Aanleg Lange Delft-promenade kan reeds in september beginnen Feestmarkt Sas van Gent: Het was zelden drukker' Veersteiger uit haven De Val Exotische kunst in Zierikzee 'JAWOORD'OP BODEM VAN DE OOSTERSCHELDE HUISVESTING OPEN BEJAARDENWERK IN ZAAMSLAG DROEVIG Orgelconcert FM-zenders in Goes alleen in mono..... Jaarverslag 1975 constateert WOENSDAG 21 JULI 1976 RIJK HEEFT 50% SUBSIDIE TOEGEZEGD MIDDELBURG - De kans is groot dat de gemeente Middelburg in september - zoals het plan was - kan beginnen met de aanleg van de Lange Delft-promenade. In de dinsdagmiddag gehouden ver gadering van de gemeenteraadscommissie van financiën kon we thouder M. A. L. Hubregtse meedelen, dat de toezegging is binnen gekomen voor een subsidie van vijftig procent van het rijk voor een bedrag van ruim een half miljoen gulden. gen. Tegen die achtergrond compli menteerde de commissievoorzitter de dienst van gemeentewerken met het uitwerken van het plan. Engels jachtje in moeilijkheden voor Zeeuwse kust VLISSINGEN - Het Vlissingse beton - ningsvaartuig Temeuzen' van het Ne derlandse Loodswezen heeft dins dagmorgen bij het lichtschip 'Noord- hinder" dat voor de Zeeuwse kust ligt een gewonde Engelse watersporter aan boord genomen. De man, A. S. uit Ipswich was één van de twee opvaren den van een Engels zeiljacht, de Lord Jim. dat maandagavond bij wind kracht zes voor de Zeeuwse kust in moeilijkheden kwam. Dat gebeurde nadat S., die navigator is van het jacht, een lichte hersenschud ding opliep. De tweede opvarende. C. M eveneens uit Ipswicht schoot vuur pijlen af. wat een zoekactie van ver scheidene schepen tot gevolg had. Het jacht werd gevonden door een Cyprio tisch vrachtschip, de Radiand Claudia. De vrachtvaarder die op weg was naar Engeland, nam het zeilschip op sleep touw en bracht het naar het lichtschip 'Noordhinder'. Hier werd het scheept (het heeft een lengte van 5,5 meter) dinsdagmorgen overgenomen door het betonningsvaartuig 'Temeuzen'. dat een nieuwe bemanning voor de Noord- hinder naar het lichtschip bracht Het zeilschip en haar bemanning werden aan boord genomen en vervolgens zette de 'Temeuzen' koers naar Vlissingen. Omstreeks half zeven dinsdagavond ar riveerde men bij de Vlissingse Binnen haven. S. heelt zich onder doktersbe handeling gesteld. Beide zeilers hebben de nacht doorgebracht aan boord van de Temeuzen'. Vandaag - woensdag - zal het zeilschip dat waarschijnlijk door het slepen van de Cyprioot enige schade heeft opgelopen, weer van boord van de 'Temeuzen' gehaald worden In de 'stapel subsidie-aanvragen." zo onthulde de heer Hubregtse die in Den Haag op behandeling liggen te wach ten. kreeg het Middelburgse promenade-plan voorrang, omdat het plan zo goed was voorbereid en omdat van de zijde van de betrokken winke liers zoveel medewerking is verkre- Kerkelijke mutaties NEDERLANDSE. HERVORMDE KERK: Aangenomen naar Langerak: W. G. Sonnenberg.kandidaat te Kampen; Bedankt voor Winterswijk; M. Stri- kwerda te Oude- en Nijehome. Bedankt voor Colijnsplaat (toezeg ging) W. F Kuil, leraar godsdienst aan het christelijk lyceum te Middelburg; Beroepbaarstelling; W. F Kuil. eervol ontheven predikant met de bevoegd heid van emeritus (leraar godsdienst aan het christelijk lyceum) te Middel burg. GEREFORMEERDE KERKEN VRIJ GEMAAKT: Beroepen te Overschle-Schiedam. in combinatie met Pemis: J. J. Schreuder, kandidaat te Zwolle. CHRISTELIJKE GEREFORMEERDE KERKEN: Beroepen te Maarssen: H. H. Klomp, kandidaat te Ede; Tweetal te Werkendam: A. van He te ren, kandidaat te Sassenheim. en H. H. Klomp, kandidaat te Ede. VRIJE OUD-GEREFORMEERDE GE MEENTEN: Bedankt voor Rotterdam-Zuid: A. Kot te LJsselmulden. college van o en w nog niet mogeujK. De commissie voelde er voor die