkerken van het Vlissings Actiefonds dankte de burge meester en het gemeentebestuur voor de ontvangst. Gastvrouwe Ineke de Kam had woens dag de camping in Oudenbosch verla ten om bij de officiële ontvangst aanwe zig te kunnen zijn. Woensdagavond vertrok zij met de Olau-lijn-boot naar Engeland omdaar haar representatieve loopbaan aan te vangen. VOORZITTER STRAFCOMMISSIE GOES De heer A. M. van Varik uit Middelburg heeft woensdagavond de speld van verdienste van de KNVB afdeling Zeeland gekregen. Afdelingsvoorzitter A. P. Schouwenaar speldde hem de versierselen op. na de vergadering van de strafcommissie. waarvan de heer Van Varik 25 jaar lid is geweest. De laatste jaren was hij voorzitter van die commissie. voorzitter was, een dankwoord. Hij wees erop dat hij niet zo geporteerd is voor erelidmaatschappen. „Bij Zee- landia heb ik het al eens geweigerd, omdat ik vind dat een club niks heeft aan ereleden, die niets doen. Ik heb nooit iets willen hebben ,maar nu wil ik daar een uitzondering voor maken", zei de heer Van Varik. De heer Schouwenaar roemde het werk van de thans 77-jarige heer Van Varik. „De commissies zijn een verlengstuk van het werk van het afdelingsbestuur. De strafcommissie wordt door de ge straften vaak als negatief ervaren. Slechts een enkeling erkent dat hij fout is geweest en daarvoor gestraft moet worden. Ondanks de pogingen van u om middels straffen preventief op te treden, moetu toch constateren dat het aantal straffen nog steeds vermeerdert", zei de heer Schouwenaar. Hij wees op het feit dat de heer Van Va rik als oud-voetballer een man van de praktijk is. „Je moet zelf ervaring heb ben. om goed over situaties te kunnen oordelen", merkte ue afdelingsvoorzit ter op. „U hebt altijd objectief geoor deeld met een hart van goud. Alle geval len heeft u serieus genomen. We weten dat het vele werk in de voetbalsport wordt gedaan door weinigen. U hebt tot die weinigen behoord", besloot de heer Schouwenaar zijn toespraak en vervol gens gaf hij de heer Van Varik de speld van verdienste. Secretaris Cees Steenbakker bedankte de scheidende heer Van Varik voor al het werk dat hij steeds 'als mens en in alle menselijkheid' heeft gedaan Hij bood hem namens de commissie een ge schenk aan. Tenslotte sprak de heer Van Varik, die in 1912 lid werd van de vereniging Zee- landia, waarvan hij ook bestuurslid en KO TOLHOEK WON TWEEMAAL VLISSINGEN - Ko Tolhoek uit Yer- seke heeft deze week twee overwin ningen geboekt bij de liefhebbers. Het totaal aantal overwinningen van de oud-prof is dit seizoen gekomen op acht. Zaterdag ging Tolhoek als eerste over de finish in "het Gelderse Ede. Hij maakte deel uit van een kopgroep van vier renners, waarvan hij de eindspurt won. De wedstrijd ging over 45 kilome ter. Dinsdag zegevierde hij in het Lim burgse ObblchL Tolhoek was de snelste in een massaspurt van vijftig renners. De wedstrijd ging over 40 kilometer. Bram Jansen uitBleiswiikwerd tweede. DVl VENRUBRIEK V oorlichtingsavond Veilig Verkeer HAAMSTEDE - Op de camping 'de Ro zenhof op Schouwen-Duiveland is dinsdagavond een voorlichtingsbijeen komst van Veilig Verkeer Nederland gehouden. Op deze avond konden auto bestuurders onder meer hun ogen laten testen en werden er films vertoond. De organisatie van deze voorlichtings bijeenkomsten berust bij de heer Th. Pfann uit Middelburg. HULST- Vele duizenden toeristen heb ben woensdag het vestingstadje Hulst bezocht. Het grootste deel van de dag- iesmensen waren Belgen, die een natio- nalefeestdag vierden in verband met de eerste wereldoorlog. In alle straten - en zodoende ook de winkels - ivas het een drukte van belang. Veel belangstelling trok de tweede folkloristische dag van de winkeliersverenigingen 'Bierkaaistraat-Vismarkt' en 'Tref punt'. Gisteren trad de tweede volksdans groep deze week op. Het was de Luikar- ringen 'Peer Gynt' uit Noorwegen. ENKELEN IN ZEEUWS KOSTUUM MIDDELBURG - De zestien Mid delburgers die van 1 tot en met 8 augustus in het Amerikaanse plaatsje Middleburg (Pennsylvan ia) te gast zullen zijn in het kader van de feesten ter gelegenheid van het 200-jarig bestaan van de Ver enigde Staten, gaan drukke dagen tegemoet. Zij zullen deze week niet alleen deelnemen aan de feeste lijkheden in het 2000 inwoners tel lende plaatsje, maar er staan ook verschillende trips in de omgeving open een bezoek aan Washington op het programma. Zaterdag 31 juli vertrekken dertien leden van de groep - met in hun ge zelschap voorlichtingsambtenaar M. A Mondeel als officieel vertegen woordiger van de gemeente Middel burg - 's morgens om half acht per bus. 's Middags om twee uur vertrekt op het vliegveld Luxemburg hun vliegtuig naar New York, waar men naar verwachting om zeven uur 's avonds zal aankomen. Een deelne mer - is reeds in Amerika en een echtpaar gaat op eigen gelegenheid. De deelnemers - onder wie drie echt paren - verzamelen zich in het Edison noiei in isew xork, waar zij zondag 1 augustus per auto door de gastheren uit het feestvierende Middleburg worden opgehaald. Het is dan nog vier uur rijden naar Midd leburg, dat oostelijk van New York ligt Op dezelfde dag zal na de ken nismaking met de gastgezinnen 's avonds een openluchtkerkdienst worden bijgewoond. Op verzoek van de Middelburgers is in het programma ook een 'Middelburg-avond' opgenomen. Tijdens deze avond zal de film 'Mid delburg Monumentenstad' van Jaap Wolterbeek met Engelse ondertite ling worden vertoond, alsmede een diaserie over Middelburg. Ook zal het Zeeuws volkslied worden gezon gen met orgelbegeleiding van mejuf frouw M. Cijsouw, die ook tot de groep behoort. Het is de bedoeling om de bezoekers op deze avond, die in een kerk wordt gehouden, te laten proeven van typisch Nederlandse dranken en Nederlandse kaas. De 'Stichting Holland Cheese Exporters Association' heeft daartoe desge vraagd enkele kaasjes beschikbaar gesteld, Verder zal er een kleine foto tentoonstelling over het Neder landse Middelburg worden ingericht. Op dringend verzoek van de gasthe ren zullen een drietal leden van het gezelschap bij diverse gelegenheden verschijnen in Zeeuws kostuum. Dat zal zaker ook tijdens de Middel burgse avond het geval zijn De Middelburgers zullen, als daartoe gelegenheid is, met de kinderen van Middleburg enkele typisch Neder landse spelen doen, zoals de zeven sprong. Omdat bekend is dat bij diverse ge legenheden het Amerikaanse volks lied wordt gezongen, hebben de deelnemers een exemplaar van 'The Star-Sprangled Banner' toegespeeld gekregen, zodat ze de woorden kun nen Instuderen. Op verzoek van de Amerikanen is het Nederlandse volkslied met muziek toegezonden. Ook werd een vertaling gevraagd van 'We welcome the people of Holland' en verder zijn al diverse posters van Middelburg toegezonden. De groep zal voorts nog een Middelburgse en een Nederlandse vlag meenemen. Als officieel geschenk van