principe-toezegging wel te deen. zij het onder bepaalde voorwaarden. Aan het begin van deze in het Stadhuis gehouden vergadering kon wethouder Hubregtse meedelen, dat de parkeer- meters en -automaten in 1975 in Mid delburg ƒ80.671 hebben opgebracht, waarmee de raming van 78.000 werd overschreden. Bij de behandeling van het voorstel de gemeente geldleningen tot in totaal 390.000 te laten garanderen voor de nieuwbouw van het bejaardencentrum van de Katholieke Stichting voor Ver pleging en Bejaardenzorg Walcheren aan Bachtensteene bleek de commissie verder te willen gaan dan het voorstel van b. en w. De nieuwbouw van dit complex - op de zelfde plaats - zal naar een voorlopige raming vier miljoen gaan kosten. De stichting had gevraagd thans reeds een principe-uitspraak te willen over het te zijner tijd medewerking verlenen bij de financiering van de totale nieuw bouw. maar in dit stadium leek dit het Vernielingen aan telefooncel REN'ESSE- De telefooncel aan de Rampweg heeft het weer moeten ont gelden. Na dat een steen door het ge bouwtje was gegooid werden diverse telefoongidsen verscheurd. Van de da ders ontbreekt elk spoor. 'AUTO RODEO' IN DOMBURG DOMBURG - Aanstaande vrijdag en zaterdagavond treedt op het par keerterrein aan de Domburgseweg in Domburg het 'Maatz Brothers Auto Circus' op. Deze groep van stuntrijd ers maakt momenteel een toernee door K. uit Zaffelaere (B). geladen met stroo, werd maandagmiddag om streeks vier uur door een voorbijrij dende automobilist in de Molenver- Brand verwoest hectare duin bij Haamstede groeiing. gelegen in het Zeepegebied te Haamstede afgebrand. Het gebied is eigendom van het land goed Slot Haamstede. De vrijwillige brandweer van Haamstede heeft met hulp van toeristen de brand weten te doven met vuurzwepen. Ondanks het werk van de brandweer brandde er een hectare duingebied at Het wordt mogelijk geacht d at het vuur is aangestoken door twee jongens van omstreeks elf jaar. Zes mille schade bij stroobrand SAS VAN GENT - De bestuurder van een tractor met aanhangwagen R. de ZIERIKZEE - Het haventje De Val in Zierikzee is dinsdag de provinciale steiger kwijt geraakt. Per ponton is de stei ger weggesleept naar Terschellingwaar die weer ge bruikt zal worden voor het afmeren van veerboten. De steiger bij De Val werd voor de ingebruikname van de Zeelandbrug gebruikt door de Profvinciale Stoomboot Dienst voor het veervervoer naar het Katse Veer Daarna gebruikte de RTM hem nog voor de rondvaartboten. Nu heeft de provincie Zeeland de steiger verkocht aan de rijkswaterstaat Friesland. Wedvluchten Nederland met een 'Auto Rodeo'. De groep, die spectaculaire staaltjes van acrobatiek met auto's en motoren uitvoert, is vier jaar geleden gevormd rond de Duitse broers Charly en Johan Maats. De andere coureurs zijn de Ame rikaan Billy King, de Fransman Jean r de K. koppelde zijn tractor af. De in MIDDELBURG - De afdeling Zeeland van de Nederlandse bond van zater dagvliegers nam deel aan een wed vlucht vanuit Quievrain. Henri, de Mexicaan Tiger Piu. de uit Nederland afkomstige Roswita van Dehnen, de Italiaan Garry Bonelli en de Argentijnse clown Beppo. Alle leden van de Maatz Brothers-groep hebben een gedegen opleiding achter de rug. De uitslagen in de respectievelijke korting te Wcstdorpe attent gemaakt rayons waren: rayon A: 1 C. v. d. Maas; 2 Schulz; 3 J M. Steketee; 4 Kik van Poperingen; 5 J. C. Wesdorp. Rayon B: 1 A. v Dale. 2 A. Moerland; 3 D. Polder man; 4 D. Polderman; 5 A. v. Dale. Rayon C. 1 A. Martijn; 2 K. Pleijte; 3 F. Scheele; 4 C. de Ridder jr; 5 M. Schroe- de buurt wonende brandweerman R. V. die dit zag kwam direct met een poeder blusser terwijl zijn vrouw de brandweer Westdorpe waarschuwde, die met vers. Rayon D: 1 