de ge meente zal een luchtfoto in kleur van de Middelburgse binnenstad worden aangeboden. Ook zal een groet van het gemeentebestuur van Middelburg aan het gemeentebes tuur van Middleburg worden over handigd. Voorlichtingsambtenaar Mondeel heeft inmiddels bericht gekregen dat op uitnodiging van het organisatie comité ook de heer en mevrouw Hanou-van Graafeiland met hun dochter de eerste week van augustus in Middleburg aanwezig zijn. Me vrouw Neeltje Hanou is een oud- inwoonster van Middelburg en zij woont thans met man en dochter in Denver (USA), dat altijd nog op een afstand van 2500 kilometer van Middleburg ligt. Zeven leden van het gezelschap ke ren op 8 augustus terug naar Neder land De overigen maken van hun verblijf in Amerika gebruik om fami lie te bezoeken en zullen later terug keren. Alle deelnemers reizen op ei gen kosten. KRING WEST EN WALCHEREN Met een werkelijk dit jaar fantastisch vliegende duif won A. Dezutter uit Aardenburg het kringconcours voor oude duiven vanuit Dourdan. Op tal van vluchten heeft deze 73-990486, die als eerstgetekende was afgegeven dit jaar al gcëxcelleerd. Hij laat dan ook niets voor de concurrentie over en gaat lopen met de hoogste poule, de Heeft Wie Heeft, de Hoofdprijs, de Konings poule en de Extra. Omdat hij boven dien nog een vroege duif constateerde won hij tevens de 1ste serie onaange- duid. Er vlogen nog 812 oude duiven in dit concours, terwijl er aan de kringvlucht vanuit Dourdan voor jonge duiven toch nog 1106 jonge duiven deelnamen, on danks de heersende tropische hitte, die velen deden besluiten hun jonge duiven nog niet aan de eerste Dourdan te wa gen. De eerste oude duif kwam aan een snel heid van 1109 m.p.m. en de laatste prijswinnende duif aan 964 m.terwijl de eerste jonge duif 1066 m haalde en de laatste prijswinnende jonge duif nog slechts 865 m wist op te brengen. Het is vooral voor de jonge duiven, die nog zo weinig ervaring hebben in de reisman den buitengewoon zwaar. Uitslag oude duiven: A Dezutter. Aarden burg 1: J. Broekeenzn, Souburg 2, A Buysse. Eede 3; L. van Wallenburg, Souburg 4. W de Clercq, Aardenburg 5; G. Dusarduyn, Groede 6 en 14, A Dulninck en zn, Cadzand 7,8 en 12 H. de Vries. Vlissingen 9; M. Rodts, IJzendljke 10: J. de Hollander. Oostburg 11. A de Puttei en zn. Cadzand 13. Lv.d. SUkke, IJzendijke 15 De eerste prijs der jonge duiven viel in Sou burg bij de gekende kampioen Ch. de Poortei voor J. de Vreeze te Eede. die zich over dt grote brokken die te winnen waren ontferm de Hij won het gratis te vervliegen gouder horloge en bovendien de eerste hoofdprijs er de koningspoule Olk op deze vlucht wist A Duininck uit Cadzand. die reeds een heel sei zoen tot de allerbesten behoort, uit te blinken beginnend met de 3de prijs. Uitslag Jonge duiven: R. Postma, Schoon- dijke 4; H. van Hee. Oostburg 5, A Schenkel, Vlissingen 6, W. Daansen, Breskens 7 en 11; L. Risseeuw, Oostburg 8; A van Peenen en zn, Souburg 9; J v d Plasse. Cadzand 10: J. Temmerman, Hoofdplaat 12: J. Boelje, Bres kens 13; B. de Poorter, Hoofdplaat 14; J. van Belzen, Middelburg 15 Deze vlucht tellende voor de kringzesdaagse heeft heel wat ploegen op één en twee ronden geplaatst. In de kring Centrum, eveneens vanuit Dour dan. vlogen 'slechts' 301 oude duiven. Hier kwam de eerste duif aan 1088 m p.m. B. v. d. Berghe speelde hier iedereen onder tafel door liefct drie duiven in de tien eersten te plaat- sea Tevens waren