H. v. Stel; 2 C. Zamper; een hogedrukspuit snel ter plaatse was. Men vreesde vooral voor de berm die GOES - De PTT-ers in de televisie toren van Goes hebben de afgelo pen twee weken meer dan 150 tele foontjes moeten verwerken van mensen die klaagden over de ont vangst van de radio-uitzendingen in stereo via de FM-zenders Goes. De oorzaak van die klachten ligt volgens de PTT in het feit dat mo menteel reparaties aan de antennes en kabels van de FM-zenders wor den verricht, w aardoor alleen mono kan worden uitgezonden. Er hebben zich bij de PTT ook men sen gemeld die in de veronderstelling verkeerden dat het radio-toestel niet in orde was, omdat het stereo-lampje niet brandde. Enkelen hadden het lampje zelfs al laten vervangen door een nieuw De PTT heeft deze stereo luisteraars gerust kunnen stellen: het is een tijdelijk verschijnsel en er is geen sprake van een kapot toestel. De 'operatie FM-zenders' is al ge ruime tijd geleden begonnen. Repa ratie was nodig omdat de antennes versleten waren. De PTT heeft tege lijk de vernieuwing van de kabels mee in het programma opgenomen. Op 17 mei begonnen de werkzaam heden en de PTT is erin geslaagd om nog tot 6 juli'76 stereo-uitzendingen te verzorgen, zij het dat het vermo gen minder was. Na de 6e juli is het staatsbedrijf volledig omgeschakeld op mono-uitzendingen. Het gaat om de zenders Hilversum 1 tot en met 4, via 87,85 MHz ikanaal 3). 95.0 MHz (kanaal 27) en 99,8 MHz (kanaal 43) De reparatie-werkzaamheden blij ken wat langer te duren dan de ver wachting was. Gehoopt wordt nu dat begin augustus aanstaande weer overgeschakeld kan worden op vol ledige stereo-uitzendingen via de Goese FM-zenders Goes Als het Goes is moeten dan ook de stereo lampjes van de radio-toestellen (voor zover aanwezig) weer volop branden. De woordvoerder van de PTT deelde nog mee dat de werkzaamheden niet van invloed zijn op de ontvangst zo wel beeld als gelukd, van de televisie. Een of twee jaar lang bezochten ze de begon te branden. Daarnaast lag een Cascadeursschool in Parijs en de Auto-Rodeo School in Los Angeles. Op 3 H. van Stel; 4 P. v. Belzen; 5 J. C. de Fouw. Rayon E: 1 G. Neels; 2 E. Minn- aard; 3.4 en 5 F. D. Hillebrand. Rayon F: deze scholen worden ook de stuntmen sen opgeleid voor filmopnames. Ook verschillende leden van de Maatz Bro- groot tarweveld dat de brandweer voor A. de Bruine: 2 H. de Feijter, 3 H. de de vuurzee beschermde. De wagen met Feijter; 4 M. Scheele; 5 Gebroeders Ze- stroo brandde totaal uit De eigenaar gers. was verzekerd. De schade voor De K. beliep 2500. De schade aan verbrande thers hebben dit werk gedaan. Tijdens bomen beliep 500 en ook aan de geas- de voorstelling - aanvang 21.00 uur worden onder meer vijf auto's volkomen in de vernieling gereden. falteerde weg is voor 3000 schade. De brandweer heeft het tarweveld kunnen redden. ZIERIKZEE - Tot en met zondag 25 juli is in het R-k Patronaat in de Mos selstraat te Zierikzee een missie- tentoonstelling te zien van exotische kunst. De opbrengst van deze tentoonstelling - er kunnen voorwerpen worden gekocht - komt ten goede aan de missie De ten toonstelling is een initiatief van de orde van de ongeschoeide karmelieten van het klooster te Geleen. Uit Afrika zijn speren te zien, antilopenhuid-beelden, halssnoeren, ebbenhouten beelden en tamtams van verschillende stammen, uit China wor den juwelenkisten geëxposeerd, porse leinen borden en vazen, ivoren beelden en voorwerpen van bamboe en voorts zijn er voorwerpen te zien afkomstig uit Tibet (smeedwerk en beelden), Thai land (o m. tafels en fruitschalen en In donesië (beelden en tafels). De expositie in het patronaat te Zierik zee is dagelijks geopend van 's middags drie tot 's avonds acht uur. LANDHUIZEN