er 408 jonge duiven ïnge- korfd. waarvan Gilbert Begheijn te Sas van Gent de eerste won met een snelheid van 1051 ra Oude duiven: B. v. d. Berghe, Sas 1,2 en 10; G. Serrarens, Stoppeldijk 3; F. van Hoye. 8as 4; C. Oppeneer. Temeuzen 5; J. de Clercq, Boschkapelle 6 en 7; L. Moerman, Hoek 8; Th. van Zeele Sas 9. Jonge duiven: G. Begheijn, Sas 1; O. Martens en za Sas 2; P. de Poorter, Axel 3; G. van Steenbergen Sas 4; M. de Smet, Sluiskil 5 en 10; Th. de Poorter, Stoppeldijk 6; R. v. d. Be rghe, Sas 7; B. de Smit, Sluiskil 9. Aan het kringconcours vanuit Ruffec namen in Zuid-Beveland 254 duiven deel. een gezien de omstandigheden ge- weldigaantal, vooral in vergelijking met de overige kringen. Bovendien wist men zich ook op provinciaal vlak danig ln de kijker te spelen. Overwinnaar werd H. Jansen uit 's-Heerenhoek met zijn eerst getekende, die 1086 m.p.m. presteerde. Hij klopte zijn plaatsgenoot W Raas met 5 minuten, gezien de afstand zeker geen opvallend verschil. Een wel zeer byzondere uitslag maakte E Vermast uit Yerseke, die elf duiven inkorfde en liefst beide series van drie duiven won en wel met 3, 10. 14, 19, 20 en 21 en bo- vendien nog 24 en 33 won en die laatste duif presteerde nog 999 m.p.m. De uitslag was verder H. Beulens, Kwaden, damme 4; P. Steketee, Yerseke 5; J. LeConte, Goes 6, P. Jansen, 's-Gravenpolder 7 en 8; p Ridderhof. Yerseke 9. Op Beaumetz vlogen er in deze kring 921 oude duiven Eerste 1227 ra Een praktisch niet u verbeteren uitslag maakte G. Feleus uit Kat- tendljke. die begon met 1. 4.8. 9. 25 29.48« 53; G. van Strien. Wolpbaartscfijk 2; W Ran 's-Heerenhoek 3; W. de Witte, Goes 5; J. Buis- se. Lewedorp 6; J. Traas, 's-Heer Arendskerfc 7; A de Leeuw, Hansweert 10; N. v. h. W» telnde, Lewedorp 11, M. Koens 's-Hts Arendskerke 12; M. Pieterse Wemeldlngeij Steenhard Prince, Goes 14; M. van Hekb- Kloe tinge 15. Dat we van deze kring ook nog heel wat opo- jonge duivenvluchten mogen verwacht^ bewees hun aantal op Beaumetz. Liefst 2021 jonge duiven werden gelost om te strijden voorde fel begeerde eersteplaats, die alleen al door de Heeft Wie Heeft de Interesse wekte, P. Butler uit Blezelinge had ze wel buitenga woon Hij begon met 1,6 en 25; J. Rentmees ter, Ovezande 2; Steenhard Prince, Goes 3; A Westdorp 's-Heerenhoek 4; J. Poelman Heer Arendskerke 5 en 11; P. v h. Westeinde, Lewedorp7; J. BuisseLewedorp8; O. Verbid 's-Heerenhoek 9; P. Pieters, Lewedorp 10; J. Balvers, Goes 12; gebr. Mange, Schore 13, P. Jansen 's-Heer Arendskerke 14; E. Hulssen. Goes 15. ■Recht Voor AUen' te Sluis, Beaumetz met 193 jonge duiven Eerste 1266 m J. Coppens 1; P Goossen 2, J. Moens 3; P. de Clercq 4; C. v. d. Walle 5. A. Dlercx 6; A v. d. Bussche 7; Ale Clercq 8; J. Cocqult 9; A Verheije 10. Met 14 oude duiven Eerste 1218 m. J. v. d. Wege 1; O. de Meijer 2; P. Goossen 3 en 5; J, Wage 4. VZV Hoofdplaat met 126 oude duiven. Eerste 1226m. B. de Poorter l,6rn8; F Scherbeljn2; P. van Waes 3; J. Boone 4 en 9; gebr. Van Grol 5; W. Maas 7; A. Gemaert 10. Met 331 jonge duiven. Eerste 1213 ra J. Scher- beijn 1; J. Temmerman 0.2 en 7: B. de Poorter 3. A. v d Broecke4: J. Boone 5; Th. v d. Velde 6; Ch. de Poorter 8; Scherbeljn en zn 9 en 10, W Sasput, met 17 oude duiven Eerste 1188 ra B. de Poorter 1 en 5; H. Calon 2; E. de Wever 3; J. Boone 4 en 6. Met 125 Jonge duiven Eerstell75m P. Boog aard 1 en 9; Weljnsbergen en zn 2; E. de Wever 2* niorawl/m^lr A on 6- P TlloalnnBn A- r I BOO 10. "Nog Sneller' te Breskens met 459 Jonge dui ven Eerste 1264 m L. Ras 1 en 3; J. Blaakman 2; M. Quaars 4; W. Daansen 5 en 9; J, Note- baert 6; H. Schelstraete 7; W. Vlnje 8; J. de Meester 10. Met 112 oude duiven Eerste 1239 ra. J. Corne lls 1,7 en 8; J. Wisse 2; A v. d. Voorde 3 en 10; W. Bruynooge 4; A Boekhout 5; L de Dekker 6; C. van Opduip 9. Jeugd: Met 24 oude duiven: eerste 1163 m: P. v. d. Bossche 1, 4 en 8; E. Cornells Je 2; J. Oosterling 3. 