OP TERREIN KAMP AAGTEKERKE M ARIEKERKE - Op de plaats van het barakkenkamp aan de Prelaatweg in Aagtekerke zullen in de toekomst drie landhuizen worden gebouwd. B. en w. van Mariekerke stellen de raad voor daartoe het bestemmingsplan vast te stellen. Het college laat weten, dat er in het ver leden herhaaldelijk onderhandelingen zijn gevoerd met de eigenaar. L. de Witte te Westkapelle over de mogelijkheid om dit vervallen kamp te laten verdwijnen. Aanvankelijk was het de bedoeling, dat er zomerwoningen zouden komen, maar dit plan kon als gevolg van riolerings problemen niet worden uitgevoerd. Men is het eens geworden over afbraak van het kamp, als er dne landhuizen zouden kunnen komen. Bij de PPD had men tijdens het mondeling overleg geen bezwaar tegen deze oplossing, aldus b. en w. in het voorstel aan de raad. LUZERNER TRACHTENGRUPPE PUBLIEKTREKKER YERSEKE - Jan Perdaan en Thea Holleman uit Schiedam zijn niet alleen gek op elkaar, ze zijn ook verzot op water. Jan Perdaan en zijn verloofde Thea zijn enthou siaste duikers Nu lopen ze met huioelijksplannen rond en er is eigenlijk maar een plaats waar zij elkaar hun jawoord willen geven op de bodem van de Oosterschel- de. Maar ja. waar haal je een ambtenaar van de burgerlijke stand vandaan, die samen met hel echtpaar een duikerspak aantrekt, om op de zeebodem een toespraak te houden over draaie dingen als huwelijkstrouw. Omdat het duikgrage paar veel in de Oosterschelde duikt, klopten ze bij het gemeentehuis van Reimerswaal aan. Wethouder C. Slabbekoom bleek wel te porren voorzo'n niet alledaagse gebeurte nis Hij heeft geen enkele duikervaring, maar dat is niet zo'n probleem, vindt hij. Een keer moet toch de eerste keer zijn. De huwelijksplechtigheid zou ergens in de buurt van Yerseke voltrokken moeten worden. Wanneer het natte huwelijk gesloten wordt, is nog niet bekend. Het is zelfs nog niet zeker of het allemaal wel kan. Er is nog veel te regelen Zo zal er eerst toestemming aan de officier van Justitie gevraagd moeten worden, omdat de plannen van Jan en Thea - op z'n zachtst gezegd - nogal afwijken van de normale gang van zaken bij een huwelijksplechtigheid. En dan isernatuurlijknogeenprobleem Waarlaatjejeaanstaandeschoonmoedertijdensde huwelijksplechtigheid Moetje d'r nu ook al in een duikerspak hijsen. Dat kan toch niet? Of misschien toch Blub. SAS VAN GENT - ..Ik heb het zel den drukker gezien' zei markt meester A. de Vries dinsdag na af loop van de feestmarkt in Sas van Gent. De weekmarkt kreeg een feestelijk tintje bij gelegenheid van de braderie, die weer een groot aantal bezoekers trok. Op de markt op het Keizer Karelplein waren de kramen extra teestelijk versierd, werd een gratis loterij gehouden en trad de Zwitserse volksdansgroep Luzemer Trachtengruppe op en dat verklaarde de meer dan gewone be langstelling. Die was er trouwens ook van de marktkooplieden, die een prijs konden verdienen door hun kraam er zo fraai mogelijk te laten uitzien. Burgemeester drs. W. R. V. Dusar- duyn had zitting in de jury die de kramen moest beoordelen. De Ge ntse week bezorgde hem trouwens handenvol werk. Hij moest ook de lo ten trekken voor de gratis loterij. Aan de andere kant van de markt trok de Luzemer Trachtengruppe veel belangstelling met Zwitserse volksdansen, jodelen en het blazen van de alpenhoorn. Het wereldrecord punniken (klokje breien) dat Sas van Gen t wil vesti gen tijdens de Gentse week vordert inmiddels gestaag. Oudere dames en kinderen hebben in de Zuidstraat al 25 meter aan elkaar gepunnikt. Burgemeester Dusarduyn inspecteert de feestmarkt... TERNEUZEN - In.het jaarverslag 1975 van de stichting Open Bejaardenwerk wordt nadrukkelijk gewezen op de slechte huisvesting, waarover de stichting in de kern Zaamslag kan beschikken. Voorzitter P. Loof constateert in een voor woord: „In Terneuzen-stad is de huisvesting in 'De Veste' optimaal, doch in de kernen laat deze zeer te wensen over. In Zaamslag is het gewoon een droevige zaak." De uitslagen van de wedvlucht vanuit Ruffec was: rayon A: 1 F. Mais; 2 L. IJze- lenberg; 3 F. Steketee; 4 C. v. d. Maas; 5 W. K. SchoL Rayon B. 1 D. Hage: 2 A. v. Dale; 3 J. Egbert; 4 C. v. Belle; 5 A. Moer land. Rayon O 1 C Daane; 2 Lievense- Westerbeke, 3 en 4 Gebroeders De Graaf; 5 K. Pleijte. Rayon D: 1 J. Brand; 2 P. v. Belzen; 3 A. v. d. Kreke; 4 P. J. Wilderom; 5 F. Nleuwenhuize. Rayon E: 1 J. Westrate; 2 C. A. van Oosten; 3 J. Westrate; 4 H. Murre; 5 D. Nijsse. Rayon F: 1 Gebroeders Zegers; 2 H. Scheele; 3 H. Scheele; 4 W. de Putter, 5 Gebroeders Zegers. Aanrijding te Renesse RENESSE- Toen maandagmiddag dhr. W.J.G. de garage aan de Hoge- zoom wilde inrijden, lukte dat niet di rect. Hij moest nog een stukje achte ruit en werd toen gegrepen door een auto, bestuurd door G.F.V. uit Ridder kerk. Aan beide auto's ontstond blik schade. Ringrijderij Westkapelle WESTKAPELLE - In de PZC van dins dag stond abusievelijk vermeld dat de ringrijderij te Westkapelle om 10.00 uur beeint. Dit moet echter 8.00 uur ziin. De voorzitter van 'Open Bejaardenwerk Temeuzen' schrijft in het jaarverslag: „In Sluiskil kan bij het verschijnen van dit verslag van een goede oplossing ge sproken worden. In Hoek zou een goede oplossing verkregen kunnen worden als grote kerk goes GOES - Zaterdag verzorgt Elly Kooi man een orgelconcert in de grote kerk te Goes. Zij vervangt Anton Heiller, die om gezondheidsredenen van een optreden moest afzien. Het programma bevat onder andere werken van Paumann, Frescobaldi, Bruhns (preludium en fuga), Bach (or gelkoralen), Mendelssohn (sonate m) Alain (postlude)en Heiller (4 stückezum Fronleichnamsfest). Elly Kooiman be haalde het einddiploma aan het Muzie- klyceum te Amsterdam met onder scheidingen (1969). Zij studeerde daarna bij Marie-Claire Alain te Parijs en bij professor Heiller te Wenen (concertdi ploma met onderscheiding aan de Hochschule für Musik te Wenen). Zij won een tweede prijs bij de internatio nale orgelwedstrijd te Kiel en een eerste prijs te Bologna Bonden willen inkomensgaranties voor ontslagenen bij Smit Bolnes (Van een onzer redacteuren ROTTERDAM- De topkaderleden van de vakbonden werkzaam bij het IHC- concem willen dat er voor het perso neel van Smit Bolnes- dat. zoals be kend ontslag zal krijgen in verband met de op handen zijnde sluiting van deze Zierikzeese motorenfabriek - 'een gelijke afvloeiingsregeling, zoals die bij een ander Scheepsbouwcon- eern in het westen des lands is gereali seerd." Tussen de bonden en de raad van be stuur van IHC, waartoe Smit Bolnes behoort, is wel overeenstemming over een aantal punten uit de afvloeiingsre geling, het zogenaamde 'sociale plan'. Maar er zijn principiële tegenstellingen over de suppletieregeling: De bonden willen voor de ontslagen werknemers inkomensgaranties tot 100 procent vanaf het 55ste jaar. De werkgever wil pas aanvullen op de uitkeringen tot 100 procent vanaf het 57ste jaar. In dat laat ste geval komt één en ander ten laste van de wet werkloosheidsvoorziening. In het eerste geval zal de onderneming zelf moeten bijpassen, hetgeen wel op een bedrag van 10 miljoen wordt ge schat volgens districtsbestuurder H. Bijvank van de Industriebond NW. De herstructurering bij IHC speelt hier een rol Als men nu in het geval Smit Bol nes vóór het voorstel van de bonden kiest, schept men het precedent ook in soortgelijke gevallen bij het IHC- concem van het 55ste levensjaarsuplle- tie te moeten betalen. Zoals gezegd hebben de