6 en 7; J. P. Faas 5. Ruffec met 27 duivdn Eerste 25 minuten los vooruit. G. Dusarduyn 1.4,5.6.8 en 9; W. v. d. SUkke 2; W. Daansen 3; H. Mookhoek 7. (Slot van pag. 1) de boeren niet gemakkelijker op om bij een ruil wat toe te geven. De kavelruil isbemoeilijktomdathet grondeigendom niet evenwichtig is ver- deeld: ruilen met een buurman is lastig Gcctl lllX€ als diens grond te veraf ligt. genaren zijn betrokken. "Er speelt zien natuurlijk ook wel het een en ander af tussen twee landbouwers, maar daar hebben we weinig kijk op", zegt de CBTB-secretaris. Tweeslachtig Het optreden van de Noorse volksdan sers in de Bierkaaistraat en op de Vis markt trok veel belangstelling. Zaterdag wordt de laatste folkloristi sche dag in Hulst gehouden, 's Middags om drie uur treedt dan de Luzem Volks- dansgruppe op. De houding van de overheid is volgens de heer De Koeyer tweeslachtig omdat die aan een kant de kavelruil bevor dert door mensen en subsidies be schikbaar te stellen, maar het project anderzijds tegenwerkt door een slecht pachtbehcersingsbeleid. „Negatieve en positieve factoren van de grond, vooral wat betreft perceelgrootte en bereikbaarheid, worden onze onvol doende gewaardeerd in de pachtsom. Daardoor neemt de versnippering toe en dat moeten we nou juist niet heb ben", zegt De Koeyer. Hij is overigens vol lof over de medewerking van de overheid. De landbouworganisaties hebben het initiatief tot kavelruil trou wens genomen op een moment dat Den Haag verschillende maatregelen afkon digde om die ruil te bevorderen. Behalve mankracht en subsidiëring van bijko mende werken hoort daar ook de vrijs telling van registratierecht bij over schrijvingen bij. De overheid spreekt overigens pas over kavelruil als daarbij tenminste drie ei- Het lijdt geen voor hem geen twijfel dat kavelruil in West-Zeeuwsch-Vlaanderen geen overbodige luxe zou zijn. „Vooral in de jongere polders zijn kavelgrootte en andere omstandigheden wel gunstig, maar er zijn heel wat gedeelten i WestrZeeuwsch-Vlaanderen waar het grondgebruik ongunstig is, bijvoor beeld de hele hoek van Nieuwvliet via Cadzand naar Retranchement. Di zou zelfs een ruilverkaveling zijn te overwegen. Voor de rest Is kavelruil vol doende". Hoewel hij daarvan weinig merkte ln persoonlijke gesprekken met landbouwers, gelooft De Koeyer dat het algemeen bestuur in die kringen tegen kavelruil en ruilverkaveling ook een rol heeft gespeeld bij het nietrslagen van de ruil Komen de boeren die wel geïnteres seerd zijn in kavelruil in West- Zeeuwsch-Vlaanderen nog aan hun trekken De Koeyer: „We kunnen al leen adviseren: let op of er zich geen mogelijkheden voordoen via de ver koop van vrije grond. En verder kan de voorlichtingsdienst altijd nog liefheb bers op gang helpen. Wie belangstel ling heeft getoond, staat uiteindelijk genoteerd". De heer A de Koeyer, secretaris van de CBTB in West Zeeuwsch-Vlaanderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 24