IHC- topkaderleden in hun vergadering van dinsdag te Rotterdam gekozen voor het voorstel van de vakbonden: aanvulling op de uitkeringen tot 100 procent van het salans vanaf het 55ste levensjaar Vakbondsbestuurder Bijvank deelde mee dat de sedert maandagavond on derbroken besprekingen met de directie donderdag zullen worden voortgezet „En dit punt zal wel een gevecht opleve ren Gevraagd naar mogelijke acties bij IHC zei de heer Bijvank. dat wie in onderhandelingen zit denkt ook aan eventuele acties." dat is strategie om de onderhandelingspositie te versterken." het gemeentebestuur zou kunnen be sluiten om voor de brandweerwagen, nu gestald in de oude brandweerkazerne ln het voormalige gemeentehuis, een an dere plaats aan te wijzen. Door een ver bouwing, waarvoor de tekeningen ge maakt zijn, zou dan een Ideale huisves ting voor het bejaardenwerk te Hoek verkregen worden." Over Zaamslag schrijft de voorzitter, nadathij heeft vastgesteld dat het in die kern een 'droevige zaak' is onder meer „Het in gebruik zijnde huis plein 28. ge naamd 'Het Hoekje' is ten enenmale on geschikt geworden voor het bejaarden werk. Enerzijds als gevolg van de afkeu ring door de brandweerinspectie van het bovengedeelte van de woning, an derzijds door de toename van het be zoekersaantal En verderop in het jaarverslag valt over 'het geval Zaamslag' nog te lezen: „In dien 'de Poort' of eventuele andere huisvesting wordt geboden, kunnen wij in Zaamslag het werk weer gaan uit breiden en stimuleren De behoefte bij de ouderen bestaat wel, maar aan die behoefte kunnen we in de huidige situa tie niet meer voldoen." Voorzitter Loof somt in zijn voorwoord nog een aantal wensen op. „Wij zouden gaarne betrokken worden bij bespre kingen omtrent de stichting van be jaard enwoningen en wel speciaal wat de inrichting van deze woningen aangaat teneinde de ouderen de moigelijkheid te geven zich zo lang mogelijk in die wo ning te handhaven in zelfstandigheid." Over het bejaardenpas ('pas 65plus') schrijft de heer Loof. „In samenwerking met de gemeente, welke belast is met de uitvoering van de pas 65 plus' zal voor Zeeuwsch-Vlaanderen bekeken dienen te worden welke specifieke faciliteiten gegeven kunnen worden, om zo de pas 65plus voor de houders attractief te ma ken'. In het jaarverslag wordt ook nog even op een rijtje gezet, waaraan in 1976 zoal aandacht besteed zal worden: „Het be kendheid geven aan de werkzaamheden van onze stichting. Het uitbouwen, coördineren en begeleiden van het vriendschappelijk huisbezoek aan ou deren. En tenslotte: voorlichting aan ouderen op breed maatschappelijk ter rein." Het bestuur voegt daar nog aan toe: „Tevens zuilen de taken welke lig gen op het vlak van de coördinatie om zo te Romen tot één welzijnsbeleid voor de ouderen in de gemeente Temeuzen, onze volle aandacht krijgen." Middelburgers op 31 juli naar Middleburg in VS MIDDELBURG - Het staat thans vast dat zestien inwoners van Mid delburg op 31 juli de reis zullen aanvaarden naar het Amerikaanse plaatsje Middelburg in de staat Pennsylvania om daar de feeste lijkheden bij te wonen ter gelegen heid van het 200-jarige bestaan van de Verenigde Staten. Zoals bekend nodigde de burge meester van het Amerikaanse plaatsje. Emest Wehr. enkele maan den geleden 'alle Middelburgers' daartoe uit. Via de gemeente is nu de reis voor de zestien liefhebbers - on der wie drie echtparen - geregeld. Namens de gemeente gaat voorlich tingsambtenaar M. A. Mondeel mee. Het bezoek duurt van 1 tot en met 8 augustus. Vandaag - woensdag - komen de deelnemers in hetstadhuis nogmaals bijeen om de laatste voor bereidingen te bespreken. Men ver trekt 31 juli vanaf het vliegveld Lu xemburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4